O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ÚTOK ÚPLNĚ MRŇAVÝCH GÉNIŮ PDF Tisk E-mail
Úterý, 28 červen 2016
Mám úplně pitomé děti. Dlouho jsem žil v přeludu, že jsou to úplně normální, zdravé, obyčejné děti, ale pak jsem se začal na Facebooku dovídat, co už umějí děti mých kamarádů a známých, a zjistil, že mé děti jsou přinejmenším mohutně zaostalé.

 

 

 

 

 

 

Jeden člověk totiž třeba vyprávěl, že jeho šestnáctiměsíční syn používá podmínkové a přívlastkové věty, přičemž jeho slovní zásoba činí už 300 slov. Můj syn je sice víc než o polovinu starší, ale jeho slovní zásoba se projevuje zejména neustálým opakováním slov „moje“, „ještě“ a „padám“; uznávám ovšem, že tak dokáže vyjádřit všechno, co od svých rodičů vyžaduje.

 

Jiní moji známí zase přihlásili své batole do baletu. Možná to není až tak špatný nápad, přihlásit dítě, které ještě neumí mluvit, do tance. Když poslouchám nekonečné monology svého užvaněného syna s jeho omezenou slovní zásobou a jeho dvouletými tématy (hasiči, popeláři, bonbóny, bagr), často si říkám, že by bylo super, kdyby radši mlčel a tancoval. Takže za mě je batolecí balet úplně v pořádku. Pochybnosti mám spíš třeba o efektivitě kurzů angličtiny, které absolvovala jednoletá dcerka mých kamarádů a za šest měsíců intenzivní výuky se v nich naučila anglicky štěkat a mňoukat.

 

Jedna moje kamarádka má zase syna, který ve svých třech letech, poté, co ho přestalo bavit sčítat kladná čísla do biliónu, odvodil si z tlačítek v kabině výtahu existenci čísel záporných. Teď, v pěti letech, hraje se svou maminkou scrabble. To moje děti nepochopily ani Člověče, nezlob se. Nedokázal jsem jim důvěryhodně objasnit pravidla té hry; stejně tak jsem jim mohl vysvětlovat, komu patří Čapí hnízdo.

 

Vrcholem byla ovšem série fotek od mého kamaráda, na nichž jeho pětiletá dcera sama pro celou rodinu vaří svíčkovou i s knedlíky. To moje stejně stará dcera nedávno přinesla domů dort vyrobený z bahna a ozdobený plevelem, kytičkami a mrtvým hmyzem, a donutila nás, abychom ho hodinu pekli v troubě. Vážně. Mám i fotografie.

 

Říkal jsem si, že přece mí potomci nemohou být horší než všechny ty úžasné cizí děti. Dětská osobnost se prý nejlépe rozvíjí v přírodě, a tak jsem své ratolesti vypustil na zahradu a očekával od nich nějaký slušný intelektuální výkon, třeba že se rozběhnou a po vzoru Carla Linného a J. E. Purkyně začnou kategorizovat hmyz a rostliny, ale kdepak – začaly lézt po stromech jako nějaké zaostalé opice a pak si šly hrát na kompost s bahnem.

 

Přemýšlím, čím to je, že všichni kromě nás mají tak geniální děti. Udělali jsme se ženou někde chybu? Muselo to začít, už když se narodily. Jiná nemluvňátka se tehdy těšila obdivným pohledům a výkřikům „Podívejte, jak moudře kouká!“, kdežto oba mí potomci se setkávali jen s konstatováním „Inu, celý tatínek!“ I když možná, možná bylo hlavní chybou koukat se na ten Facebook.

 

JAN FLAŠKA
autor byl také dítětem

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
Ha ha ! : mamča
Já myslela, že tohle je doménou sklerotických, nebo přehánějících babiček. Takové ty řeči, že "náš Pavlíček" (rozuměj dítě babičky´- nyní můj manžel) v půl roce už neměl pleny, v osmi měsících chodil, ve dvou letech jedl příborem a ve dvou a půl letech odmocňoval z hlavy. smilies/grin.gif
A oni už blbnou i mladí a svoje zbožná přání píšou na "Ksichtovou knížku". smilies/cheesy.gif
červen 29, 2016 06:37
... : Sandra
Já mám asi štěstí, ale ze všech kamarádek, co na facebooku mám, hráblo z dětí jen jedné. Ta pak přidává takové příspěvky jako "můj nejmilovanější manžílek s naším nejmilovanějším chlapečkem, moje spřízněná duše, moje lááásečky" Přitom to bývala taková normální holkasmilies/smiley.gif
Ostatní jsou normální milující mámy, které se ovšem nepokrytě zaradují, když večer jejich drahoušek usnesmilies/smiley.gif

červen 29, 2016 08:46
Flaška : doktor
Hahahahaha,Honzo nádhera,už dlouho jsem se tak nepobavi.Úžasně jsi psal o mých,dnes už dospělých dětech a osmiletém vnukovi.Jene děkuji,jsem zase šťastným otcem a dědečkem.
červen 29, 2016 14:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]