O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY - KAM SE PODĚLY? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 leden 2016
Čím dál tím víc se utvrzuju v přesvědčení, že řemeslo má svůj zlatý věk už dávno za sebou. A nebo jen přitahuju největší patlaly mezi manuálně pracujícím lidem? Jelikož jsme si s manželem první bydlení pořídili ještě za studií, a tedy s nahým zadkem (myšleno obrazně), rekonstrukce bytu kompletně zdevastovaného partou nepřizpůsobivých obyvatel probíhala na vlastní pěst za občasné asistence asimilovaného Ukrajince Ivana.
 
 
 

Váňa to uměl s pneumatickým kladivem tak, že v paneláku zboural nejen naši příčku, ale málem i byt o patro níž. Zároveň na naší vybourané toaletě pozapomněl ucpat odpadní rouru a odkráčel na pivo do hospody U drsnejch. Pod námi bydlí slušná rodina, která se vášnivě realizuje v interiéru. Kompletní rekonstrukci svého bytu zakončili nevkusnou plastickou omítkou precizně nanášenou malým štětečkem, která vyschla přesně ve chvíli, kdy se jim po stropě poloviny bytu rozlily splašky ze sedmi pater nad námi. Zkázu dokonala ohromná prasklina vinoucí se mezi fekálním stropem napříč obývákem v místě, kde o patro výš stávala příčka.

 

Sousedi, neznalí ukrajinských reálií, se naivně domáhali pojistného plnění z Ivanovy pojistky proti škodám. Když se ukázalo, že Váňa nemá ani zdravotní pojištění, sehrála jsem trapnou scénku ve své pojišťovně, předvádějíc, jak jsem vlastníma rukama bourala pneumatickým kladivem zeď. Herečka jsem mizerná, a tak se likvidátor alespoň srdečně zasmál.

 

Když jsme splatili nutnou rekonstrukci sousedům, rozhoupali jsme se k inovaci elektrických rozvodů. Bolševik totiž vybavil třípokojový panelákový být třemi zásuvkami, z nichž z jedné lítaly jiskry. Když se dostavil elektrikář Prachařík, zalitovala jsem, že jsem vyhodila slzný sprej. „Víte, já jsem schizofrenik!“ šeptal mi důvěrně ze štaflí s oběma rukama v otevřeném elektrickém obvodu.

 

Prachařík se dostavoval na minutu přesně, měl však drobný problém. Rozlišovat den a noc. Když jsme se poprvé domlouvali na půl pátou, netušila jsem, že se dostaví před ranním kuropěním a táhlým zvoněním vzbudí celé patro. „Pane Prachařík, vždyť je noc!“ zařvala jsem do mluvítka domovního zvonku. Ze sluchátka se ozval zmatený chechot a dusot podrážek.

 

O dvanáct hodin později to zkusil znovu, jakoby nic. Po táhlém vrtání zasněžil panelovým prachem celý byt, slavnostně zapojil nově vzniklý kabelový obvod a v kuchyni hlasitě vybouchly dva spotřebiče včetně trouby s novou sklokeramickou deskou. Po této epizodě pan Prachařík slezl ze štaflí a přátelsky navrhl ukončení spolupráce se slovy „Tak tady mi to taky nepůjde!“

 

Když jsme byli opět elektrifikovaní, vytekla nám pračka. Manžel se pokoušel těsnění spravit, čímž ho definitivně zlikvidoval. Samozřejmě dva týdny po uplynutí záruční lhůty a tři týdny před mým porodem. Budila jsem se hrůzou, že těsnění toho mého bubnu povolí dříve, než někdo opraví těsnění bubnu mojí pračky. Opravář praček se dostavil tři čtvrtě hodiny před půlnocí a pivním dechem mi drze oznámil, že jede o čtyři hodiny později, protože bydlím (slušně parafrázováno) na periferii. Namítla jsem, že do centra Prahy je to osm minut metrem. Vrávoravě mávl rukou, prsknul pyskem a opřel se o pračku. „Jó paninko, to bude drahý!“ oznámil po zběžném ohledání.

 

„Vždyť je to jenom těsnění!“ zvolala jsem s rukou na svém obřím pupku a vznesla zoufalý dotaz, jak dlouho že to bude trvat. Slíbil, že bude jednat rychle. Nakonec jsem kvůli němu přenášela. No uznejte, že porodit dítě do bytu s nefungující pračkou prostě nejde. Když mi za tři neděle radostně zavolal se slovy „Tak co? Furt dva v jednom?!“, myslela jsem, že si najmu vraha opravářů praček, ale pár hodin po opravě pračky jsem s úlevou začala rodit.

 

Sérii manuálních analfabetů završil truhlář Zahrádka. Měl za úkol uříznout čtyři prkýnka a zhotovit z nich dveřní prahy. Ukázalo se, že se přecenil. Tři ze čtyř prahů, které po týdnu kutění přivezl, byly o několik centimetrů kratší. Co Vám mám povídat, sebevědomí mu to nezvedlo. Z předsíně se ozývalo sebelítostné brblání: „Já jsem takovej blbec, že vůbec nechápu, že si mě někdo najme!“ A já s ním naprosto souhlasím.

 

Když ale někdy v kočárku uspávám synka přejížděním přes křivé prahy, říkám si, že dám prcka na řemeslo. Bude hvězda! Laťka je totiž zoufale nízko...

 

 
Komentáře (9)add feed
...slezl ze štaflí ... se slovy „Tak tady mi to taky nepůjde!“ Skvělý! Dík! : NČ
Jinak všem pražákům a okolním můžu doporučit Pražský technický servis. Nejsou sice tak laciní, jako Prachařík, ale přijíždějí přesně na minutu dle telef. dohody a práci vždy odvedou stoprocentně. Faktura a záruka jsou samozřejmostí.
Jak říkávala moje babička: "Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat laciné věci"
leden 15, 2016 09:13
Docela jsem se pobavila : Míša šíša
Vtipně napsaný.
„Tak co? Furt dva v jednom?!“
smilies/grin.gif

Jó, není nad to mít manžela kutila a všeuměla. Každej večer mu v duchu recituju oslavnou báseň. Nahlas ne, aby nezpychnul. smilies/wink.gif
leden 15, 2016 10:19
Míša šíša : mamča
Taky si lebedím, že mám manžela i syny všeuměly. Průšvih nastává, když na provedené práce potřebuješ "štempl". smilies/wink.gif
leden 15, 2016 10:35
ilustrační video : vlk
... česky ...
https://www.youtube.com/watch?v=OYrnDUkV4eg
tihle nás mají jednou živit ...
leden 15, 2016 10:37
Nojo mamčo. Štempl. : NČ
Na Wawky si zvu každé dva roky chlapa se štemplem. Oddělá kryty, mrkne, řekne že je všechno v pořádku (aby nebylo, když si opravy i údržbu dělám sám), napíše papírek se štemplem, sbalí 5-6 stovek a za deset minut odchází. Já pečlivě oskenuji papír se štemplem, pak ho ještě pečlivěji uschovám, protože člověk nikdy neví, a Kooperativa bez štemplu nedá ani floka.
leden 15, 2016 10:58
NČ : mamča
Děláme to podobně. Uděláme si sami, a pak pozveme odborníka s razítkem. Naštěstí už známe takové, co si celou revizi neúčtují, ale něco na ten papír napsat musí, a cesta se taky platí.
Legrace je s elektrikou, za dob mých studií jsme museli mít zkoušky z vyhlášky 90, pak přišla vyhláška 50, ale několikastupňová a s nutností pravidelné obnovy. To bych musela průběžně studovat až do smrti, abych si mohla v baráku legálně zapojit zásuvku. smilies/cheesy.gif
Na pojišťovny se nespoléhej, vždycky najdou kličku, proč Ti nic nezaplatit. Stačí pojištění odpovědnosti, když z Tvojí střechy spadne sníh na sousedovo auto. A i když to máš přímo ve smlouvě vyjmenované, stejně se pojišťováci kroutí jak hadi.
leden 15, 2016 11:34
... : deeres
Je to už půl století, kdy jsem se odstěhovala z domova. V mém novém, ve skutečnosti, ale starém a zašlém bytě bylo zapotřebí vymalovat. V domě mně doporučili malíře, já ho objednala a bylo to něco podobného jako v seriálu "Taková normální rodinka". Já vystěhovaný byt, malíř měl přijít ráno, přišel v poledne a úplně nalitej.Žádná namíchaná barva se neprodávala, existoval pouze Remal, ten se doplňoval zinkovou bělobou, nebo nějakou barvou. Pan malíř odborník šel ještě dál, měl pouze vápno a trochu hnědé práškové barvy. Vápna měl málo, tak to pořádně naředil. Zkusil na stěnu a pak prohlásil, že musí dojít pro další vápno a na oběd a mně vysvětlil, jak mám malovat a velký důraz kladl na to, abych prý pořádně roztírala. Tak já roztírala a roztírala, přišel k večeru bez vápna a pro tři stovky za vymalování, tak jsem ho vyrazila. Od té doby maluji a tapetuji sama. Občas se dá narazit na někoho, kdo umí, ale mnohem častěji narazíta na blba, nebo dokonce na líného blba.
To bylo, když nám předělávali elektriku ze 120V na 220V. Ukradli mně všechny tehdy nesehnatelné dvojzásuvky a když jsem potřebovala připevnit skříně do zdi, vrazila jsem vrtačkou do vedení elektřiny. Zřejmě, aby ušetřili materiál, nevedli kabely od krabic v pravých úhlech, ale šrekou přes místnost.
U plynu potřebujete štemp, první Waw proběhly v pohodě, do druhé místnosti byla instalace snadná, trubky topenář nemusel vést přes celý byt, stačilo prošťourat stěnu a zapojit na první wawky, trubka asi tak dva metry, udělat díru pro odvětrání, komín zazdít a wawky připojit. Bylo to jednoduchě a byl hotov za chvilku. Jenom mně bylo divné, že nechce žádný kbelík a vodu. Za to, co tam splichtil si řekl můj tehdejší dvojnásobný plat. A já jak tak koukám na ta nová kamna a vystěhovanou místnost, tak vidím, že do místnosti zavál vítr a ten honí česání po nové podlaze.
Tak se jdu kouknout, co jako, že se děje a on ten komín prostě nezazdil. Nejdřív se mně snažil namluvit, že teď se to tak dělá, pak, že on není žádný zedník, že je topenář. Když jsem muřekla,
že takhle asi ne, že já mu nezaplatím, tak, že on mně zase nedá štempl a já budu namydlená. Zaplatila jsem, kamna jsem odborně odmontovala, komín zazdila a odborně přimontovala, ale měla jsem razítko. Podobně jsem bojovala i s instalatérem při přebudování koupelny. Mohla bych o řemeslnících psát romány. Nakonec jsem dopadla tak, že jsem zakoupiladva díly "Jak na práce doma a na chatě", abych nebyla za úplného blbce, když jsem potřebovala koupit nějaký materiál a místo, abych zvala "řemeslníky", začala jsem je raději sama suplovat. A dneska to je docela sranda, protože, co nevíte, to najdete na netu a stačí mít potom to správné nářadí a trochu šikovné ruce.
leden 15, 2016 18:55
řemeslníci - hodinový manžel : Xanada
Tak to já jsem asi narozená na šťastné hvězdě. Vybrala jsem si na internetu hodinového manžela a ten mi položil lino, připojil pračku, dřez, vyměnil vod.baterie, nalepil kachličky,opravil lampu, přidělal lustr a nové bezpečnostní kování.Navíc zazdil díry po elektrikáři,který pravil že není přece zedník.
leden 15, 2016 21:20
jsem dobrý ..... : -doktor-
.....jsem dobrý ,jasně pokoj vám vymaluju.Druhý den:"Čautík sousede,dejte litr na matroš a pojedu jako dráha.".Nebudu zdržovat.Zadání znělo...škrábat,umýt a vymalovat.Vercajk měl svůj.Začal.Děsnej bordel,vše na podlaze.....a končil večer ve 21 hod.Natažená ruka....4150,-kč.Ráno.Probuzení nikomu nepřeji.Na špínu z večera spadla i malba ze zdí a stropu.Stěný po škrábání samej slic,díra,škrábanec.Řešení.....telefon...ověřená firma....nástup ihned(jako havárka).Výsledek?Dokonalá práce,doba pracovní ..celý den,faktura 9500,-kč.Nyní jen ověřené firmy.Stom patlalům.
leden 18, 2016 13:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]