O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BUDE OTEC PLATIT DALŠÍ ŠKOLU? PDF Tisk E-mail
Neděle, 21 únor 2016

Dobrý den Danielo, chtěla jsem se vás zeptat, zda je napadnutelné, když dcera studuje 3. ročník VŠ - soukromou, a v červnu bude končit titulem BC. Pak se bude hlásit na navazující magisterské studium. Přijímací zkoušky chce zkusit nyní na státní školu, a v případě, že by nebyla přijata, tak by chtěla další rok věnovat studiu opět na Bc., v nějakém příbuzném oboru.

 

 

 

 

 

 

     A po roce by mohla opět zkusit přijímačky na státní VŠ, na to navazující magisterské. Pokud by ani na druhý pokus toto nevyšlo, chtěla by studovat v tom případě zase soukromou. Otázka je, zda toto může napadnout její otec, který platí výživné, s tím, že by namítl, že dva  Bc. tituly nejsou důvodem k placení výživného.

 

Děkuji za odpověď,
LENKA
 
 
 
 
Milá Lenko,
 
     jak jistě víš, do navazujícího magisterského studia je možné přijmout uchazeče za předpokladu úspěšného splnění požadavků přijímacího řízení a úspěšného ukončení bakalářského stupně studia.  Zápis do navazujícího magisterského studia může být proveden po úspěšném ukončení bakalářského studia.
 
Potud o škole -  a ohledně výživného: 
 
      záleží  zcela jistě na vztahu otce a dcery. Pak i na oboru, který dcera studuje a tedy i na jeho uplatnění na trhu práce. Jistě se jinak uplatní v oboru technickém, zdravotním atd., než v humanitním. To jsi nenapsala... A ano, pravděpodobně by otec mohl oponovat, že dcera má již dostačující vzdělání a může se živit už sama, případně dále studovat formou dálkového studia.  Málo informací...
 
Když tak se ještě ozvi,
d@niela
 
 
 
Komentáře (4)add feed
... : bb.
Otázka je, zda toto může napadnout její otec, který platí výživné, s tím, že by namítl, že dva Bc. tituly nejsou důvodem k placení výživného.

dejme tomu, že to zajímá otce a ty jen píšeš za něj, jinak je ti to jedno a příteli bys rozhodně nemluvila do toho, jak podporuje vzdělání své dcery...
Z textu nevyplývá, že dcera usiluje o dva Bc. tituly, ale o další vzdělání v původním oboru. Až v případě, že nebude přijata, chtěla by rok do dalších přijímaček vyplnit studiem na jiném bakalářském oboru.

Tak pokud otec nechce dcera podporovat při denním studiu na státní VŠ, ať si zjistí, zda ten obor v navazujícím mgr. studiu nelze dělat v kombinovaném (tzv. dálkovém) režimu.
Pokud jo, pak by měl asi promluvit s dcerou o tom, že jí nezvládá platit dosavadní výživné třeba 4000, ale pokud si najde práci a bude studovat dálkově, což taky něco stojí, pokud dojíždí nebo pokud si musí na školu brát neplacené volno, zaváže se jí podporovat třeba 1500 měsíčně, například.

Pokud tedy ještě má čas podat přihlášku, jinak zbývá vyčkat na výsledek přijímaček.
únor 22, 2016 17:36
... : Sandra.
No vidíš to, bb, já si zas myslela, že se ptá matinka, která má strach, aby otec dcerunku neodstřihl od zdroje peněz:-)
Jinak k dotazu- otec samozřejmě může požádat o zrušení vyživovací povinnosti, protože mít 2 Bc. tituly v příbuzných oborech (a studovat je 6 let) je dost kančí na dančím. Jestli s tím návrhem uspěje bude záležet na tom, jestli to studium druhé školy dává nějaký smysl, jestli je to ještě stále soustavná příprava na budoucí povolání, nebo jen způsob jak si prodloužit mládí.
únor 22, 2016 20:45
Poradila : Lenka1
bych své jmenovkyni, ať si to dohodnou ti dva mezi sebou, ne? Zase další nextka, která si nabalí chlapa se závazky a pak kouká, jak jeho první děti co nejvíc odrbat. To je snad nějaká nemoc, či co, kolik toho je.
únor 23, 2016 18:25
... : Karlos...
Jak pujde studovat jiny obor Bc., tak uz na vyzivne narok nema. Rozsudek o zruseni vyzivneho neni nutny.
únor 25, 2016 09:07
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]