O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MYSLÍM SI, TEDY JSEM PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 říjen 2015
Za dávných dob byli lidé tak chudí, že někteří ani neměli vlastní názor. Zato dnes, kdy se na nás informace valí ze všech stran, má každý z nás celou sadu pěkných, vymazlených názorů. Descartovo „Cogito ergo sum“ změnilo význam na „Myslím si, tedy jsem“ a kdo nemá na všechno svůj názor, jako by ani nebyl. Jenže jak má člověk vědět, co si má myslet o tak složitých a rozmanitých věcech, jako je islám, očkování, imigranti, obnovitelná energie nebo kůrovec?

 

 

 

 

 

 

Naštěstí tu máme média, novináře, populární osobnosti a vědce, aby nám s tím pomohli. Díky nim nebylo nikdy snazší převzít cizí názor a vydávat ho za vlastní. Představme si třeba situaci, že se majitel krocaní farmy v městečku XY zbláznil a přestal krocanům sypat zrní. Hladoví ptáci překonali ostnaté dráty a dostali se do ulic. Média potom zahltí stovky různých článků.

 

 

 

 

„Tohle vám zatajili: Divoké hordy šílených vypelichaných krocanů terorizují zděšené obyvatele XY!“

 

„Exkluzivní reportáž: Vůdce krocanů unikl smrti, teď somruje v popelnicích“

 

„Solidarita lidí a ptáků. Přátelští krocani si získávají srdce obyvatel XY“

 

atd. atp.

 

Média by nás měla informovat, ale spíš nás jen formují.

 

 

 

 

Například: většina čtenářů nikdy neviděla živého krocana, a tak si začnou myslet o situaci v městečku XY přesně to, co si zrovna přečetli. Výjimku tvoří lidé, co se už se živým krocanem někdy setkali, a lidé, kteří si ty články přečetli všechny. Takoví lidé sice i nadále netuší, co si mají myslet o krocanech, zato mají celkem jasno, co si myslet o pisatelích těch článků.

 

Krom novinářů nám zásadní informace dodávají ještě sympatické populární osobnosti a vědci. Dejme tomu, že známá herečka, která se navíc ukazovala v televizi s roztomilým kocourkem, snědla k obědu vlastní placentu, neboť si myslí, že je to zdravé. Zástupy vědců po celém světě zjistily sice něco jiného, ale na druhou stranu žádný z nich nebyl v televizi s roztomilým kocourkem a nejedl vlastní placentu. Navíc, jak všichni vědí, jsou „vědci“ neviditelní lidé, co se živí hlavně tím, že vymýšlejí senzační novinové titulky, např. „Vědci zjistili, že největší varlata na světě má luční kobylka“ nebo „Vědci zjistili, že se dá vyrobit nafta z drůbeže“.

 

Známá herečka naproti tomu prokazatelně existuje, jelikož má vlastní tvář, kocourka a roli v seriálu. Až budeme my sami postaveni před možnost sníst vlastní placentu, bude záležet jen na nás, komu z nich radši uvěříme.

 

Z toho všeho vyplývá, že svět je složitý a nejednoznačný a čím víc se toho člověk dozví, tím je pro něj těžší si udělat na něco vlastní názor. Nakonec jenom lidé, kteří toho opravdu, ale opravdu hodně vědí, si mohou dovolit luxus nemít na něco vlastní názor.

 

Většina běžných lidí si ale takový luxus dovolit nemůže, takže vezmou zavděk první jednoduchou, jasnou pravdou, kterou jim někdo věnuje, a pak ji brání do roztrhání těla, čímž myslím „do roztrhání těla kohokoli, kdo nesouhlasí s jejich jednoduchou, jasnou pravdou“. Jedni například tím, že jiným lidem řežou hlavy, další zase někomu jinému vyhrožují na náměstích šibenicí.

 

A já si myslím, že na takové lidi si může udělat každý svůj názor úplně sám.

 

 

JAN FLAŠKA

Je suis krocan

 

 

 

Komentáře (7)add feed
Vědci taky zjistili, : Michal
že jediné co je silnější než ženský orgasmus je epileptický záchvat. smilies/grin.gif
říjen 20, 2015 09:16
Velke mnozstvi informaci : romanB
bohuzel znamena i velke naroky na jejich vyhodnoceni. Pokud dnes neexistuje vztah k povinnym zakladum, ale vse se odviji od svobody nazoru, neni mozne takove vyhodnoceni objektivne vytvorit. Jinak receno, nazor cloveka, ktery neumi v dane problematice zaklady, neni z meho pohledu nazor, ale placnuti - zajimave u piva, ale ne v praci.

Je jedno, jesti to je o klokanech nebo krocanech, princip je v tom, ze pravo na nazor znamena povinnost ho obhajit, pripadne uznat, ze muj nazor neni obhajitelny. Jenze na to je zapotrebi hodne prace, a to se fakt nenosi.

Ohledne krocanu bych dodal pouze toto: nevidim duvod, proc bych mel byt krocany obklopen a verit tomu, ze mi v takovem mnozstvi nezadelaji dvorek tak, ze budu muset pryc ja. A z postupu hlav EU (prubezne meneni nazoru, bezohledne jednani s vlastnimi nomenklaturami a prosazovani standardniho vudcovskeho pristupu) je muj nazor ten, ze tyto hlavy nedokazi jednat systemove, ale velmi zmatecne.

To je pro mne hlavni duvod neduvery, aniz bych vubec musel krocany posuzovat. Na nektere veci proste nestaci hezke prezentace a Ich will!!! (Ostatne soudim, ze kdyby se sebralo veskere moje pribuzenstvo a rozhodlo se u mne bydlet, ze bych se citil zhruba stejne, jako se citim ted, kdyz se stehuji pro mne nepribuzni - kdyz o nicem jinem, tak je to o mnozstvi, a to systemovy problem je - tam zadne humanitni vedy a nazory prvoplanove nepomohou).
říjen 20, 2015 09:55
Vědci také zjistili, : -doktor-
.....,že větší bolesti než porodní jsou bolesti při záchvatu žlučníku a ledvin....!!!!!!!!!
říjen 20, 2015 13:30
krocan : Xanada
Vtipné a zároveň moudré.
říjen 21, 2015 11:38
... : bb.
Ostatne soudim, ze kdyby se sebralo veskere moje pribuzenstvo a rozhodlo se u mne bydlet, ze bych se citil zhruba stejne, jako se citim ted, kdyz se stehuji pro mne nepribuzni -

fakt? :-) to já bych se teda cítila hůř než teď, když se odněkud, kde nežiju, stěhují nepříbuzní někam, kde nežiju, a hostitelská země už jich sedminu vrátila zpět a doufám, že tempo vracení těch, kterým azyl nebyl udělen, zrychlí.
Nastěhovat se mi teď domů jen část příbuzenstva, byla bych na mrtvici, protože k příbuzným, mám vtisknutou výchovou, bych se měla chovat tak nějak laskavěji a vstřícněji a více tolerovat jejich manýry, zlozvyky a mně nemilé chování. Když je to ta rodina.
Zatímco cizincům, kteří by požadovali pohostinské služby, nemám problém vnucovat pravidla a požadavky, pochopitelně při zachování lidské důstojnosti těch, kteří se budou důstojně chovat.

Jinak jako vždy, Jeník krásně píše :-)
říjen 22, 2015 18:56
bb - hostitelská země už jich sedminu vrátila zpět - : toulavej
o jakou zemi se tu jedná, jestli mohu vědět :-)
říjen 23, 2015 08:43
toulavej, o Německo, : bb
ale nevyjádřila jsem se přesně - vrátila (zatím) cca sedminu těch, kterým byla zamítnuta žádost o azyl, což bylo cca 220 tisíc a cca 33 tisíc deportovaných. Snažila jsem se ti dohledat zdroj, pak jsem si vzpomněla, že to říkali včera ve zprávách na čt1.
ano, vím, že zhruba stejné množství azylů bylo uděleno a že se tam letos očekává celkem kolem milionu příchozích, takže urchlují realizace nových azylových pravidel atd. atd., no to je to, co tu probíráme pořád dokola už půl roku - pozdě bycha honit, teď budou likvidovat následky požáru a to je vždy horší než prevence, azylová řízení pro statisíce a deportace zamítnutých budou stát velké peníze, o ostatním nemluvě, to samozřejmě platí a všichni to víme.
říjen 23, 2015 20:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]