O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 13 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 prosinec 2016
Přejít na obsah
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 13
Strana 2
Parlington Rupert 2015-2016 ... V září 2014, v době, kdy jsem nemohla tušit, že tak pečlivě rozmyšlený nákup hřebce Quiri bude nakonec chovatelsky k ničemu, přišla nabídka na koupi hřebce z Británie. První myšlenka - není to divné, když mi koupi hřebce nabízí sama majitelka a chovatelka v jedné osobě?


 

 

 

 

 

 

     Navíc já potřebné dva chovné hřebce mám, na takovou akci stejně nedám penízky dohromady, bude drahý, drahá bude také doprava a já ani nemám prodaná všechna letošní hříbata, druhá a další myšlenka - a hele, ten rodokmen, ty míry, ten Kůň sám o sobě - vše úžasné, kurňa, jak já to provedu, aby to klaplo, když peníze momentálně nejsou a touha koupit je? Paní chovatelka si řekla o velmi (pro mne) příznivou cenu, a navíc na prodej nespěchala - mohla jsem mít čas vyjednat nějakou spolujízdu a tím zlevnit přepravu hřebce do ČR. A tak došlo k nabídce, kterou jsem odmítnout prostě nemohla, nedokázala - a naopak jsem se začala na hřebce těšit. Ono se to všechno nějak vyřeší, peníze se našetří, doprava vymyslí a pevně věřím, že takovou smůlu jako s Bagginsem, podruhé mít nebudu.

 

 

 

 

     Parlington Rupert dorazil 1. prosince 2014 v ranních hodinách po dlouhé "etapové" dopravě. Hřebečka jsem ještě za šera odvedla od vleku dopravce do domečku v zahradě a tam ho zavřela, aby si mohl odpočinout, krmení a vodu tam měl nachystané.

 

     Samozřejmě jsem se chodila na něj koukat, i když první úleva byla hned co jsem ho spatřila na vleku - dovoz přestál v pořádku, hurá! (a taky se nevyplnil noční "zlý sen" o tom, že bude velký jako Baggins, tedy přes hranici minísků...). Sundala jsem mu ohlávku, aby měl víc pohodlí. Nechala jsem Ruperta tři dny v klidu, aby si odpočinul a zvyknul.

 

     Pak jsem k němu přidala Pica a Quiriho a vzniklo zimní "hřebčí" stádo.

 

 

 

 

     Tři měsíce pohody skončily začátkem března, měsíc před plánovanou účastí na výběru hřebců se Rupert zranil, roztrhnul si kůži na hrudníku až mezi přední nohy. Nepřišla jsem na to, kde se zranil, svalstvo i kůži jsme s veterinářem sešili, ale hřebec během dlouhého hojení rány ztratil kondici a nemělo smysl se s ním pokoušet o získání české licence k chovu. V roce 2015 tedy připouštěl v mém chovu na svou britskou licenci a tak mám po něm letos 4 hříbata jeho prvního českého ročníku (má potomstvo i ve svém rodném hřebčíně) a sice 1 klisničku - Aslan Rosa, a 3 hřebečky - Aslan Rasty, Aslan Rebel a Aslan Rival.

 

 

 

Image result for Parlington Rupert shetland

 

 
Aslan Rasty

 

 

 

     Vyřizování původu pro tato hříbata v Británii je složitější, než v ČR, ale poučena příběhem Bagginse jsem nechtěla rok čekat, až si hřebec vyřídí i českou licenci. Tu jsme absolvovali tedy až letos v dubnu.

 

     Nebyla to moje první účast na výběru hřebců, ale tentokrát mi na výsledku asi nejvíc záleželo, přestože hřebec 2240 Parlington Rupert už v chovu působí prostřednictvím britské licence. Přála jsem si alespoň 7,1 bodu, aby tedy sítem výběru prošel, pokud dosáhne 7,5 bodu a více a bude tedy mít první podmínku akceleračního programu splněnou, tak budu šťastná jak blecha - s tím jsem Ruperta na výběr připravovala, ať už výživově, nebo z hlediska učení na udidlo, na předvádění, klidné stání.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]