O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KOLIK STOJÍ ROČNĚ VAŠE POTĚŠENÍ? PDF Tisk E-mail
Středa, 05 duben 2017
Related imageTéměř tři čtvrtiny českých domácností chová doma nějaké zvíře jako domácího mazlíčka. Nejčastěji jde o psy (48 procent), kočky (31 pct.) a hlodavce (17 pct.). Domácí mazlíčky podle studie nadprůměrně často chovají domácnosti s dětmi, lidé s vyšším vzděláním, s průměrnými příjmy a z menších obcí do 5000 obyvatel. Průměrný věk chovaného psa je 6,5 roku, váží přibližně 17 kg, je nekastrovaný a nemá průkaz původu.

 

 

 

 

     A teď pozor, kamarádky a kamarádi - česká rodina, která má psa, za něj ročně utratí přibližně 13.000 Kč.  Z toho 10.000 Kč dá za krmivo a zbytek za doplňky jako jsou pelíšky, obojky, vodítka, hračky či psí kosmetika. A to je pejsek zdráv. Nemluvím o tom, pokud s ním musíte k veterináři!!!

 

     U chovatelů koček jsou výdaje nižší, v průměru za ně domácnosti za rok dají přes 9000 Kč, z toho 7000 Kč za krmivo. (Vyplývá to ze studie GfK Pet Food & Pet Care 2016.)

 

    Chovatelé psů jsou při nákupu krmiva věrní prodejnám, ve kterých utrácí nejvíce, i značkám, které kupují. Nejčastěji lidé nakupují pro psy suché krmivo, mokré krmivo hraje jen doplňkovou roli. Při výběru hraje primární roli kvalita, složení a to, jestli krmivo pes vůbec jí. Samozřejmě, že lidé, kteří "barfují", tedy svému pejskovi předkládají krmi syrovou či vařenou, kupují mu rozličné maso, zeleninku, přílohy, vitaminy... atd., ti utratí ještě o něco více.

 

 

 


 

 

 

     Jo - takže my, milovníci našich zvířecích spoluobyvatelů,  ročně utratíme za krmivo pro domácí mazlíčky zhruba sedm miliard korun. Samozřejmě, že je to zas jen průměr - počítá se přeci  jak vychrtlý a hladem trpící pes či opuštěné kočičky, tak nádherný a blažený pejsek, stejně jako zmlsaná číča.

 

 

 

     Docela by mne zajímalo, kolik je průměrný věk dvounohého  partnera či partnerky, kolik přibližně váží, (o kastraci se zmiňovat nebudu), a o průkazu původu?

 

O tom je nejspíš úplně zbytečné psát.

 

A jestli na toho svého dvounohého miláčka vydáte ročně taky těch třináct tisícovek?

Tak to zcela vážně pochybuju...

 

d@niela

 

 

Komentáře (12)add feed
:-) : bb2
Kastrovany není, očkovaný jo, odblešovat nemusím, stojí mnohem více než uvedena částka, ale vydělá a nejen na sebe:-)

duben 06, 2017 02:03
Moje poteseni - 2-letej Charley : Mikin3
(Husky, Border Collie, Vlk) stoji asi tak stovku kanadskejch dolaru za veterinare (prohlidka, ockovani) a asi tak dalsi stovku nebo dve za granule, do kterych pridavam masove psi konzervy dobre kvality.
Radost a poteseni kterou me ten ctvernozec prinasi je za ty penize aspon stonasobna. smilies/smiley.gif
duben 06, 2017 06:56
Tak chovejte prase... : opas
Je to milé, inteligentní a čistotné (pokud nepočítáme kaluž krve při zabití) zvíře, které rádo dopapá všechny zbytky, nechá se pomazlit a nikdy nezestárne, protože máme každý rok nové smilies/grin.gif
duben 06, 2017 10:20
Jsem skromný. : Pepa
Kastrovaný nejsem a jsem rád. I když dříve mi tím žena vyhrožovala. Náš manželský pár utratí jen za alkohol 400 dolarů měsíčně. Což je 4 x tolik než krmení pro kocoura a pejska a že jim manželka podstrojuje.
(Ale! u nás stojí 0.5 l Plzeň v obchodě 2.50 dolarů a nejlevnější víno 0.75 přibližně 10,- dolarů a láhev Brendy 24,-) Holič mě stojí 20,- jednou za 3 měsíce. Co zaplatí žena za kadeřníka, za úpravu obočí a manikuru nevím, ale je to rozhodně mnohem více než já za holiče. Někdy s kamarádkou zabrousí, (Bůh zaplať že ne příliš často) do hogo,fogo salonu nazvaného Sukis. Dělají tam samí muži-nemuži. Tam za úpravu kadeří vysolí bratru,
200 plus 20 tip.
Takže v nákladech na jednotlivce je: 1. manželka, 2.já, 3. pejsek, 4 kocour.
duben 06, 2017 10:44
... : Nona
.... když jsem byla dítě, měli jsme tmavě žíhaného boxera. Tehdy jsme znali arabská jména jen z cizokrajných pohádek, takže když jsme se dozvěděli, že pes má dostat jméno od písmene "A", pojmenovali jsme ho Abdul. Říkali jsme mu ale různě - Abíčku, Abíku, Abe, Pocem a Fujtyčuně. Tehdy nebylo běžné krmení pejsků konzervami, takže Abík většinou dostával maso z výseku a vnitřnosti. Pamatuji se, jak na kamnech v kuchyni bublal hrnec s něčím nevzhledným a nevoňavým, co mu moji rodičové vařili k večeři. Aby se Abík najedl dosyta (neboť nemohl jíst jen maso), nastavovala se mu večeře rýží nebo vařenými těstovinami. Na zpestření a prý kvůli krásné srsti dostával 1-2 syrová vajíčka. Sem tam dostal nějaké vitamíny, nedělalo mu problém zbaštit vařenou mrkev apod. Miloval mléčné výrobky, smetánky, krémy a nejvíce z všeho proleželé olomoucké syrečky. Ty jsme mu museli dávat hodně opatrně, protože se prodávaly v celofánu a Abík byl tak syrečkůchtivý, že byl schopen nabrat do tlamy i ten celofán.
Tehdy, v dobách zarytého komunismu, koloval v domácnostech recept na tvarohovou bábovku, kdy se těsto muselo připravovat hnětením rukama, neboť bylo hodně tuhé. Pamatuji, že když jsem takto uhnětla těsto na bábovku, nabídla jsem častokrát Abíkovi k olízání své ruce, neboť byly samý tvaroh, vejce a cukr. Jak ten to miloval a jak jemně mě olizovat, aby náhodou nekousl....
Dožil se asi 15 let, milován svou člověčí rodinou. Bohužel v posledních letech svého života trpěl nejspíš rakovinou, neboť se mu po těle začaly tvořit divné boule, na kloubu přední tlapky (loket), na spodní čelisti apod. Zpočátku jsme mu je nechávali odoperovat u veterináře, ale pak už jsme ho nechtěli trápit narkózami a nechali Abíka dožít v klidu.
Okamžik, když zesnul, mám jen z doslechu, nebydlela jsem už tehdy doma. Jednoho dne mu šel můj tatínek dát krmení, a když otevřel výběh a volal Abíka, ten už z boudy nevylez. Snad odešel bez bolestí....

duben 06, 2017 11:19
Nono, : d@niela
krásný příběh...
plný lásky k Abíkovi, díky.

Jestlipak máš i teď nějakého čtvernožce? (Na drahé dvounohé se raději neptám smilies/kiss.gif)
duben 06, 2017 11:50
Nono : doktor
Nono,opravdu hezký příběh lásky k mazlikovi.Příběh lásky a nesobectví.Doma mám jen ženu,vlastní,a občas vnoučka.Vnouček též není kastrovaný,je milý,zdraví a věříme ,že nás bude obšťastnovat až do našeho skonu.Hezký den.
duben 06, 2017 13:12
Danielo, : Nona
momentálně žádného čtvernožce nemám. Když byly malé moje děti, měli jsme strakaté morčátko. Při koupi nám bylo řečeno, že je to samička, pojmenovali jsme ji Lucinka. Pozdějším vývinem nešlo přehlédnout, že se jedná o samečka. Z Lucinky se stal Lucík. Byl to také můj mazlík, protože jen u mne se cítil natolik v bezpečí, že se dokázal natáhnout a dokonce dlouze zíval. Jeho oblíbené místo bylo mezi prsy, moji synové si dělali legraci, že se mu líbí "ty dva hrbolky". Zkusili si rozpůlit pinpongový míček a umístili ho pod tričko, jestli se jim tak podaří Lucíka obelstít (že se jedná o prsy). Asi to nemělo správný tvar, velikost či hustotu, Lucík se ošálit nedal.
Vzpomínám, jak mi lehával na hrudi, zavírala se mu očka a on občas zívl a protáhl zadní tlapku. Bylo to legrační...
Dnes mě asi políbila múza? smilies/smiley.gif
duben 06, 2017 13:31
Loni v létě : Míša 2
jsme museli nechat uspat našeho pejska, bylo mu 16 let, z toho poslední tři roky běhal o třech nožkách. Sice jsem to nepočítala, ale k stáru, jak se mu pomalu zhoršovalo zdraví, nás stál určitě více než těch 13000 ročně. Takže teď máme dvě kočky, jednu domácí černou, která s námi spí v posteli ( na mojí polovině, jelikož je to můj miláček ) a jednu venkovní mourovatou, která je pro změnu miláček mého muže. Dále máme Bobinu, což je zakrslý králíček, kterého jsem zdědila po dceři a Husu, rovněž zakrslou bezpohlavní andulku, která už několik let vypadá, že už tu zítra nebude, ale pravděpodobně nás všechny přežije. Kolik nás ta havěť stojí to fakt netuším, ale asi dost, protože je rozmazlujeme až běda. Ale přece jen si myslím, že ten můj dvounožec, ač rozhodně méně rozmazlený a celkem nenáročný, stojí ročně o něco víc :-)
duben 06, 2017 16:00
Pootěšení :-) : Justík
momentálně jsem hrdý majitel tří čtyřnohých kousků smilies/wink.gif životem mne doprovází dvě koňské slečny a chlupatá divoká koule. Kolik mne stojí raději nepočítám, ale pro mne jsou to dobře utracené peníze. Nějak mne to naplňuje víc než luxusní dovolené a život v luxusu. Vlastně využívám to, co lidé stále "objevují" jako novinky. Že koně v komunikaci ukazují, co lidé vysílají kolem sebe. Že pomazlení a starání se o pejsu odbourává stres. Že oboje mne nutí se stále hýbat a tak se ještě unesu. Že když má člověk problém najít smysl a spokojenost života, postará se o svěřené bytosti a klid a vyrovnanost přijde tak nějak sama :-) takže za mne - obohacují mi život a stále dávají víc než stojí :-) neb sezení jednou týdně u psychologa by bylo určitě dražší ... smilies/grin.gif
duben 07, 2017 09:16
... : bb2
Tak já se v odpovědi zaměřila jen na ty dvounožce, jak se ptala Daniela na konci článku :-)) jinak u nás se to zas tak moc nerozlišuje, všichni členové rodiny mají svoje lidský práva bez ohledu na počet nohou
duben 07, 2017 22:13
Muj dvounozec : Anicka 1
nas tedy stoji mnohem vic, nez ctyrnozcci. Ma mlsny jazycek na jidlo, alkohol a naroky na pohodli. Kdyby to bylo mozne, i na zachod bude jezdit autem. Ovsem kocicky jsou taky vysoce nad prumerem, ovsem vraci to tou spravnou nicim nepodminenou laskou na rozdil od dvounozce.
duben 08, 2017 23:01
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]