O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠŤASTNÉ POKRAČOVÁNÍ O TÝRANÉ FENCE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 12 prosinec 2016
Ráda bych vám předala báječnou a potěšující zprávu: fenečka, která žila v nemilosrdné rodině, kde byla nejspíš od narození týraná - a podle paní veterinářky (viz následující text) dlouhodobě a těžce, se přesto všechno uzdraví. Vzhledem k tomu, že sama je v podstatě odrostlá juniorka, tak má její tělíčko neuvěřitelnou sílu a životaschopnost. Už podstoupila první operaci, zatím se zotavuje a jak to vypadá, bude z ní jednou nesmírně šťastnej pejsek... A to i díky vám...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 d@niela

 

přiznávám, že mne fenka opravdu vzala za srdce...

a to se i v té příšerné bolesti ještě starala

o svá čtyři štěňátka!

 

 

 

 

Komentáře (11)add feed
... : Mikin1
Preju te holce, aby ji po tak hroznem zacatku zivota cekaly uz jen same radosti.
prosinec 12, 2016 23:58
neuvěřitelný : Martina P.
přiznám se, že jsem příběh fenečky obrečela.
Jak může být někdo tak zlý...

Určitě už bude jen šťastná a spokojená. Moc jí to přeju!
A děkuju všem, kteří se na jejím vysvobození podíleli!
prosinec 13, 2016 00:05
... : *deeres*
Já si jenom říkám, co asi z té holky, co to způsobila vyroste? Další Hepnarová?
prosinec 13, 2016 09:59
Co by vyrostlo, : Michal
další z dlouhé řady těch o které "pečuje" Lenka. (Omlouvám se, nemyslím vůbec proti tobě Lenko).
prosinec 13, 2016 10:20
zázrak vánoční :) : bb2
je dobře, že někdo věřil, že se dá psí holce pomoct a snad to všechno dobře dopadne. Kdybych fenku našla já, tak bych asi volila spíš uspání, přišlo by mi to vzhledem k situaci milosrdné. Pro ni i pro naši rodinnou kasu. Po zkušenostech s třináctiletou trvalou léčbou psa, která ve finále stála tolik co nové auto, potom, co naše dvě jinak zcela zdravé kočky letos krátce po sobě potřebovaly operaci a léčbu, za které jsme během dvou měsíců utratili asi třicet tisíc, bych nechtěla vzít na sebe náklady na léčbu. Kočičáci jsou v pořádku a dál nám dělají radost, ale další závazky v podobě zvířat si hodně dobře rozmýšlím. Prosit na facebooku o pomoc a příspěvky bych asi nedokázala.
Jsem proto moc ráda, že jsou už spolky a organizace, které se o taková zvířata postarají a my jim můžeme pomoct, podpořit je.
prosinec 13, 2016 10:51
Tak my přejeme : wendy
psí Jitce veselé Vánoce !!!!! smilies/grin.gif smilies/grin.gif
prosinec 13, 2016 11:27
deeres, to by muselo být už půl národa vyvražděno, víš, kolik takových zrůd mezi námi je? : bb2
lidi z dočasek, spolků, útulků, veterináři by mohli vyprávět. A zdaleka, zdaleka nejde jen o zrůdy snědé barvy pleti. Nemusím chodit daleko, u nás na vsi je rodina, bílá, po všech stránkách zvnějšku normální. Čtyři děti, dnes už dospělé. Tři v pohodě, dcery mají už rodiny, děti, a taky mají pejsky, o které se hezky starají.
Nejmladší kluk v pubertě odchytával volně pobíhající kočky a pro svou zábavu je různým způsobem týral, vyvrcholilo to tím, že kočce uvázal na ocas svazek plechovek a kovových drobností, co vydávaly hodně rámus a ocas v půlce usekl. Pak se bavil tím, jak vyděšené zvíře v bolesti a hrůze prchalo..
Vyšel základku ze sedmé třídy, je už dávno dospělý, chodil s dívkou, jejíž rodiče mu sjednali slušnou práci, no a představ si, asi tak 8-10 let po incidentu s kočkou si pořídil fenku, o kterou se vzorně staral, nechal ji očkovat, odčervoval a zaplatil jí menší operaci a léky.
Kdybych mohla, tak jsem ho tehdy v těch dvanácti rozsekala na cucky..

Teď zrovna v jedné dočasce na Moravě se stará slečna o kocourka ve špatném stavu. Srazilo ho auto, lidi ho, zraněného, odtáhli stranou z cesty a nechali ho několik dnů ležet na místě. Stalo se to u velké firmy, přímo u vrátnice, kocour patří vrátné, která se o něj ale nechce postarat. Nechala ho ležet a trpět, dívala se na něj, kolem chodili denně lidi do práce, z práce několik dnů, nenapadlo je kočku dát do krabice a odvézt na veterinu.
Můj muž jel v létě na fotbal, na křižovatce přejetá kočka. Neděle odpoledne, kolem chodili a jezdili lidi a nic. Zastavil, zjistil, že chuděrka ještě žije, ačkoli měla hodně zle zraněnou hlavu. Odnesl ji stranou do trávy, jel domů, zavolala jsem doktorovi, jestli ji můžeme přivézt, aspoň uspat, kočku jsme dali do krabice s čistými hadry, doktor mezitím fofrem přijel z lesa, kde byli s manželkou. Kočičku prohlédl rovnou v autě v krabici, jestli má vůbec smysl ji trápit přenášením od ordinace. Zjistil, že ne, donesl dvě injekce, aby to bylo rychle a bez bolesti. Počkal s námi u auta do konce, odmítl si vzít peníze, prý že my jsme ji odvezli a on přispěje takhle. To jsme odmítli, kam by přišel, že, ale bylo to hezké gesto. Kočičku jsme odvezli, manžel ji zakopal na kraji lesa.
Kdyby nejel náhodou ten den kolem, kočka by tam na slunci na asfaltu umírala několik hodin..
prosinec 13, 2016 11:29
Bíbí, : *deeres*
já se k tomu nechtěla vyjadřovat, protože jsem sice zvířátkomil, ale tu zuboženou fenku bych asi nechala uspat. Nebo si to alespoň myslím, tváří v tvář realitě, bych to možná nedokázala. Protože dodnes mne trápí, že jsem nepomohla na Smíchově sraženému kocourovi, krásnej zrzek, vypadal úplně stejně, jako náš Macina. Jenže já měla sebou dva psy, byla daleko pěšky od domova a jako vždy bez mobilu, veterina daleko a sebou jenom pár šupů. Na povrchu žádné zranění vidět nebylo,nejspíš vnitřní krvácení a už byl mimo, přes oči přetažené druhé víčko. Převoz by určitě nepřežil.
Ten kluk, o kterém píšeš měl přece jenom asi jinou výchovu, než ta dvanáctiletá holka. Ten blbnul nejsíš jenom v pubertě, u téhle o tom pochybuji.
prosinec 13, 2016 13:56
... : doktor
Je to úžasný vánoční dárek.Tak psí slečno hodně štěstí do nového života,hodně štěstí do nového roku.
prosinec 13, 2016 14:26
Výjimečně : Lenka1
mám stejný názor jako bb.

Nicméně, když se zadařilo, tak fence přeju lepší život, byt musím podotknout, že prostě nevěřím tomu, že psychicky bude ok.

Už jsem tady v minulosti zmiňovala, že v současnosti jsem spoluvlastníkem feny NO, teď jí táhne na sedm, brali jsme si ji jako cca 8-9 měsíční štěně z útulku.

Nebyla týraná - s největší pravděpodobností, neměla žádné staré ani nové zranění, když ji v půl roce odchytli policajti a pak skončila v onom útulku.

Ale stejně - je to v ní. Trvalo neskutečně dlouho než se srovnala alespoň do té míry, že začala hlídat a štěkat. Na obranu - vyloučeno.

S oblibou říkám, že u nás je to obráceně - ona má mě, abych ji bránila před zlýma lidma.

U téhle týrané fenky si neumím představit normální psí chování.

Michale - já to chápu, ok.
prosinec 13, 2016 20:36
stejně jsem ráda, že to tak dopadlo. : Martina P.
bb, ty jsi taky ty vaše čtyřnohé kámoše nedala uspat.
To se prostě nedá... Pokud je jen procento naděje. Tahle fenka třeba už bude jen žít, nic víc, a bude "jen" kamarádkou. A i to je větší cena, než ta určitě zdravá dvanáctiletá zrůdička.
prosinec 13, 2016 21:55
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]