O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

OPRAVOU RÁDIA K LEPŠÍMU POZNÁNÍ ŽEN PDF Tisk E-mail
Úterý, 06 září 2016
Musím se vám pochlubit: opravil jsem si rádio Tesla 427A z roku 1962. Nebylo to nic snadného. V pátek jsem zalezl do sklepa, popadl páječku a pustil se do oprav. Na denní světlo jsem vylezl, až když mě žena zavolala, že mi uvařila večeři. „Co tam vlastně děláš?“ zeptala se mě.

 

 

 


 

„Opravuju rádio,“ odpověděl jsem hrdě a zatímco sprchovala naše děti, vyprávěl jsem jí, co všechno už jsem rozmontoval. Stihl jsem toho docela dost – když jsem totiž skončil, měly už děti vyčištěné zoubky, byly v pyžámkách a chystaly se do postýlek. „Jdu na tom ještě dělat,“ řekl jsem a odešel zpátky do sklepa k páječce a čouhajícím drátům. Snažil jsem se být co nejvíc potichu, abych nerušil děti od pohádky, kterou jim žena četla.

 

Víkend, který následoval, jsem také strávil ve sklepě u rádia. Možná si myslíte, že jsem tím zanedbával rodinu, ale jste na omylu. Naopak – skrze sklepní okénko jsem měl skvělý přehled o tom, jak si žena hraje s dětmi, jak pleje záhonky a jak věší prádlo. Dokonce jsem jí i dvakrát zamával. Přesto mi někdy připadalo, že to mezi námi nějak skřípe. Třeba když jsem jí řekl, že si oběd vezmu dolů do sklepa, tak trvala na tom, že rodina by měla jíst pohromadě. Když pak myla nádobí, vyprávěl jsem jí o svých problémech s potenciometrem v nízkofrekvenční části, ale zdálo se mi, že mě snad ani neposlouchá. Prohlásil jsem proto: „Tak jsem ho nakonec vyměnil za axiální svitkový kondenzátor!“

 

Bylo to jasné – opravdu mě neposlouchala. Každý by zareagoval na takový nesmysl, ale ona jen něco zamumlala a šla vyprat prádlo. Urazil jsem se a odešel trucovat do sklepa. Myslím, že nás, muže, ženy často neposlouchají, když jim říkáme něco důležitého.

 

V neděli o půlnoci bylo rádio konečně opravené. Celé vyleštěné jsem ho vynesl ze sklepa do bytu. Všichni už spali, a tak jsem ho položil hned vedle vyžehleného a složeného prádla. Žena vstala po půlnoci od uspaných dětí, protože potřebovala ještě poklidit a navařit na zítra, ale představte si, že si rádia vůbec nevšimla, ani když to prádlo skládala do skříně!

 

 

 

 

Image result for rádio Tesla 427A

 

 

 

Myslím, že to dobře ilustruje náš mužský úděl: nekonečné dny se snažíme, bojujeme až do zemdlení, trápíme se, zachraňujeme, hodiny a hodiny bez oddechu a bez jídla, a nakonec nás nečeká ani obyčejné slůvko uznání. Já si nestěžuju – ženy už jsou prostě takové a nám, chlapům, nezbývá než se s tím smířit. Ale stejně – však ona moje žena ještě bude prstíčkem hrabat, až jednou dostane chuť pustit si z chrchlajícího rádia Tesla 427A chraplavou dechovku! Nic jiného na něm totiž nejde naladit.

 

JAN FLAŠKA / autor si nestěžuje

 

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : *deeres*
Schválně nám změnili vlnové délky vysílání. A to já to rádio ani opravovat nemusím. Vypnou proud a všude se rozhostí tma a ticho. A já vítězně vytáhnu tranzistorák z roku 1965, značky Crown, model TR-680, japonské výroby, nacpu do něho dvě baterie a hurá, i já slyším chraplavou dechovku. smilies/grin.gif
Tedy, pokud se mně podaří najít nabité baterie.
září 06, 2016 17:41
Důležitý je, abys měl šéma : *NČ*
I by snad přišlo lacinějc, koupit v tržnici nějakej chrchlodyn od Vietkongu a vnutit ho do tý kastle. Ale chápu tě. To by už pak nebyl ten nádhernej pocit vítězství člověka nad blbou hmotou.

Zřejmě už ten šrot nikdy nezapneš, ale voto přece vůbec nejde! Jde voto vítězství. I cesta může být cíl! To však ženská neocení!

září 06, 2016 18:18
Krásný kousek : vlk
Občas listuji v Kottkovi a kochám se krásou těch starých schémat. Ale poslouchat se to moc nedá, na to mam kousky jen 20 let staré, ty moderní jsou na tom stejně, jako ty lahváče.
září 07, 2016 08:00
... : *deeres*
Bodejť by si Flaška stěžoval. Z toho, co napsal,je nabíledni, že muži jsou opravdu z Marsu a ženy ty se drží při zemi. Zatímco žena trvale zajišťuje průběžný chod v domácnosti, její manžel si hračičkuje a v duchu přemýšlí o tom, jaký je zneuznaný génius.
To však ženská neocení!

Honza Flaška je ale humorista a je mu jasný, že nesmyslnou opravou se dá vyhnout domácím povinostem, pak o tom ještě napsat a napsáním pobavit čtenáře.Teady i mne. smilies/grin.gif
září 07, 2016 10:44
to je normální : skipper1
já Kowalskiho taky přestávám poslouchat po třetí větě jeho blábolení... smilies/grin.gif
září 07, 2016 16:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]