O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PARDUBIČTÍ PÁVI PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016
V pardubickém zámku žijí překrásní pávi. Jsou tam chováni od roku 1994. Mají tam nejen zeleno-barevné, ale i dokonce i čtyři čistě bílé krasavce. Pávi jsou hodně zvídaví a prozkoumávají celé své okolí. Ale protože na zámku mají své teritorium a dostávají tu potravu, neulétnou. Přes den se procházejí po zemi, kde hledají potravu či úkryt ve stínu houštin.

 

 

 

 

 

 Zámek Pardubice symbolizuje páv. Pávy modré korunkaté i čistě bílé pávy potkáme na nádvoří i při procházce po zámeckých valech. Se soumrakem vzlétají na stromy, kde přenocují, aby se uchránili před predátory. Každý večer se vrací na stejný strom a každý den hledají potravu na stejných místech.

 

 

Image result for pardubický zámek

 

 

Vzhledem k tomu, že pávice si svého partnera vybírají podle délky, šířky a zbarvení jeho ozdoby, paví gentlemani se po zámecké zahradě producírují s nádherným rozevřeným vějířem velice často. Páv si ale s otázkou, zda si ho ta která pávice vybere či nikoli, moc hlavu lámat nemusí, paví jsou totiž polygamní, a jeden páv má svůj harém vytvořen většinou ze dvou až pěti pávic. Na zdejším zámku je jich celkem dvacítka.

 

A když se mají dostatečně rádi, pávice pak snese 3-5 vajíček, že kterých se za 28 dní vylíhnou pávátka. Už jednodenní paví miminka umějí chodit, jíst a pít. Pávi jsou všežravci, mají rádi členovce, obojživelníky, hmyz, či různé bobule či semínka. Ti pardubičtí ale dávají přednost rohlíkům, sušenkám a různým krekrum, servírovaným návštěvníky, nejlépe z laviček na vydlážděném náměstíčku před vchodem do zámku.

 

 


 

Pohled na páva, stojícího majestátně na ochozu přímo u brány zámku, byl opravdu úžasný.

 

 

 

 

Pávi svou ocasní „vlečku“ nemají po celý rok. Po skončení toku pelichají, pera jim vypadávají a obvykle již v srpnu nezbývá z jejich okrasy vůbec nic. Nová péra narůstají během podzimu a zimy. Péřovým vějířem se samci nechlubí od narození, poprvé jim vyrůstá až ve třetím roce života. Jeho velikost a počet ok se od čtvrtého roku života každoročně zvětšuje. Počet ok také ovlivňuje hodnostní postavení samce na tokaništi – ti nejstarší mohou mít až 170 ok.

  

 


Páv je jedním z největších létajících ptáků. Jejich délka (včetně ocasu) může dosáhnout až 5 metrů. Když se paví cítí v nebezpečí, vzlétnou a ukryjí se v korunách stromů. Bohužel pávi jsou ve velkém ohrožení kvůli ztrátě přirozeného prostředí, množství predatorů a pašování.

 

Dožívají se až dvaceti let. Ale když je páv sám, může smutkem i umřít. Samota mu zlomí srdce.

 

 z výletu na pardubický zámek

 ELLA

 

 

Komentáře (2)add feed
Byli jsme tam letos v létě. : KaCilka
Máme taky plno pavích zážitgků.
Ale takhle krásní jsou jen když svádějí ty své slepice, jinak to jsou takvé oškubané husy. smilies/grin.gif
srpen 26, 2016 17:58
Mám vzpomínku na páva otřesnou - : Martina P.
byli jsme ještě se školou na výletě a na jednom zámku nás jeden páv pěkně prohnal. Ono je to docela velké zvíře! :-D

srpen 29, 2016 15:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]