O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MUŽI A ŽENY SE OD SEBE LIŠÍ! PDF Tisk E-mail
Středa, 11 listopad 2015
Ano, mám to potvrzeno. Jsem sice zastáncem naprosté rovnoprávnosti mezi muži a ženami, přesto jsem ale si všiml, že v určitých oblastech se od sebe trochu lišíme: například ženy mají těla, jejichž stavba jim nějakým záhadným způsobem umožňuje rodit úplně malé děti a ještě u toho stíhat telefonovat s maminkou, kdežto mužům jejich těla zase dovolují zkonzumovat jakékoli množství piva a cítit se u toho jako chlapáci.


 

 

 

 


 

Domnívám se, že ani v rámci genderové vyváženosti by se muži neměli pokoušet rodit děti a ženy by se neměly pokoušet cítit jako chlapáci. Musíme se smířit s tím, že jsme odlišní, a to i v dalších ohledech.

 

Například ženy si zcela přirozeně již od malička hrají s panenkami, díky čemuž jsou připravené na to, aby v dospělosti krmily batolata; ochota panenek polykat bláto sevřenými plastovými rty totiž odpovídá ochotě batolat přijímat jakékoli jídlo. Po útoku krmících žen vypadají batolata i panenky stejně – jsou pokryty neprodyšnou vrstvou kašičky – a rozdíl je jen v tom, že panenka při následném sprchování ve vaně neřve a nožičky a ručičky jí zpravidla jdou oddělit od tělíčka.

 

Muži jsou naopak od přírody stavění k tomu, aby své dceři k jejím prvním narozeninám koupili obrněný transportér na dálkové ovládání. Poté, co se dceři po prvním použití podaří transportér rozbít, rozeberou ho, aby zjistili, jak funguje, a po několika hodinách odborné opravárenské práce z něj vytvoří blikající stojan na toaletní papír.

 

Tyhle rozdílné inklinace žen a mužů jsou přitom patrné už raného dětství. Naše čtyřletá dcera se například stará kromě panenek i o celé stádo plastových koní, kterým vypráví pohádky, kdežto náš roční syn je už teď vysloveně technický typ a navzdory svému nízkému věku umí zničit počítač, tablet, DVD přehrávač, telefon, vysavač a televizi. Jeho vynalézavost je někdy až dechberoucí. Myslím, že třeba o zvyšování efektivity práce by mohl i přednášet – tedy kdyby uměl i jiná slova než „bábá“ a „mumu“. Ještě před týdnem mlátil hrníčkem o stůl, čímž se mu v čase „t“ dařilo zničit vždy jen jeden hrníček. Dnes už mlátí hrníčkem o jiný hrníček, takže za stejný časový úsek zničí dvojnásobek hrníčků a efektivita jeho práce tedy činí 200 % proti dřívějšku.

 

Aby navěky nezůstal u destruktivních činností, pořídili jsme technicky nadanému potomkovi stavebnici. Ta, jak známo, naučí děti spoustě praktických věcí: rozvíjí jejich kreativitu a prostorovou představivost, zlepšuje jejich motorické schopnosti, učí je stavět domy a garáže a vede je k tomu, že když něco nejde po dobrém, tak je tu vždycky ještě izolepa a násilí. Stavebnice bohužel syna nezaujala; popadl kleště a cedník a šel si hrát s mikrovlnnou troubou.

 

Zajímalo mne, zda mají tyhle jeho hry něco společného s jeho inteligencí, a tak jsem ho posadil před IQ testy přímo od odborníků z Mensy. Synáček se na logické úlohy s geometrickými obrazci dlouze a moudře díval a když už to vypadalo, že zná řešení, papíry snědl. Zkusmo jsem zadal tytéž testy i dceři. Vybarvila je pastelkami.

 

Možná si myslíte, že mě výkony mých potomků zklamaly, ale mýlíte se. Oba se totiž – každý po svém – dokázali kreativně a originálně vypořádat s úkolem, před nímž se ocitli. Navíc se vydali zcela ve stopách svých rodičů: moje žena například ze stejných logických úloh vyrobila vkusné papírové girlandy. Tedy ne ze všech, jenom z těch, do kterých jsem já předtím nestihl zabalit tlačenku.

 

 

JAN FLAŠKA

autor vytvořil stojan

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : bb.
smilies/smiley.gif
listopad 11, 2015 23:49
Nejmilejší hračka mojí dcery, : Krakonoš
kterou má dodnes pietně schovanou:
http://pragos.cz/veterani/getdata_clanek.php3?id=12318
(dávám radši jako vodkaz, vobrázek je moc velkej a Kudlu by rozhodil)

Jsem si vcelku jistej, že nějaký batolata se kolem ní nebudou batolit ještě pěkně dlouho. smilies/cheesy.gif
Ale jinak má ženskej mozek, technika ji nezajímá, v matematice plave... Je to pro nás taková malá záhada.
listopad 12, 2015 02:19
Nevím, nevím, Krakonoši, abys nebyl zaskočen - : Myška
já jsem v dětství měla mnohem víc aut než panenek, mimochodem i přesně stejnou tatru jako tvá dcera. Tu tatru máme ještě na zahradě, postupně si s ní hráli moji synové, neteř a teď externí vnoučata. Ale to jsem odbočila, takže zpět k tématu. Přesto, že jsem si ráda hrála s auty, vlaky a autodráhou, měla jsem potomka velmi brzy... A s klukem, kterému auta zas tak moc neříkaly, aspoň tedy v dospělosti. Takže jestli mělo něco vyplývat ze skutečnosti, že si dcera ráda hrála s auty, tak nevím, jestli to nepřeceňuješ.
listopad 12, 2015 06:06
hm, tak někdy to trošku vyjde... : d@niela
Moje dcera si taky s panenkama nehrála, a Robert někdy jo.
A to mu zůstalo - jen teď netrvá na tom (myslím), že by musely bejt panny...
smilies/wink.gif
listopad 12, 2015 07:55
Souhlasím s tím, : Anděla
že ženy se od mužů liší a doufám, že to tak i zůstane. Mnohem víc mě těší, když mi kolega v práci řekne, že mi to dneska sluší, než když mi to řekne kolegyně. Vůbec mi nevadí, když mi manžel, kamarád i jinej chlap pomůže do kabátu a rozhodně mu to, znalá genderových stereotypů, nevracím. Nikdy nenosím chlapům kytky a mě zase žádný chlap nenadchne flaškou slivovice. Dokonce jsem přesvědčená o tom, že dnešní společnost už je tak daleko, že chlapi vědí, jak se k ženám chovat a ty, kteří to nevědí a nadále se chovají jako (promiňte ten výraz) hovada, nezmění ani feministky, různé ligy žen, ani zákony. Chci mít hlasovací právo, chodit ven bez doprovodu, natírat plot, zatímco manžel doma vysává, chci se aktivně podílet na fungování společnosti, ale vůbec mi nevadí, když mi šéf v práci podrží dveře, abych jimi, jakožto žena, mohla projít první. Možná proto, že si mě váží proto, že na rozdíl od něj můžu rodit a tím zachovávat lidský rod. Možná proto...... Co já vím? Prostě je to fajn. smilies/smiley.gif
listopad 12, 2015 08:05
. : Míša šíša
Syn si hrál běžně se sestrou a se sestřenicemi s panenkami, až jsme uvažovali o tom, zda nebude snad nějak jinak orientován než by měl být. A není. smilies/smiley.gif
listopad 12, 2015 10:18
Nojo, lišej se. Sem si všiml asi ve svých dvou letech.... : Náhodný čtenář
Později jsem za to "lišení" téměř denně děkoval Matce přírodě
listopad 13, 2015 14:47
Ano, ženy a muži se od sebe liší. : strejda
Krásný to objev...
Já mám pinďoura, ženy mají pipinky... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 13, 2015 17:02
A některé mají i : strejda
pipiny... smilies/grin.gif
listopad 13, 2015 17:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]