O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NĚKTEŘÍ LIDÉ BY NEMĚLI BÝT... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 leden 2017
Dnes jsme byli přivoláni v 14:45 hod ke kočičce, kterou se svázanýma packama odložil "dobrý člověk" na boudičku od škrabadla k popelnicím v Kamenické ulici nad mateřskou školkou v Liliové ulici v Děčíně... Johanka byla z bolesti ve stresu, okolo předních pacek měla velmi silně a bolestivě utaženou plastovou stahovací pásku, ze které neměla šanci sama uniknout...


 

 

 

 

 

     Při naší práci toho zažijeme opravdu hodně...

 

     Mohu všechny ujistit, že žaludek musíme mít silný a občas se musíme při setkání s určitými typy lidí hodně a hodně držet zpátky. Jakým způsobem se lidé zbavují zvířat, to už nemá opravdu obdoby! 

 

 

Fotka uživatele Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín.
 
 

 

     Na místě se kočka nedala vysvobodit, urychleně jsme jí odvezli k nám, kde se za pomocí kleští podařilo silnou pásku odstranit a Johance obnovit krevní oběh v pacinkách. Johanka se zklidnila, už v klidu odpočívá a pacičky má funkční.

 

 

Fotka uživatele Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín.

 

 

 

     Prosíme všechny,

kdo nám mohou k tomuto případu poskytnout nějaké informace,

ozvěte se na náš email, či v soukromé zprávě.

 

 

 

Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín,

www.utulek-decin.estranky.cz

 
tel. 605 801 617,

popř. MP

otevřeno: úterý až neděle 9 – 12 a 13 – 17 hodin

 

 

 

 

Komentáře (83)add feed
Já bych s dovolením : Michal
použil váš titulek mírně pozměněný: NĚKTEŘÍ LIDÉ BY MĚLI NEBÝT...
leden 27, 2017 10:58
všude možně jsou přeci kamery, : Martina P.
nešlo by z jejich záznamů zjistit, který hovado to udělalo?
Podle toho, že je tam i ta boudička, musí to být někdo z blízkého okolí.
Zavřít!!!
leden 27, 2017 12:13
to bych mu udělal to samé - svázat a na mráz! : Ivan Kolář
Občas mám při takové zprávě dojem, že je jen otázkou času, kdy takhle budou lidé svazovat a vyhazovat staré příbuzné... fakt neskutečně zvíře svázat a v zimě ho dát k popelnicím. Humus charakter. Když i bezdomovci jsou schopni uživit psa...toto je fakt nepochopitelné a neomluvitelné.

leden 27, 2017 13:14
Nejsem vůbec agresivní člověk, : Míša šíša
ale když tohle čtu, tak bych si s chutí půjčila od Lenky jejího "mazlika" a do toho hovada vyprázdnila celej zásobník. smilies/angry.gif
leden 27, 2017 13:49
... : doktor
Jen hovado se sníží k ublížení někomu, kdo mu to nemůže vrátit.
leden 27, 2017 14:46
Co to bylo za lidskou zrůdu? : Myška
Nezbývá než té zrůdě popřát dostatek toho, co dopřála kočičce, aby si též užila.
leden 27, 2017 17:23
... : mia I
kde se bere v některých jedincích taková krutost a bezcitnost???

Dobře, že měla nakonec štěstí v neštěstí.
leden 27, 2017 17:50
jo, je to hnus, střílela bych to do kolen... : bb2
ale, zkuste si představit místo toho kotěte třeba imigranta tmavě hnědé barvy pleti. Furt ty samé pocity?

Díky za tu otázku, kde se bere taková krutost a bezcitnost? Tak třeba tam, kde se někdo baví, když nacpe vepřové potajmu do jídla někomu, o kom ví, že se mu vepřové hnusí (tuším to byli bílí čeští svědci Jehovovi). Tam, kde někoho pobaví fór o semletí černochů do psích konzerv. Tam, kde by žena středního věku pomocí děl potápěla lodě plné lidí, dětí, DĚTÍ, do moře.
Tak tam někde, ve stejných hlubinách jiné lidské duše, se vyklube ten zvrácený nápad spoustat koťátku nožičky plastovým drátem.
leden 28, 2017 01:20
... : Mikin1
Presne tak bb2.
Lidstvo se k zasadam humanismu dopracovalo velice bolestive a behem mnoha let.
Ale dnes staci nahradit slovo humanista slovem slunickar a v hajlovani, topeni malych deti, vyrobe kostni moucky a posilani barevnych do plynu mohou nackove vesele pokracovat. :-
leden 28, 2017 09:18
... : mia I
tak já si nemyslím, že dát z legrace krvavou tlačenku Jehovistovi mezi chleby je bezcitnost a krutost, já považuji toto za zlomyslnost. Ale oni ti dotyční už byli znechucení neustálým posloucháním různých "pravd" SJ. Obrátím to - bezcitnost a krutost je podle mne, že svědek Jehovův nedovolí vlastnímu dítěti krevní transfuzi. Nebo když dítě musí vyrůstat v prostředí víry, kterou si na rozdíl od svých rodičů nevybralo, nemůže mít doma televizi, neslaví vánoce.

To ostatní bych nekomentovala, zvíře, ať je to kočička nebo pejsek či kůň není člověk, nemůže mluvit, nemůže se bránit.
leden 28, 2017 09:27
Proč pod úplně nevinný článek o lidské krutosti ke zvířatům, která se nemohou bránit, zase montujete nechtěnce? : Myška
Pěkně to napsala Mia.
leden 28, 2017 10:40
... : Mikin1
Kdyz ono je to vsechno o humanismu.
Humanista se ujme tyraneho kotatka a poskytne utociste uprchlikum ze zemi postizenych valkou.
Realista ci cynik (a to je vetsina z nas) vyhodi kotatko na ulici a uprchlika zpet na more, at se o ne postara priroda.
No a zvrhlik omota kotatku packy lepici paskou, hodi ho do popelnice, uprchliky navrhne zpracovat jako zradlo pro psy a jeste u toho nezapomeme oznacit humanisty za "slunickare".
Jake stesti, ze vetsina z nas jsou jen realiste.
leden 28, 2017 11:12
Mikine, a jak zařadíš člověka, který se ujme týraného kotěte, měsíčně přispívá nemocným dětem, : Myška
pomáhá nemohoucí sousedce, nemá nic proti pomoci skutečným uprchlíkům, ale který by tzv. uprchlíka nechal klidně v moři a nehnul pro něj ani prstem?
leden 28, 2017 11:52
Mysko, : Mikin1
To fakt nevim. Asi bych videl hodneho clovekaz necitliveho k falesnym uprchlikum.
Ale cosi me rika, ze i tenhle clobrda by hnede ditko z vody vytahl a do lodicky vhodil.
smilies/smiley.gif
leden 28, 2017 13:02
Mikine, : Myška
asi ne... protože by mu hned blesklo, co asi tak bude za deset let z toho dítka.
leden 28, 2017 13:04
... : Mikin1
to snad ne....
leden 28, 2017 14:49
mio, : bb2
souhlasím, odmítnout tranfúzi krve pro dítě, kterému by zachránila život, je krutost.
Televizi nemá doma spousta, spousta rodin a pokud dítěti dopřejí dostatek jiné zábavy a dot podnětů z jiných zdrojů, tak absenci televize není krutost. Já bych naopak řekla, že tím dítěti prokáží službu. Vždyť dokumenty, pohádky, dobré filmy se dají skouknout na počítači. Bez televizních estrád a reality šou se děti obejdou, pokud je budou chtít vidět, tak si je v pubertě na internetu najdou. To samé zpravodajství.
Nedopřát dítěti naši českou verzi vánoc - to se může zdát bezcitné nám, kterým vánoce dávají smysl, mají svátky rádi a chtějí je dopřát dětem, protože nás těší jejich dětská radost. Ale nevím, kdybychom vánoc neměli rádi my dospělí, jestli by to byly radostné svátky pro děti. Vyrostly by v tom a možná by to pro ně bylo přirozené jako pro nás je přirozené neslavit pravoslavné vánoce, chanuku..
Pro mě by to bylo ochuzující a bylo by mi těch dětí líto, ale to pořád plyne jen z toho, že mám vánoce ráda a mají pro mne smysl. Znám lidi, kterým vánoc nic neříkají a nejsou to svědci Jehovovi ani vyznavači jiného náboženství. Takových je dost.

Naopak vědomě podstrčit někomu k jídlu něco odporného, pro něj nepřijatelného, bezcitnost je. Když vím, že se ti dělá špatně z pečených psích vnitřností a vařené kočičí hlavy, nebudu ti je podstrkávat tajně na talíř a pak ti to zvěstovat a bavit se tvou reakcí. Když ano, budu bezcitná, krutá ženská. Toť můj názor :-)
leden 28, 2017 15:33
... : bb2
ten extrémní příklad jsem použila proto, že pro tebe ani pro mne není představa vepřového k jídlu nic odporného, naopak, takový čerstvý řízek nebo kotletka, dobrá jitrnice, mňam
ale pro někoho je to totéž co pro nás sníst vařenou kočku
leden 28, 2017 15:34
... : bb2
pro mne je to třeba nepředstavitelné žít v takových mantinelech, jako svědci Jehovovi, ono vůbec u mě nepřichází v úvahu podřídit se nějakým pravidlům jen proto, že mi je někdo prezentuje jako jediná správná, proto jsem sektami a jinými nalévači neohrozitelná ;-)
Ale kdo ví, někomu se může zdát můj způsob života omezující a třeba moje děti měly v mnohém přísnější a v mnohem naopak volnější přístup než jiné děti, takže by se mohlo stát, že i je někdy někdo politoval, tak jako já jsem někdy politovala něčí děti kvůli přístupu jejich rodičů. Skoro nic není černobílé.
leden 28, 2017 15:39
Myško, : bb2
protože to souvisí. Je zajímavé, že se někdo rozlítostní rychle nad kotětem a velmi se diví, kde se ta krutost bere?? ale nikterak se nepozastavil nad krutostí k jiným mláďatům, lidským, protože hnědé dítě si podle něj necitlivé zacházní zaslouží
Nebo někdo, koho hrozně pobavilo dát vepřové k jídlu někomu, komu je to odporné.

To všechno je krutost, necitlivost, ale lidi, kteří se takto chovají, to samozřejmě nechtějí vidět jako krutost. Tak jako rodič, co seřeže dítě za každou maličkost, si nepřipadá krutý, ale vychovávající.

leden 28, 2017 15:51
... : mia I
ne, nepřijde mi to kruté ani odporné dát tláču Jehovistovi mezi chleby. Ty jsi u té situace nebyla. Nevíš o koho jde, jak svoji víru neustále prezentoval "takhle to není, pravda je jinde", nabízel knihy.. Po té příhodě s tlačenkou se chytil za nos a pochopil, že v kolektivu, kde pracuje mu pšenka nepokvete. A budeš se divit, normálně se bavil s chlapy dál a oni s ním. Já se s ním onormálně zdravím taky.
leden 28, 2017 16:04
Každý má ten mantinel, za který už nemůže nebo nechce jít, jinde. : Myška
Tobě připadá jako krutost nevytáhnout z moře dalšího potenciálního znásilňovače a vraha, možná budoucího sebevražedného atentátníka, mně ne. Nejsem zodpovědná za tohoto jedince, pokud je dospělý, rozhodl se tak sám a sám nese riziko, že nepřežije cestu. Pokud je to dítě, tak za něj mají zodpovědnost rodiče, kteří jej na tu cestu vzali či poslali. Hodně nadneseně řečeno - tím, že ho nezachráním, že ho nedotáhnu do Evropy, zachráním Evropu...
Myslím, že je normální necítit lásku ke všem lidem, a necítit potřebu všem pomáhat.
A jestli je tohle krutost, pak přiměřená dávka krutosti by měla být v každém z nás, jinak jsme odsouzeni k zániku, protože nás převálcuje kultura, v níž je krutost, opravdová živočišná krutost, na denním pořádku.
leden 28, 2017 16:32
Můj příspěvek byl : Myška
víceméně pro bb2.
leden 28, 2017 16:34
Myško : mia I
bingo. Lépe bych to nenapsala.
leden 28, 2017 16:39
... : bb2
Nechci rozpoutat zbytečnou polemiku, známe naše postoje, víme, že je nezměníme. Jen jsem zareagovala na tu řečnickou otázku "kde se bere taková krutost, necitlivost"

Bere se tam, co "dáme svědkovi Jehovovu vepřové, joj, to vám byla sranda, jak nadskakoval, když jsme mu to řekli, to jsme se nasmáli", tam, co "no a co že je to dítě, ať se klidně utopí, já ho z vody nevytáhnu, já ho tady nechci"

V tomto modelu lidské civilizace ovšem nebude necitlivé až nikdo nevytáhne z vody vaše topící se vnoučata na dovolené u moře mimo ČR, protože přihlížející domorodý obyvatel bude mít averzi k turistům, k bělochům, k Evropanům. Bude podle nich zcela v pořádku, když se tam vaše vnouče za lhostejného přihlížení dospělých na břehu utopí a vy byste to měli chápat, protože to vidíte z opačného břehu zcela stejně.
Já mám na postoj Evropy k imigrantům názor, ale když uvidím topící se dítě, nebudu zkoumat, jestli je to válečný uprchlík a zaslouží si moji pomoc, nebo jestli je to dítě ekonomického imigranta a mělo by se nechat utopit.. Je to dítě v nouzi, pomůžu mu.
To jsou ty rozdíly mezi lidmi, víme o nich, víme, jak to máme, nemusíme se kvůli tomu hádat :-)

Mio, že se s těmi lidmi dál baví - co mu zbývá? Když s nimi musí pracovat, spolužít. Kdo chce s vlky býti, musí aspoň občas s vlky výti.

leden 28, 2017 17:26
... : bb2
pokud teď někoho napadlo, že je rozdíl mezi imigranty a turisty - no to je pro vás, ale vůbec nemusí být pro toho domorodého obyvatele tam, a o tom mluvím. Třeba se k jeho snědému bratrovi někdo z bílých Evropanů zachoval ošklivě, třeba mu jen bude vadit, že ten turista se rozcapuje a má se dobře, zatímco on dře...prostě nějaký důvod se vždycky najde.
leden 28, 2017 17:28
... : mia I
já si taky myslím, že svoje postoje známe a už tu bylo napsáno mnoho. Já k moři určitě nepojedu, s vnoučaty tam pojedou jejich rodiče a ti za ně zodpovídají.
leden 28, 2017 17:32
... : mia I
jinak článek je o koťátku. O bezbranném zvířeti, které někdo krutě spoutal a nechal ho trýznivě umírat. Tedy o dokonaném skutku, zatímco diskuse kolem černých dětí byly názory, žádný dokonaný skutek.
leden 28, 2017 17:35
dobře, Mio, : bb2
tohle "u moře rodiče zodpovídají za děti" to trochu posunulo jinam, teď už to beru, že to tak máš, že bys nikomu nevyčítala, kdyby tvým topícím se vnoučatům nepomohl, protože si to měli ohlídat rodiče - a pak tedy je tvůj názor na pomoc topícím se dětem imigrantů pochopitelný a asi oprávněný

ano, to s koťátkem je krutý a jak jsem psala, střílela bych lidi, co tohle dělají, do kolen, bez milosti
leden 28, 2017 17:41
Nejlip to podle me vystihla bb2 : Mikin1
17:26, predposledni odstavec. Tomu fakt muzu jen zatleskat.
leden 28, 2017 18:26
Je to jako já o voze, ty o koze. Pro mě je rozdíl mezi topícím se dítětem na dovolené a topícím se migrantem jakéhokoliv věku. : Myška
To první bych samozřejmě zachraňovala, ale to druhé ne.
leden 28, 2017 19:09
to pro tebe je to o voze a o koze, pro mě je to prostě o pomoci člověku - dítěti ohroženému na životě : bb2
Kromě toho, čistě technicky - pokud uvidíš dítě tmavé pleti topící se v moři, těžko budeš zjišťovat, zda je to dítě válečných uprchlíků nebo těch, kterým říkáš nechtěnci, nebo dítě azylantů, kteří tady žijí už několik let a pracují tu - že?
Jak bys vyloučila omyl? Tím, že bys nepomohla žádnému takovému dítěti.
A o tom to je a je zcela jedno, jestli se to dítě topí na dovolené nebo při imigraci jeho rodičů.
leden 28, 2017 20:38
... : bb2
někdo prostě vidí dítě v nouzi a zcela přirozeně, bez rozmýšlení, protože na to není čas, mu pomůže, a pak zjišťuje, co je to za dítě, jak se v té situaci ocitlo a kam patří
a někdo uvidí dítě tmavé pleti a řekne fuj, dobře jim tak, neměli sem lézt

no a někdo uvidí opuštěné koťátko, postará se, pomůže mu, a někdo mu sváže nožičky drátem
leden 28, 2017 20:41
Původně : Lenka1
jsem na ty ubožácký kecy sluníčkářů chtěla reagovat sama, ale Myška to napsala za mě. Mně je zase na blití z vás, kdo svou debilitou spolupracujete na zničení Evropy a vlastní bílé rasy a ještě se zalykáte štěstím nad svou vlastní ušlechtilostí.

Jo, a oikofobie je psychiatrická diagnóza.
leden 28, 2017 23:41
P.S. : Lenka1
Kočičkám ani jiným zvířátkům nožičky dráty nesvazuju. Tvoje manipulace, bb, je tak trapná a do očí bijící, že nevím, jestli se ti smát nebo tě litovat.
leden 28, 2017 23:45
Hlavne abys zase lenko : Mikin1
Nedostala ten svuj psotnicek. smilies/grin.gif
leden 29, 2017 05:23
bb2, proč mám zase dojem, že děláš schválně nechápavou? : Myška
Nebo ti fakt uniká rozdíl mezi topícím se dítětem v moři u břehu v dovolenkové destinaci a mezi topícím se migrantem pár desítek km od afrického přehu, který se topí jen proto, že je v dohledu loď frontexu (nebo jak se ti oficiální pašeráci lidí do Evropy teď nazývají), a tak loď, na které migranti cestují, si sami schválně potopí?
Nejsi schopna vnímat rozdíl v důsledcích záchrany těchto, z rozdílných důvodů se topících, jedinců?


leden 29, 2017 09:59
A ještě abych to napsala : Lenka1
úplně do detailů:

Když uvidím v moři nebo někde jinde ve vodě topit se malé štěně a kus od něj cikáně neb muslimče, bez rozmýšlení zachráním to štěně a a "tamto" nechám svému osudu. Protože to štěně se mě na rozdíl od tamtoho v budoucnu nepokusí zavraždit.

Vy psotníčci.

smilies/grin.gif
leden 29, 2017 10:49
já jsem jenom nepochopila, proč bb2 začala o imigrantech : mila1
Proč nás staví do pozice někoho, kdo má jiné měřítko na týrané zvíře a topící se dítě migrantů, které se topí zásluhou toho, že vesty na člunu mají jen dospělí, kterým na dotyčném dítěti vůbec nezáleží. Proč bychom ho měli zachraňovat my? Proč se máme stydět za to, že bychom se do toho zachraňování nepouštěli? CO to je za zvrácenou logiku podsouvat nám pocit viny a zodpovědnosti za někoho, kdo se do Evropy tlačí jen proto, aby zde dostal vysoké dávky a nemusel nic dělat? Osobně ráda přispěju na týrané zvíře, posílám peníze matce, která se stará o postiženou dcerku, ujala jsem se dvou opuštěných a "vyhozených" koťat, připadá mi to normální a lidské.
bb2 jsem si vždy vážila za názory a rady, které tady dávala, ale teď s ní opravdu souhlasit nemohu.
leden 29, 2017 19:27
... : mia I
hlavně se poměřují a zaměňují dvě zcela odlišné věci - dokonaný vědomý zlý úmysl utýrat a ublížit živému tvoru s názorem, tedy nikoliv činem, že nepomohu dítěti, za něž je zodpovědný především a jedině jeho vlastní rodič, který ho vystavil riziku. Takže do článku v tématu fauna a flora mi takový příspěvek vůbec nesedí. Krutost a lhostejnost není přece totéž.
leden 29, 2017 19:44
Poslouchej Lenko : Mikin1
Fakt by to neslo bez toho hysterickeho jeceni o debilite lidi s jinymi nazory a o tom, ze je ti z nich na bliti?
Uz parkrat jsi slibila ze toho nechas, ale vzdycky to zacne znovu. Nevim jestli je to ze tve strany jen slabostvi, nebo jestli se snazis o to, aby ti nekdo odpovedel podobnym zpusobem a ty jsi si mohla jeste nekolik mesicu stezovat, jak jsou na tebe vsichni zli. Slibila jsi ze tono nechas, tak drz slovo.
Podivej na ty posledni vymeny nazoru mezi mnou, bb2, Myskou a toulavym. Kolikrat s neshodnem skoro v nicem, ale piseme slusne.
--------------
Jo a jestli tou "Krvavou Nadezdou" myslis pani Savcenkovou, tak jeji jedine provineni bylo v tom, ze branila Ukrajinu proti ruske agresi. To je pro vojaka a vlastence prace i povinnost.
Mlaceni hubou, urazky a nadrzovani agresorovi nikdy nicemu nepomohly.
leden 29, 2017 19:52
Já slovo držím, : Lenka1
ty a bb jste si začali do huby brát mě, takže já jsem svoje slovo neporušila, bobane.

Vám teda to psím žrádlo fakt leží v žaludku.


smilies/grin.gif
leden 29, 2017 20:33
Tahle diskuze se vám fakt nepovedla. : Lenka1
Mám prču z toho,jak už ve svých zvrácených názorech zůstáváte těžce osamoceni. Přiberte si do týmu Svatou Johanu, která sem onehdy psala, aby vám trochu píchla.

Jinak ti musím pogratulovat k bezkonkurenčně nejvyššímu počtu mínusů, který vždycky nasbíráš na idnesu v jakékoli diskuzi na téma připrdlíků, Jiří Bílino. To se fakt hned tak nevidí.

Hele, napiš blog, ať je ta hlína větší. smilies/grin.gif
leden 29, 2017 20:38
Vděčnost : Lenka1
leden 29, 2017 20:47
Mysko, ale no tak.. : bb2
jistěže dobre vím co sděluješ. Není to poprvé co se na tohle téma bavíme.
Tak ještě jednou a naposledy: dite v ohrožení života je pro mne prostě dite v ohrožení života. Pokud na mne nebude zrovna mirit samopalem nebo jinak útočit, nebudu ho zabíjet. Čili topicimu se diteti v rámci svých možností a sil pomůžu. Tečka.

leden 30, 2017 01:51
Lenko, : Mikin1
na diskusich v iDnes je nejlepsi, ze se muzes podivat kdo ti ty minusy dava. Ja se u toho bavim primo kralovsky.
Pripojit by ses mohla i ty, ale to bys nemohla rafat z anonymity a musela bys opustit svuj nechvalne znamy slovnik romskeho kopace. smilies/wink.gif
leden 30, 2017 05:20
tak jsem se dívala, kdo s tím začal - kdo sem první "vrazil" politiku: : Martina P.
bb, já tě obdivuju pro tvou úžasnou zkušenost a rady, které poskytuješ,
ale zase bys nemusela i u ubohého kotěte řešit migranty, žeano?
smilies/angry.gif
leden 30, 2017 10:38
BB : Justík
asi jsem dle Tebe taky divná. Ale když už to stavíš do takového srovnání. Tak se přiznám, že bych taky nejdřív zachraňovala SVÉHO psa než cizího člověka. Protože za zvíře co jsem si pořídila jsem zodpovědná a měli by být všichni. Proto ANO přijde mi snad horší, že si někdo něco pořídí a pak to týrá, zabije, nechá umřít. Než to, že lidé ze strachu nechtějí pomoci - nechat se vydírat a vydírání ustupovat.. A migranti dle mého vyděrači jsou..
leden 30, 2017 11:48
Martino P., : bb2
u ubohého kotěte jsem neřešila, zamyslela jsem se nad rozdílnosti ve vnímání krutosti, nelaskavosti, soucitu a laskavosti.
Jinak, když obdivuješ moje rady a zkušenosti, podělím se ještě o jednu ;-) pokud někdo rozebírá něco, co se mi nechce rozebírat, nezapojím se, nereaguju. Na internetové diskuzi si tenhle luxus můžeme dovolit.
leden 30, 2017 14:31
Justíku, : bb2
to zavádíš trochu jinam. To je jiná situace, rozhodovat se, zda zachránit cizí dítě nebo svého psa.
Já se pozastavila u toho, jak vnímáme krutost každý jinak, že situace, které pro mě jsou obě morálně na stejné úrovni, vnímá někdo zcela jinak a přitom to je typ člověka, u kterého bych takový náhled nečekala (tedy teď už ano, prozřením v tomhle smyslu jsem si tady na kudlance prošla před zhruba dvěma lety). Tím myslím to, že pro mě je stejné ublížit nevinnému koťátku jako nechat topit dítě, protože je to (pravděpodobně) potomek imigrantů, které si tu nepřeju.

To, co píšeš, že bys zachraňovala svého psa dřív než cizí dítě - pocity chápu, pro mě jsou moje zvířata taky bližší než cizí děcko, ke kterému nemám žádný vztah, svá zvířata mám radši, zatímco to cizí děcko je mi zcela lhostejné. Tohle nemám problém říct, mně jsou prostě cizí děti coby jednotlivci zcela ukradené.
Ale v situaci, kdy se bude topit tvoje dítě a současně můj pes, vytáhnu nejdřív tvoje dítě, a pak budu trpět, když se nepodaří zachránit mého psa. Ale nebudu si to vyčítat, bude to pro mě osobní tragédie, ale ne selhání.

Je pro mě zajímavé zjištění, že ty bys udělala opak. Ale člověk se furt učí.


leden 30, 2017 14:43
Škoda, že lidi, schopní říct migrantům - : Myška
"je nám jedno, že si utopíte děcka, když je nahážete do moře ve snaze nás donutit je i vás tahat z vody, když si potopíte loď. Je nám jedno, co se s vámi v moři stane." nejsou na místech, kde by mohli takhle zasáhnout.
leden 30, 2017 14:58
... : bb2
i taková situace se dá řešit lidsky, naházet do vody dostatek nafukovacích člunů se zásobou vody a krabicí sucharů a ty člunu nepustit do pobřežních evropských vod

leden 30, 2017 15:23
BB : Justík
Tak předně jsem to já tedy od Tebe nepochopila jako "zajímavé vnímání" a obě situace na "stejné morální úrovni". První tvůj první koment byl pro mne spíš styl : pláčete tu nad kočkou a zatím klidně necháte utopit lidi. Dvě nesrovnatelné situace. Nevím, jestli bych takto reagovala přímo v té situaci tak jak to podsouváš. Moje zvíře a Tvoje dítě. pokud by to bylo na přehradě při bruslení třeba, že se prolomil led a jsou ve vodě děti a pes, tak bych šla a tahala co by šlo x bylo nejblíž a nepřemýšlela nad moje/tvoje.. Pokud by byl požár domu, tak nejdřív letím do svého bytu pro svého psa a pak teprve hledám a zkouším pomoci ostatním. Pokud jsem na dovolené a z lodi mi spadne pes do moře - topí se a o kus dál si potápí uprchlíci loď, nejdřív vytáhnu svého psa a pak uvidím. Nedokážu si hrát na hrdinu a říci - nechám je umřít. Když už bych se tam vyskytla. Ale jsem dost proti platit lodě, které je cíleně hledají a vyzvedávají. protože dle mého to je spíš motivující, aby se plavili na čemkoliv v jakémkoliv množství s jistotou, že Evropa je MUSÍ ZACHRÁNIT A MUSÍ SE O NĚ POSTARAT.. takže tak..
leden 30, 2017 16:04
Já bych řekl, že se z toho stala tady akademická diskuse pozbývající reálnej smysl. : toulavej
To, jestli a případně jak by každej pomohl v rámci svých možností topícímu cizímu člověku by zjistil jedině v reálný skutečný situaci. Takže psát o tom tady je ztráta času. Jenom reálná situace by ukázala dotyčnému i jeho okolí, jak by se ve skutečnosti zachoval. Věřím, že na pomoc by šel každej podle svých možností. Takže jiná věc je ale, co potom s tím zachráněným. Sluníčkový humanisti nám je bez optání se vozí k nám do sousedství, abychom se o ně spravedlivě rozdělili a postarali na neurčito. Tím ovšem ukazují dalším milionům stejných zájemců o pobyt u nás v EU, aby to neustále opakovali se stejným výsledkem. A to je NEAKCEPTOVATELNÉ!!! Zájemců o lepší život v EU jsou totiž stamiliony!

Takže jediný smysluplný jednání je VRACENÍ topících ihned zpátky odkud vypluli. Když už lodě Frontexu hlídkují u Libyjských břehů, tak aby to nebylo kvůli záchraně migrantů a jejich vození do EU, ale kvůli vracení zpátky!, přičemž jsou případně zachráněný, když potřebují. Protože jinak to hlídkování na hranicích Libye a ne na hranicích EU, nedává vůbec žádnej smysl. A porušení od neziskovek a dobrovolníků vozit ilegály do EU tvrdě trestat za ilegální pašování lidí. Tak jednoduchý řešení, ke kterýmu není vůle. Takže je třeba humanistům nedovolit dělat dobro tím, že ztratí moc rozhodovat ve volbách. Je to na lidech. V Americe to lidi udělali. Levičákům se to nelíbí, no musí si zvyknout, že svět se nemusí točit jenom podle jejich přání. My máme volby před sebou . . .

Pokud jde o to kotě, ten člověk byl pro někoho bezcitnej, přivázat ho k domečku a dát k popelnicím. Ale, dal ho tam a ne jinam proto, že věděl, že ho někdo nejspíš najde a postará se. Stejný jako v případě babyboxů. Myslím, že ty mámy taky nikdo neodsuzuje za odložení LIDSKÝHO MLÁDĚTE. Přivázaný bylo proto, aby neuteklo a nestalo se toulavým hladovým, který se nedokáže uživit samo. Co my víme, možná se zjistila alergie v jeho rodině, tak ho dali pryč. Možná majitel nebyl nijak chytrej, aby dokázal zjistit, jestli je v okolí útulek, možná . . . tím chci říct, že já bych to neudělal, ale zase tak špatně bych to nehodnotil.
leden 30, 2017 16:24
Justíku, viz můj komentář 28.1. : : bb2
Díky za tu otázku, kde se bere taková krutost a bezcitnost? Tak třeba tam, kde se někdo baví, když nacpe vepřové potajmu do jídla někomu, o kom ví, že se mu vepřové hnusí (tuším to byli bílí čeští svědci Jehovovi). Tam, kde někoho pobaví fór o semletí černochů do psích konzerv. Tam, kde by žena středního věku pomocí děl potápěla lodě plné lidí, dětí, DĚTÍ, do moře.
Tak tam někde, ve stejných hlubinách jiné lidské duše, se vyklube ten zvrácený nápad spoustat koťátku nožičky plastovým drátem.


ty jsi z toho vyčetla "pláčete tu nad kočkou a zatím necháte topit lidi" - budiž

V tom ostatním rozvíjíš různé spekulace o různých situacích. Předím jsi psala tohle:
asi jsem dle Tebe taky divná. Ale když už to stavíš do takového srovnání. Tak se přiznám, že bych taky nejdřív zachraňovala SVÉHO psa než cizího člověka.

a na to jsem reagovala - na prohlášení, že bys dřív zachraňovala TVÉHO psa než cizího člověka. Pokud se ti dodatečně zdá, žes to napsala jinak, než jsi myslela, že to vyznívá tvdě, divně, nelidsky - ano, vyznívá. Pak pochopitelně jednoho napadá - kam jsme se to dostali, když mladá žena klidně prohlásí, že zachrání přednostně svého psa před člověkem (jakkoli je pochopitelná bolest ze ztráty vlastního psa). Proč voláme po lepší morálce, ptáme se, kam se ztratil soucit a lidskost, když nám přijde zcela v pořádku tahat z vody přednostně psa před člověkem. A tak dále. To už tak bývá, že lidi reagují na to, co napíšeme, ne na to, že to ve skutečnosti myslíme možná trošku jinak. Možná.
Takže tak.

leden 30, 2017 16:26
opravdu jsem byla rozhodnuta, : Anicka 1
ze se tady do zadnych emigrantskych diskusi nebudu zapojovat, protoze to je jako dojeni jalovy kravy. Ale tohle se spis tyka lidskeho hyenismu. Jak, damy Lenko, Mysko, Justiku, muzete rict, ze nechate utopit, nebo samy potopit deti, jen proto, ze maji jinou narodnost. To mi hodne pripomina dobu nedavno minulou, ze kdyz nemas modre oci, blondate vlasy a jsi Slovan, nemas narok na zivot. Anebo, nesouhlasis s mym nazorem, sup s tebou na Gulag. Vzdyt mi se tady umlatime sami, ani k tomu muslimy nepotrebujeme.
leden 30, 2017 17:48
Aničko : mia I
když se někdo rozhodne dobrovolně neriskovat svůj život , tak je hyena?? jak si vůbec dovoluješ takto někoho hodnotit?? už vidím , jak se ve svém věku vrháš do vody, která je ledová a zachraňuješ cizí tonoucí dítě. Kde zůstala odpovědnost rodiče toho děcka?

Uvázat a utýrat člověka , zvíře, je hyenismus. Je to čin s úmyslem ublížit. Nepomoci dítěti, které vlastní rodič vystavil riziku je věcí osobního rozhodnutí každého nemyslíš??? To že Ty by ses vrhla do chladné vody pro cizí dítě a možná tam i zahučela by byla věc Tvého rozhodnutí a nedávala by Ti žádné právo chtít to po ostatních. Jestli chceš být šlechetná, buď, ale do ostatních se laskavě nemontuj a nech jim jejich vůli ano? Ale stejně si myslím, že studená voda v moři není totéž co voda při dovolené u moře a moc, moc ráda bych viděla kolik lidí , bez záchranné vesty, by tam skočilo pro cizí dítě. Už Tě vidím, jak se tam ve svém věku vrháš.
leden 30, 2017 18:42
Mio, : Anicka 1
tady jde o princip. Zachranit, nebo zabit lidskou bytost. At uz tedy jakymkoli zpusobem. Rozhodnout o nekom, zda ma zit, ci ne. Kdo jsem ja, abych o tom rozhodla?
Vzdyt tady mame uz jen krucek k tomu, abychom pouzivali nasili jeden k druhemu, jen proto, ze se nam nekdo nelibi.

leden 30, 2017 19:43
Aničko : mia I
když už tedy v nevinném tématu jsme sklouzli jinam, budeme pokračovat. Ty jsi mi ale nezodpověděla otázku KDE JE ZODPOVĚDNOST RODIČE TOHO DĚCKA?? Já si právě myslím, že rodič ho nepřímo zabíjí, když ho naloží na chatrný, přetížený člun a vyrazí s ním na rozbouřené moře. Ten rodič se s ním vydá někam, kde absolutně nemá žádnou jistotu, že dorazí v pořádku. A co ti imigranti rodiče, kteří dávají přes plot své děti jako živý štít, ti nejsou hyeny? proti těm se nevymezíš?

Aničko víš co byl u mne hyenismus ? když mladý muslim V KOSTELE podřízl faráře. Víš ono u těhle lidí těžko poznáš kdo je zlý a kdo hodný. Všimla sis u těch atentátníků, že to byli mladincí kluci a okolí vždy tvrdilo, jak byli nenápadní, že se nijak neprojevovali? pak se těžko divit, že někdo nemá ochotu tento druh lidí tahat z moře. To co je pro někoho šlechetné, je pro jiného hloupé. Můžeš se čertit, nemusí se Ti to líbit, ale jiné spoluobčany mít Aničko nebudeš. A obávám se, že zrovna tímto stylem diskuse toho moc nevylepšíš. Žili jste v Americe, taky se Vám tam toho moc nelíbilo, teď jste tady a holt jiný kraj, jiný mrav. Nikdo Ti nemůže bránit napsat svůj názor, ale myslím, že v Čechách s ním budeš v menšině. Tak to prostě je.
leden 30, 2017 20:18
Anicko, mas pravdu : Mikin1
Nic vic se k tomu dodat neda.
Akorat me kdyz Mia psala o tom ze se kvuli zachrane decka nechce vrhat do ledove vody napadlo, zda by se aspon ohnula, aby to dite vytahla.
I kdyz by hrozilo nebezpeci, ze si u toho namoci rukav.... smilies/tongue.gif
leden 30, 2017 20:30
. : toulavej
Řekl bych, že mezi modrýma očima, Gulagem a na druhý straně nelegálníma imigrantama je PODSTATNEJ rozdíl! Ti případně topící se imigranti se rozhodli DOBROVOLNĚ RISKOVAT svůj život a svých dětí v naději na lepší budoucnost v bohatý společnosti. Židé ani vězni gulagů si dobrovolně svůj osud nevybírali!!!

Ilegální migranti v podstatě nás vydírají, když ví, že je půjdeme zachraňovat ve jménu humanistický morálky, jen co se o nich dozvíme, že jsou na moři! Takže, musíme se nechat vydírat? Nebo máme právo vyděrače ignorovat, když se vrhne do moře? To je, oč tu běží.

No v případě VYDÍRÁNÍ jsem pro ignorování i když jde o děti. Souhlasím s miou, že za své děti zodpovídají jejich rodiče, ne my. S vyděrači bych já nejednal! Za utopené děti NEMÁME řádnou zodpovědnost! Aničko, my nerozhodujeme o životě těch dětí, o tom rozhodli jejich rodiče přece. Stejně jako nemůžeme za smrt milionů jiných lidí a dětí jinde ve světě! Proboha. Kde to jsme, abychom si nechali něco takovýho namluvit!!!

Je zajímavý, že tohle řeší západní svět. A souvěrci bohatých šejků se tímhle VŮBEC netrápí. Není to divný? Neměli by spíš oni zachraňovat? Neměli, protože, na rozdíl od našich humanistů, si uchovali pud sebezáchovy, ví, že zachránit všechny svý souvěrce by je zničilo. Naši humanisti to ale nechápou.
leden 30, 2017 20:31
Aničko : mia I
navíc tady se srovnává nesrovnatelné. Nemůžeme být jako např. Němci. My jsme stát , kde byla totalita, nesvoboda. Navíc většina populace je bez vyznání. Z toho pramení mj. mentalita, názory Čechů. Oproti tomu Německo - bohatý stát, trauma za válku, hluboce zakořeněná víra, která ze své podstaty má jako jeden z hlavních principů pomoc bližnímu, věřící mají tendenci vidět v lidech to lepší. Což ovšem v případě imigrace je naivní , vidět v tak rozdílné přicházející kultuře něco pozitivního, zvlášť po špatných zkušenostech se začleňováním Turků.
leden 30, 2017 20:43
Mio, : Anicka 1
ano, ti rodice hazarduji se zivoty svych deti, ale to at si srovnaji se svym svedomim. Jak uz jsem psala, o emigrantech tady diskutovat nechci, protoze stejne nic nevyresim, tady nic nevykoumali mnohem vetsi chytraci, nez jsem ja. Jde o to, jak se k sobe chovame, jak se chovame k lidske rase, dneska byt slusnym, rovna se blbym. A ja se necertim, je mi z toho smutno.
Moji spolubcane si tady na me zvykly celkem rychle a bez problemu, asi se jim libej nezaludni blbci.
leden 30, 2017 20:58
Aničko : mia I
já bych to s Čechy zase tak černě neviděla. Loni jsem chodila jako doprovod s koledníky a vybrali jsme pro Charitu dost peněz. Kolik peněz se vybere na adventních koncertech.. Kolik lidí dává krev, kolik je jich v registru dárců kostní dřeně, kolik jich přispívá dobrovolně na nemocné děti,.. bez okázalosti, anonymně.


leden 30, 2017 21:15
Mikine : mia I
dík za zájem o moji ruku. Hele mám prosbu - Ty jsi takovej altruista. Objevila se nám tu na jihu Čech ptačí chřipka. Je potřeba každé ruky , nechceš zrušit cestu po Asii a přijet počítat stavy drůbeže?? instrukce bych poslala emailem přes Danielu.
leden 30, 2017 21:24
... : bb2
no to je přesně ono, už je to tu zase - někdo má jiný názor, v tomhle případě teda názor, že topící se děcko nemůže za to, kde ho rodiče šoupli na loď a jaký mají jeho rodiče úmysly, a že tedy by to děcko nenechal v klidu jen tak utopit s pocitem dobře vykonané práce - a za to si zaslouží jízlivý nabídky k počítání drůbeže na jihu Čech, altruista jeden

No, jen doufám, že když se moje dítě, vnouče nebo já ocitneme v ohrožení života někde v cizině, nebude někdo zkoumat naše zázemí, minulost a úmysly, ale prostě nám podá ruku. A pak nás třeba šoupne na loď k deportaci, když tam budeme nelegálně. Ale nenechá nás chcípnout jako...no ne, jako zvíře napsat nemůžu, zvířátku byste pomohli.
leden 30, 2017 22:09
toulavej, : bb2
u tebe je takový názor pochopitelný, jsi chlap a nemáš děti.
leden 30, 2017 22:17
bb : mia I
on Mikin dobře ví, že za jeho přiblblou narážku o mé ruce se mu dostalo stejné odezvy. Jinak na něho vůbec nereaguji jestli sis nevšimla.

A jinak nevadí mi jiný názor. Už jsem psala Aničce ať pomáhá co jí hrdlo ráčí. Ale proč se pořád porovnávat a proč pořád ta neutuchající obsese dokázat druhýmu, jak je šíleně bezcharakterní. Co Vám to dává??
leden 30, 2017 22:19
čtu teď knížku, : bb2
"Narodili se, aby přežili". Kromě jiného jsou tam celkem detailně vylíčeny poměry ve vyhlazovacích lágrech Osvětim I a II. Nic co bych neznala z předchozích zdrojů, kromě toho, jak zvládaly ženy těhotenství. Lidi si tam běžně kradli všechno, co šlo, aby přežili, nebyl prostor pro slušnost, ohledy, byl to smutný boj o přežití. I ženy navzájem si kradly, ujídaly, odstrkovaly se, aby se dostaly k něčemu "lepšímu", třeba kousku shnilé brambory a tak podobně. Ale když šlo o těhotnou nebo novorozeně, braly ohledy. Pomohly.
leden 30, 2017 22:25
Mio, : bb2
neporovnávám se s vámi, nemám důvod. Zhruba znám názorovou orientaci zdejších stálých diskutérů. Když se pozastavím nad něčím, co z diskuzí vyplyne, není to touha dokázat vám, že jste bezcharakterní. Prostě pořád ještě nemůžu (občas) uvěřit tomu, co čtu, a tak se k tomu vyjádřím.

Co dává vám neustále nám předhazovat, jak jsme naivní, debilní sluníčkáři, hloupí a zachraňující a nevím už ani jaké další hodnocení jsem tu poslední dny na naši adresu četla.
Píšu já snad vám, že jste bezcitná hovada?
leden 30, 2017 22:30
Mio, : Anicka 1
nevim, odkud jsi usoudila, ze se s nekym srovnavam, ja se jen netajim s tim, ze mi vadi hrubost, nepokora, "oko za oko"(jsem verici). I ja jsem tady potkala dost hodnych a slusnych lidi, hlavne v te mladsi generaci.
leden 30, 2017 22:47
bb2, : Anicka 1
uz jsem tady jednou psala, ze bych byla spatnou hrdinkou. Pokud je clovek uplne na dne, tak asi kasle na principy. Ja taky myslela jen na to, jak zajistit naseho kluka, aby prezil a ver, nebyly to zrovna slechetne myslenky.
leden 30, 2017 23:02
No, tak nic nového pod sluncem : Lenka1
Lidi, co mají pud sebezáchovy, jsou dle sluníčkářů bezcitná hovada a bezcharakterní hyeny.

Pro mě osobně nejspíš budete muset vymyslet spešl kategorii,protože nemám žádný morální problém nechat utopit dítě nelegálních migrantů (a ne, Aničko, opravdu to není kvůli jejich národnosti), ale na druhou stranu jsem předevčírem zvedla ze země starýho pána, kterej na tom zledovatělým chodníku uklouz a rozsypala se mu igelitka s krabičkama léků a upadla mu hůl. Zvedla jsem ho, sesbírala jsem mu ty léky, podala jeho hůl a potom, co jsem zjistila, že si zlomil při pádu prst a měl ho vyvrácenej, jsem mu zavolala MP, aby ho odvezli na chýru.

leden 30, 2017 23:12
Anicka1, : bb2
mně by spíš přišlo divný, kdyby to bylo naopak. A kdo ví, co bych vyváděla v podmínkách, jaké byly tam... Ale přesto v nich zbyla špetička soucitu s těhotnou nebo miminem. I když to pro ně vlastně byli další vyžírkové, co ujídali z už tak bídných přídělů. Pro mimina se nic nefasovalo, ta se správně neměla narodit, nebo po narození být usmrcena.
leden 30, 2017 23:51
Anicka1 : bb2
mně by spíš přišlo divný, kdyby to bylo naopak.
tím myslím naopak, než píšeš
leden 30, 2017 23:53
BB : Justík
jo, je to hnus, střílela bych to do kolen... : bb2

ale, zkuste si představit místo toho kotěte třeba imigranta tmavě hnědé barvy pleti. Furt ty samé pocity?

Dobré "ráno". Asi ve mne vyvolala pocit Tvoje první věta příspěvku (viz výše). Proč u článku o týrání zvířat hned VY HNUSNÍ TADY CO PLÁČETE NAD ZVÍŘETEM..
No nebudu tedy podle tebe JÁ měnit téma a odpovím. Ne pocity by byli stejné, neb páskou si ty nožičky nesváže sám , že jo..
V podstatě můj názor nejlépe přepsal Toulavej, ale to se nepočítá. Ten je chlap. smilies/wink.gif
Navíc jsem ti to pak objasnila, ano nejdřív to za co mám zodpovědnost já a pak v rámci možností to ostatní. Já si naopak myslím, že je správné začít od sebe, od své zodpovědnosti. A pak Ti nejbližší, pak sousedé, pak lidé ze stejné ulice.. Trochu přeháním, ale podle mého pokud by to fungovalo takto od spodu, fungovala by spousta věcí lépe. Ten pocit, co někteří rádi vyvolávají , že jsem "špatná" za to, že se mám dobře tak je morální spasit ceelý svět.. No nic..
leden 31, 2017 09:14
Justíku, : bb2
za psaným textem si každý domyslí něco jiného, proto je dobrý reagovat na to, co je napsáno. VY HNUSNÍ TADY CO PLÁČETE NAD ZVÍŘETEM proto nebudu komentovat, nic takového jsem nepsala, ani nemyslela. Nebudu se rozepisovat ani o tom, jak mi takové příběhy rvou srdce, proto se jim radši vyhýbám, jelikož nemůžu spasit všechna zvířata, kterým je ubližováno, a když nemůžu nic dělat, tak by mě to trýznilo ještě víc. Nebudu se rozepisovat ani o tom, co děláme (my v naší rodině) pro zvířata trápená nebo opuštěná. Ani o tom, jak se k nám dostala většina zvířecích členů naší smečky.
Pravidlem reagovat jen na to, co je sdělováno, nesnažit se domýšlet mezi řádky (i když se tomu taky neubráním, ale snažím se), jsem se řídila, když jsem reagovala na tvůj komentář - nemohlo jednoznačněji vyznít sdělení "při zachraňování bych dala přednost svému psu před cizím dítětem". Protože děti mám a máme teď v širší rodině i malé batole, což je pro tebe samozřejmě právě to "cizí dítě", je obzvlášť těžko vstřebatelná informace, že by ho někdo nechat topit bez pomoci, zatímco by tahal z vody svého psa, nebo, a to se netýká tebe, by ho nechal topit proto, že by mu to batole nebylo sympatické a "zodpovídají za něj přece jeho rodiče, ne já".

Nesouhlasím ani s tím, co píše o toulavým. Toulavej se velmi počítá, protože je to dobrý člověk i proto, že je chlap :-) Vím, že jsi tím narážela na to, co jsem psala já, přesněji, co sis domyslela. A já to myslela právě tak, jak jsem to napsala - že u něj, v jeho případě, jeho stanovisko chápu, protože je to chlap a nemá děti. To není nic zlého, není to ironie. Všichni chápeme spoustu věcí a jevů jinak, když je zažijeme, než když o nich jen teoretizujeme.
...snad se nebude zlobit, že tady vedeme řeč o něm bez něj.. ;-)
únor 01, 2017 09:28
BB : Justík
Psaný text je zavádějící. Kolikrát to přešvihnu jen proto, že nemám ráda škatulkování diskutujících. nejsem komunista, nácek ani fašista. nemyslím, že striktně a přes mrtvoly vyznávám to a nebo to. Dost jsem nesvá z toho, že vlastně právě v otázce přílivu migrantů jdou proti sobě dvě věci - jsem člověk spíš sociální a pomáhající, ale zároveň se snažím přemýšlet. Takže ano, tady uplatňuji pravidlo "nemůžeš zachránit všechny" a budu se starat o to , za co jsem zodpovědná. Ale nechtěla bych se muset opravdu rozhodovat a proto se na moře nechystám, a tím míň se svým psem. A tolik rozumu by dle mého měli mít i rodiče těch dětí. Jinak je mi líto, ale prostě nevidím smysl jezdit a snažit se najít, zachraňovat lidi , co vědomě riskují život. Já mám tedy takový názor i na sebevrahy, že si nejsem jistá, jestli je zachraňovat za každou cenu. No a peníze co by se ušetřily za lodě hledající tyhle nelegály (a že jich nebude málo) by se daly využít na záchranu opravdu prověřených uprchlíků, kteří nemají většinou ten majetek (páč o něj ve válce přišli ) a opravdu jim jde o život vinou válčení, ne vinou své vidiny lepšího života či šíření své víry..
únor 01, 2017 10:21
... : bb2
Justíku, taky bych si přála, aby se pomoc a podpora soustředila jen na válečné uprchlíky, proto budu ráda, když se podaří zajistit, aby Evropa nebyla lákadlem pro všechny, nebyla zemí zaslíbenou oplývající mlékem a strdím ;-), ale jen a jen bezpečným přístavem v případě ohrožení života, v humanitární katastrofě atd. A aby, na druhou stranu, se potom nedal prostor nikomu z těch, kdo by i tyhle lidi v katastrofální situaci nejradši poslal rovnou ke dnu. Ale než k takové ideální situaci dojde, musíme se holt poprat s tím, co je. Každý to poprání se vidí holt jinak. Někdo je teoreticky tvrdej jak skála, ale až by viděl dítě polykat andělíčky, neotočil by se. Myslím, že takových je většina, jen někdo to ví hned, někdo to musí zažít. Někdo o těch lidech přemýšlí jako o lidech a v souvislostech, někomu vyhovuje myslet si, že jsou to všechno zrůdy co nám jdou po krku, je to pak pro něj snazší.
Jisté je jen jedno, že se v tomhle nenajde všeobecná shoda :-)
únor 01, 2017 13:02
BB : Justík
No ono nejde ani tak o shodu, jako o rozumný kompromis. pokud by nebylo spousty lidí a bohužel na vlivných místech, kteří rozkrádají a schovávají se za toto téma, nebylo by ani tolik rozporů. Peníze hýbou světem - kdyby třeba Turecko nezneužívalo situace, že může efektivně pomoci a nechtělo víc a víc. Že neziskovky jsou už to samé co politici - skoro sprosté slovo absolutně neplnící funkci (ti/ty co fungují dobře o těch se prakticky neví).. a navíc "nátlak toho, že kdo nehlásá (pseudo)humanismus, je *** - doplň si sama. Dítě, které se topí je věc jedna.. Dítě, které hodí do vody rodič , aby donutil hlídku vzít je a odvézt kam chtějí je věc druhá. No nikdo z nás tam nebyl, ale po pravdě - jsem srab. V rámci pravděpodobnosti nebudu hrát ruskou ruletu s revolverem, i když tam bude pouze jeden náboj "ostrý".. A nutně nemusím věřit tomu, že jsou ostré všechny a chtějí mě zabít.. Takže tak..
únor 01, 2017 13:35
toulavej se nezlobí, : toulavej
jenom tý chvály mohlo být tedy víc, když už přišel na přetřes :-)
únor 01, 2017 14:26
Justíku, : bb2
na rozumných kompromisech to zadrhne vždycky, protože každý si pod tím představuje a přeje něco jiného. To lze vidět i tady na Kudlance, kde nás je pět a půl. Vztaženo na země s jejich rozdílnou ekonomikou, politikou, historií a dalšími okolnostmi, k rozumnému kompromisu nelze dojít. Takže spíš jde o to se k vzešlému výsledku rozumně postavit.
únor 01, 2017 20:18
toulavej :) : bb2
tak příště
únor 01, 2017 20:18
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]