O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KAUZA PRIMA - IDEALISTÉ PROTI PRAGMATIKŮM PDF Tisk E-mail
Neděle, 05 červen 2016

Investigativní odhalení Hlídacího Psa Roberta Břešťana, který přišel s informací, „že vedení FTV Prima nařídilo redaktorům zpravodajství, že tématiku uprchlíků mají prezentovat jako hrozbu, problém a krizi“, což Prima už od začátku popírá, bude mít nejen poměrně dlouhou dohru pro televizi, která může být vystavena problémům s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání, ale obecně pro novinářskou obec jako takovou.

 

 

 

 

 

 

 

     Reakce a komentáře novinářů a publicistů na tuto kauzu totiž ukázaly, jak je novinářská obec zásadně rozdělena. Ve své nedělní rubrice bych použil hlášku, že to zhruba kopíruje rozdělení frakcí v občanské válce v Sýrii, ale tohle je vážný komentář, tak prostě jen konstatujme, že zatímco v devadesátých letech viděla většina významných českých novinářů svět víceméně stejně, dnes už to dávno neplatí.

 

     Dovolím si použít jistou zkratku a hodit ty rozdílné frakce a pohledy do dvou základních táborů. Tím prvním jsou idealisté, tím druhým pragmatici. Jak vypadá ryzí idealismus si můžete přečíst tady, jak pragmatismus pro změnu zde. Idealisté víceméně věří, že novinářské řemeslo je poslání s étosem a jakmile se člověk stane novinářem, vstoupí do posvátného cechu, jehož pravidla je povinen hájit bez ohledu na to, zda pracuje v Respektu nebo v radničním zpravodaji města Havířov. Takový přístup je, přiznejme to veřejně, pokrytecký. Novinář není ani členem posvátného cechu, ani bytostí, která striktně dodržuje neutralitu. Idealisté v tomto mají zpravidla máslo na hlavě.

 

     Že to tak je si neuvědomují většinou proto, že pracují v médiu, jehož zaměření odpovídá jejich pohledu na svět. Je to poměrně přirozený vývoj většiny médií. Do České televize nastupuji lidé, kterým vyhovuje její filosofie spojená víceméně s tzv. novou levicí. Do Respektu se také nebude hlásit Vojtěch Varyš a tvrdit, že je přece jedno, kde pracuje, ale psát bude dál to samé, co dřív, protože tak mu velí jeho rozum a svědomí. S tím by se v Respektu se zlou potázal.

 

     Každé médium má prostě své zaměření, svou „ideologii“ či řekněme vzletněji „filosofii“, kterou prosazuje, která je v něm hluboce zakořeněná a kterou novináři, buď přirozeně svou vlastní povahou a nastavením -nebo čistě z toho důvodu aby zapadli, respektují. Dodnes je pro mě nezapomenutelným zážitkem, jak mě v roce 2003 coby mladého reportéra školil šéfredaktor deníku Právo Zdeněk Porybný, že pracuji-li pro něj, tak jsem marxista. A mám-li problém s tím býti marxistou, tak jsem mu do redakce neměl chodit. Přesto tento člověk dokázal tolerovat, že jsem přinášel (a on je otiskoval) texty, které mé „kolegy marxisty“ vytáčely do běla, stejně jako čtenáře Práva. Poskytoval mi jistý druh svobody, který byl ale ohraničen tím, že jsme měli stanovené limity, za které jsem nešel. Třeba ten marxismus.

 

     Pragmatici pak na druhé straně věří, že majitel média jasně určuje, co se smí a nesmí, slovy Ondřeje Féra z vydavatelství Empresa Media: „Redakční politika TV Prima je hlavně záležitost TV Prima. Komu se to nelíbí, ať se na to nedívá a kdo se na tom nechce podílet, nechť dá výpověď“. Dá se dost jasně chápat, proč to říká právě šéfredaktor tohoto vydavatelství, jehož redakční politika je velmi jasně postavena na kooperaci s ostatními společnostmi vydavatele, protlačování PR článků a jasné servilitě vůči čínským spoluvlastníkům.

 

     To první ukázal případ Jiřího Pánka (což je stejný průšvih jako teď s Primou, ale nikdo to moc na mediální frontě neřešil, možná proto, že nešlo o uprchlíky a Jaromír Soukup, spolumajitel televize, zároveň vlastní agenturu, která dává ostatním vydělat prostřednictvím inzerce). To druhé ukázala analýza našeho webu jak vypadalo zpravodajství Tyden.cz při návštěvě čínského prezidenta.

 

     Mají ale pragmatici pravdu? Jsem přesvědčený, že rozhodně ne. Zcela pomíjí totiž jednu důležitou věc, a to je historicky nastavené vnímání médií ze strany čtenářů. Média přináší lidem informace a lidé předpokládají, že tyto informace sice mohou být zkresleny rozumovými schopnosti a politickým zaměřením novináře, který je přináší, ale tyto informace by měly být ve své podstatě pravdivé a předávat čtenářům, posluchačům a divákům sice částečně zkreslený, ale autentický obraz světa. Že lidé informace potřebují, je jasné. Proto také ti, kteří informace přinášejí, požívají jistých zákonných či zvyklostních výhod. Mluvím třeba o právu na ochranu zdroje, kouzelném novinářském průkazu, který otevírá některé zavřené dveře a podobně. Jsem-li vyznavačem postoje Ondřeje Féra, pak bych si neměl říkat novinář, a médium, ve kterém pracuji, by na titulní straně mělo mít napsáno: "Toto je produkt společnosti Empresa Media. Tento produkt splňuje nároky a požadavky pana vydavatele a nic víc. Komu se to nelíbí, ten by to neměl kupovat."

 

     Pokud to vyznavači nejtvrdší linie pragmatismu na svých časopisech nebo webech nemají napsáno, pak s námi hrají stejně pokryteckou a falešnou hru jako idealisté.

 

     Vraťme se ale k aktuální kauze. Hlídací Pes odvedl skvělou práci, když vynesl na veřejnost prádlo televize Prima. To se teď pere ze všech stran. Pomiňme teď různé frakce a odstíny idealistů a pragmatiků. Abychom zjistili, jak moc velký problém Prima má, měli bychom si nejdřív definovat, jak moc to prádlo bylo špinavé, jak moc to vybočovalo z toho, co se odehrává v jiných médiích, hlavně při výběru témat a událostí, o kterých se rozhodnou média informovat a o kterých ne. Umím si představit, jak by asi vypadala nahrávka z porady webů Echo24 či Svobodné fórum, na které by některý dostatečně ideologicky nevybroušený redaktor navrhl článek o něčem pozitivním, co se povedlo Miloši Zemanovi nebo (nedej Bůh!) Andreji Babišovi.

 

     Šéfové médií bývají ostří, pro jasná slova nechodí daleko a mají jasné názory na to, co je dobré a co špatné. Připomeňme si třeba tento příběh, ve kterém hrál hlavní roli Pavel Šafr coby šéfredaktor Reflexu a katolický konzervativec v jedné osobě.

 

     Udělala by taková nahrávka z porady těchto médií stejnou díru do světa jako ta z Primy? Přiznejme si, že ne, protože kauza Primy se týkala televize, pro kterou platí ze zákona jistá pravidla, a hlavně se týkala ožehavé otázky uprchlíků, kterou spousta lidí a novinářů zvláště, prožívá dost emotivně. Případ Primy by se pro nás (pokud nebudeme ani pokrytečtí idealisté, ani stejně falešní pragmatici) mohl stát skvělým nástrojem, jak si v médiích určit, co je akceptovatelná redakční politika, tedy zaměření se na určité téma a zaujímat přitom určitý ideový postoj - a co je manipulace veřejností.

 

     Protože pokud Prima jen nastavila jasnou filosofii „Chceme lidem ukázat nebezpečí, které uprchlíci přináší“, nemůžeme jí to vyčítat. Zásadní problém z hlediska nejen zákona, pod který televize spadají, ale i z hlediska těch nejnižších novinářských standardů by byl, pokud by Prima zprávy manipulovala a její redaktoři lhali a manipulovali s fakty třeba v zájmu vyvolávání nenávisti vůči uprchlíkům. To už je ale na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

 

     Za mě osobně: S tím prvním bych jako realista stojící mezi idealisty a pragmatiky problém neměl. S tím druhým zásadně ano. Obecně si ale myslím, že by bylo dobré, kdyby se debata točila spíše prakticky a realisticky právě o tom, co je ještě přijatelné a co už ne a věci se nazývaly upřímně a popisovala se realita jaká je, než když se debata omezuje jenom na ukazování ramen a výkřiky idealistů „Novinář musí být objektivní vždy a všude bez ohledu na své šéfy“ a pragmatiků „Majitel říká co psát a basta“. Taková debata k ničemu nevede a jenom zostřuje boj v oné občanské válce mezi českými novináři.

 

     Ale možná to tak některým z nich vyhovuje. 

 

 LEOŠ KYŠA

(psáno pro MEDIAHUB.cz)

 

 

 

 

 

Komentáře (29)add feed
Mno, : Lenka1
cit 1:

tématiku uprchlíků mají prezentovat jako hrozbu, problém a krizi....

cit 2:

...ale tyto informace by měly být ve své podstatě pravdivé a předávat čtenářům, posluchačům a divákům sice částečně zkreslený, ale autentický obraz světa...Nevidím v tom rozpor. Asi jsem málo sluníčková.
červen 06, 2016 08:36
Lenko 1 - : Martina P.


částečně zkreslený - ale autentický obraz

myslím, že když je něco zkresleno, tak už to asi není moc autentické, ty myslíš, že jo?
červen 06, 2016 09:09
Co jsem si tady přečetl? "Já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde" : *NČ*
A četl jsem fakt bedlivě, dokonce i odkazy.

červen 06, 2016 09:19
Nesluníčková Lenko : *NČ*
Mně ten článek skutečně nic nepřinesl. Při vší úctě k autorovi!!! To zdůrazňuju!

Jinak je jasný, že na PRIMU kavárna nic nemá, jen se jí nelíbí zveřejňovaná pravda. Kdyby se skutečně nezávislej pozorovatel soustředil na tzv. "Českou" televizi, musely by mu z tý jednostranný manipulace vypadnout voči z ďůlků. Denní braiwashing, nedělní "Ocásky Václava Hlodavce" ("a o jakých tématech se bude po dnešních otázkách hovořit?"). Hůůůů! Je to vůbec možný, že si to ti manipulátoři neuvědomujou? Bych řekl, že i uvědomujou, ale jim je sledovanost uplně up.dele, prachy ode mě i od tebe mají zajištěný zákonem.

Čím víc ovšem budou do PRIMY šťourat, tim větší sledovanost jí přivozujou.

červen 06, 2016 09:42
Chybí mi. Strašně mi chybí :(((((((( : *NČ*
.
červen 06, 2016 10:31
NČ : Lenka1
mně teda ne. Zajímavé je, že když ČT, kterou si povinně musíme platit, přináší výhradně hejtfrí sluníčkový pohled na uprdlíky, tak je to v cajku.

Ale jakmile si někdo dovolí jít proti proudu, tak to je haló.

Autor se tváří jako realista, ale z článku vyčnívá zoufalá snaha dehonestovat majitele Primy za jeho postoj - mmchd, mám za to, že Prima je soukromá TV, tak si může vysílat co chce, ne? Nebo už ani soukromá TV nesmí prezentovat názory, kterí jsou v rozporu s oficiálním mainstreamem?

Co je, dopr.ele, tak pobuřujícího na tom, když prohlásí, že nechce, aby jeho dnes devítiletá dcera musela za dvacet let nosit burku? Vždyť to nechce nikdo normální, ale přesně k tomu postoj současných (j)elit, které tu to vedou, směřuje.

Je to stejné jako s demokracií. Dokud volby vyhrávají ti, kteří mají, je to demokracie. Jakmile je to naopak - viz Polsko - tak najednou je to diktatura většiny. Směšné a trapné.
červen 06, 2016 11:48
Martino P. : Lenka1
viz můj komentář k NČ-emu. Kromě toho, nikdo nic zkreslovat nemusí. Samotná pravda o tom, co uprdlíci v západní a severní Evropě dělají, je dostatečně výmluvná.
červen 06, 2016 11:50
... : Bara
O vikende, nevim uz v kterem nemeckem meste se konala demostrace proti dalsimu prijimani uprchliku, kde se opet sesli prislusnici Proti a Pro a najednou se tam vyrojilo nekolik desitek lidi s cervenou kartou proti Afd....neco mi to pripomina.
Myslim, ze Nemci uz to prestavaji zvladat, ale proste to nepriznaji. To co se deje v ubytovacich zarizenich, kde si muslimsti azylanti ziji svuj zabehnuty zivot na ktery jsou zvykli ze sve domoviny, i presto, ze jim je denne predkladano jake zakony jsou v Nemecku a jak se maji chovat a jak se maji navzajem s jinym nabozenstvim respektovat, jaksi nefunguje. Pro nektere krestanske azylanty je to pry peklo na zemi. To take nezminuji v dennich televiznich diskuzich.
červen 06, 2016 14:30
Okamura: Miliony muslimských migrantů nám sem neposlala ruská propaganda, ale zločinná Evropská unie a USA. : *NČ*
červen 06, 2016 15:33
... : *deeres*
Chybí mi. Strašně mi chybí smilies/sad.gif((((((( : *NČ*
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif Mně né a nemaluj čerta na zeď.
Článek jsem přečetla dvakrát a stále moc nechápu. Ale to je ganz egal, protože chápu, co řekl Jan Keller.
Česká televize, která má již delší dobu problém s vyvážeností a objektivitou svého informování, patrně již neví, čím místo toho diváky zaujmout.Nejnověji zveřejnila můj mail, ve kterém jsem vysvětloval svým spolupracovníkům, proč nehodlám vystoupit k tématům, které mi ČT nabídla. Nemám ve zvyku rozmělňovat televizní vysílání vstupy k tématům, ke kterým bych mohl říct jen několik obecných frází.Přesto všechno musím Českou televizi pochválit. Zveřejnila totiž můj mail i s informací, že v poledne půjdu k holiči. Mohu osobně dosvědčit, že alespoň v tomto bodě mluvila Česká, tedy naše televize pravdu.

červen 06, 2016 18:02
... : *deeres*
Dneska jsem byla v Praze a ofačovaných ženských jsem viděla víc, než zrzavých. Ve Stromovce i na Letné.Hejna se jich povalovala v trávě a kolem lítali jejich nespočetní potomci. Bylo před polednem, lidi v práci, ofačované ženské měly havaj. Uprchlice to nebyly, neprchaly nikam, byly už zcela domestikované, spokojeně tam na sebe pokřikovaly, cpaly se kebabem a trousily kolem sebe čubinec.
červen 06, 2016 18:10
deeres : Lenka1
to je nářez, co, vykopala bych tu svoloč všechnu. Islám do Evropy nepatří.Hotovo dvacet.
červen 06, 2016 18:31
Taky bych kopal, : *NČ*
Ale co je to platný, když sralbotku zase bude volit nejméně 20% voličů. A ani to nemusej manipulovat. Stačí, že v názvu má sociálně demokratická... Je to neuvěřitelný, ale je to tak.
červen 06, 2016 18:46
Proč mi tady furt lezou desítky smajlů, o který nestojim? : *NČ*
Ale co je to platný, když sralbotku zase bude volit nejméně 20% voličů. A ani to nemusej manipulovat. Stačí, že v názvu má sociálně demokratická... Je to neuvěřitelný, ale je to tak. smilies/smiley.gif smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif smilies/angry.gif smilies/sad.gif smilies/shocked.gif smilies/cool.gif smilies/tongue.gif :- smilies/kiss.gif smilies/cry.gif
červen 06, 2016 18:49
Sám osobně mám na toho Hlídacího psa nedobrej názor, stejně, jako na jeho Sysifa : *NČ*
Nemám rád, když mi někdo, kdokoliv, vtírá svý myšlenky s tim, že pokud je neakceptuju, jsem blbec (např. jedna místní Káča to říká natvrdo, ale autor to podprahově taky říká).
A to přesně dělá Sysifos, pod jakýmsi závojem svý vlastní vševědoucnosti.
Kdysi jsem měl tady rozpornej rozhovor se Strejdou Masterem, kterej zastával stanovisko, že "pokud nemůžu něco změřit současnou technikou, tak to neexistuje". Já ten názor holt nesdílím, třeba za pár let půjde i změřit něco, o čem současnej Sysifos nemá ani ponětí.
Takže už jen krátce - autora si můžu klidně vážit, coby oponenta. Ale brát slova význačnýho funkcionáře spolku Sysifos jako bernou minci? Soryyyy. NIKDY!

červen 06, 2016 19:12
... : *deeres*
Těžko mně někdo vymluví, že je tu jasný záměr TV Prima sestřelit a je celkem lhostejné, kdo se k tomu propůjčuje.http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/nahravka-z-klicove-porady-tv-prima-k-uprchlikum-vedeni-televize-ma-nazor-a-vy-ho-budete-respektovat
Tady naleznete textový záznam z porady zpravodajství FTV prima ze 7.9.2015. Celá událost je víc , jak půl roku stará a teď to někdo vytáhl, aby Primu mohl ukamenovat.
Skvělé jsou komentáře, např:
ani pořádně nahrát to neumí, tajemný žalobníček
a jsme u udavačů, to už tu také bylo.
červen 06, 2016 20:47
Enčé, zkus jednoho kozlíka vynechat... : Martina P.
Hlídací pes = Robert Břešťan, Sysifos = Leoš Kyša.
Příště čti pozorněji. Jinak chápu, vedro, kozlíci a věk - to je na jednoho někdy dost.
Ale jinak nic proti tobě :-)))
červen 06, 2016 20:47
Je jasné odkud vítr fouká! : *deeres*
Za americké peníze a na velvyslanectví Spojených států v Praze se uskutečnila konference o ohrožené nezávislosti českých veřejnoprávních médií. Petr Žantovský k tomuto jednostrannému aktu mediální masáže připomíná, že se ho zúčastnil i předseda Rady České televize Jan Bednář. Mediální analytik se také věnuje založení speciálního útvaru proti propagandě na ministerstvu vnitra, který může zlikvidovat každého, kdo je označen jako nositel nebo šiřitel propagandy.Na ministerstvu vnitra začne od začátku příštího roku fungovat specializované Centrum terorismu a hybridních hrozeb.

červen 06, 2016 21:00
... : Bara
Vcera zacal ramadan, vetsina pristehovalcu jsou islamite, tak nase neziskove organizace jim budou rozdavat jidlo az po zapadu slunce. Neuveritelne, a tak me napada, kdo se prizpusobuje a proc musime porad neco dokazovat, stejne nas nenavidi.....
červen 06, 2016 21:33
... : Bara
Omlouvam se, abych spatne neinformovala, dneska rano zacal ramadan.
červen 06, 2016 21:35
Deeres, : mikin1

ne, už ne.
červen 07, 2016 08:07
Marti, myslím, že jsem naopak četl velmi pozorně : *NČ*
i včetně odkazů. Vím proto už od včera od rána, kdo je kdo, což jsem předtím nevěděl. Akorát jsem blbě nadepsal ten přípis včera v 19:12. Reagoval jsem na větu, která se mi pranic nelíbila: "Hlídací Pes odvedl skvělou práci, když vynesl na veřejnost prádlo televize Prima."
Text mi pak ulítnul tím, že jsem něco odmáznul, změnil, přehodil, a pak už jsem to po sobě pořádně nepřečetl. A k tomu ještě ten věk.....
Odpusť prosím, jestli můžeš, starci jeho pošetilost.

červen 07, 2016 08:24
A jéje : Lenka1
už je zase tady. smilies/sad.gif
červen 07, 2016 08:52
První příspěvek : Lenka1
a hned urážka deeres. Ostatní na sebe jistě nenechají dlouho čekat.
červen 07, 2016 08:53
Lenko : *deeres*
a jseš si jista, že je to ten jůkonskej vševěd? Možná jenom nějaký vtipálek, nebo jůkoňákův souputník.Bylo tu stejně mrtvo, tak ať si koleduje o nářez. Jestli to je on, tak mám pro něj pár dalších hezkých obrázků. smilies/wink.gif
Jak je ta lidovka? Asi takhle:
"Už jůkoně vyvádějů, už na cestu mu troubějí......."
Včera, jak jsem byla v Praze , tak na Palmovce byla demonstrace za Primu, mrňavá, asi jenom dvacítka lidí, také vznikla petice za podporu Primy, v oficiálním tisku nikde nic.
Jak už jsem psala , nahrávka je stará víc, jak půl roku a teď to začali rozmazávat.
Hezky je tenhle komentář:
Karel Buben napsal - DNE 7.6.2016
HlidaciPes z kauzy kolem Primy vytěžil maximum. Jestliže nahrávku měl už x měsíců a to pravděpodobně ano, hezky kauzu protahoval, aby se zviditelnil. A vlastně nakonec nic závadného nedokázal, jen proti-progresivistického.

ČT se vůči Primě ohradila nesmyslným způsobem, kdy jako argument uvedla jen okrajově související průzkum, na názor o pravdivosti svého zpravodajství týkající se imigrace se neptala.

Ono je to u té “jejich” agentury takhle normální, nejspíš všechny jejich průzkumy jsou takhle zmanipulované. Níže uvádím konkrétní příklad relevantní otázky z jejich průzkumu “měnící se životní podmínky 2016”, kde účelově jsou uvedeny dvě spíše nezajímavé odpovědi a naprosto chybí nejběžnější “obavy o bezpečnost a islamizaci” nebo oddělení imigrace přirozené a uměle podporované masové skrývané za falešnou “pomoc uprchlíkům”. Výsledkem je naprosto nicneříkající informace, kterou ale může ČT použít pro ni typicky lživě třeba v duchu “občané ČR imigraci považují za přínosnou” či “občané ČR se u imigrace obávají nejvíce dopadů na sociální systém”.

14) který výrok lepe vystihuje Váš názor na přistěhovalce?
a) přistěhovalci tvoří hodnotný přínos národní ekonomice v ČR
b) přistěhovalci zatěžují nás systém sociální péče
c) ani jedno

Odpovědět

červen 07, 2016 09:56
Já si, Deeres myslim, že hlídacímu psovi do PRIMY vůbec nic není : *NČ*
Ať hlídá tam, kde se jedná o veřejný prachy, ždímaný z lidí nemravnym zákonem. Jinak mu může bejt naprosto jedno, jak si který soukromý medium nastaví svou politiku. Teda, pokud přímo nelže nebo neštve.
Těžko můžu čekat např. od Bakalova Respektu, že bude psát o nějakym úspěchu prezidenta Zemana. Vím to, nekupuju to, neplatím to, nečtu to. A vše je OK. Jenomže ČT platím. A Hlídací pes ani neštěkne!
Prima si nějaký pravidla nastavila, jsou mi jasný i bez Hlídacího psa. V tom vynesenym záznamu z porady se ani o nic přímo závadnýho nejedná, upozorňujou se zaměstnanci, že jsou zaměstnanci a budou jednat v souladu se zájmama a názorama majitele. To považuju za celkem samozřejmý "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Nikdo nikde žádnýho zaměstnance v soukromym podniku nenutí, aby se protivil svýmu svědomí - stačí, když si podá výpověď a jde tam, kam ho srdce víc táhne.
červen 07, 2016 10:23
Enčé, : *deeres*
já jsem si záznam přečetla a nic závadného jsem tam také neshledala. Pouze chtějí na Primu uplést bič z hovna. A Robert Břešťan dostal od lidí v diskuzi pěknej nářez, snažil se oponovat, ale bylo to jenom takové blekotání. Např.:
Michal Svoboda napsal - DNE 30.5.2016
Dobrý večer pane Břešťan.Můžete mi napsat vaši aktivitu v případě ČT a její tvorby?Posílal jste podobné maily redakci,když byly vysílány kontroverzní pořady jako jeden konkrétní díl planety Yó,nebo pravdivý příběh o Sněhurce, nebo jednostranné reportáže v pořadu 168?A pokud jste žádnou aktivitu neprojevil,jak mám věřit ve vaší objektivitu a nestrannost?Jakou jste vyvíjel konkrétní aktivitu v případě uniklých Sobotkových emailů,kde byla prokazatelně doložena cílená manipulace s veřejným míněním v otázce pohledu na migranty a dokonce faktické ovlivňování výběrového řízení v ČT?Děkuji za odpovědi.
Odpovědět

Odpověď docela srandovní, on informace nemá, zná pouze výsledek a ten je dle něho v pořádku:
Robert Břešťan napsal - DNE 30.5.2016
Reagujete pozoruhodně. Jak to souvisí s tím, že na poradě TV Prima padlo nařízení, jak vysílat o uprchlické krizi? Pokud bych měl stejné ověřené informace o TV Nova nebo o ČT, postupoval bych úplně stejně.

červen 07, 2016 10:59
Ověřené informace o ČT přece pes má! (už jsem to sem jednou dával, tak jen pro připomenutí) : *NČ*
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie,“ řekl Michal Jankovec, člen Rady České televize, na zasedání rady dne 4. února 2015.
červen 07, 2016 11:06
Enčé, : *deeres*
to víš ty, ale Robert Břešťan, jako obhájce nezávislé žurnalistiky, prostě nezávislý není. A tak mu nezbývá, než jenom nesmyslně se vymlouvat. To nebyla jediná odpověď mimo mísu, kde se snažil obhajovat svoje neobhájitelné napadení TV Prima. On určitě není tak blbý, aby nevěděl, že nemá pravdu, jenže on kope za určitou názorovou skupinu a za svůj článek od nich dostal i zaplaceno.
Jestli si on někdy poslechl na ČT1 publicistický pořad 168 hodin, které jsou uváděné rudou krvelačnou fenou Norou Fridrichovou, tak mu musí být zcela jasno. Ideologicky stoprocentně vyvážená reportáž, jenže pouze jedním směrem, aby nám všem bylo jasno, jak se máme dívat na dění na politické scéně, v ekonomice i na aktuální kauzy a případy.
Tohle je sice starý, z roku 2014 a ČT1 od té doby hodně pokročila "správným směrem", ale je z toho jasné, jaké má názory Fridrichová, Drtinová ....
Vypadalo to na další velkou revoltu v ČT. Celkem 24 redaktorů se podepsalo pod stížnost na zásahy do zpravodajství a jeho neobjektivitu. Dopis adresovaný Radě ČT však podepsali pouze moderátorka Daniela Drtinová a odborář Adam Komers. Ostatní jména neuvedli, protože se obávali negativních dopadů na svou pozici a práci.
V dopise zaměstnanci například tvrdili, že šéfredaktor Mrzena zasahoval do zpravodajství ve prospěch Miloše Zemana a SPOZ.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/227401/ovlivnovani-zprav-v-ct-pod-protest-se-pridala-i-fridrichova-praskl-sef-rady-ct.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

červen 07, 2016 11:46
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]