O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 29 srpen 2016
Obloha stydlivě upustila pár kapek, na střechách některých aut ještě chvilku zůstaly. Noc byla dusná, psí ráno taky, takže jsme se vyhrabali ven až kolem půl osmé. Dnes, jako každé pondělí a středu, tu jsou farmářské trhy. Pár trhovců hodilo na kšeft plachtu, ale než ji stačili nějak rozvinout, zas bylo po všem.

 

 

 

 

 

 

       Co koupit? Nakonec mám plnou tašku bezva zeleniny a nádavkem jsem ještě utratila patnáctikorunu za linecké srdíčko. To si dám za chvíli ke kafi... 

 

        Na odchodu jsem si všimla jedné mladé maminky se dvěma ratolestmi. Asi tak osmiměsíční  holčička a o sotva moc víc než devět měsíců starší brácha. Maminka držela malou v náručí, na zádech batoha vedle ní kluk. Děti hodné, úžasně roztomilé, spokojené. Jen jsem se zarazila nad nevídanou tolerancí maminky k - jak bych to nazvala - k úzkostné čistotě. Ne, nemyslím tím jejich oblečení - všichni tři byli opravdu čistí, ale to, že maminka posadila holčičku na zem, když vybírala zeleninu....

 

 

 


 

 

 

 

       Vzpomněla jsem si na dva osobní zážitky - první je z doby hluboce svobodné, bezdětné. Byla jsem s rodiči na prázdninách na Šumavě, na jednom statku. A ze všeho nejvíc mi utkvělo v hlavě jedno krásné teplé ráno, kdy jsem se, já, městská holka, dívat na vnitřní dvůr, kde bylo tolik zajímavého: slepice, husy, kachny, psi, prasátko, a jedno děťátko. Už ani nevím, jestli to byl kluk či holka, i když to mělo jen krátkou košiličku kousek pod bříško. 

 

       Batolilo se mezi tím vším, občas si keclo na zem, přebíralo si, co tam kde našlo... a já se těšila pohledem na  zdravím kypící mimčo. Jeho červené tvářičky a občas spokojený blažený smích. Tahle idylka mi zůstala v paměti navždy...

 

        Opakem jsou dva momenty z dětství mých ratolestí. Ten první se vztahuje k Ledulce, tehdy asi stejně staré, jako to dnešní holčička. Vypustila jsem ji v letenském parku na trávník, kecla si a blaženě rvala trávu. Já stála ještě se svou mámou nad ní. Najednou mé dítko kdesi v zelené tůni vyhrabalo zapomenutý žvanec starého rohlíku a spokojeně si ho narvalo do pusinky... Byl to boj... Od té doby vím, proč se říká o některých psech, že "luxují". Ne, s tímhle dítkem jsem nikdy neměla trápení s jídlem...

 

        A konečně "hrůzostrašný"  zážitek z prvního roku mého synka. On je lednový, stalo se to někdy koncem léta. Jeli jsme k  hostivařské přehradě. Já, totální magor, jsem vezla v autě - mimo haldy dalších nepotřebných věcí - větší dřez a kanystr s teplou vodou. Na zdejší pláži jsem pak vyložila naše "ležení", vypustila starší dítě k vodě a jala se přes pošklebky mého chotě chystat lázeň pro chlapečka... Ano, voda už byla "akorát", Bobulku jsem vložila do lavóru, vysypala mu tam pár hraček a pak už jsem jen vzteky vrčela... Chlapeček se nadzvedl, do své lázně vypustil čůránky, pak žuchnul zpět, sklonil hlavu a začal blaženě pít ... 

 

         Takže umělá lázeň byla zase vhozena zpět do auta, kluka jsem posadila na kraj rybníka a jen sledovala, jestli nedává do pusy moc bahna.

 

Hezký týden všem,

d@niela

 

        

 

       

Komentáře (11)add feed
Není nad to, : Míša šíša
když si dítko již od útlého dětství vytváří přirozenou imunitu. smilies/wink.gif
Pokud holčička nežvejkala ty vajgly, co se válí okolo, tak to bylo v poho. smilies/grin.gif
srpen 29, 2016 10:01
ty děti jsou opravdu dost malé.... : Nona
Já jsem chodila nakupovat s kočárkem. Měla jsem dětičky 2ks věkově od sebe 2 a čtvrt roku. Takže sotva starší odrostl kočárku, vozil se mladší. Když jsem jezdila s hlubokým kočárkem, seděl v nohách miminka ten starší. Pak jsem přešla na "sporťák" a tady jsem odvozila všechno. Kromě zavěšených tašek po boku si pamatuji, že jsem do síťky u sporťáku kdysi zapíchla kmínek vánočního stromečku a takto ho dopravila i s dětmi domů. Není nad to, když pečuje o děti jen matka, vždy si nějak poradí...?
srpen 29, 2016 10:30
Dani : mia I
tak snad alespoň holčičce utřela maminka ručičky vlhčeným ubrouskem. Prodávají se i dezifekční gely na ruce. Vždyť když si člověk představí, kolik lidí na botách nanosí kdelajaký elent, vajgly jsou vidět na obrázku, kuřáci chrchlají.. brr.Je pravda, že za nás (v mém dětství) měly děti přirozenou imunitu . Tolik nás mámy nepřevlékaly, třeba zablácené tepláky se nechaly zaschnout, vydrbaly se pak za sucha nohavice od bláta. Nevytíralo se v domácnosti dezinfekcí jako dnes. Tím si vysvětluji, že my děti jsme neměly alergie. Na druhé straně se spousta prádla vyvářela, čímž se různé potvory zlikvidovaly. Já vyvářím už jen pravidelně várku utěrek, střídavě na 60 a vyvářku bílé ručníky a povlečení.

Dneska se bohužel děti přespříliš převlékají, v domácnostech se používá poměrně dost úklidové chemie , takže děti zchoulostivěly. Co se podceňuje, je skutečnost, že tu je spousta nových potvor tj. baktérií, které dokáží děcko pořádně potrápit nebo v krajním případě i zabít. Proto se mi jednání té maminky ekluje. A co se mi ještě ekluje je prodej těch vajíček mimo chlaďák v těhle vedrech.
srpen 29, 2016 12:35
Když jsme u těch dětiček, : Míša šíša
srpen 29, 2016 13:38
Mio, drahoušku, musela jsem se smát... : d@niela
ta maminka byla docela fajn, odhaduju tak maximálně plus minus 25 let, a bylo vidět, že se o děti dobře stará. (obě vypadají fakt zdravě, to co nakupovala, bylo bezva)

Ale - vlhčené ubrousky asi v tomto případě nemají šanci... Přiznávám, že jsem tam sama stála dost s úděsem, a jen jsem si říkala: "drž pusu, do ničeho se nepleť", protože to prtě tam vybíralo všechny fujtajbly, co tam kde v těch škvírách byly, a kam s nimi?
No?
Kam jinam, než do tlamičky...

Ale ani neměla plenku, kaťata, nic - v podstatě tam sedí na zemi nahou prdelkou...
srpen 29, 2016 15:20
Míšo, četla jsem to, : d@niela
ale je pravda, že víme jen názor jedné strany. Takhle to fakt vypadá úděsně. Podle všeho se o tom určitě bude víc mluvit, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze...

Takovou příšernou pokutu za obejmutí dítěte?
srpen 29, 2016 15:22
Dani : mia I
snad z toho nebude mít ta malá žloutenku.
srpen 29, 2016 15:41
přehnaná čistota : vlk
je spolehlivý zdroj alergií na vše možné. Když se imunitní systém nenastartuje přirozenou cestou, začne bojovat s vlastním tělem.

Možná by k tomu něco řekl i pan Hnízdil, ale ten už má balvan na krku a šup s ním do Orlíku!
srpen 29, 2016 16:31
Míšo šíšo, : *deeres*
já už jsem to kdysi psala, to dítě, holčička, je dneska už dospělá a s její matkou se už nevídám, tak nevím, jak to nakonec skončilo.
Ta paní měla smůlu, že si vzala příslušníka VB, v nějaké vyšší funkci. Jejich dcera nebyla ještě ani tříletá, když se rozvedli, z jeho viny. Její matka byla výtvarnice na volné noze, v té době na mateřské dovolené a otec holčičky měl vlivné známé. Soud její matka prohrála, s tím, že dceru neuživí a její ex dostal dítě do plné péče. Jenže její ex neměl jenom vlivné známé, ale také nenechavé ruce a byla mu prokázána kriminální činnost a šel nakonec i do vězení. Dítě mu sebrali a místo, aby ho vrátili matce, skončilo v Klokánku. Klokánek ho předal do pěstounské péče a pěstounka se s holčičkou, tehdy už asi osmiletou odstěhovala na Slovensko. Matce nebyl povolen žádný kontakt s dcerou, dopisy i dárky jí vraceli zpět. Její matka, už v době, kdy dítě bylo předáno bez jejího souhlasu do Klokánka, obrátila na soud, kde se stále zástupkyně Klokánka, nebo přímo paní Vodičková odvolávaly, až nakonec celý případ skončil u tehdejšího ombudsmana Motejla. To už té holčičce bylo 13 let, takže ty soudy se prakticky táhly 10 let, kde matce nakonec tvrdili, že dítě má citovou vazbu na svojí pěstounku, matku už nepoznává a došlo by u dítěte k psychické újmě.
Já to vidím tak, že dítě matce prachsprostě ukradli a nikde se nedovolala.
A teď to začíná vypadat, že i u nás existuje juvenilní justice, která si dělá co chce, stejně tak, jako Barnevern v Norsku.
U nás se naplno rozjela mašinérie juvenilní justice prosazením novely zákona o sociálně právní ochraně dětí. V roce 2012 ji vytrvale vetoval prezident Václav Klaus, který na toto nebezpečí opakovaně upozorňoval a byl tzv. odborníky přesvědčován, že nový zákon prý zlepší situaci v této citlivé oblasti. Novela, která byla nakonec proti „vetu“ prezidenta Klause prosazena, otevřela dokořán dveře juvenilnímu mechanismu, který začíná vytvořením takzvaných náhradních rodin.
Děti, ukradené rodinám z banálních důvodů a bez soudu jsou pak „probační službou“ přiděleny do těchto „náhradních rodin“, ztrácejí přirozené rodinné zázemí, stávají se kočovníky mezi těmito tzv. rodinami.
Tenhle článek vyšel už v roce 2013:http://www.stalo-se.cz/?p=14443
Vlastně stačí si hodit do vyhledávače "juvenilní justice" a těch článků vám vyběhne mnohem víc.
On to je totiž úžasný byznys, kšeftování s dětmi a náš spravedlivý ministr Dienstbier, tomu pomohl ještě zákonem o adoptování dětí homosexuály. Stačí, aby měli dost prachů a můžou si vybírat.
srpen 29, 2016 16:32
deeres, : Míša šíša
to je strašný. Pár článků jsem si pročetla a jsem fakt zděšena takovým bezprávím. Mimojiné jsem se dočetla, že v Americe činí prémie sociálního pracovníka za odebrané dítě 5000 $ a v Evropě 1000 €. Nevím, zda je to pravdivá informace, pokud ano, tak je to hnus, co státy financují z peněz daňových poplatníků za zločinnost.
Fakt si poslední dobou připadám, že musím být zavřená v nějakém blázinci, protože tohle není normální.
srpen 30, 2016 09:13
ty děti vypadají velmi zdravě, : KaCilka
a i když se "popelí", tak má nejspíš skálopevný imunitní systém.

srpen 30, 2016 23:10
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]