O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ON, ONA, ONI OBA? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 červen 2016
Image result for visual optical illusion pngMusím si to najít - zkusím wikipedii... že by to byla iluze? Iluze je prý mylný smyslový vjem. A vždy vychází ze skutečného podnětu, který je však smyslovými receptory chybně interpretován. Odtud v přeneseném smyslu klamné očekávání, mylná naděje. Tak nevím, jak to je.... Zkuste na to přijít vy :-)))

 

 

 

 

 

 

 

 

ON:

 

 

 Stojí uprostřed expozice, kterou vytvořil, vychutnává si úspěch a pomalu odchází napětí posledních dní, jestli se všechno stihne včas a kvalitně podle jeho představ. S úsměvem přijímá chválu nadmíru spokojených klientů. Přehazuje sako přes rameno a chystá se se spokojeným úsměvem k odchodu, když najednou je něco jinak.

 

Je to jen pocit. Něco co nikdy před tím nezažil, něco tu bylo, ale nevěděl co.

 

Otočil hlavu na dav v hale a najednou ji uviděl. Stála tam, uprostřed lidí, sluneční brýle na očích a dívala se jeho směrem. Nevěřil svým očím, je to snad přelud? Najednou pošoupla brýle na nose a usmála se.

 

Otočil hlavu zpět, aby se rozloučil. Rozbušilo se mu srdce, to není možné, kde by se tu vzala, i když v poslední době na ni myslel víc, než bylo zdrávo. Když se otočil k odchodu, nebyla tam. Neviděl ji ani nikde v davu. Že by opravdu přelud?

 

Prošel halou, nikde ji neviděl, došel až před vchod. Rozhlížel se kolem a najednou ji uviděl. Seděla v parčíku na lavičce. Pomalu se vydal tím směrem, ale nevěděl, co jí má říct. Přišel před ní a zastavil se. Seděla, zavřené oči a její hruď se zvedala hlubokým dýcháním. Najednou otevřela oči. Podal jí ruku, aby jí pomohl vstát.

 

 

 

 

 

 

ONA:

 

 

Vím, že bych neměla. K ničemu to nebude. Ale když to neudělám, (když už mě to napadlo), tak si to budu vyčítat.

 

Vím kde, a vím kdy. Jsem ve výhodě. Třeba ho ani nepotkám, nevím, ve které části haly ho hledat a jak bude reagovat,  ale - jestli mě uvidí, nechám to na vesmíru (všechno co potřebuješ, k tobě přijde ve správný čas).

 

Procházím halou, ale nehledám, jen  se dívám a hodnotím. Nespěchám.

 

Najednou vibrace v těle a přede mnou skupina lidí a je tam i On.

 

Přehazuje si sako přes rameno, má se tudíž k odchodu. Ztuhnu. Uvidí mě? Pozná mě? Jak bude reagovat? Otočí hlavu a myslím, že ztuhnul taky. Teď jde o to, včas zmizet a neztrapňovat se.

 

Další nevěřícný pohled, šoupu brýle z očí a chápavý úsměv.

 

Nečekám dál a mizím. Bože, srdce mi vyskočí z těla. Nohy nějak nechtějí poslouchat. Naštěstí jsem venku z haly a v parčíku lavička.

 

Když bylo něco na netu, radil „dýchej, jenom si povídáme“. Jde to, pomalu se zklidňuju. Najednou něco není, jak by mělo být. Otevřu oči. Stojí přede mnou, taky vyděšený. Podává mi ruku, aby mi pomohl vstát.

 

 

 

OBA:

 

          Stojíme proti sobě mlčky, oči se vpíjejí jeden do druhého. Vlny vzrušení, chtíče, něhy a roztoužení probíhají námi oběma. Nejsme schopni slova, ale ta naštěstí v tuhle chvíli nejsou důležitá. Letmé objetí a nakonec lehký polibek a závrať.       

 

 

A pak jsem se probrala,

protože ta paní přede mnou se zeptala, jestli si smí přisednout…

 

ZDENA

 

 

 

Komentáře (22)add feed
já bych to viděla na rozkolísanou hormonální hladinu.... : Nona
smilies/grin.gif
červen 21, 2016 07:55
Než jsem se : Sidon
dobabral ke konci, tak jsem nabyl dojmu, že tam bude podepsaná Lada, princezna se zlatou hvězdou na čele.

Já mám taky rád to "zdřímnutí" přes den, tam jsou ty sny jaksi "fajnovější", příjemnější. Ale popisovat Vám je tady radši nebudu. Jedna moje kamarádka má několik Snářů a výklady těch snů, jsou většinou takový BLBINY, že se nestačím divit, jak se tím může někdo zabývat a brát to vážně. Stejně jako horoskopy, karty a podobné piškuntálie.
BTW, víte, že by ten náš Zodiac - Zvěrokruh, měl prý být posunutý o jeden měsíc zpět, protože za tu dobu, co to někdo "vykoumal", se ta souhvězdí tak posunula, že to neodpovídá té původní konstelaci. Jenže mně je to úplně fuk, já na to nevěřím, i když se tím někdy bavím.

smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 21, 2016 08:01
Nono, : Sidon
já když tady vidím Tvoje jméno, nebo spíš nick, tak se mi vždycky vybaví Gigliola Cinqueti s její písní - No no le ta. Pamětníci si mohou zavzpomínat -

https://www.youtube.com/watch?v=AtDlbj3dElQ

smilies/wink.gif
červen 21, 2016 08:13
Proč nejsem schopnej, to přečíst? : *NČ*
.
červen 21, 2016 08:19
nějak to nesedí : šídlo
ON, ONA, ONI a rubrika proza a poezie - potud konzistentní. Ale ty přílepky na začátku a na konci mají být co? Chceš nám snad Zdeno tvrdit, žes měla sen a napřed se ti to zdálo z jeho pozice, a pak ses převtělila do ní? Spíš mám pocit, že se jedná o nezvládnutý pokus naředit to nestravitelné sladidlo, který ve finále to ještě dorazil.
červen 21, 2016 08:49
milá šídlo, : d@niela
ten přílepek na začátku mám na svědomí já - protože "něco" - sem, herdek, do úvodu taky musela dát. A protože se mi to fakt zdá jako jakási iluze - viz ten autorčin překvapivý konec, tak ...

hele, budu nesmírně ráda, když mi šídélko taky pošle něco - "něco" - NĚCO - AŤ UVIDÍME, JAK TO MÁ BEJT SPRÁVNĚ smilies/wink.gif
červen 21, 2016 09:30
Ježíš, : *deeres*
co ty komentáře?
Dyk je to jenom fór. Protože, pokud jste si nevšimli, tak Zdena je srandistka.
Je to červená knihovna, kde jsou použita běžná klišé, ale se skvělým překvapivým vyvrcholením.
červen 21, 2016 10:08
Jojo, : Sidon
je to tak! Už se nedivím, proč jsou všechny ty soap opery vycpávaný tím podpůrným smíchem. Představte si tu nekázeň a nesmát se, když se smát máte.

smilies/cheesy.gif
červen 21, 2016 10:21
No, Deeres, nevim, jak kdo. Já jsem překvapivě nevyvrcholil :( : *NČ*
Ale tim si absolutně nedělám nárok na nějaký soudy. Jen to prostě není pro mě, zatímco desítky jinejch to oceněj.
A vždyť - tak to má bejt. "Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem".
červen 21, 2016 12:05
deeeeres - drahoušku, : d@niela
díky za podporu...

pokud prostě tu není vo migrantech, tak se lidi nebavěj. Ale nebojte, zas něco do placu hodím, ať se můžou "váchně" rozbouřit smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 21, 2016 12:41
no no no : *NČ*
Snad jsem zase tak moc neřekl.
Tohle je prostě článek pro skupinu "netto" (bez pytle), zatimco skupině "brutto" (s pytlem) je to nesrozumitelný. Nic víc, nic míň.
Jestli jsem se někoho dotkl, tak se přehluboce omlouvám, to skutečně nebylo mým záměrem.
červen 21, 2016 12:50
hahahahaha .... : d@niela
No, trošku ti budu, drahoušku, oponovat... Nemyslím si, že "brutto" je to hlavní. Být majitelem ruksaku neznamená být zrovna king. Takovejch bylo...
Pardon, omlouvám se všem útlocitnejm, ale na dnešek jsem nespala a tak mám omezené slušné chování smilies/wink.gif
červen 21, 2016 15:18
Hahahaha, to je přímo k popukání : *NČ*
Ale já kurnik nepíšu, že je někdo víc (king) a někdo míň.
Já píču, že brutto a netto jsou jiní!!!!!!
A k tomu existujou miliony důkazů, zejména fotek, na těch je to obzvlášť zřejmý (můžu jich sem pár klidně přihrát smilies/smiley.gif Ale pak i další stohy vědeckejch i pavědeckejch studií.
červen 21, 2016 15:50
No jo, : Lenka1
ono se řekne červená knihovna a hahaha. Jenomže průser nastane, když to někdo žere a myslí si, že tak to funguje i v reálným životě.

Dovolím si sem s laskavým svolením administrátorky /zdarec smilies/wink.gif/ překopírovat dotaz dospělé ženy, matky, která má občanku a volební právo z jedné nejmenované diskuze:

Milenec nevi co chce.

Ahoj vsem, holky potrebuji od Vad radu a hlavne chci znat nazory ale nechci aby to komentovaly zakomplexovane rypalky. Vkladam anonymne. Takze k problemu.
Jsem vdana s manzelem ziju 5 let a mame spolu 2 rocni dcerku. Nicmene manzel o me prestal mit nejak zajem, porad jsme se hadali, vycitali jsme si spoustu veci, v posteli to neklapalo a ja mu neustale rikala ze stim musime neco udelat, ze me takocy vztah nebavi, nikam nejdeme ani jednou za rok a ja uz to proste vzdala a nedoufala jsem. No a v tu dobu se objevil clovek ktery mi byl a je uplne na stejne vlne. Stimhle clovekem dokazu mluvit ocemkoliv coz jsem nikdy nedokazala, je hodny, pozorny, je opatrny. Dokaze me prekvapit jen tim ze mi pomuze s taskou atd. proste opak manzela. Dojaze me poslouchat pamatuje si veci i po par mesicich. Vim ze kazdy chlap je zezacatku vyborny, ze nema zadne chyby ale nevim comam delat vim ze me hrozne miluje strasne moc, miluje i moji dceru hraje si sni povida nabidl se ze ji i pohlida atd. Ale kdyz se ho zeptam co planuje do budoucna tak mi neni schopny odpovedet. Kdyz se ho zeptam jestli si dokaze predstavit byt semnou a dcerou tak rekbe ze nas obe htozne miluje ale ze mame hrozne tezkou situaci ze on ted neni v situaci kdy by nas dpkazal plne zabezpecit a ze by si to neodpustil kdyby to nedokazal. A uprimbe ze se boji ze ztrati jeden ze svych zivotu. Ze ma ted dva zivoty sebe svuj klid s kamarády a nas s dcetou lidi ktere miluje a kteri pro nej jsou duleziti. Tak bych chtela slyset Vas nazor. Jestli stoji zato mu dat cas nebo to zabalit a chvilku se proste trapit. Ale musim dodat ze i ja ho miluji. Dekuji vsem a nezlobte se pokzd otravuji. Nemam se skym poradit


Konec citace.

Nejlepší je ten nadpis, který tomu dotyčná dala.

A je neuvěřitelné, kolik takových žen je. Když je jim dvacet, tak ok, člověk je mladej, blbej a nezkušenej, ale po třicítce a víc......
červen 22, 2016 09:00
... : *deeres*
To ty ženský maj z toho, že čtou takové slátaniny, jako je třeba časopis "Čas na lásku". Fakt to existuje a i to někdo kupuje, protože jsem toho viděla celý balík v čekárně u ordinace. A v jednom tom čísle je takových keců hned třicet stran.
Červená knihovna existovala vždycky, já se pamatuji, že po hadrárně jsem chodila z práce tak vygumovaná, že jsem si doma vybarvovala omalovánky pro dospělé a při tom koukala na telenovelu "Divoký anděl", v hlavě vakuum. A četla romány "sametky" od Jude Deveroux. Prostě jsem to potřebovala, abych se odreagovala od stresu a nehodily se mně v hlavě šílené myšlenky.Jenže na rozdíl od dámy výše popsané, jsem to nikdy nebrala vážně.
Každý tu svojí palici regeneruje jinak a rozdílně se vyrovnává se stresující realitou. Někdo čte blbiny a bere je vážně, jiný si maluje v omalovánkách, někdo hraje střílečky, z někoho se stane alkoholik, další běhá po lese a objímá stromy. A kdo nezná tyhle únikové cesty a není dost silný, aby těžké situace ustál, tak se rovnou picne.
červen 22, 2016 10:06
... : *deeres*
žádný "nehodily, ale nehonily. Kdybych si to tak po sobě vždycky přečetla! smilies/cry.gif
červen 22, 2016 10:07
Však ono stačí pár dílů "Ulice" : *NČ*
Před časem jsem byl nepřímo nucenej, se na to koukat. Pak ještě Top Stár a VIP. To už ale bylo nad moje síly.
červen 22, 2016 10:18
Enčé, : *deeres*
seriálům se vyhýbám, stejně tak rádoby soutěžím,také realitám show a filmům , které mají v popisu road movie. Na Nově odpoledne jde nějaká soutěž, kterou uvádí Matonoha. Viděla jsem kousek a Matonoha, jako moderátor, to je fakt síla. Stojí za poslech, absolvent brněnské Jamu a on neumí mluvit. Děs!
A když si tak potom v týdeníku TV proberu, co bych si mohla nahrát, abych přeskákala nablblé reklamy, tak mně nakonec zůstane jenom nějaký film, z doby mé mladosti, který jsem léta neviděla.
červen 22, 2016 10:39
Zdeni : doktor
Zdeni,mistrně popsné to jemné,něžné co někdo může zažít a osatní budou kroutit hlvou.Zdeni není to iluze,není to minispánek,je to něžné zhmotnění Tvého přání či očekávání.Dkuji,líbilo se mi to::::::::::::::
červen 22, 2016 13:56
A dyť jo, proč ne. I Vašek a Eva jsou umělci : *NČ*
.
červen 23, 2016 17:52
já se romantice nebráním : marty
pokud člověk nečeká, že to tak skutečně chodí i ve skutečném životě, tak je to milé vybočení z tvrdé reality.
červen 23, 2016 19:00
No když jsem to vyplodila : Zdena
tak jsem to vytiskla a vzala na sešlost "babince". Je nás šest - programátorky a účetní všeho druhu. Jen jedna (suchar) se zatvářila kysele. Jinak ten den náš stůl byl u Vejvodů nejvysmátější, protože každá nějak dodělávala ten konec. A to se říká, že účtařky jsou sucharové, nejsou, až na jednu. Ale bylo to fajn. Holt jsem se napasovala do erotomanky, tak asi tak. smilies/wink.gif
červen 28, 2016 19:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]