O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - VÝCHOVA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 26 prosinec 2016
Kayo je slušný mládenec. Nemůžu říct „slušně vychovaný“, protože výchova psa je něco, co rozhodně neumím.  Jakž takž jsem zvládla vychovat dvě děti, jsou z nic docela slušní lidé, moc neštěkají, nekoušou, a jen občas na mne vrčej. Ovšem nijak extra jsem nezvládla výchovu nějakého chlapa; a tak není divu, že jsem se svým psem nakonec jen prima kamarádka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Když tak někdy vidím, jak některé pejskařice či pejskaři kouzelnými pohyby rukou, případně nějakým popiskováním, ovládají svého čtyřnožce, přimějí je až k neuvěřitelné poslušnosti, tak jsem plná obdivu, ale že bych to nějak záviděla? To rozhodně ne.

 

Rozhodla jsem se - s konečnou platností - jen pro jedno – naučit ho, aby stoprocentně přišel, když ho zavolám. Když totiž jsme venku, a oba na volno, tak on se sice nezatoulá, chová se slušně, neštěká, po nikom neskáče, i ke mně "na dištanc" přijde, ale odchytit ho, to je spíš budu valit ten Sisyfův balvan. Tam mám nejspíš větší šanci... Nakonec jdeme domů tehdy, až můj chlupatec zjistí, že už to tu všechno označkoval, všechno viděl, hromádku odevzdal a bylo by záhodno jít domů za miskou.

 

On si sice umí hezky sednout, a ještě hned navíc nabízí pac, ale to je tak vše. Jo, abych nezapomněla: jedno přivolání přeci jen ovládá: „papůůůů!“ A taky „jdeme ven“, „přines šatičky“, „jdu nakoupit“ - (to ví, že jdu sama a on zůstane za oknem).

 

A tak teď chodím s hladovým psem na procházku, mám ho na delším vodítku, občas ho přivolám, pak dostane kousek piškotu a velkou dávku pochválení, zakončenou lehkým plácnutím na zadeček se slovy: „Můžeš…“

 

Vážené a vážení, pokud se některým z vás, co mají psa kompjůtrového, případně ho ovládáte lehce svými myšlenkami, neobracejte oči v sloup. Já to totiž opravdu neumím. Cvičit psa. Plánuju, že na jaře bych na nějakej ten cvičák s ním zašla a pokud nás nevyrazej, tak tam pobudem. Jestli s úspěchem, to nevím…

 

 

 

 

A tak tedy oba trávíme své dny (i noci) velmi spokojeně. Poznenáhlu jsem přizpůsobila svůj jídelníček jeho; sice nejím syrové kuřecí žaludky ani srdíčka a ani kuřecí kostřičky, a dokonce ani ty granule jsem ještě nezkusila, a on zas vynechává moje kafe a tajené sladkosti, ale například takový jogurt, zeleninový salát, vařenou zeleninu v hovězí polívce.. to jíme spolu. (Každý ze své misky.).

 

 

d@niela,

Kayova kámoška

 

 

 

 

 

Komentáře (11)add feed
milá Danielko..... : doktor
Milá a zlatá kamarádko úžasného fešáka Kaya.Dcera se zeťákem mají zahradu a jasně ,že i psa.Nádherného vlčáka (německého ovčáka).Fakt je krásnej pes,ale to je vše.Ze zahrady udělal oraniště,lítá sem tam jako...,plot,branka i fasáda domu je jedno velké bahnové šmudlisko.Na co příjde rozkouše.Jinak je to mazel a myslí si,že je to malej mazlíček.Chyba lávky,je to malé tele.Zeťák začal chodit na cvičák,ale neměl trpělivost či co a tak vše vzdal,mávne rukou a říká:".... je to štěňátko".papapapa
prosinec 27, 2016 13:47
No, tak něco podobného má můj synek... : d@niela
má border kolii, je úžasná, báječně ho poslouchá -
jenže když ji bere s sebou ke mně, tak já šílím. Ona je zaprasená, což jim oběma nevadí, ale s velkou láskou se jejích dvaadvacet kilo na mne vrhne, oblízne mi brýle (ty odletí kamsi), celou mne zalehne a než se stačím nadechnout, jsem slušně zahnojená a oslintaná :-). Kayovy hračky? To je pro ni jednoduchej "zákusek"...

Taky nevím, co s tím. Ložnici jsem si už zabarikádovala. A když říkám zabarikádovala, tak to myslím opravdu!
prosinec 27, 2016 15:18
doktor - tak to dopadá, když si lidi pořídí psa, a neumí ho vychovat. nevěnují se mu a nechají ho růst jak dříví v lese. Na co mají NO? : Myška
NO je plemeno určené k práci. Co je pro psa práce? Výcvik, sport, cokoliv, při čem pes používá hlavu a dál ho to rozvíjí. Pobíhání po zahradě rozhodně ne. Pes, obzvláště pracovní plemeno, potřebuje zaměstnat nejen tělo, ale především hlavu. Potřebuje unavit jak fyzicky, tak psychicky. Pak tky potřebuje důsledného pána, člověka, který bude mít nad psem psychickou převahu. To vše v popsaném případě chybí. Chudák pes.
prosinec 27, 2016 16:58
Danielo - a co takhle když přijde syn s fenou na návštěvu, tak se s ním domluvit, aby ji napřed postavil do vany či sprcháče a umyl? : Myška
Vlažnou vodou bez šamponu vymyl bahno a písek ze srsti, fenu vytřel ručníkem a pak teprve ji pustil do bytu? A samozřejmě ty si zavři ložnici, proč by měla lítat po celém bytě?

Své dva velké dlouhosrsté psy bydlící se mnou v bytě jsem cca takto umývala po každé procházce. Přece nebudu mít z bytu chlív.
prosinec 27, 2016 17:02
U Kajouška : Lenka1
to chápu, to je prostě kámoš pro radost. S tím přivoláním - nevím, Dani, kolik mu je, ale zkusit to můžeš. Nicméně, psi mají jednu vlastnost -jakmile se jednou dostanou na určitou úroveň hierarchie, velice těko je z ní sundáš dolů. Takže budeš potřebovat hodně trpělivosti.

Kup si stopovačku - 10 m dlouhý vodítko a odteď bude Kayo chodit venku jen na ní. kdykoliv budeš chtít, zavelíš ostře "Ke mně!" ( né "pocém, vrať se, atd.") a začneš si psa - když se mu zrovna nebude chtít, jakože se mu asi ze začátku chtít nebude ani trochu - přitahovat k sobě. A když ho přitáhneš, posadíš si ho před sebe (upravíš do polohy tím, že mu nad hlavu podržíš jeho oblíbený pamlsek a trochu ho stlačíš zároveň dolů, aby neskákal) a pak ho pořádně pochválíš a pamlsek mu dáš.

A pak znovu a znovu a znovu. Musíš být důsledná, nevyprdnout se na to po pár pokusech, kdy se Kayo stopro bude vzpouzet - viz výše popsaná vlastnost.

Doporučení - na výcvikové procházky ať chodí vyhládlý - pak má podstatně větší motivaci přiběhnout za pamlskem.

Za čas se úspěch dostaví, jen musíš být trpělivá.

P.S. Toho zpraseného NO radši ani nekomentuju.
prosinec 27, 2016 17:52
Doplním Lenku1 - Kayovi napřed, ještě než začneš s tou stopovačkou, musíš objasnit, co povelem Ke mně! myslíš. : Myška
Takže doma, když pro něj budeš mít něco lákavého k snědku, ho přivolávej tímto povelem. Snaž se dodržet pokaždé stejnou intonaci. Až přijde, dej mu pamlsek a pochval ho. Pochvala musí být pořádná, jako by ti právě zachránil život. Přehrávej. Venku budeš za blbce, ale to už tak pejskaři občas bývají. Zpočátku není potřeba, abys ho upravovala do nějaké polohy, budeš ráda, že přijde. Nesmí se stát, že dáš povel a on nepřijde a ty nevymůžeš splnění povelu. Proto ta šňůra, stopovačka.
prosinec 27, 2016 18:12
Trochu se musím zastat synovy borderky - on má tu svou čubičku fakt špičkově vychovanou, : d@niela
ona poslechne na slovo,
jezdí s ní pást ovce,
choděj "na záchranařinu"
a co já vím ještě.

Jenže - milující synáček se z uhlazeného šéfa mění v její společnosti v nesmírně šťastného a spokojeného psího partnera. A když vidím, že je šťastnej, tak ho zatím moc nesekýruju. Nehledě na to, že mám v plánu "drobnou přestavbu". Ale - až tu bude zase všechno uklizeno, tak - jak jsem už prohlásila - buď vydrbat, nebo návštěva jen na dlažbě v předsíni :-).

.....................................

hezkého kapříka ulovili, co?
prosinec 27, 2016 21:04
Lenko1 a Myško, děkuju vám, děkuju moc! : d@niela
přesně to udělám - zítra se vydám koupit to dlouhé vodítko a vyzbrojena piškoty vyrazím do boje. Protože potřebuju mít jistotu, když zavolám, aby opravdu přišel. Na sto procent... DÍKY!!!
prosinec 27, 2016 21:06
Danielo - kup to správné vodítko, ne samonavíjecí :-). Ona by stačila i prádelní šňůra. Na tak malinkého psa... : Myška
Buď hlavně za všech okolností naprosto důsledná. Jak jednou povolíš, bude zkoušet pořád, jestli povolíš zase. A ne jak to praktikují někteří - teď jdem cvičit, tak musíš poslouchat, a teď necvičíme, tak nemusíš. Výcvik se musí stát součástí každé procházky, každodenního života.
Dá ti to mnohem víc práce, než kdybys začala hned od štěněte. A bude taky mnohem déle trvat, než uvidíš výsledky.
Tak hodně štěstí.
prosinec 27, 2016 21:52
P.S. : Lenka1
Ještě malinkatá nápověda - místo obvyklých piškotů můžeš zkusit třeba kousky masa. Jeden z mých psů se kdysi mohl utlouct třeba po Eidamu. Prostě vyber to, co mu chutná nejvíc, ať posílíš jeho motivaci.

A drž se. smilies/smiley.gif
prosinec 28, 2016 10:19
Zdravím : marty
zaregistrovala jsem, že včera začal na ČT1 nový pořad " Kočka není pes" ( v 17.55), kde řeší problémy v chování u psů a koček. Myslím, že se tam najde hodně praktických, rad jak pro kočkaře, tak pejskaře.
leden 08, 2017 18:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]