O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČÍM TO DÍTĚ BUDE?? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 březen 2016
Přejít na obsah
ČÍM TO DÍTĚ BUDE??
Strana 2

 

 

 

 

     Jednou Michal na letní dovolené málem zešílel.

 

    Zastavili se cestou v malém obchodě se smíšeným zbožím, a zatímco jeho žena doplňovala zásoby potravin, Michal se synkem zamířili k hračkám. Kamarád chtěl synovi koupit něco opravdu mužného, tak mu začal vnucovat bakelitový tank, indiánskou čelenku a propisovačku s málo oblečenou slečnou. Pětiletý Rosťa vrtěl zarputile hlavou a doslova se rozzářil blahem až při pohledu na dětskou žehličku. Tu chtěl.

 

      Michala obcházely mrákoty. Když se k nim připojila jeho žena, Rostíkovi se právě koulely po tvářích slzy jako hrachy a kvílel, že chce tu žehličku, zatímco její brunátný manžel řval, že jedině přes jeho mrtvolu a mával mu před nosem bakelitovým mečem.  Když se zmatena podivnou situací zeptala, co tu proboha dělají za virvál, Michal zasípal: „Dášo, už je to tady, náš kluk je gay."

 

     Dáše dalo hodně práce manželovi vysvětlit, že chlapeček tráví většinu času s ní, tudíž je logické, že jí občas zatouží pomáhat a o napařovací žehličku se zrovna tuhle doma přetahovali. Až se Michal bude doma ohánět  šroubovákem a příklepovou vrtačkou tak často jako ona hadrem na nádobí, tak chlapec bude mít k dispozici i mužský vzor. Nakonec se situace obrátila. Z obchůdku vycházel blažený Rostík s žehličkou v podpaží a otrávený Michal, kterému Dáša koupila brožurku Domácí kutil.

 

     Mojí sousedku zase jednou dostal do úzkých syn, který po návštěvě pouťových atrakcí asi půl roku trval na tom, že bude dělat toho pána, co vodí dokola poníky a vozí na nich děti. Když už pomalu začala nacházet k tomuto povolání jakýs takýs vztah a omlouvala chlapcovu volbu tím, že bude alespoň dělat na čerstvém vzduchu, zavyzvídala, co se mu konkrétně na tomto zaměstnání zalíbilo.

 

      Syn se rozzářil. Nejvíc se mu zamlouvá, že pán od koníků nosí špinavé montérky, nechodí do školy, utírá si nos do rukávu a nahlas sprostě nadává.

 

     Moc se tomu nedivte a radši se zeptejte vaší Evičky, proč chce být ekologickou aktivistkou. Možná se dozvíte, že to se vztahem k přírodě nemá zhola nic společného, ale moc se jí jednou v televizních zprávách líbilo, jak jednoho naháněli kolem atomové elektrárny, když tam lezl přes plot... Některá dětská přání bývají i národnostní. Je však zajímavé, že kamarádčin syn po příchodu z multikina dychtil stát se Indiánem, ale po návratu z tržiště ještě nikdy neprojevil zájem býti Vietnamcem.

 

      Dětské touhy nemají prostě s dospělými vizemi a ambicemi slitování. Smiřte se s tím, že vaše dítě bude jen těžko chtít být v útlém věku daňovým poradcem, ale naprosto propadne představě, že jednou bude jezdit s fekálem jako ten pán, co vám minulý týden vybíral žumpu. A taky že nehodlá být sólistou státní opery, nýbrž potulným muzikantem. Protože tomu hodí do klobouku minci třeba i sólista opery, ale toulavý šumař za vstupenky do divadla utrácet nebude. Dětskému naturelu je zkrátka bližší ta paní, co chodí zapisovat stav elektroměru než uznávaný odborník na sémantiku.

 

      A víte co?

 

     Nechme to na nich. Třeba jste právě vy chtěli být před lety popelářem či kominíkem, zatímco dneska se pachtíte s účetní uzávěrkou a závidíte popelářům bezstarostně toulavou svobodomyslnost a kominíkům únik z reality při pohledu na svět z výšky a pošetilé dotyky žen toužících po štěstí.

 

      Zavětřit byste však měli, když vaše maličká propadne okouzlení, že moc pěkné povolání je vybírat drobné z kašny, ovšem tajně...

 

 

Zdeňka Ortová

Fejeton z knihy „Století vhodné pro ženu"

(s laskavým svolením autorky)

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : XY
Vzpominam jak chtel mit muj svagr ze sveho syna slavneho hokejistu. Uz ho videl jak hraje v Kanade, ma milionove konto, fotky ve vsech sportovnich novinach a ja nevim co vsechno....zrejme tomu veril a vsechno se tocilo jen a jen kolem hokeje, ostatni slo stranou i na ukor rodiny a jeho dalsich dvou sourozencu, divek. Ach Boze, co to stalo penez, treninky, utkani, nejlepsi vyzbroj, sportovni skola, kluk byl znechucenej, zbytek rodiny o tom radeji pomlcim. A jak to dopadlo? Proste to nevyslo.
březen 29, 2016 20:31
To se stane... : d@niela
někdy to vyjde, někdy ne. Není každej hvězdou, ale pořád je lepší, když se věnuje sportu, než aby seděl jak pecka doma. Horší je, když mu třeba "vadí" škola. Má jen talent na sport a ve škole mu to nejde. To je pak problém...
březen 29, 2016 22:02
mám být tedy v klidu? : marty
zrovna dneska jsem objevila pěknou nadílku z češtiny - 4,5,5 a uklidňovat se tím, že může být z kluka aspoň úspěšný žumpař? :-
březen 29, 2016 22:13
no, je to průser (todle jinak nazvati nelze) : d@niela
ale - pár impertinentních dotazůch:

a) kolik mu je?
b) jaký má jinak běžně známky z čédiny? To je výjimečný, nebo na ni fakt kálí?
c) na tohle velmi velmi účinkujou odporný pětiminutofky: krátký diktáty... a posléze, pokud to zvorá, musí ohledně každého slova (toho zvoraného) napsat alespoň pár vět zdůvodnění, proč a jak se to píše správně.
d) skřet se šíleně naštve, ale účinkuje to... Vím z vlastní dávné zkušenosti s mými oplégry.
březen 29, 2016 23:27
15 : marty
a je v tom nevinně.Při zkoušení učitel řek, že věděl 80%,přesto z toho byla 4. Diktáty mu nikdy moc nešly a když neudělá 4x správně interpunkci, je to za 5.Je na gymplu, češtináři se jim pořád střídaj, tenhle novej po nicvh chce takovou teorii,že to prej neberou anina pedáku.Každopádně panáček se na vše vykašlal...pocítí to na kapesným a znepříjemním mu život.K diktátu jsem ho včera nedokopala, tak on si přijde sám až mu to dojde,že jinak se výdobytků nedočká.
březen 30, 2016 07:23
... : marty
že je v tom nevinně jsem myslela samozřejmě ironicky...
březen 30, 2016 07:56
to chápu... : d@niela
no, já dovedla bejt pěkně krutá...
ukuchtila jsem něco, co měli děsně rádi a co vonělo na celej barák. Ale - dlabanec byl až po pětiminutovce...

P.S. To střídání učitelů je fakt vražedný, chudák mladej... Ale - i tohle je průprava pro život: v práci jednou taky bude muset poslouchat šéfa, byť sebeblbšího.

Jo, moji holomci vyrůstali ještě ve zlatejch dobách, kdy se chodilo se sběrem, pak taky kdy se mamince muselo pomáhat s úklidem atd. a pak "se" jim ukáplo pár drobáků. Prostě: maminka penízky vydělává, nefasuje... Takže se přičiňte taky!
březen 30, 2016 09:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]