O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? PDF Tisk E-mail
Pátek, 25 listopad 2016
U nás doma je předvánočně. Tedy - všechno rozuklízený, všude samý papírek, na kterém je napsáno, co určitě a fofrem udělat, co nezapomenout koupit, kam dojít... Je toho plno a hlava přitom zapomětlivá. Jediný, co vím zcela jistě, co si nemusím nikam psát a co si netroufnu zapomenout - je vyvenčit čoklíka.

 

 

 

 

     Nevím čím to je, asi že to moje chlupaté zlatíčko zvolna kráčí do puberty. Tedy - vlastně jaké zvolna - nejspíš s ním lomcuje, protože na rozdíl od všech ostatních kolemběhajících čubíčků a čubiček, je Kayo  velice nabitý temperamentem a nejraději by se v jednom kuse družil. Nonstop a s kymkoli. Naštěstí jen s pejsky, lidi neobtěžuje. Ale vlastně ani ty psy, protože i on je poměrně vyběračný a ne každý či každá mu přijdou do noty. A musím uznat, že k radovánkám nikoho nenutí.

 

     Panejo, teď, jak to tak po sobě čtu, tak se mi zdá, že to vypadá, jako kdyby byl sexuálním harašitelem - ale to neeee, on jen si chce hrát, honit se spolu, dorážet na sebe, kočkovat se, lítat kolem sebe a vůkol... Jenže, jak tak na to koukám, málokterý dvounožec je s tím smířen, většinou jsou všichni ke psu připoutaní krátkou šňůrou a "právě teď" někam šíleně nutně míří.

 

     Objevila jsem však před pár dny jedny mladé manžele - ona  štíhlounká, jen lokálně velmi předimenzovaná - pokaždé si říkám, že z procházky půjde domů ve dvou částech :-) - tedy, ona i miminko. On je něco jako hippies, ale přímo plápolá láskou; vždy je někde poblíž a štěstí mu tryská z každého kousku člověka. Jsou moc fajn.

 

     A tihle dva si adoptovali fenku, kříženečka, něco jako krátkosrstý ovčák, mírně cinknutý pinčem. Drobnou psí holčičku, která má jednu přední packu nedovyvinutou. Má ji skrčenou u těla. A tak hopsá o třech. Ovšem vůbec jí to nevadí. A s Kayou se mají nesmírně rádi, je na ně dva úžasnej pohled... On o dost menší chlupatá koule, ona zas pejsek střední velikosti, s elegantně přilehlou krátkou srstí. Ta chvíle, kdy je sledujeme - a občas i další kolemjdoucí - vás přímo nabije elánem, jejich radostí.

 

 

 Související obrázek

 

 

 

      Závěrem bych vás, kteří vlastníte také pejska, který má vlasovou srst, tedy například maltézáčky, bišonky, boloňáky, joršírky a další, chtěla poprosit o radu:

 

       Jak teď, v zimě, po procházkách zaprášenými a zaprasenými ulicemi, případně navíc někdy poránu ještě navlhlými rosou - jak řešíte zaprasení pejska? Co s ním - přeci ho není možno stále jen koupat?

 

 Díky za radu - Daniela a Kayo

 

 

 

Komentáře (9)add feed
Napřed posílám pozdrav pejsáčkovi : wendy
a nezapomneň mu to vyřídit. S pohnutím jsem si přečetla o té psí holčičce, to je krásný že má donov ! u nás taky běhá tový třínožka, taky má dobré páníčky a je nádherný a veselý. A dneska jsme potkali borce - kříženec border kolie a barzoje, světlý zázrak všedního dne.

No k tomu blátu - mi připadá trochu směšný strojit psy do svetříků, doteď byli bez a nezmrzli, to je holt jen móda, snad takový čínský naháč prosím,ale normální chlupáči ? Naše Bobina má silonový kabátek, ne proti zimě, který ji za jejího vztekání navléknu když to bláto je. Má chlupaté bříško a musela bych jí pokaždé koupat, což by jí asi zahubilo. Takhle ji okoupu nožky, a kabátek opláchnu a je hotovo.
Takže tak. Skoč si sním do psího butiku...

listopad 25, 2016 10:10
Wendy, já jsem zlá psí macecha, : *deeres*
ale u některých psích ras se bez nějakého obalu neobejdeš. Když jsme si Prcka brali z útulku, měl krásně růžovoučké holé bříško, dávno již tomu, raději se zasrstil, než by zmrznul. Ale stačí, abych ho někde chvíli nechala v klidu, třeba čekáme pět minut na bus, nebo se někde zakecám a už se klepe jako ratlík a přitom to je skoropinč. A pokud někdo vlastní jakékoliv krátkosrsté plemeno, tak určitě není dobré, aby při trvalém dešti pes promokl a oddělal si ledviny.
A když se mně pes zaprasí tak, že nejde pouze otřít packy a to je teď skoro každý den, tak ho strčím do sprchy, osprchuji pouze podvozek a následně vyfrotýruju a on si masáž moc užívá.
listopad 25, 2016 10:21
Daniela a Kayo.... : doktor
....přeji vám oběma nádherné dny adventní a moře společných zážitků...Ahoj.
listopad 25, 2016 14:14
Nejsi macecha : wendy
jsi flexibilní ve vztahu k vašemu chlupáči. Jak to píšeš, je to míšenec, ti bývají odolnější. Myslím si, že choulostivější jsou ti čistokrevní, ale jak je vidět, ne vždy to je tak.
Haf haf.
smilies/cheesy.gif
listopad 25, 2016 19:31
Danielo : Mikin1
Se zabahnenym psem asi neporadim, bahna mame kolem baraku malo, ale libilo se me, ze nechavas coklika aby si hral. To je jedna vec ktera se me v Cesku moc nelibi - psi si na vychazkach navzajem malo hraji.
U rodicu me manzelky v Duncanu je u reky asi 2 km dlouhy lesopark, kde clovek potka za hodinu aspon tak 50 psu. Na voditku jsou maximalne tak dva z nich, nahubek nema casto ani jeden. A pohled na 20 psu honicich se po louce je zabava pro bohy. smilies/smiley.gif
listopad 26, 2016 14:32
Pravda. : Pepa
Dámy, můj pes je černý knírač, je nejchytřejší a nejkrásnější na celém světě. Každý jiný je méně inteligentní. Pokud budete tvrdit, že je to jinak tak jste zamilovaní do Putina.
listopad 27, 2016 09:28
U nás doma je krásně adventně. : Krakonoš
Zahradní vánoční strom rozsvícenej, přerostlý větve z něho vocvakaný, ze žebře jsem nesletěl, čuba si venku krásně hraje s kočkama a jeden z největších šmejdů na planetě konečně natáh brka (pravda, mohlo to bejt vo 20 let dřív, škoda). Takže co víc si přát? smilies/cheesy.gif
Krásnej advent všem s dobrým srdcem.
listopad 27, 2016 12:56
Když tě to baví.... Mě ne :((( : *NČ*
.
listopad 27, 2016 15:05
Pepo, knírač možná... : wendy
ovšem nejkrásnější a nejchytřejší kříženec bydlí u nás. A zamilovat se můžeš do koho chceš...
smilies/cheesy.gif
listopad 28, 2016 19:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]