O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘEVOD DRUŽSTEVNÍHO BYTU NA DÍTĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 22 listopad 2016
Dobrý den, potřebuji poradit s převodem družstevního bytu. Už druhým rokem nebydlím s manželkou a chci se rozvést. manželka bydlí s dcerou v mém družstevním bytě, který bych chtěl, aby zůstal dceři (14 let). Jak nejlépe provést převod? Potřebuji ten byt vyřešit co nejdříve, protože si chci vzít hypotéku, ale nejsem ještě rozvedený.

 

 

 

 

 

     S manželkou jsme se domluvili, že mi vyplatí 200.000,- Kč a vše jí nechám, ale byt bude pro dceru. Nevím, jestli mám převod řešit před rozvodem nebo raději počkat a jak to případně provést. Děkuji za odpověď.

 

RADOSLAV

 

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

 Radoslave,

 

 

Pokud nájemní smlouva k družstevnímu bytu je psaná pouze na Vás, nemusíte se na ostatní nevypořádaný majetek v SJM ohlížet a svůj členský podíl v bytovém družstvu můžete převést na svou dceru. Toto lze učinit písemnou smlouvou o převodu členského podílu v družstvu, kterou je zapotřebí bytovému družstvu předložit. Od tohoto okamžiku přestanete být členem bytového družstva a právo nájmu družstevního bytu bude svědčit Vaší dceři.

 

Vzhledem k tomu, že však Vaše dcera zatím nenabyla zletilosti, bude pro tento úkon třeba, abyste ji vy jako zákonný zástupce (nebo matka) zastupovali, popřípadě by soud mohl určit pro tento případ opatrovníka. Bude tedy třeba sepsat smlouvu o převodu členství v bytovém družstvu, kde by mělo být uvedeno, že členství se převádí na Vaši dceru, která je v těchto věcech zastoupena Vámi jako zákonným zástupcem, či opatrovníkem stanoveným soudem.

 

Nezletilá osoba může být členem družstva, ale než nabude úplné způsobilosti k právním úkonům (dovršením 18 let), práva a povinnosti vyplývající z členství v družstvu bude vykonávat její zákonný zástupce.

 

Další podstatnou otázkou, která s následujícím souvisí, je, zda na nabyvatele členských práv a povinností v bytovém družstvu přechází i právo nájmu družstevního bytu. Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Převažující názory říkají, že výše uvedenou smlouvou lze převést jen práva a povinnosti související s členstvím v bytovém družstvu, tedy nikoli právo nájmu družstevního bytu.

 

 Z toho vyplývá, že osoba, která se rozhodla převést členství v bytovém družstvu, přestává být dnem, kdy tuto smlouvu podepsala, členem bytového družstva a zaniká její nájem družstevního bytu.

 

Mj. osobně si myslím, že by bylo nejlépe to provést - převést co nejdříve - pokud jsou vaše vztahy ještě dobré a smířlivé. :-)))

 

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]