O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JÁ SE JEN TAK NEDÁM ... PDF Tisk E-mail
Úterý, 13 září 2016
Lenka1 je mladá žena, která má za sebou dlouhý "pobyt" v armádě. To většina z vás už jistě ví. Bohužel, při jedné akci se zranila, pak se léčila, a i když je teď už napohled zcela v pořádku, pro výkon dosavadní činnosti je "OFF". A protože nechtěla skončit někde v kanceláři, odešla. Nyní mi poslala - pro nás pro všechny - dopis o tom, jak se se změnou vyrovnává...

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sehnala jsem si brigádu v lese - těžba dřeva. Makačka, alespoň ze začátku; když to neumíte a nemáte ten grif, tak se nadřete třikrát tolik. Ale zase - když to umíte, tak si vyděláte i 2000,- za den. Domluva ohledně práce byla snadná, právě protože je to dřina, a tak to lidi nechtějí dělat, proto tam volná místa jsou. Faktem je, jak jsem se dozvěděla, že v současnosti tohle povolání dlouhodobě vykonává jen jedna jediná ženská v naší republice.  Tak uvidím, jak to budu zvládat. Zatím jsem se domluvila na dvou dnech v týdnu a mám v plánu vydělat každý den 1000,- . To mi bude zatím stačit. 

 

Začínala jsem včera. Měla jsem být v 6 ráno v Teplicích na nádraží. 

 

Tak jo. Vlak mi měl jet od nás v 5.34. Cca o půlhodiny dřív jsem vyrazila na cestu, podle mne včas.  Čekám tedy na zastávce autobusu, kterým jsem měla v úmyslu se dopravit na nádraží, dost  s předstihem, abych to nehonila na poslední chvíli. Autobus měl jet v 5.07. V 5.14 se objevil autobus s jiným číslem a po dotazu u řidiče, jestli neví, kde je ten, co měl jet a jestli třeba on jede přes nádraží, jsem dostala na obě otázky zápornou odpověď.

 

Fajn. Takže necelých 20 minut, abych na nádraží dorazila pěšky. No co - poklusem klus!  - není nad ranní běh, v maskáčích, kanadách a s batohem na zádech; člověka to tak hezky povzbudí a s odhodláním čelí dalším výzvám, které den přinese… Skoro jako když jsem byla ještě v army.

 

Ale na nádraží jsem doběhla včas. Za cca 2 minuty dorazila místní jednovagónová lokálka. Ale zarazilo mě, že přijela z opačného směru než měla. Tak jsem si vyhlídla mezi lidma čekajíciho sympaťáka a šla jsem se zeptat. A on na to, že si taky myslí, že přijede ještě nějakej jinej... Ale protože jsem z army zvyklá na to, že co si voják nezařídí sám, to nemá, tak jsem se šla zeptat strojvedoucího. A on to byl ten vlak! Strojvedoucí si totiž pak jenom přesedl na opačný konec a jel zpátky.

 

A ten sympaťák?  "No, ještě že jste se zeptala, já jedu vlakem jednou za sto let a čekal bych tu jako blbec na nějakej další." Pak jsme ještě pokecali ve vlaku, cesta tímpádem rychle utekla - a ještě mi popřál štěstí. Takže se to ráno trochu vykompenzovalo.

 

V Teplicích mě vyzvedl chlap, kterej mi to domluvil, a jelo se na firmu. Tam jsem se o všem dohodla s majitelem a vyrazilo se. Kromě toho chlapa (ex mojí kamarádky, ale vycházíme spolu dobře) přibyli ještě další dva - táta se synem. Takže jsme to ráno byli čtyři. Mimochodem - v týhle práci se dají vydělat fakt těžký prachy, ale je to prostě a jednoduše nevýslovná dřina. Tenhle konkrétní chlap maká od pondělí do neděle, od svítání do soumraku, každej den. A těch 90 000,- měsíčně opravdu má. 

 

 

 


 

 

 

No, já jsem skromnější. Mile mě překvapilo, že se mnou počítají na dlouhodobou spolupráci (asi fakt nemají lidi), a navíc, že mi vyjdou vstříc a budu moci chodit tak, jak já budu potřebovat a jak se budu cítit. Placená jsem od úkolu, takže co udělám, za to dostanu.

 

Dopoledne se ještě jelo nakoupit pro mě "oteplováky" - speciální protiřezový montérky. V krámu byla dost dobrá hlína, když si mě prodavač neustále prohlížel a ujišťoval se, že to chtějí skutečně pro mě... Do lesa jsme se dostali něco po poledni. Teda nevím, jestli to byla náhoda - ale svoji premiéru jsem si odbyla ve svahu řezáním a odvětvováním kravsky velkejch modřínů - kmen měl dole cca 1,5 metru v průměru. Fujtajbl hnus fialovej... 

 

Nikdy by mě nenapadlo, že pila, která má nějakejch 5-6 kilo, může bejt takhle těžká. 

 

V sedm večer volal šéf, jako jestli ještě žiju. Tak jsem vzkázala, že jo, že se sice po mně přehnalo celý stádo americkejch bizonů a každej z nich si ještě pořádně dupnul. Ale že odhodlání mě prozatím neopustilo. Když to shrnu, tak celkem jsem pracovala asi pět hodin (měla jsem pauzy, fakt se nehodlám zhuntovat) a vydělala jsem  celých 700,-. Na první pokus to není špatný. Kdybych tam byla od rána, tak ten litr udělám. A v lepším terénu a s hubenýma listnáčema, který mají pár větví až u koruny, možná i víc…

 

 

Ahoj, všechny vás zdravím a držte mi palce,

LENKA 1

 

 

P.S. Samozřejmě tohle beru jako nouzovku, než zchrastím něco jiného.  

        Proto taky víckrát jak dvakrát týdne chodit nebudu a pořád doufám, že si časem najdu něco lepšího.

 

 
 

 

Komentáře (17)add feed
lenko : polárka
preju hodne hodne stesti, ty to zvladnes! Vis nejak jak te sleduju tak nevim jestli nemsm byt za Tebe rada, protoze jsem se fakt dost bala, ze zacne valka a Ty budes odvelena nekam, bojovat za neco cemu neveris. Chtela jsem ti vlastne uz takovou otazku i polozit, co bys v takovem pripade delala. No uz nemusim. Jsi clovek ktereho si nesmirne vazim a dokud existuji lidi jako ty, je vsechno OK!
září 14, 2016 00:39
Taky přeju hodně štěstí ! : mamča
Při Tvém vzdělání a fyzičce je Tě do lesa škoda, i když si při práci s motorovou pilou nejspíš hezky vyčistíš hlavu.
Doufám, že Tě armáda dobře zajistila nějakým pravidelným "všimným", a že na výdělku v lese nejsi finančně závislá. Sice Ti asi mezi tvrdými chlapy bude dobře, ale na společenskou konverzaci při kácení lesa není zřejmě moc prostoru.
Měj se dobře a neházej zbraň do obilí. Jistě se najde práce, kterou budeš moct vykonávat, aniž by ses fyzicky zlikvidovala.
září 14, 2016 07:25
polárka : Lenka1
to není tak jistý, podle zákona jsem ještě 5 let v povinných zálohách, takže kdyby se to fakt pos..., tak dostanu povolávací rozkaz. Ale zase na druhou stranu, piš si, že bych jim to dala sežrat a omlátila jim o hlavu papíry od doktora, co všechno mám oficiálně zakázaný. smilies/grin.gif
září 14, 2016 07:43
mamča : Lenka1
Pravidelným všimným právě že ne, to oni si pumprlíci hlídají, aby se bigoši na základních funkcích nedožili výsluhy, ale nějaký jednorázový peníze tam byly a ještě jsem jim osolila to zničený koleno, takže, zatím mi ty dva dny v týdnu fakt stačí.

I když - pokud bude dobrá tzv. "figura" - takhle dřevorubci říkají místu těžby - rovina a hubený listnatý stromy s pár větvema, tudíž míň dřiny, tak bych šla i víckrát. Tak uvidíme.


září 14, 2016 07:46
tak se drž : vlk
a ať brzy najdeš sobě milou práci (-:
září 14, 2016 08:26
... : *deeres*
A víš to, že ti závidím. Narodit se jinde a jiném životě, tak bych byla hajný. Tak možná příště, v tomhle životě to už nestihnu.
V dobách, kdy jsem chodila ještě na střední školu, tak jsem většinu prázdnin měla nějakou brigádu. Opravdu nezapomenutelná brigáda byla v lese na Jizerce. Nádherný léto, nádherná příroda a my čtyři hoky, jsme měly pálit klestí. Tak jsme dostaly i ruční pilu a sekyrky a hlavně hodně sirek. První dny bylo všechno mokré a i když jsem byla docela zkušená trampka, která si myslela, že dokáže rozdělat oheň kdykoliv s jednou sirkou, tak se ukázalo, že to vůbec není pravda. Co jsme se namordovaly, než se nám podařilo haldu klestí zapálit, aby hned vzápětí nám zhasla. Přitom, když nám to lesník ukazoval, vypadalo to tak jednoduše. Po třech nedělích brigády výsledkem bylo, že jsme všechny pak už doživotně mohly být zkušené pyromanky.
Lenko, držím palce, ať si neuřízneš ani ostudu, ani nějakou část těla a hlavně, ať tě ta práce baví.

září 14, 2016 09:24
Lenko1, : KaCilka

jestli všechno, tak ženskou dřevorubku jsem si ještě představit nedokázala, to opravdu!
Držím ti palce, ať co nejdříve najdeš něco, co ti bude spíš vyhovovat. Hodně štěstí!!!
září 14, 2016 11:14
Klobouk dolu : marty
že jsi do takovýhle dřiny šla, byť jsi trénovaná a tvrdá ženská. Viděla bych Tě jako instruktorku sebeobrany pro ženský.

Držím palce.
září 14, 2016 11:22
... : Bara
Tez preji hodne stesti, dobre zdravi a fakt, klobouk dolu!!!
září 14, 2016 13:05
Já : Milene
bych asi nebyla schopná vykonávat jakoukoliv činnost, když bych musela vstávat ve 4 hodiny. smilies/wink.gif smilies/wink.gif Jsem prostě sova. Když jdu spát brzo, stejně neusnu.
září 14, 2016 14:37
lenko1 : polárka
ze by ses umela nalezite ozvat o tom nemam nejmensi pochybnosti. Ale presto doufam ze se to nestane. Znam tady v Dawsonu zenske jako jsi Ty. Neznicitelne. Hodila by ses sem.
září 14, 2016 16:20
Díky moc všem : Lenka1
za to, že mi fandíte. V pátek mám druhou šichtu, tak napíšu další díl. smilies/smiley.gif
září 14, 2016 18:56
ja to mam taky vesele : vlk
po 25 letech praxe mi báňský úřad zrušil vyjimku ze vzdělání a ja tak pozbyl kvalifikačni průkaz (vyhl. 50 z r.78 sb.) tak asi taky pujdu makat do lesa. Připadá mi i docela smysluplné...
září 14, 2016 19:21
Něco lehčího. : Pepa
Doporučuji sázet stromky. S pilou je to dřina. Vím o čem mluvím.
září 14, 2016 21:07
Lenko, : Iris
respekt smilies/wink.gif
září 15, 2016 00:26
Můj obdiv, Lenko1. : *NČ*
Nojo. Tak ještě před 30ti lety jsem taky pár sklapovaček, kliků, shybů, zvládnul. Ale na tebe bych zjevně neměl ani tehdá.
Seš prostě Lenka jednička!
září 15, 2016 14:53
Leni : mia I
držím palce. My máme vlastní les, tak vím, co to je za makačku. Přikoupili jsme ještě jednu husquarnu, někdy se stane, že jak při kácení, tak řezání kmene se pila sevře uvnitř a je třeba druhý člověk s pilou. Práce je to těžká, ale nádherně voňavá. Ono se nadarmo neříká, že u dřeva se člověk ohřeje třikrát - když ho kácí, pak řeže na cirkuli a pak u kamen. Seš borec. A to ranní vstávání , to se zvykne. Vstávají lidi i dříve, do kravína chodí na druhou ráno. smilies/wink.gif
září 15, 2016 18:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]