O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VŠETEČNICE - KRMÍME ZVÍŘÁTKA PDF Tisk E-mail
Středa, 04 leden 2017

Image resultMinule jsem se zde zmiňovala, že se s dětmi snažíme ulehčit "venkovním" ptáčkům a zvířátkům v zimě život. A - že letos tedy zima vypadá, že opravdu bude tvrdá.  V rámci dokrmování zvířátek a domácí přípravy jejich stravy jsem poněkud pozapomněla, že máme doma taky Psa. Se smutkem v duši se musím podělit o následující:

 

 

 
Pondělí

 

Odpoledne hňácám trochu tuku, burákové pomazánky a asi tak kilo ovesných vloček, kilo kukuřičného šrotu a kilo zrní a slunečnic. Večer jsou dokrmovací koule naskládané do škatulí a zbytky (3 hromady) strategicky rozmístěny po zahradě, jedna přímo na terase.

-  Pes přistihnut jak vylizuje terasu.

- Pes úplně v pořádku, spokojeně s plným bříškem usíná s námi. My usínáme ve stresu, že se Pes v noci pos..e. V ložnici. V naší posteli. Ústupová cesta preventivně připravena.

 

 

 

Fotka uživatele Lenka Jirout Goldwein.

 

 

 

 

Úterý

 

Odpoledne manžel reportuje, že veverkám a ptákům jídlo chutná. V rohu zahrady se pospolu a v pohodě ládují.

Večer se manžel ptá, zda jsem nedala nějakou dávku taky pod trampolínu (dala, samozřejmě), neboť Pes zpod trampolíny blaženě se olizujíc vycházel.  Jsem lehce hysterická.

Podezírám Psa, že se dál na Paleo dietu. Nebo závidí ptákům a veverkám. Když to chutná jim? Otázka, kdo sežral dávku pod trampolínou mě trápí víc a víc.

Preventivně vytvářím další krmítka, někde výše posazená, kam Pes nedosáhne a nemůže se samovolně dokrmovat. Cestou míjím ohromný rozmázly kravinec plný zrní. Psi kravinec.

 

 

 

 

Fotka uživatele Lenka Jirout Goldwein.
  

 

 

 

Středa

 

Ráno, 4:00. Pes zuřivě hrabě a škrábe na dveře ložnice. Otevírám dveře a pes radostně vybíhá ven. Nejspíš pak někde ….  Doufam, že venku a ne v obýváku... Později najdu další psí kravinec. Díkybohu venku.

Jsem oficiálně prohlášena za nezodpovědnou psí majitelku, dokrmující ptáčky, veverky a pitomé všežravé Paleo-Psy.

 

 

VŠETEČNICE

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
nový recept na krmné koule zkusím, : bb2
máme ve spíži navíc dva sáčky vloček a dvě sklenice burákového másla, co už nikdo nechce. Ted je v oblibě mandlové a kešu máslo. Zatím jsme vždycky rozpustili trochu loje nebo sádla bez soli a vmichali do toho hromadu slunečnice. To má veliký úspěch. Ale vyzkouším tyhle "co dum dal".
...VŠE je relativní. O dvou psích lejnech plných zrní bych se smutkem v duši nepsala. Leda bych do nich šlápla v nových velurových lodičkách ;-)
leden 04, 2017 23:44
Kouzelný psisko! : Martina P.
to musí být pak louže, když s ním přijdete domů, co?
smilies/cheesy.gif
leden 05, 2017 09:49
... : *deeres*
Krmím, krmím a krmím, vylezu před osmou, v devět se vracím a ořechy i bobule áronie jsou pryč.
Vlašáků tu byla letos spousta, měla jsem i loňské, ale pomalu ubývají. Áronii milují kosáci, bobule mám v mrazáku, rozpustím ztužeňák, bobule do nich naházím a pak je rozhazuji pod šípkové keře. Myslivci jsou letos pilní a přikrmují, ale když do krmítka k plevám, starému chlebu a cukrové řepě, přihodím nějaké to rozšlápnuté jablko, tak je hned pryč.
Lítají tu také dvě poštolky, ale co je živí, netuším. Nějakou tu myš si teď asi nenaloví.
Fotky jsou kouzelný, psi většinou sníh milují a rádi si v něm zablbnou.
leden 05, 2017 10:09
Ten rotvajler je kouzelnej : *deeres*
leden 05, 2017 10:44
... : Bara
Taky sypu ptackum, u nas sice neni snih, tak nemaji takovy problem neco najit, tukove koule kupuji hotove a jak je videt, tak jim chutnaji. Ted se daji koupit i sklenice s neslanym burakovym maslem specielne pro ptacky, mimochodem je drazsi nez ten pro lidi. Jen jednou v zivote jsem koupila pytel plny ruznych seminek a ty jsem v dobrem umyslu rozhazela. Na jare jsem mela na zahonech tolik plevelu, ze me z toho malem klepla, tak to uz nikdy....
leden 06, 2017 11:47
... : bb2
Baro :-))
u nás ty směsi nasucho ani nezobou, jedině v tuku, nasucho jen slunečnici.
leden 06, 2017 13:33
... : Bara
bb2 mate je nejak zmlsane. Koupila jsem slunecnici v tuku, ale jak to sleduji, tak jim lepe chutna ten pindakaas, tak se u nas jmennuje burakove maslo.
leden 06, 2017 16:28
... : Bara
...ten preklep uz bohuzel nemuzu opravit...
leden 06, 2017 16:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]