O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VŠETEČNICE - JEŠTĚ PRO ZVÍŘÁTKA PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 prosinec 2016
Image resultObčas se stane neobvyklá věc - mám příležitost vidět film, který na mne zapůsobí tak, že si z něj i něco zapamatuju :-))). Někdy je to jeho emoční síla, přetrvávající měsíce, někdy úplná dobnost. Po pěti letech se konečně i ke mne dostal film "I ženy mají své dny". Někde tak uprostřed filmu se brodí hlavní hrdinka sněhem, táhne plně naložené sáňky a ve finále zdobí stromeček (nejspíš v pražském lesoparku) různým ovocem, bobulemi, zrním a jiným krmivem pro zvířata.

 

 

 

 

 

 

Celá scéna netrvá víc jak pár minut, ale na mě zapůsobila asi nejsilněji z celého filmu. Necháme stranou život ve velkoměstech, I když předpokládám, že i v Praze se bude rozličné zvířectvo příležitostně vyskytovat. Mně se strašně moc líbil ten zvyk. Na vánoce darovat i něco zvířatům. Trochu jim v zimě pomoci, rozdělit se. Udělat Vánoce i jim. Ozdobit pro ne stromeček, který rozhodně ocení.

 

 

Image result for I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY

 

 


U nás dokrmujeme pravidelně. Od podzimu máme minimálně pět krmítek pro ptáky, malé i dravce, křepelky, bažanty, krmíme lišky, srnky atd. Nejradši ovšem máme veverky. Na zahradě máme kolem stolu několik velkých květináčů, a letos jsem vymyslela, jak je využít jako další krmítka. Takže máme prakticky za okny nejen ptačí voliéru - dobrovolně se scházící „drůbež“, ale i stádo veverek. Neboť ty si zdatně vodí další kamarády.

 

Dokonce s dětmi i vyrábíme speciální krmítka: šišky opatlané burákovým máslem, obalené v zrní, zavěšené na strom. Nebo smícháme tuk, vločky, kukuřičný šrot a slunečnice, uhňácané koule pak zavěsíme, či dáme do krmítek.Skvělý nápad pro rodinu, a nejen na vánoce. Skvělá příležitost si ochočit veverku…

 

Tohle sice děláme, ale vzít děti do lesa a ozdobit podobně vánoční stromeček zvířatům, to mě dosud nenapadlo.

 

A tak se ptám: Dokrmujete i vy?

Jak kde, čím a koho?

Máte nějaký zajímavý zážitek?

 

VŠETEČNICE

 

 

 

 

Komentáře (4)add feed
Kdysi : Michal
dávno, když Mrtvé moře bylo ještě marod, jsem jako tramp jezdil s naší partou, dnes už ti zbylí jsou dědci jako já na Brdy, kde jsme měli srub. Na Boží hod jsme se tam sešli, dovezli pro lidi salát a řízky, pro zviřátka vánočky a bylo to krásné. Inu mládí, kdepak jsi? Odpověď je Až tam... jen ty vzpomínky zůstaly.
Na zahradě jsou krmítka pro páky, ale ty potvory vybíravé se v tom přehrabují a pod nimi roste oves.
prosinec 21, 2016 09:56
Myslim, ze to clovek tak nejak musi mit v sobe. : Bara
Bydlim ve meste, ale mame zahradku, takze ptaci se k nam sletaji. V lete jim davam do velke nizke misy vodu, chodi tam pit a koupat se. V zime jim kupuji tukove koule plne ruznych zrnicek. Nemam rada straky, kosaci vsechno po****u, ale "vyhodit" je nemuzu, zaleta k nam i sojka. Nejmilejsi a nejveselejsi jsou sykorky. Loni se mi nepovedla tvarohova stole, tak jsem ji dala k Vanocum, snad jim chutnala......
prosinec 21, 2016 12:36
Všetečnice : doktor
V době kdy jsem pracoval ve státní ochraně přírody a příroda za každého počasí byla mi druhým domovem jsme s dětmi,vedl jsem partu dětí od druhé do osmé kamarádi přírody Bobříci a Foglar byl náš vzor,každou zimu krášlili smrčky sušeným ovocem,ořechy a do krmelců dávali tvrdý chléb,žaludy a kaštany. Později pro zdravotní hendikep jsem už v této praxi nepokračoval.Škoda,někdy se mi zasteskne.
prosinec 21, 2016 13:28
Plníme krmítka v lesoparku : wendy
podporujeme vnoučata ve sběru kaštanů a pomer. kůry a tak pro zvířátka. A před chvílí jsme přijeli z útulku - s dárkem granulí a šíleně smradlavých uší a tak.
Mám špatné svědomí když si říkám společně a panem Münthem - Čím víc poznávám lidi, tím raději mám zvířata...
Pozn. - tím nemyslím místní komunitu ! smilies/grin.gif smilies/cool.gif
prosinec 21, 2016 17:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]