O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TOULKY PO ITALSKÝCH SOPKÁCH PDF Tisk E-mail
Středa, 15 červen 2016
Přejít na obsah
TOULKY PO ITALSKÝCH SOPKÁCH
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Po loňské zkušenosti s letním peklíčkem v Itálii jsme si letošní návštěvu naplánovali na konec května, kdy mělo být ještě zeleno a přívětivo. Tentokrát byly na programu vulkanické přírodní zajímavosti, tudíž krátká zastávka u Neapole v Pompejích a pak již ostrovy u Sicílie s krátkým mezipřistáním v Palermu.

 

 

 


 

Cesta jako vždy začíná ve stánku u nádraží v Břeclavi, kde okoštujeme vínko, a kromě dvou deci na místě, si vezmeme taky něco s sebou do vlaku a na dobrou noc. Po přestupu ve Vídni již uléháme sami dva v kupé a budíme se před Římem. Čekání na spoj do Neapole zpříjemňuje káva v nedaleké kavárničce, procházka a šup na další spoj.

 

Neapol je také jen přestupní stanice, pokračujeme do Pompejí, kde již máme objednaný pokoj v kempu. Čisté a prostorné ubytování bez výhrad. Jdeme se projít podvečerním městečkem a hledáme, kde asi jezdí místní veřejný autobus na Vesuv.

 

 

 

 

 

 

Máme sice jízdní řád z loňska, ale v recepci kempu dostáváme rozporuplné informace. Klasický turistický bus je asi tak 2× dražší než místní "public bus". No nic, necháme to na ráno. Snad bude moudřejší.

 

Na loňském jízdním řádu je jako místo nástupu označeno Divadelní náměstí, nicméně ve skutečnosti se jmenuje "Piazza immacolata". Což o to, autobusů je tu plno. Ptáme se s nadějí jednoho mladého kluka na veřejný autobus. S angličtinou jsou tu celkem na štíru, snad bude jeho věk výhodou. Není. Naštěstí jeho starší kolega chápe naši otázku a ukáže neurčitým gestem na místo asi deset metrů dozadu. To podnítí dalšího Itala k obšírnému vysvětlování (v italštině) že jsme správně. Kromě toho tu má rodinnou restauraci a hned nám dává prospekt s obrázky jídel. Nezarmoutím ho a slibuju, že určitě po návratu z Vesuvu budeme mít hlad a něco s tím uděláme.

 

 


 


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]