O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEBÝT MÝCH RODIČŮ PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 květen 2017
 Ano, nebýt mých rodičů, tak se asi půjdu pást. Ale stejně bych vás chtěla všechny poprosit o radu. Začalo to úplně obyčejně, seznámila jsem se, zamilovala a otěhotněla. To není určitě nic mimořádného, dokonce ani to pokračování. Prostě jsem po určité době zjistila, že to není ono a že by nám vztah nefungoval. Bydlela jsem tou dobou u něj, takže jsem se jednoho dne sbalila a zase odstěhovala zpět k rodičům.

 

 

 

 

     Druhý průšvih na sebe nenechal dlouho čekat. Byla jsem krátce zaměstnaná, pracovala jsem jako servírka. A když můj šéf zjistil, že jsem těhotná (bylo mi zkraje zle), tak mne ještě včas před koncem zkušební doby propustil. Tak jsem se přihlásila na pracák, dostala jsem podporu. Jenže - protože teď jsem u rodičů, tak to bylo jen na pár měsíců a teď, dva měsíce před narozením chlapečka, jsem úplně bez peněz, závislá jen na rodičích. 

 

     Bývalý partner mi nakonec dal alespoň tři tisíce. A to je vše. Vůbec si nevím rady, ale vím jedno, že nechci být i s dítětem na krku rodičům. Oni jsou moc fajn, ale připadá mi to vůči nim nefér. Jinak - je mi dvacet. To snad jsou hlavní informace.

 

     Myslíte, že mám ještě nějaké možnosti? 

 

SÁRA

 

 

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : Sandra
To je těžký. Možnosti- zajistit si nějaké levné hlídání, buď u rodičů, nebo se dohodnout s nějakou maminkou na mateřské v okolí, že byste si dítka navzájem pohlídaly- a sehnat si brigádu. Což je ovšem plán až tak na "za rok." Teď ti začne chodit rodičák- nevím jestli máš nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Pokud ne, má ho otec dítěte? Pak budete mít možnost volit délku RP, chtělo by to si vybrat nejrychlejší možnost čerpání, kterou vám to umožní (tříletá varianta je 7600Kč, to sice není na to, aby ses od rodičů odstěhovala, ale zase jim nebudeš viset úplně na krku a alespoň vaše potřeby by to pokrýt mohlo, na dvouletou asi nedosáhnete, podle výše výživného, které ti partner dává, soudě) Ještě k tomu- doufám, že jsi tím myslela, že ti bude platit pravidelně 3000Kč, ne že jednorázově přispěl. Tu výši výživného by to chtělo nechat posvětit soudem, také máš nárok na proplacení poloviny výdajů za výbavičku.
Asi jsem to napsala dost chaoticky, ale myslím, že jsem nic nevynechala
a) nechat si sepsat pravidelné výživné od partnera
b) zkrátit si čerpání rodičáku co nejvíc to půjde
c) jen co dítě trochu popovyroste, tak se rozhlížet po brigádě

no a za d) zatím bydlet u rodičů, sklonit hlavu a šetřit. Asi je ti blbé viset rodičům na krku i s děckem, ale tak nebude to tak navždy. Teď jsi prostě v obtížné životní situaci a to je na hrdost dost špatná chvíle. Vděk rodičům za podporu se dá vyjádřit různě, např. tím, že jim budeš doma pomáhat, apod. A pokud máte hezký vztah, tak ti určitě pomůžou rádi, od toho člověk tu rodinu má.
květen 17, 2017 11:06
Za zeptání nic nedáš. : *deeres*
https://www.vasevyzivne.cz/? gclid=CjwKEAjw6e_IBRDvorfv2Ku79jMSJAAuiv9YAMpcfVz1OvFXS Ac0SLBTZOJ7Y8qOIRIba2E38DZtghoCtKbw_wcB
Bez pomoci rodičů se neobejdeš, pokud nedokážeš vymyslet práci z domova , která by ti přinesla peníze. Ale i tak budeš na rodičích závislá, abyste měli kde bydlet a pořád budeš určitě potřebovat i nějaké občasné hlídání. Jinak by ti zbýval jenom azylový dům pro osamělé matky s dítětem.

květen 17, 2017 11:10
Kromě toho : Lenka1
co psala deeres, máš ještě nárok na výživné na sebe, jako na neprovdanou matku, a to až do 2 let věku dítěte.
Tak hezky sypej na soud a podej si to, ať se panáček stará, když si uměl umotat sviště.

Jo, a taky doufám, že ty 3000,- nebyly jen jednorázovka!
květen 17, 2017 19:40
Sorry : Lenka1
to, co psala Sandra
květen 17, 2017 19:41
... : bb2
Sandra ti dala praktické rady k současné situaci. Já přidám jednu do budoucna. Až se zase zamiluješ, používej antikoncepci a jisti to kondomem. Ať za dva roky zase nevisíš na rodičích s dalším těhotenstvím. Nepíšu to s úmyslem jízlivě si do tebe rejpnout, ale tempo, s jakým ses zvládla zamilovat, otěhotnět, odmilovat v době, kdy nemáš práci ani peníze, je děsivé. Tak rozum do hrsti.

květen 20, 2017 22:19
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]