O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 1 PDF Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2016
Přejít na obsah
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 1
Strana 2
Strana 3
ROBIN  1988-1992 - Po ukončení VŠZ jsem takřka současně nastoupila do svého prvního zaměstnání a pořídila si jezdeckého koně – klisnu Sonetu (přesněji koupila jsem si koně 3 dny před nástupem do zaměstnání a jaksi nastoupila i s ním. V té době – r.1985 – nebyl chov soukromého koně jednoduchý, nebylo možné koupit oficiálně oves, nešlo si pronajmout louku - seno jsme sušili po příkopech…

 

 

 

 

 

 

 

 

Nějak jsem zvládla postarat se o svou klisnu, když se mi narodila první dcera, ale když jsem čekala druhou, začalo být vlastnictví velkého koně za těchto podmínek neúnosné. Dali jsme inzerát, že ji vyměníme za pony, objeli pár nabídek, ale jednou nás klisna vyprovodila z výběhu zuby, podruhé nám nabídli koně, že jsem od té doby viděla jen jednoho podobně ošklivého a nesouladného, a třetí nabídka byla výměna za strakatého shetlandského hřebečka.

 

 

 

Původně jsem chtěla poníka aspoň 120 cm KVH, abych se kromě dětí mohla občas svézt také, ale Bobeš se mi dost líbil. Nechtěli jsme měnit kus za kus, už kvůli tomu, že majitelé hřebce se netajili s tím, že vlastně chtějí hřebečka prodat a kobylu chce jejich známý, tak jsme se domluvili, že my prodáme kobylu tomu známému a oni nám prodají svého hřebečka.

 

Jenže - známý neměl na kobylu peníze. Mě tlačila rodina do prodeje Sonety, majitelé hřebečka také naléhali, tak jsem nakonec prodala kobylu na splátky, ale když mi kupec dal v první splátce dost, abych měla na Bobeše, byl hřebeček už bohužel prodaný.

 

Nechtěla jsem být bez nějakého koníka, tak jsem hledala náhradu a tentokrát jsem se rozhlížela i po možnosti koupit shetlanda. Našla jsem inzerát na černého hřebečka, nabízeného i s vozíkem a postrojem. Nejprve jsem se na něj jela podívat, viděla chlupatou černohnědou kouli ochotnou k tahu a tak jsme si s prodávajícím plácli.

 

Předesílám, že v té době bylo poníků v ČR málo, prodávající dostal na inzerát 40 dopisů, my byli naštěstí nejblíže, tak vybral nás. Jeli jsme si pro Džonyho půjčenou podnikovou Avií, do které jsme naložili koníka, vozíček i postroj. Cestou jsem koně přejmenovala na Robina, stejně neměl žádné papíry, tenkrát nebyly povinné průkazy koní.

 

Robin měl být sedmiletý… kolik mu skutečně bylo, nikdo neví.

 

 

 

 

S vozíkem a postrojem stál 7 000,- Kč, tedy asi 2,5 manželovo platu (já byla v té době na mateřské). Naštěstí jsem rodinný rozpočet nezruinovala, za Sonetu se sedlem jsem dostala 12 tisíc (na ni jsem našetřila během dlouhého studia z prázdninových brigád a z prospěchového stipendia).

 

Krátce po pořízení Robina jsem byla hospitalizovaná kvůli rizikovosti svého těhotenství a tak bylo dobře, že se manžel mohl v klidu starat o naši nejstarší dcerku a neměl na krku Sonetu, ale mnohem méně náročného Robina. Já poté s dvěma dětmi využila poníka lépe, než jezdeckého koně. Vozík měl vpředu sedátko a vzadu nákladní korbičku, do které šlo posadit obě děti a tak se společně vydat na nákupy a jiné pojížďky.

 

Pravidelnými místy, kde jste v té době mohli vidět černého poníka zapřaženého do zeleného vozíku, bylo zdravotní středisko, pošta, obchod, babiččin dům nebo domy našich přátel – Duškovi a Tintěrovi.

 

Nedokáži si představit, jak bych to bez poníka vlastně mohla zvládnout – Pernarec je vzdálen od Málkovic 3 km a nedá se jít jinudy, než po krajnici relativně rušné silnice. V korbičce si děti během jízdy mohly hrát, nebo podřimovat, vešel se tam velký nákup (hypermarkety nebyly), balík z pošty i cokoli jiného a nedřela jsem se s tím já, ale nechala jsem to koňovi. Sama jsem se dílem vezla, dílem šla pěšky podél vozu tak, abych byla v kontaktu s dětmi na korbičce.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]