O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOMÁCÍ VYCHYTÁVKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 30 říjen 2016
Víte, co všechno se dá dělat s obyčejným kolíčkem na prádlo? Taky mi tahle otázka léta vrtala hlavou, ale pak se mi naštěstí dostala do ruky báječná kniha chytrých rad do domácnosti. Teď už vím, že (cituji z knihy) „kolíčky na prádlo mají spoustu využití – lze jimi například uzavřít otevřený sáček nebo sepnout papírky s poznámkami“. Díky knize rad do domácnosti jsem taky začal skladovat v ledničce svíčky a těšit se, až přestane jít proud. Protože mám svíčky v ledničce, budu vždycky vědět, kde mám svíčky, až přestane jít proud.

 

 

 Kdykoli doma vyplýtváme roli toaleťáku, hádáme se se ženou, komu připadne taková ta kartonová trubička. Já ty trubičky používám jako pouzdra na kabely; žena je zase nutně potřebuje ke třídění šátků a punčoch. Od doby, co jsem ženě půjčil knihu rad do domácnosti, bojujeme i nad použitými obaly na vajíčka; dámám poslouží jako vkusné šperkovnice, nám chlapům zase coby organizér na šroubky.

 

A nebo brčko! Stačí strčit brčko do lahve se zatvrdlým kečupem, aby se pod dno kečupu dostal vzduch – a voilà, kečup začne téct. Mimoto je prý brčko skvělé jako nástavec na příliš krátké květiny, které by jinak vypadávaly z vázy. Proto jsem domů koupil velké balení brček a teď už jen čekám, až se na stole objeví nějaké aušusové krátké květiny a ve špajzu ztvrdne kečup.

 

Mou nejoblíbenější vychytávkou je ale ta s prázdnou lahví od vína, která po naplnění studenou vodou zastane funkci kuchyňského válečku. Díky chladu se na něj navíc nelepí těsto. Mojí zásluhou má moje žena celoživotní zásobu těchhle perfektních válečků. (A mimochodem, špunty se dají nakrájet na super protiskluzové podložky na zadní stranu obrazů, aby se na stěně nekinklaly.)

 

 

 

 

 

Což mi připomíná, že zrovna nedávno jsem dopil další váleček a šel si do kuchyně pro nový, ale sotva jsem otevřel ledničku, omráčil mě puch jak ze psí tlamy. Naštěstí kniha rad měla řešení i pro tuhle situaci: lednici jsem pečlivě vymyl octem a následně do ní položil misku jedlé sody. Jedině díky téhle skvělé radě to z lednice začalo táhnout jako ze psa, co sežral jedlou sodu a zapil ji octem.

 

 Zoufalí a vyčerpaní lidé mají občas zoufalé nápady a nastříkat do ledničky trochu kolínské, co mi zbyla po dědovi, byl jedním z takových nápadů. Kabanos pak chutnal jako děda, sýry chutnaly jako děda, dokonce i zelí chutnalo jako děda.

 

Po mnoha a mnoha pokusech jsem ale přeci jen přišel na způsob, jak se zápachu v lednici zbavit:

 

1. Z ledničky vyhodíme cibuli, smradlavé sýry, mokvající ryby, zahnilé svačinky a špinavé ponožky.

2. Do každého patra ledničky pověsíme alespoň jeden voňavý stromeček.

3. Svíčky, co v ledničce skladujeme pro případ výpadku proudu, volíme takové ty voňavé. Jen musíme dávat pozor na správný výběr vůně, jinak se může stát, že náš kabanos začne chutnat jako „svěží rozkvetlá louka“.

 

 

JAN FLAŠKA,

autor má nejradši příchuť mořského vánku

(i ta super fotka je jeho!)

 

Komentáře (3)add feed
:-))) : Pavlína
Kabanos chutnal jako děda ;-) Hned mám prosvětlenější den!
říjen 31, 2016 07:00
Voňavej stromeček, : *NČ*
to jako, že mi zbytek gothaje, načatý rybičky, nedožranej jogurt, tatarka, cibule, ustřihnutý mlíko, sejra, šlehačkovej dort od předminulejch narozenin, ...., začnou vonět jak voňavej stromeček?
No proč ne? Kdo nezkusil, ví prt!
Dík za radu a tak za dva roky dám vědít, jak dopadlo nastřihnutý mlíko, sejra a zbytek gothaje.
říjen 31, 2016 14:21
Flaško..... : doktor
Hahahaha,díky pane Flaško.....!!!!!!!!
říjen 31, 2016 15:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]