O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KYTICE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 květen 2017
Výsledek obrázku pro mother day pngVzpomínám, že jsem velmi ráda mamince kupovávala květiny. Téměř každý týden jsem jí přinesla kytici. Nebyla veliká, nebyla drahá. Vzpomínám, že jsem dostávala kytice darem od svých "ctitelů". Taky často. Téměř na každé rande. Jen jsem se pak  vrátila dát je domů do vázy. Nedávala jsem si schůzku nikde daleko, maximálně za rohem....

 

 

 

 

 

 

     Dnes jsem si šla vyzvednout nějaké léky k paní doktorce, která má ordinaci na chodovské poliklinice. Cestou jsem v podchodu do metra prošla kolem pultu květinářky - vlastně to ani stánek nebyl, jen tam prodavačka seděla na židli a po obou stranách měla pultíky. Na nich i na zemi stály ve vázách či kbelících květiny...

 

     Některé byly překrásné, jiné už trošku "dlouhým stáním unavené. Některé byly hezké, jiné byly opravdu splácané. Od všeho kousek a navíc trochu toho třepení. Moje oči pak přivábily na nich přišpendlené cenovky. 

 

     Jen jsem se tak zamyslela - stanice metra uprostřed běžného sídliště, kdo tu asi ty květiny kupuje? Všechny byly tak plus minus kolem čtyř stovek...

 

 


 

 

KUPUJETE KVĚTINY?

 

případně: dostáváte je?

 

JAK ČASTO?

 

d@niela

 

 

Komentáře (13)add feed
.... : Nona
.... kytku kupuji docela běžně, když jedu na návštěvu k mojí mamce. Můžou být řezané i v květináči. Má je ráda. Já kytky osobně moc nemusím, své nejbližší jsem naučila, že si na toto opravdu nepotrpím. Takže je téměř ani nedostávám. Nejsem ten přírodní nadšenec, který obdivuje kvetoucí přírodu, nejvíce se kochám vlhkým a studeným podzimním lesem s tlejícím listím a podhoubím. Tyto barvy a vůně jsou mi nejpříjemnější....
Mám jednu známou paní, která jako důchodkyně si přivydělává prodejem květin. Nedávno mi říkala, že je zadlužená, neboť před promocemi nakoupila za 25.000,- květiny, které vůbec neprodala. Asi ji nenapadlo, že na promoce si téměř každý sežene květinu hodně dopředu.... Prý má všechny kytky doma a ty jí postupně uvadají.
Už jsem se jí nestačila zeptat, zda by nestálo za to, ty kytky šmahem prodat pod cenou??
květen 05, 2017 07:41
Rezane kytky vubec nekupuji : Moira
a ani je nedostavam. Ja preferuji kytky zijici si svuj zivot na zahone nebo na louce.
květen 05, 2017 09:16
. : toulavej
Jedna z mnoha věcí, které nechápu – CO se ženám na tom líbí, že dostanou květiny, které za pár dní zvadnou a vyhodí se?

Ovšem, když vidím v tv, jak dávají třeba sportovcům pugét, tak u mužů velmi směšný . . . asi bych dostal kopřivku :-)

květen 05, 2017 10:10
Mám stejnej názor, toulavej : d@niela
pro mne je to svazeček něčeho, co vlastně končí svůj život.
Mám nesmírně ráda kytky rostoucí, stačí mi je vidět, tedy, ty, co se dávají do pugétů.
U nás na sídlišti je dost "zahradníků a zahradnic", kteří se starají o překrásné kvetoucí záhony před domy.

A pak miluju kytky, co mi rostou doma, v květináči.
Samozřejmě, že jsem ráda dřív dostávala kytičky, ale když si teď představím, že to stojí tolik peněz, tak je mi to líto dvojnásob - těch květů, těch peněz :-). Asi jsem už strašnej realista...
květen 05, 2017 10:58
Mám to stejně, jako Moira. : *deeres*
Když kytku sama nenamnožím, ale koupím, tak jedině v květináči. Ta potom skonči zasazená někde kolem domu, pokud je mrazuvzdorná, jinak v hale.
Vyjímku jsem udělala nedávno, když jsme měli sraz po padesáti letech od matury, kde byl i náš bývalý třídní a jeho manželka, která nás učila psaní na stroji.
Vlezla jsem na Ípáku do několika květinářství a nevkus a cena nabízených vázaných kytic mne málem položila. Nakonec jsem pořídila tři kytice různých lila odstínů tulipánů, za pouhé tři stovky, které mně tam velice ochotně a krásně svázaly do jednoho pugetu.
Vzpomněli jsme i na Alenu Puntíkatou, ta byla májové koťátko, narodila se 1.května, letos by jí bylo 69.
květen 05, 2017 11:24
Kytek je mi taky líto, : Krakonoš
že hned zvadnou. Tak je nekupuju, místo toho každou chvíli nějakej ten diamantovej prsten nebo briliantový náušnice, ty nevadnou a jsou hezký i po letech. A když už jich je moc, tak se ty vobnošenější kousky dají rozdat chudejm. smilies/cheesy.gif
květen 05, 2017 14:09
né že bych se v tom nějak vyznal, ale : toulavej
napadlo mě, že i diamant na prstenu, vzhledem k velikosti, bude taky vybroušenej, jako ten na náušnici, co se mu pak říká briliant . . .
květen 05, 2017 14:48
To nevim, : Krakonoš
já se v tom nevyznám, já to jenom kupuju. smilies/grin.gif
květen 05, 2017 15:42
to potom jo . . . : toulavej
:-)
květen 05, 2017 17:51
To je nádhera. : Pepa
Všiml jsem si že ceny se již vyrovnaly ale platy ne. Nádherná orchydej u nás 20 dol. V Čechách jsem květináč s touto nádhernou květinou koupil již několikrát a vždy jsem platil 700 Kč. a více.

http://krasnejesenicko.blog.cz/1606/arboretum-makcu-pikcu-paseka-28-5-2016
květen 05, 2017 20:00
kytky : Kamila
si kupuji, buď na trhu nebo v supermarketu. Překvapivě Albert nebo Lidl má za pár kaček kytice, co opravdu vydržej - teď ujíždím v Tescu na kytici tulipánů jednou za týden až dva za šedesát kaček. Milého jsem taky naučila mi kytky kupovat, i když to nějakou chvíli trvalo. Ze začátku říkal, že tu zeleninu kupovat nebude :-)
květen 05, 2017 20:26
... : doktor
Květiny jsou ta nejkrásnější slova jaká může muž ženě dát.Jistě těmito úžasnými slovy k ženě mluvím často.A těch pár korun?Snad si zaslouží i více.
květen 06, 2017 13:40
jak kdy : bb2
Miluju žluté kytky. Žluté tulipány, růže, frézie. Kupovávala jsem si pravidelně na jaře kytici žlutých tulipánů, to byl můj začátek jara. Když mě chtěl někdo potěšit, dal mi žlutou kytici. Jenže mi čím dál víc vadí, že ty krásné kytky nic nevydrží.
Takže kytky v obchodech, které už jsou nařezané, mi nevadí, už jsou jednou uříznuté a byly k kvůli tomu vypěstované, jako vánoční stromky. Ale kytky na záhonech, v zahradě, ty bych neuřízla. Mamku to kolikrát mrzí, má v zahradě krásné narcisky a spousty jiných květin, chce mi je dát, ale já nechci. Je mi hrozně proti srsti tu krásu zničit, když vím, že na záhonu by dělaly parádu ještě několik týdnů, zatímco ve váze nejdéle po týdnu začnou vadnout. Doma mám několik trvalkových zákonů u domu, jeden hned u terasy. Od jara do zimy na nich něco kvete, takže i od jídelního stolu u kafe se můžu dívat na kvetoucí kytky. Teď dokvetly tulipány, narcisky, hyacinty. Předtím modřence, sněženky. U terasy ještě kvetou žluté petrklíče, letos vydržely, začínají kvést žluté a červené řebříčky.
V truhlících na terase a na parapetu kvetou žluté macešky a začínají kvést muškáty, dnes jsem zasadila nakvetlé petúnie z květinářství, oranžové, růžové, černé a žluté.

Co asi letos nepokvete je žlutá kana. Loni a předloni byla nádherná, obsypaná květy. Letos jsem jí na zimu dala do garáže a ona buď zaschla, nebo prostě důkladně zazimovala, takže má jen dva malinké výhonky. Předtím přezimovala v světlé nevytápěné místnosti, kde v únoru vyhnala výhonky a když jsme ji touhle dobou dávali do země, měla kolem třičtvrtě metru a brzy kvetla. Letos už je sice taky v zemi, ale asi z ní nic nebude. Neumím si představit, že by z těch dvou prstíků byla v červenci květy obsypaná rostlina.
Žluté čilimníky jsou obsypané a tavolníky začínají nasazovat.
A když se na tohle všechno koukám z okna, nechci do vázy řezat nic. I té žluté mám dosyta. Ale proti kytici světlounce růžových gerber, v zájmu vyváženosti, nic nenamítám ;-)
květen 20, 2017 23:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]