O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KUTNÁ HORA A ŽIVÝ JIŘÍ Z PODĚBRAD - 6. PDF Tisk E-mail
Neděle, 12 březen 2017
Přijela jsem na víkend a jako obvykle Pepa na mě čekal u vlaku. Tentokrát tak nějak zvláštně naladěn, přítulnej (ne že by jindy nebyl), ale tohle bylo nějak jiné. Okamžitě sepnuly radary a očekávala jsem, co bude. Dojeli jsme domů a najednou mi pomáhal vystoupit z auta, (no, to už mozkové buňky začaly šrotit naplno) a čekala jsem to nejhorší, protože hezkého už bylo až nad hlavu, tak teď to přijde (rána palicí a rovnou do hlavy, ach jo).

 

 

 

 

 

 


 

Pepa mě popad za ruku a odváděl mě do dvora. Otevřel garáž a tam – páni - stálo dámské kolo (kamarádovo odložená plečka), kterou Pepa opravil, vyčistil, vyměnil vadné díly, promazal, ale hlavně vyměnil sedlo a to mě uchvátilo, až jsem ztratila dech. Pamatujete na ta sedla kdysi na kolech našich dědečků? Kožené pohodlné s takovými dvěma pružinami vzadu? Tak takové sedlo mělo moderní kolo,  skoro stejné, jako jsem dostala kdysi k narozeninám.

 

Netušila jsem, že něčeho takového ještě někdy budu schopná, ale hodila jsem oblečení a kabelku Pepovi a hrnula se ke kolu a šup na něj a ulicí sem a tam s radostí a úsměvem od ucha k uchu. Stejný výraz bezmezného štěstí se rozléval po Pepově, obvykle vážné tváři.

 

A tak, i když jaro ještě ani neklepe na dveře, přesto sníh pomalu mizí a sluníčko sice moc nehřeje, ale dodá člověku na radostnější náladě. 

 

V sobotu mě Pepa zlákal na malou zahřívací projížďku. Trasu měl vymyšlenou, projel to, když zkoušel opravené kolo pro mě. Páni, já vyfasovala i cyklistickou helmu (sice trochu jetou, ale padla) a rukavice, prý starším dámám moc sluší (no to jo, vím, jak v ní vypadám, pacholku).  Vyjeli jsme a Pepa byl ve svém živlu.

 

Ne, že by ujížděl a pobízel mě. Když to šlo, jel vedle mě, laškovně mě sváděl (když viděl, jak toporně tam sedím) a předem upozorňoval, kdy mám přehodit na jaký převod, aby se mi dobře jelo. Konečně se objevila slabá stránka, obvykle suverénní "baby". Na kole, řeklo by se „na tachometru dvacet a v očích smrt“, nekoukat doprava ani doleva, jen se soustředit na to nespadnout, jet rovně a udržet se na cestě.  

 

A když už se musel zařadit  za mě, tak vždycky tak, aby byl v silnici víc než já (takže ochránce, vida ho „štíra“). Já totiž  na tom darovaném kole jezdila jen na ten jeden přednastavený převod, páčkám na řídítkách jsem se vyhýbala jako čert kříži, a každý sebemenší kopeček sesedla z kola.

 

 

 


 

 

 

 A tak jsem objevila kouzlo cyklistického výletu ve dvou a ani zrakvená ruka se neozvala.  Pepa vrněl jako kocour, tohle byla oblast, kterou on preferoval a konečně mohl někoho ochraňovat a radit, tady byl na nejvyšší příčce, kde si opravdu hověl, a já pochopila, že nebude od věci trochu ubrat ze své suverenity.  Když jsem navíc zjistila, že opravdu romantik na kole, a sdílené zážitky jsou nepřekonatelné, přehodnotila jsem své tvrzení, že odreagovávat na kole se může přes týden, kdy já jsem v Praze.

 

A tak se pomalu začínám těšit na jaro a léto, protože mně fakt nevadí blátíčko na okraji rybníka, když tam lezete, hlavně, že nemusíte mít na sobě plavky. To ještě Pepa neví, ale jeden rybník jsme minuli, a i kdyby tam byli lidi, tak z opačné strany byl horší přístup do vody, tak to bude moje místo. A věřím, že se jich najde víc - i když v tomhle mě opravdu hříšné myšlenky nenapadají. Obávám se ovšem, že to tentokrát postihne Pepu!

 

 

 

ZDENA

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
Poslední zaměstnanec. : Pepa.
Můj určitě poslední zaměstnanec se jmenuje Dáša. Kamarád Aleš si jí přivezl z Čech. Je to v pořadí jeho třetí ženou. Někdo se holt neožení vůbec a někdo třeba šestkrát, jako můj dřevorubecký partner Pepa B.
Dáša miluje cestování. Vyprávěla, že objela na kole půl Francie, Čechy dokola, jela se do Rumunska vykoupat. Také na kole. Je zde v kraji, teprve tři roky a na kole procestoval co já autem nestihl za 30 let. Na nosiči spacák, malý stan a pokud se počasí nezblázní jde do toho. Je to určitě vášeň. Kouzelná vášeň jezdit po zeměkouli pomalu a dívat se.
březen 13, 2017 07:13
Zdeni : doktor
Zdeni, bezva vyprávění.Posluchal bych a poslouchal ,pardon,četl a četl.Díky a těším se na další kolo s kolem.
březen 13, 2017 14:05
Zdenko, : Martina P.
je to čím dál tím lepší, a taky bys v tomhle svém cestopisu lásky mohla přidat trošku víc "zajímavých momentů", jako minule... Píšeš moc fajn!
březen 13, 2017 14:48
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]