O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZÍSKÁME HYPOTÉKU? PDF Tisk E-mail
Úterý, 15 listopad 2016
Dobrý den, potřebuji poradit, jak uchopit naši situaci s přítelem. V únoru se budeme brát a chtěli bychom si pořídit vlastní bydlení. Přítel ještě dva měsíce bude splácet exekuci, a také má asi 10 tis. dluh u své zdravotní pojišťovny. Zároveň se snažíme o miminko.

 

 

 

 

     Chtěla bych se zeptat, jaké jsou naše šance na získání hypotéky; zda bude problém přítelova exekuce (předpokládám, že v době žádosti o hypotéku již splacená); zda bude problém mé případné těhotenské bříško. Našetřeno bohužel nic nemáme. Děkuji a přeji příjemný den,

 

 

KAROLINA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Karolino,

     vaše situace není jednoduchá, ale ani neřešitelná. Samozřejmě je nutné, aby v momentě podání žádosti o hypotéku byla exekuce již kompletně doplacena, dluh u zdravotní pojišťovny se problémem může stát hodně rychle právě překlopením do další exekuce. Důležitý je také stav vás obou v úvěrových registrech, tedy platební disciplína u minulých půjček.

     Ani těhotenství nebrání čerpání hypotéky, tady je ale potřeba zachovat střízlivý odhad vašich příjmů a tedy i možnosti splácet budoucí hypotéku - po narození dítěte váš příjem klesne o více jak dvě třetiny a mateřská, resp. rodičovský příspěvek téměř určitě použijete v plné výši na výdaje související s dítětem.

     Shrnuto - hypotéka jako taková problém nebude v případě vyřešení současných dluhů a čistého úvěrového registru, je jen potřeba její výši zvolit skutečně rozumně.

 

 

MARIANNA

 

 

 

 

 

Komentáře (12)add feed
Co k tomu říct, když nesmim použít výstižný český slova? : *NČ*
.
listopad 15, 2016 06:46
Proč všechno najednou? : *mira1*
zn. nemám nic a chci všechno?
listopad 15, 2016 07:19
... : Mikin1
Ridil bych se radou, sel do toho opatrne, ale porizeni vlastniho bydleni bych neodkladal.
Znam lidi kteri to delali, cely zivot platili najem a ted na prahu duchodu si rvou vlasy, protoze nic nemaji a nevi kde budou bydlet.
listopad 15, 2016 07:32
.... : Nona
No, jasně.... klidně si s takovým chlápkem nasekej 1,2,3 děti.... čeká Tě růžový život plný adrenalinu..... chybí mi tu smajlík, klepající si na čelo smilies/shocked.gif
listopad 15, 2016 07:33
Mikin1 : mamča
Vlastní bydlení si může člověk pořizovat, až když si dokáže stabilně vydělávat. Né ve chvíli, kdy má partner na krku dluhy a exekuce, a partnerka se chystá na mateřskou dovolenou.
I kdyby jim nakrásně nějaká banka hypotéku dala, budou schopni jí splácet ?
listopad 15, 2016 10:35
Šance získat hypotéku je ... žádná. : opas
Peníze banka nepůjčí na celou nemovitost, ale jen na 70-80% hodnoty. Z toho plyne, že tak 35% ceny už musíte mít ušetřeno (nezapomeňte na 4% daň z převodu, platba právníkovi, na katastru, apod).

Z toho co se tu píše odhaduju, že těch 35% patrně ušetřeno nemáte. Takže vám nikdo nepůjčí.
listopad 15, 2016 10:39
Mamco, : Mikin1
jasne. Ja jen napsal co si myslim o hypotekach, ktere nekteri lide smahem odsuzuji. Pokud ji ti lide nebudou moci splacet, neda se nic delat.
listopad 15, 2016 19:55
Milá Karolínko. : magdalenka
jak to jen napsat slušně, chytře, výstižně, abys pochopila.... že uchopit tvou situaci znamená převzít odpovědnost za svůj život, případně i život tvého dítěte. Že svoboda znamená víc než dluhy a krásný bydlení v bytě, který celý patří bance. Že hypotéka je past na lidi, co nemají úspory a stálý dvojnásobný příjem na dvacet let. Že partner, co ještě nesplatil ani základní pojištění není ten pravý pro založení rodiny... Seš si opravdu jista svou volbou a svými plány???
Správný konec provazu je na druhé straně.
Práce, úspory, stálý partner, manželství, byt, rodina, rodičovská, splácení hypotéky. V tomto pořadí! I tak je to náročná situace, proč si to děláš ještě těžší?
listopad 15, 2016 23:21
Karolíno : kim
ty máš velkou šanci pro špatnou volbu partnera. Je nespolehlivý a je v registru dlužníku, takže hypotéku nedostanete.
listopad 17, 2016 12:36
No jo, schytala to holka pěkně, : Lenka1
zodpovědnost možná k něčemu byla, když svět ještě fungoval normálně. Zejména poslední dva roky vidíme v přímém přenosu, jak to s tou slušností a zodpovědností dopadá.

Co z toho života pak máte, když jste pořád ti slušní a zodpovědní a stejně nakonec doplácíte na ty nezodpovědné a neslušné?

A vzhledem k tomu, že v tomhle státě se neustále utrácejí prachy za všechno lidskoprávní a humánní, tak bych na místě Karolíny byla sobec a šla bych do toho.

Kdyby se to jó posralo, tak stát ji hlady umřít nenechá.
listopad 19, 2016 16:09
Lenko, : magdalenka
nejde o zodpovědnost, ale o přežití. Je lepší být mladá, svobodná, bezdětná a bez baráku. Než stará, rozvedená, vyždímaná, se třemi dětmi a na ulici. Nevím, kde bereš jistotu, že se stát bude zrovna o zadluženou matku starat??? Nemovitost patří bance, ne státu. Partner s dluhy za zdravotní byl asi delší dobu nezaměstnanej... Solidní banka jí úvěr stejně nedá a nesolidní půjčka ji přeroste přes hlavu během lusknutí prstu. Resp. při první opožděně nebo neuskutečněné platbě. No komu není rady, ať si žije po svým.
listopad 19, 2016 23:27
Jo, magdalenko : Lenka1
Tohle všechno jsou ty správný důvody. Realita je taková, že když se to posere, tak barák nebo byt sebere banka, holka půjde do nájmu, kterej jí komplet zaplatí sociálka, z prodeje baráku doplatí hypo a kdyby to jo nestačilo, tak exekucí na ní může být ...šest půlek a stejně jí nikdo nad zákonný minimum nesebere.

Kromě toho existuje ten úžasnej institut osobního bankrotu a jestli projde to, co navrhuje ten debil Pelikán, tak podmínky budou ještě trapnější, než co jsou teď.

Když si to holka dobře naplánuje, tak si naseká půjček, kolik bude chtít a pak zaplatí jen 30 procent. zatím - má se to ještě snížit.

Když nebude blbá, tak jí nikdo úvěrovej podvod nepřišije. Prachy uleje a bude vysmátá.

Sci-fi?

Ne, dnešní realita. Bejt slušnej a zodpovědnej se nevyplácí.

To, cos napsala, je obvykle strašák na ovečky, aby hezky poslouchaly a bečely dle not.

listopad 20, 2016 18:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]