O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


PACHUŤ Z POLITIKY (2010 - 17) PDF Tisk E-mail
Středa, 07 červen 2017

"Dnes nejsou prachy skoro na nic (opravdu potřebného), ale na šaškárnu před bojem o korýtka, se najde vždycky prostředků dost." To je jedno z mnoha, co dnes lidi štve. Ale je to tak na celém světě - když jsem se dívala na monstrózní megalomanskou vojenskou přehlídku v Moskvě, která stála tak neuvěřitelné peníze... Za jednu hodinu papalášských oslav vyhodili sumu, která mohla pomoci tolika jejich potřebným.

 

 

 

 

 

 

       Přesto nemám pocit, že tenhle stát, kterému odevzdáváme nemalé daně, nás adekvátně zajišťuje. Vadí mi žebráci, nezaměstnaní, bezdomovci, mladí lidé bez perspektivy, bydlení a práce. Stát, který prodal veškeré "rodinné stříbro", zbavuje se majetku obcí, továren, výroby... se nakonec diví, že máme skoro 10 % nezaměstnanost. Nemáme už velké podniky, jako například býval ČKD apod. Pokud kvalitní podnikatelé nedají lidem práci, a nedokážou jim za ni zaplatit, budou se nůžky dál a dál rozevírat, a brzy dojde k nepokojům.

 

 

      Není jen Praha a okolí, ale také Mostecko, Ostravsko, Jesenicko a další kraje, kde práce prostě není. Podnikat se tam moc nedá, protože přestože lidé služby potřebují, nemají čím zaplatit.

 

      Jak dlouho byste udrželi např. soukromý autoservis, kdyby zákazníci platili v naturáliích? Copak to jde jako podnikatel přinést na finanční úřad místo daní husu nebo kopu vajec?

 

 

      Štvou mě nesplnitelné sliby i nesmyslně drahá kampaň i antikampaň bohatých stran. Prostě to, co tu máme teď, už nechci.

 

Nevím, čím jim srazit hřebínek. Vy ano?

MAMČA

 

P.S.  Věřili byste, že tento článek je už sedm let starý? (pozn. red.)

 

Komentáře (21)add feed
Nevěřili - míra nezaměstnanosti klesla v dubnu 2017 : vlk
na 4,4% z březnových 4,8%. Vněkterých regionech Moravy v červnu vlivem sezónních prací klesne pod 4%, což je historické minimum.

Obecná míra nezaměstnanosti, která je mezinárodně srovnatelná, v březnu v ČR poklesla na 3,2 % a byla nejnižší v rámci všech zemí EU.

http://www.kurzy.cz/makroekonomika/nezamestnanost/
červen 08, 2017 08:00
Ono je taky : Michal
potřeba pamatovat, že do těch počtů padnou i všichni ti, kdož prostě pracovat nechtějí. Takže těch 3,2% je zázrak.
Všimněte si jak jsem tolerantní a nejmenuju.
červen 08, 2017 08:16
vlčku : mia I
s tou mírou nezaměstnanosti a jejím poklesem je to matoucí. Mám známou zaměstnanou na pracáku, asi tři roky zpátky se míra nezaměstnanosti vypočítává jiným způsobem než předtím, takže ve skutečnosti je to spíš naopak, nezaměstnanost roste.

Na pracáku většinou hledají kuchaře, řidiče kamionu, svářeče, zedníky, z ženských profesí prodavačky. Ale prodavačky prý většinou vystřídají několik supermarketů v okresním městě a časem jsou ženy na pracáku zpět.
červen 08, 2017 08:19
... : mia I
něco podobnýho je s kriminalitou - často se argumentuje tím, že se snížil počet trestných činů o tolik a o tolikprocent. Jenže některé trestné činy se posuzují nyní jako přestupky, takže je to také zavádějící tvrzení.
červen 08, 2017 08:23
je to možné : vlk
ale minulý pátek jsem seděl na srazu s ředitelem ÚP jednoho dříve průmyslového města. Takže informace mám z první ruky a pokud si v tom odkazu pod mým příspěvkem nastavíš maximum, je pěkně vidět, jak ta míra probíhala v historii.

Otázka druhá je struktura míst a jejich závislost na ekonomických výkyvech. Tady se plně projevuje likvidace střední třídy. Je tu úzká skupina lidí, kteří mají krásné platy a jistá místa a obrovské množství lidí, kteří sice pracují, ale za minimální mzdu a s minimální jistotou. Prostě primárně jsme montovna závislá na libovůli zahraničních vlastníků.

Obchodní řetězce jsou kapitola sama za sebe.
červen 08, 2017 08:37
mně nejvíc vadí, že současní mladí těžko dosahují na byt : mila1
protože nabídka bytů je sice docela velká, ale za nekřesťanské peníze.. A být věčně v podnájmu nebo bydlet u rodičů..
červen 08, 2017 13:51
Nevím, co jsou nekřesťanský peníze. : Krakonoš
Ale jsem si jistej, že vo takový nabídce si dřív mladý mohli nechat jen zdát:
https://reality.idnes.cz/s/pronajem/byty/plzen-mesto/
Nic nedostupnýho pro kohokoli, kdo maká.
červen 08, 2017 17:31
Velká čísla. : Pepa
Statistika je hra s čísly. Ale z jiného soudku pro pobavení. Pro většinu z nás je 1 miliarda již velice těžko představitelné číslo. Čteme vláda USA na zbrojení vydá 600 miliard.
Uvedu několik srovnání: Když vám dám 1 miliardu dolarů a vy si stoupnete na roh ulice a budete dvacet čtyři hodiny denně, sedum dní v týdnu každou vteřinu dáte kolemjdoucímu 1 dolar, po 31 letech stále budete mít v kapse ještě dolary.
1 miliarda vteřin zpět do minulosti tak jsme v roce 1957
1 miliarda dní do minulosti, tak ještě nikdo nechodil po dvou nohách.
1 miliarda dolarů v Kanadě proteče vládě prsty za 13 hod. a 12 minut.
červen 08, 2017 17:31
Pepane, : Atropin
jestli by to melo byt takhle - po 31 letech stále budete mít v kapse ještě dolary.
1 miliarda vteřin zpět do minulosti tak jsme v roce 1957


tak tenhle vypocet nekdo udelal uz v roce 1988, dnes bysme se po odecteni 31 let, dostali do roku 1986. Jinak to sedi.
smilies/angry.gif
červen 08, 2017 23:50
Já cvičím mozek z paměti větší násobilkou. : Pepa
Jakmile jsem to okopíroval hned mi to došlo. Ne mnoho lidí tu chybu zaznamená. Ano výpočet let v obou případech by měl být stejný. Ale to utrácení to je pálka.
červen 09, 2017 07:32
... : doktor
Hahahaha,dobře jsem se pobavil nad čítáním komentářů.Lidičky nemrhejte svým časem,vždyť vše je vždy jinak něž jsou informace.Vše je relevantní.
červen 09, 2017 12:59
Ohledne te bytove situace..... : Mikin3
Kdyz me bylo 15 let, slozili pro me rodice zalohu na byt v bytovem druzstvu Úderník. Po deseti letech, roce 1981 jsem se tam vypravil, abych se coby mlady muz po vojne otazal, jak je to s tim bydlenim.
Pani údernice se podivala do papiru a oznamila me, ze driv nez za dalsich 10 let to nebude.
Lide na takove veci zapominaji.....
Ja mel ovsem byt uz o dva roky pozdeji. Na Harwood Street ve Vancouveru. smilies/wink.gif
červen 09, 2017 16:17
Doktore, : Atropin
casteji vsak relativni.

smilies/cheesy.gif
červen 09, 2017 18:27
Nejčastěji ovšem : Krakonoš
reaktivní smilies/grin.gif
červen 09, 2017 21:38
Krakonoši, po takovém bydlení na takové adrese, : bb2
za polovinu jedné ne zrovna velké výplaty (odpovídající dnešním 17 tisícům), když by nám zbylo půl jedné a celá druhá, větší výplata na všechno ostatní, bychom kdysi skočili jak slepice po žížale a samou radostí tancovali na stole hula hula. Nemluvě o tom, kdyby to byl takto vybavený byt!

Byty nebyly, jen na černém trhu a těch bylo málo a byly tak drahé, že byly pro děti zelinářů, řezníků, veksláků a okresních a krajských tajemníků.
červen 09, 2017 22:12
Mikine, tvoji rodiče zjevně podcenili situaci ;) : bb2
Příbuzní udělali pro svého syna totéž, ale hned jak se narodil! :-) když mu bylo 18, museli ho zplnoletnit, jelikož to byl čilý hoch, pak šel na vojnu a když se vrátil, dostala mladá rodinka družstevní byt. Po 20 letech! No a za dalších dvacet ho prodal za tři miliony.
červen 09, 2017 22:14
Dnes. : Pepa
Jsem pravidelný návštěvník Čech od "sametové". Klobouk dolů, domy měst i vesnic se oblekly do pyšného hávu barevných fasád. Zahlédnout neopravený dům je vzácnost. Místo trabantů po dálnicích fičí pěkná auta a dost často se i v Kanadě setkám s českými turisty přesto že výlet do této země není levný.
Nemůže to být jen náhoda, ale všichni mí příbuzní a známí se kterými se pravidelně setkávám si vedou velice dobře.
A pořád se pláče. Prý jsme velice pesimistický národ. U každého člověka je finanční laťka přes kterou se díky svým schopnostem nedostane, snad jen výhrou v loterii ale kdo má větší dům, tak ten musí krást. Bohužel zvrhlo se to v honbu po penězích. Nevěřili by jste, jak málo stačí ke spokojenému životu.
červen 10, 2017 07:11
Exkluzivní nabídka v Praze, celých 65m2 s balkonem : *deeres*
https://reality.idnes.cz/detail/prodej/byt/3 kk/praha-4/8308721#utm_source=island.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=self-box&ad=selfbox
V Praze, hlavně vnitřní je spousta prázdných bytů. Jestli si myslíte, že si je lehko pronajmete, máte smůlu. Buď vůbec nejsou v nabídce,pokud ano, tak po vás při pronájmu majitelé požadují hned trojnásobné nájemné dopředu, jako rezervační poplatek. Když skončí nájem, tak vám ho nevrátí, s tím, že se máte obrátit na soud a to většina lidí vzdá.
V Holešovicích je u starých nájemníků požadováno pouze regulované nájemné, má stejnou výši, jako kdybyste bydleli na Václaváku, místo toho bydlíte na dopravní tepně. Při 40m2 vám měsíční nájem vyjde skoro na jeden průměrný důchod.
Poptávka by měla regulovat nabídku, ale protože mají developeři velké oči , je hodně nových bytů dlouhodobě prázdných. Češi na ně nemají. V nových stavbách, jako je třeba Prague Marina, DOCK River Watch, Karolina Plazza, češtinu neuslyšíte. Už z těch názvů je jasné, pro koho jsou určeny.
červen 10, 2017 09:55
Ani se s tím bytem nechtěj moc chlubit, aby jim lidi ruce neutrhli, : *deeres*
ale , když stejný odkaz zkopíruji,dám do prohlížeče, tak funguje?!?
https://reality.idnes.cz/detail/prodej/byt/3 kk/praha-4/8308721#utm_source=island.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=self-box&ad=selfbox
červen 10, 2017 10:01
bb2 : Mikin3
Ta cekaci doba 20 let byla v bytovych druzstvech bezna. Ale byli soudruzi, kteri bydleli rychleji......
Pak byly ovsem jeste podnikove byty a ty se u nedostatkovych profesi pridelovaly casto skoro hned. Ovsem - za mym tatou prisel jednou pro radu mlady, zoufale se tvarici kluk ktery mel zrovna po vojne a cekal rodinu. Co ma delat - nabidli mu podnikovy byt, ale musi napred vstoupit do KSČ..... smilies/tongue.gif
Jedina chyba trzniho systemu je, ze v mistech kde je boom muzou jit ceny nahoru prilis rychle. Dneska uz bych si byt primo ve Vancouveru pronajal jen tezko. Musel bych nekam na predmesti. V Praze to bude asi podobne, ze?
červen 10, 2017 17:06
... : *deeres*
V Praze je to možná podobné, ale bezdůvodně, protože je pořád spousta domů prázdných a některé z nich slouží pouze kriminální činnosti (prostituce, dealerství, černé herny,praní peněz)
A ve třech developerských projektech, které jsem tu uvedla, tak tam si koupí byt pouze hodně bohatý,naivní cizinec, neznalý místních poměrů. Všechny ty stavby jsou v zátopové oblasti. A protože Vltava u Starého Města začne kroužit esíčko, aby se následně vrátila do starého směru, tak pokud přijde povodeň, jako v roce 2002, tak to zase spláchne Karlín, Holešovice, Libeň i Troju a žádné zábrany je nezachrání.Na hořejším toku Vltavy protipovodňovými stavbami se zúžil profil řeky. A do těch baráků jim to vlítne spolu s Rokytkou, jak řízená střela.
červen 11, 2017 11:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]