O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Z DÁVNOVĚKU KUDLANČÍHO PDF Tisk E-mail
Pondělí, 25 leden 2016
Byl tenkrát červenec roku 2008 a mne napadlo dát na Kudlanku různá slovní nedopatření, přeřeky apod. Dnes, dá se říct "po tolika létech", když jsem hledala jeden obrázek, jsem na tenhle článeček narazila. A rozhodla se ho zopakovat. Hlavně kvůli komentářům!!! Jen abyste se i ve vzpomínce znovu pobavili. Začalo to tím, že jsem odmítla věřit na jakákoliv strašidla - snad že znám je jediné" "Ducha Cáta"... A - pak už to jelo... Mj. taky jsem si vzpomněla i na slavného „Lemroucha". Jen nevím, ze které básně je. Vy ano?

 

 

 

 

 

A tady máte ty slíbené tehdejší skvostné komentáře:

 

 

to nebyla báseň - to byl vtip : alena puntíkovaná

sešel se mezinárodní svaz žen a ohlasoval si, že se musí vymyslet nějaký korktní všeobecně uznávaný název pro pánské přirození. A tak padaly návzhy - Ruský: Partyzán, neboť útočí zpědu i zezadu. Anglický : Gentleman - vidí dámu a vstane. Nakonec to vyhrál český návrh - LEMROUCH. Je postaven na historickém základě. Když totiž Přemysl přišel se svým doprovodem na Vyšehrad, Libuše - na znamení úcty - poklekla a políbila mu lem roucha.

 

Já to znám jako : mamča

"Nejsi hodna políbiti lem-roucha mého !"
Ale kterej despota to řek, to si fakt nepamatuju... 

 

 

Jdu, jde, jdeme : Giussi

Je to sice trochu od veci, ale me to tenkrat velmi pobavilo a je to o rozmanitosti cestiny. Muj byvaly kolega, ucitel cestiny zadal detem jako slohovou praci popis bezneho dne. Byla to takova ta slohovka, kterou pak meli vyvolani zaci prednest pred kolektivem. Dopadlo to asi takhle: Rano se probudim a jdu si vycistit zuby, pak se jdu nasnidat, pak jdu do skoly. Po skole jdeme na obed. Odpoledneme jdeme ven a tak dale a tak dale. Tak pry se jich ptal: Decka, kam porad chodite? No a kolegyne k tomu dodala, ze to uz pak konci jen popisem pokoje, ve kterem se ocitne veta: Na stene jde videt obraz. 

Znáte "LÁHORA"?  vstávaj mi láhore, už sa rozednívá... (vstávaj milá hore...)

 

 

Název divadelní hry : Milena

Hrdý Budžes je taky z nepochopení básničky A hrdý buď, žes vytrval....... S.K.Neumann

 

 

Nojo - a co takhle MĚKOŇ : ivanka

Z písn ičky "už mě koně vyvádějí...

 

 

mně zas jako dítěti : endymio

pořád vrtalo hlavou, co znamená půrko - sekera je za dva zlatý, a to půrko za tolar...

 

 

to můj otec je horolezec : Taťána

jeho příjmení je Ryš - v jedné velmi známé písni se zpívá: bo Ryš umí po skalinách smilies/grin.gif

 

 

endymio, tos mne potěšila : bb

jezdila jsem jako dítě pořád někam kolektivně autobusem, na hory a tak, zpívaly se notoricky známé lidovky, obehrané, se zkomolenou výslovností - odchytila jsem jako prcek Beskyde, Beskyde, statečně zpívala a dumala, co znamená refrén, pak jsem to rozluštila a bylo mi to jasné:
Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide, Černá a Kybača,ovečky zatáčaj..Jasné jak facka, že? Chodí tam ten ovčák, co má špinavou košili atd., a jeho dvě ovečky jménem Černá a Kybača (jaké to zvláštní, asi starodávné jméno) právě zatáčaj.
Až v dospělosti!!! mi došlo, že po Beskydu ide černooký bača, ovečky zatáča...

žejo, bb, : endymio

tahle píseň pro mně taky byla plná záhad - proč on zatáča a proč ona válí tu košili? Myslela jsem, že ji žehlí válečkem na nudle. No, já blbec se nezeptala a úča blbec dětem nevysvětlila.

 

s tím válením ti to vysvětlím : alena puntíkovaná

takové bývaly dřív mandly - na velké válce se navinula prostěradla a ostatní přádlo a tím válcem se buď válelo ručně, nebo byl součástí stroje, a po válci přejížděla zátěž. Bylo to praný, dost dřina...já to pamatuju ze svého dětství - naproti, kde jsme bydleli mívali takový mandl.

a zatáčá?

tys nikdy neviděla, jak se pohybuje stádo ovcí? Drží pohromadě a jsou v takovém jako chumlu, který je jakoby homiogenní. Kolem běhá pejsek a na příkazy prasáka (v tomto případě černookého bači ve špinavý košili) stádo udržuje na cestě - nebo je obrací žádaným směrem.Vypadá to, jako když otáčí celým tím stádem najednou...nekroutí teda s jednotlivejma chudinkama ovečkama

 

 

ještě jsem si vzpomněla jak hloupoučké děcko jsem byla : Taťána

už troubějí, už troubějí, na horách je lenin 

ale to mělo docela logiku - když byl Lenin na horách, určitě kolem furt troubily nějaké fanfáry

 

 

anooo, : lajla

To přeci byl Lenin v říji!!!!

 

Lenin není v říji : alena puntíkovaná

Lenin je vJečnýJa se jako mala zase divila : Helena CH

proc se te bile znacce v cervenem kruhu rika zakaz hvezdu. Nechapala jsem proc hvezdu zakazujou, jaky to ma v doprave vyznam a taky proc to teda neni gramaticky spravnejsi zakaz hvezdy. No a rodicu jsem se nekolikrat zeptala, jestli se ta znacka skutecne jmenuje "zakaz hvezdu". Ti mi rozumeli "zakaz vjezdu", a tak mi to odkyvali. Ani nevim, kdy jsem se konecne dovedela ze tam zakazujou vjezd a ne zadny hvezdy.

 

Když jsem byla malá tak : alena puntíkovaná

naši pokládali v předsíni lino a dávali kolem úukou lištu - tedy lištičku. Já si fakt myslela, že donesou domů lišku - tedy malinkou lišku - lištičku a strašně jsemse těšila, jak si ji ochočím a jak ji budu krmit...a kulový, byl to kus dřeva. Pamatuju se, jak jsem byla tenkrát strašně zklamaná a nešťastná.

 

 

... : Lumír

- Slečno, už jste viděla Lohengrína?
- Ne, ale jestli ho vytáhnete, tak Vás plácnu.
A k těm operám snad ještě Raida, Trabuko a Kraví játra.

 

 

jo, to bejvávaly na koleji časy... : Krakonoš

... a v menze na tabuli s menu křídou napsáno: rizoto zelenina. Jasně, že někdo umáznul to "e" po "z".
Jinak si dodnes rád zazpívám tu vo tom nemytým podkoním (Čpí tam podkoní a voní tymián...)

 

 

... : jája

Moje dcera na každé vánoce zpívá: Narodil se Krystus pán veselemesel, nebo -koleda koleda Štěpánek, a když jsem já byla malá, tak jsem pořád přemýšlela kdo je zagroškudla - on je hubený jak za groš kudla.

 

 

ZLATA HUSA : Mikin

Na neonovem napisu ZLATA HUSA v Praze pry jednou prestalo svitit pismeno H, coz melo za vysledek vysetrovani ze strany soudruhu detektivu, kteri meli na Spojene Staty nazor primo opacny.

 

 

Kdyz byl muj syn malej, : Cesky

s oblibou zpival "Jo, tresne sraaaly"....

 

mě se zase moc líbilo z Járy Cimrmana Jasoň a Drsoň, : Inka

nebo z Neználka Špinda Strakáček 

 

 

... : Radůza

Syn nás pobavil, když se pídil po tom, kde roste vůkol a jak vypadá - znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les, tam roste temné kapradí a vůkol rudý vřes.

 

 

Ahojte všici, co jste zde a nemáte dovolenou ! : wendy

Taky jdu s troškou do mlýnku - a to je z naší hymny - víte kdo je slovutný horolezec český ? No přeci Boriš...boriš umí po skalinách... 

 

Dcera kamarádky ji jednou překvapila, : Helena CH

když se jí na ulici zeptala: "Mami, kam to běží, ta liďka?" Maminka se ptá, kdo že běží, jestli liška a ta dcerka se začala rozčilovat, jaktože tomu maminka nerozumí. Nakonec z ní vylezlo, že když je jich víc, jsou to lidi a jedna ženská je přece liďka. 

 

To je bezva čtení ! : Viky

Přidám taky pár.U nás v továrně na okně skladu bylo napsáno:" V případě potřeby zvoňte 2x". Jen nevím,jestli se mělo jednat o potřebu malou,nebo velkou. Podobně cedule v průjezdu hotelu:" WC uvnitř restaurace" je poněkud zavádějící. Nakonec pár překlepů:
koncernovaný podnik, Sratá Roveň /Stará R./ Kadislav místo Ladislav, podojné účetnictví, dováděcí plán… atp.

 

Heeeeezky :) : Juarez

To ja jsem vzdycky v hudebce nenavidil jednoho skladatele - to ucitelka rikala : Dneska budeme cvicit Hruzlistu. Az pak mi doslo, ze zadny Hruzlista neexistuje 

 

Á, madam je : romantička...

Ale ni, to je muj chlop... Ten pjerun kažy rok na pjeršiho maja střyla kulasce, jak se slitavaju k holubnikum. Bo "hrdliččin zval kulacse hlas"...

 

Dečelina : Uhlik

A ja zase v dětstvi nevěděl co je to dečelina. Nepochopil jsem to z pisne "Blues kladeče lina" který musel celou zimu čuchat klíh.
V Prodané nevěstě jsem zase dlouho marně přemýšlel nad tím co jí táta daruje, když od něj dostane "achalupu".

 

 

 

 

 super, co? zkuste být zas stejně veselí...

půjde to?

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (25)add feed
Ne, nepujde. : Mikin
Voni sou na mē zlí ! smilies/tongue.gif
leden 25, 2016 23:15
Nádhera : Míša šíša
Lenin na horách je kouzelnej.

Roztomilé jsou vůbec dětské zkomoleniny, můj bráška například dělal ve slovech přesmyčky. Takže k večeři si dal škabety s kepučem, a pak se oblékl do pymaža.

A nejen děti, moje maminka měla nádherné přebrebty. Takže jednou mě poslala: "Dojdi do sklepa pro pár mrtvejch." (Měla na mysli pár mrkví.) A když mě chtěla uchránit před šilhavostí, nakázala mi: "Dej si to čelo z vlasů."
S maminkou vůbec byla legrace. Jednou jsme takhle jeli autem, táta v roli šoféra, ona spolujezdec, my děti vzadu. Z ničeho nic mamka do ticha v autě zařvala: "Pozor!!! Srny!!!"
Táta hamptnul na brzdy, že jsme málem všichni zpřetrhali pásy a vylítali předním sklem ven, a když už pak stál a rozhlížel se, srny neviděje, tak se ptá: "Kde?"
Maminka s naprostým klidem odvětila: "No byly tam namalovaný. Na značce."
Tatínek pak po zbytek cesty významně mlčel.
leden 26, 2016 06:38
Boze, to je takova legrace, : moira2
20 minut jsem se tu chechtala do pc...... Uzasny, fakt stoji za to se vratit do minulosti. Byla vetsi sranda.......
leden 26, 2016 07:51
Mamka, když byla : Boubelka
malá, strašila svého bratrance, že pro něho přijde ŽUDRO. Bál se tak, až se po....
Ta to pak od své mamky schytala, když to musela prát :-)
Žudro je na Moravě malba kolem dveří smilies/grin.gif smilies/grin.gif

leden 26, 2016 09:17
Boubelko, : Vodoměrka
žudro není malba, žudro je takový ten přístavek před vchodem, nad dveřmi... jo, a může být malované... smilies/wink.gif
leden 26, 2016 09:30
... : Vodoměrka
A jinak Ducha Cáta máme od jedné akce taky... už mu nikdo nikdy jinak asi neřekne... smilies/grin.gif
leden 26, 2016 09:31
Míšo šíšo, : strejda
já mám to dětské žvanění také velmi rád. Vzpomínám na malou vnučku. Byly jí asi 2 roky, když jsme ji tu měli. A protože tu jezdí autobus, ona chtěla jet strašně autobusem. Pořád říkala dědo, pojď, pojedeme bubusem. A protože to jsou pražské děti, které znaly jen auto a letadlo, nikdy nejely metrem,tramvají nebo autobusem, tak jsme nasedli do bubusu a jeli jsme do vedlejší vesnice. Tam si dal děda pivo a příštím bubusem jsme jeli zpátky. Co by člověk pro ty cácorky neudělal...
leden 26, 2016 10:07
Ještě jsem si vzpomněl na jeden úsměvný zážitek z dob, kdy jsem byl mlád...To byla naše všetečná dcerka ještě malá. : strejda
Už nevím, která to byla, zda ta mladší či starší, ale je to jedno. Byli jsme někde na procházce a šli jsme domů. Holka seděla v kočárku, zvaném seslička. Žvatlala si nějaké říkanky, ale zároveň poslouchala, co si se ženou povídáme. A najednou se ozvala a řekla, že chce, aby také lítalo peří...
To jsem si naběhl... :-) Říkám ženě, že půjdeme raději domů (asi byla zima) a řekl jsem jí, že budeme souložit až peří bude lítat. Oba jsme byli v rozjařené náladě, ale nejvíc se mi smála žena, protože chtěla, abych té holce odpověděl. Dloubala mne do žeber a čekala, co chytrého či věrohodného ze mne vypadne. Zamyslel jsem se a holce jsme řekl asi tohle. Víš, když jsme se minule kočkovali s maminkou, z polštáře vyletělo takové malé peříčko a vznášelo se nad námi. Já jsem ho střídavě foukal nad maminku a maminka ho zase foukala nade mne. A jestli tam to peříčko ještě najdeme, budeme si opět hrát. A malá řekla přesně to, co jsem očekával, že se chce s námi také kočkovat a že bude také foukat do peříčka.
A z toho plyne poučení, že před dětmi si musí člověk dávat pozor na hubu.
leden 26, 2016 10:26
strejda : mia I
smilies/grin.gif smilies/grin.gif krásný. Naši mladí zase tuhle přeorganizovali v bytě nábytek a šestiletá vnučka povídá "tady už je teď tak málo místa, že se sem s bráchou nevejdeme, tady je tak místo pro jednoho, to si může lehnout tak máma na tátu nebo táta na mámu".


leden 26, 2016 10:34
... : deeres
Prckové umí. Moje dcera si nedala vysvětlit zumělou hmotu (vyrobeno z umělé hmoty) a místo, aby říkala, že něco voní, tak jí to ponělo. To zase měla z básničky : " Loupu, loupu mandarinky, do kapsičky u sukýnky, mandarinka voní a sukýnka po ní." A sáně, místo, aby jí fičely po stráni, tak se opičily. Fičí, jí nic neříkalo, ale opičí, jako permanentní návštěvník ZOO, tak to si představit dovedla.
Krásné historky o svých dětech kdysi vyprávěli Sedmilháři. Jenom taková malá ukázka.
Osvald:
" Maminko, proč si Andulka medí?"
"Proč?"
" Přeci Andulko mé dítě..."
Kalaš:
Nosím ke kalhotám šle. Vnučka mne obejde zezadu a ptá se:"Strejdo, kde máš ruksak?"
Dva čtyřletí caparti měli jít do ZOO, jenže začalo pršet. Nikam se tedy nešlo a jeden ten mrňous povídá:"To jsou hloupý mraky, kdybych měl hůl, tak bych do nich praštil!" a ten druhej na to:
"Ty hloupej a vypad by ti pámbu!"
Jirotka:
Holčička oslovila mouchu. "Moucho, kde se tady bereš, neber se?!?"
Osvald:
Vysvětluje dcerám , že vlaštovky lítají tak vysoko, protože je hezké počasí a ony tam chytají hmyz. A ta mladší na to:"Nic nechytají, nic nevidím!"
Osvald měl obzvláš vypečené dcerky a rád o tom vyprávěl, zvláště ta mladší se mu povedla a tak jednou ta starší se na tátu obrátila a řekla:"Táto, neměli bysme s ní jít k doktorovi, když tak kecá!"
Pan Osvald jednou poslouchá svou mladší dceru, jak se učí pionýrskou báseň o tom, jak přebudujeme svět a slyší, jak si drmolí: " A studené vodky neleknem se nikdy!" Tak jí opraví, že tak to v té básni není a pak poslouchá, jestli to říká správně. Jenže jí slyší, jak místo toho drmolí:"A studené vody neloknem si nikdy!"

leden 26, 2016 12:33
Hastrmane tatrmane melou, : NČ
Vzpomínám, jak jednou jedna tuze krásná, leč krapet pomalejší (což mi ale bylo úplně fuk), toužila u ohníčku, bych zahrál a zapěl Kolomlýnu. Posléze jsem pochopil ... kolo mlýna klape Kampou celou...
I zahrál jsem, i zapěl, i odměna byla.
leden 26, 2016 13:00
Vzpomnela jsem si, jak si kdysi pubertaci nedotceni anglictinou, prezdili : moira2
nazev anglicke disco pecky "Come easy" na Kamízu. Dale pubertalni rockeri hrali Toč tu moč (Touch too much). Proste Cesi jsou Cesi a co nam bude kdo rikat. Vime svy...... Muj bratr jako dite hodne premyslel a kdyz slysel prislovi "Kdo jinemu jamu kopa sam do ni pada" dodal , "protoze zapomnel, kde ji vykopal..."
leden 26, 2016 14:54
Přísloví : Míša šíša
Moje dcera zase přemýšlela, proč se říká "topit Pánubohu do oken", když na nebi žádná okna nejsou.
A pak jí taky vrtalo hlavou přísloví "je to jako házet hrách na stěnu". Protože: Proč by někdo házel hrách na stěnu? Co je to, mami, za blbost?
leden 26, 2016 15:00
Už vyplouvá lod Džambí, : Mikin
zpivali kdysi Rangers, pozdeji Plavci. Alespon to tak ceskemu uchu znelo. Jake prekvapeni, kdyz se z toho vyklubal Ship John B.
leden 26, 2016 15:25
pardon.... : Mikin
Sloop John B......
leden 26, 2016 15:29
Mně v dětství vrtalo hlavou, co je to "fra" : Fox
Michal Tučný zpíval píseň s refrénem:

Tu jeho tvář tu každý z nás poznal,
na každym nároží zatykač vlál,
na Němci fra za kterou by sis žil,
a přeci nikdo z nás nevystřelil...

Až po čase mi došlo, že ta slova jsou na něm cifra... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
leden 26, 2016 16:33
... : deeres
A každý určitě zná píseň "Jsem sama doma", protože jsme byli všichni perfektně jazykově vybavení, tak jsme tak zkomolili skladbu "Senza Una Donna".
leden 26, 2016 16:58
Ze života..... : -doktor-
.....mého!To jsem sloužil jako "mladej",měl před svatbou a svou budoucí ženu miloval.Bezmezně.Rád jsem překvapoval různými žertíky i na věřejnosti a kochal jsem se jak vždy byla celá červená.Tenkrát ještě studem.Šel jsem takhle po náměstí v okrasní městečku,kde jsme se poznali........a najednou ji před sebou vidím jak stojí u výlohy a.......Potichu jsem se k ní přikradl a zezadu ji chytil za prsa.V mžiku se otočila.....dostal jsem facku až mi odlítly brýle.NEBYLA TO MÁ DÍVKA,ale hezká cizí holka.Tvář červenou,brýle rozbité a.....a.....koktal jsem omluvu.V tu ránu jsme byli středem zájmu široké veřejnosti.Darebáci fandili té dívce a měli radost z mé červené tváře.Nakonec mne dostala slovy...:"Kdyby si nebyl tak zbrklej,tak to bylo fajn.Jenže jsem se lekla.....ale jinak jsi byl něžný."......a odkráčela.Nezapomenutelné,opravdu.
leden 26, 2016 17:14
Podobně : maja 229
jako u bb se mně moje dcera, tehdy asi pětiletá, ptala kdože je ten "černoch okybača"= černooký bača. Pak taky s tou mladší měly pačuče(papuče moravsky, česky pantofle), gumikami (gumáky, holínky)a šisté(čisté)ručičky
leden 27, 2016 10:47
Jo,s dětma se jeden nasměje : Mája
kůň-kůňice-kůňata
beran-beranice-beraničata
slepičák-slepice-slepičata
had-hadice-hadičky...... smilies/grin.gif
leden 27, 2016 13:04
Dostal se mi k posouzení projekt s nápisem: Keškéri : NČ
Sem myslel, že jde o krám nějakého maďara. Ono to ale nakonec bylo "cash and carry".
leden 27, 2016 15:14
Dobrý moiro2. Dík za připomenutí KAMÍZY, taky znám : NČ
To jsem hrál záskok s nějakou kapelou a došlo i na Words. Sem samozřejmě znal Words od Bee Gees, ale jak jsem mrk na noty, nějak mi to kur*va neštymovalo. Tak jsem se v rychlosti optal kapelníka, co to jako je (už odpočítával). Tak jen na mě houkl "to jsou Kamízy, čti a hraj...".
Jó, bezva se při stáří vzpomíná na mládí.... Dík!
leden 27, 2016 17:52
... : marty
Kamízy a loď Džambí bych zpívala ještě teď smilies/grin.gif,jinak to neumím.

Když byly dceři asi 3 roky, vařívala jsem jednoduchá jídla, třeba tvarohové knedlíky a na ně jsem rozvařila jablka - pyré, posypala cukrem a tvarohem.
Dcera se ptala: "Co bude dneska k obědu?" "Knedlíky a to pyré." Po čase se ptala " Kdy zas uděláš TOPYRÉ?" Od té doby tomu neřekneme jinak.
A moje rtěnka je odmalička MARTĚNKA.

A ty přeřeky, jak popisovala Míša Šíša mi lítaj z pusy samy. To jsou kolikrát perly.
leden 28, 2016 19:59
ale kdeže...jedině Jumbee : bb.
Mikine, ale ty si to určitě pleteš, stoprocentně. Samozřejmě, jen blbec by psal Džambí. Ovšem i ty jsi naprosto mimo. Kdepak John B.! To je přece loď Jumbee. Velká, obří loď. Tak jsem mi to ve vší vážnosti vysvětlila má nejlepší kamarádka, jejíž maminka byla a stále je velkou fanynkou Plavci. Písničku o lodi Jumbee měla nejraději. Maminky mají vždycky pravdu, tudíž jiný výklad není možný (a já zažívala duševní peklo - věřila jsem kamarádce i její mamince, protože jsem je obě měla ráda, ale furt mi v hlavě vrtal brouk, se kterým jsem se svěřila tátovi - ani jedna z nich totiž neuměla anglicky. No a táta mi objasnil jak to s Džambí je a od té doby jsem dlouho měla druhé trauma - že jsem to tehdy kamarádce zamlčela :-)

...kamíza :-)))
leden 28, 2016 21:30
... : bb.
*Tak jsem mi to ve vší vážnosti vysvětli

a maminka je fanynkou Plavců. To je tak, když se chce zkrátit text, vyhodí se "skupiny" a zapomene se přehodit Plavci na Plavců. No a z kratšího textu je delší oprava.
leden 28, 2016 21:32
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]