O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYDLETE SPRÁVNĚ I BEZ ČASOPISŮ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 26 září 2016
Jestli máte byt nebo dům, ještě to není domov. Aby se z něj stal útulňoučký domůvek , musíte ho nejprve tzv. zabydlet a s tzv. zabydlením vám poradí specializované časopisy jako Můj dům, Pěkné bydlení, Moderní byt, Rodinný dům, Domov nebo Bydlení. Tyto časopisy nečtěte. Jsou plné obrázků, reklam a rad, jak správně bydlet a pochopíte z nich akorát tak tři věci: 1) Vy nikdy správně bydlet nebudete. 2) Ke správnému bydlení potřebujete ze všeho nejvíc zkušeného fotografa a Photoshop. 3) Vy nikdy! Chápete? NIKDY!

 

 Abyste si nemuseli všechny ty strašné časopisy předplácet, řeknu vám to podstatné, co se v nich dá o správném bydlení nalézt:

 

1. Úvodník, napsaný milkou kolem čtyřicítky. S vyfocenými místnostmi v časopise má společnou jednu věc: k tomu, aby vypadala použitelně, potřebovala zkušeného fotografa a spoustu Photoshopu.

 

2. Sedmistránkový článek o zelené barvě, nenápadně prokládaný půlstránkovými reklamami firem, co vyrábějí zelenou barvu.

 

3. Čtrnáct stránek reklam, kamuflovaných jako článek o tom, jak má správně vypadat bydlení pro malé holčičky. Texty jsou plné frází typu „dispozice prostoru si vyžádala netradiční řešení“ a „barevnost doplňků vyplynula z použitých materiálů“ a bývají doplněné obrázky antiseptických, inertních pokojíčků, v nichž jsou naaranžované rozesmáté holčičky, kterým ve Photoshopu někdo vyretušoval přirozený sklon všech malých holčiček chovat se jako ufrfňané fifleny. Nemusíte to ovšem číst, stačí vědět, že bydlení pro malé holčičky má být růžové, inspirující a nesmyslně drahé.

 

4. Šestnáct stránek na téma matrace a spánek. Netušil jsem, že se dá na takové téma napsat tolik textu až do doby, než jsem u tohohle článku usnul.

 

5. Rozhovor s Významným Designérem. „Chci, aby mé věci byly nejen hezké a originální, ale aby se i dobře používaly,“ říká Významný Designér. Významný Designér je vždy pohledný, vlivný muž mezi pětadvaceti a čtyřiceti lety, přičemž tím „vlivný“ myslím „s významným vlivem na hormonální hladinu žen, kupujících časopisy o bydlení“.

 

6. Šest stran reklamy, maskované jako galerie „vychytávek“, kde naleznete skvosty typu „košík pro vnitřní použití, vyrobený z recyklovaných pantoflí (1 390 Kč)“. Opravdu.

 

7. Sedm stránek na téma „roura a jak ji použít“.

 

8. Rozhovor s Významnou Designérkou. „Dávám důraz na krásu a detail,“ říká Významná Designérka, jejíž svícny, lampy, mísy a vázy (nic jiného Významné Designérky a Významní Designéři nenavrhují) si můžete zakoupit. Významná Designérka je vždy elegantní a svá, přičemž tím „svá“ myslím „taková, aby se s ní dokázaly identifikovat ženy, kupující časopisy o bydlení, když doma vyrábějí andělíčky z ruliček od toaletního papíru“.

 

9. Desetistránkový článek s názvem „Pro radost i užitek“. Text je o čemkoli, na co si inzerenti zrovna zadali reklamu, a je provázený obrázky rozesmátých lidí, šťastných z toho, že si reklamní agentura vybrala právě je jako ideální jedince pro propagaci nové generace komínových vložek.

 

10. Osmnáct stran o stavebních materiálech. Odborné texty o kročejové tlumivosti jsou doplněné obrázky svalnatých fachmanů, kteří v hygienicky čistých, dokonale nasvícených prostorách staví z vypucovaných tvárnic a lesknoucích se dřevěných desek nějaké neurčité věci. Vypadají jako parta chirurgů, co infiltrovala Minecraft.

 

11. Čtyři stránky s receptem na výrobu nějakého zútulňovadla. Často jde o jednoduchý postup, jak si snadno a rychle vyrobit z odpadů nějaký jiný odpad.

 

12. Variace na body 2 až 11 ještě jednou nebo, nedejbože, i víckrát dokola.

 

13. Rozhovor s nejznámější českou výrobkyní lněných štuclů o tom, jak správně bydlí. Dozvíte se v něm, jak díky svému přístupu ke štuclům dokázala před svou haciendou skloubit citlivost japonské zenové zahrádky s betonovou fontánkou a krytým bazénem.

 

14. Nabídka předplatného a obsah příštího čísla (který je jen mírnou variací bodů 2 až 13).

 

15. Tiráž, z níž lze vyčíst, že redakce je z 98 % tvořena ženami, což vysvětluje úplně vše. Kdyby totiž takovýhle časopis měli vydávat chlapi, skončili by umaštěným letákem, na němž by stálo, že útulno je všude, kde je televize a pivo.

 

 

JAN FLAŠKA,
autor je bydlenka

 

 

 

Komentáře (1)add feed
S tou úvodní větou : Sidon
souhlasím a nejsem si jist, jestli to byl M.horníček, kdo to řekl podobně, že -Jestli máte byt nebo dům, ještě to není domov. Domov z něho udělá teprve ženaJá sám jsem několik takových viděl, takže můžu říct, že tomu tak někdy bývá, ale často je to taky jenom strohá, sklo-kovová moderna, kde se cítím skoro jako ve vězení. Nesnáším kovový nábytek - židle, postele, stoly, stolky a knihovny, v kombinaci se sklem. Je to pro mě "zimní království".
A Žanek Butelka to vtipně vyhmátl, jenže tady zase jde hlavně o byznys. S tím posledním, 15ým bodem, je to podobné, jako ten vtip, kde žena sáhodlouze vyjmenovává všechny vlastnosti, které by měl její muž mít, ale chlap jenom řekne, že by chtěl prsatou nymfomanku, která vlastní pivovar.

smilies/grin.gif
září 27, 2016 01:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]