O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KTERAK SE ŠTUDÝROVALO PDF Tisk E-mail
Středa, 07 říjen 2015
za dávných časů, když ještě nebylo freevideo.cz (z vyprávění starce). Pokaždé, když s nástupem nového akademického roku zaplaví ulice naší jihočeské metropole mladí, krásní, dosud nevzdělaní lidé, upadnu do jakéhosi kómatu vzpomínek na vlastní studentská léta. Ty obrazy jsou zahaleny růžovým oparem; ne snad proto, že bych si chtěl něco přikrášlovat, to ne, ale studoval jsem v Ústí nad Labem a čert ví, co tam ty chemičky vypouštěly do vzduchu.

 

 

 

Ach, studentská léta, ta léta volnosti a ztřeštěných nápadů! Třeba ona slavná jízda na sáňkách po únikovém schodišti ve třináctém patře kolejí ve čtyři hodiny v noci u příležitosti Mezinárodního dne dětí! Bylo opravdu neskutečně ztřeštěné myslet si, že když někdo za zdí vašeho pokoje něco takového provozuje, že se u toho budete schopní naučit na zítřejší zkoušku z psychopatologie. 

 

Slovní spojení „studentský život“ je v představě spousty lidí synonymem nezřízeného sexu. Pokud si vzpomínám, tak je to úplná pravda. Sex nám na koleji opravdu nikdo nezřídil. Zato nám tam zřídili internet, a my jsme si tak většinou museli vystačit s tím, co tehdy nabízel. Protože byl tenkrát ještě v dětských plenkách, měl i řadu vlastností, které lze od průměrného dítěte očekávat – například pořád padal, co chvíli se posral a pořád se někde zasekával.

 

Díky těmto vlastnostem měly tehdy i erotické stránky úplně jiné grády. Videa byla kratičká, v mizerném rozlišení a stahovala se celé věky; fotogalerie tedy byly mnohem rozumnější volbou. I tak se ale každý obrázek nahrával dlouhé vteřiny a jeho postupné zobrazování ve vás navozovalo elektrizující pocit napětí a očekávání, ne nepodobný tomu, když pomaličku svlékáte ženu. Navíc se to celé většinou odehrávalo v potemnělé místnosti, takže to bylo vlastně skoro až romantické, teda když si odmyslíte, že jste u toho seděli s vypálenýma očima v nevětraném pokoji před obrovským blikajícím monitorem a z vedlejšího pokoje řvali z rádia Lunetic.

 

Nejen rychlost, ale i obsah erotických stránek byl tehdy omezený. Když si chtěl například člověk rozšířit obzory a trochu se vzdělat, musel záběry lidí v gumových oblecích a plynových maskách, jak se mají všichni vzájemně ze všech stran rádi, složitě hledat, a ne že mu to omylem vyskočilo přes celou obrazovku a on z toho pak měl půl roku noční můry. O Japoncích ani nemluvě.

 

Obecně vzato, proti tomu dnešnímu toho tehdejší internet až tak moc neuměl. Facebook nebyl. Google nebyl. Wikipedie nebyla. Seminarky.cz nebyly. Dodneška nechápu, jak se mi povedlo dostudovat.

 

Nejen s internetem, jiné to bývalo třeba i s jídlem. Pokrmy, připravované pro nás v menze, se pohybovaly na hranici poživatelnosti, ale my jsme je téměř pokaždé snědli a ne si je jenom vyfotografovali, jako to dělají mladí lidé dnes. Tedy, ono by bývalo bezpečnější si je jen vyfotit, ale tenkrát ještě v mobilech nebyly foťáky a kinofilm byl moc drahý. Velké změny nastaly i v tom, co si člověk vaří sám na koleji: špagety za posledních patnáct let zdražily o tři koruny a kauflanďácký kečup dostal jinou etiketu.

 

Za mých mladých let studenti také při studiu zdaleka tak neprokrastinovali jako dnes. Bylo to proto, že neexistoval Facebook, Twitter, Freevideo.cz, Instagram, Pinterest ani jiné sociální sítě, na nichž by se dozvěděli, co to znamená „prokrastinovat“. Tenkrát se na studium prostě „sralo“.

 

 Přesto je třeba říct, že navzdory všem velkým změnám zůstala jedna věc stejná. Za těch dávných časů si stejně jako dnes každý student, sotva obdržel rozhodnutí o přijetí na školu, představoval, jak vychází z bran své alma mater s diplomem v ruce a celý svět mu leží u nohou. Jsem starší a zkušenější a jsem moc rád, že mohu tuhle věčnou studentskou představu potvrdit: když vystudujete školu a získáte titul, celý svět vám leží u nohou a svíjí se smíchy.

 

 

 

JAN FLAŠKA
autor se vám vrhne k nohám,

jakmile dostanete bakaláře

 

 

Komentáře (3)add feed
Z vyprávění starce? : Aggitta
A co jsem tedy já? Asi dinosauřice, co studovala v době, kdy nebyl internet, mobily ani kopírky. Přednášky jsme chybějícím kopírovali průpisem přes kopírák, domlouvali jsme se bez mobilů a Facebooku. Strava v menze? Pamatuji se, že nám vysvětlili, že příbory jsou sice špinavé, ale sterilní (ti samí profesoři, co nás učili mimo jiné mikrobiologii, ale ono před Sametem bylo normální něco říkat a něco jiného si myslet).
Je fakt, že "studentské hospodské jídlo", tedy smažený sýr, už dávno není za pakatel. Co se týče stravy, brali jsme si na stravenky tzv. dvojáky, různé potraviny a vařili si sami. Ona totiž polední přestávka byla pouze hodinu. Za tu dobu jsme stačili uvařit jednoduché jídlo a sníst ho, ale nestihli jsme vystát frontu v menze na REMA plátek nebo UHO.
Sex? Ano, byl, a okořeněný nutností propašovat se na dívčí nebo klučičí kolej (druhá varianta byla snadnější, kluci nebyli tak hlídaní).
Jestli jsme srali na školu? Snažili jsme se. Ovšem bohužel jsem byla v experimentálním ročníku, kdy nám 5 leté studium nacpali do 4 let. Takže dnešní studenti mají u mne smůlu, když si stěžují, jak mají málo času. My do toho museli nacpat také sport, randění a samozřejmě víkendovou a prázdninovou brigádu, aby bylo na džíny a jinou parádu.
říjen 07, 2015 09:20
internet jsme ještě neměli, : vlk
ale smíšené koleje už ano, takže se místo na FB prokrastinovalo v posteli nebo v hospodě. Taky byly studentské kluby, které jsme si vedly sami a bývalo v nich také hodně veselo. Třeba když přijel Jirka Rejžek pustit nějaké LP a půl hoďky před začátkem akce prorektor pro IVP akci zatrhl. Nebo logistika přepravy bečky kolem vrátnice, prázdná se většinou hodila z okna, jen jednou dopadla před okna kanceláře provozní kolejí. Ta čuměla! smilies/grin.gif
říjen 07, 2015 12:07
studenti,studenti...... : -doktor-
....vy už jste studovali v dobách novověku.My dnes kmeti studovali v dávnověku čili v pravěku.Profesorský sbor byl v zásadě prvorepublikový,jen na ruštinu jsme "milovali s Řekem"Vytvářel atmosféru neustálé psiny.Neuměl pořádně česky ani rusky,ale s úsměvem nás přesvědčoval o své pravdě slovy....:"....kluci pitomí,kdo z vás má státnici z češtiny a ruštiny,no,já nebo vy?"....a bylo vymalováno....měl "pravdu".Pro trochu nevázaného sexu jsme se museli probojovat do dívčích ubytoven(kolejí),vchod hlídala nerudná bába.Naše touhy a potřeby ji nic neříkaly a ze závisti dívky střežila okem ostřížím.Měli jsme nařízené brigády!Nařízené tz grátis.Na jednu znich přišel kolega a kamarád v texaskách (dnes jeans).Hrozilo mu vyloučení a kádrový postich.Spatřovali v tom propagaci imperialismu.To se neodpouštělo.Nevyloučili,studenská rada se za něho postavila.Ale i v době dávno věku jsme študovali,milovalo,psali básně,vydávali zakázaný studenský časopis,chodili na pivko a na koninu za babku.( v šedesátých létech na koninu se chodilo do koňských restaurací a buffetů).Koně se houfně poráželi nastupovala modernizace.....traktory.S láskou vzpomínáme, byli jsme mladí a milovali život študenský.
říjen 10, 2015 14:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]