O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAJÍMAVOSTI I NÁPADY - VEJCE A BANÁNY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 prosinec 2016
Největší vejce na světě pochází z České republiky a snesla ho slepice paní Věry Ouškové ze Strunkovic nad Volyňkou na Strakonicku v lednu 2005. Až dosud bylo největším slepičím vejcem vejce z německé farmy Langwege, jež mělo obvod 18 cm. České vejce je ale o 3 cm větší!  Měří na výšku téměř 9 cm, váží 210 g a má obvod 21 cm. (To německé mělo hmotnost jenom 169 g a bylo o 2 mm nižší a obvod mělo 18 cm.) "Naše" vajíčko bylo zasláno do Londýna na zápis do Guinnesovy knihy rekordů a potom zůstane v Muzeu kuriozit v Pelhřimově. Mj. chudák ta slepička...

 

 

 

 

 

 

 

Who knew - add 1/2 tsp baking soda to the water when hard boiling eggs and the shell will come right off when you peel...:

Stejně jako maso, tak i vejce patří mezi potraviny, které obsahují vysoké množství železa (1,0 mg). Jsou také výborným zdrojem látek, které posilují kosti – je to vitamín D, fosfor a vápník.

 

Obsahují i pro naše tělo významný selen. Jedná o stopový prvek, který pomáhá tělu se vyrovnat s poškozením buněk v krvi vlivem volných radikálů. Dostatek selenu může v mnohých případech také pomoci člověku bojovat proti vzniku rakoviny nebo srdečních chorob. A jaká je vlastně známka nedostatku selenu? Například ta, že po cvičení míváte ve svalech křeče.

 

Pokud do vody, ve které vejce vaříte,

přidáte lžičku sody, sloupnete skořápku jedna báseň! 

 

 

 

 

 

 

Wrap the crown of a bunch of bananas with plastic wrap.They'll keep for 3-5 days longer than usual, which is especially helpful if you eat organic bananas. Bananas also produce more ethelyne gas than any other fruit, so keep them isolated on the counter.:

Banány obsahují vitaminy skupiny C, B, vitamín A a z minerálních látek hořčík, vápník a fosfor a velice prospěšný draslík.

Blahodárně působí na mozek, nervovou soustavu a svalovou soustavu. Doporučují se rovněž osobám s nemocným žaludkem, protože mají zklidňující účinky. Jsou lehce stravitelné. Je také možné je zařadit i do redukční diety, ale je vhodné střídat je i s méně sladkými druhy ovoce.  

 

Banány plavou ve vodě, stejně jako jablka či melouny. O banánech bylo napsáno více písní, než o jakémkoliv jiném ovoci.

 

Díky banánovému oleji pomáhá banánová slupka proti celé řadě kožních trápení, od komářího kousnutí, přes svědění a popálení až po bradavice. Banánové slupky pomáhají vybělit vaše zuby. Extrakt z banánů je také výborný kondicionér, který pomáhá obnovit suché a poškozené vlasy.

Banány jsou jediné ovoce obsahující aminokyselinu tryptofan, vitamín B6 a tím pomáhá produkovat tělu serotonin, což je přírodní látka pomáhající mimo jiné i zmírňovat deprese.

 

Banány snižují vysoký krevní tlak a riziko mrtvice. Banány mohou uklidnit a snížit pálení žáhy.

 

 

Chcete-li banány udržet čerstvé delší dobu,

omotejte jejich stopku igelitem.

 

d@niela

Komentáře (2)add feed
Protože se to nikam jinam nehodí, : Míša šíša
tak pod tímto článkem přeji všem kudlankám a kudlánkům krásné a pohodové prožití vánočních svátků. A každý ať najde nějaké to překvapení pod stromečkem.

A aby to nebylo úplně OT, tak vajíčka i banány miluju! Jééé, já musím být zdravá... smilies/kiss.gif
prosinec 23, 2016 13:11
daniela a šíša..... : doktor
Všem něžným dívkám Kudlankám přeji hezký druhý vánoční svátek a hodně štěstí všem přátelům i přítelkyním hodně štěstí a zdraví v roce 2017.Ahoj.Dík za nápady!
prosinec 26, 2016 14:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]