O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEPRESENČNÍ FORMA STUDIA PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 říjen 2016

Dobrý den, má dcera ukončila střední školu s maturitou a od září 2016 nastoupila na kombinované formy studia bakalářského studijního programu na fakultu v Brně, tedy nedochází tam denně, musí být zaregistrovaná na úřadu práce nebo někde při studiu pracovat. Tak se chci zeptat - má nadále nárok na výživné? Děkuji za odpověd, PAVEL

 

 

 

 

ODPOVĚĎ:

 


 Dle § 85/1 zákona o rodině trvá vyživovací povinnost rodičů k dětem až do doby, pokud děti nejsou samy schopny se živit (v této souvislosti tedy není rozhodné nabytí zletilosti dítěte či dosažení věku 26 let). Schopnost samostatné obživy dítě získává tím, že si po absolvování studií (nebo jiné přípravy na budoucí povolání) najde odpovídající pracovní uplatnění.


       Byla-li Vaše povinnost k hrazení výživného na zletilou dceru potvrzena odvolacím soudem, můžete se dle § 99/2 zákona o rodině obrátit na okresní soud s návrhem na snížení (popř. i zrušení) výživného. Úspěch tohoto návrhu bude však podmíněn změnou okolností, která by změnu výše výživného odůvodňovala.

 

Skutečnost, že Vaše dcera studuje tzv. kombinované studium dle mého názoru sama o sobě neodůvodňuje automatickou změnu výše výživného. Přestože tento typ studia není časově tak náročný jako studium prezenční, musí se Vaše dcera na studium ve svém volném čase zajisté připravovat, což její šanci na nalezení zaměstnání či brigády snižuje.

 

 Pokud zletilé dítě studuje pouze dálkově a jinak nic nebrání tomu, aby se samo živilo, vyživovací povinnost rodičů tím zanikla a není tedy třeba dále platit výživné. Pouze v případě, že by bylo prokázáno, že dítě si vzhledem k rozsahu studia nemůže vydělat tolik, aby se samo uživilo, vyživovací povinnost i nadále trvá, ale v omezené výši. Dálkové studium ale v naprosté většině případů umožňuje běžný výkon práce v zaměstnaneckém poměru.

 

 

d@niela

 

 

 

P.S. Další informace máte i zde:

a také zde vlevo - pod nadpisem Související články. 

 

 


Komentáře (1)add feed
Prosím, : Krakonoš
ten zákon vo rodině fakt neeee, ten už dva roky neplatí. Vše je třeba hledat v NOZ.
říjen 22, 2016 00:16
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]