O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

UMÍ SE PSI SMÁT? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 05 prosinec 2016
Žádný z mých psů to určitě neuměl. Váš chlupatec vycítí okamžitě vaši náladu, a když máte splín, položí vám hlavu na kolena, odevzdaně k vám obrátí oči a jeho oči říkají: “Nebuď smutná, já tě miluju, a jsem tu jenom pro tebe!“ Každý pejskař to zná…

 

 

 

 

 

 

 

 


Chlupatci se od sebe povahově hodně liší, některý pes je vážný, jiný rošťák, některý je chytrý, jiný blbínek, některý rajstajbl a zase jiný, to je jenom něžné chlupaté klubíčko. Ale psa, který se umí smát, jsem znala jenom jednoho. Kdyby to byl pes, nejspíš by se jmenoval Quasimodo, ale protože to byla ve skutečnosti fena, jmenovala se Pepína, Pepička, nebo Pepča, podle nálady majitele.

 

Se svým pánem, bezdomovcem, bydlela v opuštěné zahrádkářské kolonii pod Strahovem.

 

Často jsem se tudy vracela od dcery domů i s pejsany. Prošli jsme zespodu pod Spiritkou, Hybšmankou a Kneislovkou, k opuštěnému pískovcovému lomu; nad námi pod stadionem zarostlá stráň křovisky a dole pod cestičkou plechová ohrada.

 

Kdykoliv jsme šli kolem, slyšeli jsme, jak nějaký pes doráží z druhé strany do plotu. Po čase jsme potkali i majitele psa, jak zrovna vchází dovnitř. Pozdravili jsme se a on se zeptal, jestli na nás může vypustit svoji fenu, že by si ráda pohrála s mými psy. Já se tvářila dost divně a pak ještě divněji, když na nás zpoza plotu vypustil hyenu. Evidentně potomek pitbula, ale nejspíš zkřížený s něčím hrubosrstým - hezky veliká obluda, divně flekatá a hladkou srst prorostlou štětinama. O co hůře vypadala, tak o to měla úžasnější povahu.

 

 


 

 

Hned začala kolem nás radostně lítat a vyzývat mé psy ke hře. Od té doby, kdykoliv jsme šli kolem, tak jsem zabušila na vrata, aby si Pepča mohla s mými psy pohrát. Touhle cestičkou chodilo pejskařů povícero a tak Pepča měla i víc kamarádů. A když zrovna nebyl žádný kamarád k mání, tak její páníček pro ni vymyslel hru na babu.

 

Hra spočívala v tom, že páníček pykal a Pepína se utíkala schovat nad cestičku do křoví. Ale nikdy nezůstala na stejném místě, naprosto bezhlučně se prodírala křoviskem a zatímco její páníček vykřikoval: „Už tě vidím, už tě mám“, tak se prosmykla k němu zezadu, čumákem mu vrazila do podkolení a pak se radostně před ním začala odrážet předníma nohama, tlamu ve smíchu roztaženou od ucha k uchu, jakoby říkala: „Panečku, to jsem tě zase doběhla!“.  

 

 

 

 

DEERES

 

 

 

Komentáře (8)add feed
Jasne ze se psi umi smat. : Mikin1
I kdyz kazdej jinym zpusobem.
A nechat je si hrat s jinejma psama je to nejlepsi, co pro ne muzete udelat.
Muj Lubos mel kamarada jmenem Whisky a ten za nim prisel kazdej den k nam k baraku. Kdyz jsem ho videl z okna, stacilo rict "Lubošu, Whisky", otevrit dvere a pak jen z okna pozorovat, jak si hraji.
prosinec 06, 2016 10:05
Mysllím že aše Bobina se směje očima : wendy
Bobča patří k druhu poděs. Chudák důchodkyně Ptáčková se svým poloratlíkem, když nás vidí, volá : "Proboha, Bobina je venku, Kulíšku pojď sem honem !" Ona by si pořád hrála a obíhá pesany no a někteří to nemají rádi.

Jinak je mi líto pejsků, kteří s páníčky žebrají na ulicích Prahy a nemají tam misku vody, ani nevím proč jsem si na to právě vzpomněla. Asi v souvislosti s tím bezdomovcem. Co je s nimi deeres, píšeš o nich v čase minulém.
prosinec 06, 2016 11:44
... : doktor
Viděl jsem smát se koně a pes?... " no jistě!!".Když u syna skotačím s jejich Plutem, "děsné jméno",ale na něho se hodí,vyloženě si to oba užíváme a oba se sami sobě smějeme.Fakt!
prosinec 06, 2016 13:34
Wendy, : *deeres*
netuším. Pepče by bylo už přes patnáct let a tak už je nejspíš v psím nebíčku. Její majitel byl sice bezdomovec, Slovák, ale u něj se měla moc dobře. Určitě to nebyl nikdo, koho bych se musela štítit, chajdu měl pospravovanou, aby se v ní dalo bydlet i přes zimu a kolem ní žádný bezdomovecký binec. Protože byl bez jakéhokoliv příjmu, živil se náhodnými brigádami.
Ta štěňata tehdy mimo Pepči, našel ještě dvě,všechna byla v kontejneru, svázaná dohromady drátem. I ta druhá dvě štěňata, tam pod Spiritkou rozdal lidem do zahrad. Celá bývalá zahrádkářská kolonie už je nějaký ten pátek srovnaná pod zemí a majitel Pepči je kdoví kde.
Ani ta psí cestička už neexistuje, domy pro VIP (bydlel tam Bořek Šípek a možná stále ještě bydlí Leona Machálková), které byly nad pískovcovým lomem, se rozrostly směrem dolu, místo zahrádkářské kolonie.
prosinec 06, 2016 14:36
Měli jsme : alka..
psa Filipa a ten se smál. Vzali jsme ho s útulku a byl nezkutečně šťastný,že nás má. On miloval všechny lidi. Byli jsme tenkrát na penzionu a hlavně děti tam jezdily za Filipem.Dokonce opravář kotle tam po provedené opravě přivezl celou rodinu,aby se podívali na psa co se směje.
prosinec 06, 2016 17:18
tAK TO JO, TAK UŽ ASI ČEKÁ NA DUHOVÉM MOSTĚ, ŽE DEERES : wendy
a ta štěňata, to je teda hnus, co ?
prosinec 06, 2016 18:56
Wendy, já jsem zlá psí macecha, : *deeres*
hnus to je a nebylo to poprvé, kdy jsem na něco takového narazila. Kdysi jsem na Letný potkala pošťačku a ta místo pošty roznášela po poštovních klientech nalezená štěňata jezevčíků, taky hozený do popelnice.
A kolikrát jsem v Praze volala měšťáky, aby odvezli mnou nalezeného psa. Protože jsem měla dva pohodové psy, občas se k nám nějaký chlupatec přidružil, aby byl ve správné smečce. Jenže ne vždy to byl psí útěkář.
prosinec 06, 2016 19:02
... : *deeres*
Ten nadpis se mně tam dostal nedopatřením :-
prosinec 06, 2016 19:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]