O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 13 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 prosinec 2016
Přejít na obsah
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 13
Strana 2

 

 

 

 

 

 

 

     Ráno jsem Ruperta přepucovala, omyla mu nožky a kopyta, vyluxovala prach ze srsti. Na licentaci mne vezl Petr a přestože jezdí pomalu a opatrně, přijeli jsme včas.  Ještě před měřením jsem hřebečka znova vyčistila a zhruba hodinu se choval víceméně vzorně. Jenže jak čas ubíhal, hřebce už to přestávalo bavit, 3 hodiny jsme s udidlem prostě netrénovali, bylo mi ho líto, abych ho nechávala naužděného třeba přes noc...

 

     Změřeno - 82 cm KVH, 13,5 cm obvod holeně a 113 cm obvod hrudníku. Jo, ten prostě nemá takový, jaký bych si představovala. Šli jsme ze všech hřebců na řadu poslední, a Rupert byl na licentaci jedinný minísek.

 

     Konečně byli ohodnoceni všichni hřebci před námi, a šli jsme na řadu my. Rupert nervní, nepostál, ale že má nedostatky na končetinách, vím sama nejlépe. Špicovala jsem uši, co komise na mého hřebce říká, zaslechla pochvalu typu a chodů (je pravda, že při "promenádě" zástupu hřebců neměl Rupert problémy stačit krokem ostatním standardním hřebcům), takže jsem doufala, že jsme prošli. Následovalo řazení podle výsledků a nás poslali na 3. místo od konce. Tím to bylo pro mne opravdu ještě napínavější, protože jsem tušila, že ať už se předvedou jacíkoliv hřebci, komise bude vybírat - tedy neuchovní všechny, ale 2-3 projít nenechá. Hm, tak kde jsme - nad "čárou", či pod ní? Respektive - budu i další rok připouštět jen v Británii původově uznatelné klisny, nebo budu moci připustit Rupertem i Grácii, Guineveru a Lociku?

 

     Konečně jsme na řadě a já se dovídám, že přece jen jsme sítem výběru úspěšně prošli!

 

 

 

 

 

 

     Juchůůůů, chtělo by se mi volat, ale to se k licentaci nehodí. Ale mám radost z tohoto úspěchu, který nepovažuji za samozřejmý, a také mám satisfakci, že můj hřebec bude připouštět legálně i na českou plemennou knihu a že chytrolínům, kterým se jeho loňské působení v chovu nelíbilo (připouštěl na britskou licenci),  a dokonce šířili pomluvy, že hřebec na získání české licence "nemá", sklaplo.

 

      Hřebec šel po licentaci do stáda klisen a má letos připuštěno 6 klisen.

 

     Hřebce jsem zatím na žádné výstavě nepředvedla, výstavu (národní šampionát v Pardubicích) úspěšně absolvoval jeden z prvních jeho potomků - "čokoládový" hřebeček Aslan Rival. Ten už je prodaný, stejně jako jeho "bráška" Rebel, ještě mi zbývá najít nový domov malému Rastymu. Klisnička Rosa zůstane doma, jako zatím jediná česká dcera svého otce, s tím, že pokud ji prodám, tak až po jejím zápisu do plemenné knihy. Jak jsem si vyzkoušela, lepší záruku, než že ji zapíši sama, nedostanu.

 

 

 

 

 

Co bude dál, jaké jsou plány na rok 2017?

 

     Hřebec Pico dostane k připuštění 3 klisny - Sametku, Aletku a Firefly, ostatních 7 klisen by měl připustit Parlington Rupert. Doufám, že po letošním, spíše "hřebčím" ročníku se vydaří více klisniček. Držte, prosím,  mým kobylkám palce, ať jim hřebení dobře dopadne.

 

 MILENA

 

 

 


Komentáře (2)add feed
... : doktor
Úžasný koníček,úžasná práce,náročná,ale úžasná.Práce s koníky je láska na celý život.Díky za krásné povídání.
prosinec 09, 2016 13:15
Škola nepoví vše. : Pepa
Tři roky školy jen o koních. Znal jsem každý koňský sval. Ale v Ontariu sem viděl na farmě koníčky velikosti 35 cm v kohoutku. Nikdy předtím se o tomto druhu žádný "profesor" nezmínil.

prosinec 10, 2016 10:32
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]