O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VŠETEČNICE - MÁTE DOMA UKLIZENO? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 leden 2017
Image resultMáte doma uklizeno? Všechno pěkně čisté, prázdné, uklizené, nikde žádné lapače prachu - nebo se jedná spíš o organizovaný chaos, kde všechno patří všude? Já nejsem schopna si v klidu s knížkou sednout, když je kolem mne nepořádek. Můj manžel se na úklidu podílí také, což je velice potěšitelné. Jeho styl je ovšem úplně jiný.

.

 

 

 

 

 

 

 

 Jeho styl je ryze praktický. Všechno se může válet všude, když je ovšem prach utřený, podlaha vytřená a prádlo vyprané. Já, na druhou stranu, zas klidně strčím koš plný čistého prádla do skříně, takže není vidět.

 

Ne, nejsem typ „navrch huj, uvnitř fuj“, vesele organizuju (a podílím se) na domácích projektech - jako je utírání prachu nahoře na kuchyňských skříňkách, mytí žaluzií a rámů oken a dveří, úklid skříní či rovnání botníku. Ale když je obývák čistý, tak mi vůbec nevadí, že nemám vyžehleno či umytá okna. Úplně nesnáším, když se všechno povaluje všude, ponožky na zemi, časopisy na stole, sklenička na pultu. To, že není vyluxováno, mi ale tolik nevadí.

 

 

Image result for HOMECLEANINGPřečetla jsem stovky článků o organizaci domova, systému uklízení, rozdělení prací, vyklizení zbytečností a odstraňování nepotřebných krámů. Všechno vím. Nejsem schopna to ale aplikovat na můj dům. Nejhorší jsou drobnosti od dětí, ty malé radosti, které se lety nakumulují.

 

A papíry, poznámky, výpisy, informační letáky, hřebeny, gumičky, tužky, účty, fotky, obrázky od dětí, křížovky, časopisy… jednoduše všechny důležité věci, které se stanou potřebnými jen v ten okamžik, kdy je vyhodíte, či zabalíte a strčíte na nějaké málo dostupné místo.

 

Každý uklízí jinak.

 

Mám kamarádku, která uklízí pravidelně každou sobotu. Velký úklid. Celou sobotu, úklid se vším všudy.

 

 

 

Četla jsem zajímavý článek o úklidu jeden pokoj za jeden den. Ložnice v pondělí, obývák v úterý, chodba ve středu, atd. - s tím, že kuchyň/koupelna je za samostatný pokoj v rámci hloubkového úklidu, ovšem lehká údržba je dennodenní. Pár minut denně a vše je na konci týdne hotovo.

 

Mě osobně se nejlíp osvědčilo rozdělení úklidu na 2- 3 dny v týdnu, systémem „pracuje celá rodina“. Problém ovšem nastává, že, nikdo to neudělá tak dobře, jako já sama. Díky pinterestu jsem problém vyřešila. Laminovaná úklidová tabulka. Každá místnost má svůj lístek, kde je přehledně rozepsán seznam jednotlivých úkolů na daný pokoj. Pracující osoba (nejlépe dítě, manžel je stále tvrdě resistentní) jen musí dodržovat plán, a udělat všechno na seznamu.

 

Ted jsem se zcela jistě nominovala na největšího blázna internetu, že? Ale věřte mi, je to plně funkční systém.

 

 

Jak je to u vás?

Máte nějaký plán/systém?

Kdo všechno se zapojuje? A jak často?

Co určitě musí být uděláno, a na co se naopak v klidu pozapomíná?

Máte nějaký tip?

 

VŠETEČNICE

 

 

 

Komentáře (9)add feed
Odpověď na nadpis : Lenka1
ne, nemám. Vzhledem k bandě papouchů v současnosti v počtu sedm kousků volně si létajících je uklizený byt u mě sci-fi.
leden 20, 2017 00:12
Po létech, kdy jsem doma uklízela jako idiot, : mamča
"co kdyby někdo přišel", jsem postupně přešla k názoru, že je škoda prouklízet se zbytkem života. Uklízím průběžně, ale nijak organizovaně. Nebydlíme v chlívku, ale do ukázkového bytu "jako z katalogu" máme taky daleko.
Za důležité považuji mít čisto. To ostatní už neřeším.
leden 20, 2017 09:56
Snažím se, abychom ... : Pavlína
... byli zapojeni všichni tři - já, 20tiletý syn manžel. Uklízíme v sobotu dopoledne - za cca 2 hod máme hotovo, pokud - v ideálním případě - já utřu ve všech pokojích prach, syn vyluxuje, manžel vydrbe sprcháč a WC, já pak dotáhnu koupelnu a všude vytřu zem. To je ovšem ideální stav.
1:1 je to dále tak, že syn skřípe zuby a občas se doma v sobotu dopoledne nevyskytuje, muž si raději najde práci v garáži ... takže to honím já sama. pokud jsem ovšem taky doma smilies/wink.gif
Prostě - pokud se jednu sobotu vynechá, tak to neřeším. Průběžně mám uklizeno pořád - ve špíně určitě nežijeme; nicméně priority mám taky setříděné jinak smilies/grin.gif
leden 20, 2017 14:16
Já tvrdím, : Krakonoš
že tu mám uklizeno. Moje žena zase, že tu mám bordel. Tak já nevim... smilies/grin.gif
leden 20, 2017 14:50
... : doktor
Když náhodou jsme s manželkou v míru,tak manželka o mne prohlašuje,že jsem pedant,puntičkář,ale sama má na pořádek podobný názor jako já.Tak dodávám,že k pořádku v domácnosti přikládáme polínko oba.
leden 20, 2017 15:54
Tak obrázek je sice jen ilustrační, ale jen slabý odvar v porovnání u mě :-) : toulavej
Samozřejmě, životně důležitý cesty - od vchodu k posteli, od postele ke stolu, od stolu na WC, do ledničky, k botníku, k želvě, k oknu a tak - jsou pořád průchozí samozřejmě :-). Ale jinak je třeba mít na paměti, že Život vážně NENÍ tak dlouhej, abychom ho promrhali uklízením. Pokud jde o Všetečnici, není blázen, je NEMOCNÁ!!! Laminovaná úklidová tabulka je toho důkazem i když jsem ji neviděl.

K těmhle nemocným lidem patří kamarádka – půjčila si sto tisíc na umělý oplodnění, ale protože musela v uklizeným bytě uklízet, potratila a musela si půjčit dalších šedesát tisíc na další pokus, když nemá ani průměrnej plat. Pak při třetím pokusu na chvíli konečně pochopila priority v padesáti, takže má malýho. Ale, trvalo to jen chvíli, už je všechno při starým – celou noc uklízí uklizenej 2 plus 1 před návštěvou svých příbuzných. Prostě nemocnej člověk . . . A mít to doma, musíš se nutně zbláznit nebo utéct . . .
leden 20, 2017 17:35
toulavej : Lenka1
tu kámošku bych si tak jednou za 14 dní půjčila. Ona za mě udělá, co já jen se sebezapřením a ještě jí to udělá radost.
leden 20, 2017 19:21
... : babi
Já nejsem úklidový maniak,manžel si svůj pokoj musí uklidit sám,je sběratel,já mu pokaždé něco rozbila a tak to uklízí sám už dlouhá léta,jen mu umyju okno a vyperu záclony.Ostatní místnosti uklízím průběžně,jak mám na to náladu.Vyprané prádlo žehlím ,když je venku ošklivo.
Kdo má silné brýle,tak by tady možná nějaký nedostatek našel,ale mě je to jedno.Radši jdu na procházku a do knihovny.
leden 23, 2017 14:02
Každá věc má svojé místo : kim
pokud jí po použití vrátím zase spátky, tak neuklízím nikdy. Čistotu si po sobě na wc i vaně každy provede sám. Vysavač vyluxuje rád když nejsme doma, myčka umyje za nás, zrovnatak pračka vypere to co jí hodím do tlamičky. Jen ten prach utřu a zaliju kytky. Ten kdo udržuje nemusí gruntovat a bordelář to má zase zbytečné, protože hned znovu nakramuje.
leden 30, 2017 10:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]