O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ARCHIV - NAŠE BONNA PDF Tisk E-mail
Středa, 26 duben 2017
Výsledek obrázku pro TOY POODLETvoreček, který je na svá léta neuvěřitelně nabitý energií. Chová se občas zcela neúměrně svému vzrůstu a běžným zvyklostem. Občas si myslím, že má v sobě zakódováno dokonce cosi z pavouka... Velice ráda totiž leze po výškách. Když byla malá, byla můj velký mazel. Nyní je to tvrdohlavá mrška, která ač malinká, ovládá celou naši rodinu.

 

 

 

 

 

        Kdo je to? Přeci naše Bonna, svérázný trpasličí pudlík, kterého máme po zesnulé babičce.     

 

     Jednou si Bonna vyšla s námi na výlet, byli jsme tehdy na chalupě v Jeseníkách. Po dlouhé tůře - samozřejmě všichni unaveni,  jediné, co jsme hledali, bylo místo k odpočinku v trávě. A víte, co nám ta mrška provedla? Zatím, co jsme využívali slunce, vůni trávy a a užívali si zasloužený relax, náš všímavý pes  poctivě oběhl všechny naše batůžky. Šikovně si vybalila všechny svačiny a v odlehlém koutku je zbaštila... Pak jsme – ale jen kvůli ní - nakonec skončili v útulné zapadlé hospůdce u pivečka a guláše. Dost možná to s námi myslela dobře - však platí heslo: pes je nejlepší přítel člověka ....    

 

 

Výsledek obrázku pro TOY POODLE Running in the grass

     Poslední léta ji bereme jako psa-mudrlanta, který má doopravdy pod čepicí; nejradši sleduji její reakce na určité časem zaběhlé věty. Taková: "Pojedeme autíčkem!" milou Bonnu přímo vystřelí. Začne dělat kolečka kolem zahrady, pak si přitáhne svou deku, sedne si, kouká a blaženě čeká. Naopak, nedej bože, když někdo pronese: „Budeme se koupat“, tak to okamžitě zmizí a všichni abychom ji hledali. Že by si byla vědoma, jak po vykoupání vypadá?

 

     Malá, hubená, spíše přerostlou krysu připomínající. Ale nejen koupání ji přiměje k útěku. Bonna je totiž pes-emigrant odmalička. Stačí špatně zavřít a neuplyne ani minuta a psa není, takže následuje dlouhé hledání, pískání a volání.

 

    Vzpomínám, jak jsme opravovali plot, to vám bylo… Rozběhly se extra přípravy, kolem dokola jsme rozmístili různé kusy všeho možného, jen aby nám Bonna neutekla, ale neúspěšně. Neuběhla ani hodina a pes nikde. Nešťastná mamka běhala po domě a kolem domu, taťka vzal kolo a jel ji hledat na ulici… Já dostala za úkol pískat a volat.

 

     Nakonec se našla, díkybohu. Jen se pak kolem nás uraženě proplazila a rychlostí blesku zmizela v domě.    

 

 

 

 

      Zažila a přežila toho v životě už mnoho.  Na konci ledna letošního roku už vše vypadalo, že nás opustí. Na bříšku najednou měla bouli, která začala připomínat nádor. Poté, co už se jí přestala obnovovat tkáň, veterinář navrhnul utracení. Dohoda s ním byla jasná. Dáme jí šanci, a pokud nedostane bolesti (které zatím očividně neměla), neutratíme ji.

 

     Jenže ona se chovala jakoby nic. Venku lítala po zahradě, pokaždé, když někdo přišel na návštěvu, tak jásavě vyskakovala až ke klice a vítala stejně báječně i nás, i kdyby to byla minuta, co jsme odešli.  Ano, zázraky se asi dějí.

 

     Naše milá Bonna se během pár týdnů najednou uzdravila, a dokonce jí na bříšku vyrostly nové chloupky; nádor se nějakým způsobem vypařil. To už i na doktora bylo trochu moc. Koukal na ni jak na něco neskutečného. Ovšem jen do té doby, dokud na něj Bonna neupřela svůj kukuč, nepodívala se na něj svýma velikýma očima. Sedla si před něj a začala poštěkávat, ale ne jako normálně, bylo to, jako by mu sdělovala, jak to vše bylo. Pak se otřepala, koukla na nás, skočila ke dveřím a štěkla ještě něco ve smyslu: "Tak co je, jdeme už, ne?" A bylo. 

     

     Od té doby se na ni díváme docela jinýma očima; nikdo neví, co se tehdy stalo, a proč se takhle chovala, ale všichni jsme rádi, že naši malou máme doma, že je zase zdravá... Protože to zpestření, které nám každý den připravuje, je kořením našeho života. Teď netrpělivě čeká na své desáté narozeniny, které bude mít už za dva měsíce (vypadá přitom stále stejně).

 

     Ještě osm let a bude ve věku, kdy si bude moci pořídit řidičský průkaz… 

 

TETA BĚTA

 

 

 

 

 

Komentáře (2)add feed
... : doktor
Máš nádhernou Bonnu,je krásná jako plyšová.papapapa
duben 26, 2017 13:55
hezké počtení :) : bb2
doktor má pravdu, Bonna je jak plyšový medvídek s korálky místo očí :-)
duben 27, 2017 07:38
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]