O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SBÍRÁM, SBÍRÁŠ, SBÍRÁME PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 leden 2016
Přejít na obsah
SBÍRÁM, SBÍRÁŠ, SBÍRÁME
Strana 2
Strana 3

 

 

 

 

 

 

No, jak šly roky, i tuto sbírku přívěšků (a později i broží) postihlo zákonité „nakynutí“. Proč zákonité? Jakmile někomu přiznáte, co sbíráte, uděláte mu radost – už ví, co vám má koupit! Vždyť co si mají dávat dospělci navzájem k narozeninám, svátkům, vánocům? U mě je výhoda, že mě potěší věci s motivem koně, nebo tedy figurka koně, třebas i houpacího. Takže nakonec tu sbírku figurek zase mám – se skleněnými koníky (včetně dvou mnou přivezených jako suvenýr z Benátek), s porcelánovými a keramickými, které jsem vždy opatrovala, ale i s kovovými, dřevěnými, a umělohmotnými, z nichž část kdysi patřila (nakonec dočasně) dětem, a když už je nechtěly a odnosily s ostatními „krámy“ na půdu, zachránila jsem si je.

 

 

 


 

 

Nějaký čas to nebylo kam dát, ale pak se dokončily pokoje v patře a já mám plno zdí na police, ve kterých mám sbírku roztříděnou. Ano, je to „lapač prachu“, ale některé figurky už jsou nejen dekorací, ale vzpomínkou. Sbírka je stále jaksi aktualizovaná, protože na jedné straně přibývá tu a tam něco nového, co přikoupím (jako třeba letos benátští koníci), nebo dostanu (naposled malý dřevěný houpací koník od Šárky), a naopak ubírám postupně obyčejné umělohmotné koně a ty opět příležitostně rozdávám dětem z naší pony školky.

 

 

Přívěšků a broží s koněm mám už tolik, že se unosit nedají. Nestřídám všechny, mám své oblíbené, ostatní mám uložené v albu původně určenému na mince (má listy tvořené malými umělohmotnými kapsičkami). Prostě klasická sbírka, která naštěstí nezabírá mnoho místa.

 

U rodičů mám velikou polici s porcelánovými miniaturkami – převážně vázičkami a zvířátky. Táta mě vybízí, ať si to odvezu, ale já oponuji – aspoň se mám na co dívat, když jsem u vás. Otec sbíral celý život porcelán, protože pracoval v porcelánce a dostal se do všech provozů, nyní ale sbírku postupně rozdává. Chtěl, abych si vzala i sbírku asi 50 půllitrů a tupláků, ale na tu už naplánované místo nemám. Proto jsem si vybrala ty miniaturky.

 

Co ještě sbírám?

 

Snad různé ulity a mušle, ale už je mám několik let jen v krabici a čekají, zda bude někde, až dokončíme rekonstrukci domu, na ně vhodné místo, snad orchideje, o kterých jsem psala minule, možná poháry z výstav? Rozhodně ty sbírá každý, kdo někde soutěží, ne? Kdo by, sakra, nechtěl mít pohár? Doklad, že byl někde v něčem nejlepší? Nebo druhý nejlepší?

 

 

 

 


 

 

 

V tomto případě jde o ocenění koní, často mnou odchovaných, takže jde o doklad správného chovatelského úsilí. Nejprve byl jeden, dva, pak řada pohárů na horní polici knihovny, nakonec plná vitrína z IKEA, a když nestačila, přikoupila jsem další. Za 20 let ježdění po výstavách jsem prostě také vytvořila sbírku, ale pořád vím. kdy a který poník každý ten určitý pohár pro mne získal.

 

Ale o tom možná jindy…

 

 

A co sbíráte vy?

Nebo co jste sbírali?

 

 

MILENA

 

 

Komentáře (3)add feed
... : mia I
sbírám firemní propisovačky. Jinak nic. Mám ráda vzdušný, dobře udržovatelný byt a podobné věci vyžadují mnoho času na údržbu - otírání prachu. A pokud bych to otírání nestíhala a seděl mi na věcech prach, vím, že by mne to znervozňovalo. Takže můj šálek čaje takové hromadění drobností není. Se sestrou jsme si přestaly podobné věci kupovat už před cca 15 lety, raději si za ušetřené peníze společně zajdeme na pizzu, jedeme na výlet,..

Jiná situace je u věcí, které jsou osobní vzpomínkou na blízké, kteří tu už nejsou. Takové věci střežím jako oko v hlavě.

Ale jsme lidé různorodí, proti gustu.. Každý ať má ve svém bytě to, co je mu milé.

leden 20, 2016 09:26
... : deeres
Také mám ráda vzdušný byt a pokud možno, žádné lapače prachu. Jenže můj byt je pravým opakem. A tak mám polici s porcelánovými replikami starých pražských domů a také další polici, tam zase mám repliky starých hodin, opět z porcelánu. Našla by se i poděděná sbírka známek z předminulého a záčátku minulého století, bohužel, bez ceny, protože sběratel byl patla a tak jsou známky poničeny. Ale jsou v albu roztříděny podle zemí a občas si je ráda znovu prohlédnu.
A pak tu je moje sbírka přacích kamenů. Že netušíte, co to je přací kámen? Tak to je kámen, ve kterém příroda vyhloubila dírku skrz naskrz. A kdo se skrzevá ten kámen podívá na předmět své touhy, tak ten kámen mu jeho přání splní. Už jich mám spousty, protože příbuzní i známí vědí o této mé úchylce a když takový kámen najdou, tak ho dostanu já. A kameny plní mé přání. Tedy pouze někdy, protože takový kámen dokáže splnit jenom jedno jediné přání a tak někdy dostanu kámen, který už je vypřáný. Ne, vůbec nejsem pověrčivá! smilies/grin.gif

leden 20, 2016 10:14
Milena : -doktor-
Sbíral a sbírám poštovní známky První republiky ,Protektorátu a našich presidentů.Cenu neznám.Sbírám pro vědění.Filatelie je dobrou školou.
leden 21, 2016 14:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]