O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? PDF Tisk E-mail
Neděle, 15 leden 2017
U nás doma jest tučno, tlusto, buc buc buclato. A to jsem prosím žádné vánoční cukroví nepekla, jen jsem si jednou koupila asi čtvrtkilový balíček, který jsem pak nostalgicky vyzobala... Ale když se teď, poté, co jsem zoufalá slezla z váhy, nad cifrou zamýšlím, musím konstatovat, že i to zdravé jídlo může způsobit docela slušný váhový nášup.

 

 

 

 

 

 

     Kdybyste věděli, co skvostných výmluv já si dovedu vymyslet... Například to staré a omleté: "tlustý budou hubený, hubený budou studený" - ano, to si říkám, když obloukem obcházím všechno, co kolem mne kašle a kýchá a smrká. Já, díky ročnímu promoření antibiotiky a právě té zdravé stravě (o které vám ještě napíšu), se zatím držím. 

 

     Tedy, držím se zuby nehty, spíš ale pevně jednou rukou vodítka. V současné situaci jsem totiž docela ráda, když  můj přemilej Kayo mne táhne a  vleče - vodítko je napjaté a já ho mám jako další obranu proti pádu na led. Snažím se samozřejmě chodit raději po trávě, tedy po zasněženém trávníku, neboť zdejší cesty a cestičky jsou jednolitý led, případně hrbolaté ledoviště.

 

     Každou chvilku (během psí venčící doby) slyším nějaký ten zoufalý výkřik, občas provázený dutým žuchnutím. Doposud se, co já vím, sice každý nějak zvednul a posléze po svých i odvrávoral domů, ale on ten natlučený zadek a otřesená hlava, to není zrovna pravé ořechové, zvláště, pokud už člověk není zrovna puberťák.

 

     Ale zpátky k  mému novému zdravému stylu v jídle: 

 

  • přímo jsem si zamilovala rajský salát. Ale - já si ho dělám poněkud jinak: Nakrájím si na docela drobno plnou velkou mísu rajčat, malinko je posolím, trošku pocukruju, pokapu lehce olivovým olejem a pokropím dobrým balsamikovým octem. Pak tu kejdu zamíchám a blaženě sním.

 

  • zkoušela jsem pít smoothie, ale přišla jsem na to, že je zbytečnost to ředit vodou - takže si rozmixuju dvě tři jablka, do toho dejme tomu jedno dvě kaki churma... a jaká je to dobrota...

 

  • taky, od nedávné doby, co jsem si koupila líný hrnec - crock pot - si vařím zeleninu. Koupím dva pytlíky mražené zeleniny (ano, sebekriticky uznávám, že bych měla koupit čerstvou, očistit, nakrájet... ale jsem líná), na ně položím dvě kuřecí stehýnka, zaliju pár lžicemi vody -  a zapnu. Je to fantastická polévka a té zeleniny pak mám dvě (báječně ochucené) misky.

 

  • Taky mám ráda domácí lučinu, takže si překapávám jogurt, pak ho "osladím" kvantem nakrájeného zeleného - jakékoliv bylinky se mi pod nůž připletou - a k tomu  chleba Dr. Popova - Psyllium.  Jo, taky lahoda!

 

 

 

 


 

 

 

      A tak bych mohla pokračovat. No řekněte, je na tom něco špatného? Ale ano, přiznávám, já vím,  je na tom špatné "kolik" - protože bych měla tyhle a další dobroty jíst v množství, jaké se prezentuje v luxusních restauracích: na velkém talíři malý nazdobený  kopeček - a ne misku....

 

      Každopádně, dvě z mých předsevzetí plním: denně 6 km odšlapu s čoklem a minimálně 15 minut jsem výkonná šlapka v obýváku. Tedy, ne v Perlovce, ale před televizí na elipticalu. Ach jo.... 

 

d@niela

co jí chutná a tak asi už nikdy nezhubne

 

 

       

 

Komentáře (29)add feed
Hm, : Míša šíša
takhle ti asi neporadíme. Napsala jsi, co ti chutná a jak to děláš, z toho ale nelze nic vydedukovat. Napiš denní jídelníček, tj. co jíš k snídani, přesnídávce, obědu, svačině a k večeři. A kolik čeho (přibližně).
Proč smoothie ze dvou až tří jablek? To do sebe dostáváš strašně moc cukru. A proč ředit vodou? Zkus cca 150ml nízkotučného nebo rostlinného mléka. Více tě to zasytí a hodnota krevního cukru bude vyrovnanější než když si dáš jenom samotné ovoce.
Rajčatový salát je fajn, ale pokud sníš plnou mísu rajčat jako hlavní jídlo bez ničeho dalšího, je to pro tvoji výživu nedostatečné. Tělo pak strádá a jakmile pak sníš něco pořádného, uloží si to jako tuk, protože bude počítat s tím, že příště ho zase odbydeš jen rajčaty. smilies/wink.gif
Ta stehýnka v pomalém hrnci máš s kůží, anebo bez? Zkusila bych je zbavit kůže a místo toho použít třeba lžíci olivového oleje.
Denně nachozených 6 km je v pořádku, jako přirozený pohyb je dostačující. Takže to tvoje nehubnutí vidím ve špatné skladbě jídla.
leden 16, 2017 08:38
Ahoj Míšánku, : d@niela
napíšu.

A napíšu toho víc. V sobotu jsem přišla o peněženku s doklady, takže teď chodím a vyřizuju. A taky s sebou mlátím... Vzpomínám na časy, kdy tu v zimě, během náledí, jezdíval posypový vůz. Ale to už je tak dávno, že si to ani nepamatuju. Stejně jako shrabané chodníky. To je taky už jen ztracený sen...
leden 16, 2017 11:08
Dani : mia I
zase malér s doklady? jako by nebylo dost problémů se zdravím, antibiotika atd.. Jednou si sem dávala článek, jak jste byli s Jirkou někde v Krkonoších nebo kde. Nechtělo by to zase vypadnout z ruchu velkoměsta někam do klidu na týden, dva?
leden 16, 2017 11:13
sněží : Justík
jak je u nás doma? Bílo - bílo všude kam se podíváš. Na loukách a v lesích je ho "po kolena, místy naváto po pas". S pesou už chodím jen po vyhrnutých cestách, mimo ně se dokáže pohybovat pouze cca 2m dlouhými skoky. za chvilku funí, lehne si a začne stávkovat. O koulích sněhu, které mu ulpívají na srsti nemluvě. Koníci mají "sněhové prázdniny" - chodí pouze do výběhu a koukají, kdy dostanou sennou svačinu. Někteří majitelé ještě jezdí, ale mě to v tomto množství sněhu přijde již jako velká zátěž na šlachy. A to sněžilo včera, prosněžívá dnes a věřím, že i zítra nás počasí moc nepřekvapí. Nadšení se ale pomalu vytrácí, neb čeho je moc .. smilies/smiley.gif
leden 16, 2017 11:28
u nás taky bílo, : bb2
škoda, že to nebylo o vánocích. Sněhu je přírodě třeba, ale těším se az přestane padat,silnice budou shrabane a dosucha vymrzle a nebudu nervózní, že se něco někomu z rodiny za volantem stane. A tak jsem ráda, že muž má dnes a zítra volno a dceru taky žádná služební cesta nečeká. Zajímavé je,že ja nervózní nejsem, vyrážím téměř za každého počasí s vírou, že si to ohlídám ;-)
Jinak z večerního šimrani v krku je řadná viróza, s průběhem jak v ranem mladi :-)) noci zimnice a třeštící hlava, takze jsem do rana nespala,noc na nic. V pul čtvrté ráno jsem rozeslala omluvne smsky s doručením v pul osme, aby se mnou nikdo dnes nepocital. Tim se mi asi ulevilo:-), tak jsem se konečne k ránu vypotila, tepla sprcha,manžel mezitím převlékl postele,uvařil čaj s citronem a medem, paralen zahnal bolehlav a ted si to uzivam. Zachumlana v peřinách, zda okny padá sníh, na stolku termoska s čajem a čtu Ježíška - Aristokratka na koni a Narodili se,aby přežili.
leden 16, 2017 12:22
Tak hlásím, jak je doma : opas
Boreliozu mám snad přeléčenou, půlka obličeje už mi funguje slušně, půlka moc ne.
Do toho mám na nefunkčním oku zánět spojivek.

Každý den a v každém ohledu se mi daří lépe a lépe smilies/grin.gif
leden 16, 2017 12:42
... : bb2
Jo přes svátky jsem nabrala kilo deset. Ale vzhledem k množství snězeného cukroví, chlebíčků a jiných vánočních dobrot,o vajecnaku nemluv, bych to čekala mnohem horší. Ted se tim nijak netrapim, holt zimní nános, v létě to zmizí.
leden 16, 2017 12:43
něco : Iris
asi nevím, ale domnívám se, že Danielka je teď hubená jako lunt - tedy na poslední fotce...jaké buclato?
Daní, tu chůzi a šlapání moc chválím. Psyllium a Lučinu s bylinkami také.Já to flákám.
A připomělas mi, že jsme sem chtěli dávat vyzkoušené recepty na jídla z pomalého hrnce. Já ne, já nemám fantazii a točím v něm asi 3 jídla.. smilies/smiley.gif Zeleninku s kuřetem hned zkusím, díky smilies/smiley.gif Znáš další vychytávky?
leden 16, 2017 12:47
bb, : Iris
Také jsem obdržela Aristokratku, jen si ji šetřím....ovšem pro případ nemoci asi ne, to bych nerada.
Dej se brzy do kupy. smilies/smiley.gif
leden 16, 2017 12:48
Opasi, : Iris
tak sláva, ještě cvič a bude líp, dej vědět smilies/smiley.gif
leden 16, 2017 12:51
Auch, auch, jauvajs, krucifix, hergot, himlsetsakra, fujtajxl, trepifajxl.... : d@niela
Byla jsem v bance, protože jsem v pátek zablokovala kartu, tak vyřizovat novou.
A tak jsem s sebou švihla těsně před návratem domů... a padla bokem na obrubník chodníku, na druhé straně na zápěstí...
Dopiju kafe a napíšu, budete se při tom nejspíš smát :-)
leden 16, 2017 12:58
Opásku, moc na tebe myslím, : d@niela
jak roste ratolest? Pošli mi fotku...
A mám radost, že se ti to lepší.
leden 16, 2017 12:59
Taky hlásím : Míša šíša
Aristokratku pod stromečkem. smilies/kiss.gif
Zatím jsem na ni nenašla čas, ale stonat kvůli tomu nehodlám. Asi si budu muset vzít dovolenou a vyřešit dilema, co začít číst dřív, zda Aristokratku na koni nebo Pohlednice z kavárny.

Všem marodům přeju rychlé uzdravení.
leden 16, 2017 13:14
opas, to je dobře, že se to lepší, : bb2
Preju co nejdřív kompletní uzdravení :-)
leden 16, 2017 13:19
... : bb2
Díky, Iris :-)
Beru to tak,ze pokud stonam jen s virozou, tak jsem vlastně šťastný člověk:-)
leden 16, 2017 13:25
... : bb2
Jsem zvědavá na Vaše dojmy z Aristokracie na koni.

leden 16, 2017 13:28
bb, : Míša šíša
četla jsi předchozí díly?
leden 16, 2017 13:40
bb : Iris
mi předchozí díly doporučila, takže odpovídám za ní - ano smilies/wink.gif
V tomhle případě Kudlanka opět přispěla k lepší náladě, už jsem Aristokratku nepustila z rukou a moje 91 máti ji čte opakovaně, s velkou vášní a zalíbením smilies/smiley.gif
leden 16, 2017 14:05
Iris, : Míša šíša
mojí mamince je 79, dceři 29 a oběma se Aristokratka taky líbila. smilies/kiss.gif Tedy předchozí díly.
Trochu se bojím, zda poslední díl už nebude hóódně nastavovaná kaše.
leden 16, 2017 14:08
d@nielo : doktor
Velký souhlas s tvým rajským salátem.Dělám úplně stejný a také mi moc šmakuje.Je vskutku mooooc dobrý.
leden 16, 2017 14:33
Míšo, šíšo : Iris
trochu se také bojím, musíme k tomu přistupovat s optimismem a vírou smilies/wink.gif
Přesně jako u vás - Aristokratka je oblíbená napříč generacemi smilies/cheesy.gif
leden 16, 2017 14:36
Míšo siso : bb2
Jak pise Iris :-)

..aristokracie vypadla z mobilu, jsem lina to po sobe opravovat a někdy to ani moc nejde, on si stoji na svem ;-)
leden 16, 2017 15:46
... : bb2
Zařádila jsem si Aristokracie k osvědčenym lecivkam jako Herriot aj. Jsem moc ráda, že jsem se vám trefila do vkusu :-)

leden 16, 2017 15:50
... : bb2
Zajímavý. Moje hodiny jsou o hodinu pomalejší než kudlanciny.
leden 16, 2017 15:52
Chtela jsi ratolest... : opas
Jenze se to mezitim nejak namnozilo smilies/grin.gif

leden 16, 2017 17:38
Tak jinak : opas
leden 16, 2017 17:38
opasi, : Krakonoš
držím palce, ať se z toho vyhrabeš!
leden 16, 2017 18:34
... : Bara
U nas je taky bilo, napadlo jen par centimetru, pres den tesne /- kolem nuly, v noci 4 - 8 pod nulou, ale uz ve stredu by mela prijit zmena a trochu se oteplit. I tady radi chripka a pry docela oskliva, tak doufam, ze se nam ted vyhne, protoze jsme ji meli uz v breznu minuleho roku.....
Danielo, smoothie spis zeleninove, kaki je strasne sladke....

leden 16, 2017 20:23
Opasi i Danielo, : Mikin1
Drzte se, zase bude dobre.
leden 17, 2017 08:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]