O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZDIVOČELÉ KOČKY PROTI KRYSÁM A POTKANŮM PDF Tisk E-mail
Středa, 02 listopad 2016
Výsledek obrázku pro cat and rats pngKrysy a potkani jsou pravými vládci našich měst - a především těch velkých. Na každého člověka připadá nejméně jeden tento eklhaft a nebezpečný tvor. A jsou mnohem lépe připraveni na krize než my... Přemnožené krysy a potkani jsou i jedním z hlavních problémů New Yorku, takže povolali do boje nejen deratizátory.

 

 

 

 


 

V současné době se po newyorských ulicích potulují zástupy zdivočelých koček. Některé z nich nyní dostávají důležitý úkol - pomáhají omezit populaci krys ve městě. Skupina dobrovolníků odchytává divoké kočky, které nechá vykastrovat a naočkovat. Pokud je to možné, vracejí se tyto kočky na své domovské území, nebo končí v oblastech s vysokým výskytem krys.

 

Kočičí krysí hlídky tak nyní ve městě hlídají lahůdkářství a vinárny, autosalony či podzemí kostela ve čtvrti Greenwich Village. Například čtyři kočky se potulují kolem nakládací rampy kongresového centra Jacob K. Javits Convention Center, které kvůli množství dodávek potravin a odpadků láká nebezpečné hlodavce již léta. Chtěli najmout deratizátory, ale příroda nabízí lepší řešení,  a navíc - kočky nic nestojí.

 

Výsledek obrázku pro rats png
 

 Kočky jsou dravci, nemusí však nutně zabíjet krysy. Odborníci upozorňují, že hlodavce odpuzuje i samotný kočičí pach a trus. Krysa-matka podle nich nikdy neporodí mláďata blízko dravce, protože by kočky mohly její mláďata sežrat.

 

Podle odhadů se v pěti čtvrtích New Yorku pohybuje kolem půl milionu divokých a toulavých koček. Jejich život je obtížný. Některé z nich bývaly domácími mazlíčky, majitelé je však opustili. Spousta těchto koček pojde na nemoci a podvýživu, nebo je srazí auta. Některé se otráví krmením, které jim někdo úmyslně nastraží.

 

Populaci koček se New York v současné době snaží kontrolovat prostřednictvím sterilizace a kastrace. Ve většině případů adopce těchto koček už nepřipadá v úvahu, protože jsou již tak divoké, že je nelze ochočit. Díky dobrovolníkům je však možné volně žijící zvířata ve městě ochránit a kočky tak získávají druhou šanci na život.

 

Kdy jste naposledy u vás na ulici viděli nějakou krysu či potkana?

Bojíte se jich?

 

 

Z internetu

 

 

 

Komentáře (1)add feed
danielko.. : doktor
Danielko,nemusím jet do NY,stačí bydlet třeba v Ústí nad Labem a projít se parky kolem keřové úpravy či večer kolem paneláků.Jistě i my se bojíme a proto pravidelně a preventivně provádíme deratizaci.Naše kočky nemají proti této havěti šanci.
listopad 02, 2016 13:22
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]