O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BREXIT - PERSPEKTIVY PDF Tisk E-mail
Středa, 06 červenec 2016
Přejít na obsah
BREXIT - PERSPEKTIVY
Strana 2
Strana 3
Strana 4

 

 

 

 

Nacionalisté

 

mají v rukou odstranění vlivu kosmopolitních ideologií a tím vytvoření sociálního kapitálu vlastenectví. Není samozřejmě možné na to úplně spoléhat, protože všichni lidé se tak chovat nebudou.

 

·         Nacionalismus je bližší přirozenosti, nepotřebuje využívat nějaké ideologické manipulace, protože je vlastně sám o sobě ideálem.  

·         Nacionalistická akce obvykle vyvolává davové scény, ale protože je založena téměř výhradně emotivně, nemívá dlouhého trvání. (To je velká nevýhoda.)

·         Nacionalismus chce oběti. Je otázkou, zda ti, kteří budou na náměstích mávat národními vlajkami, jsou ochotni opravdu začít s obnovou své vlasti. To znamená velké úsilí, zvláště proto, že bude blokováno zahraničními silami a vůlí ideologických internacionalistů.

·         Opravdové vlastenectví, pokud by uspělo a získalo dostatek lidí, je jedinou skutečnou záchranou, protože jen ono vlastně dokáže obnovit rodiny, tradiční řád a vyvolat hnutí za obnovu prostředí a založit nadčasová řešení k přežití. Ta jsou velmi náročná, jen počet dětí v reprodukčním věku vyžaduje, aby ženy méně vydělávaly a přitom jim neubylo práce, spíše naopak.

 

Obávám se ovšem, že lidé, jakmile budou konfrontováni s nutností zvýšené aktivity a nastolení úspornějších poměrů, velice rychle utečou do shnilých vod nekonečného růstu materiálních prostředků, individualismu, hédonismu, sladkému životu bez dětí a skončí escapismem, únikem od společenské zodpovědnosti do otevřeného světa, který je bez závazků, byť zcela zřetelně nemá budoucnost.

 

Tento článek je spíše obecnou úvahou nad evropským vývojem,

než vysvětlením výsledků referenda v Británii,

kde určitě hrálo roli určitě více aspektů, než zde uvádím.

 

VLASTIMIL PODRACKÝ

 

Literatura:

1/ Zygmunt Bauman – Tekutá modernost – Mladá Fronta 2002

 

 

 

 

Komentáře (11)add feed
Pokud by někomu : Sidon
nestačila esej V.Podrackého, tak si může přečíst ještě tohle - http://ifenomen.cz/veda/dokonaly-zivot-zabiji-experiment-ktery-prekvapil
některé pasáže jsou skoro jakoby je psal V.Podracký. Dalo by se to taky nazvat O myších a lidech, jako ta novela Johna Steinbecka, ovšem daleko kratší.

smilies/shocked.gif
červenec 07, 2016 08:39
Tak jo, : Lenka1
přesouvám to z "NEBEZPEČNÉHO KOUPÁNÍ" sem:

http://www.zerohedge.com/news/2016-06-27/eu-officials-unveil-ultimatum-blueprint-final-solution-european-super-state

Reakce fašistických jelit z EU na Brexit.

Vypadá to, že čas se začíná plnit.....

Nepředpokládám, že přizdis..č Plešhuba a jeho Melody Boys by se dokázali vzepřít.
červenec 07, 2016 09:40
Pro ty : Lenka1
kdo nevládnou anglicky - jedná se o cca 9-stránkový dokument, který hodlá na další pařbě v Bruselu (v Praze) předložit ostatním vazalům (V4) Německo.

V něm se píše o likvidaci národních států a vytvoření jednoho superstátu.

Třetí říše verze 2.0

Odzbrojení občanů vazalských zemí s tím pochopitelně úzce souvisí.

Pytlíky na zvracení mi už došly, takže si jdu pustit na uklidnění další díl Hladových her - Síla vzdoru.
červenec 07, 2016 09:44
No, jak já to vidím : Michal
tak jsou tu dvě cesty ven.
Ta první je využít Brexitu a transformovat EU, to znamená zbavit se těch byrokratů, kteří místo aby řešili věci důležité bádají nad zakřiveností banánů, vymýšlejí další a další "důležitá" rozhodnutí.
Druhá je rozpustit unii.
Doufám, že se strhne takový poprask v souvislosti s Brexitem, že se začnou ptát co nám všem, a o nemyslím jen našince, na té unii vadí. Doufám, protože já doufám, že se ta unie nerozpadne.
Už to tady bylo, za Lucemburků, potom Rakousko Uhersko a nakonec ta slavná Třetí říše. Tu bych radši neopakoval, přesto ta myšlenka na sjednocení Evropy je stará.
Jen prosím ne pod Německou nadvládou. Ono je to těžké, Anglie se právě trhá a troufnu si říct, že boj s Unií vzdala. Francie do toho bohužel nechce a tak nám zbývá to Německo, když se teda musíme rozhlížet mezi mocnými státy.
Protože když odpadneme, musíme se někam přidat, jsme moc malí na to abychom stáli sami. Zbývá - Rusko. V tom případě volím Unii i s těmi banány, žárovkami a prostě se vším. To mi vadí míň než Rusko.
červenec 07, 2016 11:14
Ono to těžké je : wendy
ale má to něco do sebe. Už Přemysl Otakar II. svého času...a Masaryk taky přece původně nechtěl rozpad.
Ó tempora o mores - musí docházet ke změnám, ovšem ne vždy ke šťastným ! A kdo vyžene Angelu a spící nebo lobbující europoslanace ? Jinak to nemá moc šancí. Ledaže by se na poslední chvíli vzpamatovali, nebo, nedej bože, to nějak zasáhlo přímo je a jejich rodiny.
smilies/smiley.gif
červenec 07, 2016 12:02
Wendy, : Michal
jak já bych si přál, aby se vzpamatovali, protože doufat, že opustí svá bidýlka je marné. Musíme doufat, že ze strachu o ně se vzpamatují a začnou dělat něco užitečného, jako třeba opravdu chránit Schengen.
červenec 07, 2016 13:03
Michale, ale možná se vzpamatuijí : wendy
jen za splnění poslední podmínky v mém příspěvku...
červenec 07, 2016 19:31
Máme být na co pyšní : *NČ*
"Premiér Bohuslav Sobotka důrazně žádal šéfa Evropské komise (EK) Jeana-Claudea Junckera, aby ve své funkci určitě zůstal. Juncker, jehož nedávno tvrdě kritizoval například šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek, to řekl německému týdeníku Spiegel, který vyjde v sobotu."
červenec 09, 2016 09:11
ENČÉ, : Sidon
pokud ta tlupa "trilobitů" v Bruselu neprovede opravdovou změnu v těch jejich debilních zákonech, nařízeních a směrnicích, tak se jim ta "perníková chaloupka" rozpadne. Po Anglii odejde asi i Rakousko, Francie a Itálie, a to bude znamenat konec "slepence".
červenec 11, 2016 19:25
V případě neúspěchu nekončím, vysvětlil Sobotka : *NČ*
https://www.novinky.cz/domaci/408935-v-pripade-neuspechu-nekoncim-vysvetlil-sobotka.html

Tomu se říká "drží se jak h***o košile"!

A úplně stejný to bude s celou slavnou EU.
červenec 12, 2016 07:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]