O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MALÉ ZAMYŠLENÍ NAD VELKÝM VÝKUPNÝM PDF Tisk E-mail
Středa, 02 březen 2016
Chápu, že naši politici se musí stále předvádět před veřejností, co všechno pro lidi dělají. Ale lidé by si také měli uvědomit, že už je na čase jim jejich sluníčkářské rozhazování peněz zarazit, protože konec konců každé takové naparování se před veřejností, jak jsou oni neobyčejně solidární, zaplatí nakonec všichni občané z vlastní kapsy. Ano, ono se to politikům z cizího dobře rozdává.


 

 

 

Když se nedávno vynesla na světlo informace, že stát zaplatil za Hanu a Antonii pakistánským únoscům 150 milionů Kč, zloba sdělovacích prostředků se snesla na toho, kdo tuto „prý tajnou“ informaci vynesl. Ale já osobně si ho vážím jako zodpovědného demokrata, protože informoval veřejnost, že díky tomu bude o to méně školek, kanalizací a zvýšení důchodů. Veřejnost má právo vědět, jak vláda s našimi penězi nakládá. Docela bych to bral jako signál k pozdvižení veřejnosti, aby se konečně nad tímto chováním vlády zamyslela.

 

Jenže - veřejnost to nechápe. Je jí jedno, že ztrácí peníze za zbytečné kauzy. Jak vidět, uspěla manipulace, vinen je ten, kdo informaci vynesl, ne ten, který zbytečně vyhazuje peníze daňových poplatníků. Důvěřivá děvčata si vyjedou do nejnebezpečnější oblasti světa za dobrodružstvím, přitom jsou velice dobře informovaná, jak takový výlet může dopadnout. Tam, kde stát vydává varování ohledně velkého rizika, by mělo být jasné, že za případné únosy se nic platit nebude! Tato zásada by měla platit obecně a výjimky by měly platit jen pro osoby pověřené v této části světa prací pro stát.

 

Zaplacení únoscům je především už samo o sobě pozvání, aby totéž vyzkoušeli na dalších občanech. A stejně tak ranou pod pás této akci je informace, že Hana přijala islám a žije podle něj. Zřejmě jej přijala dobrovolně, protože pod násilím je každý akt neplatný a tedy nezakládá povinnost se podle něj i nadále chovat. Jestliže je praktikující muslimkou i doma, tady, kde islám vyznávat nemusí, je to už samo o sobě podezřelé a mlčení obou dívek to podezření jen zvyšuje. Můžeme se i domnívat, že má v Pakistánu muže a možná i dítě. Informace, že se chce do Pakistánu vrátit, se nemusí tedy zdát zrovna nepravdivá a údiv sdělovacích prostředků, že do „takové“ země jako je Pakistán se přece nikdo vrátit nechce, je spíše směšný.  Ano, je to její soukromá záležitost, ale ve světle celé té události je to vskutku nepochopitelné…

 

Naši politici-superhumanisté nejspíš naběhli pochybné turecké organizaci - prý charitativní, která je ve styku s teroristy a z výpalného si tučnou částku jistě ponechala. Ale proč tato organizace nezprostředkovala styk našich bezpečnostních složek s děvčaty a jejich prostředím ještě před vyplacením výpalného a nezjistila, jak se věci skutečně mají? Vždyť si před vyplacením výkupného ani neověřili, jestli se děvčata vůbec vrátit chtějí.   

 

To samozřejmě se už snažím zaplašit neodbytnou představu, že celá akce byla vykonstruována jako obrovský podvod na náš stát… 

 

VLASTIMIL PODRACKÝ

 

 

 

 

Komentáře (345)add feed
Chtěla jsem : Lenka1
to hodit k jinýmu článku, ale k tomuhle se to hodí taky.

Takže:

převzato z internetu - zamyšlení:

Budete otroci ve své vlastní zemi

Toto prohlásil Miroslav Štěpán v listopadu 1989 k dělníkům v ČKD v Praze. Tehdy ho dělníci vypískali, protože uvěřili vlastizrádcům, lhářům a nastrčeným loutkám. Jeho slova se však naplnila.

Kde je dnes ČKD a tisíce dalších fabrik co byly záměrně zlikvidovány? Jak skončili ti, co ho vypískali? Jako nezaměstnaní? Jako bezdomovci? Jako živořící důchodci? Ano, jsme otroci ve vlastní zemi, jen si to někteří nechtějí přiznat.

Kde je dnes Československo, co nemělo žádné dluhy? Kde je dnes vyspělý průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, bydlení, práce a důstojný život pro každého, ...?

Máme rozkradenou, zdevastovanou, vytunelovanou a totálně zadluženou kolonii Česko.

Dluhy nezaplatí ani 10 dalších generací. Máme milion exekucí ročně, 600 tisíc registrovaných nezaměstnaných, další statisíce neregistrovaných nezaměstnaných, 500 tisíc předčasných důchodců, 100 tisíc patologických hráčů na automatech, 4 miliony lidí žijících v chudobě, máme každý den 5 sebevražd ze zoufalství, neboť lidé už dávno pochopili, že dobře už bylo.

Máme tak "kvalitní" život, že jsme první na světě ve spotřebě antidepresiv a prášků na spaní. Devastace společnosti pokračuje vysokým tempem. Teď už zbývá našim otrokářům a vlastizrádcům dílo zkázy dokončit tím, že sem pozvali imigranty. Ti mají za úkol zničit Českou republiku, český národ i celou Evropu, přesně podle plánu. Vlastizrádci, zloději a tuneláři potřebují zamést stopy po zvěrstvech co tady za posledních 26 let napáchali, neboť ani za 100 let to nikdo nedá do pořádku. Proto pomocí imigrantů zlikvidují kolonii Česko i celý český národ.

Podle nezávislých odborníků byl rozkradením, devastací, tunelováním a nezákonným vyvedením majetku do zahraničí každý občan ČR okraden o minimálně 5 milionů korun. Přece nebudou polistopadoví zloději vracet rozkradený státní majetek, to raději zlikvidují zdevastovanou kolonii Česko i český národ.

Už víc jak 26 let posloucháme lži o demokracii a svobodě. Ani jednoho jsme se nedočkali. Jen se po volbách vymění loutky, ale zlodějská totalita pokračuje dál.

V Ústavě České republiky jeden z klíčových zákonů říká: "Veškerá státní moc patří lidu této země". Toto nikdy neplatilo, není dodržováno, ale v této zlodějské totalitě se to nesmí říkat. Někdo si snad myslí, že "lid co má veškerou státní moc" by takovým způsobem likvidoval sám sebe a stát ve kterém žije?

Jedinou pozitivní věc proti období před estebáckým pučem v roce 1989 jsem po dlouhém hledání přeci jen našel. Už nestojíme fronty na banány.

Autor: Zdeněk Klímek


březen 02, 2016 22:38
... : Mikin
No, tohle jsme zde uz dukladne prodiskutovali pod mym clankem pred necelymi 2 tydny, tak nechci mlatit prazdnou slamu.
http://www.kudlanka.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=7703&Itemid=50#jc_allComments
Rekl bych, ze uroven clanku pana Podrackeho trvale klesa. Drive byly vic k zamysleni, ted ten dobry muz akorat rozumuje o vecech o kterych toho moc nevi (napriklad o riziku ktere hrozi v Pakistanu turistum) a opakuje neoverene klepy.
A to je podle me pro clanek ktery ma byt zamyslenim dost malo.
No, aspon ze tem holkam po vzoru nejruznejsich "expertu na vsechno" sproste nenadava.
březen 02, 2016 22:43
... : bb
když sem ještě chodívala psát báječná Můra, občas vyrobila smajlíka tlučícího se hlavou o zeď
mám podobné nutkání, jak po přečtení článku, tak po přečtení prvního komentáře
ale neumím toho smajla
březen 02, 2016 22:47
Hele, bb, : Lenka1
pořád tvoje dcera s VŠ maká od nevidím do nevidím (nemá čas se ani najíst a napít, jak jsi psala a po skončení ofiko pracovní doby musí být na telefonu) za úžasných 14 000,- Kč?

S výhledem, že jí za dva roky přidají celých 2 000,- Kč v základu?Fakt si o sobě myslíš, že jsi chytrá?
březen 02, 2016 22:58
Klik to dělá na hodinu? : Lenka1
Je to alespoň 50,- Kč?

Kariéra. smilies/grin.gif
březen 02, 2016 22:59
Zdravice soudruhu Kimovi : Mikin
Zde mate dalsi dilo Lencina oblibeneho autora Zdenka Klimka

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/KOMUNISTICKA-STRANA-CESKA-21-61946/clanek/Soudruh-Kim-Jong-un-oslavil-33-narozeniny-66500

Soudruh Klimek je Generalnim tajemnikem KSČ 21 (Komunistické strany české) a sve ovecky zasobuje podobnobnymi moudrostmi na facebooku casto.
Dobre ze jeho informace padaji na urodnou pudu. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
březen 02, 2016 23:08
Marná : Lenka1
snaha, Svetříku. Mě nenasereš.
březen 02, 2016 23:11
Lenka1 : bb.
takhle jsem to nepopsala, žes to poněkud překroutila k obrazu svému je pro tebe typické.
Její práce má i jiné souvislosti, o kterých jsem psala, buď ti unikly, nebo je nechceš vnímat. Je to jako s doktory, aby získali praxi, o kterou stojí, zkušenosti, které chtějí mít, vezmou práci ne zrovna lukrativní. S tímhle příkladem už to možná pochopíš. No a mimojiné, 6 týdnů dovolené a placené volno na studium, studuje při práci na KU, se jí taky hodí.
Klidný pelech za 25 mohla mít, ale ona má jistý cíl, který nebudu rozebírat, a dělá pro to to, co dělat musí a co dělat chce.
Tolik k mé dceři.
březen 02, 2016 23:12
... : bb.
Jo a přidáno po zkušebce dostala taky, abys tedy byla komplet v obraze, když tě to tak drásá.
březen 02, 2016 23:18
Mikine, : bb.
smilies/wink.gif
březen 02, 2016 23:19
Nezakecávej to, : Lenka1
tak kolik?

Jestli se jí taková "kariéra" vyplatí, až si pak na prahu čtyřicítky vzpomene, jestli by taky neměla založit rodinu, když předchozích dvacet let makala na kariéře.

Psala jsem to ne proto, že bych se chtěla posmívat tvojí dceři, ale proto, že její plat a pracovní pozice jsou tvrdou realitou kolonie Česko pro drtivou většinu mladých lidí, a o to je to smutnější, že to nejenom oni, ale i jejich rodiče považujou za normální.


Aneb slovy klasika: "Je něco shnilého v Království dánském."

P.S. Nevím, kdo je Z.Klímek a není to můj oblíbený autor.
březen 02, 2016 23:24
bb : Mikin
ja to zacal cist a rikam si: "to neni mozny, to musel napsat nejakej skalni komous". Tak jsem to dal do Googlu a uz se sypaly srpy, kladiva a nenavist.
Tohleto si oni posilaji navzajem internetem a veri tomu. A my se pak nestacime divit, co to z nich tady na Kudle leze za silenosti. smilies/grin.gif
březen 02, 2016 23:29
Lenka1 : bb.
nezakecávám nic, nenapadá tě, že komusi z internetu nebudu zodpovídat otázky na plat a intimní život mé dcery? Vím, že se tu rozmohlo buranství, primitivní tupost a arogance mají zelenou, ale svou dceru do toho tahat nebudu.
Ona to má ve svých 27 v hlavě i v životě srovnané, tebe se to ale netýká. Na prahu čtyřicítky jsi ty a přesto se tě neptám jak si vedeš v práci, kolik bereš a kdy budeš mít dítě.
březen 02, 2016 23:49
Mikine, : bb.
bydlím na malé obci, takže se skalními komunisty prostě přicházím do styku ať chci nebo nechci, a vycházíme spolu hezky, protože politiku neřešíme, jinak bychom se asi povraždili :-) ale je fakt, že tady jsem na to až tak nebyla zvyklá, u nás jsou ti skalní 60-65 letí zedníci, co si za dob JZD a svého pracovního poměru tam postavili domy pro sebe a své děti ;-), po revoluci si s velkým hurá udělali živnosťáky, načež zjistili, že by museli makat, a tak se fofrem nechali zaměstnat kde se dalo, takže dál mohli nadávat u piva na poměry v práci a pak pěkně rychle do důchodu, a nadávat znovu na poměry. Ti ovšem, co vím,na Kudlanku nechodívali..no ale časy se mění.
březen 02, 2016 23:53
bb : Mikin
mas pravdu, nic vic o sobe nerikej. Podivej, jak tady ta dobra pani rozvedla to, co jsem o sobe napsal ja. Pritom sama pise z naproste anonymity.
S tema komousema na vesnici je to zajimavy. Ja se s tim ve velkem meste kam jezdim jen na navstevy setkal jen malo.
-----------------------
V tom clanku Lencina Generalniho tajemnika UV KSČ 21 (netusil jsem ani, ze neco takovyho existuje) me zaujalo, ze jedina kladna vec kterou soudruh nasel je, ze "nestojime ve fronte na banany". Jakoby za te jejich vlady chybely jen banany. A jakoby lidi krome dostatku zbozi a vyssi zivotni urovni neziskali i nejruznejsi obcanske svobody, (svobodu slova, shromazdovani, cestovani atd...) a hlavne demokracii.
Oni si komundirove snad mysli, ze lidi za 26 let na tu jejich hruzovladu zapomneli. Jinak by nemohli psat a kopirovat takove blbosti.
březen 03, 2016 00:13
Ono k zamyšlení je zejména to, že: : NČ
"...se nedávno vynesla na světlo informace, že stát zaplatil za Hanu a Antonii...".
-----------------------------------
Sama se zřejmě nevynesla. Ten, kdo ji vynesl, by měl už být nezaměstnaný. Stejně, jako jeho nadřízený! I když, oni si to ti únosci mezi sebou také řeknou, na to nepotřebují sledovat ČT.
Tohle je těžká věc, určitě ale bylo užitečnější, zachránit za 150 mil. dva mladé životy, než třeba nechat jednoho Sášu s Promoprem pumpnout beztrestně státní kasu o 300 mil. Votom snad žádná!
Na druhou stranu, ty dámy by se nějak, aspoň symbolicky, měly na té částce podílet. Za blbost se platí, a blbý jsou zcela určitě. Nebo se na to vztahuje nějaké cestovní pojištění...?
březen 03, 2016 07:00
Ja nechapu, ze se vubec nekdo muze rozcilovat kvuli smesnym 150 mil za zachranu 2 naivnich divek, : moira2
a nikoho nerozciluje 42 milliard solarnim baronum jen za letosek.......... Kdyz si tohle nechame libit, tak jsme opravdu trapne ovecky a je vic nez jasne, ze si take nechame libit jakoukoliv dalsi svinarnu. Staci rict, ze za jednoho uprchlika dostaneme 5000 EUR a uvidite ten tanec neziskovek a vlady. To bude humanitarni cirkus. Jak jde o prachy, narod jde stranou. Vyrobi se zakon, do televise pusti ty spravne emoce a kdyby to nahodou nezabralo, jeste jsou tu kriminaly.... Tak proc se pored vozime do 2 holkach? Protoze se nemuzou branit?? Ale zkusit bojovat proti solarnim baronum. Uvidite, jak dlouho budete zit.
březen 03, 2016 07:45
moira2 : Tonda
Ó jak pravdivé, neumím si představit že bychom ty dvě, byť neskutečně blbé a nezodpovědné nechali ve spárech těm, darmo mluvit. Ono se to kecá těm kdo sedí v bezpečí doma a jinak by se na to dívali jako rodiče těch dvou zbloudilých duší. Ano, věděly kam lezou, jaké je tam nebezpečí. Ale odsoudit je k smrti? To snad ne.
březen 03, 2016 08:51
bb, : Lenka1
takže už 27? To jsem tedy myslela, že je mladší. O to je na tom hůř, protože roky běží. Fakt ti nežeru ty kecy, že mohla mít v kanclu 25 čistýho a šla radši otročit s vyhlídkou zářných zítřků.

Za ty peníze, o kterých mluvíš (14 000,- brutto), jsem já pracovala v 19 a po dvou letech se mi to zdálo málo, tak jsem šla jinam, kde mi dali víc. Samozřejmě jsem na sobě i nadále pracovala.

A to ještě podotýkám, že v té době bylo oněch 14 000,- Kč o dost víc v poměru k cenám než dnes.

Ne, fakt si nemyslím, že to tvoje dcera má v hlavě srovnané, sorry.

Když do něčeho nechceš tahat svoji dceru, jak píšeš, tak o ní prostě nepiš. Tohle všechno jsi vyžvanila ty sama. Jak prosté, milý Watsone, že?

Na prahu čtyřicítky nemám děti, protože jsem prostě nenašla chlapa, se kterým bych věřila, že budeme rodina. A nemám v hlavě nasráno, abych si pořídila dítě za každou cenu a pak kňučela, jakej je to hajzl, že neplatí alíky a já s dítětem chcípáme hlady.

Teď už druhým rokem fajn chlapa mám, ale vzhledem k tomu, že tebou milovaní musulmani a naši zrádní politici dělají všechno pro to, aby tady v Evropě vypuklo peklo, tak se do toho nehrnu.

Nepřipravím svému dítěti takovouhle budoucnost.

Dnes bych za těch 14 táců brutto ani nevstala z postele.

Máš ještě nějaký další dotaz?

Tvoji dceru jsem uvedla, protože na mnou uvedený článek sedí jako prdel na hrnec, bohužel. Nic víc v tom nehledej.

P.S. Občas i komunista může mít v něčem pravdu, to ale jednoduší fanatici s černobílým viděním světa nepochopí.

březen 03, 2016 09:03
Nč : mia I
taky to tak vidím. Měly by něco uhradit, už z principu. Nést zodpovědnost za své chování taky patří k dospělému člověku.

Tady na tom případu mi přijde smutné hlavně to, že jde v podstatě o Sophiinu volbu. Povedlo se zachránit dvě mladá děvčata, nejsem proti. Ale díky penězům za výkupné zemřou rukou teroristů jiní. Uvědomují si tohle vůbec ty dvě?
březen 03, 2016 09:07
moira2 : Lenka1
řekla bych, že lidem vadí nejenom těch 150 mega, námi zaplacených za jejich blbost. To, o čem jsi psala, je pochopitelně svinstvo taky.

Ale nemyslím si, že je správný těch 150 mega bagatelizovat, protože jinde se krade a rozhazuje víc. Sorry.

Osobně bych je alespoň část toho nechala zaplatit, klidně třeba formou osobního bankrotu. Protože si nemyslím, že to, jak to celé proběhlo, je fér vůči daňovým nevolníkům.


březen 03, 2016 09:11
Lenka1 : Ketrin
Na prahu čtyřicítky nemám děti, protože jsem prostě nenašla chlapa
Žádný div. Proto trávíš dny a večery na netu, kde se navážíš do slušnejch lidí typu bb nabo Mikina, protože v reálu si pokecáš tak akorát se svými papouchy, ubožačko.
březen 03, 2016 09:24
... : Mikin
Tehdy ho dělníci vypískali, protože uvěřili vlastizrádcům, lhářům a nastrčeným loutkám.
Krasne, ze v Ceske republice dodnes existuje nekdo s titulem "Generalni tajemnik UV KSC".
Akorat nemyslim, ze ti disidenti a studentsti vudci kteri ten hnusny rezim svrhli byli nejaci vlastizradci, lhari, nebo nastrcene loutky.
Vlastizradce nebo lhar je spis soudruh Klimek. Anebo lide, kteri tuhle nenavistnou spinu rozsiruji.
březen 03, 2016 09:24
Káčo, : Lenka1
něco k věci by nebylo? Jestli ne, tak padej dělat na důchodce. smilies/grin.gif
březen 03, 2016 09:28
K věci : Ketrin
je to úplně stejně jako tvůj první příspěvek březen 02, 2016 22:38. Nazdar.
březen 03, 2016 09:34
Zdroj Lencinych moudrosti : Mikin
březen 03, 2016 09:39
Kaťuš, : Lenka1
udělej pro mě (a vlastně i pro sebe) něco, nauč se číst, ju?

Nebudeš potom vypadat tak hloupě, věř mi.

Díky.
březen 03, 2016 09:40
Ketrin, : Mikin
to zminene "neco k veci" v diskusi pod clankem o vykupnem pro unesene holky je podle Lenky clanek od Generalniho tajemnika Ustredniho vyboru Komunisticke strany ceske, soudruha Zdenka Klimka.
smilies/grin.gif
březen 03, 2016 09:43
Ketrin : mia I
nechci se vměšovat, ale takových lidí, kteří vypadají, že si v reálu nemají s kým pokecat tu je více. smilies/wink.gif A navíc na internetu ze sebe můžeš udělat ďábla i světici. Já si dodnes pamatuji, jak sem psala jedna pedagožka , které dělalo děsně dobře, že ji ostatní mají za psycholožku.
březen 03, 2016 09:46
... : deeres
Budete otroci ve své vlastní zemi. Toto prohlásil Miroslav Štěpán v listopadu 1989 k dělníkům v ČKD v Praze. Tehdy ho dělníci vypískali, protože uvěřili vlastizrádcům, lhářům a nastrčeným loutkám. Jeho slova se však naplnila.

Tehdy jsem ještě také pískala, klíčema už jsem nezvonila, protože, to už jsem viděla nápisy:"Havel na hrad!"
Těch 5000Eu na jednoho imigranta,kterého přijmeme, má být již odsouhlaseno, jednorázově, pak to má být pouze"2000Eu. Neziskovky se už na to třesou.Taky bych je chtěla. Včera jsewm viděla rozbor o zaměstnavatelnosti imigrantů, teprve po 15 letech je z nich zaměstnáno 75%, tu zbývající čtvrtinu příslušný stát už doživotně živí.
V Německu padají hraniční závory, co to znamená pro nás?
Proud imigrantů se stočí víc na východ. A po kobylkách vždy zůstane jen spálená zem.
Jsme sledováni Velkým bratrem, nejenom po síti, ale i kamerami. Jsme běžně monitorováni v práci. Už žádná sci-fi. Vše pro naší bezpečnost i správné pracovní nasazení. Žádný zaměstnavatel vám nedá peníze na ruku, musíte být klientem některé z bank. Naše životní parametry jsou nastaveny tak, že dlužíš, dlužím, dlužíme.
Kalouskova složenka na 121.000. Kolik to je dneska?
Máte bezkontaktní kartu,tak to je další krok k tomu,jak zrušit peněžní oběživo
Hotovost omezuje moc centrálních bank…
Chystají se telefony se zabudovanou SIM kartou
Apple a Samsung chystají přelomové změny. Tradiční SIM kartu nahradí čip
.
Ze systému, kde vás mají pod palcem prostě nevypadnete, jedině, že budete bydlet pod mostem a živit se a léčit kořínkama. Stáváme se otroky ve vlastní zemi. Nakonec ten blbec Štěpán měl pravdu. Blbec proto, že jedinej se nechal zavřít.
A osobně si myslím. že kdyby v Rusku nebyl Putin, ale Chruščov, tak bychom už dávno nebyli ve studené válce, ale už by tady lítaly atomovky.A že by nedoletěly až do USA, neva, na americké základny rozmístěné po Evropě by dosáhly.
březen 03, 2016 11:01
K těm komunistům : Lenka1
Myslím si, že na přelomu let 89/90 lidem šlo nejvíc asi o to, aby si mohli svobodně vydělat prací. Aby nemuseli načerno melouchařit, protože to sice bylo do jisté míry tolerované, ale přeci jenom kdykoli trestněprávně zneužitelné věrchuškou.

Taky se spousta lidí na to v 90. vrhla. Od pečení kremrolí, opravy aut, po různé do té doby nevídaných nabídek služeb.

No a to dneska není možné. Vydělávat svobodně jde teoreticky na papíře, ale realita je o něčem úplně jiným než bylo pozdně-socíkové „živnostničení“ na povolení Národního výboru.

Nejnovější aktivity z dílny soudruha NeBureše - kontrolní hlášení DPH a EET - to jenom dorazí.

Dnešní poddaný je v daleko větším hajzlu, než tehdejší poddaný za socíku.

Zvrácenou obludnou neobolševickou politikou se podařilo domrdat ekonomiku.

Já se tím pádem vůbec nedivím těm pár podnikatelům, kteří ještě svými firmami vytvářejí hodnoty a jedou načisto bez dotačních titulů, že v podmínkách stále se prohlubující hospodářské recese dřou své zaměstnance z kůže.

Kolik je těch normálních, kteří jedou čistě za svoje bez přisátí se na státní cecek dotací, programem "zelená úsporám" počínaje a "kotlíkovými dotacemi" konče?

Jak je možný, že se podnikatelem nazývá někdo, kdo do pronajatýho baráku narve hromadu cigošů a na jednoho v cimře, inkasuje od státu 15 000,- netto každej měsíc?

Co se týče různých panů Letiště, Dienstbierů, Rumlů a dalších vejlupků. Kdo si v té době (raná 90.léta) dokázal opravdu uvědomit, že to jsou vlastně stejní sráči, jako Husák, Biľak nebo Štrougal? Že to jsou lidi, kterým nešlo o nic jiného než vykopat starou šlechtu z jejich sedel a posadit se tam místo ní?

Že na lidi sral Bílej tesák za komárů a sere na ně i teď?

Vůbec se nedivím, že se lidem současné podmínky, které mají pro život, zhnusily. To není zažraný komunismus v nás. Tím to není možné odbýt. Je to o tom, že lidi pochopili, že plyšák byl celý jeden obrovský podvod.

Po "srandapuči" si spousta lidí myslela, že bude líp. Akorát že nevěděli, že někomu jinýmu, ale ne jim!

Ještě tak do roku 1997 to nějak šlo, pak se to začalo podělávat a celkově se to posralo vstupem do NATO a EU. Tehdy jsme definitivně ztratili státní suverenitu stali se bohapustou kolonií.

Největšími kapitalisty (ty v TOP09 a ODS nevyjímaje) jsou dnes tak ti tehdejší největší komunisti.

Kdo „privatizoval“ (čti rozkradl) vaši fabriku? Vy nebo váš ředitel s náměstkem?

90% lidí, kdyby vidělo, co je dnes, tak by rozhodně žádnejma klíčema nikde nezvonili a Havla kopli do prdele a EU s NATO taky!

Po rozpuštění Varšavský smlouvy mělo být logicky rozpuštěno i NATO.

A těch zbývajících 10%?

No to jsou ti, kteří to po roce 89 rozkradli….bývalí komunisti, StBáci, bývalí emigranti nebo bývalá šlechta a k tomu zlodějský církve.

Všichni si urvou co se dá akorát my můžeme mít tři zaměstnání a zase na ně dělat jako kdysi.

Máme ale zahraniční zboží, který je ale vyrobený jen pro východní Evropu, můžeme do zahraničí (třeba do na výlet do švédského chalífátu, abysme viděli, co nás čeká,) a místo amerických jaderných bomb na nás budou padat ruský.

Když nás NATO zatáhne do války proti Rusku.

No..ale možná i ty americký.....

Když zmrdi ve Washingtonu usoudí, že je zapotřebí ty vzpurný Slovany tak trochu humanitárně zbombardovat.....

A jako bonus nám k tomu v parku postaví mešitu, protože islám je náboženství míru. To dá rozum, ne? Fakt výhra jak prase…
březen 03, 2016 11:20
Lenko : Boha Jeho
P.S. Nevím, kdo je Z.Klímek a není to můj oblíbený autor.

je to autor tvého článku, který jsi sem vlepila

Kde je dnes Československo, co nemělo žádné dluhy? Kde je dnes vyspělý průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, bydlení, práce a důstojný život pro každého, ...?

Mělo dluhy kam se člověk podíval. Od vzduchu, kterej se nedal dejchat - pamatujete si ještě jak to vypadalo před odsířením elektráren v severočeské pánvi? Šedivé oprejskané baráky kam se člověk podíval. Průmyslové podniky, přinejmenším ty v mém okolí, kde stále sloužily předválečné stroje a vyráběly výrobky na sklad, hlavně že podle pětiletého plánu. školství, kde jsme se učili o světlých zítřkách.

Důstojný život pro každého ? Tak to už vůbec darmo mluvit.

JJ, dneska to je jiná. Obchodní centra zejí prázdnotou, auta člověk zaparkuje kamkoliv, protože na ně nikdo nemá, a například špinavé závody autoprůmyslu, kde si dělník nevydělá ani na slanou vodu krachují jeden za druhým.


Teď už druhým rokem fajn chlapa mám

To se dost divím, protože ženskost není zrovna vlastnost, v který by si vynikala.
březen 03, 2016 11:29
Boha jeho, : Lenka1
ne každej chlap stojí o tuctovou blbku, která má tu tvojí tzv. "ženskost".

A ne, opravdu netuším, kdo onen pán je. Mám tím na mysli, že ho neznám a nezajímám se o něj, našla jsem jeho článek, se kterým ve většině souhlasím, proto jsem ho sem dala.

A na rozdíl od jiných nejsem plagiátor, takže jsem uvedla jméno autora. Toť vše.
březen 03, 2016 11:36
Deeres, v mnoha věcech ti musím dát za pravdu. : strejda
Toho šaška Štěpána, jsem však neměl nikdy rád. To byl jakýsi princ... :-)
Problémem dneška jsou však jen zavilí řvouni, kteří chtějí mít za každou cenu navrch a kteří vlastně rozdělují stát na dva tábory. Oni jsou ale svým způsobem směšní, i když se mnozí vydávají za mluvčí národa, hééééérci a hééééérečky, třeba, protože dávají najevo, že nedomýšlejí věci a události do konce. A ta naše evropská a vládní elita? To jsou také převážně jen samá jelita. Už tehdy, když začali s těmi hloupými banány, s jejich křivostí a s názvy másel, říkal jsem si, kam jsme to jen vlezli...
S migranty to ti vítači, humanisté, nedokážou také domýšlet, co se tu stane za pár let, až se oni budou drát o křesla do zastupitelstev, do parlamentu. Vždyť oni jen zneužijí tu naši nastavenou pseudodemokracii. A nedivím se Lence, že do této nejistoty neplánuje dítě. Já, být v mladém věku, také bych ho do tohoto absurdistánu, do této nejistoty, nechtěl přivést. Migranti, to je zkáza pro Evropu. To je normální okupace beze zbraní. Zatím. Z toho těží jen vyčůrané neziskovky, které také nevidí dál, jen do zítřka, na další prachy. Co tvář, to nekvalifikovaný primitiv. A tohle tu budeme živit mnoho desítek let a tolerovat jejich úchylky a kriminalitu, než jim tu zprotivíme život?

Putin, to je další frekventované a nenáviděné slovo, omílané mnoha hloupými lidmi, ale i novináři, kteří mají k novinařině skutečně daleko. Nebýt Putina, už bychom tu asi nebyli. I když ho nemusíme mít rádi, můžeme být rádi za to, že on je v úřadě. On, přemýšlivý člověk, který je (byl) cvičen na to, aby přemýšlel a nedělal unáhlená gesta, jaká by dělal třeba Chruščov.
Tedˇ jde jen o to, aby i na druhém straně oceánu nebyli takoví zbrklí Chruščovové. I když jsem četl, jak se jistý generál vyjádřil vůči Rusku, přesně jako sup. Oni snad musí vést války za každou cenu, jinak jde to jejich hospodářství cu grunt. :-)
Mě už jsou ti krátkozrací lidé, kteří si nevidí ani na špičku nosu a kteří jsou rádi, že udělají aspoň jakési písmenkové dusno tím, že schválně urážejí a nasírají své oponenty, k smíchu i k pláči. A ti, kdo urážejí Zemana a ostatní, kteří nechceme, aby se tu rozmnožila a uvelebila ta slimácká verbež, to jsou ti stejní, kteří mají jen jedovatou slinu i pro Putina. A pro vše logické a lidské.
březen 03, 2016 11:41
A jak vidno, : strejda
ta migrantská pakáž už se stává i předmětem vydírání. "Jakmile odejdete z EU, pustíme k vám migranty", říká zakládající člen toho evropského blbince, Francie. Být Brity, odpovím, že pokud pustíte, budeme střílet...
Už je na čase, abychom také z toho EU blbince vypadli. Nečeká nás žádná budoucnost.
březen 03, 2016 12:34
Pratele, prestante s temi osobnimi utoky! : moira2
To je opravdu nedustojne. Nenechte zlost cloumat svym majestatem.
březen 03, 2016 13:15
"Neceka nas zadna budoucnost" : MOIRA2
Neceka. Nedavno dobrovolne zemrel clovek pro svou pravdu a NIKOHO to nezajima. Jak to,ze nase "nezavisla" media nerozpoutala hon na zaklade 6 hodinove vypovedi? Jak to,ze se donekonecna omilaji nesmysly kolem Peroutky, ale soucasne garnitury si v klidu pachaji svoje zlociny?
Mlcime? Tak dobre nam. Ale nasim detem tu dobre nebude........
březen 03, 2016 14:06
Moiro2, protože ten člověk byl součástí : strejda
jakéhosi soukolí a to se samo nezačne přece vyšetřovat. Na tom není zájem ani politický ani ekonomický (myslím tím špičky toho soukolí). Kdyby vyšla pravda najevo, musely by ty špičky opustit moloch. Předmětem zájmu je sledovat plebejce, obyčejné lidi, aby věděli, jak se ten dav chová a co zamýšlí. Aby věděli, jaké mají ještě šance a jak veliký manévrovací prostor.
březen 03, 2016 14:13
Já to vidím tadu kousek v Německu : strejda
nejaktivnějšími bojovníky proti migraci Německa je právě Sasko. V ostatních zemích, snad krom Bavorska, se lidé bojí něco říct. Tam se prý i udávají. No je to možné? Kvůli té verbeži se vlastní národ bude hašteřit? Pegida tu má velkou podporu i budoucnost a jak vidím, stále se k ní přidávají noví a noví lidé. Už je na čase, aby se i ostatní probudili. Tím, nemyslím Jehovity a jejich plátek... :-)
březen 03, 2016 14:23
strejdo, Nemci jsou divni. Tak pracovity, sikovny a cistotny narod. : MOIRA2
A porad se pokousi se sebeznicit a vzit sebou i vsechny okolo. Ja je nechapu.
březen 03, 2016 15:02
Moiro2, jestli to není tím, : strejda
že my, z bývalého východního bloku, máme jakousi fobii z nadvlády nad námi. Dříve to byla Moskva, nyní se bráníme zvůli Bruselu. A vše, co smrdí nějakým diktátem, to je nám odporné. A to Němci nezažili. Tak to vidím jí, matinko... :-) (To je zase z Mamzelle, ale ona říká "taková jsem já, matinko" :-) )
březen 03, 2016 15:22
... : Mikin
Okopirovat sem clanek fanatickeho stalinisty ktery tvrdi, ze jedina dobra vec je ze nejsou fronty na banany a chvali zadratovany komunisticky koncentrak, to je stejna ubohost jako treba chvalit nacisty.
A kecat o rozpusteni NATO v dobe, kdy je Putin cim dal agresivnejsi a netaji se plany na znovuobnoveni byvale sovetske Rise, to uz je skutecny hnus.
březen 03, 2016 16:53
Lenka1 : bb.
takže už 27? To jsem tedy myslela, že je mladší. O to je na tom hůř, protože roky běží. ano, 27, první dítě jsem měla brzy, před dvacítkou. Roky běží všem, ve 27 pracovat, dálkově studovat a nemít ještě dítě je úplně normální. Rodinu zatím nechce, až ji bude chtít, má k tomu všechny podmínky, dobrého partnera, velký byt, a jistotu, že bude mít práci po celý život, protože život není jen pět let na mateřské. No a pro tebe je zase normální být ve 40 vojanda (nebo propuštěná vojanda) bez rodiny, každému co jeho jest.
Fakt ti nežeru ty kecy, že mohla mít v kanclu 25 čistýho a šla radši otročit s vyhlídkou zářných zítřků. mně je jedno co komu žereš. Sděluju ti fakta, když se ptáš a mně se chce ti odpovídat, nic víc. Tu klidnou práci už měla, ne za 25 čistého, ale za víc než teď, a když jí nabídla tu práci co dělá teď, neváhala, protože to chtěla dělat už když tam byla na stáži. Je to jistota, baví ji to, ale je to náročné a za málo peněz, zatím. Předchozí práce byla jistota za víc a v klidu, s jistotou malého povýšení. Na podzim jim odešla vedoucí (nic velkého, několik lidí), dceři nabídli aby se vrátila, takže by se na těch 25 dostala. Ale má jiný plán, jiný cíl, takže zůstala kde je.
Jako máma bych jí přála klid, pohodu za víc, ale naprosto ji chápu a fandím ji. Na postoj "teploučko, klídek a nějak to doklepat do důchodu" má fakt času dost.

Za ty peníze, o kterých mluvíš (14 000,- brutto), jsem já pracovala v 19 a po dvou letech se mi to zdálo málo, tak jsem šla jinam, kde mi dali víc. Samozřejmě jsem na sobě i nadále pracovala.
tak ona to měla v čistém a už má víc, ale to je jedno, pořád to není nic moc. Proč to dělá už jsem ti vysvětlila 2x. Že u toho vydrží a ty bys nevydržela? nebo, jak říkáš, bys kvůli tomu ani nevstala? no to je právě ten rozdíl, když člověk dělá práci co ho baví a dělá ji s nějakým cílem, ke kterému se dostane jen skrze tu práci. A když, pochopitelně, nemusí řešit finance. Což nemusí, počítali jsme s tím, že do promoci nebude pracovat, ale nechtěla už být závislá na nás. Jinak by mohla být klidně doma a studovat si, nebo třeba pro mě za mě dělat zadarmo v psím útulku, ale ona už si chtěla vydělat, nejen od nás dostávat.

Ne, fakt si nemyslím, že to tvoje dcera má v hlavě srovnané, sorry. děkuji. Od někoho jako ty mě takové sdělení vysloveně potěší. Kdybys napsala opak, byla bych z toho poněkud rozmrzelá.

Když do něčeho nechceš tahat svoji dceru, jak píšeš, tak o ní prostě nepiš. Tohle všechno jsi vyžvanila ty sama. Jak prosté, milý Watsone, že? Ale jo. Akorát že před několika měsíci. To už jsem tu kdysi s někým probírala - ten drobný rozdíl, který někteří nechápou. Když tu někdo píše něco ze svého soukromí, dává to do placu a tím pádem se k tomu kdo chce může vyjádřit. V tu chvíli. Ne za půl roku, kdy o tom ten člověk nemluví, vytáhnout něco z jeho soukromí. Něco se mohlo změnit, a nedějí se jen hezké věci, dějou se i zlé věci, nemoci, katastrofy, není dobré šlapat v druhých jako slon v porcelánu. Tohle sice není ten případ, naštěstí, ale to nikdy předem nevíš. Jenže to prostě někomu nedojde. To chce dobrou výchovu a trochu sociální inteligence. Obojí ti schází.

Na prahu čtyřicítky nemám děti, protože jsem prostě nenašla chlapa, se kterým bych věřila, že budeme rodina. ano. Nedivím se.
A nemám v hlavě nasráno, ano. Ty si myslíš, že nemáš.

Teď už druhým rokem fajn chlapa mám, ale vzhledem k tomu, že tebou milovaní musulmani a naši zrádní politici dělají všechno pro to, aby tady v Evropě vypuklo peklo, tak se do toho nehrnu. No co naděláš. Před 10 lety, když jsi byla mladá, nebyl chlap. Teď jsi na hraně, ale jsou tu ti musulmani. Teda, nejsou, ale co kdyby. No a za 5-10 let budeš na dítě stará, ale nebude ti to vadit, protože tu budou třeba Marťani.

Máš ještě nějaký další dotaz?na nic jsem se tě neptala

Tvoji dceru jsem uvedla, protože na mnou uvedený článek sedí jako prdel na hrnec, bohužel. Nic víc v tom nehledej.
vůbec ne. I když by sis to přála, já vím. Ale bohužel, jsou i lidi, co jsou spokojení, mladí, zdraví a šťastní, mají partnera, vlastní bydlení a vzdělání, práci co je baví, nemají dluhy a nemusí poslouchat nějakého moulu jen proto, že u něj mají o pár stovek víc peněz.

Dnes bych za těch 14 táců brutto ani nevstala z postele. salutuješ za víc? :-)) No nic ve zlém. Hele, já znám dost lidí, co MUSÍ vstát z postele i za míň. No a ona nemusí, ji ta práce baví. To je pak asi něco jiného.

P.S. Občas i komunista může mít v něčem pravdu, to ale jednoduší fanatici s černobílým viděním světa nepochopí. s tím souhlasím a nikdy jsem netvrdila, že žádný komunista nemá v ničem pravdu. Ostatně, můj skvělý, báječný děda byl skalní komunista. I když se s tátou kvůli tomu sekali v jednom kuse, vůči svým charakterům neměli nejmešní výhradu. Dodnes na dědu lidi v dobrém a rádi vzpomínají. Což se o některých nekomunistech určitě nedá říct.

březen 03, 2016 18:11
... : bb.
Boha jeho, : Lenka1
ne každej chlap stojí o tuctovou blbku, která má tu tvojí tzv. "ženskost".

aha, tak proto jsi raději neženský tuctový agresivní blb. Škoda, že ti doma nevysvětlili, že i chytrá ženská může být netuctová ženská, nemusí být babochlap aby ho brali vážně. Spíš, vím že tě to vyděsí, platí opak.
březen 03, 2016 18:16
deeres : bb.
Nakonec ten blbec Štěpán měl pravdu. Blbec proto, že jedinej se nechal zavřít.

no byl to jen blbec. Kdyby měl svědomí, tak se zastřelil jako Kapek.
březen 03, 2016 18:20
Muze mit komunista pravdu ? : Mikin
Pochopitelne ze muze. Stejne jako muze mit pravdu treba nacista. Tihle dva rodni bratri muzou stat vedle sebe, rikat ze je zeme kulata a budou mit pravdu.
Pokud ovsem zacnou po vzoru Lencina Generalniho tajemnika tvrdit, ze jejich rezimy byly lepsi nez demokracie, budou lhat.
Mimochodem - i mezi komunisty ci nacisty se mohou najit pomerne slusni lide. Napriklad Gorby, Dubcek, nebo nas rodak Oskar Schindler z Brnence.
Bohuzel - ani soudruh Klimek, ani nas babochlap k nim nepatri. :-
březen 03, 2016 18:55
Hm, bébé, : Lenka1
koukám, že jsem ti ale musela zdvihnout mandle, když jsi mi věnovala celou stránku a začala jsi vypadávat ze svojí role slušné dámy. Pravda bolí, co?

Jenom potvrzuješ to, co si o tobě celou dobu myslím- navrch huj, ale vespod fuj. Falešný pokrytec par excellence. Na povrchu dáma, pod povrchem závistivá pouliční drbna s naprosto nulovou schopností sebereflexe.

K tomu tvému slintu ti řeknu jen dvě věci:

1) z tebe tvoje přesvědčení o vlastní morální nadřazenosti a pohrdání jinými přímo stříká, ale ve svojí omezenosti si neuvědomuješ, že je to pouze iluze

2) svoje pravidla o tom, jak se mají nebo nemají vést diskuze, kdy se o čem smí nebo nesmí mluvit, si strč za klobouk. Nebo i jinam. Vysvětlily ti to už v jedné z předchozích diskuzí i mia l s Míšou šíšou, když jsi na ně zkoušela to samé, co teď na mě.

Sama na kdekoho taháš cokoliv kdykoliv se ti hodí, ale jak to někdo udělá tobě, to je vřískotu o nedostatku sociální inteligence, co? Takže klídek, bébé.

Holt se budeš muset smířit s tím, že nebudeš určovat, co kdo a kdy smí vytáhnout na světlo. Věřím, že by se ti hodilo, kdybys mohla a zároveň na ostatní tahala na světlo věci, jak by se ti zlíbilo, ale máš smůlu.

P.S.

Cit:

...má k tomu všechny podmínky, dobrého partnera, velký byt, a jistotu, že bude mít práci po celý život...

Pokora není zrovna tvojí silnou stránkou, o to víc ti byla do vínku dána arogance.
březen 03, 2016 19:02
Bíbí, : deeres
podle mne byl Kapek ještě větší trotl, než Štěpán. Jak ten se mohl mít. Tady na Kudle, ale i všude jinde se mluví o komunistech, jak se komunismus měl zakázat. To mně fakt baví! Jenže za socíku přece žádný komunismus nebyl a hlavně!!!!, nebyla tu jenom Komunistická strana, ale Jednotná národní fronta. Ano, s vedoucí úlohou KSČ. Takže si to spočítejme, komouši, lidovci a socialisti, ti všichni táhli za jeden provaz tehdy i dnes. Jestli zakázat komunisty, tak ty druhé dvě strany také.

březen 03, 2016 19:04
deeres : Mikin
za komunisticke diktatury vladli jen komunisti. Ty dalsi dve strany byla jen finta na blbce, ktera mela vytvorit zdani demokracie.
Ale to snad vi proboha kazdej.
březen 03, 2016 19:13
bb : Mikin
aha, tak proto jsi raději neženský tuctový agresivní blb. Škoda, že ti doma nevysvětlili, že i chytrá ženská může být netuctová ženská, nemusí být babochlap aby ho brali vážně.
Tim jsi me pripomela moji manzelku. Ta je tak trochu "tomboy". Kdyz byla mala, zavidela svemu brachovi ktery chodil do Skautu a tam se ucil vazat uzly a odlevat stopy zvere.
A tak prihlasila do Girl Guides of Canada. Jenze kdyz prisla na prvni schuzku, mely tam holky zrovna modni prehlidku. Chudak Joanne ani nevydrzela do konce a bezela s placem domu. Dneska umi lovit zvirata do pasti i rezat s motorovou pilou. Ale presto je to elegantni dama.
Na vulgarniho, rasistickeho babochlapa by normalni muzskej nesahl ani nasadou od smetaku.
březen 03, 2016 19:29
Lenko :) Že se na ně nevy****š..... : NČ
.
březen 03, 2016 19:32
Lovit : Lenka1
zvířata do pasti může jenom sadistický zvrácený úchyl. Když chci zvíře zabít, tak ho zabiju rychle a bezbolestně.

Taková liška, když je chycená, tak si ukouše vlastní nohu, aby se z pasti dostala na svobodu.

No, svůj k svému. Vlastně by mě překvapilo, kdyby tvoje manželka nebyla stejná jako ty.

Bylo by fajn, kdybyste si to někdy mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Třeba taková medvědí past, s následnou amputací nohy nad kotníkem. Přeju vám to z celého svého rasistického vulgárního babochlapího srdce.

Páčko.


březen 03, 2016 19:36
NČ, : Lenka1
sleduješ, jak jim tečou nervy? Argument k tématu ani jeden, za to urážek přehršel. Ale držím se, bebeně jsem ve svojí odpovědi nenapsala ani jednu.

Bavím se tím, jak z ní padá maska slušňačky a ukazuje se, jaká je doopravdy je. No a zoufalec drahouš je ....prostě zoufalec drahouš.

Kdybys mi ty nebo strejda nebo vlk nebo kdokoliv kdo to má v hlavě srovnaný a na nic si nehraje,že jsem agresívní neženský tuctový blb, tak bych se nad tím pozastavila, jestli na tom náhodou není něco pravdy a jestli to nepřeháním.

Ale od nich je mi to k smíchu.
březen 03, 2016 19:43
Vypadlo mi : Lenka1
kdybys mi ty nebo strejda nebo vlk nebo kdokoliv NAPSAL
březen 03, 2016 19:46
Kazdej jsme Lenko jinej.... : Mikin
Nekdo navrhuje potapet cluny s uprchliky (vcetne deti) primo na mori, nekdo zase lovi zviratka do pasti. Pro tvoji informaci - u nas na Yukonu pouzivame uz 20 let jen Conibear traps. To je neco jako velka past na mysi a zvire to zabije okamzite.
https://www.youtube.com/watch?v=40WvRRUrUSQ
Jedna z mala zemi kde se dodnes pouzivaji legholds (pasti ktere drzi zvire za nohu) je Putinovo Rusko.
Ale to se na strankach KSČ nedoctes. smilies/wink.gif
Takze otazka je - kdoze je tady "sadisticky, zvraceny uchyl, kteremu tecou nervy" ?
březen 03, 2016 19:57
ale kdepak, Lenka1, : bb
mandle ani nic jiného jsi mi nezdvihla. Rozebrala jsi předtím moji dceru, měla jsi nějaké dotazy a připomínky, tak jsem ti to všechno vysvětlila. Tobě se to nelíbí, tak zase řveš. Na to jsme si tu už zvykli, myslím. Mia ani Míša šíša mi nic nevysvětlily, ale tyhle narážky taky patří k tvému stylu. Mia byla ostatně nedávno jemně upozorněna Danielou, že by osobní věci tady nemusela až tak ventilovat. Tebe nikdo upozorňovat nebude, u rváčů to nemá smysl.

a jistotu, že bude mít práci po celý život...
no to není nic nepokorného, tohle tvrdit, kdo ví co dělá a zna rozsah jejího odborného vzdělání, ten to vidí stejně.

Kdybys, mazliku, nezačala pitvat co dělá a za kolik moje dcera, tak jsme spolu vůbec nemusely ztrácet čas smilies/wink.gif
Jak se říká, chytrému napověz, hloupého trkni, a na hrubý pytel hrubá záplata.
březen 03, 2016 20:01
Jen tak letmo, pár příkladů : deeres
Josef Plojhar, nejdéle sloužící Ministr zdravotnictví (20 let), předseda ČSL, kněz a ožrala.
Alois Neuman, původně člen ČSNS, posléze Československé strany socialistické, Ministr spravedlnosti
Bohuslav Kučera, předseda ČSS, Ministr bez portfeje,poslanec FS na Slovensku až do roku 1990.
A co nám asi tak zatajil pan Kalousek po vystudování VŠCHT, v životopise neuvádí žádné členství, ale bez stranické příslušnosti by asi těžko před 89tým rokem dělal šéfa investičního útvaru.
březen 03, 2016 20:04
Deeres, : bb
Kapek asi zpanikařil :-) Věděl, co dělali, jak jsou na ně lidi naštvaný, měl strach. Jo, kdyby tušil, že za pár let mu možná budou příznivci tleskat a on by si v klidu užíval tučného důchodu, nebo možná ještě rozjel výnosné podnikání, se svými kontakty a s lidma, co mu byli zavázaní...
Tak proto si právě říkám, že asi jediný měl svědomí. Ostatní si počkali, jak to dopadne, a ono to dopadlo..
březen 03, 2016 20:05
deeres : bb
Jestli zakázat komunisty, tak ty druhé dvě strany také.
to by se, Deeres, asi musely zakázat všechny strany. Kam se podíváš, všude se najde pakáž a za ní hnůj. Normální člověk v politice v naší zemi prostě nemůže vydržet, podle mě. Dřív nebo později ho vyštípou, potopí a kdo jim chce nějak šlapat na paty, toho se snaží zničit. To chce tak dvě generace, než se tohle vyčistí.
březen 03, 2016 20:11
To ti, Lenko, nenapíšu, to nemůže nikdo, kdo disponuje mozkem : NČ
Agresivní, to snad ještě, jenomže opakem je puťka. A teď, babo raď, žejo.
Mně osobně v posteli buchty puťky nikdy nevadily, ale to ani buchty, řekněme, agresivnější, s vlastními názory, které si nechtěly nechat vzít. No neva, proč bych jim taky jejich názory bral?Klidně jsem jim dal zapravdu, bylo mi to úplně fuk. Vůbec mě to nezajímalo, protože jsem preferoval úplně jiné kvality a to ostatní jsem tomu cíli docela klidně přizpůsobil. Když jsem věděl, že se mi to vrátí, vytrpěl jsem třeba i Ulici, nebo Top Star Magazín (hůůůůůů).
Tady tě čtu bez vyhlídky, že se mi to vrátí, takže můžu konstatovat naprosto bez přetvářky nebo vnitřního utrpení, že to máš v hlavě sakra srovnaný! Třeba do těch armádních věcí sám příliš nevidím a tak jsem rád za tvoje přípisy, kterým věřím.
Nenech se otrávit hlupáky, ale řekl bych, že korespondence s nimi je naprosto zbytečná. Lepší je, se nad nimi zachechtat.
březen 03, 2016 20:11
bebe, : Lenka1
cit:

Jak se říká, chytrému napověz, hloupého trkni, a na hrubý pytel hrubá záplata.

Souhlasím, holt na někoho nezabere ani to trknutí, viď. Ale nic si z toho nedělej, třeba máš jiné přednosti. smilies/grin.gif


březen 03, 2016 20:12
Mikine, : bb
Dneska umi lovit zvirata do pasti i rezat s motorovou pilou. Ale presto je to elegantni dama.
však jo, dámu dámou a ženu ženou nedělá jen vyšívání, podpatky a to, že při slově prdel omdlí :-)
březen 03, 2016 20:18
Lenka1 : bb
souhlasím, trknout tě nestačilo, do tebe by musel ducnout mamut.
březen 03, 2016 20:23
Mikine, když píšeš o pastích na zvířata, : bb
jak je to teď s tuleními mláďaty?

Vzpomněla jsem si totiž na diskuzi tady na Kudlance, tak před 8 lety asi, docela vzrušenou, mezi mnou a Polarkou.
Já jsem samozřejmě tvrdě kritizovala všechno, co souvisí se zabíjením mláďat pro kožešiny, ona mi to vysvětlila tak, že to není tak, jak to vypadá v médiích. Podrobnosti si nepamatuju, jen to, že z jejího vysvětlení pro mne vyplývalo, že z pohledů obyvatel Yuconu je to nutná věc.
Ovšem to, co jsem viděla na videích a fotkách, to nebylo rychlé zabití na první ránu :-(
březen 03, 2016 20:31
NČ, také se mi líbí Lenka1, řekl jsi to moc hezky. : strejda
Také bych jí neřekl něco tak podlého... Naopak se mi líbí, že se umí o sebe postarat a to i bez pomoci druhých. Jednak slovem a myslím, že v případě nutnosti by to bylo i postarání se fyzické. Není to žádná ukníčaná fňukna. Líbí se mi její všeobecný přehled i ta její, říká se tomu prořízlá pusa, která jí docela sluší, ale říkám to v tom dobrém smyslu slova. Puťky a takové ty ukňourané nemastné, neslané typy, s malíčkem nahoru při pití kávy, nemají v této dravé společnosti uplatnění. Toť vše.
březen 03, 2016 20:35
Lenko : mia I
ty platy už jsme tu rozebírali. Čtrnáctka jsou na českou kotlinu slušné peníze, prodavačka má méně. Ale na druhou stranu, je dost znepokojivé, kolik mladých lidí (dcera bb je jednou z nich) zůstává i v hluboké dospělosti bydlet u rodičů. Nepovažuji to za šťastné. Jsou to pak dospělé děti svých rodičů. Tomu já neříkám stát na vlastních nohou. Osobně jsem ráda, že všechny naše děti dokáží fungovat bez nás. Já jsem slyšela jedno moc krásné přísloví "milovat své děti, znamená naučit je žít bez nás". Proč to píšu?

V okamžiku , kdy bude mít dnes mladý člověk čtrnáct litrů a bude si z nich nucen zaplatit nájem, stravu, dopravu do zaměstnání, dárky blízkým, bude si šetřit na byt, bude se chtít obléci na určité úrovni, aby slušně reprezentoval firmu a zároveň se trochu podíval o dovolené někam, tak je tato částka naprosto nedostačující. Navíc s dvěma či třemi vysokými školami mi ta částka přijde slabá.

A jak jsem řekla, to bydlení u rodičů, nic moc. Je fajn, když rodiče dětem pořídí bydlení, ale ten nebo ta který tam přichází do hotového není v lehké pozici. Buď drží hubu a krok nebo brzy zdrhne. Nevím čím to je, dříve generace bydlely pohromadě, dnes co vidím, tohle soužití dobrotu nedělá.


březen 03, 2016 20:44
bb : Mikin
tak o tomhle vim jen velice malo. Tuleni mladata se zabijeji v "high arctic" na zamrzlem mori a tak se to Yukonu netyka. Yukon totiz saha az k Beaufortovu mori, ale nejsou tam zadne osady.
Na tom dalekem severu a hlavne severovychode Kanady je to pro tamni domorodce dulezita cast prijmu, ale tim ze se jedna o utloukani roztomilych mladat klackem, je to dost kontroverzni. Pritom napriklad zabijeni telat nebo traveni krys kontroverzni neni.
Ja na to narozdil od loveni zvirat do pasti nazor vicemene nemam. Ale hlavne ze ho ma Lenka, ktera o tom vi leda tak kulovy. smilies/grin.gif
Ohledne me manzelky souhlas. Je to spravna zenska. Predevcirem chytily s nasi mladsi holkou rosomaka (wolverine).
březen 03, 2016 20:51
Dotaz. : Josef Kouba
Máme rozkradenou, zdevastovanou, vytunelovanou a totálně zadluženou kolonii Česko.
Já mám jen dotaz k "špičkovému" politologovi. Každá nepravdivá informace se dá ověřit. Rozhořčené poznámky ke článku pana Klímeka "politolog" komentuje, že je to komunista a spadla klec. Proč jednoduše, bod po bodu nerozcupuje tento článek jako nepravdivý.

Takže je pravda? že... Dluhy nezaplatí ani 10 dalších generací. Máme milion exekucí ročně, 600 tisíc registrovaných nezaměstnaných, další statisíce neregistrovaných nezaměstnaných, 500 tisíc předčasných důchodců, 100 tisíc patologických hráčů na automatech, 4 miliony lidí žijících v chudobě, máme každý den 5 sebevražd ze zoufalství, neboť lidé už dávno pochopili, že dobře už bylo.

Takže je tato informace pravda či ne. Prosím "politologu" Mikine odpověz. Děkuji předem za odpověď, ale žádné okecávání.

březen 03, 2016 20:56
A podívejme se, i americký novinář : strejda
Erik Best přiznal, že i když není putinovec, čemuž věřím, souhlasí s ruským prezidentem, že USA chtějí destabilizovat svět. (To není žádná novinka) Tak o Eriku Bestovi bych nikdy neřekl, že je to zakuklený komouš. Jenže - kdyby on byl zde, na Kudlance a tohle by tu prohlásil, okamžitě by tu byl kýmsi zařazen mezi putinovce a komouše. :-) Ale těší mne, že mi potvrzuje moji, už ne jenom domněnku a že otevřeně říká pravdu.
březen 03, 2016 21:00
NČ : Lenka1
protože jsem preferoval úplně jiné kvality a to ostatní jsem tomu cíli docela klidně přizpůsobil. Když jsem věděl, že se mi to vrátí, vytrpěl jsem třeba i Ulici, nebo Top Star Magazín (hůůůůůů).

i ty jeden..... smilies/cheesy.gif

K té agresivitě.

To, že hlupáci považují agresivitu za jednoznačně špatnou vlastnost, jenom dokazuje, že to jsou opravdu hlupáci.

Takoví mají plnou hubu ušlechtilosti, morální nadřazenosti a poučování druhých o tom, co mají a nemají dělat, ale v okamžiku, kdy setkají s něčím, co nelze vyřešit žvaněním, jsou v řiti. A bezradně čumí, příp. volají o pomoc. Ta obvykle nedorazí a jak to pak dopadá, se dozvíme ve zprávách, že.

Kdyby ale alespoň drželi hubu......

Poznala jsem v životě hodně lidí a mnohokrát se mi potvrdilo, že ti s plnou hubou morálky a slušnosti jsou ve skutečnosti, kdy dojde na lámání chleba, ty nejzbabělejší a nejkřivější svině. To, že někdo nejde pro sprosté slovo daleko, neznamená, že to není slušný a rovný člověk. Naopak, ti nejlepší parťáci, se kterými jsem dělala, mluvili většinu času jako kanál. Jeden skvělej chlap od odstřelovačů mi při svém nedobrovolném odchodu v r. 2010 řekl: "Spousta lidí tě nebude mít ráda, protože nemaj mentalitu na lidi jako ty, ale na to se vyser. Zůstaň taková, jaká jsi. 99,5 procent ženských bych z armády okamžitě vykopal, ale ty jsi to půl procenta výjimky. Hodně chlapů by se před tebou mělo stydět. Hodně štěstí."

Tyhle slova mám doteď vypálený do mozku, protože to pro mě strašně moc znamená.

Kdybych si měla vybrat, jestli by mi v akci měla krejt záda persona typu bébé nebo někdo z tenhle sprosťák, tak je volba naprosto jasná a jednoznačná......

Viz. např. jedna z minulých diskuzí, jak místní ALl Stars Team nemohl rozdejchat, že jsem se postavila za malýho kluka v autobuse, kterýho si jako snadnou oběť vyhlídli cigoši. I s tím vědomím, že to třeba nedám a dostanu nakládačku taky. Ale nemohla jsem čumět z okna jako ostatní a tvářit se, že nic nevidím.

Pak ten chlap, co mi pomoh, řekl, že čuměl, že to od ženský nečekal a že jako respekt.

Zrovna tak v armádě platí, že "no-one will be left behind". = Nikoho tam nenecháme.

Schopnost riskovat vlastní krk pro "fellas" (slangová zkomolenina od "fellows" - spolubojovníci) je i součástí jak základního výcviku, i když tam se na to neklade až takový důraz, tak i u speciálů - a tam je to naopak jedno ze zásadních hodnotících kritérií. Taky jím v dnešní době moc lidí neprojde. Bohužel.


Proto mě na jednu stranu trapný a stupidní poznámky bebeny a spol. občas serou a vyprovokujou k odpovědi, ale v podstatě je mi lidí jako ona líto. Protože při opravdovém konfliktu lidi s takovouhle mentalitou umřou jako první. Tak to prostě je.

Základní pravidlo pro jakýkoli boj, zejména boj zblízka je: "no back off, no mercy, destroy the target or get destroyed = žádný ústup, žádné slitování, zlikviduj cíl nebo budeš zlikvidován.

Přesně to nás za pár let, možná i dřív, čeká s islámem. A teď si představ, co asi bude dělat bebena, která hystericky vykřikuje "ale vždyť na těch člunech jsou ženy a děti, musíme jim přece pomoci. Nemůžeme je nechat utopit."

V kontrastu s tím je nejnovější zpráva z Ruska, kde muslimská čubka uřízla hlavu 4-leté nemuslimské holčičce, kterou měla na hlídání jako chůva.


Při jakémkoli náznaku agresivity nebo kdykoli použiju ostřejší výraz, tak mě osočuje ze rváčství nebo hulvátství nebo podobně a nevýslovně se nade mnou pohoršuje, ale otázka zní: Kdo bude mít v případě, že to tady půjde totálně do hajzlu, větší šanci? Rváč, který chápe, že brutální násilí je někdy k vyřešení situace nezbytné a je s tím srozuměn a umí ho použít nebo idealistický žvanil?

To je asi tak všechno, co jsem k tomuhle chtěla říct.

Od začátku, kdy jsem sem začala chodit, si na nic nehraju a vystupuju taková, jaká jsem. Že s tím někteří mají problém - no, ať se s tím vypořádají, jak umějí.březen 03, 2016 21:05
mio l : Lenka1
přesně takhle, jak jsi to napsala, jsem to myslela. Proto jsem se o její dcři zmínila. Holt bebe to opět nepochopila a tak začala kolem sebe kopat. A jak to dopadlo, vidíš sama.
březen 03, 2016 21:13
Milej Pepiku, : Mikin
predne - nejsem zadny politolog.
A nejsem ani masochista, abych se "bod po bodu" rypal v lejnech, ktere tady z komunistickych webu opisuje Lenka. Nakonec bych taky zacal zapachat.
Ale specielne pro tebe - nezamestnanost je normalni jev vsude na svete. Tedy krome Severni Koreje, ze.... Za komunistu kazdeho kdo nechtel makat zavreli az zcernal, dnes CR celkem prosperuje a nezamestnanost je nizka. Presto se musi dovazet lidi z Ukrajiny, Polska a Slovenska. Takze prace je nejspis dost. Akorat se kvuli ni musis nekdy prestehovat, nebo delat za malo penez neco, co te nebavi.
4 miliony lidi zijici v chudobe? Hranice chudoby je cislo, ktere nekdo stanovil. Ji si jisty, ze ti "chudaci" neziji lepe nez stredni trida za socialismu, kdy podle komunistu nezil v chudobe vubec nikdo?
Statni dluh? Jeste dalsich 50 let se bude splacet vnitrni zadluzeni, ktere nechali komunisti. Otravene zivotni prostredi, zastarale fabriky, mizerna infrastruktura a socialismem zkazena moralka.
Ale proc se o tom vubec bavime? Clovek ktery vidi jedinou vyhodu demokracie v dostatku bananu a zapomina na lidska prava a obcanske svobody, to je podle me obyceny blb.
Pokud s nim souhlasis, povez me proc jsi z toho raje utikal do Kanady?
březen 03, 2016 21:47
Mio, : bb
když už tedy tak rozebíráte poměry u nás doma, tak by bylo asi dobré říct všechno.
Dcera bydlí u nás asi tak, jako jiní bydlí v paneláku ve dvou bytech vedle sebe a mají společnou chodbu. Mohla si vybrat, mohla zůstat v našem 3plus1, ale chtěla radši do domu. Ale to ty už víš. A tak má svůj vlastní byt, akorát má tu výhodu, že ho dostala nový, na míru a nemusí si ho platit.Má vlastní vchod, je nahoře, my dole a pokud nechceme, tak se nepotkáme.
Tím, že mají mladí svoje vlastní bydlení, nemáme problém ani s jejím partnerem. Rozhodně nemusí držet hubu a krok :-) to máš možná představu o životě ve společných domácnostech na venkově tak, jak to bývalo před 30-40 lety. Dneska se žije trochu jinak. Co si nahoře udělají, jak si to udělají, jejich věc. My jsme rádi, že nemusíme nic řešit, o nic se starat. Nemáme, jako vy, nějaké hospodářství. Navíc, Ve všední dny se vlastně ani nepotkáme, má co dělat a nechodí se nám hlásit ;-). Společně žít v jedné domácnosti bych s dětmi nechtěla, ale že spolu někteří jiní nemůžou žít ani ve společném domě, to mi přijde divný.
Teď mě ale napadlo, že váš syn s partnerkou bydlí u vás, nebo už ne? Jednou jsi tu v diskuzi o domácnosti říkala něco o tom, jak se s ní doma pěkně přičiníte, zatímco chlapi dělají venku kolem domu.
No tak takhle to u nás není, my domácnost nesdílíme.

Pokud jde o příjmy k uživení, on málokdo má dnes po nástupu 30 tisíc čistého, nebo tolik, aby si zaplatil úplně všechno sám. Záleží na lokalitě, syn v Praze si zaplatí pronájem mrňavého bytu na Žižkově. Neteř, dokud byla svobodná, pracovala v krajském městě a bydlela až do 32 se spolubydlící, protože ani jedna by ze svého platu vlastní pronájem nezaplatila. Ani garsonku.
Naše dcera by si teď, ze svého současného platu, mohla klidně pronajmout garsonku ve stejném městě a ze zbytku by se uživila. I když skromněji než teď, ale tak já taky po škole nežila v luxusu. Tím, že žije v domě, kde neplatí drahý nájem a služby, tak si může víc našetřit. Plat jí, pokud zůstane v oboru, což asi jo, bylo by divné, kdyby ho opustila, poroste. Mně nepřijde nic divného na tom, že mladý učitel, doktor, právník nevydělá tolik jako ten s praxí.
Reprezentovat firmu nemusí, její práce je jiného druhu, než sis asi utvořila představu.

březen 03, 2016 21:54
Mikine, ok : bb
tulení mláďata - v tom asi bude ten háček, že jsou to mláďata a zabíjejí se kvůli kožichu. Polarka se mi to snažila vysvětlit, proč je to nutné, že nejde o kožichy, ale už si detaily opravdu nepamatuju, jen to, že v jejím podání to vypadalo jako že opravdu to tak musí být. To neumím posoudit, já vidím holt jen ty tulení čumáčky, ale i kdyby jo, tak si říkám, proč sakra nedohlídnou na to, aby se zabíjeli tuleni střelbou do hlavy. Taková krutost, jen proto že náboj stojí peníze.
S telaty bych to měla podobně, je to mládě, neškodí, proč zabíjet, nejspíš na maso, ale bez masa mláďat se určitě obejdou i tam, a předpokládám, že snad ho neutlučou klackem.
Krysy škodí, tak se tráví.

no nic, to jsem si jen tak přihřála starou polívčičku :-)
březen 03, 2016 22:02
... : bb
Holt bebe to opět nepochopila a tak začala kolem sebe kopat. A jak to dopadlo, vidíš sama.
ale ne, Bebe kolem sebe vůbec nekopala, jen ti podrobně všechno vysvětlila, pokud jde o dceru, a když si myslíš, že si můžeš říkat komentář ke každému včetně jeho členů rodiny, tak jsem ti řekla komentář k tobě, to je všechno. Tebe to nějak rozlítilo a řešíš v dalších xxx proslovech, jaká jsi, nejsi, proč taková jsi, co na to tvoji fellas a tak dále. No tak se uklidni, o nic nejde, vojáku smilies/grin.gif
březen 03, 2016 22:07
Mikine, proč z toho ráje vlastně utekli : bb
tuhle otázku si už delší dobu taky kladu, když občas čtu Sidona, ale hlavně Pepu :-)

březen 03, 2016 22:09
bebeno, : Lenka1
omezenci jako jsi ty mě nemůžou urazit.

P.S. Cit:

Teď mě ale napadlo, že váš syn s partnerkou bydlí u vás, nebo už ne? Jednou jsi tu v diskuzi o domácnosti říkala něco o tom, jak se s ní doma pěkně přičiníte, zatímco chlapi dělají venku kolem domu.

Tak jak je to s těmi pravidly diskuze? Střelila sis gól do vlastní branky. Kdyby sis aspoň pamatovala, co kde plácneš.

Jo, a můj komentář s "fellas" nebyl určen pro tebe, tak se nauč číst.

Arogance, nulová sebereflexe, neschopnost pokory.

březen 03, 2016 22:17
Lenka1, znovu - kdepak :) : bb
ale já už jsem ti psala, na hrubý pytel hrubá záplata. Když považujete za normální tahat věci ze soukromí ve chvíli, kdy o nich ten, koho se to týká, nemluví, tak vám nemůže vadit totéž od druhých, v rámci diskuze, ne? a TOHLE bylo k tématu, když to téma Mia nadnesla. Narozdíl od toho, když jsi do článku o výkupném přitáhla info o mé dceři, asi tak čtvrt roku starou.
Že tvůj komentář s "fellas" nebyl pro mě? no a? já ti snad něco píšu, nebo moje dcera? :-)) ne, ale vtáhne tě to do diskuze natotata :-))
Ale jak říkám, hloupého trkni..
březen 03, 2016 22:25
... : bb
bebeno, : Lenka1
omezenci jako jsi ty mě nemůžou urazit.


bebeno :-))) děvče zlatý :-)) ty bys byla skoro zábavná :-)
Já si hned říkala, když jsi mi tu psala, jak jsem inteligentní a sečtělá, že tě to brzy přestane bavit. Hned jak ti napíšu něco, s čím rozhodně nebudeš souhlasit. Což není tak těžké. Ty umíš normálně mluvit jen když jsi v klidu a v klidu jsi jen když nikdo nenapíše něco, co se ti nelíbí. S tím bys něco měla dělat, u mláďat se s tím počítá, ale u ženy středního věku je to na pováženou.
březen 03, 2016 22:29
... : mia I
já ale právě nerozebírám Tvoji dceru, pouze jsem ji zahrnula do množiny těch, kteří bydlí u rodičů. Proto zmiňuji to reprezentování firmy, o kterém vím, že se Tvé dcery netýká. V mnoha případech si ale skutečně musí člověk koupit oblečení v řádu x tisíc. A firma mu ošatné nedá. Takových mladých je.

Co si Vy jak uděláte mi rovněž nezajímá. Já jsem chtěla naznačit, že mladého člověka ať je to kdokoliv vč. Tvé dcery, kterému rodiče pomohou, tím, že mu vyřeší bydlení, pomohou mu prarodiče, nelze dávat jako reprezentativní vzorek. Nejsi zdaleka jediná matka, která má děti u sebe i ve svém okolí, mezi kamarádkami mám ženy, které chtějí mít dospělé děti u sebe. Nic proti tomu, je to každého věc. Ale ber prosím v potaz i jiné mladé lidi než je Tvá dcera. Těm opravdu tato částka stačit nemůže a tím co píšeš, stejně Lenky slova potvrzuješ. Nelze za tyto peníze - platit bydlení, platit stravu, šetřit si na důchod, vytvářet si rezervu pro případ ztráty zaměstnání atd. U Tvé dcery mi přijde akorát škoda, že studuje už druhou či třetí vysokou a přesto dělá za sto, stodvacet? na hodinu, tráví x hodin prací. Kdy se investice ,a znovu opakuji ať jde o kohokoliv, do vzdělání vrátí. Píšeš, že v 27 stále studuje. Tak ta investice už byla poměrně velká, návratnost kdy??

Co se týče našeho syna, ne u nás trvale nebydlí a žádnou partnerku jsme tu zatím neměli. Nějak se do vztahu nehrne. To sis zřejmě spletla s mladší dcerou. Syn jezdí domů jen na víkendy. Ale má už něco svého po prarodičích, které slouží tak, že fungovat se tam dá, ale tak aby toto bydlení odpovídalo standartu dnešní doby, bude kluk muset ještě hodně fachčit jednak vlastníma rukama na zvelebování a v práci podruhé, aby vydělal na materiál.
březen 03, 2016 22:32
Mio, : bb
já to pochopila, ale když jsi to uvedla na příkladu naší dcery, tak jsem doplnila informace. Ono je to opravdu úplně jiné, když bydlí dvě generace pohromadě, to bych asi dlouhodobě nesnesla, a když mají dvě rodiny dva byty blízko sebe. Nebo, rodiny, rodinu ještě nemají, ale víš, jak to myslím.

K těm příjmům u mladých - no není to nic moc, ale mně to nepřijde tak strašný, pokud mají možnost jít s penězi nahoru. Což u lidí s nějakou odborností určitě je, tím myslím i kvalifikované řemeslníky.
Tyhle debaty se tu vedou už dlouho, asi se musíme smířit s tím, že nůžky se budou rozevírat a že prostě vždycky budou lidi, co budou muset hodně dřít, nebo nebudou mít kdovíjaký příjem.

Že dcera pořád studuje, no ono to dnes taky není nic nenormálního :-) doby, kdy člověk vystačil s maturitním vysvědčením od 18 do důchodu, třeba v účtárně, ty už jsou pryč. Jsou profese, kde se pořád vzdělávali lidi i dřív. Takový docent taky furt studuje :-)
Pro mě je podstatný, že i bez těch dalších škol, kterými si prohlubuje vzdělání ve svém oboru, by se uživila hned s tou první, kterou jsme jí financovali tedy my. Přesněji, studium. Ona si i přitom vydělávala, ale to bylo spíš kapesné, na oblečení a tak.
Ale jednu vysokou dopřát dítěti, to mi přijde normální. Pravda je, že přestoupila na jinou, když si našla jiný obor, u kterého nakonec zůstala. To se občas stává, ale nebyla to zase taková zátěž, rok navíc.
Vzhledem k tomu, co si vybrala, co dělá, si myslím, že bude tak nějak studovat pořád. Nebude z ní učitelka prvního stupně, kde se informace asi moc nemění, tedy podle mého laického pohledu. No a tak holt nebude trávit večery a víkendy u televize, místo toho bude něco dělat. Já jsem stará páka a taky se učím.

Víš, Mio, možná nejde všechno přepočítávat jen na prachy, jestli to je rentabilní. Ona ta rentabilita nespočívá vždycky jen v penězích. Někdo má práci jen na uživení a hobby k tomu, ona to má spojené v jednom.
březen 03, 2016 22:44
bb, : Lenka1
takže MY taháme. Tudíž už nejenom já, ale i mia l nemá - jak jsi to psala? - dobré vychování a sociální inteligenci?

Měla bys se sebou něco dělat, trochu zkrotit tu svou nebetyčnou nabubřelost. U ženy jednou nohou v důchodovém věku je to na pováženou....
březen 03, 2016 22:48
a pokud jde o jiné mladé lidi, abych je brala v úvahu : bb
vždyť jsem psala i o nich. Neteř - nechtěla dojíždět do města, tak šla do podnájmu se spolubydlící.
Syn chce žít v Praze a nechtěl trvale spolubydlící, našel si tam práci za tolik, aby si mohl pronajmout pidibyt na Žižkově.
Mně to nepřijde nijak divné, syn našich známých v Německu nebral hned po škole kdovíco, náš syn když bývá v Americe, bydlí různě u známých, taky je to tam různé, někdo žije hodně skromně i když pracuje. Myslím mladé do 30.
Znám matky 30-35 let, co berou 11 čistého a mají přitom děti, ale to jsou holky, co se ani nevyučily.
Nevím, co ti k tomu víc říct, mně přijde prostě normální, když je člověk mladý a zdravý, že se musí snažit a jak si to udělá, takový to bude mít. Zdůrazňuju to zdraví..
březen 03, 2016 22:50
Lenka1, jo, holka, tak to bys mi přála :)) : bb
do důchodu to mám až za 20 let :-) nebo za 18? tak nějak. Je mi jen asi o 8 víc než tobě, víš.
březen 03, 2016 22:51
Bíbí, : deeres
přece před ním! smilies/grin.gif
březen 03, 2016 23:03
bb : Mikin
Proc z toho raje utikali? No prece aby si mohli stezovat nekde jinde. smilies/grin.gif

Tady v te konverzaci me docela pobavilo, ze te zrovna Lenka po vsech tech svych samolibych tiradach obvinila z nabubrelosti. smilies/smiley.gif
březen 03, 2016 23:25
bb, : Tonda
to neznas, ze cim vic se z hovnem mazes, tim vic smrdi? A ze se to za nasi NEJMOUDREJSI a NEJCHYTREJSI poradne tahne. Nevim, co ji dava pravo urazet kazdeho, kdo ji neleze do zadku, nastesti jich zas tak moc neni. Asi by se me dotklo, kdyby se otirala o me dite, ale ona ani netusi, co rodicovska laska je. Lituje zivotni urovne slepic na vykrm a lidi by strilela a topila.Dusevni mrzak.
březen 03, 2016 23:50
... : Mikin
Me dojalo kdyz 5 minut po tom co jsem se zminil o chytani zvirat do pasti zacala jecet cosi o "sadistickych, zvracenych uchylech", i kdyz o tom vubec nic nevi. Ale jo, deti "cmoudu", ty by topila......
To musi byt radost potkat takovou semetriku v praci, nebo ji mit za sousedku. :-
březen 04, 2016 01:20
Lajcké bláboly. : Pepa.
Zase okecávání. Nic jiného. Mikine. V důchodové pokladně bylo po převratu přes 400 miliard Kč.
Ekonom Klaus když banky šli do háje, převedl nějakých 300 milard do národního rozpočtu a peníze zmizely. Později jiný politik z této komunisty našetřené hromádky vybral dalších 80 miliard a sliboval že je vrátí, vrátil kulový...(čísla jsou přibližná, nechce se mi to hledat) Jestli je něco opravdu zdevastované za 25 let, tak to bych to zde jmenoval hodinu. Stačí se projet po Čechách, kravíny zarostlé kopřivami, zbořené továrny aj.
Ty naleštěné obchodní domy nevlastní jediný Čech. 98% bank je ve vlastnictví cizinců. To je úspěch??
A o tom "ráji" v kapitalismu vám někdy napíši. Ale o těch nejchudších, s kterými jsem myl okna a hajzla 2 roky. O lidech co žebrají po stovkách na ulicích. Komunismus neobhajuji, ale žebráky jsem před útěkem do Kanady neviděl. Takže je něco špatně v tom ráji.

březen 04, 2016 02:52
Na okraj. : Pepa
V průběhu prvních třech čtvrtletí 2015 z ČR odešlo 449 mld. Kč. Opačným směrem zamířilo 164 mld. Kč. Kvůli přerozdělení se zahraničím přišla česká ekonomika v lednu až září loňského roku o 285 mld. Kč, tj. o 8,6 % HDP.
březen 04, 2016 04:35
Pepiku, okecavani? : Mikin
Pokud byly po sametove revoluci v duchodove pokladne nejake penize, nebyly v Kč, ale v Kčs. Takze je otazka, kolik to v te nekonvertibilni komunisticke mene vubec bylo a na kolik tydnu by to stacilo.
V mezinarodnim vlastnictvi je dnes vsechno. Takze jsou to naopak i Cesi, kdo vlastni kapital v zahranici. A zaplat panbuh. Cesi zase vyrabeji spickova auta i dalsi vyrobky na export. A narozdil od smejdu ktere driv posilali vymennym obchodem do dalsich zaostalych zemi za ne dostavaji i zaplaceno.
Zebraci v Kanade opravdu jsou, v komunistickem CSSR zase nebyli Stranou povoleni a sedeli ve vezeni.
O svem utrpeni v tehle zemi jsi uz psal nekolikrat, ale presto se na ten tvuj zalozpev docela tesim. Hlavne na stiznosti ohledne nizkeho duchodu, na ktery jsi neplatil, takze bys mel byt rad, ze vubec nejaky dostavas.
Jo a jeste nezapomen napsat, proc jsi z toho raje delniku vlastne utekl? Uz jsem se te ptal aspon trikrat a furt nic.....
A jeste takova dobnost nakonec. Vis co Pepiku? On te sem nikdo nezval......
březen 04, 2016 04:58
Člověk tu jeden den chybí : Míša šíša
a vy se tu stihnete tak krásně pohádat bez něj. smilies/grin.gif smilies/grin.gif

No, aby tý srandy nebylo zase tolik: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396638-promin-ze-ti-kvuli-bezencum-beru-svobodu-nemecka-matka-se-omlouva-dceri.html
To je jen další článek v tom postupu, kdy ředitel školy doporučí dětem změnit styl oblékání, který tu bb tak obhajovala. Se stejnou logikou by teď mohla napsat, že postup matky, která svou dceru nikam samotnou nepustí, je správný, protože tím eliminuje nebezpečí.
březen 04, 2016 07:24
Pepo : mia I
s těmi kravíny máš naprostou pravdu. Já když jedu kolem areálu mého prvního zaměstnavatele , kterým byla účtárna družstva, tak se mi srdce svírá. Administrativní budova je nevyužitá , má ji pronajatou snad nějaký Němec a jeden čas tam vydávali domácí práce, kompletace drátěnek a lepení obálek. Dílny , autodoprava, přidružená výroba (stavební četa) - tyto budovy úplně zdevastované, vylámaná okna, kopřivy. Vepřín už dávno nefunguje, stejně jako chov drůbeže. Snad jen hovězí na výkrm. Jinde kravíny slouží jako sklady second handů, z jednoho vepřína je chovná stanice psů. Pole se žloutnou řepkou, namísto aby se vlnily obilím jako před třiceti lety. Mimochodem legrační bylo, když filmaři točili nějaký tv film s Bárou Munzarovou na Kašperských horách o osvobození a taky tam americký džíp brázdil kolem polí se řepkou. Kdepak ta by se vzala v pětačtyřicátém na poli..

Když jsem na začátku devadesátých let po mateřské už do družstva nemohla kvůli dětem dojíždět (taky jsem se podruhé vdala a byla jinde), tak nás jezdíval plný autobus ráno v pět do práce a ještě lidé ze zastávek blíž městu v autobuse stáli. Dnes jezdí mikrobus a je v něm pár ženských, které jezdí do montoven ve městě, zatímco dříve se v těch fabrikách vyrábělo. Dnes se montují polotovary. Říkám si kam se ti lidé poděli???? Mladí odešli do ciziny (Německo, Anglie, Kanada, Nový Zéland - tam všude jsou mladí z obce) a muži co pracují ve městě, jezdí auty. Kde že je ta po revoluci tolik zdůrazňovaná ekologie, co o té se po převratu namluvilo. Auto je nutnost, když šéf v poledne řekne "dnes tu budeš na přesčas" už by se nikdo večer domů nedostal. Kde nejezdí vlak, je sloveno. Autobusové spoje seškrtaly. Takže takhle to vypadá v české kotlině. Nic s tím člověk nenadělá. A co další generace? Řemeslo bylo degradováno, školy chrlí spousty humanitních vysokoškoláků. Když jsem dávala články-hádanky na kudlu, co já našla šikovných vzdělaných Čechů, kteří do své profese dávali vědomosti i něco navíc. Dnešní mladí spíš chtějí řídit v práci druhé než aby vytvářeli nějako nadhodnotu ve výrobě (zlepšováky).
březen 04, 2016 07:39
Míšo šíšo : mia I
to s tou učitelkou jsem raději ani nekomentovala. Kdyby ti kantoři za něco stáli, tak řeknou, chovejte se bezpečněji, choďte ve skupinkách. Ale v žádném případě je nebudou nabádat, aby se zahalovali. To je projev zbabělosti. Čekala bych, že kantorka řekne "mějte svoji hrdost, Vy jste tu doma, neuhýbejte v žádném případě nezvanému vetřelci". Navíc Německo bylo po prohrané válce rozmašírované na kaši. Co to dalo prarodičům těch dnešních mladých práce, aby ho dostali do podoby jaké dnes je. Kolik restrikcí (píše se v tomhle cizím slově po r měkké i? nejsem si jistá, tak jestli ne omlouvám se za chybu) používá systém, aby udržel řád jaký tam je a ještě se mají proti vagabundům zahalovat? Obyčejný člověk za nesebrané lejno po psovi nebo lehký dopravní přestupek dostane pokutu jako hrom a na druhé straně taková benevolence? To se Němcům líbit nemůže. Já bych vybublala rychle nad takovou nespravedlností a v podstatě bezmocí.
březen 04, 2016 08:15
mio, tezko bublat : romanB
kdyz puvodne oficialne vitali. Na to clovek nemusi byt vysoce genialni europolitik, aby vedel, ze problem je minimalne v mnozstvi a v odlisnostech (a taky jejich netoleranci). Kdyz se u mne zastavi pribuznejch pet, jeste je na chvili ubytuju, ale stopadesat fakt ne (a to neresim, ze v tomthle pripade se o pribuznych mluvit fakt neda). Pokud nekdo potlaci tuhle trivialni uvahu, nema ani narok, aby pak bublal. Proc nejde Merkelova hlidat dva mesice na hranice, nejlip primo v Recku? S jejima genialnima manazerskyma schopnostma by to tam prece dvou dni fungovalo jedna radost .... a nasledne by pak mohli zcela zodpovedne bublat.
březen 04, 2016 08:44
Tondo, : Lenka1
na tebe přesně sedí, co jsem psala.

Protože chci bránit naši kulturu, naši zemi a naše lidi v případě nutnosti i silou a likvidací nájezdníků, tak jsem duševní mrzák? Tak to jsou potom duševní mrzáci všichni vojáci. Protože všichni to vidí stejně jako já. Včetně velení - ne kancelářských krys, ale velitelů, kteří si skutečné bojové nasazení prožili - Bosna a Hercegovina, Irák a Afghánistán (zejména 43.v.pr. Chrudim, 601. skss Prostějov a SOG). Je hezké vědět, jak o nás smýšlí veřejnost, za koho že to vlastně máme bojovat. Ono to pak podstatně ulehčuje rozhodování v prekérních situacích....

Lidi jako ty v opravdovém konfliktu umřou jako první. Ale na náhrobním kameni můžou mít napsáno, že byli humanisti.

Jestli je tvoje dítě holčička, tak ji předem lituju. Nečeká ji v budoucnu v islámu nic dobrého a její otec ji neochrání.

A o těch urážkách se nemusíme bavit, že ne? Důkazy o tom, kdo s tím vždycky začne, najdeš v každé diskuzi. Ale svůj k svému. Tak si to s drahoušem užijte.

Jo, a prosím tě, nelez pak za vojáky, aby ti chránili ten tvůj humanistický zadek, ju. Tedy vlastně krk, až ti na něm musla, za jejichž záchranu na moři se tak odhodlaně stavíš, bude držet tupou kudlu a řvát Alláhu akbar těsně před tím než udělá první řez.
březen 04, 2016 08:47
Pepo a mio i : Lenka1
krásně napsáno. Absolutní souhlas.
březen 04, 2016 08:57
Romane : mia I
řadovej člověk jako já je tam určitě nevítal. Takže ti mají právo bublat. Vítali je takoví jací jsou i zde v ČR, i zde na Kudlance.

Tam jsou určitá specifika. Tím, že děti tam obě pracují, mám možnost nahlédnout, jaká tam jsou pravidla. Ještě předesílám, že já bych tam žít nechtěla. Na můj vkus je to tam přísné, sešněrované. Nicméně kladů je tam dost. Osobně se domnívám, že Němci mají trauma z války, proto nechtějí už být ti zlí. Jsou k sobě navzájem velmi slušní, kultivovaní, ohleduplní, vstřícní - což je dáno tím, že tam nebyl socialismus, kde všechno bylo všech a za druhé je to dáno tím, že je tam hluboce zakořeněná víra. Tedy v zemích jako je Bavorsko, Badensko-W., dále na západ Kolín, Bonn , hanzovní města ne severu už tolik ne. Tam je to více free. A slušnost předpokládají automaticky od jiných.

Další postřeh (i strejda se Sasíky tu psal to samé) je ten, že vybočit z řady, otevřeně říci něco nepřátelského se nenosí. Je to svým způsobem pokrytecké chování společnosti. Takže oni je vítají, ale nikdy je nepřijmou jako své, byť to oficiálně nikdo nepřizná. ˇ

Co je pro mne jako pro Čecha naprosto nepochopitelné je jejich důvěřivost. Dcera začínala jako au pair. Byla v rodině pouhé dva týdny, rodina odjela na deset dní dovolené a dceři, kterou znali dva týdny nechali dům i se zvířaty, jak to leží a běží. Naprostá důvěra a ještě kabelka jako bonus. Na druhé straně , když chceš v Německu práci ve známé automobilce, kde jsou opravdu slušné platy, musíš mít pobyt na území SRN a ještě nesmíš mít žádnou proluku mezi zaměstnáními. Zadají do počítače Tvá data a pokud tato kritéria uchazeč nesplňuje v době, kdy přibírají, nemá šanci a nemá ji už nikdy, i kdyby se snažil. Je prostě v počítači tak zadaný. Tohle asi těm uprchlíkům nikdo neříká. smilies/wink.gif
březen 04, 2016 09:20
Mio, : Míša šíša
já jezdím dost často do Bavorska a mohu potvrdit, že tam jsou opravdu hodně nábožensky založení. Velmi si tam potrpí na čistotu a upravenost prostředí, ve kterém žijí. A ta jejich slušnost - to až ohromuje. Ohromuje to teda Čecha, který je zvyklý na poněkud jiné poměry a vztahy mezi lidmi. Proto tam taky tak ráda jezdím, člověku připadá, že vstoupil do pohádky.;-)
Pro Bavoráky musí být současná situace strašným šokem.

březen 04, 2016 10:26
... : deeres
To, že nám EU sešněrováním pravidel zničila zemědělství, to nikdo neokecá. A, že jsme za hubičku rozprodali nejenom průmysl, ale byli jsme tak blbí, že jsme si prodali i vodu. Naše země je na vodním rozhraní,je to naše přírodní bohatství. Vodu, která se dá upravit na pitnou jsme si prodali stejně jako minerálky. Nerostné suroviny už máme vybrakované. Šli jsme tak daleko, že jsme si prodali i čedičové kopce (třeba lom Vršetín), asi uhádnete kam, do Německa.Stejně tak od nás Němci odváželi kostky pražské vozové dlažby a obrubníky ze žuly. My jsme si tam dali beton a živice.
A já si nemohu nevzpomenout na ČKD, to zničil Siemens, za babku koupil a zastavil výrobu.
Kde nic , tu nic, najednou se tu objevil nový výrobce tramvaji tehdy Plzeňské strojírny Škoda. (Název se pak několikrát změnil) Včera ve zprávách nám oznámili, že bylo zastaveno stíhání Čechošvýcara Diviše, prý to je stejně promlčeno, to byl jeden z těch, který se postaral o podvodný prodej.
Kdo vlastně dnes tento podnik vlastní, tak to není moc známo, skupina Appien? Švýcarsko: Kypr?
Co ale je známo velice dobře, že Praha koupila od tohoto podniku 60 kousků tramvají 14T, designe Porsche, ta sranda stála Prahu cca 3,5miliardy. Škoda mluvit, v současnosti z nich jezdí jenom 4 kousky, to je vlastně dobře, protože na dálku digitální displej čísla na tramvaji nepřečtete a vevnitř špinavé sedačky, na které si stejně nesednete, protože se pro úzké uličky a shluk lidí u vchodů na ně nedostanete. Navíc jsou ty tramvaje tak těžké, že se neustále musí opravovat kolejiště.
Tramvají 14T má Praha naštěstí jen 60 „kousků“ a je určitá naděje, že by je za zůstatkovou cenu mohla za pár let odkoupit nějaká ještě východnější metropole.


A protože je Praha nepoučitelná ,objednala od stejného podniku rovnou 250, tentokrát novějšího typu 15T. V Praze už jezdí, jsou to ty s dřevěnými sedadly. Ještě se nám bude stýskat po čekáďáckých T3.
březen 04, 2016 11:03
To nebere konce. : Pepa
Začali jsme kvůli holkám který si vyrazili do exotické země vrznout a každého občana Česka včetně dětí to přišlo na 150 korun.
Pro Mikina...já utíkal z Čech ze zvědavosti. S manželkou jsme měli horskou boudu s platem cc.130000,-Kč. ročně do hromady. 7 měsíců práce bez volna a 5 měsíců jsme si váleli šunky. Bouda zavřená.
V Kanadě jsem po 5 letech pobytu točil 15000 dolarů hrubého měsíčně. Z toho mi zůstalo 7.(z toho se v Kanadě platí povinně na důchod)
Tenis dětí mě stál 1000 dol. měsíčně. Starší byl mezi 10 nejlepšími juniory v Kanadě.
Co ještě.. jo, sex jsme měli 5x týdně, polevil jsem až 65. Vlastním dům za 800 tis. Mí synové také. Do Čech jezdím každý rok a máme u Prahy barák. Snad to stačí ne.

březen 04, 2016 11:31
deeres, šaliny T3 byly asi nejlepší. A pak odvozené kloubové, nevím, jaké mají označení. : Myška
Sedadla laminátová, hygienická, špína se setřela a bylo to. Jenže to lidi studilo, tak se začala dávat sedadla polstrovaná. A tak si už v šalině nesedám...

Taky vzpomínám na šaliny T2, proslulé "sputniky".
březen 04, 2016 11:54
Ta kloubová je K2. : Myška
smilies/wink.gif smilies/wink.gif
březen 04, 2016 13:38
Míšo šíšo : mia I
máš pravdu je tam krásně. Hodně lidí míří na Hitlerovo orlí hnízdo nebo na "Ludvíkovy" zámky Neuchweistein nebo jak se to píše. Děti slíbily , že mi "vyvezou" (to máme termín ze Slavností sněženek- to je dost táto, že jsi nás vyvezl) jak se oteplí zase někam. Nejvíc mi láká tohle http://www.wendelsteinbahn.de/, ta cesta zubačkou je na you tube a je super. Uchvatná podívaná je z lanovky Predigstuhlbahn v Bad Reichenhall. To jsem ale předem zavrhla, s mojí fobií z výšek, bych se v kabince ztrapnila, až bych tam začala nervozně stepovat, to v lepším případě, v horším nedomýšlím smilies/grin.gif

Pak jsou krásné Horní Franky - Amberg, Norimberk, Bamberg, Kulmbach, Kronach , tak snad něco z toho vyjde, Pojedeme buď autem nebo DB Bahn za zvýhodněné jízdné. A z toho co jsem už viděla je krásná Wallhalla u Regensburgu, Pasov.
březen 04, 2016 13:50
Dva zloději: : deeres
březen 04, 2016 14:03
Pepo, ty nezklameš a vždycky pobavíš, ale, když jsi odborník na ekonomiku, : toulavej
můžeš mi prosím vysvětlit, proč je důležité pro občany státu, aby podniky a banky nevlastnili cizinci? Já to nevím a zajímá mě to. A myslíš si, že zaměstnancům automobilek, pivovarů nebo bank u nás vadí, že jejich podniky nevlastní Češi, když tam mají nadprůměrné platy? Nebo by si radši přáli české majitele, třeba pana Soudka nebo Stehlíka a podprůměrné platy :-)

Pokud jsi viděl zdevastované Čechy, ne před sametovou, ale v dnešní době, zajdi si k doktoru, není s tebou něco v pořádku, potřebuješ urychleně léčit. Pokud považuješ za devastaci rozpadlej kravín, kterej se rozpadl, protože ho nikdo nepotřebuje, to není devastace, ale přirozená věc, nač udržovat něco nepotřebnýho, protože nevyužitelnýho. Vem káru, projeď Západ Ameriky, ať vidíš města duchů, třeba Bodie v Kalifornii, kde žilo 10 tisíc lidí a když ztratilo význam, lidi ho opustili.

Proč udržovat něco, co není historická památka a nikdo to už nepotřebuje.

Pokud jde o "důchodovou pokladnu", kdybys rozuměl ekonomii, věděl bys, že tam žádné peníze být nemohly, protože důchodový samostatný fond bolševici hned po Vítězném únoru zrušili, neboť ho znárodnili, čili přidali ke státnímu rozpočtu. Takže ten "důchodový fond" byla jenom vedená evidence v rámci státního rozpočtu, kolik se na důchody vybralo a kolik se vyplatilo. A pokud se vybralo víc, pak se ty peníze nikam neuložily, jako spoření do banky - to snad, když rozumíš ekonomii, víš - ale přerozdělily se v rámci státního rozpočtu na věci pro stát potřebné - zbraně, nový důl v Ejpovicích, školní pomůcky, očkování, asfalt na díry na silnice, nový kravín a traktor pro státní statek, mávátka a alegorické vozy na 1. máj, papír na knihy V.I.Lenina, beton na přehrady, podporu mezinárodního dělnického a osvobozeneckého hnutí ve světě, ocel na výztuže do dolů, na meliorace i na kopcích, narovnávání říčních koryt a mnoho a mnoho důležitých prospěšných a užitečných věcí, které pomáhaly budovat rozvinutou socialistickou společnost.

Takže existence EVIDENCE VÝBĚRU PENĚZ z platů a mezd, určené na VÝPLATU DŮCHODŮ, ještě neznamená, že případné přebytky byly uloženy, jako spoření, v bance. Ty případné přebytky stát rozpustil ve státním rozpočtu, takže za ně opatřil třeba soustruh ve fabrice na výrobu motocyklu Java 05 v Povážských strojírnách Banská Bystrica, či jak se jmenovaly, už zapomínám :-). Takže, pokud Klaus "převedl" "důchodový fond" do státního rozpočtu, pak jen FORMÁLNĚ POTVRDIL, v době privatizace státního majetku, že ta evidence výběru peněz z platu, mezd a zisku z podnikání soukromých entit, živnostníků, podnikatelů, akciovek apod., bude překvapivě i nadále součástí státního rozpočtu, aby v případě, že by se vybralo míň, než se musí vyplatit, vzhledem k vzniklé nezaměstnanosti a tedy možnému nižšímu příjmu, ten rozdíl dorovnal z dalších příjmů do státního rozpočtu, tj. daní, prodeje st. majetku apod. Je to dost jednoduše napsaný, aby to pochopil alespoň někdo?

A pokud jde o to "zmizení" 300 miliard ze státního rozpočtu, je to tak velký číslo, že by si toho musel někdo všimnout:-)a MUSELY by někde chybět, takže by se zhroutilo školství, zdravotnictví, armáda, obchod, tisíce mrtvých . . . ale nic takovýho jsem nezažil, normálně jsem chodil do práce, 2 roky bral podporu, pak zase chodil do práce.

Možná ale myslíš těch 300 miliard, že se ROZDALO při kuponové privatizaci. To je pravda. Za moje dvě knížky jsem si koupil ojeté auto, máma automatickou pračku se sušičkou a ještě pár věcí. No a tys byl v Kanadě, smůla.

Opravdu se nepřestanu divit, jak může starej chlap, co žil dospělej v socíku a desítky let v bohatý Kanadě - a neživořil tam, kde to šlape, a měl by mít srovnání, co je co, chválit socík - i když se mu v něm žilo, díky okrádání, dobře. To je fakt masakr :-)
březen 04, 2016 14:36
Dost dobrý. Hlavně, že je sranda. : NČ
.
březen 04, 2016 14:39
Pepo, pokud jde o sebevraždy, nijak nevybočujeme z průměru v EU. : toulavej
U nás je 15 na 100 tisíc obyvatel, v EU asi 10,5, v Řecku 3,6 a třeba v Litvě 44. ŽÁDNÁ KATASTROFA SE TU NEDĚJE, Pepo. A článek toho soudruha je jedna velká lež, bod po bodu. Info, kolik sebevražd bylo za bolševika nebylo k dispozici asi. Teď nevím, jestli do toho počítat zastřelený na ostnatých drátech na hranicích.
http://kovanda.blog.tyden.cz/clanky/5307/blahobytem-k-sebevrazde.html

březen 04, 2016 15:02
Já vím, že to s tématem článku nesouvisí, ale je to také politické. :-) : strejda
Prosím o odpuštění, že jsem zabrousil do jiné sféry, než zní téma. Do demokracie. :-) Já se z těch demokracií picnu...

Americká demokracie, která je nám vzorem a která je vyvážena do světa, přemýšlí, jak odstranit Trumpa. Ještě ani nezvítězil a už je špatný. V čem je horší než Obama? Já jsem Obamovi kdysi fandil, ale to, co dělá nyní... Svatá prostato...
Trump odmítá přistěhovalce. Trump chce stavět zdi... V tom to asi bude. Ale my už jsme dál. Mnohem dál. My už jsme kdysi dávno jednu zbourali v Ústí n. L. Kvůli soužití...

Naše kavárenské podsvětí, které by chtělo mluvit za národ zase přemýšlí, jak odstranit Zemana. Asi také demokraticky. Jak jinak? Kalašnikovem určitě ne. To by byla vražda... Ono to došlo už tak daleko, že i senátoři domlouvají prezidentovi a poučují ho, jak se má chovat...Co a jak má říkat... To je neskutečné, kam až jsme se to dostali. V této době má snad každý tendence stále někoho poučovat, vychovávat, usměrňovat, řídit, dirigovat, navigovat, snad aby zpíval podle not dirigentů?
Směšné. I hrozné. Jsem rád, že Zeman zůstane Zemanem.

A ještě jsem četl další absurdum. To je už neuvěřitelné, čím se někdo zabývá. A ono se to prosím tiskne. Jeden bloger, nestojí mi za to, abych ho jmenoval, říká, že není nutné, aby se žáci učili češtině, když ani ministr neumí pořádně česky. Ano, jistě, jak by ne... no ovšem... ten rejpal rejpalovič myslel Babiše. Ale on nám ten rejpal u toho blogování nějak zaspal. Kde byl, když byl kdysi ministrem zahraničí náš TOP Karel z TOPKY, kterému nebylo pomalu ani rozumět a u kterého by se tehdy hodil tlumočník? Kam se s tou češtinou hrabal na Babiše.
Jsem zvědav, kdo se však toho blábolu z ministerstva školství chytne. Počkáme si, až budou mít opět nouzi o změny nebo až tam přijde nějaké nové koště či nová prdel. Budeme mít manažery a podnikatele na úrovni, tam se bude dávat důraz, ano, tam, ale oni budou tak trošku retardovaní. Oni budou zápasit s tvrdým či měkkým i. A nejen s I.
březen 04, 2016 15:08
zase ta škola :)) je z toho komára trochu velbloud, ale budiž, tak ještě jednou : bb
kdy ředitel školy doporučí dětem změnit styl oblékání, který tu bb tak obhajovala.
ne, neobhajovala jsem ho a vůbec ne "tak", jen jsem na jeho jednání neviděla nic špatného vzhledem k tomu, že jeho primární povinností je postarat se o svěřence, k tomu odjakživat patřilo i varování před možným nebezpečím.
Že tam to nebezpečí je, nebo asi bylo, jsem neschvalovala, ano, je to špatně, když ta situace nastala, ale tvrdila jsem a tvrdím, že není na řediteli školy, aby to řešil nějak z pozice ředitele školy skrze své žáky, naopak, kdyby rodiče neupozornil na situaci, bylo by to podle mne nedostatečné plnění povinností zodpovědného člověka.

Abych si osvěžila, o co šlo, jestli teda něco nezlehčuju, tak jsem vygooglia tu informaci, která vás tak rozčilila, z vámi často citovaného zdroje:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-znasilnuji-imigranti-v-Nemecku-Podival-se-na-to-ustav-veterana-politiky-USA-Vysledek-radeji-neznat-401414
„V Pockingu zase provozovatel zdejšího gymnázia varuje rodiče, aby jejich dcery nenosily příliš odvážné oblečení a nedocházelo tak k následným nedorozuměním. Vedle budovy gymnázia je totiž dočasně ubytováno dvě stě uprchlíků,“ píše Gatestone Institute a cituje vyjádření jednoho z lokálních politiků pro deník Die Welt...

...aby jejich dcery nenosily příliš odvážné oblečení. Ne aby se zahalovaly, Mio.
To je celé, co ten člověk napsal, a je z toho humbuk.

V sedmičce na základce jsme jeli na lyžák, došlo ke změně, místo jiné sedmičky z jiné základky s námi jel prvák ze stavebního učiliště, což znamenalo i několik 17-18-letých včetně cikánů, protože někteří se do konce základky dostali o dva tři roky později než druzí, že. Před lyžákem byla schůzka s rodiči a ti dostali instrukce, aby instruovali nás, puberťačky z výběrové jazykovky, jak se máme nemáme chovat, a dozor co jel s námi byl posílen o jednoho učitele navíc. Já tomu říkám prevence a zodpovědné jednání pedagogů, vy ústupek.

Se stejnou logikou by teď mohla napsat, že postup matky, která svou dceru nikam samotnou nepustí, je správný, protože tím eliminuje nebezpečí.
kdepak, správný postup MATKY by byl nechat dceru samotnou
(Dejme tomu, že dopis je autentický, nemám čas pátrat a ani nechci, jestli je nebo není)
Vy nerozlišujete, jestli jde o matku, kantora, nebo zodpovědné orgány. Všichni by se podle vás měli chovat neústupně ať to stojí co to stojí.
Já, kdybych vnímala jakékoli nebezpečí, budu svoje děti chránit taky. Nejdříve je budu chránit, pak budu řešit, co se stalo, že se tak děje, proč a kdo je zodpovědný a po něm budu chtít okamžitě nápravu. Ale ze všeho nejdřív se postarám o bezpečí dítěte, a tedy klid své duše, a doprovodím ji všude, kde podle mě něco hrozí.
Na mě taky táta čekával večer po tréninku a po anglině u zastávky autobusu, abych nešla přes sídliště sama a něco se mi nestalo.
březen 04, 2016 15:21
Tondo : bb
pravdu díš
březen 04, 2016 15:22
strejdo, : Lenka1
do puntíku souhlas. Demokracie podle mého názoru funguje pouze do té doby než politici zjistí, že si můžou voliče koupit za peníze těch druhejch. A pak to začne směřovat přímou cestou do pekel. A my už jsme dávno za bodem zlomu.

Průserem je, že moci se tak nějak nenápadně chopili neomarxisti, kteří mají líheň ve Frankfurtské škole a my jsme jim to dovolili. Vypadá to, že Orwell byl vizionář. Proto se všechno zvrácené vydává za normu a normální přirozené je pomalu ale jistě potlačováno a stavěno mimo zákon.

Kromě toho - to, cos psal o Trumpovi - holt nevoní americké židovské oligarchii, stejně jako jim nevoněl Kennedy nebo svého času Lincoln. Tahle hrstka vyvolených má za cíl ovládnout celý svět a každý, kdo by jim plány hatil, musí z kola ven.

To, co se aktuálně děje v celé Evropě - ona řízení invaze - je součástí toho plánu.

Tragédií pro (nejen ) tuto zemi je fakt, že hodně lidí je už za hranicí debilizace a nedochází jim to, proto účinná obrana v současnosti není možná a až bude, tak bude dle mého názoru pozdě.
březen 04, 2016 15:23
... : bb
tak, a máme tu židovskou oligarchii
konečně

tyto znaky opište :-)) : mposr
březen 04, 2016 15:32
No bb, to se ti teda povidlo! To už je hodné skutečného myslitele: : NČ
"...aby jejich dcery nenosily příliš odvážné oblečení. Ne aby se zahalovaly, Mio."
------------------------------
Ještě, že to tak skvěle dokážeš vysvětlit. Jak je u tebe názorně vidět, k obhajování netřeba inteligence, stačí ČT.
březen 04, 2016 16:04
slovíčkaříme : bb
tak odvážné oblečení si představuju jako výstřih do pasu, holý pupík, ultramini atd., a zahalování jako zahalování, z logiky slova. Nechodit napůl nahá neznamená být zahalená.

asi už nemá cenu zmiňovat, že diskuze = "myslím si tohle a ty tohle", nikoli "myslim si tohle a ty seš blbej, když si myslíš něco jinýho"

Co je ale zábavný jev, je to, jak lítáte z rohu do rohu. Když napíšu něco, s cím se ztotožníte, jsem inteligentní a sečtělá.
Když se vám to nelíbí, jsem myslitel podle ČT apod.

Vy si prostě nemůžete pomoct, když musíš, tak musíš, starej kozle, že :-)))
březen 04, 2016 16:11
Ahoj Strejdo : NČ
Dneska fajn sluníčkovej den (slunce miluju a nikdo mě nepřiměje, říkat idiotovi debilovi sluníčkář).
Jen malej, v tramvaji odeslechnutej, rozhovor jedný přizpůsobivý a jedný ještě ne uplně přizpůsobený:
"Nemá ten vyhlídnutý byt moc vysoký nájem?"
"A proč sa staráš? Oni dajů nájemnů zmluvu, dojděš z ní na socialku a socialka zaplatí."
------------------------
Není to nádherný vidět, jak se socializmus přerodil v komunizmus?
březen 04, 2016 16:19
Ale ale. Nikdy bych si nedovolil napsat, že seš inteligentní. Tolik odvahy fakt nemám. : NČ
Snad jsem jednou napsal, že se zřejmě vyznáš v účetnictví, a jednou taky, že´s pochopila, co jsem jednou kdysi svým příspěvečkem sledoval. That´s Allllllllllllllllllllllllllll.
březen 04, 2016 16:29
no, je to jedno, : bb
tak odvážnej jsi byl, a dokonce dvakrát, jednou jako Jarda, jednou jako NČ,
ale nedělej si s tím starost, nikdo to nebere vážně ;-)


březen 04, 2016 16:33
... : bb
jinak k těm přizpůsobivým - bylo by dobré si najít statistiky, kolik příjemců dávek na bydlení atd. je romské a kolik české národnosti

možná by byl někdo překvapen, kolik slušných bílých ryze českých matek a otců dělá psí kusy s trvalými bydlišti a s doklady o příjmech, aby dostali dávky nejen na bydlení

systém přeje vyžírkům a kdo v tom chce umět chodit, ten se to naučí
březen 04, 2016 16:36
nebo ještě jinak, aby to bylo jasnější : bb
kdo nejde s vámi, jde proti vám
jenže ne pořád jde někdo s vámi
a tak pak je srandovní, jak ve chvíli, kdy jde někdo s vámi, je poplácán po ramenou
a ve chvíli, kdy nejde s vámi, je blbej
střídáte to jak ponožky, dokud to toho druhého nepřestane bavit a neodejde (z diskuze, z Kudlanky...), protože ho to nebaví, nebo protože moudřejší ustoupí
což celkově působí tak nějak pitomě dětinsky
no ale je to jedno, že

březen 04, 2016 16:48
Když to nebereš vážně, tak se tím netrap. : NČ
Pozvolna přichází jaro, Středozemní moře se otepluje, migranti přestanou trpět větry, zase budou o 106 propíchávat svoje nafukovací matrace hned, jak se objeví lodě pro jejich výlov a bezpečnou dopravu k vytouženým břehům. Všude bude pravda a láska vítězit nad lží a nenávistí.... co víc si můžeš přát?
březen 04, 2016 16:54
fakt všude? i tady? takže se vrátí Můra, Kamila, Krakonoš a další? tak to bude fajn : bb
já vím, já vím, měla bych si přát několik kalašnikovů zdarma, plnou nádrž nafty zdarma, a dojet si na ty břehy trochu si zastřílet

ale moje přání jsou daleko přízemnější
březen 04, 2016 16:57
Proč toužíš po jiných, když máš svého, nesmírně inteligentního, Yukóňana : NČ
Však vy dva si docela vystačíte. Tak to už bývá, že lidé se zhruba stejným IQ si vzájemně fandí. Počtěš si tzv. "cestopisy", však on bude také netrpělivě čekat aspoň na jedinou čtenářku, která mu dodá nadšení do dalšího pseudocestopisu... No, a votom to je.
Můra, Kamila, to nevím. Krakonoš je bájná pohádková postava, ber to tak, že ten nebyl skutečný.
březen 04, 2016 17:35
bb, moc dobře víš, že statistiky, kolik příjemců dávek na bydlení atd. jak zmiňuješ v 16:36, je romské a kolik české národdnosti se nevedou, neb by to bylo rasistické. : Myška
Krom toho, fůra Cikánů se hlásí k české národnosti, a tak by taková statistika nebyla dostatečně vypovídající. Takže volání po takové statistice je marné, což je ti samozřejmě naprosto jasné.
Bez ohledu na statistiku si troufnu říct, že poměr romských příjemců dávek na bydlení atd. je na počet romských obyvatel mnohonásobně víc než bílých příjemců na počet bílých obyvatel.
březen 04, 2016 17:35
Aha, upravovala jsem větu a nedostatečně - : Myška
Bez ohledu na statistiku si troufnu říct, že poměr romských příjemců dávek na bydlení atd. je na počet romských obyvatel mnohonásobně vyšší než bílých příjemců na počet bílých obyvatel.
březen 04, 2016 17:37
Nerada zasahuji do této hádanice, : Milena.
ale ráda bych potvrdila, jako zemědělec, slova deeres:
"To, že nám EU sešněrováním pravidel zničila zemědělství, to nikdo neokecá" a sice příkladem přímo z naší farmy:
Začaly jsme s dojnými kravami a nevedli jsme si špatně, jeden čas jsme měli u našich holštýnek 10. místo v užitkovosti v kraji, třetí v okrese. Jenže cena mléka kolem 6 Kč prostě není únosná pro chovatele, který má stádo 50 ks a prostě lepší produktivitu práce neudělá, aby mu pár halířů zisku z mléka stálo za tu dřinu kolem dobytka plus dvakrát denně podojit.
Tak jsme si naplánovali, že jako jsme postupně vybudovali dojené stádo (začali jsme nákupem chovných zvířat, většinou telátek - jaloviček a poté odchovem vlastních jaloviček ho rozšířili), vybudujeme stádo masné. Koupili jsme býka charolais a podařilo se nám mít k němu už 20 plemenic, počítali jsme s rozšířením na 40 ks. OK, v čem je problém? Kdysi jsme na pastvině v pohodě upásli 50 krav a 25 jalovic nad 1 rok, ty mladší jsme měli doma. Nová dotační pravidla mi dávají vybrat - buď dotaci nedostanu, nebo na té louce můžu mít s býkem maximálně 10 krav s telaty! Ještě loni jsme to nějak vyřešili, letos v zimě jsme prodali býka, máme kupce na krávy, co přesahují povolený počet (kontrolní období je od 1.6. do 30.9.), ostatní krávy otelíme, odchováme poslední telata a krávy po odstavu a prodeji telat dáme na jatky. Proč? Opět jde o produktivitu práce, mnohé úkony jsou stejně časově náročné ať obstaráváte 50 ks zvířat, nebo 10, ale z těch deseti máte 5x menší příjem.
Jak už se tu psalo v souvislosti s mladýmu lidmi a jejich výdělky, lze pochopit, že někdo přijme méně lukrativně placenou práci, pokud má příslib postupu a vývoje, podobně podnikatel je ochoten mít nějaký čas nízký zisk, pokud věří, že pracuje na budoucích větších.
Takže takto je "podporován" z EU chov skotu v ČR. Nebo to vymysleli úředníci u nás? To už neřeším, pro mne je podstatné, že s chovem skotu končím, a budu tedy o to víc pěstovat řepky :-)
Tyto znaky opište: uhryz :-)

březen 04, 2016 17:39
NĆ, : Lenka1
to o tom, že je inteligentní a sečtělá, jsem jednou napsala já. Ale už bebena, jak je jejím milým zvykem, "zapomněla" dopsat, že je to jen půl věty. Zbytek byl totiž "a na druhé straně zároveň tak hloupá a neprozíravá".

Ona to dělá s oblibou, jako když vytáhla z komentáře jednoho člověka, který žije v Austrálii pouze tu část, kde mluvil o tom, že s imigranty nemá Austrálie problém. Ale celý komentář byl o tom, že výše zmíněné se týkalo imigrantů, kteří se dostali do Austrálie legální cestou. Ne blízkovýchodních čmoudů a afrických opic, kteří se tam pokoušeli vetřít nelegálně na člunech po moři.

S takovými naopak Australané ve své většině souhlasí, aby bylo nakládáno tak, jak to Austrálie dělá - zavřít do internačních táborů na ostrově Nauru a nazdar. Vrátit se do místa vyplutí mohou kdykoliv.

Když jsem já okopírovala do diskuze celý komentář, tak začal opět její kolotoč hloupých výmluv na celou stránku.

Tak jen, abys byl v obraze.
březen 04, 2016 18:06
Hm, Lenko. Přesně tak. : NČ
Docela přesná definice demagogie.
-------------------
K těm připlouvašim opicím k Austrálii jsem velmi ocenil přístup vlády:
Naházeli jim na lodě nějaký žrádlo a vodu, "tady máte na cestu zpátky a běda každýmu, kdo by se pokusil vylézt na břeh!!!"

březen 04, 2016 19:47
Ahoj NČ, také tě zdravím. : strejda
Tady bylo také hezky, slunečno. Já jsem ale trošku, trošičku, trošilinku :-) pracoval. Umyl jsem auto, už to potřebovalo umýt sůl a pak jsem odplechoval a vyčistil plynový kotel, který jede vlastně celou zimu. Procházka a pivo je plánovaná na zítra.

K těm Cigánům. Myslím, že můžeme být rádi, že je tu máme. Proč? Proti uprchlíkům je to jen jakýsi pseudoproblém. Oni se nemlátí pětkrát denně do palic na koberečcích. Oni nezakládají islámské, tedy cikánské buňky, nechtějí cikánské mešity, nechodí zahalení... A tak si říkám, proč oni byli tenkrát tak na programu, když jsou v podstatě mnohem lepší než islám, zavalující Evropu? Jo, to vybydlování bytů... Ničení majetku..., také nepracují, nejde vedle nich bydlet. Nojo no, ale jsou naši. Zvykli jsme si na ně. Bavíme se na jejich úkor.
březen 04, 2016 20:01
Jo, jak je všechno relativní, že. Problém, co se zdál včera velký a důležitý, bledne dnes před daleko větším problémem. : Myška
Budeme se slzou v oku vzpomínat na doby, kdy tu byli jen cikáni a o muslimských čmoudech nebylo vidu ani slechu.
březen 04, 2016 20:12
Jojo, Myško, : strejda
už pan Albert mluvil o relativitě. smilies/grin.gif A to byl někdo...
březen 04, 2016 20:29
Lenka1, myslíš tohle, že : bb
„Běžní Australané jsou vůči imigrantům velmi přívětiví a většina jich podporuje velkou otevřenost své země pro žadatele o azyl, kteří se hlásí oficiální cestou v zahraničí,“

tak já bych řekla, že z té věty každý pochopí slova kteří se hlásí oficiální cestou v zahraničí
Ale zjevně ne každý...no jak jsem psala včera, chytrému napověz (citací a odkazem), hloupého trkni - mamutem.
Navíc jsem tehdy k té citaci dala odkaz, odkud cituji, aby si každý mohl přečíst článek - myslím, že tenhle:
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/64744/australie-nasla-zpusob-jak-zastavit-vlnu-imigrantu-evropa-si-z-toho-priklad-nebere.html
Je normální citovat to, co člověka zaujme a je obvyklé k tomu uvést zdroj. Ale kdo chce, ten si v tom najde demagogii.

a na druhé straně zároveň tak hloupá a neprozíravá - ne, nezapomněla jsem to dodat, ale od někoho, komu lítají z pusy debilové a hovna jedním proudem je tohle něco jako "milá zdvořilost".
Tak či onak, nemění to nic na podstatě toho, co jsem psala - když s vámi někdo souhlasí, plácáte ho po ramenou, když ne, můžete se potento a snažíte se ho udolat, po svým, samozřejmě.


březen 04, 2016 20:38
Myško, : bb
k těm cikánům a dávkám jsem něco sesmolila, byly tam odkazy, zobrazí se to po schválení adminem
březen 04, 2016 21:16
k Austrálii : bb
tehdy, pokud si dobře vzpomínám, nějak v debatě padlo, že Austrálie vůbec cizince, nic, žádný azyl, a z toho že bychom si měli vzít příklad - což není pravda, proto jsem citovala a házela odkaz (akorát teď už nevím, jestli to bylo z reflexu nebo jinde)
březen 04, 2016 21:19
Až na to, : Lenka1
milá bebetko, že teď už jsi tu větu "kteří se hlásí oficiální cestou v zahraničí"
do toho přidala.

V tvém původním příspěvku někdy v létě loňského roku tam bylo pouze "„Běžní Australané jsou vůči imigrantům velmi přívětiví a většina jich podporuje velkou otevřenost své země pro žadatele o azyl"

Jsi trapná.

Ty a drahouš snad na tuhle demagogii máte nějaký kurzy.

Ale klidně pokračuj v blábolech, NČ v obraze je a kvůli tomu jsem to psala, takže cíl splněn.
březen 04, 2016 21:36
boha jeho (pardon za ukradený nick) : bb
Zkusím to ještě jednou:
tehdy, pokud si dobře vzpomínám, nějak v debatě padlo, že Austrálie vůbec cizince, nic, žádný azyl, a z toho že bychom si měli vzít příklad - což není pravda, proto jsem citovala a házela odkaz (akorát teď už nevím, jestli to bylo z reflexu nebo jinde)
šlo o to, že Austrálie získat azyl umožňuje - a jestli se o něj má žádat v zahraničí, to v kontextu nebylo důležité

ovšem, pro jistotu, k takovým citacím uvádím odkaz, kde si každý mohl přečíst celé souvětí, celý odstavec, celý článek...
marná snaha, zjevně
březen 04, 2016 21:43
... : bb
diskutovat s někým, kdo vlastně diskutovat nechce, je náročné a je to vlastně nesmysl
jdeme se zrelaxovat u Kevina Spacey
březen 04, 2016 21:50
holky, nehádejte se, já mám ženské rád. : strejda
smilies/grin.gif
březen 04, 2016 22:06
Lenko, : Mikin
pokud vim, tak Tonda vyjadril hlavne sve vyhrady hlavne k tomu, jakym prasackym stylem zde diskutujes. Proti obrane vlasti a kultury snad nikdo nic nema. Ani ja ne, kdyz uz jsi od toho placena.
Akorat snad.... zkus radeji chranit jen tu vlast a obranu kultury nech na jinejch.
březen 04, 2016 22:20
Toulavej, : Mikin
on se Pepa proste zhlednul v clanku soudruha Generalniho tajemnika o ktery se s nami tak velkoryse rozdelila Lenka. Me hlavne dojaly ty fraze o zebracich, kteri v kapitalismu jsou a socialismu nebyli. Pravda, oni nebyli ani za Hitlera, ale zrejme bylo i za Hitlera dobre.
Ale dulezite je ze se Pepa mel dobre za komunistu i v Kanade a ze prchl "ze zvedavosti". Zajiste to tehdy tak podal i pri pohovoru na kanadskem velvyslanectvi. smilies/wink.gif
březen 04, 2016 22:38
Strejdo, : Mikin
Trumpa se nesnazi zbavit Amerika, ale pouze republikani. Protoze jim svym hulvatstvim, sexismem a rasismem dela ostudu.
Co se tyce kritiky prezidenta Zemana ze strany Senatu, na tu ma Senat demokraticke zeme pravo. To neni jako za Husaka.
Jen se podivej na sebe. Taky tady jecis jako Viktorka a nikdo ti nebrani.
březen 04, 2016 22:45
Neuvěřitelné : Míša šíša
Pepo, ty nezklameš a vždycky pobavíš, ale, když jsi odborník na ekonomiku, : toulavej
můžeš mi prosím vysvětlit, proč je důležité pro občany státu, aby podniky a banky nevlastnili cizinci? Já to nevím a zajímá mě to.

Nechápu, že se takhle může ptát chlap, kterému táhne na šedesát. To snad ani není možný. A to si ještě o sobě myslí bůhví jak je chytrý a snaží se poučovat druhé. smilies/shocked.gif
Doporučuju se trochu sebevzdělat, např. tady je dobře vysvětleno: http://www.cma.cz/co-je-cesky-prumysl-co-ceska-ekonomika-a-proc-nestaci-o-tom-mluvit-milan/

I když jak praví čínské přísloví citované pod článkem: “Letnímu vánku o bouři, studniční žábě o moři a polovzdělanci o tom, co nikdy ve škole neslyšel, nevyprávěj.”
březen 04, 2016 23:43
bb, : Míša šíša
přesně tak jsem předpokládala, že budeš reagovat:
"kdepak, správný postup MATKY by byl nechat dceru samotnou".

Správný postup by byl, aby matka nemusela omezovat svobodu své dcery, ale asi je to moc náročné na pochopení nebo nevím. Tohle přece bude pokračovat tak, že nakonec ani ta matka nebude moci jít s dcerou samotná a obě bude muset doprovázet muž, kterýžto model známe hádej odkud.
A nepleť sem demagogicky, že tě tatínek v dětství doprovázel z tréninku. Tady jde přece o to, že je ubírána svoboda, která dřív fungovala. Tzn. že matka musí doprovázet dceru tam, kam dřív nemusela.

Na druhou stranu ale dokážeš i překvapit. Když jsem si tu před lety povzdechla, že mi tady chybí NČ, kterého klika nejchytřejších z nejchytřejších vypudila, reagovala jsi v tom smyslu, že co jako. Někdo že odejde, jiný zase přijde a internetový život jde dál - je to přece normální.
Tak proč najednou vzdychání po Můře, Krakonošovi atd.?

Jejda. Teď jsem něco řekla z dávné diskuze. To se asi nesmí, co?
březen 05, 2016 00:06
deeres ve 14:03 : Míša šíša
Super video smilies/grin.gif
březen 05, 2016 00:18
Míšo Šíšo, děláš si legraci, že jo :)) : bb
Správný postup by byl, aby matka nemusela omezovat svobodu své dcery,


""Správný postup matky by byl, aby se to nestalo""... smilies/grin.gif smilies/grin.gif

(mimochodem, několikrát jsem psala, že jistěže ta situace nastat neměla, ale ti lidé řešili situaci, která už nastala, ale posloupnost dějů není zjevně tvojí silnou stránkou)

Tohle, cos teď předvedla, je pokus o argumentaci odpovídající možnostem dítěte v první třídy, což v kontextu s předchozím komentářem pro Toulavého vypadá obzvlášť směšně.
Toulavý se ptá Pepy, zjevně proto, aby z něj dostal jeho vlastní názor, ty mu ""odpovíš"" tak, že sem hodíš jakýsi odkaz z netu, jako obvykle vlastní myšlenka chybí, ale neopomeneš na závěr dodat rejpavej pokus o urážku, větou o nevzdělancích...březen 05, 2016 00:38
... : bb
Tak proč najednou vzdychání po Můře, Krakonošovi atd.?
ale já neřekla, že internetový život kvůli nim přestane fungovat, jen že mi tu chybí a kdyby někdo k tomu napsal no co, přišli, odešli, na netu běžné, tak budu jen souhlasit.
NČho vypudilo něco úplně jiného, ale nebudu to vytahovat.

Jejda. Teď jsem něco řekla z dávné diskuze. To se asi nesmí, co?
donedávna bych k tomu řekla, že dobře víš, jak to bylo myšleno s tím taháním z dávných diskuzí, ale potom, cos tu teď předvedla, věřím, že skutečně nechápeš, že vytáhnout z dávné diskuze něco, co se týká soukromí a jen soukromí někoho jiného, je minimálně bezohledné, protože nikdy nevíme, co a jak se mezitím v soukromí druhého odehrálo.
březen 05, 2016 00:44
... : bb
A nepleť sem demagogicky, že tě tatínek v dětství doprovázel z tréninku. Tady jde přece o to, že je ubírána svoboda, která dřív fungovala. Tzn. že matka musí doprovázet dceru tam, kam dřív nemusela.
jistěže, ale ty ses neptala, jestli mi přijde normální, že se tohle děje (aby najednou musela matka doprovázet dítě tam, kam dřív nemusela), ale řešila jsi ZDA JE SPRÁVNÝ POSTUP MATKY, stejně tak předtím POSTUP ředitele školy.
Jejich "postupy" reagovaly na JIŽ VZNIKLOU situaci.
to je jak do dubů..:-))


březen 05, 2016 00:48
jeden užitečný odkaz : bb
březen 05, 2016 01:37
Miso siso, : Mikin
ono tech dobrych lidi odeslo diky zhrubnuti zdejsi diskuse vic a podle me je to skoda. Ale i kdyby to bylo 1:1, tak obchod: jeden moudry Krakonos za jednoho komunistickeho hulvata je prinejmensim nevyhodny. :-
------------------------------------
Co se ekonomiky tyce, ten tvuj clanek je docela zajimavy. Diky.
Ovsem v dnesnim svete rychle dopravy a jeste rychlejsich komunikaci je to tak, ze zeme ktere maji moderni technologie na tom jsou a budou lip. Ja nedavno cetl, ze z kazdeho vyrobeneho iPodu zustanou v Cine jen 3 dolary, zbytek jde jinam, hlavne do Ameriky. Presto je to vyhodne i pro Cinu, ktera se timhle zpusobem dostava dopredu.
Ceska republika je na tom oproti Cine s vydelky a tim padem i ziskem o dost lepe, ale je porad pomerne pozadu. Stejne jako jsou pozadu vsechny dalsi postkomunisticke zeme. A za to nemuze ani zadne spiknuti, ani Kalousek, ale tech nestastnych 40 let, kdy se zeme vychodniho bloku tak strasne propadly za sve sousedy. A naprava bude trvat diky setrvacnosti ekonomik jeste pekne dlouho.
Jiste znas znamou ekonomickou poucku: poor countries are poor, because they are poor.
Chude zeme jsou chude, protoze jsou chude. A to plati bohuzel i pro ne tak chudou Ceskou republiku.
Autor tveho clanku se o tom mohl alespon zminit.
březen 05, 2016 01:59
Už na Večerní Univerzitě (VUML) : NČ
nám říkali, že s lidmi, zblbnutými kapitalistickou zápaďáckou propagandou, se rozumně diskutovat nedá.
březen 05, 2016 06:09
... : mia I
tady se zase v noci nespalo, nemilovalo.. smilies/wink.gif smilies/wink.gif já si zase naopak musela přivstat, máme obecní oslavu MDŽ a slíbila jsem, že upeču nějaké řezy ke kávě (peče nás asi pět), dva korpusy mám upečené, tak hurá na krém a polevu.. Slavíte Vy ostatní MDŽ??
březen 05, 2016 06:31
NČ : Mikin
dobre ti to rekli. smilies/smiley.gif A zbavili te nutnosti premyslet, coz se taky pocita.
Mio - my slavime radeji Den matek. Takova matka ma totiz vetsinou jakesi zasluhy....
březen 05, 2016 06:49
Na bývalé oslavy MDŽ vzpomínám rád : NČ
V poslední době jsem MDŽ řešil jen malými kytkami pro kolegyně v práci. Byly vždycky potěšeny, čímž jsem se škodolibostí mně vlastní, nasíral okolní chlapy. Ti se vždy, zcela pravidelně, chtěli přifařit, jakože "složíme se a dáme ty kytky i za nás...". Odpovídal jsem pokaždé stejně "nebuďte líní doběhněte si taky nakoupit za sebe". Většinou nešli.
Mám takové přesvědčení, že ženským se kytky dávat mají a je mi úplně fuk, že to kdejakej línej dacan považuje za komunistickej přežitek.
březen 05, 2016 07:05
Jeden 4: Sportovní zpravodajství "veřejnoprávní" "České" Televize : NČ
"Ve včerejším závodě mezi Obamou a Putinem v běhu na 100 m se Obama umístil na krásném druhém místě, zatímco Putin doběhl jako předposlední....."
březen 05, 2016 07:23
Mio, : Milena.
velmi vyjímečně po 30 letech MDŽ slavit budu, protože právě na tento den jsme se shodou okolností dokázaly s holkama domluvit na společné slezině (nesouvisející s MDŽ), a rezervovaly si prostor. Teprve pak nám došlo, že den, kdy máme všechny čas, je zrovna svátek žen, takže následně jsme to za "oslavu MDŽ" vyhlásily. Ale připomíná mi to dávný zážitek z vejšky, kdy jsem se zeptala spolužáků, co že to včera slavili, že budili celou kolej a oni po poradě s kalendářem, že Xenii.

březen 05, 2016 07:50
Nč : mia I
My oslavu MDŽ pojímáme různě. Bývalo i v retro stylu, teď pojímáme oslavu jako možnost posezení, tanec. Hlavně chceme přitáhnout i starší ženy, které se prakticky nikam do společnosti nedostanou. Vdovy na venkově a zimní čas, to je stereotyp a hlavně k jaru už toho má každá plné kecky, té samoty. Někteří muži ve středním věku prý doprovodí své maminky na oslavu, což je hezký projev galantnosti. A spojení více generací při posezení je taky fajn. Socialismus do toho nemícháme, odvál ho čas, dnes máme jiné starosti. Svátek matek jsme zkusili, neujalo se.

Nic, dopiju kávu, mám vytřený suterén, mezitím se mi chladí kaše z hrubé mouky na krém do řezů a jdu vytírat schodiště. Mám toho dnes dost, sjede se rodina, před čtrnácti dny nás tu bylo dokonce 15 (přijela i sestra s celou rodinou) dodělávám v počítači nějakou práci pro obec,..

Abych nezapomněla, náš STREJDA na MDŽ slaví narozeniny, tak Strejdo pokud čteš , vše nej a hlavně kupu pevného zdraví.
březen 05, 2016 07:55
Bezva Mio : NČ
Lidi se mají bavit a udržovat vztahy (a třeba i navazovat nové).
8. březen, jako začátek jara, se k té příležitosti skvěle hodí. Tak si to užijte!
březen 05, 2016 08:04
Strejdo, vše nejlepší k přirozeninám! : NČ
Sice se k narozeninám nemá přát dopředu (to jsou ty tmářské pověry), ale jsem teď tak zaměstnanej, že bych se k tomu v ten slavný den třeba vůbec nedostal!
březen 05, 2016 08:08
Ehm : Lenka1
cit:

Takova matka ma totiz vetsinou jakesi zasluhy....

Další náhled do jednoduché duše (duše?) místního myslitele.

Třeba taková Dana Drábová - bezdětná

versus

Saša Kiňová - 1 plus dalších 5 kousků

Jinými slovy nám místní Brouk Pytlík chce říct, že socka, co v životě nedokázala nic než rodit další parazity stejné jako je ona sama, má větší zásluhovost než špičková jaderná fyzička, která děti nemá.

Připisuju to do sbírky a rozesílám,ať se kamarádi pobaví.

Ale možná nám myslitel vysvětlí, jak to s tou zásluhovostí myslel. Nebo vlastně ne, on nemá čím, tak nic.
březen 05, 2016 08:14
NČ, díky, ty máš ale pamatováka... : strejda
když to ale vezmeš kolem a kolem, není co slavit. Ten věk je spíše k neslavení a k nechlubení se, než k nějakému ejchuchu...:-) Dám si pivko nebo raději dvě, možná i tři... (to mám i povolené od kardiologa) a bude dobře. Měj se ahoj.
březen 05, 2016 08:20
Lenko jedna. To je za 1 : NČ
.
březen 05, 2016 08:20
Mio I, nojo, je vidět, že jsi pamětnicí... : strejda
mnohokrát děkuji (až nyní jsem si to přečetl)
březen 05, 2016 08:26
strejdo, : Lenka1
přidávám se ke gratulaci. smilies/smiley.gif
březen 05, 2016 08:34
Lenko1, děkuji. ale až 8.III. :-) : strejda
smilies/smiley.gif
březen 05, 2016 08:37
Strejdo, kdepak pamatováka! Už vlastně ani jinýho ...áka :( : NČ
To Mia. Nebýt jí, ani bych nevzdechl. Že není co slavit? Ale jo! Určitě je!
Mě to čeká za dva týdny, navíc i se svátkem, což bude příležitost mj. to oslavit i na pávlači se sousedem (jmenovcem) Pepanem. Kozel se už taky těší.

březen 05, 2016 08:39
Já vím, : Lenka1
ale třeba budu toho 8. celý den v trapu, tak to máš radši předběžně.
březen 05, 2016 08:39
Lenko 1, : Milena.
"Takova matka ma totiz vetsinou jakesi zasluhy...."
Bylo napsáno VĚTŠINOU, nikoli VŽDYCKY. Takže s citovaným výrokem souhlasím a není třeba zmiňovat dva extrémní příklady, kdy má větší zásluhy pro společnost bezdětná žena proti ženě "dětmi obdařené". Dana Drábová holt neoslaví Den matek, ale myslím, že jí to nevadí. Neoslaví ho spousta jiných žen a ne všechny se k tomu rozhodly kvůli kariéře nebo z jiných důvodů.
březen 05, 2016 08:41
Strejdo, : Milena.
když už tě tu práskli, tak samozřejmě se ráda připojuji ke gratulacím (8. ti popřát nemůžu, nebudu mít čas - pojedu na to MDŽ) a přeji hlavně ZDRAVÍ a POHODU. A doplním, co vždy říkám - to ostatní si buď koupíme, nebo se bez toho obejdeme.
březen 05, 2016 08:44
No, Mileno : NČ
Ono, když je potřeba názorně poukázat na nesmyslnost nějakého imbecilního výroku, je právě potřeba uvést extrémní případy z opačných konců. Jistěže je spousta matek, které úctu zasluhují i spousta bezcenných parazitů. Mluvit o většině těch, nebo o menšině těch, je dost blbost. Kdo to spočítá?

březen 05, 2016 08:56
Jéé, Mileno, děkuji... : strejda
ta Mia to práskla... Ono ale fakt není co slavit. 71, to není ani kulaté, ani hezké číslo. smilies/grin.gif To je známka blížící se osumdesátky a to není vůbec hezká perspektiva. :-)
Já jsem také stará konzerva a také slavíme MDŽ. No, slavíme..., dám kytičku a pusu s bomboškou. To je vše. Žena je spíše přes víno. Ty novosvátky nás nějak neberou.
březen 05, 2016 08:57
Vzpominka z mladi : Mikin
to se nam na podnikove oslave MDZ malinko priozral jeden kolega a notne pozvracel chodbicku vedouci k zachodu. A protoze to nebyl spatnej chlap, zacal se shanet po kyblu s hadrem. Toho si vsiml soudruh namestek a uklidnil ho slovy "nech toho Franto, zensky to zitra uklidi". Mam dodnes pocit ze si ani neuvedomil, co rekl.
Me bylo vzdycky zahadou, proc by se mel slavit fakt, ze se nekdo narodil jako zena. Podle me je MDZ stejna blbost, jako by byl den muzu.
Podekovat mamince nebo tatovi ktere mame radi me pripada jaksi logictejsi.
Jo - a jeste by me zajimalo, zda lze vzdy urcit ze se jedna o zenu? Mame prece ruzne transvestity i vychodonemecke atletky s fousama.
A co takova kudlankovska Mana z Pocernic, nebo oplzly, vulgarni babochlap, ktery sem kopiruje komunisticke clanky?
Dostanou i ti kyticku? smilies/tongue.gif
březen 05, 2016 09:15
Na osmdesátku máš, Strejdo, ještě spoustu času : NČ
A až přijde, budeš mít čas na devadesátku! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?
březen 05, 2016 09:19
Milene : Lenka1
jenomže, jestli sis všimla, Brouk Pytlík to napsal tak, že to vyznělo tak, že ženy ne-matky si žádný svátek nezaslouží. Proto jsem k tomu napsala svůj komentář.

Jinak s logikou výroku jako takovou problém nemám.
březen 05, 2016 09:21
bb, : Míša šíša
ty mě fakt bavíš. Dochází-li ti argumentace, tak mi akorát vpálíš, že nemám vlastní myšlenky a že rejpu. Nynčko jsem se dokonce vrátila až do první třídy. Tak jo, moji inteligenci i morální profil jsi probrala, i když tomu dost dobře nerozumím, co tě k tomu vede. Možná to samé, co Mikina k jeho tvrzením, že všichni, kdo s ním nesouhlasí, jsou komouši. Tak si to užij, když tě to kádrování druhých baví.

Toulavý se ptá Pepy, zjevně proto, aby z něj dostal jeho vlastní názor

Ne. Toulavej nechtěl znát Pepy názor. Od toulavýho to byl právě ten rejpanec - viz hned ten úvod: Pepo, ty nezklameš a vždycky pobavíš, ale, když jsi odborník na ekonomiku...
No, jenže toulavýho rejpance samozřejmě nevadí, stejně jako Mikinovy, stejně jako tvoje, to je všechno oukej. A když někde druhý použije stejné střelivo, ale opačným směrem, jemináčku - hned to jsou urážky. Podle stejného metru jsi ty tady už urazila Miu, Myšku, Lenku, eNČého..., a to s gustem sobě vlastním. Ale je mi jasné, že na to budeš mít stořádkové výmluvy a odůvodnění, ty prostě do toho zrcadla nevidíš.
březen 05, 2016 10:27
A dyk je to, Míšo, uplně fuk : NČ
Tady prolýzá slunko mrakama, za chvíli se vyklube úplně, pávlač k zimnímu opalování jak stvořená. Dost dobrý.
březen 05, 2016 10:53
Lenko 1, : Milena.
OK, tak původní výrok byl: "Mio - my slavime radeji Den matek. Takova matka ma totiz vetsinou jakesi zasluhy...."
Nikde v tom nevidím, že by ženy - nematky nemohly slavit MDŽ a že si žádný svátek nezaslouží. Zejména když to bylo popsáno "my slavíme raději".
Já osobně jsem nikdy nepřála dceři k MDŽ, ale ráda jí jednou popřeji k svátku matek. Své mámě jsem za totality k MDŽ kytičku nosila, také teď raději oslavím "její zásluhy jako matky", než abych jí přála k MDŽ. Takže také vlastně slavím raději Den matek. Ano, Mikin mohl lépe formulovat, že se mu zdá vhodnější oslavovat mateřství, a poděkovat mamince jednou za rok speciálně za její starost, než obecně oslavovat ženu jako takovou, ale že pokud tedy není žena (z nejrůznějších důvodů matkou), proč jí nedat kytičku k MDŽ? Nebo jen tak?
Leni, nic ve zlém, máš právo na názor, a někdy lze s Tebou souhlasit, jindy nikoli. Ale v poslední době je to jakási paranoia, kdy vše pochopíš nejhůř jak se dá, čteš mezi řádky, co tam není atd.
Diskutovat se dá korektně bez urážek a hlavně, nevkládej někomu myšlenky, které nemá, jenom proto, že ho nemáš v oblibě.
březen 05, 2016 10:58
Bych si dovolil krapítko nesouhlasit. : NČ
Diskutovat se s každým korektně rozhodně nedá. Blb zůstane blbem a diskuze s ním je zcela k ničemu.
Je to někdy až dojemné, jak se ti největší blbi furt a furt, přímo umanule, dožadují diskuze. A to zvlášť v situacích, kdy už dávno celé okolní obecenstvo o své idiocii přesvědčili.
březen 05, 2016 11:29
Donald Trump: Bush dopředu věděl od CIA o 11. září, ale nic neudělal. : NČ
„Věděli, že přijde útok. George Tenet, tehdejší ředitel CIA, věděl, že hrozí teroristický útok, a řekl to prezidentovi,“ tvrdí Donald Trump.
Ostatně je známo, že také Rusko opakovaně připomíná, že Američany tehdy varovalo, ale ti jeho upozornění z neznámých důvodů nebrali na vědomí. Totéž už zaznělo i od německých a izraelských tajných služeb.
březen 05, 2016 14:02
... : Mikin
Je to tak, jak pise Milena. Oslavovat Den matek me pripada mnohem logictejsi. Ale zijeme ve svobodne spolecnosti a kdyz chce nekdo dat kyticku zene jen za to ze je zena, necht si poslouzi. Udelat nekomu radost je preci krasne.
Treba da nekdo bombonieru i vulgarnimu babochlapovi, ktery by nejradeji potapel cluny s uprchliky vcetne zen a deti.
================================
Miso, siso - ne. Vsichni kdo se mnou nesouhlasi nemusi byt komousi. Neni ti ale napadne, ze tou slavnou Stranou prosly miliony lidi, ale v internetovych diskusich se k tomu krome NČ nikdo neprizna?
=================================
NČ - i ty filuto. Ty veris tomu, ze Bush o 9/11 vedel dopredu, ale nic neudelal?
No, to je podle me sice blbost, ale prijemne jsi me prekvpil. Vetsina komousu totiz veri skalopevne tomu, ze dvojcata byly podminovany a letadla unesena samotnou CIA, zidy, nebo svobodnymi zednari.
březen 05, 2016 14:42
Mileno, : Lenka1
tak to vidíš sama - viz poslední drahoušův příspěvek na mou adresu. Pořád si myslíš, že s každým lze diskutovat korektně a bez urážek?

"Ale v poslední době je to jakási paranoia, kdy vše pochopíš nejhůř jak se dá, čteš mezi řádky, co tam není atd.
Diskutovat se dá korektně bez urážek a hlavně, nevkládej někomu myšlenky, které nemá, jenom proto, že ho nemáš v oblibě".


Těžko lze diskutovat korektně se lhářem a demagogem. Protože např. to potápění člunů, které mi s oblibou podsouvá, jsem opakovaně v minulých diskuzích na dané téma uváděla jako poslední možnost, po vyčerpání všech ostatních. Nebo ti snad přijde normální, že nájezdníci si hned po spatření nějaké z našich lodí propíchají čluny a naskáčou do vody a čekají na záchranu?

Přijde ti normální přestěhovat celý Blízký východ a půl Afriky do Evropy a tak ji zničit? Nečteš noviny a nezajímáš se o tom, co ti tzv. uprchlíci v Evropě předvádějí? Jsem zrůda proto, že o takové obohacení prostě nestojím a osobně bych je prostě na břeh nepustila?

Opravdu je to tak, že když je odmítnu pustit na břeh, dám jim vodu a jídlo na zpáteční cestu, ale oni se násilím budou domáhat vylodění a já jim v tom stejným násilím zabráním, tak jsem vrah a je nutno se nade mnou pozvracet, jak to drahouš a spol. s oblibou dělají?

To o tom nevkládání myšlenek bys měla říct raději jemu a ne mně. Za tu dobu, co sem chodím, už vycítím, jak co myslel, protože ho mám přečtenýho, jak svý boty.

březen 05, 2016 16:35
P.S. : Lenka1
Taky se mi současný styl vedení diskuzí nelíbí, ale já s tím nezačala. Stejné zkušenosti mají s drahoušem i ostatní. Uráží a nálepkuje lidi komouši, nácky a putlerovci na potkání. A vzhledem k tomu, jaká špína tady na něj vyplavala na povrch........

X-krát jsem si řekla, že už dost a budu diskutovat slušně, ale jako sorry - nenechám se od něj permanentně urážet.

To jenom vysvětlení pro tebe, Milene, na toho křiváka už kašlu.
březen 05, 2016 16:42
Lenko, právě jsem si, jako bývalý vedoucí BSP (brigády soc. prc.), : NČ
a bývalý vedoucí KRB (komplexní racionalizační brigády), dal socialistický závazek, že už na Kudle nena píču ani jediné neslušné nebo nekorektní slovo.
Je totiž nekorektní nazývat blbce blbcema, nazývat parazity parazitama, nazývat černý opice černejma opicema... atd.
A protože požadavek korektnosti je tady na prvním místě, budu ho respektovat a mlčky snesu i urážky od několika zdejších idiotů. Třeba už i proto, že idiot mě urazit vůbec nemůže.
březen 05, 2016 17:19
NČ, : Lenka1
ideální by bylo tu žumpu ignorovat, to máš pravdu, ale někdy to fakt nejde.

Mimochodem, právě jsem dočetla nejnovější článek na Protiproudu o tom, jak to toho 11.září tehdy bylo. Běhá z toho mráz po zádech - obzvlášť, když si člověk uvědomí, že to všechno do sebe zrůdně zapadá a jednotlivé kousky důkazů se složí dohromady jako puzzle.

Čím dál víc lidí připouští to, že ona tzv. uprchlická krize je záměrně řízená invaze s cílem zlikvidovat Evropu jako konkurenta a zároveň se zbavit inteligentní bílé rasy. Místo ní mít směs polonegroidů s IQ max. 80, kteří budou poslouchat a nebudou se na nic ptát.


březen 05, 2016 18:08
Jaky jsem to jen zloduch...... : Mikin
kdysi jsem si dovolil nazvat par jedincu s nazory, za ktere by se nemusel stydet ani soudruh Bilak "komousi" a tak chudince Lence nezbylo, nez rozbit desitky jinak naprosto slusnych diskusi oplzlym, prasackym revem o cernych opicich, kurv*ch a pizd*ch.
Co jineho mohla delat? Co vam zbyva, kdyz se na vas nekdo zle podiva?
No prece hajzlovi rozflakate drzku a pujdete si stezovat.
Zejo Lenko? smilies/wink.gif
březen 05, 2016 18:13
Ono to tak, Lenko, skutečně je. : NČ
kdysi probíhal takovej "bonmot". Že jako lidi vždycky blbě zvolej. A že není správná cesta, pořád volit jiný politiky. Že nejlepší by bylo, vyměnit voliče.
No a ejhle, on to nebyl jen takovej legrační fór. Ono k tomu skutečně dojde. A když budou mezi černé české voliče přibráni i kanadští debili, je docela možné, že budoucí český prezident Muneeb Alrawi dosáhne při volbě 99% hlasů.
březen 05, 2016 18:24
NĆ, : Lenka1
já si říkám, že nikdy žádný plán na sto procent nevyjde. Ale že nás nečeká nic pěkného, je nepopiratelný fakt a ti, kteří teď strkají hlavu do písku, na tom budou nejhůř.

Nemyslela jsem si, že to někdy řeknu, ale závidím svojí mámě, prožila život v klidu, 54 let s mým tátou (brali se v říjnu 1961) a teď už je na lepším místě.
březen 05, 2016 18:41
To´s mi zase asociovala další "bónmot", tentokrát od Murphyho: : NČ
"Jestliže se vám zdá, že vše probíhá přesně podle plánu, něco jste přehlédli".
--------------------
Tvoje máma měla prostě kliku. A taky fajn dceru.

březen 05, 2016 18:50
NĆ : Lenka1
dík. smilies/smiley.gif

Ono by se na to taky dal vztáhnout další z Murphyho bonmotů nebo zákonů:

"Když se něco může podělat, tak se to podělá".

Tak doufám, že těm, kdo za vším tímhle svinstvem stojí, se to podělá.
březen 05, 2016 19:02
Když nás tehdy obsadili nacisté, : strejda
také je tu nikdo nevítal a nenazýval je hezkými slovíčky. Pouze snad pár kolaborantů a zrádců, tu zvedali pracky a hajlovali. Tehdy to také byla jen Hitlerovská pakáž. Hitlerovská verbež... Dnes se situace opakuje s tím rozdílem, že za peníze CIA jsou financováni určití lidé v politice, jak u nás, tak hlavně v EU, kteří tuto zradu na Evropu spustili, kryjí ji svou lží a nám, odpůrcům, chtějí zavřít huby. Jak je vidět, jsou už z toho nervozní, protože se jim nedaří maskovat ty zrůdnosti těch primitivních přivandrovalců, které vydávají za válečné uprchlíky a zatím je to jen plánovité obsazování muslimskou pakáží. Nedaří se ani kolaborovat sdělovacím prostředkům, které měly vytvořit v původních obyvatelích lítost nad tím, co k nám přichází a vytvořit tak půdu právě pro to, co tu zmínila Lenka1. USA potřebují odbytiště, ale nemohou se prosadit v Evropě, pokud budou mít proti sobě přemýšlivé lidi. To oni nemohou potřebovat a proto musí obsadit a zaplevelit Evropu tou černou a nevzdělanou pakáží, která se tu bude i násilně rozmnožovat a výsledkem bude IQ tykve. Už i Němci přiznávají, že to, co k nim přišlo, že je z velké části negramotné a že je to vlastně nepoužitelné a že to bude stát moc a moc peněz.
Takže, nepříteli a ty hordy jsou vlastně naším nepřítelem, protože ony mají za úkol tu nastolovat středověk a připravit půdu pro to, aby Amerika mohla přežít, těm se neříkají hezká slovíčka. Proti nim se bojuje. Těmto plánovaným přivandrovalcům budu i já nadále říkat čmoudi, kobylky, protože oni se rozmnožují jako kobylky a nebudu pro ně hledat hezká slovíčka, stejně tak i pro ty, kteří je hájí, kteří jim pomáhají se tu usalašit a kteří vlastně zrazují své vlastní spoluobyvatelstvo. A pokud budu xenofobem a rasistou, nebudu tím pádem zrádcem a kolaborantem s tou islámskou pakáží.
A toho řvouna a urážeče tady na Kudlance už dávno ignoruji a už se jen směju, jak se snaží ze všech sil, hájit agresora a původce zla a jako ostatní srandisté, házet to na Putina a dělat tu z něho nepřítele číslo jedna. Jak směšné. Jak hloupé. Jak průhledné... Američan, Erik Best, to řekl krásně.
březen 05, 2016 19:30
strejdo : Lenka1
velká karma.
březen 05, 2016 20:02
Jasně strejdo : Boha Jeho
Máš strejdo úplnou pravdu:
Američané nás chtějí ovládnout a proto nám sem nasazují jim přátelské islámské obyvatelstvo.
Toto nás zničí a nastolí středověk, což bude nejlepší situace pro odbyt amerických výrobků, jak píšeš. Protože těm nejchudším a nejhloupějším se samozřejmě prodává nejlíp. Obzvlášť, když je to muslim s velmi kladným vnímáním Ameriky.
Protože nejlepší, co si může Amerika přát, je rozpad civilizace jim hodnotově velmi podobné. Pokud se rozpadne, tak Amerika přežije. Jak prosté.
Samozřejmě všichni novináři dostali za úkol o imigraci psát pozitivně, jinak jim někdo upižlá nožičky a jejich děti se nedostanou na vysokou.
Takže máš úplnou pravdu, jediný co nevíš, je, že ve skutečnosti to řídí Ufoni, kteří potřebují naši planetu pro svoje přežití a jejich vyslanci - světová židovská oligarchie.
Pozn. - tuto zprávu píšu obalen v alobalu, na to jsou zatím krátký i oni.

březen 05, 2016 21:06
... : deeres
Dnes Živě ČT 24, je to i na netu.
Turečtí pohraničníci údajně zastřelili na hranicích 9 Syřanů.

březen 05, 2016 21:26
Boha Jeho, : Mikin
hezky jsi to napsal. Tihle sberaci Americkeho brouka dokazou svest na Ameriku a CIA i sve hemeroidy. smilies/grin.gif
Dalo by se tomu akorat zasmat, kdyby nebylo rostouci ruske agresivity a Putinovych planu na znovuobnoveni ruskeho imperia.
Tihle quislingove, kteri se snazi vyuzit imigracni krize k tomu aby rozbili napred E.U. a potom NATO jsou ta stejna pakaz, ktera kdysi vitala Hitlera a potom Brezneva. Dnes se nemohou dockat Putina.
březen 05, 2016 21:28
Svatá prostato, : strejda
tak ono už se o tom dávno psalo, že obhájci imigrace dostávají za obhajobu té zrůdnosti zaplaceno a tady se kdosi snaží pod neateistickým nickem mlžit a obracet pravdu v lež. Oni asi tito lidé čtou a kopírují sem jen to, co je proamerické a prounijní. Také jim vyhovuje vše, co je protiputinovské. Čím to ale je, že celkově jak u nás, takl i v Evropě věří Putinovi stále víc lidí?

březen 05, 2016 21:48
A já jsem zase rád, že ta pakáž, která se tu stále ozývá a řve vulgarity a jedovaté sliny zpoza louže : strejda
už tu dávno není.
březen 05, 2016 21:54
Strejdo, : Mikin
kdyz vezmeme vsechny ty miliardy ktere ten tvuj kagebak na svou propagandu vynaklada, nejake uspechy by byt videt mely. Ja tedy ve svem okoli nikoho takoveho neznam, ale na interetu tvoji soudruzi diky sve urvanosti videt jsou.
Vetsinou se ovsem jedna o komunisticke duchodce, nebo o lidi mdleho ducha. Chtelo by to vetsi investice, lec na ty kvuli krizi ruske ekonomiky Putler nema.
březen 05, 2016 22:47
Strejdo, zase máš pravdu : Boha Jeho
jj platěj novinářům za to. Za to že napíšou, že s tím souhlasej, platěj jim i za to že napíšou že s tím nesouhlasej. říká se tomu výplata. Například já jsem tuhle za odevzdání celé nadhodnoty švýcarskému vykořisťovateli dostal i 13. plat (v korunách, lump jeden Bilderbergská).
A proč lidi více věřej Putinovi - no to je jednoduchý - protože stárnem - jako společnost teda. A když se stárne, mozkový buňky odumíraj, že jo, jé těch předražených hrnců, co se dá prodat, stačí když se to správně podá.
Teď jsem zrovna viděl naprosto jasný důkazy, jak nám amíci tajej, že starej Egypt řídili ufáči. Bylo to v knížce, takže to musí bejt pravda.
A dále k současnosti, co se maj ti hnusní amíci plíst do naší slovanský vzájemnosti, že jo, například já na Naděždu doteď rád vzpomínám...

březen 05, 2016 23:59
Už je to tady! To jim to trvalo! "Putin chce zničit Evropu invazí migrantů" : NČ
"Särts, který je ředitelem strategického komunikačního centra NATO v Rize, tvrdí, že je dokázáno, že Rusko financuje extremistické síly v Evropě a existují důkazy, že Rusko v Německu agituje proti Merkelové. Podle něj se Rusko snaží svrhnout Merkelovou tím, že vede informační válku, jejímž cílem je vyvolávat hněv proti uprchlíkům."
březen 06, 2016 08:13
... : Mikin
Tak tohle nemilej NC potvrzuje i afera s udajne mnohonasobne znasilnenou 13-ti letou divkou ruskeho puvodu. Holka se ve skutecnosti cele dva dny jen schovavala u pritele, protoze mela problemy ve skole. Nejhorsi na tom je, ze cela kampan nebyla vedena jen ruskymi medii, ale ze se pripojil i ministr zahranici Lavrov.
Neznamena to pochopitelne, zeby k zadnym znasilnenim imigranty nedochazelo. Ale kagebakova propaganda jeste prileva olej do ohne.
A hlupaci ji veri.
březen 06, 2016 08:30
NČ , : Lenka1
dobrý ráno, i když u nás trochu studený a pošmourný. smilies/smiley.gif
březen 06, 2016 09:03
Lenko 1, : Milena.
díky za vysvětlení, OK, beru na vědomí, i když já globálně nesleduji, co kdo řekl v jiné diskuzi před půl rokem, už kvůli tomu, že každý může názor změnit a není úplně fér mu připomínat, že před rokem napsal toto a dnes něco smířlivějšího nebo naopak agresivnějšího.
Reaguji na aktuální projevený názor.
A tak tedy odpovím i na to, co se ptáš nyní, cituji:

"Přijde ti normální přestěhovat celý Blízký východ a půl Afriky do Evropy a tak ji zničit? Nečteš noviny a nezajímáš se o tom, co ti tzv. uprchlíci v Evropě předvádějí? Jsem zrůda proto, že o takové obohacení prostě nestojím a osobně bych je prostě na břeh nepustila?

Opravdu je to tak, že když je odmítnu pustit na břeh, dám jim vodu a jídlo na zpáteční cestu, ale oni se násilím budou domáhat vylodění a já jim v tom stejným násilím zabráním, tak jsem vrah a je nutno se nade mnou pozvracet, jak to drahouš a spol. s oblibou dělají?"


Ne, normální mi toto úsilí sluníčkářů nepřipadá, nechápu, proč chtějí přidat si k dosavadním lidem, o které se společnost musí nebo má postarat (a ne vždy to dělá) ještě miliony dalších, jen aby Evropa "nevymřela". Dokladů, že neutíkají, aby zachránili holé životy, je dost a dost - jdou za lepším, za sociálními dávkami atd.
Taky bych je nějak odeslala zpátky. Jestliže oni dokáží logisticky zajistit dostatek člunů na cestu sem, proč Evropa nedokáže zajistit jejich přebrání hned na pláži? Muže nad 10 let bych poslala zpět (ne že se 30 letý bude vydávat za 16 leté "dítě"), ať bojují doma za svobodu, přijímala bych možná jen malé děti s matkami pro dočasný azyl, dejme tomu, a vyloučila možnost slučování rodin v Evropě, protože azyl by byl jen po dobu války s plánem mámy s dětmi vrátit pak zpět a tak rodiny sloučit. Kdyby se ti mladíci 1x -2x vrátili zpět, pochopili by, že je Evropa nechce.
Kdo brání svou zem před invazí není vrah.

A možná opravdu by časem došlo i na potápění lodí, pokud by bylo jasné, že po přistání se tito vrhnou na "domorodce" a silou se budou chtít dostat dál z pláže či přístavu.

A pokud ne, protože sluníčkáři zvítězí a nechají si kontinent zaplavit islámem, tak buď nás čeká to co kdysi prožili lidé v Sudetech - že Evropané budou postupně vytlačování nejprve z různých čtvrtí, pak celých měst, oblastí, regionů (něco z toho známe z našich příhraničních "vyloučených lokalit", kdy slušní lidé raději volí odstěhování, než aby se s nepřizpůsobilými stále potýkali), dokud se nevzchopí a nebudou proti invazi bojovat.

Takže vlastně jsme za jedno, ne?
březen 06, 2016 09:13
Dík Lenko, též přeji dobré ráno. : NČ
Počasí nějak nanic, sice 5°C, ale takové lezavé vlhko. V březnu je to určitě snesitelnější, než třeba listopadu, kdy víš, že dlouho bude ještě hůř.
březen 06, 2016 09:23
Mileno, : Lenka1
díky za odpověď a díky bohu za každého normálního člověka.
březen 06, 2016 09:24
Strejdo, : NČ
Není to až dojemný, jak se neustále vnucuje? Diagnóza: Obsese.
březen 06, 2016 09:26
Mileno, také s tebou souhlasím : strejda
žena to hold napíše mnohem lépe, slušně, tak nějak žensky. Já - co na srdci, to na jazyku. A také si prý nevidím do huby. To už mi bylo také řečeno... V globálu :-) se ale shodujeme na 100 procent. smilies/grin.gif
březen 06, 2016 09:26
A co : Lenka1
říkáte na volby na Slovensku? Podle mě dobrý. Fico sice ztratil pár procent, nicméně na předních místech jsou výrazně protiimigrační strany.

Po tom, co papež veřejně pochválil Korán, tak se odporoučeli do propadliště dějin i místní lidovci. Kéž by totéž čekalo ty naše.

Kvičení bruselského debílka Palaty na lžidnesu mi zní jako rajská hudba.
březen 06, 2016 09:26
Jo, Lenko. Celkem ještě dobrý, i když to mělo být lepší. : NČ
A zase jeden odečtený "bónmot":
"Je nejvyšší čas na znovuspojení Československa. Česko dá prezidenta a Slovensko premiéra!"
březen 06, 2016 09:32
No já jsem si teď přečetl Euportal a není mi z toho nijak do smíchu. : strejda
Nebudu to sem kopírovat, neb nejsem kopírka a plagiátor, ale už bych ty svinský muslimy i střílel. To není nic jiného než primitivní, nekulturní dobytek. Schválně se tam koukněte, máte-li zájem.
Podotýkám, že je mi jedno, kdo ten plátek vydává. Nevím to.
březen 06, 2016 09:36
Dneska od 11 hod. Zeman na tv Prima! : NČ
.
březen 06, 2016 09:44
NČ, dojemné? Ne, hloupé a směšné. :-) : strejda
Máme tu opět bílou krajinu. Vše je bílé, stromy a túje prohnuté. Ráno jsem hodinu odhrabával něco kolem 5ti cm mokrého těžkého sněhu. To abych neměl vodu na dvoře. Je to po ránu fajn rozcvička. :-) Už by to ale mohlo skončit.
březen 06, 2016 09:46
strejdo, : Lenka1
mrkla jsem na ten Euportál. Stačily mi titulky, zbytek ani číst nebudu. Vždyť je to furt dokola. Co každý, kdo má v hlavě mozek, ví a sluníčkářští idioti fanaticky popírají.

A jo, den D se blíží mílovými kroky.

P.S. Tobě taky dobrý ráno. smilies/smiley.gif
březen 06, 2016 10:02
NĆ, : Lenka1
dobrej nápad. A ještě vymyslet, co provést s přebytečným premiérem a prezidentem, že.... Poslat v dárkovém balení Makrele?


březen 06, 2016 10:04
Strejdo. Vím, že odhrabávání je otrava. : NČ
Jen mám přitom pořád na mysli, že voda se stává čím dál, tím vzácnější. Pomalu tající sníh je v tom případě daleko lepší, než déšť. Myslím, že ani letošní sníh nestačil pokrýt deficit podzemní vody. A tak, přestože na sněhovou břečku tady v Praze nadávám, jsem za ni vděčný.
S odhrabáváním z cesty k chalupě a ke garáži mám bohaté zkušenosti, skončilo mi to teprve nedávno, když jsem chalupu v Jizerkách prodal, coby nepotřebnou jak mně, tak i celé rodině.
Zrovna se nad Prahou vyklubává skrz mraky slunce, sice zatím ještě prohrává, ale už to vypadá, že do odpoledne zvítězí. Dost dobrý! Měj skvělej den!
březen 06, 2016 10:17
Lenko, já jsem ten nápad velmi ocenil, : NČ
ale hned mě taky napadlo, co by to bylo za hrůzu, kdyby to dopadlo obráceněsmilies/sad.gif

Jak už to kdysi konstatoval G. B. Shaw:
"Jednou přišla za G.B.Shaw krásná dáma a řekla: "Mistře, měli bychom mít spolu dítě. Představte si, po vás inteligentní a po mně krásné". G.B.S. odpověděl: "To v žádném případě. Představte si tu zrůdu, kdyby to dopadlo naopak".
březen 06, 2016 10:50
Toulavej : Pepa
Toulavej, chce to se zajímat a číst. Ne urážet. Není to lehké být neinformován.Klaus připravil důchodce o 333 miliard


8. 12. 2015 CzechFreePress

Psal se rok 1993. Tehdejší ministr financí Václav Klaus – později prezident republiky (v neblahé paměti) přišel na „geniální“ nápad. Dlouho mu ležel v žaludku fakt, že existoval důchodový fond v celkové výši přes 330 miliard korun – tedy fond pro důchody lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít. To bychom neznali Klause, kdybychom si mysleli, že to nechá jen tak být. Kdepak!

Klaus tento důchodový fond zrušil spojením se státním rozpočtem. Peníze pro důchodce, naráz – jako mávnutím kouzelným proutkem, zmizely… A cesta k jejich vytunelování byla otevřena… Už tu byla rezerva pro různé pokoutníky-lobisty, hochštaplery, tuneláře, tedy budoucí miliardáře tuzemské i zahraniční provenience!

(A také pro „nepřizpůsobivé…“)

Milí (nejen) důchodci, když se zahledíme na to, co se děje od doby hadrového puče, vidíme jen stálé zhoršování životních podmínek nás lidí – a naopak stálé zvýhodňování zbohatlické galérky.

A vládnoucí pravicová chunta se už ani nesnaží mluvit o nějakém zlepšení, prostě jen útočí na levicová hnutí, zejména komunisty, „že prý za všechno mohou oni“. Přitom za minulého režimu sice nebylo nic moc, ale všichni lidé měli životní jistoty – prostě všem nám bylo nesrovnatelně lépe, i když jsme nebyli v KSČ! A všechno se pro běžné lidi stále zlepšovalo, zatímco teď se vše stále zhoršuje!

Vládní chunta si teď vzala na paškál důchodce a chce z nich vymačkat ještě to málo, co jim zbylo. Snižuje valorizaci důchodů, i když všechno se nehorázně zdražuje. Stejně dopadli i invalidé. Z původního měsíčního příspěvku 2 000.- teď na 3. stupeň invalidity dostávají postižení jen 800.- Kč, což je tedy hodně velké ožebračení…

Prý nejsou peníze…

březen 06, 2016 10:55
Toulavej ptám se?? : Pepa
Pokud jde o "důchodovou pokladnu", kdybys rozuměl ekonomii, věděl bys, že tam žádné peníze být nemohl. Tvrdíš ty...
A odkud je ten Klaus sebral to mi ekonóóme vysvětli.
březen 06, 2016 11:02
... : deeres
Česko dá prezidenta a Slovensko premiéra!
Slovensko by také mohlo dát experta na imigraci Richarda Sulíka. Ten chlap to má v hlavě perfektně srovnáno a nenechá se zastrašit. A protože mluví perfektně německy a nedopatřením ho pozvali do rakouské talkshow, v domnění, že když proti němu posadí několik zuřivých sluníček, bude převálcová. S naprostým přehledem a klidem převálcoval ty dvě útočné feny, co se ho snažily zmanipulovat.
Videa i rozhovory s ním najdete na netu, tak jenom jeden odkaz:
http://ceskoaktualne.cz/2016/01/zpravy-ze-sveta/uprchlicka-krize-z-pohledu-slovenskeho-experta/
březen 06, 2016 11:22
Pepo, : deeres
nedávno jsme tu měli diskuzi o ukradených penězích důchodců. Ono to bylo tak, že nemohl Klaus ukrást důchodový fond, protože se to Důchodový fond nejmenovalo. Ale nic to nemění na tom, že ten přebytek důchodů tam prostě byl a ne z jednoho roku, ten se neustále postupně navyšoval. Také je prý nemohl ukrást v Kč(v ceně pouze toho tištěného papíru), protože to byly jenom blbé Kčs (kryté zlatem a ostatními aktivy republiky) a podle kanadské Mikinobundy, zcela bez hodnoty.
březen 06, 2016 11:27
informace : Pepa
Čteme, čteme. Údajně další politik si také z "důchodové pokladny" půjčil s příslibem návratu. Já jsem jen čtenář, já u toho nebyl. Klaus je neukradl, jen převed. Ale rád bych viděl jeho daňové přiznání od sametové. Opravdu.
březen 06, 2016 11:45
Těšte : Lenka1
se, až se Voldemort z lesů vychrápe, to bude tóčo. smilies/grin.gif
březen 06, 2016 12:30
pisu sem malokdy a asi vite proc. : Polarka
Nehlede na to, ze o spouste veci nemohu byt presne informovana, protoze i kdyz ctu ceske noviny, o hodne vecech nevim a tedy se do nich nechci plest. ona ani Kanada na tom v soucasne dobe neni nic moc. mame noveho prvniho minisra a je to fakt vul. Neco asi jako byval Gross.
Bez vzdelani (delel dve vejsky ani jednu nedodelal) ale ve volebnim programu mel uzasnou vec! Zlegalizuje marijanu. No a ted to sem cpe migranty. Jsme velka zeme neco sneseme ale jak dlouho? A svoboda slova? Dostavam jediny svobodny casopis Rebel, ktery tu existuje a dozvedela jsem se, ze jim zakazali se zucastnit jako novinarum vsech poltickych jednani.My jsme na tom tady o to hur,ze tady nikdy nebyla valka, lidi jsou velice duverivi a da se s nimi manipulovat daleko snadneji nez s Cechama. Kdyz ted do Whitehorsu prijela rodina z Iraku, byla radost prevelika a reakce byly sileny. Vitame nase nove sousedy, vsechno nejlepsi v Canade, jsme radi ze vas tu mame. No mne se obracel zaludek....
březen 06, 2016 13:49
;-) : Mája
Mikin
KDYSI jsem si dovolil nazvat PÁR jedincu s nazory, za ktere by se nemusel stydet ani soudruh Bilak "komousi".....
březen 05, 2016 18:13
Koukám,že včera byla s Mikinem docela sranda,prej kdysi a pár. smilies/grin.gif
březen 06, 2016 14:29
Mileno, abys byla v obraze. : Mikin
Nekontrolovane imigrace z Afiky nebo islamizace Evropy se zde pochopitelne nikdo nezastaval.
Akorat se naslo par opovazlivcu, kteri se opovazili tvrdit, ze je celou vec nutno resit humanne. Tedy bez masovych vrazd - potapeni lodi nebo strileni. A bez oznacovani uprchliku za cerne opice, prasata, sarancata, svinske nekulturni dobytky atd.
Jak vidis, vsechno "dobre" dopadlo a Kudlankou se dnes az na male vyjimky nese vitezny ryk rudohnedych soudruhu. (Viz prvni komentar v teto diskusi z pera Lencina milce, samotneho Generalniho tajemnika Ustredniho vyboru KSČ.)
březen 06, 2016 14:56
Májo, : Lenka1
taky tě nepřestává překvapovat, jak ten jedinec neustále naprosto bezskrupulózně lže?


březen 06, 2016 14:58
... : Mikin
Zeman si nasel sveho patolizala:
http://svobodneforum.cz/zblaznili-se-na-prime-zemanovo-pr-okenko-o-migraci-peroutkovi-nebo-cine/
Zajimave je, ze spolu s komunisty povazuje pan prezident migraci do Evropy za kymsi rizenou a organizovanou zalezitost. Ovsem narozdil od nich nedava vinu dabelske CIA, ale egyptskemu Muslimskemu bratrstvu. smilies/grin.gif
březen 06, 2016 15:13
a není to tím : alka..
že takto smýšlí většina,která tady žije a někdo,koho se tato situace netýká,sežral Šalamounovo******??
březen 06, 2016 15:17
Už to tu včera zmiňovala deeres : Míša šíša
Turci zastřelili devět Syřanů, kteří chtěli ilegálně přejít do Turecka. Dalších nejméně deset Syřanů bylo v pátek večer zraněno.
Páni, to jsem netušila, že na tureckosyrských hranicích slouží xenofobní rasisičtí Čecháčci s komoušskou příslušností. Jedno vím ale docela jistě: k tomuhle ohavnýmu činu je navedl Putin!

Hm, tak první výstřely už padly. Takže stejně nakonec došlo k tomu, o čem se tu už rok dohadujeme.
březen 06, 2016 15:38
Vitezny pochod zemi BRICS : Mikin
Brazilske hospodarstvi ma vazne problemy:
http://ekonomika.idnes.cz/hdp-brazilie-se-propadl-nejvice-za-poslednich-25-let-fw6-/eko-zahranicni.aspx?c=A160303_184315_eko-zahranicni_rts
Jeste docela nedavno nam kremlohujeri tvrdili, ze zdrava protivaha EU a NAFTA je spolecnestvi zemi BRICS. (Brazilie,Rusko,Indie, Cina,South Africa).
Ze se k nim ma pridat i Ceska republika.
Ze se americky dolar zhrouti a jeho misto zaujme "Zlaty dvouhlavy rubl". Misto toho se zhroutil rubl a dolar vladne dal. Rusko je v recesi. Cinska ekonomika povazlive skripe, brazilska jde do kopru a bidu v Indii musite zazit na vlastni oci, abyste uverili.....
Jestli vono nebude lepsi zustat v te E.U........ smilies/tongue.gif
březen 06, 2016 15:40
. : Míša šíša
Koukám, že bych asi neměla používat cizí slova, kterým nerozumím. smilies/grin.gif Správně mělo být: "rasističtí" Čecháčci.
březen 06, 2016 15:41
Miso siso, : Mikin
to ovsem nejak nezapada do blbouckych konspiracnich teorii o tom, ze se dabelska Amerika skrz sveho tureckeho spojence v NATO snazi zaplavit Evropu imigranty.
Kde udelali soudruzi z NDR chybu?
březen 06, 2016 15:45
Lenko, : Mája
S Mikinovo každodenníma "bajkama",je to vlastně jednoduchý.Emigroval,když mu bylo něco přes dvacet,pochybuju,že v tý době a v tom věku měl tolik informací o tom, co zrovna komunisti dělají nebo nedělají,co a jak tady funguje nebo nefunguje (leda by patřil k disidentům,ale to by se nám už dávno určitě pochlubil).V emigraci komunikovat s kamarádama,kteří by ho pravidelně zásobovali nějakejma informacema určitě v tý době taky nešlo a internet tu začal fungovat až pár let po revoluci.
Takže,jeho komentáře,jsou pro mě jen věci načtený s několikaletým zpožděním z internetu,případně věci převyprávěný opět s několikaletým zpožděním kamarády.Nejsou to jeho vlastní zkušenosti,přesto ví vždycky víc a líp než ti,co tu žili.
Je to pro mě to samí,jako kdybych já,která v Kanadě nikdy nežila,každej den líčila kanadanům,jak vlastně prožili uplynulých 35 let.
březen 06, 2016 16:13
... : NČ
.
březen 06, 2016 17:24
Májo, : Lenka1
"Je to pro mě to samí,jako kdybych já,která v Kanadě nikdy nežila,každej den líčila kanadanům,jak vlastně prožili uplynulých 35 let"

jenže člověk s mozkem by se takhle blbě neztrapňoval.
březen 06, 2016 17:33
Zkratka a dobre, : Mikin
7 let jsem do toho raje delniku a rolniku nesmel a proto nesmim verit vlastnim zkusenostem ani moudrym a inteligentnim lidem, ale naopak zastydlym komousum, Lence a jejimu Generalnimu tajemnikovi Ustredniho vyboru KSČ. smilies/grin.gif
březen 06, 2016 17:54
Polárko, to co píšeš o tom vítání, : strejda
to je celosvětová mediální masáž. A pak že to není nikým řízené. Nám se tu také z těch lží, z té nepřirozenosti, tady také vítali iráčany..., směšné, nám se také obrací žaludek a my, kteří to těm také novinářům nežereme, jsme špatní, jsme xenofobové a rasisté. Spolu se Zemanem. Vším, čím jsem kdy byl, byl jsem rád. Tedy i rasistou a xenofobem... :-)
Kdybys slyšela ty bludy zde na ČT, tak bys to raději vypnula. Ty si tam ale můžeš zapnout ty naše internetové lži na ČT24, jestli už to tam dávno neposloucháš. To musí fungovat. Já tu mám také různé TV z celého světa. Někdy to chodí, někdy se to seká, ale jde to.
březen 06, 2016 17:58
Mikin : Mája
Proč pořád tvrdíš o Strejdovi,Nč,Lence ale i mnohých dalších,že byli nebo jsou komunisti?Ty je znáš,ty to o nich víš?Kdybych četla jen tvý komentáře,tak bych si myslela,že Strejda snad musel být agent Stasi,NČ velký zvíře na UV KSČ a že Lenka se nejspíš chystala do pohotovostního oddílu SNB.
To,že někdo kritizuje bordel a svinárny co se u nás od revoluce dějou,nebo že naopak vzpomíná na to,co tu fungovalo a je nenávratně v trapu přece zároven neznamená,že prahne potom,aby se vrátili komunisti.
I já dělám to,co tu často lidem vyčítáš-"nostalgicky vzpomínám na starý komunistický časy" a vzpomínám ráda.Ne kvůli komunistům,ale proto,že to je prostě mí dětství a mládí,spousta srandy a zábavy,nepamatuju se,že by se někdo z nás staral o politiku.Občas mám pocit,že jsem snad žila někde jinde.Každej druhej je dneska bývalý disident,každej druhej podepsal chartu.

březen 06, 2016 19:55
Majo, : Mikin
par zastydlych komousu kteri vzpominaji s bolestnym kvilenim na "stare dobre casy" chodi rozhodne i na Kudlanku. Kolik z nich je, nebo bylo majiteli rude knizecky, to me naprosto nezajima. To je jejich problem a jejich ostuda.
Kdyz sem nekdo okopiruje takovou pitomost jakou okopirovala Lenka ve svem prvnim prispevku nebo kdyz s tim souhlasi, tak se jedna budto o komunistu, nebo o prolhaneho darebaka, anebo o cloveka nesmirne hloupeho, ktery o dobe te zlocinne diktatury naprosto nic nevi.
březen 06, 2016 20:24
Majo : Mikin
jeste neco - nevim proc sem pletes vzpominky na detstvi. Ty ma vetsina z nas krasne, ale to zadnou diktaturu neospravedlnuje. Ja treba vzpominam na prvni lasky, na kamarady, na letni tabory. I kdyz i tam - nejhezci tabor byl v roce 1970 ten skautsky, pobliz Moravskeho Krumlova. O nekolik mesicu pozdeji uz komousi Skaut zakazali.
=================================
Tady je ten Stepanuv projev k delnikum v CKD. Lencin komunista lze i co se tyce jeho obsahu.
https://www.youtube.com/watch?v=-Re38-qoGLE
březen 06, 2016 20:46
Dobrý postřeh, Mikine : Boha Jeho
Jinými slovy, pan předseda ÚV lže už od první věty. Ale je to jedno. Jako propaganda to funguje i tak. Začne se to sdílet po webu, a pokud to někdo rozporuje, je umlčen stovkou dalších nesmyslů a hoaxů - hlavní cíl je splněn - vyvolat pachuť a nedůvěru k demokracii.
Jako sociologický fenomén je zajímavé, že lidi, co všem konspiračním teoriím a propagandě nekriticky věří, se sami považují za zvláště inteligentní.
Njn málokdo si přizná, že je hlupák.
březen 06, 2016 22:15
Konspirační teorie a propaganda : wendy
je všechno, co se nehodí do krámu. Do jakého, víme.
březen 06, 2016 23:13
Boha Jeho : Mikin
problem tech lidi neni jen to, ze se povazuji za zvlastne inteligentni. Oni se navic povazuji za zasvecene. Svoje uzasne informace totiz nemaji z pohrdanihodneho "mainstreamu", ale nekdo jim to spiklenecky poslal mailem. Protoze to nasel na nejakem obskurnim webiku, ktery to bez overovani prevzal zase odjinud.
Sranda je, okopirovat si 2 - 3 vety a hodit to do Googlu. Clovek se pak kolikrat ani nestaci divit. Ja takhle behem nejakych 20 vterin odhalil soudruha Generalniho tajemnika. smilies/grin.gif
březen 06, 2016 23:35
No, Májo, tady nikdy nevíš, kdo čím býval : NČ
Fakt ale je, že jsem, bohužel, zvířetem na ÚV KSČ nebyl.
Kdybych býval byl, už dávno bych byl zasloužilým funkcionářem ODS, poslancem nebo senátorem, přesvědčeným pravičákem s vilou, bazénem, dvěma fáry v garáži, byl bych dnes fanatickým obdivovatelem knížecí noblesy....
No nejsem. Škoda a moje blbost. Měl jsem se vykašlat na muziku a na nádherná, dech beroucí dívčí pozadí a popředí a místo toho se více angažovat. Třeba aspoň tak, jako nadšený svazácký ideolog, kandidát KSČ, Peťka Nečasů.
březen 07, 2016 06:13
NČ : Mikin
ach, proto ta zavist a zloba. smilies/wink.gif
březen 07, 2016 07:38
Hehe, NĆ : Lenka1
taky tě při pohledu na ten páreček Peťka Nečasovic a Janička Nagyovejch napadaj stejně zvrácený myšlenky jako mě?

Peťka nahatej s obojkem pro pitbuly kolem krku leze po čtyřech a Janička celá v černým latexu a kozačkách na jehlovejch podpatcích nad ním práská bičem? smilies/grin.gif
březen 07, 2016 09:08
Já nevím, ale někteří lidé jaksi nemohou pochopit psaný text. : strejda
Už několikrát jsem tu upozorňoval určitou osobu, aby si můj nick nebrala do huby. Aby ho prostě ignorovala. Ta osoba je buď hloupá nebo nečte nebo to dělá schválně. Když si představím Kudlanku jako třeba hospodu s mnoha stoly (to píšu názorně a zcela hypoteticky pro ty, kteří nechápou jako normální dospělé osoby), nebudu si sedat k lidem a bavit se s lidmi, ke kterým mám averzi a naopak, nechci, aby si tito lidé sedali k našemu stolu. Je to tak těžké pochopit? Ta vtíravost jednoho hosta je až nepochopitelná. smilies/grin.gif
Naopak, rád se tu bavím se všemi ženami, protože ženy já mám rád už proto, že jsou ženami. smilies/smiley.gif
březen 07, 2016 09:28
A co MDŽ, strejdo, : wendy
slavíte, slavíte ? smilies/cheesy.gif
březen 07, 2016 10:04
Mikin : Mája
Proč sem pletu vzpomínky?Myslela jsem to jako ukázku toho,že pro tebe je každá pozitivní zmínka o minulosti velebením komunismu,pro většinu ostatních(alespon doufám),prostě jen vzpomínky,který s žádnou diktaturou,komunistama ani politikou nespojujou.
Neznám nikoho,kdo by měl tak jako ty,potřebu probírat den co den komunisty nebo život před pomalu 30 lety.Žiješ minulostí.
březen 07, 2016 10:36
NČ : Mája
Byla to nadsázka,doufám,žes to tak i vzal. smilies/wink.gif
Vím,že umíš být nad věcí,ale přesto,přeci tě musí štvát a urážet,když o sobě věčně čteš jakej jsi byl a pořád jsi komunista.
březen 07, 2016 10:47
ahoj Wendy, neslavíme, neslavíme... :-) : strejda
teď jsem dodělal br. salát. V garáži mám pro ženu na zítra schovanou kytičku (nemám tu žádné jiné skrýše), pak bombošku a šampáňo. To je tak vše. Já si dám jen trošičku, ona to přes den dopije. Ona víno ráda, já raději pivo. smilies/grin.gif Možná přijede švagrová, ale nevím...

březen 07, 2016 11:21
Majo, : Mikin
ja mam na detstvi spoustu krasnych vzpominek. To ale neznamena, ze budu mlcet kdyz nekdo lze a snazi se prepisovat historii.
březen 07, 2016 13:41
Mikin : Mája
Tak jo,ty historie.Sice já o voze,ty o koze,ale to neva.
Jinak,ted v dobrým-před časem jsem pomáhala neteři s vyhledáváním nějakých článků(psala diplomku o povodních),a narazila přitom na jeden starší rozhovor o povodních,myslím že s tvým tatínkem.Nejde mi sem dát odkaz,bylo to na Idnesu.Četl,jsi?
březen 07, 2016 14:10
Míšo šíšo, jako polovzdělanec musím bohužel napsat, : toulavej
že tebou uváděný článek pana Zeleného nic nevysvětluje, proč je nutné mít v Čechách české majitele podniků. Podnikatelé, investoři, mají totiž svůj majetek, podniky, tam, kde je to pro ně výhodné. Někdy u nich doma a někdy u sousedů v cizině. Kvůli daním, pobídkám, výši mezd, síle odborů, dostupným surovinám, dopravě, zeměpisné poloze, podnebí apod. Např. ČESKÝ majitel Koh-i-noorky vyráběl donedávna v Číně, bylo to pro něho výhodné. A protože u nás nebylo dost potřebného kapitálu na obnovu zchátralého a nekonkurenceschopného průmyslu, musela se udělat privatizace státního majetku. A tak většinu mají cizí majitelé, kteří měli peníze. Je to lepší způsob, než neprivatizovat a nechat dál státní majetek nekonkurenceschopný, což by znamenalo obrovskou nezaměstnanost a zaostávání.

Že jsme pro cizí podniky levná kolonie na polotovary a subdodávky za nízký zisk je pravda, ale jako chudý musíme být rádi, že nás používají jako subdodavatele a máme zaměstnanost, když sami nemáme na to, mít finální mnohem víc placené výrobky. Až je budeme mít, nebudeme muset žebrat u bohatších sousedů. Takže, stejně, jako mohou odejít cizí majitelé, mohou odejít i naši majitelé. Ale, pozemky neodvezou, budovy nebo silnice, infrastrukturu, taky ne. A HLAVNĚ, JSME CHUDÍ KVŮLI 40ti LETŮM HOSPODAŘENÍ BOLŠEVIKA U NÁS. Důkazem je HDP Rakouska a ČR.

Ovšem, fantasmagorie pana Zeleného typu – „Není už na čase zbavit se jha „outsourcingu“? Otevřít českou ekonomiku českým podnikům a podnikatelům a přestat je vyhánět do „rájů“, umožnit tvorbu finálních produktů a styk s finálním zákazníkem, založit desítky soukromých podnikatelských univerzit (dle Jana Bati), kde se učí podnikat tím, že se podniká; učit podnikání již od základní školy, povzbudit studium odkazu bratří Baťů a obnovit tak „Českou školu“ podnikového řízení? Dále, využít inovačního potenciálu regionálních univerzit a posílit regionální autonomii a soběstačnost, vyvinout a nabídnout světu inovační technologie vhodné pro relokalizaci, roztočit podnikatelskou triádu Podnik-Univerzita- Samospráva ve všech regionech a lokalitách, naučit každé dítě nejméně dvěma jazykům, vzdělávat talent jen pro skutečné potřeby ekonomiky, dostat univerzity z podpory a rozvinout jejich patentové podnikání, umožnit státu, aby už přestal překážet, zainteresovat media v účasti na celonárodním vzdělávání pro podnikání, motivovat české podnikatele ke sdílení a spolupráci – převzít „vládu věcí svých“, konečně, do vlastních rukou?“

– NIC neřeší, jsou to jenom proklamace. Každý by přece chtěl „vyvinout a nabídnout světu inovační technologie“ nebo „umožnit tvorbu finálních produktů a styk s finálním zákazníkem“. Ale, styku s finálním zákazníkem nám nikdo nebrání, jenom nemáme co lepšího nabídnout, než současný dodavatel finálnímu zákazníkovi. Takže jsou to jenom kecy, je jedno, kdo je říká a kde učí.

Pochybuju, že by si v Anglii místní stěžovali, že jejich továrnu Rolls-Royce vlastní německá BMW nebo filmová studia Columbia Pictures v Hollywoodu japonská Sony. Nebo že by Toyota nesměla vyrábět svý káry v Americe, jak si představují levičáci :-)
březen 07, 2016 18:01
Pepo, ještě jednou. : toulavej
Zde je tabulka, kde je v kolonce – skutečné příjmy – hodnota všech příjmů v každém roce do státního rozpočtu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Státní_rozpočet_České_republiky#cite_ref-2
A i když ne všechny informace jsou ve wiki pravdivé, tyhle budou. A NIKDE tam není NIC o dodatečném příjmu 333 mld. Kč. Pokud by někdo namítal, že tam nejsou uvedeny ani příjmy z privatizace, tak ty byly ve zvláštním fondu Fondu národního majetku, nově Agentura, oddělené, tak tam nejsou uvedeny správně. Když ale někdo tvrdí, že se z „důchodového fondu“ peníze PŘIDALY do státního rozpočtu, PROČ tam nejsou uvedeny? To se takové množství IHNED rozkradlo? – TO SNAD NE. Nebo to bylo tajně? Tak, jak to, že se o tom ví :-). Nejsou tam uvedeny proto, že ŽÁDNÉ ve skutečnosti NEPŘIBYLY. Byla to jenom účetní operace – zrušení kolonky „důchodový fond“, který byl od bolševického převratu součástí státního rozpočtu POŘÁD. Ty možná navíc vybrané peníze na důchod za bolševika, nebyly uloženy jako finance v žádné bance, ale jako hodnota, zhodnocení státního majetku ve formě strojů, budov, přehrad a ostatního nemovitého majetku státu. Takže k žádnému převedení nemohlo dojít. To, že to někdo někde napsal, neznamená, že to není lež. Pokud došlo tedy k nějakým převodům státního majetku, který by mohl vypadat, že o něj stát přišel, jednalo se třeba o BEZÚPLATNÉ převedení budov zrušených kasáren na obec. Stát škrtl ze svého majetku účetní hodnotu objektu – budov, vybavení, pozemků – ale to není krádež. Pochopil jsi to? Pochybuju . . .

Pepo, když sem každoročně jezdíš a vidíš, jaké to u nás je a přitom souhlasíš s názorem, že je tu zdevastovaná zem a na všech sídlištích ve všech městech tu přitom nemůžeš nikde zaparkovat kvůli většině nových aut – trochu rozpor, pak nemáš jen hloupé názory, ale jsi skutečně hlupák.březen 07, 2016 18:03
deeres, : toulavej
československé socialistické koruny měly na Západě opravdu cenu jen potištěného bezcenného papíru, protože byly nesměnitelné. Proto byly fronty na „devizový příslib“, aby sis mohla na Západě něco koupit. Hodnota peněz totiž nespočívá v tom, co je na nich napsáno, ale jakou tržní cenu mají pro směnu za jiné zboží. A protože pro západní ekonomiky nebyly naše peníze směnitelné, nikdo je nechtěl, protože nevěděl, za co by je u nás mohl vyměnit, tak fakticky na Západě taky žádnou hodnotu neměly.
březen 07, 2016 18:07
Toulavej, : Mikin
to jsi napsal presne. Hlavne na pripadech tech fabrik.
Ja se kdysi davno, nez jsem se o tyhle veci zacal zajimat, rozhorcil nad poradem kanadske CBC o tom, jak chudaci Kanadani makaji v automobilkach vlastnenych Americany a jak nam tak utikaji penize.
A co cert nechtel, asi o hodinu pozdeji jsem videl na americkem TV kanalu nejakeho pana jak zuri nad tim, ze bohati Kanadane vlastni v Americe stovky hotelu, jejichz zisk jde do Kanady. smilies/grin.gif
Tehdy jsem pochopil ze to nebude tak jednoduche jak se nam snazi namluvit soudruh tajemnik z toho prvniho komentare.
březen 07, 2016 19:06
Májo v 10.47 : NČ
Já jsem absolutně v klidu. Jasně, že jsem tvou narážku pochopil, byla fajn, bezva.

A představ si, že mě od toho kripla vůbec urážky nevadí. To spíš naopak. Teď asi zase dostanu dyštanc za to slovo "kripl". No, nějak už se s tím holt porvu.

Urážky od teplého kripla mi skutečně nevadí, jen mi krapítko vadí, že teplý kripl urážet může kdykoliv, jakkoliv, kohokoliv (od něj to je slovy něžnými a zde žádanými), zatímco já mu napsat, co je zač, nemůžu (od mě to je vulgární, nežádoucí).


březen 07, 2016 20:24
Jo, Lenko v 9.08 : NČ
Napadaj mě úplně stejný myšlénky. Jen nevím, jestli bych je nazval zvrácenými. Spíš bych řekl, že se jednalo o běžnou denní realitu. Takže to mám spíš tak, že ne zvrácené myšlénky, ale vrcholně srandovní!!!!
Praktikující katolík, co pravidelně chodil do kostela, co si do svatby nevrzl, přitom vysoký funkcionář SSM a kádrová rezerva KSČ, s domodra zmalovaným nahým zadkem kvičí, "trestej mě, má paní, nejsem hoden...". No řekni, to je přeci taková sranda, že ji zvráceností ani nazvat nelze.
Teď prý dělá profesora na jakési "akademii" nebo "thinktanku" (něco jako VUML pro tuneláře...).
Další sranda!
Jako ten "thinktank" Jakub Janda, co si honí ****** na videu pro buzny (Putny?)
březen 07, 2016 20:45
toulavej : wendy
to je fakt bombovej argument - máme auta, ó my se máme....
březen 07, 2016 21:43
auta : Mikin
Auta argumentem zcela urcite jsou. Kdyz clovek vyleze z letiste v nezname zemi a uvidi bandy otrhancu na kolech, muze se vsadit, ze se o prosperujici zemi nejedna.
Ja se koukal nedavno asi 10 minut na YouTube na stary serial Sanitka a musel se smat, kdyz jsem videl Hrzana jak se svym ridicem brazdi sanitkou sedive ulice plne opryskanych domu, na kterych nejsou auta skoro vubec videt. Vladnouci zlocinci museli tenhle raj delniku obehnat ostnatym dratem, aby jim vsichni nezdrhli. Ale kdyz sem da nekdo komunisticky pamflet o tom, ze jedina zmena k lepsimu je "dostatek bananu", zacnou nekteri tleskat radostne rucickama.
Anebo mlci, aby na svou hlavu neprivolali oplzle nadavky. Coz je podle me jeste horsi.
březen 08, 2016 06:08
toulavej, : Míša šíša
tebou uváděný článek pana Zeleného nic nevysvětluje, proč je nutné mít v Čechách české majitele podniků

Ale vysvětluje. A dost dobře. A nazvat něco, čemu vlastně vůbec nerozumím, fantasmagorií, mi přijde docela zvláštní. Když tak někdy chodíš na tu wikipedii, hoď si tam jméno Milan Zelený. Možná budeš překvapen, kým tak nabubřele opovrhuješ.
Zjednodušeně a velmi stručně: zahraniční společnosti ročně odvádějí z České republiky stovky miliard korun zisků ve formě dividend. Pokládat otázku, zda by nebylo lepší, kdyby ty peníze zůstaly u nás pro další reinvestice, je asi zbytečné. ČR patří v Evropě k zemím s nejvyšším odlivem peněz, což je snad každému jasné, že to pro nás nemůže být výhodné.

Podnikatelé, investoři, mají totiž svůj majetek, podniky, tam, kde je to pro ně výhodné.

A co jako? Proč to zmiňuješ? To je přece logické a nikdo to nerozporuje.

jako chudý musíme být rádi, že nás používají jako subdodavatele a máme zaměstnanost, když sami nemáme na to, mít finální mnohem víc placené výrobky.

No, to je právě to, co je špatně a nemusíme být rádi. Ty s tím jsi, jak se zdá, smířený, někdo jiný to zase kritizuje.

jenom nemáme co lepšího nabídnout než současný dodavatel finálnímu zákazníkovi

Ano, v tom máš bohužel pravdu. Protože jsme rozkradená a rozprodaná země. A za tohle žádnej BOLŠEVIK (z let 1948-1989) nemůže. Bohužel tento fakt nezvrátí ani to, že si kdekdo může na leasing koupit auto.

– NIC neřeší, jsou to jenom proklamace

Nemá výraz proklamace jiný význam než se domníváš, respektive než jak jsi ho nyní použil?
březen 08, 2016 08:29
Dotaz na redakci : Míša šíša
Neměl by být smazán komentář toulavého vůči Pepovi?
pak nemáš jen hloupé názory, ale jsi skutečně hlupák.

Myslím v souladu s včerejším upozorněním: "A ač nerada, tak budu ty, ve kterých budou vulgarismy a nebo jednoznačné napadání někoho jiného, mazat. Ne, nebudu mazat jen nějaká ta eklhaft slovíčka, ale celý komentář."

Já jenom, až Pepa pošle toulavého do zadní části těla, což bych se mu vůbec nedivila, aby nebyl za špatného on.
březen 08, 2016 08:36
Miso siso : Mikin
hlavne ze ti nevadi ten "teply kripl" od soudruha NC. Anebo neustale osobni utoky anonymu proti me osobe.
A navic - toulavej ma pravdu. Za to ze se vsechny zeme byvaleho vychodniho bloku dostaly tak daleko za uroven zapadu, za to muzou svymi 40 lety diktatury a zlodejen jen a jen komousi. Z toho se nevylzou.
březen 08, 2016 08:48
Míšo šíšo, : Lenka1
napsalas to za mě. Myslím teď tu odpověď toulavýmu.

Když jsem to četla, fakt jsem se nestačila divit, co dokáže někdo považovat za normální. Vyvádění peněz z republiky ven je asi stejně v pohodě, jako kdybys koukala, jak ti zloděj odnáší z bytu vybavení a byla v pohodě, vždyť co jako, hlavně že máš pořád na to, aby sis mohla na lízačku koupit nový, ne? Že místo koupě novýho vybavení za to ukradený (a ještě k tomu na dluh) bys peníze mohla investovat třeba do ...já nevím, doplň si co chceš.....už takoví mentálně slabší jedinci očividně nejsou schopni pobrat.

Stejně jako tvrzení zastydlého jedince o tom, že naše prachy byly bezcenné papírky . Ony ty bezcenné papírky byly jenom kryté zlatem, že jo. Zato teď - ó, my se máme. Z rotaček ČNB sjíždí papírky bez krytí, ale ty prý cenné jsou. smilies/grin.gif

Proto taky soudruzí v čele se Singerem můžou hýbat s penězi, jak se jim zlíbí. S krytými penězi by to tak snadno nešlo.
březen 08, 2016 11:30
Míšo šíšo, ač máme na některé věci odlišný názor, : toulavej
na rozdíl od Pepy jsi chytrá ženská, takže má smysl s tebou diskutovat. Takže:
Pana Zeleného znám z tv ekonomických diskusí dobře, což neznamená, že musí mít ve všem pravdu. Akademický titul a zaměstnání na mezinárodních univerzitách přece nezaručuje neomylnost a to ani v jeho specializaci. Kdyby tomu tak bylo, nepotřebovali bychom volby pro volbu různých názorů, jak vést společnost, ale společnost by řídila rada moudrých s akademickými tituly, která se nemůže mýlit. Takový pokus o řízení společnosti skupinou neomylných tu už byla při budování reálného socialismu s vedoucí silou – KSČ. A neměla pozitivní výsledek i když Pepa tvrdil, že za bolševika bylo lépe :-), což je prokazatelně i na těch autech a přeplněných parkovištích sídlišť lež.

Je normální, že si majitel se ziskem ze svého podnikání může dělat co chce. Kdyby pro něho bylo výhodné zisk u nás znovu investovat, udělal by to. Jestliže ho přesouvá jinam, má jinde lepší využití, které u nás není – nevyplatí se rozšířit výrobu, kterou by neprodal na trhu, nenašel jiné zajímavé aktivity, ale v cizině ano. To, že odtud zahraniční investoři odvádí zisk jinam je naprosto v pořádku, protože kapitál se může volně přesouvat. A proto sem k nám zase PŘICHÁZÍ CIZÍ KAPITÁL do automobilek, bank apod., když je to pro cizího majitele výhodné. Jinak by tu nefungoval finanční sektor, žádné platební karty, protože bez privatizace bank by na to státní banky neměly ten potřebný ZAHRANIČNÍ kapitál, který sem DODALI ZAHRANIČNÍ INVESTOŘI, který tak museli odvést zase z jejich domácích ekonomik.

Nejsme rozkradená země, protože ta vypadá jinak. V rozkradené zemi není na nové chodníky, opravené budovy, stavbu dálnic, nové satelitní obce u velkých měst, plná obchodní centra, nové filmové multiplexy, přeplněná parkoviště u obchoďáků nebo sídlišť většinou novými auty. V mém podniku, který má asi 1000 zaměstnanců, ještě za bolševika postavili velké ohrazené parkoviště pro auta zaměstnanců. Museli kvůli tomu vykácet trochu lesa a tenkrát jsem si myslel, že se vedení zbláznilo, protože to parkoviště bylo poloprázdné. Dlouho i po revoluci. Až od nového tisíciletí se začalo zaplňovat, jak si noví mladí začali zvykat jezdit do práce místo autobusem nebo vlakem, který tu staví, autem. Dnes máš problém tu zaparkovat, když přijedeš pozdě – to není znak rozkradené země!, že obyčejní zaměstnanci s průměrným platem nejezdí MHD, ale vlastní károu, jen z pohodlí. A bylo to i v době, kdy stál benzín 38 Kč a byla finanční krize, nepřidávalo se.

Jinak nechej na Daniele, koho má a nemá mazat, prosím . . .

březen 08, 2016 12:16
Lenko, už jsem to psal deeres s těma našema penězma, : toulavej
chápeš psaný text? Tak ještě jednou – hodnota peněz nespočívá v tom, co je na nich napsáno, ale jakou tržní cenu mají pro směnu za jiné zboží skutečně pro druhou stranu. Kdyby naše čs. koruny měly nějakou hodnotu, pak bychom nepotřebovali pro nákup západního zboží valuty, tj. západní peníze, stačily by naše čs. koruny, naši turisté by nepotřebovali devizový příslib, jenže ho potřebovali. A neexistoval by žádný Tuzex, žádné bony, žádný nákup za valuty, stačily by čs. koruny. Ale v Tuzexu ti za naše peníze nic neprodali. Neprodali, protože pro svět, neměly naše peníze ŽÁDNOU HODNOTU, i když na nich bylo napsáno, že jsou kryty zlatem atd. Neměly žádnou hodnotu. Teď nevím, pochopila jsi to? Měla bys, protože i ty jsi inteligentní i když na ženskou trochu hrubšího zrna . . .
březen 08, 2016 12:22
toulavej, : Lenka1
sorry, ale v tomhle se neshodneme. Fakt si nemyslím, že cca 67 tun zlata, které jsme měli v sejfu po rozdělení republiky - a proto jsme si na bankovky mohli dovolit psát, že jsou kryté zlatem - by nemělo žádnou cenu. Dnes máme v sejfu akorát tak velký, hnědý a smradlavý.

Že naš republika je rozprodaná a rozkradená do mrtě, je taky nepopiratelný fakt. To, co tys zmínil - parkoviště přecpaná auty - je to, čemu moje babička říkala "navoněná bída".

Fakt jsem bohatá, když si vezmu úvěr na půl mega a budu se okázale předvádět luxusem?

To je stejný, jako když se mi úřednice z banky pokoušela vnutit "superhypermegaultravýhodný" úvěr, prý abych měla rezervu, kdyby něco.
březen 08, 2016 13:13
toulavej, : Míša šíša
Akademický titul a zaměstnání na mezinárodních univerzitách přece nezaručuje neomylnost a to ani v jeho specializaci

To dozajista ne. V čem se mýlí pan Zelený?

Jinak nechej na Daniele, koho má a nemá mazat, prosím . . .

To určitě dělám a Daniele nic nevnucuju ani nepřikazuju. Pokud sis mohl všimnout, napsala jsem: "Dotaz na redakci".
Tvoje označování lidí s opačným názorem za hlupáky se mi nelíbilo ani dřív, ani nyní. Pepa s tebou komunikoval slušně, nijak tě nenapadal, přesto jsi neodolal nutkání ho i podruhé urazit.
březen 08, 2016 13:52
A dyť je to, Míšo, úplně fuk : NČ
.
březen 08, 2016 14:01
Lenko, napíšu to ještě jednou: : toulavej
hodnota peněz nespočívá v tom, co je na nich napsáno, ale jakou tržní cenu mají pro směnu za jiné zboží skutečně pro druhou stranu. Jestli obchodník, výrobce, investor apod. z cizí země, nemá důvěru k nějakým penězům jiného státu, že by za hodnotu, která je na nich uvedená, při směně za cokoliv, služby, výrobky, suroviny, peníze – i to je zboží, dostal adekvátní protihodnotu, pak hodnota těch peněz je jenom taková, na jaké se okolní tržní prostředí dohodne. A vinou spekulantů může být klidně i hodně podhodnocena, ale žádné zásoby zlata s tím nemohou NIC udělat, protože hodnota produktů, zboží i peněz se TVOŘÍ na burze a nemusí vždycky přesně vyjadřovat hodnotu, jakou by měla mít, ale vyjadřuje hodnotu, jakou jí dává trh. A ekonomika centrálně plánovaného zaostalého hospodářství, protože nabízejícího zastaralé nekonkurenceschopné zboží, rozhodně nemůže mít potřebné množství zlata, takže to byla lež na těch našich penězích. Protože poslední zlatý standard opustil americký dolar v roce 1971, těžko by někdo ze Západu věřil, že čsl. koruna má hodnotu, která je směnitelná za zlato. Jednak nikdo nevěděl, kolik zlata skutečně máme a jednak „ostatní aktiva“ byly dost pochybné hodnoty – zastaralé továrny, nesměnitelné neprodejné přehrady, nerostné suroviny, které nemůže soukromá cizí firma těžit kvůli zákonům apod.

Plná parkoviště většinou nových aut neznamená nutně, že jich je většina na dluh. Podnikatelé si je odepisují z daní a lidi, co nemají na nové, jako já, si koupí ojeté, ale podstatně kvalitnější, než nabízel bolševik svým Favoritem. Takže, průměr stáří aut je možná stejný, jako za bolševika, ale kvalita a bezpečnost je nesrovnatelně vyšší. To není navoněná bída. Bolševik postavil paneláky pro 3 mil. obyvatel, s umakartovým jádrem, netěsnícími koupelnovými bateriemi, netěsnícími okny, křivou podlahou, bez výtahu, dnes je předělané jádro, byt, zateplený panelák kvalitativně úplně jiné bydlení – to není známka zdevastovaného státu. A mnoho lidí není kvůli tomu zadlužených, to není navoněná bída, ale reálně vyšší životní úroveň většiny lidí. Nikde nejsou fronty na nové knihy, sjezdovky jsou plné, pokud je sníh :-), to není na dluh, navoněná bída. A dá se pokračovat týden.
březen 08, 2016 16:07
Co takhle nahradit titulek za: Malé zamyšlení nad velkým blbcem? : NČ
Nojo, jasně, chápu, blbost. Kdo by se nad velkým blbcem zamýšlel....
březen 08, 2016 16:41
Hele, toulavej, celé to po tobě číst nebudu, ale : NČ
strč si už probůh (!!!!) a jednou provždycky (!!!), ty svoje pseudoargumenty s Favoritem někam do zádi!!!!
Jestli nechceš bejt trapnej, tak, prosím, nepoužívej tu ubohou demagogii, že by dnešní fára z AZNP byly Favority z r. 1997.
Já ti na to jen krátce odpovím, že FAVORIT BYL NESROVNATELNĚ LEPŠÍ A TECHNICKY NESROVNATELNĚ DOKONALEJŠÍ, než Ford, model T, z r. 1908.
březen 08, 2016 16:53
NČ, že seš to ty, : toulavej
moje Toyota Corrola rok výroby 1986, byla nesrovnatelně na vyšší úrovni, než Favorit mý kamarádky z roku 1989. Nesrovnatelně, jak v komfortu, jízdních vlastnostech, spolehlivosti i vzhledu. Naše káry v Americe měly najeto 320 tisíc mil, tedy 500 tisíc km, když jsme je tam přenechali dalším. Rok výroby 1994, 1,6 obsah, Toyota Corrola - žádnej Favorit by půl milionu km neujel, protože kvalita socialistickýho auta a normálního srovnatelnýho auta vyrobenýho na Západě, je NESROVNATELNÁ. A rozdíl by byl pořád větší díky ZAOSTÁVÁNÍ v technologii, materiálech, elektronice, protože na vývoj neměl zchudlý stát peníze, valuty a bylo tu embargo na vyspělé technologie si je koupit.

Asi to na přesvědčení nebude stačit, ale, zkusil jsem to, alespoň pro jiné :-)
březen 08, 2016 17:39
Míšo šíšo, jsem už starej chlap, kterej má málo času. : toulavej
Během posledního půl roku kolem mě umřeli 3 stejně starý kolegové a kamarádi. Nejsem pro korektnost za každou cenu. Když si o něčem myslím, že je to hloupé, buď mlčím, pokud je to nepodstatná věc, nebo to označím jako hloupé, když jde o něco pro mě zásadního, k čemu se chci vyjádřit. A když někdo tvrdí vyslovenou prokazatelnou lež a to opakovaně a jde pro mě o ZÁSADNÍ věc, pak nemám problém ho označit za hlupáka. Kdyby to nebyla pro mě věc zásadní, nevyjadřoval bych se. K zásadním věcem pro mě se vyjadřuju, protože poslední dobou se množí neustálé relativizování skutečnosti a věcem se nedávají správná označení. Takže pro mladé, kteří nezažili krvavou dobu vlády bolševika, se předkládá polopravda nebo lež jako pravda. A to nemohu dopustit. Takže, když tu Pepa tvrdí, že za socialismu bylo lépe, než dnes, je to prokazatelně lež. Takže jsem nemohl Pepu nijak urazit, když je to lež a on to tvrdí . Tak ho nemohu označit jako chytrého, to bys mohla pochopit . . .

Pokud jde o pana Zeleného, mýlí se právě v tom, že považuje za chybu, že u nás je většina „podnikatelů“ cizinců, jako kdyby česká národnost zaručovala, že se u nás zisk zase refinancuje, zůstane. Ale národnost podnikatelů, investorů NEMÁ vliv na to, jestli vytvořený kapitál tu zůstane nebo odejde jinam. Rozhodující není národnost, ale PŘÍLEŽITOSTI, kam a do čeho investovat. Proto český majitel Koh-i-nooru část svého zisku investoval v Číně, měl tam LEPŠÍ využitelnost, rentabilitu, než kdyby celý zisk investoval jenom v ČR. Odsun zisku od nás se děje jenom proto, že tu není pro investory dostatek příležitostí investovat. Ale, s tím se dá těžko něco dělat, to nejde naplánovat, ve škole nejde naučit podnikavost, tu buď máš, nebo nemáš. To je talent, vzdělání ti v tom nepomůže, když tu schopnost nemáš. Takže se pan Zelený mýlí v tom, že rozšířením škol orientujících se na podnikání, je zaručena větší „podnikavost“ další generace a tedy větší konkurenceschopnost a tedy větší samostatnost a tedy obsazení finálních dodavatelů s maximálním ziskem. Žádné školy, žádná vzdělanost to nezaručuje. Důkazem je různá životní úroveň západních států i když všichni mají podobné podmínky pro podnikání, ale jiný druh obyvatel s jinými zvyky. Příkladem je rozbombardované a sjednocené Německo a vhodnými přírodními podmínkami obdařené Řecko, které nemusí investovat do topení každý rok, například, čímž hodně ušetří a moře je velký zdroj jak laciné potravy, tak financí z turistů.

Každá mince má dvě strany, nelze si vybírat jen co se nám hodí. Odsun kapitálu od nás, s čímž nesouhlasí pan Zelený, zároveň znamená i možnost PŘÍSUNU kapitálu k nám, což umožňuje volný pohyb kapitálu. Jestli nechce pan Zelený, aby kapitál odcházel, když tu nejsou možnosti k investicím (a ty tu nejsou vzhledem k malé ekonomice a velkému výnosu z vložených investic – což je dobře, protože právě kvůli tomu sem cizí kapitál přišel investovat a tím máme malou nezaměstnanost) a chtěl by tomu zabránit, pak by taky kapitál nepřicházel, jenže my jsme ho po revoluci nutně potřebovali, postavit v té době skutečně zdevastovanou zem, na nohy. A podařilo se to, tedy, pokud to chce někdo vidět :-). Ostatní, slepé, lituju . . .
březen 08, 2016 17:42
Ještě maličkost, toulavej. JE TO NA DLUH!!!! : NČ
Státní dluh České republiky k této minutě (8.3.2016. 16.44min.) je 1 726 252 726 474 Kč. A každou se kundou se zvyšuje.
březen 08, 2016 17:44
... : Mikin
Ja bych pro tyhle obdivovatele komunisticke diktatury zavedl nejakej skanzen, kde by si ten svrab a vsi s penezmi "krytymi zlatem" za ktere se neda nic koupit mohli aspon na tyden vyzkouset.
Srovnavat poruchove socialisticke krapy s auty ktere v te dobe jezdily na zapade muze jen blazen.
Vzpomnel jsem si prave na svedectvi pametnika z byvaleho SSSR, podle ktereho koupila sovetska vlada americky film Hrozny hnevu, ale musela ho stahnout z kin. Zjistila totiz, ze to obcane neberou jako film o kapitalisticke mizeriii, ale dukaz toho, ze v Americe maji auta i nezamestnani. smilies/grin.gif
březen 08, 2016 17:48
Toulavej, klidně nevěř : NČ
Měl jsem fára kdejaká. Začalo to vojetinou Wartburgurgem 900, pak dva nový Trabanty, pak Š 100 (svině netopila ani omylem), pak, po r. 89, nějaký ojetiny Renaulty, Citroeny, novej Oltcit (ten byl skvělej, jen ale svině chlastal jak prokopnutej), pak Favorit GTL nebo GTX, to už nevím, ale ten byl proti těm všem předchozím naprostej luxus. Pak WV Vento, starší ale solidní, pak slušnou Fábii. Teď mám solidního Forda, ale dodneska se mi stejská po dvou autech, Trabantovi, kterýho jsem si sám komplet mohl opravit na ulici a pak po Favoritovi. Muj dnešní Ford je určitě vymakanější, ale ruku na srdce.
Potřebuješ el. stahování okýnek? Potřebuješ palubní počítač, co ti pípá při snížení venkovní teploty pod 5°C? Potřebuješ automatickej sytič, žrouta benzínu? Potřebuješ vůbec vlastně i ABS, který jsou ti na klouzačce stejně úplně naprd? Jo, airbagy, to oceňuju, naštěstí zatim ani nevím, jestli tam vůbec jsou, a doufám, že se to ani nedozvím.
Tak ti nějak vlastně ani nevím, v čem je rozdíl mezi mým Fordem z r. 2013 a Trabantem z r. 1969.Tam, kam potřebuju, dojedu Fordem ale dojel bych i Trabantem. A i ten Trabant docela topil, když se udělaly zateplovací úpravy na vedení vzduchu od motoru. Fakt je, že v Trabantovi se okna musela spouštět otáčením kličkama. Druhej fakt ovšem je, že když dneska zajedu k nějaký závoře, kde musím spustit okno, abych chytl nebo odložil lístek s kódem, tak se zcela pravidelně potýkám s přepínačem otvírání oken - musím na něj kouknout a luštit, co vlastně mačkám, zatímco na kličku jsem koukat nemusel. A když v létě zaparkuju, vypnu zapalování, zamknu, klíče strčím do kapsy, tak si skoro pravidelně všimnu otevřenýho okýnka. Takže znova - vyndat klíče, odevřít dveře, nastrčit na "zapalování" zatáhnout okno, vyndat klíč, zamknout... Jó, pokrok je jistě dobrá věc. Ale mít ho za fetiš...?
To máš stejně, jako s telefonem. Nesmírně mi vyhovovala nějaká, asi 8 let stará, Nokia. Pak mi spadla do umývadla a přes okamžitou péči se už svině nerozběhla. Tak jsem se koukl po nabídce. Nechtěl jsem ani zaboha takovej ten dotykovej, beztlačítkovej. Chci vědět, co mačkám!!!! Tak jsem koupil. Pro důchodce. Podle popisu a fotky skvělej, měl jen jednu vadu, displej byl tak titěrnej, že bez lupy byl nečitelnej. tak jsem si připlatil, zase na tlačítkovej. Je fajn, dokonce i telefonuje, jen má tlačítka v jedný černý rovině s okolím, takže stejně skoro nevím, co mačkám. Na SMS je prakticky nepoužitelnej. Nebo např. ta stará a i lacinější Nokia, při nepřijatym hovoru trvale blikala, takže třeba po návratu ze sprchy jsem si hned všiml, že se něco dělo. Myslíš, že ta nová a dražší takovou jednoduchou kravinu taky umí? Ani omylem!!!! Přitom jde zase o Nokii, o osm let mladší, než bývalá, ale zcela nevyhovující.
Chci jen říct, že nejsem obdivovatelem nových "modelů" za každou cenu. I starý model umí splnit kladené požadavky, a leckdy i mnohem lépe.
březen 08, 2016 18:43
NČ, STÁTNÍ dluh ČR : toulavej
je tu proto, že současný stát si půjčuje na infrastrukturu třeba, pobídky zahraničním firmám, budování průmyslových zón, opravy památek, veřejných prostranství a budov, které za bolševika buď neexistovaly (třeba cyklostezky, bazény, národní parky, nové úřady – soudy, finanční úřady, úřady práce ap, které bolševik nepotřeboval), nebo měly VNITŘNÍ ZADLUŽENOST, byly zchátralé a musely se opravit nebo udělat nové. Jenom kolik stálo odstranění ekologických škod, odsíření elektráren, podpora fotovoltaiky, kterou jsme podepsali, že budeme podporovat, tedy dotovat. Na něco se sice použil výnos z privatizace, ale díky někdy velkým chybám při privatizaci a podvodům, větší část příjmů pohltila sanace bank. No a lidi chtějí nový pozlacený fontány a novou dlažbu na náměstí v Plzni, chtějí nový koupaliště tam, kde ho ještě nemají i když u sousedů 10 km daleko už nový je :-). A rozdávat z cizího je tak snadný, když to přinese v příštích volbách zase hlasy pro nový zvolení.

Bolševik žádnej státní dluh neměl, protože by mu Západ nepůjčil a neměl by valuty na splácení. Tak měl vnitřní dluh, zastaralou infrastrukturu, která se stále zvětšovala, proto bolševik padl, už neměl z čeho brát, aby uspokojil svý obyvatele, který měli srovnání se Západem.

Pokud jde o káry, hlavní a podstatný rozdíl mezi těmi socialistickými a západními byla větší bezpečnost a u některých značek i spolehlivost těch západních. Při bouračce s Trabantem ti jeho jednoduchost při opravě nebyla nic platná. Jinak souhlas, dnešní káry jsou složitý zbytečně, jenže, mladým se to líbí, zacouvat při parkování mezi auta automatem :-)
březen 08, 2016 19:28
Jo, toulavej. : NČ
Kdyby si půjčoval jen na infrastrukuru, tak snad, proč ne? Ale se jen podívej, jak to je na brněnské dálnici... Na to, že si musí stát půjčovat? Proč? A kde je druhá páteřní dálnice přes Hradec na Ostravu???? Nebo, na tu jsme jako nedostali půjčku? A vůbec! Každý má skákat jen tak vysoko, kam doskočí. Pokud použije doping, vymstí se mu to.
Bezpečnost v Trabantu (deformační zóny atd.) jistě nelze srovnávat s bezpečností v dnešních autech, ale přece mi nechceš říct, že kdyby zůstala AZNP, že by na to kašlala? To snad ne.
březen 08, 2016 19:43
Jo a ještě, Toulavej : NČ
Nevěř chimérám, že by bolševikovi žádnej západní stát nepůjčil. To už je docela úsměvný. Půjčovali by jak zběsilí! Návratnost byla stoprocentně garantovaná.
březen 08, 2016 19:47
Toulavej, ne všichni! : deeres
No a lidi chtějí nový pozlacený fontány a novou dlažbu na náměstí v Plzni

Dneska jsem byla v Praze na výstavě na Hradčanech a potom jsme šli od hradu dolů na Malostranské náměstí na tramvaje. Bylo nás pět, bývalých spolužáků i pánové a všichni vrstevníci. A jak jsme tak vedli řeči, prohlásila jsem, že se mně mnohem více líbily opršené staré budovy a že se mně zdá hnusný, jak je natírají cukrátkovými barvami. Růžová, pastelově zelené, lila až fialová, barvy dozdobené šlehačkově bílou.Čekala jsem zamítavou odezvu a víš to, že ne. Myslí si také, stejně jako já, že tím Praha ztratila svojí jedinečnou identitu, svojí trochu zasmušilou atmosféru a že začíná být zaměnitelná s jakoukoliv metropolí v Evropě. Ano, prostě jsme starý konzervy a tak nám vadí, když u Anežského kláštera chtějí postavit Maršmeloun.
Co se týká povinných odvodů do EU, tak argument,že mnohem více dostaneme zpět neobstojí. Dotace dostaneme, ale cíleně a velice často na nepotřebné blbosti, bez kterých bychom se klidně obešli.Zrovna ta podpora fotovoltaiky, která se nakonec obrací proti nám, drobným spotřebitelům.
Mezi ty blbosti patří i tzv. vzdělávací programy, nemusím říkat pro koho jsou určené a na nich si nakonec namastí kapsu organizace s absurdním názvem "Neziskovky".
V roce 2009 ČR posílala příspěvky ve výši 100mil.denně,ročně tedy 36miliard. Po uzavření Lisabonské smlouvy se příspěvek měl navýšit o kolik, to už jsem nedokázala dohledat.
Ty máš radost z aut a mně dere, že skáčeme, jak někdo někde píská.
březen 08, 2016 21:48
Jezismarja..... : Mikin
oni uz budou litovat i tech opryskanych, sedych baraku s dirama po kulkach z 2.svetove valky. smilies/tongue.gif
I ty Krusne hory bez stromu, zasrane reky bez ryb a kourici kominy mely sve kouzlo, zejo?


březen 08, 2016 23:42
toulavej, : Míša šíša
argumentovat tím, že jsi starý a kolem tebe umírají vrstevníci, a proto musíš být hulvát a urážet druhé, je taky hloupé. Tak ono si o komkoli můžeš myslit cokoli, že jo, ale vpálit přímo někomu, že je hloupý, když s tebou komunikuje slušným způsobem, je primitivní a spíše to má nahradit pádný argument. Navíc se domnívám, že nejsi zas až na takové úrovni, aby sis mohl troufnout posuzovat inteligenci druhých. To znamená i moji. Pokud mi napíšeš, že jsem "chytrá holka", tak věř, že mě to od tebe skoro uráží.
Ale jak říká NČ, vždyť je to fuk. Jak vidno, Pepa je natolik chytrý(!), že ty tvoje invektivy s nadhledem přechází.

Co se týká tvého druhého odstavce, je to snůška nepodstatných informací, které nijak nevyvrací fakt, že by bylo dobré, aby byl průmysl v českých rukách a ne převážně v cizích. Že Koh-i-noor inestoval v Číně - co jako??? To je argument proti čemu??
A s tou vzdělaností to fakt myslíš vážně? Opravdu? Takže všechno je pouze v talentu... Hmm. Tudíž v Německu, Nizozemsku, Belgii, ale i v Rusku jsou talentovaní podnikatelé (takže proto jsou vlastníky firem u nás), kdežto Češi jsou netalentovaní a žádné vzdělání to nezachrání. Aha, tak to jo. Promiň, ale pokud někdo uvádí takové bludy, tak to je další diskuze opravdu zbytečná. Nemluvíme tu o podnikatelském úsilí nějakého ševce, ale o manažerském řízení velkých firem. Tam talent opravdu nestačí.
Třetí odstavec už raději ponechám bez komentáře, to se opravdu nedá. Asi si holt ponecháme své odlišné pohledy na svět kolem nás, ono to stejně nic neřeší.
březen 09, 2016 08:12
Miso, siso : Mikin
To ze Koh-i-noor investoval v Cine znamena, ze jdou naopak penize z Ciny do Ceske republiky. A tak je to v celem svete. To ale prosta duse nepochopi, coz ?

březen 09, 2016 08:45
. : Míša šíša
Oblíbená hláška ze hry Járy Cimrmana "Němý Bobeš" (O chlapci, jehož máma byla věčně na malinách a nestarala se o něj. V lese ho našly srny a chlapce vychovaly):
"Hoďte na něj deku, nebo ho zabiju."

Teď vlastně vůbec nevím, proč jsem si na tu hru vzpomněla.
březen 09, 2016 09:40
Míšo šíšo, věnoval jsem ti svůj čas v naději, že chápeš význam českých slov a vět. : toulavej
Evidentně ne vždycky, byl jsem naivní. Pochopil jsem, že jakékoliv další vysvětlování by byla ztráta času.
Nerozumím pojmu „urážet se“, nemám ho ve svém vnímání světa, tak s tím ti nepomohu. Ale pochopil jsem, že ti označení "chytrá holka" vadí, už ho nebudu používat ve tvém případě.
Nevím proč obhajuješ Pepu, je to dospělý muž, jistě by se obhájil sám, kdyby měl tu potřebu.
březen 09, 2016 12:26
Upozorňuji redakci, že v příspěvku ve 23.42 hod. : NČ
je jedním hrubcem použito vulgární, nechutné, sprosté slovo, neslučující se se zásadami zdejšího korektního vyjadřování a s mým pověstným jemnocitem.
----------------
Udávat se nemá, ale hlásit se to musí!
březen 09, 2016 14:29
NČ, : Míša šíša
teprve teď jsem si to přečetla. To je ale fakt nechutný vyjadřování, jsem zhnusena! smilies/grin.gif
březen 09, 2016 14:41
deeres : deeres
Co se dá čekat od trolla?
Trollí křemíkový mozek se stoupající teplotou ztrácí na výkonnosti, proto trollové žijí hodně na severu, jenže globální oteplování má na ně neblahý vliv. Terry Pratchett.

březen 09, 2016 15:07
... : deeres
Koukám,že já si to napsala jen tak, sama pro sebe, tak to jsem nemohla nikoho urazit! smilies/grin.gif


březen 09, 2016 15:11
Deeres : Mikin
rovna ty jsi nemohla urazit ani nahodou..... smilies/wink.gif
březen 10, 2016 07:26
Ano, Míšo ve 14:41 : NČ
Snaha, přizpůsobit si Kudlu ke svému obrazu nevzdělaného hulváta, z toho přímo vyzařuje.
březen 10, 2016 07:39
Milá míšo šíšo : wendy
všimla sis jistě, že kdo se trochu nostalgicky ohlédne za svým mládím a ještě přičiní poznámku, že ne všechno bylo dřív hnusný, je atakován výčtem praktik StB, opadanými domy, frontami na banány a WC papír ? tomu říkám čítanková demagogie. Nikdo nepláče za Jakešem, jsme jen realisté.
Znáš ten vtip - přijde pán do lékárny a chce modré kvasnice. Nemáme, říká lékárnice. To nevadí, odvětí ten pán, já mám venku kolo.
smilies/grin.gif
březen 10, 2016 17:26
Milá wendy, : Míša šíša
jo-jo, je to přesně tak jak říkáš. Některým lidem to ale holt nevysvětlíš. smilies/wink.gif
březen 10, 2016 18:22
Miso siso a wendy, : Mikin
neprekrucovat a nelhat. Lencin komunista zde prohlasil za jedinou pozitivni vec oproti komunisticke diktature dostatek bananu. A par soudruhu s nim souhlasilo. O tom je rec.
březen 10, 2016 18:33
jen dotaz : toulavej
"praktiky StB, opadané domy, fronty na banány a WC papír" - chybějící, předpokládám, to jako není pravda a je to čítanková demagogie? - pokud jde o reálný socialismus u nás, tedy. Ztráta paměti? Určitě ne, jenom relativizování minulosti pro mladé, kteří nepoznali, že tu vlastně nebylo tak špatně. Tak to mě po sametový nenapadlo, že se tohohle stavu dožiju . . . jo, lidi jsou nepoučitelný, i ty inteligentní. Černá už není černá, ale šedá. Zlo už není zlo, ale tak trochu i dobro. Pozoruhodné :-(
březen 10, 2016 18:39
Toulavej, : Mikin
ono se ma na zlo podle vseho zapomenout. I kdyz (narozdil od vetsiny zapadnich zemi) komunisti porad sedi v parlamentu. A i kdyz jejich drzost v posledni dobe vzrusta.
Staci pripomenout, jak to za te jejich slavne diktatury bylo a hned se te snazi nekdo onalepkovat a umlcet.
Ja po nich vzdycky chci, aby me teda rekli, v cem byla doba toho zlocinneho rezimu lepsi. A oni vetsinou zacnou akorat blekotat o tom, ze byli mladi a krasni. No, tak to podle me nestaci.
Co se tyce dnesnich mladych, nevidel bych to cerne. Ti vetsinou na stare komouse uplne se*ou, anebo o tom vsem aspon neco vi.
U me byla nedavno na navsteve z Ceska parta mladych vodaku a kdyz si vsimli ze mam DVD s filmem Obcansky prukaz, chteli ho znovu videt. A ja byl hrozne rad. Protoze ten film je nejen pravdivej, ale je navic o nasi generaci. A dokaze mnohem vic, nez kecy nejakych zastydlych bolsevickych paprdu.
březen 10, 2016 20:11
Toulavej. Úplně černé nebo úplně bílé bývá máloco. : NČ
Mě taky po "sametový" nenapadlo, čeho všeho se dožiju ve jménu vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávisti.
březen 11, 2016 08:06
Toulavej : Justík
zdravím Tě.. Nemyslím, že by to mělo tento význam. Třeba mě vadí extrém obou stran. To jak se tu Mikin opřel do lidí, že si slaví MDŽ .. Oslovila jsem ho s dotazem a ono nic. Stále se tu "pere" za práva pár opravdových uprchlíků, o individuální posouzení a najednou tady skoro nadává za to, když se někomu líbí jediný nápad minulého režimu. Tak jsem to pochopila já, co se tu snaží většina říci...
březen 11, 2016 10:09
Justiku : Mikin
ale prdlajs. At si kazdej slavi co chce. Ja jen mam za to, ze takovy Den matek a Den otcu dava mnohem vetsi smysl. Rec byla hlavne o tom prvnim komentari od Lenky, ktery je naprosto nesmyslny.
Na co ses me ptala? Ja to nemuzu najit.
březen 11, 2016 10:31
Mikine : Justík
právě na toto jsem se ptala. Někde jsi dost přehnaně reagoval na pouhou zmínku o oslavě tohoto svátku. Co je lepší slavit je přeci jedno. Klidně se dá slavit všechno a není nic špatné si trochu pěkným odpolednem ulevit od starosti všedních dní.. jen nechápu tu zarytou nenávist .. Já třeba bych komunistickou ideologii zakázala, ale nebudu tu všem tvrdit , že naprosto VŠECHNO bylo zrůdné ošklivé a nefunkční , když to není pravda... Beru to jako balíček minima pro co nám komunisté přinesli a fůru věcí o co jsme přišli. Moje hodnocení je tedy logicky, že se se raději vzdám toho kladného pro to množství záporného. Ale zarytě nenávistně reagovat na všechno co bylo z té doby, co v té době žilo, co má pěkné vzpomínky.. to je trochu extrém..
Jinak ten komentář ani na co jsem reagovala jsem už taky nenašla.. Je toho tu moc a stále o tom stejném.. Tak se mi to ani nechce hledat..
březen 11, 2016 10:58
.. : Justík
pod článkem "moji milí"....
březen 11, 2016 11:07
Já i pamatuju, : NČ
jak slavívali mí sovětští přátelé. Úplně všechno. A když zrovna nebylo, co slavit, tak třeba si jeden koupil nový karandáš (tužku), k tomu litr vodky a oslavovala se koupě nového karandáša.
Ej, dobře bylo.
březen 11, 2016 11:13
Justíku, to máš tak. : toulavej
Jasně, že není život černobílej a má mnoho odstínů, takže i za socialismu se užilo hodně srandy v partě, já jezdil na vodu, byla sice smradlavá, bylo málo kempů, žádný vybavení a policajti nás legitimovali a vybírali pokuty, ale zase jezdili jenom vodáci, kteří si vzájemně pomáhali, zpívalo se do rána a nikoho nenapadlo přijít k ohni, že je po desátý, večerka a dál se nesmí hrát, když to bylo vodácký tábořiště. Ale ani ve snu by mě nenapadlo tvrdit, že to byla dobrá doba, jenom proto, že jsem byl mladej, protože to dobrou dobou nazývat nemůžu. Do průvodu na 1. máje jsem na škole MUSEL, když jsem chtěl školu dodělat, omluvou byla jenom vlastní smrt, jak říkal náš třídní. Před 14. sjezdem KSČ si pár odpůrců režimu jako znak odporu natrhlo stránku v občance č.14 a policajti, tedy Veřejná bezpečnost, začala každýmu občanku kontrolovat. Tak nám na průmyslovce sebrali občanky na kontrolu a kdybys náhodou (nikdo o tomhle typu odboje nevěděl) měl stránku 14 natrženou, měl jsi po škole. Fakt dobrá doba na vzpomínání, jenom pro mentálně nemocný.

Mýho dědu ještě v 70ti letech, než dostal mizernej důchod, ačkoliv si celej život na něj platil, za 1. republiky jako živnostník do skutečnýho důchodovýho fondu, kterej znárodnili, za bolševika srážkami ze mzdy, když musel vstoupit do JZD, tak toho posílali na pole rozhazovat vidlemi ručně hnůj! V jeho SEDMDESÁTI LETECH. Kdyby neměli s babičkou 50a záhumenku a pár slepic, prase a krávu a táta jim nezaplatil uhlí a elektriku, tak nepřežili.

Takže samozřejmě i za socialismu nebylo všechno černý, bolševik začal stavět metro, to ale neznamená, že to byla dobrá doba.

Ani za protektorátu se nedá říct, že by bylo všechno špatně, Hitler sjednotil jízdu vpravo po silnici v celý okupovaný Evropě, bez diskusí. Nebyli žebráci, všude pořádek, každýmu vystavili rodnej list, kterej předtím nikdo neměl, takže můj děda ho dostal v 55 letech a babička v 45, díky tomu vím, kdy se jim narodili jejich rodiče (pro rodokmen). ALE, NIKDO by si dneska NEDOVOLIL prohlásit o tý době, že nebyla tak špatná, vlastně bylo za protektorátu docela dobře. Protože, dobře nebylo, stejně, jako za socialismu a jakýkoliv totality. No ale na dobu socialismu tu mnoho lidí vzpomíná v dobrém. Ta nesoudnost a ztráta paměti, je nepochopitelná, alespoň pro některý, co jí zažili, jako já . . .

No a podstatnej rozdíl mezi mnoha lidma tady a Mikinem je, že on na to nezapomněl, kdežto tady je velká snaha tu dobu relativizovat a je to pozvolný, plíživý čekání na ztrátu paměti . . .
březen 11, 2016 14:05
Toulavej : Justík
krásně vysvětleno. Ale já neobhajuju rčení "za komunistů bylo líp".. Já se jen vyjadřuji k zhrubnutí kudlanky. K tomu , jak se Mikin rozohonil a vážně ironicky se "naváží" do těch, kteří jen tak v lehkém tónu prohodili, že slaví MDŽ.. Je dobře si připomínat pravdu, to bezesporu. Ale když řeknu (příkladem, že schéma školek a jeslí) fungovalo, a že by se mi třeba líbilo něco takového obnovit, vylepšit, poučit se , použít.. A obuje se do mne někdo s rudohnědým členstvím páč "za komunistů všechno špatně".. o tom jsem chtěla mluvit. Tátovi dva bratranci emigrovali do Kanady a začali podnikat. mají se dobře, život si žijí kvalitně a jak chtějí.. Jezdí občas do ČR, ale že by šmahem brojili proti totálně všemu z té doby.. Jako by v té době "vymřeli, byli zavření či emigrovali všichni chytří" a ta "lůza" co se snažila být nenápadná a normálně žít nevymyslela nic použitelné, protože komunismus? Až takto mi to v podání Mikina přišlo.. Třeba to není tak, ale nemám ráda vnucování ad absurdum.. I když je třeba pravdivé. Lze to dělat přeci jinak než taktikou těch, jimiž opovrhuji .. Tzn. : vnutit pouze a jedině jednu pravdu i pod tlakem , jako za komárů.. To je asi tak vše.. Třeba Tvůj styl vysvětlení mi dá víc než 100x jinak podaná pravda v každém druhém komentáři.. A myslím, že nás tu bude víc..
březen 11, 2016 14:29
no nevím, Justíku, : toulavej
kolik vás tu je, co mě chápou :-). Kdyby se tu hlasovalo, kdo si myslí, že je tu zem zdevastovaná nebo jestli Klaus ukradl důchodovej fond, hned by se vědělo . . .

A co sníh, ještě je u vás?
březen 11, 2016 15:37
Toulavej : Justík
Sněhu jsou tu zbytky na kopcích pod lesem. Ale ještě ve středu byla peřinka po kotníky.. Zvířectvo se v něm spokojeně válelo. Hlasování raději ne, to bych musela přemýšlet.. ono totiž se krade za všech režimů, jen jinou formou a něco jiné.. takže bych řekla ne fond, ale státní peníze zmizely, a těžko říci, jaká část přesně kdy.. A že se mohla použít na důchody - to mohla smilies/grin.gif
březen 11, 2016 16:04
Justiku : Mikin
takze se vicemene shodujeme. Akorat si myslis, ze to prehanim a ze navazim do lidi kteri slavi MDZ. To bys ale mela uvest nejaky konkretni pripad.
Ja opravdu nemam rad komunistickou ideologii a komunisty. Stejne jako nacisty. Schvalne si ale precti prvni komentar k diskusi od toho skalniho komouse. Lenka sem tu hovadinu hodila s tim, ze se spoustou veci souhlasi. Ale uz pochopitelne nerekla, s cim.
Je se lidi ptam, jake veci udelali za tech 40 let komunisti lepe, nez demokraticke vlady v sousednim Rakousku nebo SRN. Byli lepsi v zemedelstvi, vyrobe potravin, zasobovani, skolstvi, zdravotni peci ? V cem ? I ty socialni vyhody byly u "kapitalistu" lepsi. Ono se v zapadnim Nemecku porad ore s kravama a nepostavily se tam silnice nebo metro ? smilies/grin.gif
Odpovedi se od lidi kteri tvrdi ze za socialismu byla spousta veci lepsich nedockam.....
No a tak jsem asi nekdy sarkastickej. smilies/smiley.gif
březen 11, 2016 17:15
výjimečně odpověď toulavýmu na DOTAZ : wendy
Jistěže to byla pravda, pamatuju to moc dobře. A štvalo nás to. Jaká ztráta paměti ? Jenže - odpovědí býval vždycky výčet toho, o čem jsem psala. Útočně, ironicky. Proč se prostě neodepsalo že přece aspoň něco tak hrozný nebylo. Ale to bych asi chtěla moc, podle vás nebylo aspoň přijatelný dřív vůbec nic. smilies/cool.gif
březen 11, 2016 20:42
mám radost... : d@niela
vypadá to, že se zas bude docela fajn diskutovat... :-)
březen 11, 2016 21:45
vypadá to, že se zas bude docela fajn diskutovat.... : NČ
Bych řekl, že to záleží jen na tom o čem se bude "diskutovat". Jistěže u štrykování, nebo u tvarohových rohlíčků, nebo u sdělování si zkušeností, jak libě či nelibě se kdo kde vykadil... se konfrontační nálada nepředpokládá a ani se nepředpokládá příliš velký počet příspěvků.
Ale témata, co skutečně hýbou lidmi, ta nutně konfrontační názory přinést musí. A pak už jde jen o to, kdo první začne zcela záměrně urážet každého, kdo nesdílí jeho postoje. A protože uráží naprosto pravidelně a naprosto pravidelně "argumentuje" svými choromyslnými vyčtenými bláboly, je pak už celkem samozřejmé, že rozumný člověk se s ním přestane bavit a nazve ho přesně tím, čím je. Provokatér ovšem nezmlkne, provokuje a doráží dál a dál... Až se po něm zase někdo ožene, což už je pro provokatéra důvod k žalování a dožadování se vyhazovu toho sprosťáka, který se už neudržel a napsal mu, co je zač, přímo od plic.
Tady u tohohle článku to přece proběhlo úplně stejně, podle stejného scénáře. A že to teď vypadá, že se emoce zklidnily, to bude tím, že se spíš na chvíli vybily, že všechno už bylo ve 300 příspěvcích řečeno.
------------------------------
Docela "fajn diskuse", plné lásky a pochopení, probíhají často v ČT, kam jsou k "diskusím" pečlivě vybíráni a zváni "diskutující", zastávající všichni stejné shodné postoje. To se pak na obrazovce rozlije klid, mír, nekonečné vzájemné pochopení, absolutní úcta k ostatním diskutujícím. Včetně dojemné shody diskutujících na absolutní neúctě k 99 procentům obyvatel, kteří si jejich moudrosti ne a ne vážit.

Klidu, míru a lásky lze přece snadno dosáhnout i tady, na Kudlance. Stačí zde ponechat jen ty, kteří s provokatérem vždycky souhlasí a brání ho, a rázem se zde rozlije nekonečné lidské teplo, láska, úcta. Sice to nebude mít nic společného se skutečným životem, ani s názory 99% populace, ale co na tom? Hlavně, že to bude konečně ta "slušná, fajn diskuse, plná vzájemného respektu a lásky".

březen 12, 2016 07:35
toulavej : mia I
určitě by se pár věcí našlo, které byly za bolševika lepší - třeba místa v mateřských školkách. Běžně byly na dopoledne ve školce i děti maminek na mateřské ve školce (starší dítě ve školce dopoledne, o mladší se maminka starala). Rodilo se více dětí než dnes a přesto nebyl problém s umístěním dítěte v MŠ. Další věc lékařské pohotovosti - ušní, zubní, .. Když dnes rozbolí děcko v noci ouško a má horečku, musí i 70 km do krajského města. Dřív se vždy peníze pro lékaře na pohotovosti našly.

Když si vezmeš samotné Horažďovice, odkud jsi - co je v takovýhle městečkách za možnost kulturního vyžití? Co je tam za možnost práce? Chcípl tam pes. Místo Jitexu nějaká montovna.. A ještě jeden dodatek. Pořád tu hrstka lidí tvrdí, že se nás emigrace nedotkne. Spousta továren je tu německých, až Němci protřídí "plaváčky", nikde není psáno, že si sem do továren nebudou dovážet levnou pracovní sílu. Z toho kvanta plaváčků se nějaký tisíc lidí vybere, kteří k něčemu budou a naši lidé budou bez práce.
březen 12, 2016 10:08
Proc tak slozite, NČ? : Mikin
Ke slusnejsi diskusi zcela postaci, kdyz nekolik anonymu prestane pod nejruznejsimi nicky sproste napadat ostatni, lhat a obhajovat zlocinne rezimy i hnuti, zamerene proti svobode cloveka.
P.S. Kde jsi prisel na tech 99% populace? smilies/grin.gif
březen 12, 2016 10:12
toulavej : mia I
samozřejmě mám na mysli továrny v příhraničí. Už teď se tam lidem žije na dvě věci. Vezmi si pás pohraničí od Lipna až třeba k Aši. Práce málo, spojení k dojíždění do vnitrozemí na nic, a když do těch německých montoven co tam občas leckde jsou ,začnou dovážet uprchlíky na práci, tak ti stávající lidé jsou v zadnici.
březen 12, 2016 10:15
Jen jestli, Mio, ti tzv. "migranti" budou ochotní něco dělat. : NČ
Docela určitě neabsolvovali celou cestu proto, aby tady nakonec museli pracovat v nějakých montovnách a bydlet v přemalovaných chlívech. Kdyby pracovat chtěli, to klidně mohli zůstat doma.
březen 12, 2016 10:38
No vidis Mio, : Mikin
NČ ti to vysvetlil. Prace bude dost. smilies/grin.gif
březen 12, 2016 10:44
Nč : mia I
oni se s nimi Němci věčně mazat nebudou. Na to je Němec zase moc chytrej, aby si snížil životní úroveň, měl dvě, tři zaměstnání a živil armádu přivandrovalců. Však někde u Bodamského jezera už ti pracháči nechtějí tyhle lidi vedle sebe ani u pisoárů, když vykonávají potřebu.
březen 12, 2016 10:52
Ani se němcum nedivim, že si nechtějí zasvinit zemi : NČ
Jenomže, hned, jak se němci zbavěj DDRbáby (a to se kvapem blíží), začnou TO vytlačovat pryč, takže i sem k nám. Tady TO ale samozřejmě taky pracovat nebude.
A až Bohuslav poníženě v předklonu poslechne Evropskou komisi, která nařídí všem státům vyplácet TOMU stejné "dávky", jako mají dneska Německu, bude vymalováno. A pak zřejmě dojde na řešení, podle Zemana, nedemokratické.
březen 12, 2016 11:37
NČ 7:35 : wendy
..a pak už stačí na určité písemné výlevy nereagovat, protože to stejně nemá cenu. Nevím proč si s tím pořád lámete hlavy. Protože - když ti někdo napíše jako odpověď na to, co jsi na vlastní uši slyšela a na vlastní oči viděla, co jsi reálně na vlastní kůži prožila a prožíváš, že to tak stejně nebylo, že to má určitě nějaký jiný výklad - a tak co s tím ? no nic, ignorovat, ignorovat. smilies/cool.gif
březen 12, 2016 12:35
mio : wendy
u Bodamského jezera, krásného to koutu přírody, nemají Sobotku a spol. Ono to je jistě složitější, vím, ale někde to jde a někde holt to drhne.
březen 12, 2016 12:38
Wendy, však už se tím nereagováním řídím pár týdnů : NČ
To byla reakce k pochvale návratu "fajn diskuse". Já si jen fajn diskusi představuji jinak, než to předvádí ČT.
Že se jeden ratlíček neustále vnucuje do každého rozhovoru, to si člověk zvykne a ignoruje.

Jakpak by to asi dopadlo v hospodě, kdyby se tam chlapi mezi sebou bavili a nějaký místní votrapa, dávno profláknutý coby duchem mdlý, se mezi ně soustavně vnucoval s přiblblými nadávkami? "Padla facka, padla na sále..........".

březen 12, 2016 12:58
Zaplat panubohu, : Mikin
ze vy dva lidovi demokrati uz nevladnete. smilies/wink.gif
březen 12, 2016 15:30
Tak to vidíš Wendy, : Míša šíša
vypadá to, že někteří lidé neumí buď číst nebo chápat psaný text. Napíšeš, že nepláčeš po Jakešovi, ale že jsi realista - a dotyční z toho vyvodí, že jsi ztratila paměť a "relativizuješ" minulost pro mladé. To jsem se fakt pobavila.
Ocituju tu část předmluvy ke knize doc.Ing. Ilony Švihlíkové, Ph.D. "Jak jsme se stali kolonií", která pasuje na zdejší "fajn diskuzi" jak p*del na hrnec: Československo bylo na počátku transformace ve srovnání s ostatními zeměmi tzv. východního bloku ve velmi dobré pozici. Budeme tedy zkoumat, jakými cestami byl tento náskok do značné míry promrhán, popřípadě nevyužit. Nejde ale v žádném případně o to, plakat nad rozlitým mlékem, nýbrž z minulosti se poučit, a především: narušit dogmatický obraz, který se prezentuje v mainstreamových médiích o tom, jak vše před rokem 1989 bylo jen katastrofálně špatně, zatímco po roce 1989 „směřujeme k lepším zítřkům“. Je to bohužel tak, že každý, kdo se pokusí o vyváženější pohled na minulost i současnost, je ihned nálepkován jako „bolševik“ – vskutku krásné vysvědčení pro dobu, která o sobě říká, že konečně přinesla svobodu vyjadřování. Černobílá dichotomie v polistopadovém diskurzu přetrvala dodnes, ba zpevňuje kořeny – jen místo rudé se přebarvila namodro.

Ekonomka a politoložka Švihlíková rozebírá ve své knize, co se odehrálo po roce 1989, kdy jsme se stali tzv. závislou ekonomikou. Závislou v tom smyslu, že velká část českého hospodářství je v zahraničních rukou a dochází k obrovskému odlivu zisků ze země, přičemž ve filiálkách cizích společností zůstává málo finančních zdrojů, což ovlivňuje reálně nízké mzdy, nemožnost navýšení životní úrovně obyvatel, nezbývá na vědu a výzkum apod.. Česko se vlastně stalo hospodářsky kolonizovanou zemí a tento stav se stále zhoršuje, což je vidět na výrazném nepoměru mezi českou a západoevropskou mzdovou úrovní.
No, je zřejmé, že se mezi námi najdou jedinci, kteří mají tendence zkreslovat skutečnost úplně stejným způsobem jako byla zkreslována v dobách socialismu. Vzdělaní lidé, kteří se tematikou zabývají, daný stav věci kritizují a chtějí jej řešit, jsou označování za pomýlence a analfabeti své názory nepodložené žádnými reáliemi vydávají za absolutní pravdu. A stejně jako ti komunisté používají argumenty, kterým by se mohl člověk zasmát, kdyby nebyly třaskavitě blbé, jako že kolem domů je zaparkováno plnou aut a lidé v marketech mají plné košíky. To asi neměli na mysli tyto: http://www.novinky.cz/domaci/397421-polovina-deti-je-v-ustavu-proto-ze-rodice-nemaji-na-bydleni.html a tyto: http://www.novinky.cz/domaci/397421-polovina-deti-je-v-ustavu-proto-ze-rodice-nemaji-na-bydleni.html

Už mi tady chybí jen heslo: "Požadujeme klid na práci!" a bude to celý. Tak já vlastně nevím, kdo to tady ztrácí paměť...
březen 12, 2016 17:11
... : Mikin
Krajne socialisticka pani ekonomka Svihlikova by mela napred vysvetlit, v cem spocivala ta "velmi dobra pozice" v porovnani se zememi vychodniho bloku. Pravda, CSSR na tom byla lepe nez treba Rumunsko a Albanie, ale zhruba stejne jako Slovinsko, Madarsko, Polsko a DDR. A vsechny tyhle zeme byly po 40 letech "budovani socialismu" v porovnani se zapadnimi sousedy nesmirne zaostale. I ten nepomer oproti zapadni mzdove urovni tam byl uz tehdy a byl mnohem vetsi.
Takze jak verit nekomu, kdo postavil dum na pisku a uz ze zacatku lze ?
Na tehle diskusi je srandovni to, ze zacala vyrokem fanatickeho stalinisty Klimka o tom, ze jedine co se oproti "socialismu" zlepsilo je dostatek bananu.
Ze soudruhovi nikdo ze zdejsich "vyvazenych" diskuteru nepripomnel treba nedostatek zakladnich zivotnich potreb, ostnaty drat, cenzuru, nebo uranove koncentraky. Ze se spokojili jen s kvokanim o tom, ze soudruh ma v leccem pravdu.
Takze odpoved na otazku "kdo tady ztraci pamet" nebo kdo muze byt oznacovan za analfabeta je snad jasna.
březen 12, 2016 18:55
Nojo Míšo šíšová : wendy
motto Klid na práci - to si pamatuju, rovná se makejte a nereptejte. Taky Poučení u krizového vývoje a různí nerozborné jednoty.
Líbil se mi seriál, i když je obecně nemiluju, ale tenhle ano - Vyprávěj. Tak jak to skutečně vypadalo, oživené dobovými záběry. Fakt dobrý. Člověk si zavzpomínal, zasmál, i trochu sentimentu ukáplo.
Jinak jsou ty seriály až na Četnické humoresky samé stresové situace, rozvádění, infarkty, výpovědi, nevěry, moc legrace tam člověk nenahledá. Ono je lehčí lidi dojmout až rozbrečet, než je rozesmát.
březen 12, 2016 19:37
PS.: Ilona Švihlíková : wendy
Dívala jsem se na netu na představení její knihy Přelom. A admin tam píše, že bohužel bude regulovat a mazat příspěvky, které jsou vulgární a vůbec. Umím si živě představit, jak její kniha dokáže určité lidi rozčílit a popudit - takže co ? dojdou argumenty, začne se nadávat a urážet. Ona je dobrá.
březen 12, 2016 19:48
Jeste k tomu konci : Mikin
jeden z hlavnich duvodu konce komunistickych rezimu ve vychodni Evrope byla i skutecnost, ze kolabujici SSSR zacal po svych spojencich pozadovat platby za suroviny v tvrde mene. A nikdo nevedel, kde ty penize vzit. Do ekonomicke katastrofy zbyvalo jen par mesicu a soudruzi byli nakonec radi, ze mohli zdrhnout od vesla.
Pani Svihlikova i jeji soudruzi tyhle veci velice radi zapominaji.
březen 12, 2016 20:12
NČ : Mikin
SSSR - Stalinistický Stařec Sprostē Ryčí
březen 13, 2016 00:18
Mikine : Justíkdobré ráno všem (až na výjimky) : vlk

doufám, že nebylo nijak zkaleno z kalení během večera a noci. Já včera popřál karafiátem, platem sushi a lahvinkou portského (saké došlo). Dnes ráno žena volala v 8 do práce že je v pořádku, jen se trochu opozdí ...

... v květinářství byla fronta ...


březen 09, 2016 09:54


Krasna tradice : Mikin

je rovnez Mesic ceskoslovensko-sovetskeho pratelstvi. Bylo by skoda ji opustit jen proto, ze se zmenil rezim.
březen 14, 2016 09:45
komentář : Justík
Dobré ráno,
nechtěla jsem už reagovat. Ale tohle mi přišel třeba nesmyslně ironický komentář proti MDŽ. Nemyslím, že jediný, ale ten poslední na který jsem reagovala já.. Pro pořádek. Jinak Wendulko takhle jsem to přesně myslela, jako Ty 20:42.
Jinak víkend byl krásný, plný sluníčka a dokonce v neděli ještě prosněžívalo..
březen 14, 2016 09:49
Ááááá, : Míša šíša
tady už se mazaly komentáře. smilies/kiss.gif
březen 14, 2016 13:43
Justiku : Mikin
mozna byl ten komentar nesmyslne ironicky, protoze reagoval na nesmyslny zpusob obhajoby toho podivneho svatku. Jinak at si kazdej proboha slavi co chce, mame svobodu. smilies/smiley.gif
březen 14, 2016 13:46
wendy, tou „výjimečnou“ odpovědí naznačuješ, že bych si toho měl vážit? :-) : toulavej
no, kdybys četla ode mě všechno nebo pozorně, zjistila bys, že v odpovědi Justíkovi jsem jasně napsal, že i když si za bolševika lidi taky prožívali svý hezký chvilky štěstí a radosti, jako v jakékoliv době a jistě i bolševik udělal některý pozitivní věci, třeba stavbu metra, tak o té době nemůže svéprávný člověk prohlásit, že byla dobrá, stejně jako to nemůže prohlásit o době protektorátu, který taky přinesl několik výhod. Protože CELKOVĚ to byla doba úpadku, stagnace, morálního marasmu, kdy se něco jiného říkalo doma a na veřejnosti, zadrátované hranice dělaly z lidí nevolníky vydané napospas bolševikovi, aby si s každým mohl dělat co chce. Chválit tuhle dobu může jenom hlupák. I když měla občas výhody – třeba preventivní vyšetření zubů u dětí ve škole, ovšem s primitivním vybavením a několik desetiletí zastaralými materiály. O rovnátkách se ani nebudu zmiňovat. Považovat vládu bolševika, na základě několika výhod, za dobrou a úspěšnou, může jen blázen.
březen 14, 2016 14:45
Justíku : wendy
nakoukla jsem do Wikipedie, vím že je to svátek na počest stávky newyorských švadlenek, ale nevěděla jsem přesně rok - stávka 1908, slavení 1909 a v Evropě od roku 1911. A mohou slavit i ženy, které nejsou matkami, že.
A počasí - Hradec krásně slunečno, na lodžii lze pobývat jen v lehkém úboru - ale zítra má být chumelenice. Tak jsem zvědavá, jak bude na Velikonoce !
březen 14, 2016 14:56
Míšo šíšo, evidentně máš úctu k titulům. Chyba, tituly neznamenají nutně MOUDROST. A o tu jde. : toulavej
A soudružka docentka inženýrka ji nenabízí. Závislou ekonomikou jsme byli i za bolševika. Na energiích a surovinách na SSSR, na odbytu svého nenáročného zboží na státech RVHP, kam jsme většinu vyváželi. A na zisku tvrdé západní měny za vývoz surovin, jako dříví, protože vyspělé technologie jsme nabídnout nemohli, na Západu.

Myslet si, že nízké mzdy jsou u nás proto, že zahraniční podniky nenechávají u nás dostatek kapitálu, ze kterého by se mohly filiálky rozvíjet a zvyšovat mzdy, je víc než úsměvné. Mzdy jsou u nás jenom tak vysoké, za kolik jsou u nás lidi ochotni pracovat! Proč by je zaměstnavatel měl sám od sebe zvyšovat? Soukromý zaměstnavatel přece není charita, aby platil zaměstnance víc, než se mu vyplatí. To dělá jenom socialistická vláda státním zaměstnancům, aby ji ve volbách volili. A výši mezd určuje kupní síla obyvatel, jak jsou lidé bohatí, cenová hladina všeho, zboží, služeb, energií a od toho se odvíjí životní úroveň ve státě. A přicházející zahraniční investor se jenom tomu PŘIZPŮSOBÍ vzhledem ke konkurenci na trhu pracovní síly. Specialisty, kterých je málo, platí dobře, pomocné práce, které zvládne každý, málo, protože každého může rychle nahradit. Docela by mě zajímalo, jestli by tomuhle vysvětlení soudružka docentka rozuměla se svým vzděláním.

Na argumentech o plných nákupních vozících a plných parkovištích aut NENÍ nic třaskavě blbého, protože to dobře potvrzuje fakt vyšších příjmů většiny obyvatel, která na nákup těch aut má peníze, tedy celkově vyšší životní úrovně, což se nedá jinak vysvětlit.

Ale, nejlepším, nezpochybnitelným argumentem o lepší dnešní době, oproti době vlády bolševika je, v průměru vyšší délka dožití v průměru o 7 let!!! Já slátaniny soudružky docentky číst nebudu, ale zajímalo by mě, jak si takovou věc vysvětluje, když ne lepším životním prostředím, lepší výživou, lepšími léky, zdravotnictvím, tedy vyšší kvalitou života oproti době vlády bolševika . . .

Pokud jde o článek o chudácích, kteří se nemohou starat o SVÉ DĚTI, protože jsou moc chudí, nevím, proč je uvedený dvakrát, ale což. Bylo by zajímavé ho přeložit někomu v Indii nebo Bolívii nebo v 80% států mimo Evropu, Austrálii a Severní Ameriku :-) – myslím, že by nepochopili o čem ten článek je. Nevím, co jsou „nevyhovující bytové podmínky“, je celkem možný, že v nich celej svůj dosavadní život žiju :-), to jsem sám, mám práci.

Je omyl stěžovat si na systém, jehož zákony na ochranu sociálně slabých občanů ZNEUŽÍVAJÍ paraziti, kteří se vzdávají SVÝCH dětí, aby si je mohli za náležitou podporu od státu adoptovat jejich přímí příbuzní, kteří s nimi dokonce žijí ve společné domácnosti, jako jsem to viděl v reportáži tv u Cikánů a nebo je ODKLÁDAJÍ do ústavů. Článek nevysvětluje DŮVOD, proč ti lidé nemají střechu nad hlavou, když je v tomhle státě v současnosti přes 100 tisíc volných míst. Neříkám, že všechny dobře placený, k některým se dostaneš jenom přes pilný studium, ale když chci hlavu pod střechou, nebudu si vybírat a začnu na sobě pracovat . . .
březen 14, 2016 16:21
toulavej, : Míša šíša
už jsem ti psala, že se neshodneme a že si ponecháme každý svůj náhled na věc, navíc jsem oslovovala wendy, takže nechápu, proč na můj komentář reaguješ a snažíš se mě opětovně přesvědčovat o své „pravdě“. Prosím tě, mysli si co chceš, mně je to úplně jedno, hlavně mě ale nepoučuj! Piš to třeba Mikinovi nebo Ketrin, mě už ale vynech, fakt stačilo.

Nemám úctu k titulům, jak se mylně domníváš, ale ke vzdělaným a inteligentním lidem. Je to naprosto normální a standardní, nikdo nemá úctu k nevzdělancům a debilům, i když výjimky se najdou, což je vidět i zde na Kudlance. Vzdělanými lidmi opovrhoval akorát komunistický režim a jeho představitelé, vzešlí z dělnických kádrů a studujících tak maximálně VUML. Moudrost či neomylnost vzdělaných lidí jsme už probrali o několik komentářů dříve, že máš tendenci to znovu zmiňovat ve mně vyvolává pocit, že máš v tomto směru nějaký komplex. Tak si to tolik neber.

Že jsi začal paní Švihlíkovou titulovat jako soudružku je trapné, obzvláště pak v kontextu mnou již citované věty ze zmíněné knihy: „Je to bohužel tak, že každý, kdo se pokusí o vyváženější pohled na minulost i současnost, je ihned nálepkován jako „bolševik“ – vskutku krásné vysvědčení pro dobu, která o sobě říká, že konečně přinesla svobodu vyjadřování.“
A úplně zarážející je označení za slátaninu něčeho, co jsi vlastně ani nečetl. Podle čeho tedy usuzuješ??? Jenom to vypovídá o tom, že normální a slušná diskuze s takovými lidmi jako jsi ty a tobě podobní není možná. Své oponenty dokážete pouze urážet nebo se snažíte je dehonestovat, pokud vám chybí schopnost argumentace.

K tvojí úvaze o mzdách se nebudu vyjadřovat – jak říkám, ponecháme si každý svůj pohled. Jen k těm plným nákupním vozíkům dodám slova jednoho pána, který s politikou ani ekonomií nemá nic společného: „Lepší lžička medu než kýbl hoven." A auta na leasing? To už tu jednou napsala Lenka: navoněná bída.

Poukázání na Indii a Bolívii je naprostý nesmysl a demagogie. Chceš se srovnávat s takovými zeměmi? A proč? Já koukám k vyšším metám a nechci se utěšovat tím, že nevadí, když jsem třetí od konce, protože za mnou jsou ještě další dva. Tvoje laťka je posazená holt hodně nízko, opět za tím vidím jen nějaký komplex méněcennosti.

Jinak se omlouvám za dvakrát stejný link, nevšimla jsem si té chyby. Druhý odkaz měl být tento: http://www.novinky.cz/domaci/397330-bezdomovcu-je-v-cesku-dvakrat-vic-nez-se-dosud-uvadelo.html
Ale ono to je jedno, podle tebe to jsou stejně jen samí cikáni, a to jsou vlastně paraziti. BB by z tebe měla radost. smilies/smiley.gif)
No, přeju ti, toulavej, aby ses nikdy nedostal do stejné pozice a věř mi, že se to může stát než bys řekl švec a ani nevíš jak. Poznala jsem pár nabubřelých jedinců jako jsi ty a dnes nemají pomalu co jíst. Život je sviňa, bacha na povýšená gesta.
březen 15, 2016 00:09
Ja si naopak myslim, ze smysl dava jen ucta ke vzdelani a znalostem. : Mikin
Co se tyce ucty ke vsem vzdelanym lidem, zde bych chtel pripomenout doktorske tituly panu Husaka a Mengeleho.
Ekonomicke vzdelani nema jen soudruzka Svihlikova, ale i zhruba dalsich 90% ekonomu, kteri s pitomostmi ktere ta pani hlasa nesouhlasi a kterym je ta dama maximalne tak k smichu.
Ale je dobre, ze pani Svihlikovou mame. Co by si bez ni pocaly komunisticke weby ktere ji neustale cituji s poznamkou: "a tohle napsala EKONOMKA!
Jeste na zaver - podivne je, ze Misu sisu rozzlobilo oznaceni te prirudle pani coby "soudruzky".
Ale sama si neodpustila poznamku o "debilech".
smilies/tongue.gif
březen 15, 2016 03:12
... : Mikin
Skoda, ze jsem se nedockal odpovedi na otazku, v cem melo Ceskoslovensko "velmi dobrou pozici v porovnani se zememi byvaleho komunistickeho bloku".
To se proste opisuji neci lzi a na otazky se neodpovida.... smilies/tongue.gif
březen 15, 2016 05:29
Mikine : Justík
Zdravím, já tam nevidím obhajobu, ale popis oslavy.. A o slavení tvrdíš, ať si každý slaví, co chce.. Tak proč to.. A to je to , o čem se tu všichni baví.. Prostě to vidíš tak a ostatním to vnucuješ.. I proto je tu místo argumentace a diskuze zbytečné bojiště.. No a to je asi tak všechno..
březen 15, 2016 10:37
Toulavče : Justík
Zdravím,
tak pod to se podepíšu. V tomto nebudeme ve při. NĚCO bylo i dobře vymyšlené, ale CELEK jako takový měl více nevýhod, příkoří a následků a proto balíček vlády komunistů ZA MNE NE!!!!! Raději oželím i to, co bylo dobré.. Je to jako se vším - válečným imigrantům bych pomohla. Pokud ale jde o celý balíček co nám nutí oni sami i EU - všechno nebo nic - tak nic. Pokud se nedá vybrat jen to neohrožující a dobré, tak prostě ZA MNE NE!!! Je to sobecké, strachové, ale je to tak. Nic bych nepotápěla, ale ani z moře nelovila. Jasně bych řekla, že čluny prostě nepřistanou - ze soucitu v neutrálních vodách dala balíček vody a potravin - na člunech by mohli jezdit lide z "neziskovek" na služby, když chtějí nezjištně a neziskově pomáhat bližnímu. Kdo se přesto přes varování vydá na cesty v přetíženém nafukovacím člunu, prostě skončí špatně.. Varován byl.. Jinak tohle prostě Ti lidé nepochopí.. Pokud totiž dorazí k plotu a nedojde jim, že jediná cesta je ta oficiální - nahlásit se s doklady a přežít čekání na místě k tomu určeném, i když to třeba trvá dlouho a podmínky nejsou úplně luxus (proti válečnému bojišti odkud údajně přichází ale myslím, že jsou)
.. Raději použijí sílu a násilí a plot zničí, policisty převálcují atp.. - to už je pro mne vzkaz "NERESPEKTUJI TY , CO K NIM PŘICHÁZÍM ŽÁDAT O POMOC, NEPODŘIZUJI SE PRAVIDLŮM HOSTITELSKÉ ZEMĚ. PŘICHÁZÍM SI VZÍT CO CHCI, PROTOŽE JSEM UVĚŘIL , ŽE NA TO MÁM NÁROK." podle toho se chovám.. A nebo ten nárok nemají oficiální cesta pro ně tedy není a opět platí formulace uvedené velkým písmem.. To je asi tak vše.. Jdu si užít sněhu co napadl.. Nemám asi nic moc, co bych k tomu ještě řekla. vše již zaznělo ve stech obměnách..
březen 15, 2016 10:57
Wendy : Justík
Tak to jsi holka kousek od nás smilies/wink.gif Nějak jsem nepostřehla, že jsi z Hradce. Tam to mám cca 70 km a včera jsem tam byla pro auto v servisu :-)
Tak to jsi se taky probudila do bíle oděné přírody? u nás napadlo přes noc snad 15 cm sněhu.. Zdravím ...
březen 15, 2016 10:59
Děkuji za pozdrav : wendy
a dneska máme jaro...
Ať autíčko slouží !!!
smilies/grin.gif
březen 15, 2016 11:36
Ano Justíku, vidíme to stejně : toulavej
:-)

severní okraj Plzně taky bílý.
Dnes je to 77 let, co k nám napochodovali Němci, máma říkala, že tenkrát napadlo půl metru sněhu . . . a tuhle vinu má kancléřka Merkelová pořád před očima, proto ji chce odčinit rozdáváním dobra na úkor svých nesouhlasících sousedů, kteří tuhle vinu necítí, jako postižení.
březen 15, 2016 12:01
Míšo šíšo, nikoho nepoučuju a nad nikým se nepovyšuju (ani nad Pepou). : toulavej
Jenom se snažím VYSVĚTLOVAT své názory, proč je mám takové, to není poučování. V tom jsme s bb stejní. Žádnými komplexy, ani méněcennosti, netrpím, opravdu jsi mě pobavila – to jsem od tebe fakt nečekal :-). Jsme na veřejně přístupném webu, kde je povoleno reagovat na COKOLIV a KOHOKOLIV, proto je tu otevřena diskuse. Že máš s některými nesouhlasnými reakcemi na tvé příspěvky problém, s tím se musíš vyrovnat sama.

Mikin ti to už vysvětlil, vzdělání a inteligence je chvályhodná, ale není zárukou MOUDROSTI, o kterou tu jde, protože tu měla spousta záporných osob v dějinách. Jako „slátaninu“ jsem označil tebou uvedený úryvek – že mnohonásobně vyšší počet novějších aut oproti době za bolševika nic nedokazuje – což tvrdí „ekonomka“ s několika akademickými tituly!!! To není dehonestace soudružky docentky, jen tebou vyžadovaná argumentace. A označení „soudružka“ není zesměšňování, jen příhodné označení shodných levicových názorů se soudruhy bolševiky a komunisty.

Auta na leasing mají ti, co si ho mohou dovolit, mají příjem, ze kterého mohou leasing splácet. Jistě se někomu může stát, že přecenil své možnosti, přestane splácet a o auto přijde, jako o cokoliv jiného, co si pořídí na půjčku. Ale, jsou to OJEDINĚLÉ případy s ohledem na celkové množství. Takže, VĚTŠINA lidí to auto splatí a zvýší si tak svůj majetek, bude bohatší. To je dobrý důkaz o BOHATNUTÍ společnosti. A jestliže tohle nepovažuje „ekonom“ za dostatečný důkaz, svědčí to jenom o jeho odborné NEKOMPETENTNOSTI, počet titulů na tom nemůže nic změnit.

Nemáš dobrý odhad na lidi, přeju ti, abys s tím neměla v životě problémy. Je to vidět i tady na Kudlance . . .
březen 15, 2016 12:41
špatná formulace . . . : toulavej
. . . vzdělání a inteligence je chvályhodná, ale není zárukou MOUDROSTI, o kterou tu jde. Vzdělání a inteligenci měla i spousta záporných osob v dějinách.
:-)
březen 15, 2016 12:46
Míšo šíšo : bb

bb, : Míša šíša
ty mě fakt bavíš. Dochází-li ti argumentace, tak mi akorát vpálíš, že nemám vlastní myšlenky a že rejpu. Nynčko jsem se dokonce vrátila až do první třídy. Tak jo, moji inteligenci i morální profil jsi probrala, i když tomu dost dobře nerozumím, co tě k tomu vede. Možná to samé, co Mikina k jeho tvrzením, že všichni, kdo s ním nesouhlasí, jsou komouši. Tak si to užij, když tě to kádrování druhých baví.

Zbytečně se rozčiluješ, nikdo tě nekádruje, nehodnotím tvoji inteligenci. A už vůbec ne proto, že by mi došly argumenty k tvému dotazu "správný postup matky", co bys asi tak chtěla slyšet víc? Když se ptáš, jak ta MATKA měla postupovat, nemůžeš ode mne očekávat odpověď, jakou sis pak sama dala, totiž že "správný postup matky by byl, aby se to nestalo"..;-) Odpověděla jsem ti na to, na co ses ptala. Jistěže by bylo správné, dobré a prostě fajn, aby se žádná máma, nejen ta co psala ten dopis do médií, nemusela bát o své dítě. Ale když už nastane situace, že se bojí, tj. že dítěti něco hrozí, pak jediný správný postup v té situaci je udělat to, co ona udělala, tedy ochránit dítě (doprovodit ho atd.).
Pokud jsi chtěla slyšet "nemělo se to stát", pak se nemáš ptát "jak měla matka postupovat".


Toulavý se ptá Pepy, zjevně proto, aby z něj dostal jeho vlastní názor
Ne. Toulavej nechtěl znát Pepy názor. Od toulavýho to byl právě ten rejpanec - viz hned ten úvod: Pepo, ty nezklameš a vždycky pobavíš, ale, když jsi odborník na ekonomiku...
No, jenže toulavýho rejpance samozřejmě nevadí, stejně jako Mikinovy, stejně jako tvoje, to je všechno oukej. A když někde druhý použije stejné střelivo, ale opačným směrem, jemináčku - hned to jsou urážky. Podle stejného metru jsi ty tady už urazila Miu, Myšku, Lenku, eNČého..., a to s gustem sobě vlastním. Ale je mi jasné, že na to budeš mít stořádkové výmluvy a odůvodnění, ty prostě do toho zrcadla nevidíš.
březen 05, 2016 10:27

Tak kdyby mi měly vadit i takové drobné rejpance, jako ten od Toulavej, tak bych nemohla na Kudlanku vůbec chodit :-) Ostatně, přečti si co mi píšeš a taky to uvádíš slovy "ty mě bavíš", a vůbec je v tom ironie, ne? Což je tady v diskuzích celkem běžné. Tobě holt ta ironie vadí, i když se jí sama dopouštíš běžně, všichni se jí dopouštíme, nepovažovalo se to tu za urážku. Když si vzpomenu, kolik ironických poznámek prolítlo mezi mnou a Krakonošem, tak si tak říkám, jestli jsem ho nakonec z Kudlanky nevyhnala já :-)) musel z toho být občas na prášky. Teda, kdyby byl ten typ. Ale kvůli ironickým, lehce štípavým komentářům za deset let nikdo z Kudlanky neodešel.
Co mi hodně vadí je snaha ponížit, zesměšnit každého, kdo má jiný názor, a to se tu v posledním roce a půl dělo a ne zřídka. Žádný způsob není těm lidem dost hnusný.
No a někdo to navíc vyšperkuje trochou pokrytectví. To už tak bývá.březen 21, 2016 23:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]