O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Ó, MY SE MÁME! - 2. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 březen 2017
Přejít na obsah
Ó, MY SE MÁME! - 2.
Strana 2
Strana 3
V zásadě se máme jen doma a všude jinde se nemáme. A když nás tak oblbují s tou úžasnou současnou prosperitou, kvůli které bylo nutno zničit českou korunu, tak bych jen rád všem připomněl, že dnešní nízké platy (v korunách vůči v tvrdé měně) jsou zítřejší žebrácké důchody. Žvanění o tom, jak důchody musíme „reformovat“, o čemž mele levice i pravice, je matení lidí.

 

 
 
 
 
 
 

Evropské důchody jsou něco jako „průtokový ohřívač“. Co tam nateče, to také hned vyteče. To není žádný „bojler“, kde byste si „naakumulovali na důchod“. V USA to takzvaní liberálové zkusili, prosadili, lidé si spořili a po roce 2008 mají holou řiť a ne peníze. Zkrachované firmy a „fondy“ nic nevyplatí, neb nic nemají. A banky nedají ani zlámanou grešli. V USA volili okradení dělníci a důchodci Trumpa. Koho by volili u nás? Komunisty?

 

A z dlouhodobé perspektivy je přitom jedno, zda do budoucna bude u nás „hlavní měnou“ euro anebo „obnovená marka“. Rozhodně nebude česká koruna něco jako švýcarský frank, aby ji celý svět miloval.

 

Průměrná mzda je u nás 27 220 Kč, tedy 1007 €. Zatímco v Německu je to 117 000 Kč měsíčně. Tedy cca 4 331 €. Takzvaná „produktivita“ je uměle snižována zpětným převodem a zisk vyvážen ven, jako ukázka je třeba Škoda - Volkswagen. Jak se dělá tato „produktivita“, lze ukázat také na běžné hospodě. Naše i německá hospoda nakupuje pivo, víno a potraviny a platí vše včetně energie prakticky stejné jako německá hospoda. Protože platy v Německu jsou čtyřnásobné, může každá hospoda zákazníkům účtovat kávu za 4,50 až 5,50 €, tedy za 121 až 148 Kč. Naše za 40 až 50 Kč. Hlavní polední jídlo v obyčejné restauraci je u nás za 95 až 145 Kč, v Německu za 12 až 18 €. Tedy 324 až 486 Kč

 

Základní náklady jsou stejné, ale produktivita je hodnocena podle příjmu-ceny. Polévka + hlavní jídlo + káva = v ČR cca 200 až 300 Kč, v Německu pak 675 Kč. Takže dle eurokouzelníků a našich ekonomických spolulhářů (novináři tomu nerozumí, ti jen opisují) je německá hospoda na více než 200 % české produktivity! Takže jsme pro EU a svět za neschopné blbce a neumětely . A může to celé fungovat, jen když lidi berou žebrácké platy.

 

Jak zpívali už kdysi V+W: „Podle kabátu, svět se měří, lháři ve fraku, každý věří, protože je to pravda odvěká, šaty dělaj ́ člověka, kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká.“ No a my stále čekáme v hadrech a s almužnami místo platů. Významným politikům a ekonomům to nevadí. Babiš si ulije ročně nezdaněných 90 milionů, což je průměrný český plat za 3 333 měsíců, tedy za 270 let! A lidi ho volí!

 

Pánové v radě ČNB berou také hezké peníze. Pan Singer, který zavedl devalvaci koruny v listopadu 2013, vydělal za rok celkem 4,8 milionu korun. Což je průměrný plat za 177,7 měsíce, tedy za 14,8 roku. Jeho ta devalvace asi tolik nebolí, na živobytí mu určitě zbyde. Já bych mu to nezáviděl, kdyby nás všechny neokradl o minimálně 10 % jak na platech, tak na úsporách.

 

Mimochodem, aby bylo jasné, komu to hlavně pomohlo. V ČR je 1200 (tisíc dvě stě) německých firem a započítají-li se firmy s německou účastí či kapitálem a vedením, jde údajně o čtyři tisíce firem. To dnes u nás zaručuje vysokou zaměstnanost, ale zároveň mimořádně podhodnocené mzdy. Trvalé zaostávání obyvatel ČR za životní úrovní jejich západních sousedů vypadá jako součást ekonomických a politických plánů našeho největšího ekonomického partnera. Ne že by na tom nevydělávaly s nadšením také korejské, tchajwanské a jiné cizí firmy. Podle dostupných údajů v současné době působí v České republice pětadvacet korejských firem a zaměstnávají asi 20 000 lidí, Tchaj-wan má v ČR obří firmu Foxconn CZ s.r.o a také Pegatron Czech atd. Jen je holt těch německých u nás nejvíc, respektivě nejsilnějších.

 

Jste-li silní jako Německo a má-li obyvatelstvo jedny z nejvyšších platů na světě - průměrný plat v Německu je dnes 52 000 € ročně, tedy 117 000 Kč měsíčně - můžete si díky tomu, že prakticky ovládáte Evropskou centrální banku, o něco snížit hodnotu eura, které ovládáte, vůči dolaru.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]