O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VZPOURA VYSTRAŠENÝCH PDF Tisk E-mail
Pondělí, 24 srpen 2015
Přejít na obsah
VZPOURA VYSTRAŠENÝCH
Strana 2

 

 

 

 

 

 

Tyto názory jsou podporovány slábnutím státu jako útvaru, který ve světě pozbývá vlivu, jeho občané k němu stále méně něco cítí, nechtějí se nezištně společensky angažovat a stále více požadují od něj jen služby a stále méně mu nezištně dávají. Celý tento odklon od kolektivní sounáležitosti směřuje k izolaci jednotlivce, který je pouhým konzumentem, který už nežije domovinou, nepracuje v politických stranách.

 

Spolky jsou jen účelové a politika je jen příležitost k nahrabání peněz. Vyprázdněná společnost podléhá iluzím více než realitě a beznadějně se vyvíjí k escapismu, stále většímu unikání realitě, a stále většímu příklonu k iluzím. Escapismus je samozřejmě o to větší, o co jsou lidé vzdáleni životu v této zemi, nemají rodinu a cestují světem; nejsou ukořeněni v domově a jejich zájmy nejsou s domovem spojeny. Únik od reality domova podporuje též únik od zodpovědnosti za něj.

 

Nihilistická společnost, která v podstatě nemá jiné cíle než jen uspokojení individuálních potřeb, která už dávno vychovává děti jen k osvojení dovedností a nástrojům chování, nemůže směřovat k ničemu jinému než k duchovní prázdnotě. Ta se částečně zaplňuje ideologiemi a vizemi.

 

Odmítnutí nacionalismu k tomu přispělo jaksi navíc, ale vidina postnacionální společnosti je stejně prázdná jako celá kultura. Na místo nacionalismu nenabízí nic nebo únikové iluze. K těm patří též ta, o krásném duhovém světě, ve kterém se budou všechny odlišnosti tolerovat. Nereálné fantazírování nespočívá v toleranci odlišností biologických, ale kulturních a ideových.

 

Petice „vědců“ má tedy kromě jisté míry vystrašení ještě další náboj – iluzi, že lze problém migrantů řešit přesvědčováním veřejnosti aniž by tato byla manipulována a její svobodná vůle omezena. To je ovšem jen naznačení, je řada názorů, které to vyjadřují daleko otevřeněji.

 

 

 

Závěr:

 

Domnívám se, že se schyluje především ke konfrontaci lidí, které je možno nazvat vlastenci, s lidmi, které je možno nazvat ideology (nebo fantasty).

 

Vlastenci budou hájit svoji zemi a její budoucnost jako hodnotu skutečnou a přirozeně rostlou a možná se i postaví proti všeobecně uznávaným humanistickým ideálům, ideologové budou hájit psychologické iluze, tedy ideály samy od sebe bez zakotvení v realitě. Přitom tím nemyslím, že ti, kteří napsali a podepsali petici „vědců“, jsou jednoznačně zařazeni v některé ze skupin.

 

Vlastenci se zatím neprojevují jako ideologičtí nacionalisté, ale jistě budou obviňováni, že podléhají primitivním pudům, že jsou xenofobové, že směřují k fašismu apod. Přesto jejich reakce jsou přirozenou obhajobou kolektivu, ve kterém vyrostli, obhajobou svých rodin a budoucnosti svých dětí.

 

Je samozřejmé, že se mohou vyskytnout i extremistické činy, mnohdy jako provokace druhé strany. Přesto tato skupina ke svému úspěchu nepotřebuje omezovat svobodu jiných, protože má na své straně přirozený zájem většiny.

Bohužel nemá podporu zahraničí, ani rétorickou, ani finanční. Mohou spoléhat jen na politiky, které zvolí, ale kteří, jak víme, obvykle sliby příliš naplní a také mnohdy se nemohou zahraničním tlakům dostatečně stavět.

 

Nebezpečí ideologů je, že nebudou mít řešení pro většinu lidí přijatelné, budou požadovat nepřirozené a pro společnost zatěžující konstrukce. V takovém případě nejsou řešení realizovatelná jinak než mediální masáží, dirigistickým násilím, omezováním svobody.

 

Budou požadovat cenzuru, omezení shromažďovací svobody, tresty za spáchání „hříchů“, jejichž definice nemá žádnou objektivní hranici. Myslím si, že budou mít velmi silnou podporu ze zahraničí a o to mohou být obavy z nich větší.

 

Dovolil bych si parafrázovat petici „vědců“:

 

 

„Nepodlehněme spasitelům světa a pachatelům dobra,

nenechme svoji svobodnou vůli a kritické myšlení

ovlivnit nátlaky a psychickou manipulací“.

 

 

 

VLASTIMIL PODRACKÝ

 

 

 

Komentáře (468)add feed
jen se podepisuju : marty
zbytečné zapojovat se do následující diskuze, která ze zde s největší pravděpodobnosí rozvine.
Pan Podracký, to formuloval naprosto přesně.
srpen 25, 2015 07:29
Benjamin Franklin: : vlk
Ti, kteří překovají své meče na pluhy, končí zapřaženi do pluhů těch, kteří si meče ponechali.
srpen 25, 2015 08:12
zatím vidím silnou psychickou manipulaci : Petronila
pouze u autora, který se sice naoko nad něčím jakoby "zamýšlí", ale ve skutečnosti má dopředu jasno v tom, kdo jsou "ti hodní" (samozřejmě vlastenci) a kdo jsou "ti zlí" (samozřejmě ti druzí, kteří by se odvážili říci podle vzoru Jana Husa, že "lepší Němec dobrý, nežli bratr zlý").

Debata na toto téma je poměrně předvídatelná, už se jich tu strhlo několik, tato bude zase jako podle kopíráku.


srpen 25, 2015 10:24
považuji to za průvodní jev krize, : Petronila
když mají lidé pocit, že se jim nedaří, tak jich spousta má tendenci hledat "kdo za to může", no a cizinec, co není našinec, se naskýtá jako první na řadě.
srpen 25, 2015 10:37
Zatím to čím dál víc vypadá, že pravdu jsme měli my - rasisti, xenofobové a ... : Myška
Kde asi sluníčka udělaly chybu?
srpen 25, 2015 10:39
myško, : Petronila
ale nevypadá, rozhlídni se trochu po světě. Je poměrně dost namíchanej, třeba dost Čechů žije v zahraničí, jistě i v takový Británii nebo Francii jsou xenofobové, kteří by je nejradši poslali domů - myslíš, že mají pravdu a že ti Češi by se měli vrátit, protože to nedělá dobrotu?
srpen 25, 2015 10:43
Petronilo, demagogicky srovnáváš hrušky s jabkama. : Myška
Myslím, že ten rozdíl při své inteligenci vidíš taky. Jen si to zatím nepřiznáš.
srpen 25, 2015 10:48
jakej rozdíl? : Petronila
buďto přistoupíme na myšlenku, že ne každej cizinec je zlo - ten, co se chová slušně, toho berem, pak je ovšem nelogický vyloučit z toho dejme tomu černýho doktora (zažila jsem), kterej tady normálně žije, pracuje a platí daně, a nastojte, třeba je k tomu i muslim,

- nebo to budeme brát tak, že co cizinec, to neřád bez rozdílu, a pak to platí i na Čechy v zahraničí .
srpen 25, 2015 10:53
bez komentáře : vlk
Miloš Hlaváček: Vařím pro azylanty, ale ti si ničeho neváží
http://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/milos-hlavacek-varim-pro-azylanty-ale-ti-si-niceho-nevazi/
srpen 25, 2015 10:55
Vlku, : Michal
díky za link, i když nic nového jsem se nedozvěděl. A především děkuju za tvůj první komentář, který mi mluví z duše:
Benjamin Franklin:
Ti, kteří překovají své meče na pluhy, končí zapřaženi do pluhů těch, kteří si meče ponechali.

srpen 25, 2015 11:08
Víš co, Petronilo? : Myška
Ne, nenapíšu tu slavnou hlášku z Pelíšků, i když by se docela hodila. Nehodlám znovu vypisovat to, co už jsem napsala v jiných diskuzích na téma imigrantů - pardon, na téma současné invaze muslimů z Afriky a Asie do Evropy. Takže si to vyhledej, máš-li čas a chuť.
srpen 25, 2015 11:31
Strašně těžko se mi odsuzuje, : Michal
taky jsem emigroval, taky mi pomohli. Ale ono je to trochu (hodně) zamotanější. V dnešním Neviditelném psu je článek George Švehly, který stojí zato si přečíst.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-svet-je-malej-0mo-/p_zahranici.aspx?c=A150822_212700_p_zahranici_wag
No a komu by se to zdálo dlouhé, tak tady je odstavec ze všeho, aspoň pro mne nejdůležitější:
Může vyvstat otázka, zda se dají lidé té či oné rasy, kultury nebo přesvědčení takto jednoduše a plošně hodnotit, když jsou na světě vlastně jen dva druhy lidí. Lidé dobří a lidé zlí. Ano, takoví jsou v každé lidské společnosti, ale tato úvaha je o něčem jiném. Tím myslím, co je v jedné většinové společnosti bráno jako slušné, obvyklé a tradiční, to ve společnosti jiné může být bráno jako pravý opak. A o to zde jde. To, co například Evropan pokládá za přednost, pokládá Arab nebo cikán za slabost. Pracovitost je v Evropě a potažmo v angloamerické kultuře pokládána za vlastnost kladnou. Ne tak mezi cikány, Araby a podobně. Jen slabí a blbí se živí prací. Zrovna tak to je se lhaním, podváděním, podplácením a podobně, jenže naopak. V Evropě vlastnosti zavrženíhodné, ve zmíněných etnikách a většině Asie zcela normální a k dokonalosti dovedené.
My jsme se totiž chtěli naučit řeč co nejrychleji, co nejdřív začít chodit do práce a starat se sami o sebe, ne čekat s rukou nataženou a dožadovat se "na co máme nárok".
srpen 25, 2015 11:36
Tady je jádro pudla - : Myška
kdo kamkoliv přijde jako host, má se tam taky tak chovat. Přizpůsobit se místním zvykům, kultuře, být vděčný za to, co dostane.
A ne požadovat, aby se hostitel přizpůsobil, ne si cokoliv vynucovat.

srpen 25, 2015 11:54
Tak to já zase vidím Petronilo, silnou psychickou manipulaci z naší prolhané CT a některých dalších médií. : strejda
Na zahraničních stanicích jsou vidět a bez cenzury ty davy, které se sem valí přes Makedonii, kde jsou převážně samí mladí chlapi, nemakačenkové, jak popisuje český kuchař z Německa, líná pakáž, vychcánci a také potenciální nebezpečí té středověké ideologie, která dokáže pouze ničit, protože rozum tito blbečci Aláha jaksi nemají. Naše TV střihne do zpráv srdcervoucí záběry několika žen s dětmi a hraje tím na city veřejnosti. Ale skutek je úplně jinde. Valí se sem samí mladí, kteří by si měli spíše budovat ty své země, ze kterých sem migrují. On čekají, až to za ně někdo udělá a zatím budou v Evropě natahovat ruce. Také je nám servírováno, že se do Evropy stěhují studovaní lidé ze severní Afriky a že to bude přínos pro Evropu. To je další lež. A za tyto lži my platíme tu prolhanou a prodejnou televizi. I když mám určité výhrady k Zemanovi, jsem rád, že je on prezidentem. Jak by to asi dopadlo...kdyby...
TV nám servíruje lživé záběry dvaceti promigrantských zrádců s transparenty, ale na druhé straně je pět set odpůrců islámu a ty už TV nezabere. Čím to je? Kdo tu lež řídí? Že by šlo o kšeft neziskovek? Asi jo, ale ať už nepočítají s nějakou finanční pomocí od většiny normálně myslících lidí. Ať jim posílají ti zaprodanci islámu a všichni ti opečovávatelé té hordy příživníků. A jestli je dnes nacionalismus nadávkou, hrdě se hlásím k nacionalismu.
srpen 25, 2015 12:08
Myslím si, že Michal to vystihl krásně a přesně. : strejda
My jsme se totiž chtěli naučit řeč co nejrychleji, co nejdřív začít chodit do práce a starat se sami o sebe, ne čekat s rukou nataženou a dožadovat se "na co máme nárok".

srpen 25, 2015 12:15
Vlku, : Míša šíša
dík za odkaz na článek. Do Freyungu už roky jezdívám (letos jsem tam teda ještě nebyla) - je to moc půvabné šumavské městečko. Doufám, že takovým zůstane a že nenechají cizince, aby to tam zpustošili.
srpen 25, 2015 12:31
dnes večer v 19 hodit ČT: : vlk
"Dobrý večer, je 19 hodin a je tu dnešní souhrn toho, co chceme, abyste si mysleli..." smilies/grin.gif
srpen 25, 2015 12:54
... : Bara
Mela jsme debatu pri kave s rodilymi Holandany o tomto problemu a vsichni si mysli, ze Holandsko je plne a mely by se zavrit hranice. Navic driv kdyz prisli tzv. desidenti a lide utikajici pred valkou a pozadali o azyl, tak poprosili a podekovali. Ted prichazeji take, nepozadaji, nepoprosi ani nepodekuji. Natahujou ruku a zduraznuji, ze na to maji pravo....
srpen 25, 2015 12:58
... : marty
docela je mi těch obyčejných němců líto, ale dokud se proti tomu nepostaví oni sami doma, nikdo jim nepomůže a vláda jim tam nacpe ty imigranty snad opravdu i domu. Můj syn zrovna dneska odjel za kamarádem do Berlína, tak jsem zvědavá s jakou se vrátí.


http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/378595-nemecko-nevyhosti-jedineho-syrskeho-zadatele-o-azyl.html
srpen 25, 2015 13:05
a jak to víte, : Petronila
že všichni ti cizinci natahují ruku a zajímají se jen o svoje nároky (což by se mi taky nelíbilo a myslím, že nikomu soudnému)?

Myslíte, že takoví, kteří to mají podobně, jako psal Michal (My jsme se totiž chtěli naučit řeč co nejrychleji, co nejdřív začít chodit do práce a starat se sami o sebe, ne čekat s rukou nataženou a dožadovat se "na co máme nárok") neexistují, nebo nepovažujete za nutné/vhodné/dobré to rozlišovat?

Předpokládám, že nikdo soudný si sem nechce importovat lidi, kteří by nechtěli nic dávat, jen přijímat a byli by agresivní, nepochybuji, že mezi migranty se takoví lidi najdou, ale je to tak opravdu u všech? a je skutečně lepší a bezpečnější pro jistotu PŘEDPOKLÁDAT, že je to tak u všech?

Když emigroval Michal, tak byla situace podobná v tom, že jistě ne všichni emigranti byli političtí z důvodů svědomí a určitě jich tam bylo taky dost, co byli spíš kriminálníci a šli "za lepším" a rozhodně ne kvůli tomu, aby tu danou zemi zvelebovali, přijali ji za novou vlast a byli jí vděční, ale ti tehdejší přijímající to zřejmě nějak dokázali rozlišit nebo možná používali presumpci neviny, co já vím, ale každopádně Michala, který projevil snahu se chovat slušně a zapojit se, patrně akceptovali.

Moje otázka zní - jste proti jakýmkoli cizincům, ať už imigrantům nebo těm, kteří se sem přestěhují legálně, plošně, nebo jsou pro vás OK ti, kteří se naučí jazyk, zapojí se do pracovního procesu, platí daně a nezlobí?
srpen 25, 2015 13:36
Petronilo, víš v čem je ten základní rozdíl : vlk odjinud
mezi současnými imigranty a námi? My jsme zvyklí pracovat, cítíme zodpovědnost za své osudy a snažíme se je sami ovlivnit svou činností. Oni mají krásné rodné země, bohaté a předurčené k prosperitě a dobrému životu. Ale místo aby vzali zbraň a bránili je, obdělávali pole a pracovali v továrnách, tak utíkají za lepším a hlavně bezpracným životem.
Ano, uznávám, že to nejde našít na všechny, ale pokud jich je tak, jak to popisuju 80 a možná více procent? O čem to svědčí? Oni mají jiné hodnoty a nikdy sem nezapadnou, tak jako Ukrajinci Vietnamci nebo kdysi Řekové. Nejsem tak xenofobní a rasistický národ, jak se nám to snaží tzv. "elity" namluvit. Je tu spousta cizinců. Ale muslimové si řežou sami pod sebou větev klidného soužití s námi.
Merklová už to řekla jasně, musíme jim i my zajistit "běžný evropský standart"
srpen 25, 2015 13:48
vlku, : Petronila
technická - ono to asi s tím vzetím zbraně a bráněním vlastní země nebude tak docela jednoduchý, jak moc jsme se bránili v osmatřicátým, jak moc jsme se bránili v osmašedesátým? Jak moc se můžou bránit ženský, děti, starý lidi?

Tím chci říct, že jsou momenty, kdy to prostě NEJDE a nepřijde mi spravedlivý to těm lidem dávat za vinu, ani je en bloc vinit z toho, že utíkají jen za bezpracným životem.

Co třeba nikomu žádný bezpracný život nefinancovat?


srpen 25, 2015 13:53
OK Petronilo : vlk odjinud
takže podle tvé logiky jsme měli všichni v 38 nebo 68 emigrovat? Můžu vědět kam?

My vlastně agresorům v zemích, z nich imigranti utíkají pěkně pomáháme, kdo s nimi nesouhlasí jde do Evropy a mají pokoj. Žádná opozice, žádné problémy při volbách, kdo nejde s námi nejde proti nám, ale odstěhoval se do Evropy.

Co třeba nikomu žádný bezpracný život nefinancovat?

Hmm, dovedeš si to představit? Tisíce hladových a ke všemu odhodlaných mistrů se zacházení s mačetou? To snad nemyslíš vážně?! Proč platíme výpalné soc. dávky cigánům, aby byl alespoň trochu klid přece. Žádný jiný důvod to nemá.
srpen 25, 2015 14:01
vlku, : Petronila
však z těch zemí také neemigrují všichni, jen ti, co můžou, a ti co nemůžou, tam často přijdou o život, stejně tak jako v osmatřicátém u nás.

Jinak podle této logiky by to znamenalo, že západní státy vlastně pomáhaly Hitlerovi a komunistům, protože přijímaly uprchlíky ze zemí, které byly pod jejich vlivem, a Hitler a komunisti tudíž měli pokoj?
srpen 25, 2015 14:09
velmi zajímavé názory Petra Robejška : mila1
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-migranti-a-stabilita-zapadni-spolecnosti-fqi-/p_zahranici.aspx?c=A150812_211219_p_zahranici_wag

To, že jsou západní společnosti úspěšnější než ostatní, souvisí s jejich hodnotovým systémem. Ale podivná věc. Svět sice odmítá převzít západní hodnoty, a přesto Evropanům vnucuje negativní důsledky selhání hodnot vlastních. Západ však není příležitostná pohotovostní stanice pro případ, že zase jeden krutovládce padne a druhý ho vystřídá. Nebo když se lidé někde ve světě zabíjejí kvůli pánubohu.

Vzhledem k tématu tohoto článku je však nejdůležitější toto: Vetšina těch, kteří utíkají před náboženskou válkou nebo útlakem nějakého potentáta, tak nečiní výlučně proto, že by byli tak mírumilovní a liberální, nýbrž mnozí také proto, že jsou ve vnitropolitickém střetnutí momentálně slabší. Je pravda, že migranti jsou nezřídka v těžké situaci. Ale jisté je také to, že si ve své zemi nedokázali udělat nebo udržet pořádek. Je proto třeba velice přesně zvažovat, kteří z nich jsou schopní se zapojit do našeho společenského pořádku a kteří mohou být zdrojem podobného nepořádku, jaký je u nich doma.
srpen 25, 2015 14:27
jen pro pořádek : vlk
v 38 i v 68 tu šlo o agresi z vnějšku, nikoli o občanskou válku, nevidíš v tom trochu rozdíl? Nucená emigrace je základní způsob boje s opozicí každého totalitního systému, zavřít, zabít nebo vyhostit. Islám je totalita jako vyšitá.
srpen 25, 2015 14:28
a ještě tento odstavec... : mila1
Fatální je, že nově příchozím nestačí naznačit, podle jakých psaných zákonů a nepsaných zvyklostí funguje západní společnost. Z jejich biografie vyplývá, že výzvy a domluvy neberou vážně, protože jsou zvyklí na úplně jiné zacházení. A po tom, co znají z domova, jim i evropský represívní systém musí připadat jako posezení v zahradní restauraci. Navíc si velmi rychle všimnou, že se ocitli ve společnosti, která až příliš často upřednostňuje toho, kdo její normy porušuje, před tím, kdo je dodržuje. A čím větší exces, tím větší porozumění pro něj mají evropští soudci a psychologičtí znalci.
srpen 25, 2015 14:29
... : Bara
Zrovna ted stoji v holandskych novinach clanek o tom, ze Holandani, co uz delsi dobu cekaji na socialni byt, ktery jsou schopni ze sveho platu zaplatit (nejsme vsichni bohati), musi na cekaci rade opet nakonec, protoze priliv azylantu je tak vysoky a rodiny s detmi (nechteji) nemuzou byt prece na ubytovne????? Holandani pracuji, plati radne dane a vsechna povinna pojisteni, snazi se budovat svou zem a pak utrou nos, bohuzel. U lekare musi platit, u zubare musi platit, skoly musi platit a pak prijde mladej, narostlej, schopnej manik z Afriky, bohuzel bez dokumentu, dostane byt, lekare a zubare kdyz je potreba mu zaplati stat, advokata mu plati stat, obdrzi kapesne a dostane veskere vyhody uprchlika a jeste v Holandsku nehnul ani prstem. A protoze se tohle deje uz roky, ma zakonite normalne myslici Holandan toho vseho az po krk. Momentalni politika sama zpusobuje nenavist a rasizmus k temto lidem, at uz opravdu pomoc potrebuji nebo ne.
A bojim se ze bude hur.
Proc tihle vsichni, co utikaji pred tou hroznou valkou a dostanou se treba do Albanie, kde je mir a klid, nejsou radi za to, ze by tam mohli zustat? Proc nechteji zustat treba v Cechach, preskakuji Rumunsko, Bulharsko kde je taky klid a mir? Proc je asi laka jenom Nemecko, Holandsko, Svedsko a Britanie? Protoze kdyz natahnou ruku, dostanou vic! Ja osobne zacinam mit jiny nazor, nez je ten slunickovy....

srpen 25, 2015 14:41
Báro, : Petronila
fakt Tě při názorech, který uvádíš, tak mrzí, že nechtějí zůstat v Čechách? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 25, 2015 15:12
Petronilo, už jsem to psala na jiné diskuzi, ale ještě jednou - : Myška
jsem pro poskytnutí azylu opravdu potřebným lidem křesťanské víry a z nám blízkého kulturního okruhu. Tedy ne muslimům. U nich mám pocit, že se jedná o pátou kolonu a odmítám jakkoliv selektovat, protože si myslím, že jakákoliv selekce na "umírněné" a "neumírněné" či radikální je na nic. Vidíme to na západ a sever od nás - roky, desetiletí žili muslimové v zemích, které je přijaly, v klidu. Tvářili se umírněně. Ale najednou - jako na povel - se ti usedlí, umírnění, radikalizovali, radikalizují. Něco takového ve své zemi nechci. Netrpím totiž absencí pudu sebezáchovy.
srpen 25, 2015 15:59
Petronelo, : Bara
nechytej me za slovicko, myslela jsem to vseobecne. Nehraje roli jestli je to Srbsko, Rumunsko, Cechy nebo Albanie. To jesli me to mrzi nebo ne, je uplne vedlejsi.Ja jsem jenom konstatovala to, co pisi denne ceske noviny. Proste jsem se pozastavila nad tim, ze bezenci co jsou momentalne ubytovani nekde v azylovych domech v Ceske republice ani ve snu nenapadne, ze by se zde mohli usadit, kdyz tu moznost dostanou. Po uplynuti myslim asi 40 dnu (nevim k cemu je to dobre) ji ihned opusteji. Nevazi si toho, ze pro ne nekdo ty podminky pripravil a zadarmo nabidl. Ja kdybych byla v te situaci a utikala pred valkou a nasilim a nekdo mi nabidl napriklad v Cechach zit v miru a klidu, zapojit se do pracovnoho procesu a hlavne dat i budoucnost svym detem, tak mu polibim prdel a budu mu vdecna az za hrob. Jenze jak je videt, tak to je jim malo. A to me zarazi. Za dobrotu na zebrotu.....
srpen 25, 2015 16:58
Myško bravo, tleskám. : Michal
Ano, pomáhat, ale kdo roztřídí plevy od zrna? Kdo roztřídí ty kteří se chtějí zařadit a budou pracovat, když už tedy připustíme, že ubývá pracovních sil a přibývá nás důchodců.
Budu bagatelizovat, ale muslim je pro mne už z principu podezřelý. Jak sem se dozvěděl z těch opovrhovaných medií Slováci plošně odmítli dát azyl muslimům. Doufám, že je to pravda a doufám, že to někoho napadne i u nás.
Bára se ptala proč nechtějí zůstat v Česku, Bulharsku či Rumunsku. Zaplať pán Bůh že pro ně nejsme a doufám, že dlouho nebudeme finančně atraktivní.
Dnes ráno jsem na Nově slyšel, jak je převaděči vysazují na Šumavě a tvrdí těm chudákům, kteří za převod zaplatili 8000 euro, že jsou v Německu. Kdepak ti chudáci co utíkají z bídy ty peníze vzali?
srpen 25, 2015 16:58
Michale dík. Taky si kladu otázku, kde ti chudáčci vzali takové prachy. Kde vzali moderní mobily a značkové oblečení... : Myška
Ti, kteří opravdu zachraňují holý život, prchají většinou bez prostředků, či s minimem...
srpen 25, 2015 17:10
Proč nechtějí zůstat? : vlk
... Dánská středopravicová vláda se rozhodla snížit příspěvky na nově příchozí migranty a radikálně tak zredukuje sociální dávky žadatelům o azyl, některým až o polovinu. Doposud obdržel bezdětný jednotlivý žadatel o azyl od státu zhruba 11 000 dánských korun (39 000 korun českých) měsíčně. Tomu se vláda rozhodla učinit přítrž a nově navrhla snížit částku na necelých 6000 dánských korun (21 000 Kč)...
srpen 25, 2015 17:18
"Pláč a Úsměv" : Sidon
Nezbláznili jsme se?

Klára Samková

Když ilegálně překročíš severokorejské hranice, dostaneš 12 let nucených prací.
Pokud překročíš ilegálně íránské hranice, skončíš bez časového omezení ve vězení.
Pokud projdeš ilegálně afghánské hranice, budeš zastřelen.
Pokud projdeš ilegálně hranice Saúdské Arábie, budeš vězněn několik let.
Pokud překročíš ilegálně čínské hranice, pravděpodobně nebude o tobě nikdy víc nikdo slyšet.
Pokud projdeš ilegálně hranice Venezuely, budeš považován za špiona a tvůj osud bude sporný.
Pokud projdeš kubánské hranice ilegálně, skončíš také ve vězení.

Když však zavítáš ilegálně do Německa, Rakouska nebo Švýcarska, dostaneš:
- Kartu sociální pojišťovny
- Mobilní telefon bez smlouvy
- Placený nájem
- Bezplatnou zdravotní péči
- Peníze bez potřeby důkazů na jaký účel
- Bezplatné jazykové kurzy
- Volné lístky na autobusovou nebo železniční přepravu
- Dětské příplatky
- Bezplatné právní zástupce na obranu proti vykázání ze země
- Žádné povinnosti, ale zato více práv než mají domácí. Nezbláznili jsme se?Ale pořád prý nám zbývá jakás naděje.


* Uprchlíci se Česku vyhnou. *

Víme proč!

Podle posledních informací se mezi uprchlíky šíří informace, která je
odrazuje od snahy dostat se do Čech a usadit se tady. Pro muslimy je
nepřijatelný jakýkoliv kontakt s vepřovým masem. A právě obliba vepřového
je ten důvod. Informace, že v Čechách se nelze vepřovému masu vyhnout, že
strava místních obyvatel se skládá ze škvarků, jitrnic a klobás vyvolává u
muslimů doslova hrůzu. Čechy tedy vidí jako zemi z nejhoršího hororu. Navíc
věří fámě, že v Čechách vládnou svině. Tímto patří tedy našim politikům
dík, konečně jsou také užiteční!

Poznámka:

Fáma vznikla pravděpodobně tím, že naši politici se mají opravdu jako
prasata v žitě…

smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 25, 2015 18:11
.... : marty
ještěže tu máme toho Zemana a ne knížepána. Von ten starej "buran" má přece jenom něco do sebe.

http://zpravy.idnes.cz/tri-lodicky-nestaci-rekl-zeman-chce-ochranu-hranic-i-spolecnou-armadu-1jx-/domaci.aspx?c=A150825_145624_domaci_kop
srpen 25, 2015 18:51
pracovní morálka : kolemjdoucí
Pracoval jsem několik let v arabských zemích, obrázek v příloze je poměrně typický...
http://ekonomika.idnes.cz/automobilky-se-vrhaji-na-iran-bez-sankci-fdd-/eko-zahranicni.aspx?c=A150716_235829_eko-zahranicni_suj
srpen 25, 2015 18:52
... : marty
srpen 25, 2015 19:44
Me na tom clanku vadi : Mikin
hlavne to skatulkovani na "vlastence" a "ideology".
Nikdo si proboha prece nemysli, zeby Evropa mela prijmout vsechny chudaky z Afriky i Stredniho vychodu a vyresit tak tamni problemy.
Nekontrolovany priliv se musi nejak zastavit a to brzy. To si mysli podle vseho vetsina. Jde o to najit mechanismy, ktere by i nadale umoznily prijimani lidi (hlavne rodin) ktere jsou z politickych duvodu v opravdove nouzi a zaroven posilat zpet domu ekonomicke migranty. Protoze az se jich par tisic podari opravdu vylifrovat zpet, ostatni si ten pomerne drahy vylet rozmysli.
Nektera rozumna reseni se ozyvaji od Camerona a nekterych nemeckych politiku.
Jestli mam z neceho obavy, tak je to rust popularity nekterych extremistu, o kterych se jeste pred par mesici temer nemluvilo. At uz je to rudy cvok Kohout na jedne strane, nebo Okamura ci A.B.Bartos na strane druhe. Jakoby coby ostuda nestacil bohate Zeman.....
Jestli se situace s uprchliky v dohledne dobe nedostane alespon castecne pod kontrolu tak se muze dostat k moci nejaky "supervlastenec" a zase to spatne dopadne. Nemci takovou zkusenost kdysi udelali a Rusove se to ted po nich jak se zda pokouseji zopakovat.....
srpen 25, 2015 21:58
Mikine, : Petronila
tak nějak...
srpen 25, 2015 22:01
Nějak tak. : Krakonoš
http://a2larm.cz/2015/08/je-konvicka-jako-hitler/

Jinak si myslím, že Evropa ty mechanismy hledá. A dokonce si myslím, že je najde, nic jinýho jí ani nezbejvá.
srpen 25, 2015 22:49
... : Bara
Souhlasim, ze ty ekonomicke migranty posilat zpet do zeme puvodu. Jenze jak to udelat a urychlit, kdyz nemaji zadne dokumenty, ty radeji nekde spalili a ted dokazujte, ze to, co tvrdi neni lez, odk kud prisli, narodnost, vek atd.
Ti, co obdrzeli rozhodnuti, ze nemaji narok v Holandsku zustat, stejne neodesli. Je to obrovsky problem, obsazuji prazdne budovy, kde momentalne ziji... Asi by prislo levneji, kdyby jim po takovem rozhodnuti holandsky stat zaplatil letenku, posadil je do letadla, ktere leti tam odkud prisli. Zatim jich hodne ziji na ukor radnic, ktere jim poskytuji z humannich duvodu jidlo, postel a hygienu i presto, ze jsou v NL ilegalne. Ale i tem dochazeji finance a porad dokola se hleda reseni. Hodne se jich nastehovalo do kostelu, kde je zase zivi cirkev. Je to proste zacarovany kruh.
srpen 25, 2015 23:03
Baro, : bb.
Baro - "ti co nemají nárok v Holandsku zůstat, stejně neodešli" - proto doufám, že se u nás bude pokračovat v umísťování ilegálních imigrantů do sběrných táborů a neumožní se jim volný pohyb až do rozhodnutí, zda dostanou azyl nebo ne. Pokud ne, pak je snadné je z tábora deportovat.
Mám dojem, že i naši imigranti v minulosti museli nejdřív pobýt v táboře, než jim byl udělen azyl nebo povolen další pohyb do dalších zemí apod.
srpen 26, 2015 00:51
ojedinely hlas rozumu : emili
prectete si rozhovor s egyptologem prof. M. Bartou

http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/miroslav-barta-bojme-se-sami-sebe-ne-islamistu-ci-ruska/r~c4758068304811e59db2002590604f2e/
srpen 26, 2015 01:03
Michal, Myška : bb.
kde vzali na moderní mobily, značkové oblečení, peníze pro pašeráky - tak mobil a oblečení snad neřešme, ne, u nás je všechno spotřební zboží šíleně předražené, i tak ale nejlevnější smartphone stojí u nás kolem 50 euro, nevím kolik v Africe, ale nebude asi dražší, pokud ne levnější.
Oblečení podobně - jednak i tam funguje to co tady u Vietnamců, čili padělky značek, a pak hadry, kterým říkáte "značkové" a tady stojí třeba dva tři tisíce za kalhoty nebo triko, stojí jinde daleko méně. V Africe je třeba drahé kvalitní spodní prádlo, mně se v hotelu párkrát ztratila krásná podprsenka :-), ale nikdy se nám neztratila trička, džíny a to ani tzv. značkové.

Pokud jde o peníze, zapomínáte na jednu věc, ty lidi nežili do emigrace ze vzduchu, neživili se vesměs zbytky z popelnic, většinou normálně pracovali a měli majetky.
Je to podobné, jako když emigrovali kdysi lidi odsud - tehdy nenápadně rozprodávali majetek, tak aby to nebylo nápadné, šetřili peníze. Oni mají taky něco, co můžou prodat, mají nějaké výdělky a něco mají rodiny a příbuzné.
Nezapomeňte, že oni se sem vesměs vypravují s tím, že tady bude dobře a tedy počítají s tím, že vložené investice se jim brzy vrátí.

Že sem přicházejí mladí muži - to zase souvisí s tím, s čím všichni počítají - tady se dobře uchytí, zařídí domov a za nimi pak přijdou rodiny, příbuzní. Proto sem rodiny vysílají ty nejzdravější, nejschopnější, čili mladé chlapy.
Těhotná s batoletem v náručí a se starými rodiči za zády by toho moc nepolámala.

A než se rozkřičíte - tím neříkám, že u těchto lidí zcela určitě nedojde k té radikalizaci, jak tomu říkáte, naopak, v podstatě problémy očekávám, pokud se brzy nenajde řešení, to jsem ostatně už říkala v minulých diskuzích, že je třeba jednotný a rychlý postup, než se to rozhoří.

Ale k těm problémům nedojde proto, že oni sem přišli se "radikalizovat a vnutit nám islám, zotročit a obřezat naše dcery, sestry, ženy a obléct nás do stanů", ale proto, že realita se zcela rozejde s jejich představami, budou frustrovaní, nervózní, nespokojení, pochopitelně, protože budou bez prostředků, bez domova, bez svých rodin.
Spokojený muslim je stejně mírumilovný jako spokojený křesťan a nemá nejmenší chuť si svůj klid, spokojenost a mír narušovat blbostmi.
srpen 26, 2015 01:13
Mikine, jo, přesně : bb.
Protoze az se jich par tisic podari opravdu vylifrovat zpet, ostatni si ten pomerne drahy vylet rozmysli.


ale to už jsme tu taky mnohokrát říkali, že? že až imigranti zjistí, že jsou vraceni zpět odkud přišli a přitom je to stálo majetky, peníze, až zjistí, že ti, co tu jsou, nedostávají domy pro své rodiny a spoustu peněz, až zjistí z info kampaní, že jsou jen prostředkem k zisku pro pašeráky, tak to prostě samo od sebe ustane
ne hned, ne příští rok, ale do dvou tří let se to ustálí - pokud Evropa nezaspí

no ale to tu mrskáme furt dokola a stejně jsme ty naivní humanisté, anžto nechceme hromadné popravy a konzervy pro psy :-)
srpen 26, 2015 01:17
Myško, : Petronila
děkuji, to je přesné.
srpen 26, 2015 01:40
... : Nellina
https://www.facebook.com/jajsemtadydoma/videos/828609707218693/?pnref=story

BB,
V Africe je třeba drahé kvalitní spodní prádlo, mně se v hotelu párkrát ztratila krásná podprsenka :-)

mirumilovni a pracoviti muslimove se ted tesi z Tve podprsenky


smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2015 04:01
bb : Mikin
tak, tak. Oni totiz obyvatele tretiho sveta ziji mozna z velke casti v bide, ale je to bida takova.... hm..... dnesni. Nad chatrci z vlniteho plechu cni televizni antena a venku stoji par motocyklu.
Kdyz ti lide uvidi v televizi svoje spoluobcany vracene a o par set dolaru chudsi, do Evropy se uz s usporami cele rodiny nepohrnou. Protoze je to blba investice.
Chce to pomoc, spravedlnost i soucit. Ale zaroven zrizovani taboru a dodrzovani zakonu.
Pustit nekoho bez papiru, at se jde bez penez podivat po Evrope, nema s dodrzovanim zakonu NIC spolecneho.
srpen 26, 2015 04:11
Řešíme tady to, co chceme, takže klidně se zde můžeme pozastavit nad tím, kde vzali ilegálové prachy na cestu, mobil, hadry,... : Myška
Je pozoruhodné, jak zrovna v tomto máš, bb2, zcela jasno. Nemůže to být jinak, než píšeš?

Samozřejmě, že by bylo nanejvýš žádoucí, aby ilegály začaly všechny státy Evropy deportovat. Z nějakého důvodu, který neznám, a předpokládám, že ho tu na diskuzi nezná nikdo, se tak neděje. A tak se můžeme jen dohadovat proč.
srpen 26, 2015 07:32
Nellino, : Myška
moc pěkné video!
srpen 26, 2015 07:33
Toto je zajímavé - : Myška
Spokojený muslim je stejně mírumilovný jako spokojený křesťan a nemá nejmenší chuť si svůj klid, spokojenost a mír narušovat blbostmi.
V zemích, které poskytly domov muslimům v předchozích desetiletích, se tito až donedávna chovali umírněně. Najednou je cosi radikalizovalo. Přestali být spokojení a stali se nespokojenými? Podle té teorie ano. Takže podle toho, pokud přijmeme muslimy, musíme jim zajistit spokojenost. Jak taková spokojenost muslima vypadá? Výstavba mešit kolik si řeknou? Zavedení práva šaria do našeho právního řádu? Zákaz chovu psů? Plošný zákaz prodeje a konzumace vvepřového? Uzákonění balení žen do hadru od hlavy až k patě? ...
srpen 26, 2015 07:42
Myško : Lenka1
a ostatní normální lidi. Obdivuju vaši trpělivost, se kterou pořád ještě debatujete s multikulti zaslepenci, kteří se neproberou, ani až jim ti umírnění muslimové budou držet kudlu na krku.

No nic, mějte se, jdu trénovat na střelnici, se to bude brzy hodit.
srpen 26, 2015 08:21
spokojený muslim : vlk
je majoritní muslim, můžeme jim cpát horem dolem a spokojení nebudou, dokud tu nebudou platit jejich zákony. Deklarují to dnes a denně, veřejně a každý muslim to považuje za Můj boj (Mein Kampf).
Víra jim dává to, co tady nikdy mít nebudou, pokud nezmění své myšlení, úctu a vážnost. Ta se v muslimských zemích získává buď bohatstvím a nebo násilím. Znovu doporučuji se začít do blogu pana Hatem Berrezouga.
srpen 26, 2015 08:30
Lenko, : Petronila
ony se už na zbroják nemusí dělat psychotesty?

Jinak ten souhlas, co jsem napsala s Myškou, měl být s bb, spletl mě nadpis v názvu.

srpen 26, 2015 08:31
Lenko1, máš pravdu, je to těžké. : Myška
Udělala jsi dobře, že máš zbrojní pas, zbraň a umíš střílet. Já jsem to včas nepodchytila, a možná budu hořce litovat.
srpen 26, 2015 08:33
Myško, : Lenka1
nikdy není pozdě.
srpen 26, 2015 08:34
A pro tebe, : Lenka1
ty multi kulti slepice Petronilo - číst tě snad ve škole naučili, tak si to zjisti. Nebo potvrdíš můj názor, že jsi i přes svoje VŠ vzdělání negramotná?
srpen 26, 2015 08:36
Lenko1, : Myška
já vím.
srpen 26, 2015 08:38
Petronilo, ještě, že jsi ten svůj souhlas uvedla na správnou míru. : Myška
Už jsem se lekla, že se mnou v něčem souhlasíš smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif.
srpen 26, 2015 08:40
lenko, : Petronila
no, když vidím, že ho dali tobě, tak se patrně žádné psychotesty už nedělají, nebo ho ten tvůj psycholog pěkně odfláknul.

Člověku s tvými psychickými dispozicemi bych se bála dát do ruky i ostrej nůž na krájení chleba.
srpen 26, 2015 08:48
:-))) : Míša šíša
A srdečně vás vííítáááme, haťapaťa,
už v tom zase lííítáááme.... smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 09:09
ten průzkum : marty
mluví za vše. Naštěstí.
Jen se těším na ten koláč až se budou ptát tý části populace, která tady imigranty vítá - "Co děláte pro to, aby se zde imigranti : a/rychleji asimilovali, b/cítili vítaní, c/získali odpovídající bydlení a zaměstnání, d/ naučili jazyk, e/neradikalizovali se....." nebo se dozvíme, že na to peníze jsou, tak ať je stát kouká vyplácet.

Demagogové jsou, vždycky byli a vždycky budou.


srpen 26, 2015 09:22
... : Mikin
No vidíte a máme po slušné diskusi.
Moc dlouho Lence to rozhodnutí že o imigrantech psát nebude nevydrželo. Už je zpět i s krvi podlitýma očima, pistolkou značky Glock, řevem a urážkami.

smilies/tongue.gif
srpen 26, 2015 09:27
bb: no ted jsi to trochu přehnala : mila1
"Spokojený muslim je stejně mírumilovný jako spokojený křesťan a nemá nejmenší chuť si svůj klid, spokojenost a mír narušovat blbostmi."


Muslim má na prvním místě své náboženství a to mírumilovné není, protože vyzývá k zabíjení kritiků islámu. Takže spojení mírumilovný muslim prostě neexistuje. Spokojený muslim naopak existovat může, ale až poté, co ovládne nenáviděnou Evropu a vnutí jí svoje náboženství..
srpen 26, 2015 09:45
Mikine : mia I
na toho Novotného sem na Kudlanku dal kdysi Krakonoš odkaz - dokument Dělníci bulváru. Doporučuji shlédnout, abys věděl kdo je to ten Novotný. Tady v ČR je velmi dobře znám - na jeho adresu padají slova jako provokatér, nechutné prase, naprostá nula, která nikoho nezajímá a proto stále vymýšlí jak na sebe upozornit. Narcis.

Říkají mu také někdy protekční spratek, neboť je synem baviče (výraz bavič teda moc nemusím) Novotného. Bohužel Novotný st. už má období své největší slávy za sebou, je údajně po mrtvici, takže v televizi už nevystupuje. Občas se s ním tenhle mladej svezl v pořadech o vaření nebo hubnutí. Teď to holt nejde, tak provokuje takhle. Počítám, že mu dá někdo po hubě nebo ho přihodí na lodičku až budou posílat migranty zpět. Nikomu kromě rodiny počítám by nechyběl.

srpen 26, 2015 10:19
další ukázka socialistické inteligence... : vlk
UK nechá studovat azylanty "zdarma"!
Rozumím tomu tak, že po dobu přednášek azylantům se akademici vzdají svého platu? Že je místo na kolejích ubytují zdarma u sebe doma a budou je taktéž zdarma živit? Budou se kolektivně skládat na jejich stipendium? Počítám že ani náhodou, zase jen velkohubě deklarují svou lidskost na úkor daní z kapes nás všech. To se to rozdává, když to není z vlastní kapsy!

Kolik našich dětí by rádo studovalo, ale jejich rodiny na to nemají?
srpen 26, 2015 10:37
No, chtělo by to líp formulovat: : Krakonoš
Takže spojení mírumilovný muslim prostě neexistuje.


Ta věta má bejt správně: "Takže spojení mírumilovný muslim v mojí hlavě prostě neexistuje."

Tak co, dáme si další 2000 vo tom samym? smilies/grin.gif smilies/wink.gif
srpen 26, 2015 10:45
vlku, : Petronila
"Kolik našich dětí by rádo studovalo, ale jejich rodiny na to nemají?"

No schválně, kolik?

Studium je, pokud vím, u nás stále ještě zadarmo...
srpen 26, 2015 10:47
mio, : Krakonoš
Novotnej je jistě bezohlednej spratek bez morálních zábran. Nemám ho rád. Na druhou stranu je velmi chytrej. A tak vobčas vypustí z huby něco, s čím se dá i souhlasit. smilies/wink.gif
srpen 26, 2015 10:48
Petronilo : vlk
Kolik máš dětí, co studovalo na VŠ? Děláš si ze mě pr××l nebo jen provokuješ?
srpen 26, 2015 10:51
Krakonoši : mia I
mne osobně nezajímá co z té huby vypouští. To bylo jen info pro Mikina, který zřejmě neví co je PN zač.

Já Novotného ignoruji. Lidé tohoto typu totiž rádi provokují a tetelí se blahem, když mohou provokovat, někoho naštvat a pak s jízlivou radostí sledovat jak někoho vytočili. Na tuto hru nepřistupuji. Ignorovat tento typ lidí je pro mne nejlepší volba. Tím, že je ignoruji, vezmu jim vítr z plachet a mám od nich klid (a k životu jejich moudra skutečně nepotřebuji).
srpen 26, 2015 11:05
Petronilo : marty
syn mojí kamarádky studuje v Praze medicínu. Měsíc co měsíc mu rodiče dávaj 10000kč na nejnutnější potřeby. Bydlí na koleji, studijní materiály si musí shánět a platit sám, domu jede 1x za měsíc aby ušetřil za cestu. Při náročném studiu po něm ani nikdo nemůže chtít, aby měl stálou brigádu, tak maká alespoň o prázdninách. Že si nemusí platit školu, neznamená, že je to zadarmo, že žije ze vzduchu a pod mostem. Studuje díky zázemí své rodiny. Je to rodina 2 středoškoláků o průměrném platu si mohou nechat jen zdát, se 3ma dětma, 1xVŠ, 2xosmileté gymnázium. Takže velká část jejich výdělku jde na vzdělání syna.

Kde vezmou studující imigranti na VŠ toto zázemí? Budou jim posílat jejich rodiny peníze na jídlo a bydlení, když zde budou mít možnost studovat zdarma? a samozřejmě, že to studium zdarma není ani pro nače studenty. Vše platí stát z NAŠICH daní.

Co, poradíš, že si má vybrat jinou školu???
srpen 26, 2015 11:07
jen tak mimochodem : vlk
studium v cizím jazyku na UK obor všeobecné lékařství je za 330.000,- Kč za nějakou přírodovědu "jen" 190.000,- Kč.
Zdroj: http://www.cuni.cz/UK-917-version1-poplatky_na_uk_2015_2016.jpg
srpen 26, 2015 11:14
Kdepak, platit jim budeme přece úplně všechno! : Myška
Na to se prachy vždycky najdou. Ale běda, když něco potřebují české děti. To se pak pořádá sbírka, to se shánějí víčka, pořádají benefice,... Aby mne nechytl někdo za slovíčko - myslím to obecně.
srpen 26, 2015 11:17
Ale vlku, čeho se tak bojíš? : Krakonoš
Imigranti jsou přece debilní nevzdělatelný vopičky (aspoň na tomhle jste se všichni "nemultikulti" zde v minulý diskusi shodli, protože nikdo z vás tenhle názor mockrát Lenkou zvopakovanej nezpochybnil), který se vzdělávat a pracovat nechtěj, chtěj jenom dělat bordel a ssát sociální sstát.
No a protože UK jasně řekla, že "předtím musejí úspěšně projít přijímacím řízením a zkouškou z angličtiny," není se čeho vobávat. Z těch tisíců imigrantů, je-li vaše teorie správná, projdou přijímacím řízením tak dva, možná tři výjimečný jedinci, patrně s bělošskejma genama. Takže z našeho krajíčka skoro neubude. smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 11:26
Krakonoši : vlk
pokud jsi to do teď nepochopil, tak nejde "vo vopičky", ale vo o princip samotný. Tady nejde o číslo, kolik dětí nemůže studovat, protože na to nemá nebo kolik jich bude studovat "zadarmo". Tady jde o to, že pravidla platí jen pro někoho a jen někdy, jak se komu zrovna hodí. Takže jistě nebude nikomu vadit, když se začnu chovat také tak! A běda, jestli to někomu bude vadit, tak to bude rasismus a xenofobie a nedostatek tolerance. To, co se dnes děje je tak H7 na P6 a vyšší (modří vědí)
srpen 26, 2015 11:38
vlku : mia I
co se týče studia - vím, že Ti jde o princip. Ale celkově, jak píše Krakonoš, bych z toho strach neměla. To bylo humbuku kvůli výuce romštiny a protože víme jaký zájem byl ze strany cikánů , nakonec bublina splaskla. Tohle bude podobné. To bude minimum jedinců. A navíc, když tak vědci a signatáři petice zmíněné v článků nabádají ostatní, jistě místo planých slov ostatním půjdou příkladem a konkrétně těm lidem pomohou. Zrovna tak Novotný může konkrétně pomoci. To idiotům Novotný přece svěřit nemůže. Ať těch deset procent hne zadkem místo úst a jsou za nimi konkrétní činy místo plkání, když jim leží migranti tak na srdci. smilies/wink.gif
srpen 26, 2015 11:39
A ještě vlku, : Krakonoš
co se dostupnosti VŠ vzdělání tejče, za posledních 25 let narostl počet studentů (nabo absolventů) cca 3 násobně. Takže vono to zase tak smutný nebude. Jistě, najde se vobčas jedinec, kterej je z tak zoufalý, vobvykle neúplný a nezodpovědnejma dluhama postižený rodiny, že prostě na tu školu jít nemůže. Byli takoví v každejch dobách, dokonce i za toho krásnýho socialismu. Ale ten bych sem vůbec netahal, protože bysme mohli narazit na ty tisíce dětí, který na školu nemohly jít z ideologickejch důvodů, a tím bysme si mohli tu krásnou vzpomínku na dobu, kdy byl svět ještě v pořádku, trošku pokazit. smilies/smiley.gif
V každým případě já jsem si žádnýho systémovýho problému ekonomický bariéry na cestě ke vzdělání nevšiml. Všichni spolužáci mejch dětí, který kdy chtěli něco studovat, to studujou, pokud se tam dostali. Nevim ani vo jedinym, kterej by studoval, leč nemůže, protože nejsou kačky.
srpen 26, 2015 11:42
Krakonoši : vlk
prozradím Ti malé tajemství: To, že o něčem nevíš neznamená, že to neexistuje. Zkus se nad tím chvilku zamyslet, já věřím, že máš čím smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 11:46
Já jsem neřekl, : Krakonoš
že to neexistuje, ale že to nejni plošnej systémovej problém. Pokud tvrdíš vopak, dolož to nějakým argumentem. Pak bude čas na nějaký zamejšlení se nad sebou. smilies/wink.gif
srpen 26, 2015 11:52
Krakonoši, to jsi mi připomněl - měla jsem kolegyni, už je v důchodu, a ta, : Myška
když přišla řeč na to, jak komunisti zakazovali dětem z rodin pro režim nepohodlných, studovat na středních i vysokých školách, pravila, že to se nedělo, protože ona nikoho takového, kdo nemohl studovat z politických důvodů, neznala a nezná.
srpen 26, 2015 11:52
Krakonoši : vlk
Nevím, kde si žiješ ty, ale prostým pohledem na mapu s mírou nezaměstnanosti zjistíš, že jsou regiony, kde je 11-15 (Šumperk, Jeseník, Svitavy), někde (Bruntál, Karviná, Ostrava) 15 až 24% lidí bez práce a na podpoře.
Na jedno místo manuálního dělníka jsem já osobně v Bruntále (kde jsem cca před 3 lety pracoval) dostal 128 žádostí. Fakt si myslíš, že děti z těchto okresů z rodin, kde mají dvě podpory si můžou dovolit studovat nějakou vysněnou VŠ?
srpen 26, 2015 12:04
"Allah akbar" : deeres
srpen 26, 2015 12:11
A speciálně pro Petronilu: : deeres
srpen 26, 2015 12:22
marty : mia I
k tomu prvnímu obrázku - ti vypadají skutečně jako budoucí živnostníci smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif

Ale teď vážně - kurník, proč na téměř každém obrázku či reportáži (i zde v článku) je za nimi nebo po nich takový čurbes???????? Plastové láhve, papíry, beztak h..a , zápach moči.. Uklidit si po sobě je snad základní pravidlo , natož v cizí destinaci, kam se cpou. Tohle netoleruji, taková čuňata vedle sebe nechci ani náhodou a tvrdě bych je trestala za toto. Nedivím se Maďarům ani Němcům v Heidenau, že je nechtějí a oškliví si je. Pokud něco tak odpudivého po nich zůstává, tvrdě s nimi pryč.
srpen 26, 2015 12:40
Speciálně pro krátkozrakou Petronilu a další. : strejda
Cožpak vy, přívrženci té valící se pakáže, nevidíte, že je tu ve velké míře porušované právo a zákony všech zemí? My si na jedné straně hlídáme letiště, kontrolujeme pasy příchozích, a běda, má-li někdo den prošlý pas, ale po zemi se sem valí hordy potenciální IS armády maskované několika ženami s dětmi. Tady už nefungují vůbec žádná pravidla a souhlasím s pí Samkovou, že tímto už EU nadobro skončila své živoření.
Protože EU pravidla pro migranty jsou směšná a neúčinná. Kocáb, ten jen žvaní, a těch je, ale není to ani dobrý hudebník, ani politik. Ten už je dávno za zenitem. Romy absolutně nezvládl a teď se opět hvězdičkuje do migrantů. On nabádá, abychom si ty příchozí parchanty, kteří si diktují pravidla nerozhněvali, abychom jim vycházeli vstříc. Být tam s ním ve studiu, tak mu tam šoupnu jednu takovou, že by se svalil na zem, zrádce národa. A takoví zrádci s nálepkou lidumilnosti nás budou zastupovat... To tedy ne. Utečenci prostříhají plot, rozrazí kordon policistů, zahodí doklady, dovolí si neříct odkud přichází a po 40 dnech jsou opět volní a mohou si pobíhat volně po Evropě, jak se jim zlíbí. Pravidla vymysleli idioti, přizdisráči, prostě lidé, kteří už ve svých funkcích nemají dávno co dělat. Podle řečí zdejších Sasíků už i Merkelová to má spočítané. Už aby to bylo... A ti naši přicmrndálkové a loutky Bruselu jakbysmet. A Francii už by měla dávno převzít Lepenová.
srpen 26, 2015 13:14
mio: to je právě to, co zdejší sluníčkáři nechtějí slyšet : mila1
imigranti pocházejí z úplně jiného prostředí, nejsou zvyklí na to, že normální člověk po sobě uklidí a mnoho dalšího. Nejsou ani připraveni na to, že imigrant musí přijmout pravidla a zákony společnosti, která ho přijme. Oni mají svoje pravidla a časem tady vznikne v každé zemi druhá - alternativní společnost - s jejich pravidly a hodnotami a bude se snažit tu původní společnost potlačit. A to už bude pozdě - pro nás - pro Evropany
srpen 26, 2015 13:16
Oukej, vlku, : Krakonoš
uznávám, že ve výjimečně šílenejch vokresech s výjimečnou mírou nezaměstnanosti může bejt nějakej vyšší výskyt (kolik to bude - desítky případů?) skutečně talentovanejch dětí, který nejsou schopný studovat kvůli zlý situaci rodičů, ačkoli jinak ty ambice a schopnosti mají. Z hlediska celý společnosti jde vo vokrajovou záležitost a dál trvám na tom, že dostupnost vzdělání nebyla v týhle zemi nikdy větší.
srpen 26, 2015 13:28
Vlku, za socíku tu studovala spousta studentů zdarma, "vopiček a černých hub" z Kuby, Afriky, protestovali jste? : bb.
Čtyři fakulty Univerzity Karlovy nabízí uprchlíkům, kteří získají azyl a právo pobytu na území ČR, odpuštění školného v placených studijních programech v anglickém jazyce. Podmínkou přijetí je úspěšné absolvování přijímacího řízení včetně zkoušky z angličtiny a splnění dalších podmínek přijímacího řízení...škola předpokládá, že se to bude týkat přibližně deseti studentůsrpen 26, 2015 13:32
Mio, ty ses na ty živnostníky nějak upíchla :) : bb.
To je tak, když se první ptá, druhý se snaží pravdivě a komplexně odpovědět, ale tomu prvnímu o to vlastně vůbec nejde. Pak z odpovědi něco vytrhne a točí se na tom, jakože z legrace (neboť to přece doplní smajlíky, že ano:-)

Pořád zapomínáte, s chutí a rádi, že v souvislosti se zaměstnáním nebo živností mluvím a mluvila jsem jen o lidech, kteří dostanou azyl nebo jinou formu povolení k pobytu, práci. A ti v naprosté většině pracují, nevysávají zdejší sociální systém, jak se furt snažíte tvrdit, i když o tom nic nevíte.

Živnostníci mezi azylanty jsou a je jich hodně, vlastně naprostá většina, protože pro zaměstnavatele, firmy, je mnohem výhodnější řešit práce formou subdodávky na objednávku, než zaměstnaneckým poměrem.
Nepředstavujte si pod pojmem "živnostník" jen toho, kdo si otevře kavárnu, cukrárnu, holičství. Na stavbách pracuje spousta Ukrajinců, Bulharů aj. - OSVČ, tedy tzv. na živnostňák. Většinou šéfují své partě. Naši lidi jednají s nimi.
Málokterá firma si dnes dovolí pustit na stavbu, do dílny, do fabriky někoho, kdo nemá buď pracovní smlouvu, nebo objednávku a nemá standardní a platný živnostňák.
Přičemž po stavbách, dílnách a fabrikách se pohybuje těchto cizinců spousta.

Nikdo netvrdí, že z vlny uprchlíků, která se sem žene, budou samí živnostníci. Proto jsme v minulých diskuzích mluvili pořád dokola o tom, že jde o pár desítek až stovek azylantů, a takové počty jsou tu běžné už roky.
Ale vy se furt točíte na tom, co si stvoříte a vykonstruujete ve vašich hlavách a podsouváte ty konstrukce a fantasmagorie normálním lidem.
srpen 26, 2015 13:41
bb, : strejda
ty opičky, které tu studovali za socíku, jak říkáš, nikomu nevadili, protože se chovali jako lidé a přijali naši kulturu. A také jich nebylo moc. To, co sem přichází, ty tisíce, to jen diktuje podmínky a vyhrožuje. Tleskám Maďarům za slzný plyn, což je pro výstrahu okupantů docela málo.
srpen 26, 2015 13:48
Co to je za otázku? : Myška
Vlku, za socíku tu studovala spousta studentů zdarma, "vopiček a černých hub" z Kuby, Afriky, protestovali jste? : bb.
Když pominu, že většina zde diskutujících byli za socíku děti nebo teenageři, kteří se logicky takovou věcí nezabývali, tak sama víš, že v tehdejší totalitě by jakékoliv protesty byly zbytečné. Teď budou zřejmě taky, což je velice smutné, ale aspoň se zatím dá vyjádřit svobodně názor.
srpen 26, 2015 13:50
krakonoši : marty
co se týče finančního zajištění studentů na VŠ studiích je celorepublikově propastej rozdíl mezi studentama z větších měst a vesnic. Na vesnicích se práce sežene těžko, ve městech je to přeci jen lepší. Ale rozhodně to neni okrajová záležitost. To že školy přijímaji téměř všechny zájemce o studium je věc další. Nyní se ale bavíme o náročnosti to utáhnout v rodině a jak vidno dle počtu studujících, hodně rodin se raději uskrovní, aby umožnili dětem získat vzdělání. Určitě to ale není tak, že většina řekne "Máme nějak hodně peněz, tak si jdi studovat".

srpen 26, 2015 13:52
Vlku, jo, a jak píše Krakonoš, : bb.
i já vnímám, že je dostupnost vzdělání pro ty, kdo chtějí, daleko, nesrovnatelně větší, než před 25 lety.

Jako obvykle, doložím příkladem :-) já chtěla po maturitě jedině a jen na fildu a jedině a jen na překladatelství a tlumočnictví. Zkoušky jsem udělala, přijata nebyla. Rodiče to věděli předem, ředitel i zástupce ředitele školy jim to avizovali, byl problém už s tím, aby mi škola dala doporučení na přihlášku, samozřejmě v tom byla tátova politická minulost. Nakonec doporučení dali, protože jsem měla za sebou hodně soutěží, olympiád a nevím čeho a nejen v anličtině a češtině, taky v ruštině. Stejně mě nevzali. Tím to pro končilo.
Přihlášku jsme mohli dát jen jednu, na jednu vysokou. Kdybychom mohli aspoň dvě, vzala bych náhradní možnost, kterou jsem měla jistou, pajďák, tam jsem měla přijetí předem avizované jako jisté, bez přijímaček.
No, vzdělání jsem si formálně doplnila po sametu, a díky sametu mě život stočil jinam, ale to jsem tehdy nevěděla, takže mě to tehdy dost vzalo. Tak, že jsem se fofrem přeorientovala na úplně jiné životní hodnoty, než vzdělání. Ta chuť studovat se vrátila až ve svobodnější zemi.

Moje děti, díkybohu, takhle omezené nejsou. Za studium na vysoké se zatím školné neplatí, čili má pravdu Krakonoš, je pořád zdarma . Jistěže pobyt na vysoké stojí dost, jak tu někdo výš zmínil, kolik stálo studium v Praze, tak o tom něco vím, syn si vybral obor na pražské UK, měsíčně to spolklo 10 tisíc a to skutečně žil jak chudej študent, ale víc nedostal, takže aby měl na zábavu a lepší oblečení, musel pracovat.

No a teď už má práci takovou, že si platí kompletně živobytí v Praze, včetně pronájmu pidibytu, od nás nic nepotřebuje, že mu přilepšíme, je jen naše dobrá vůle.

Totéž dcera, při práci třetí vysokou, medicína na UK, obor rozšiřující a doplňující vzdělání získané v předchozím studiu. naštěstí v rámci kombinovaného studia a podruhé naštěstí má v práci plnou podporu.
A opět, od nás nic nepotřebuje, bydlí u nás,ale přispívá do domácího rozpočtu, takže co občas dostane, je jen dárek, ne nutnost.

Takových příkladů bych našla mraky. Když ta děcka opravdu chcou, jde leccos.
srpen 26, 2015 13:52
bb : kolemjdoucí
mluvili pořád dokola o tom, že jde o pár desítek až stovek azylantů
bíbí, při vší úctě, o těhle opravdu nemluvíme. Mluvíme o těch zbývajících 399 900.
srpen 26, 2015 13:53
Myško, nenapadlo mě, že se chytneš i řečnického obratu "neřešme to", ale pro mě za mě, zjišťuj třeba, jaké mají fusekle : bb.
smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 13:54
bb slyšela jsi někdy pojem Švarc systém? : vlk
pokud ne, tak věř tomu, že kontroly tohoto způsobu zaměstnávání jsou u firem na denním pořádku. A flastry hodně velké! Takže buď jsi mimo mísu nebo záměrně mateš. Mít ve firmě "IČAře" je o hubu. Neříkám, že se to neděje, ale kontrol jsem zažil už více než dost.

Pokud se tedy máme bavit a argumentovat přesně. Kolik takových azylantů pracuje v Německu jako živnostník a kolik jich "jen" pobírá sociální dávky?
srpen 26, 2015 13:56
no ale tady se snad nebavíme o tom, kolik stojí studium, ale kolik stojí pobyt na vysoké škole - ubytování, jídlo, : mila1
oblečení atd.atd. Tohle našim dětem platíme my rodiče, ale kdo to bude platit imigrantům? Nebo to bude tak, že je ve studiu na vysokých školách budeme podporovat ještě stipendiemi, jak navrhuje Dienstbier pro Romy?
srpen 26, 2015 13:58
Kolemjdoucí, jo, ale těch 400 tisíc, kterým azyl nedáme, musíme rozumným, lidským způsobem vrátit, odkud přišli, : bb.
to říkáme furt dokola :-)

pomoct ano, těm, kdo to skutečně potřebují, tj. těm, kterým nakonec poskytneme azyl, což musí být NEekonomičtí uprchlíci, a ty ostatní vrátit, pokud už tu jsou, nebo je sem nevpouštět, resp. zajistit, aby zjistili (co nejdřív), že není v jejich zájmu zaplatit za to, aby sem připluli.

Vždyť my nic jiného neříkáme, už celé léto smilies/smiley.gif
to studium bez školného, a jiná pomoc, se týká azylantů, a těch tu jsou ročně stovky, a jak jsem psala už předtím v diskuzích, to je množství, které v pohodě zvládneme a já doufám, že to tak zůstane (na těch číslech do dejme tomu cca 1500 ročně).

Ono taky nutno říct, že zdaleka ne všichni s azylem a jiným povolením k pobytu tu zůstanou nadosmrti.
srpen 26, 2015 13:59
bibí : mia I
na jednu moji větu zase elaborát?? smilies/cheesy.gif Co kdybys někdy taky reagovala na celý příspěvek?? třeba jak se Ti líbí ten mnou zmiňovaný čurbes? nebo jestli třeba ti, jimž na uprchlících záleží půjdou v první linii příkladem a zaměstnají je, pomohou jim ve vzdělávání, budou je učit náš jazyk??

Pokud ne, ať si strčí svá moudra do zadnice , nikoho to nezajímá. Fešák Novotný v Mikinovo příspěvku říká, že devadesát procent lidí uvažují jako idioti. Tak já říkám, ať těch deset procent inteligentních vezme např. igelitové pytle a jde po nich ty odpadky uklízet, ať je učí jazyk atd.. když jim tak na jejich blahu záleží. V opačném případě ať drží hubu (taky by po ní mohli dostat). Ty úvahy a plané slinty co by se mělo , jak by kdo měl uvažovat, ty mi zajímají jak loňskej kalendář.
srpen 26, 2015 14:01
Myško, strejdo, nejde o to, že nešlo protestovat, jde o to, jaký to, že tu byli a někteří zůstali, má dopad na vaše životy :) : bb.
přežili jste to, aniž byste museli změnit svoje životy, máte pocit, že jste si museli nějak víc utrhnout od úst, obrazně řečeno, nebo že vaše děti mohly studovat, nebýt těchto lidí?

jinak, strejdo, o chování studentů z Libanonu a pracovníků z Kuby se vyprávěly taky legendy... Ostatně, moje kamarádka s Libanoncem chodila, její rodiče, lékaři, z toho byli na mrtvici :-)
srpen 26, 2015 14:02
Živnostníci - takhle to myslíš bb - protože firmy nechtějí zaměstnávat lidi v klasickém pracovním poměru, : Myška
protože by se jich jak je nebudou potřebovat, nemohly snadno zbavit, musely by za ně platit zákonné úrazové pojištění, musely by platit odvody na SP a ZP, tak je jednodušší v podstatě donutit každou "lopatu", aby si udělala živnostňák, když chce práci.

Nikdo netvrdí, že z vlny uprchlíků, která se sem žene, budou samí živnostníci. Proto jsme v minulých diskuzích mluvili pořád dokola o tom, že jde o pár desítek až stovek azylantů, a takové počty jsou tu běžné už roky.
Ale vy se furt točíte na tom, co si stvoříte a vykonstruujete ve vašich hlavách a podsouváte ty konstrukce a fantasmagorie normálním lidem.

O tom, že jde o pár desítek až stovek, jsi psala jen ty, bb. Není to pravda. Naše vláda se zavázala přijmout letos 1500, ale to je počet nad to obvykle přijímané množství. Těch azylantů, tedy těch, co žádají nebo budou žádat o azyl je mnohem víc, než běžně ročně žádalo. Máme štěstí, že ZATÍM nejsme jejich cílovou zemí. Toto nejsou žádné fantasmagorie. Stačí se dívat, číst, poslouchat.
srpen 26, 2015 14:03
Krakonoši : vlk
Když jsem studoval já, tak kolej stála 80,- (dvoják s balkónem) a stravenka 2,60, průměrný plat byl 3000,-. V přepočtu na dnešní průměrný plat (ignoruji Prahu s jejími 32.000) který je cca 23.000,-. Násobek je to 7,7. Takže ubytování by mělo stát 616,- a oběd 20 vočí! Zlatý voči Krakonoši!
Ne, že by se mi po té době stýskalo, ale nějak furt nevidím tu lepší dostupnost vzdělání. Že je více vysokých škol? Nebo že na soukromé vysoké zaplatím 30.000 za semestr?
Kde dělám chybu? Otevři prosím voči slepému smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 14:08
speciálně pro strejdu, ale i další, : Petronila
fascinuje mě to, co tu už padlo - jak jste schopni z tvrzení A hbitě odvodit tvrzení B a proti tomu se vymezit s razancí hodnou lepších cílů. Má to ovšem jeden háček - tvrzení B se vylíhlo pouze ve vaší hlavě.

Já jsem řekla, že by mi vůbec nevadilo, kdyby bylo AZYLANTUM, tj. lidem, kteří projdou nějakým azylovým řízením a bude jim udělen azyl, umožněno bezplatně studium na univerzitě. Kolik takových lidí asi bude, deset, dvacet, sto? Fakt díra do státního rozpočtu.

Ty sis z toho odvodil, že fandím proudům uprchlíků, kteří se snaží do země dostat nelegálně a třeba násilím. Gratuluji k takové logice, ale bohužel je úplně vedle, jak praví české přísloví "pláčeš dobře, ale na špatném hrobě".

Ale holt někdo si asi potřebuje vymyslet nepřítele, pojmenovat ho "sluníčkář" a házet na něj všechny svoje vlastní fantasmagorie.
srpen 26, 2015 14:08
Myško, jistěže to myslím tak, že prostě budou pracovat a je jedno, zda na živnosťák nebo na pracovní smlouvu, : bb.
když mluvíme o tom, že se tu budou válet a vyjídat sociální systém.

A ano, samozřejmě, že pro firmy je to výhodnější, naše české zákony tomu bohužel nahrávají, zákoník práce neumožňuje pružně reagovat na nabídku a poptávku.
Takže si každý zaměstnavatel sakra rozmyslí, aby zaměstnal na pracovní smlouvu, protože co to znamená:
-kromě čisté výplaty zaměstnanci, např. 15 tisíc, zaplatí zaměstnavel dalších 25 000 eráru (daň, sociální a zdravotní pojištění)
-mzda se musí vyplácet bez ohledu na to, jestli je nebo není práce, stejně tak odvody z mezd, a pokud se nezaplatí, platí se navíc penále, případně hrozí postihy, exekuce, pokuty - bez ohledu na to, jestli zaměstnavatel má nebo nemá práci
-propustit zaměstnance v podstatě nelze, jen tzv. když je navíc, tzn., dát mu 3 měsíce výpovědní lhůtu PLUS 3 měsíce odstupné, takže 6 platů včetně odvodů eráru - tzn. např. 6x15 tisíc čistého pro zaměstnance plus 6x 25000 státu, celkem to firmu stojí 240-250 tisíc - pokud potřebuje pustit 3 lidi, je to třičtvrtě milionu, a 750 0000 ve chvíli, kdy nemá práci, zakázky, nebo jí odběratel nezaplatí za provedenou práci, může opět malou firmičku zlikvidovat (a taky zlikvidovalo a ne jednu)
-z jiných důvodů, pokud se nedopustí trestného činu, v podstatě nelze zaměstnance propustit (pokud nemá smlouvu na dobu určitou, ale i pro tu platí výpovědní lhůty a odstupné, pokud by bylo třeba propustit zaměstnance dřív)
-když zaměstnanec omarodí, zaplatí mu po 3 dnech 14 dnů včetně víkendu
musí za něj sehnat a zaplatit náhradu, nebo tu práci udělat sám
-když se zaměstnanec vymarodí a další měsíc znovu omarodí, protože prostě je tak nemocný, nebo proto, že je to nemakačenko, opět mu platí 2 týdny nemocenskou plus jeho náhradníka - firma, která má 3-4 zaměstnanec, může na tomhle taky skončit, zlikviduje ji to

K tomu povinné zajištění prohlídek vstupních, preventivních, výstupních, zajištění školení, ochranných pomůcek.. Tohle si můžou dovolit montovny s mateřskou firmou v zahraničí, se stabilním základem a odbytem, a giganti, co mají předplacené státní zakázky, běžný český zaměstnavatel, který řeší, jak přežít a udržet se, si drží základnu stálých spolehlivých lidí a výkyvy v poptávce řeší externě. Rozumně a logicky.

srpen 26, 2015 14:18
bb - zahraniční studenti z rozvojových zemí za socáče : Myška
Ty víš, kdo jejich pobyt a studium platil?
Ty víš, kolik jich bylo a kolik jich zde po ukončení studia zůstalo?

A jinak jsem ti už odpověděla ve 13:50.
srpen 26, 2015 14:21
už to trochu chápu : vlk
na VŠ se dnes dostane každý, je to logické, škola dostává státní příspěvek na studenta přijatého. To, kolik stojí pobyt na VŠ se tu neřeší!! Já su ale trdlo smilies/grin.gif
Mimochodem, kolik stálo dostat se za socíku na medecínu, pamatuje to někdo?
srpen 26, 2015 14:21
Mio, ano, elaborát, to víš, furt soudím podle sebe - kdo se ptá, chce mít vysvětleno, chce odpověď, ne jen jízlivě rejpat :-) : bb.
pokud jde o čurbes - jasně, není co dodat.

Nějak ale nevidím, že by ti, co tu dostali azyl a žijí tu, pracují tu, dělali větší čurbes než my, až na výjimky, které lze asi přirovnat k těm "českým" nepřizpůsobivým.

Že udělá čurbes vlna lidí, co se sem připlaví z Afriky na lodi bez vybavení, bez zázemí, s přesvědčením, že se tu o ně bohatá Evropa pěkně postará, se dalo bohužel předpokládat.

Viděla jsi někdy, jak to vypadá na organizačně hůře zvládnutých festivalech, open air akcích, tábořištích a kempech, na ulicích po průvodech nebo manifestacích apod.? co teprve v tomto případě.

srpen 26, 2015 14:22
Petronilo, pokud je to tak, jak píšeš, : strejda
pak se velmi omlouvám za to, co jsem Ti kdy přisoudil. Vzniklo to čistě z psaného nedorozumění a z naštvání. Já vidím na jedné straně to velké bezpráví, ignorování zákonů z jejich strany, z naší promíjení přestupků a ničení majetku, prostě to, co se tu i jinde odehrává, jak jim těmi výhodami lezou do zadku v Německu, v Holandii, v Dánsku, ve Švédsku a na druhé straně ty tzv. lidumily, kvůli kterým může ta slavná Evropa také jednou skončit.
srpen 26, 2015 14:25
vlku, mít ve firmě ičaře je o hubu, proto je nesmíš mít ve firmě :) : bb.
ale musíš si je objednat standardní objednávkou a oni musí na základě té objednávky provést práci, svými pracovními prostředky, a tu práci firmě pak vyfakturují.

Stejně, jako když ti několikrát do roka někdo servisuje síť, například. Málokterá firma si platí svého ajťáka, že.
Stejně tak stavební firma nezaměstnává xx elektrikářů, instalatérů, sádrokartonářů, ale objednává si je na jednotlivé zakázy, že.
srpen 26, 2015 14:27
bb já ti rozumím : vlk
dříve se tomu říkalo Švarc, dnes zmrdispíkem "outsourcing". Nicméně to nic nemění na tom, že pokud finančák najde u tvého soustruhu ve firmě ičaře (protože ho potřebuješ jen nárazově) tak smolík pacholík a už se vezeš...
srpen 26, 2015 14:31
Myško, studenti z rozvoje za socíku, : bb.
http://www.rozvojovka.cz/zahranicni-rozvojova-spoluprace-cr

Další významnou formou rozvojové pomoci bylo poskytování stipendií ke studiu na českých a slovenských vysokých školách (ročně se jednalo přibližně o 500 stipendií, v 80. letech pak o 850 stipendijních míst ročně). Celkem do počátku 90. let vystudovalo na československých vysokých školách na dvacet tisíc stipendistů. Od roku 1961 jejich studium organizačně zajišťovala takzvaná Univerzita 17. listopadu.

Celkově bylo na bezplatnou pomoc počátkem 80. let vynakládáno přibližně 200 milionů Kčs ročně, dalších více než 700 milionů Kčs bylo poskytováno ve formě přirážek k cenám dovážených surovin, zvláště pak kubánského cukru.

srpen 26, 2015 14:32
jdu zase pracovat, děťátka, : bb.
dočtu později
srpen 26, 2015 14:33
bibí : mia I
ad elaborát - já se Tě ale vůbec neptala, já reagovala na marty smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif to Ty jsi sama od sebe napsala zase únavně dlouhý komentář.

Po těch festivalech , ano bordel bývá, čekala jsem takovou námitku. Taky ale mnohdy po sobě buď účastníci technoparty uklidí viz. ukázky pytlů plných odpadu nebo zaplatí nájem majiteli a je už věcí toho, kdo jim louku pronajal, aby uklidil. Samostatná kapitola je Chánov nebo Matiční v Ustí, tam se holt platí a uklízí za státní peníze .

Navíc je rozdíl, když si dělá bordel krajan a když ho dělá svoloč, která se (jak vidno z obrázků v článku, na který dala marty odkaz) - drze prořezává žiletkovým plotem. Odpudivá stvoření.
srpen 26, 2015 14:33
vlku, proto u mého soustruhu ičaře nenajdou, : bb.
neboj
srpen 26, 2015 14:33
a když už tomu říkáš zmrdispík, tak bys nám zatím mohl povyprávět, : bb.
kolik desítek zaměstnanců zaměstnáváš a platíš za něj všechno to, co jsem vypsala výše

Jistě nepatříš jen k těm, co remcají a kritizují a rejpají, aniž by sami byli schopni vybudovat firmu a uživit několik desítek lidí.
Že nejsi zmrdispíkr?
srpen 26, 2015 14:36
vlku, votevřu voči slepýmu velmi rád: : Krakonoš
dnes je zhruba 3 - 4 x víc absolventů VŠ než za socíku. Kontrolní votázka - kdy bylo vzdělání dostupnější? Ano, dnes je vzdělání dražší. Ovšem je mnohem víc možností, jak ho financovat. Zároveň je mnohem víc lidí vochotnejch se pro vzdělání svýho dítěte uskrovnit, protože význam vzdělání stoupl (zatímco jeho kvalita bohužel klesá, ale to je jiná povídka). V každý rodině je to vo nastavení proirit, někde se hulí a chlastá, jezdí se každej rok do Chorvatska a pak třeba nejni na VŠ pro dítě, jinde to maj jinak a ještě jinde maj na vobojí, protože berou víc než průměr.
Nyní se ale bavíme o náročnosti to utáhnout v rodině a jak vidno dle počtu studujících, hodně rodin se raději uskrovní, aby umožnili dětem získat vzdělání.

To je velmi pozitivní trend. A koneckonců se tohle dělo i za socíku - VŠ studium bylo pro rodinu ekonomickou zátěží vždycky a už na konci socíku jsem měl spolužáky, který byli na VŠ výhradně za svý (brigády), protože rodiče na to neměli / nebyli vochotný platit (právní vědomí ještě nebylo na tý úrovni jako dnes, a tak spolužáci nezažalovali svoje rodiče vo výživný, ale hrdě chodili na noční do pekárny smilies/wink.gif ). Na vesnicích se práce shání těžko. A stejně těžko se na vesnici sháněj pracovitý lidi, vochotný makat, psal jsem nedávno. Tak jestli nebude taky trochu problém v těch "nezaměstnanejch", žejo, ale to je vodvěký téma diskusí na Kudle.
srpen 26, 2015 14:36
Co mě mystifikuješ, bb? : Myška
Jakou daň?
Aby zaměstnanec dostal 15155,-- čistého, musí mít 19000,-- hrubého. V tom případě činí celkový náklad na zaměstnance 25460,-- (hrubý příjem zde se rovnající hrubé mzdě, plus ZP za zaměstnavatele 1710,-- plus SP za zaměstnavatele 4750,--). To je všechno, co firma za zaměstnance platí. Pak ještě čtvrtletně zákonné úrazové pojištění, což je oproti tomuto náladu pakatel.
Odváděná daň je 15% a odvádí se z hrubé mzdy zaměstnance navýšeného o ZP a SP za zaměstnavatele. Od vypočtené daně se odečte sleva na dani na zaměstnance 2070,--. (ještě pak případná sleva na děti či daňový bonus, ale tím se zabývat nebudeme)
srpen 26, 2015 14:46
bb, proč záměrně mateš čtenáře? když zaměstnanec omarodí, tak je první tři pracovní dny doma zcela zdarma. : Myška
Firma mu platí náhradu mzdy za 4. - 14. den nemoci, ale jen za jeho pracovní dny. Ne za kalendářní, takže soboty a neděle dostane proplacené jen pokud měl v tu dobu plánovanou směnu. Od 15. dne platí nemocenskou ČSSZ.
srpen 26, 2015 14:51
aha : vlk
takže k přijetí dnes už není potřeba mít dobrý kádrový profil, ale "pouze" chechtáky a osvícené rodiče. No k přijetí je potřeba fakt málo, ale k udržení a vystudování už je to podstatně horší. S těma brigádama to dnes taky není žádná hitparáda. Chodili jsme na vagóny nebo do drůbežáren, dnes ani ťuk. Dcera kopírovala můj pobyt na VŠ včetně pokoje na kolejích.
Jsem rád, že jsi uznal, že vzdělání je dražší. Tu dostupnost už si tedy každý vyhodnotí po svém. Já jsem si za prázdniny vydělal cca 1500 až 2000,- Kčs. To byla gáže na skoro celý semestr. Vydělá si dnes za prázdniny student 50 - 60.000,- ? No, nevim, nevím.
srpen 26, 2015 14:53
Krakonoši : mia I
dovolím si OBECNĚ malou poznámku - k tomu shánění pracovitých dělníků. Sám jsi tu nedávno psal, že takový léčitel si může říct 500 Kč na hodinu a je to cena lidová.

Ze zkušenosti mohu říct, že právě lidé, kteří sami mají sazbu třeba 500, 800 kč na hodinu nejsou ochotni druhým zaplatit. Čili svoji práci si umí náležitě ocenit, ale druhé ocenit neumí. To se pak na venkově velice často rozkřikne a takový člověk si neškrtne, nesežene řemeslníka. Nám tu nedávno dělal klempíř opravu střechy po vichřici /výšková práce/ a říkal, že k určitým typům lidí nejde. Raději ty peníze z principu oželí.

Na druhé straně ten samý člověk staré babce udělá práci třeba hluboko pod cenou. Prostě vychcanost se netoleruje. Zrovna tak říkal kdysi syn jako učeň u soukromníka, že stará babka kolikrát udělá oběd, pivo, dá spropitné zatímco ten kdo má prachy, vysází všechno do haléře. Na tohle jsou prostě lidé citliví.

srpen 26, 2015 15:12
mio, : Petronila
co je proboha špatnýho na tom, že mi někdo zaplatí POUZE dohodnutou cenu a ne víc, a neuvaří mi oběd?

Povinné vaření obědů řemeslníkům je relikt socíku a jsem moc ráda, že už je to pryč. Kamarád řemeslník říkal, že si u klientů zásadně nic nedává, a i moje zkušenost je, že jdou do hospody.

Stejně tak jako nechápu, jak někdo může uvažovat stylem "tento zákazník je bohatej, takže když jsme se dohodli na ceně 10 000 Kč a on mi dá přesně 10 000, tak je vychcanej hajzl, protože si mohl dovolit mi dát víc".

Pokud by se cukal a nechtěl zaplatit vůbec, tak to by samozřejmě bylo jiný kafe, ale Tys psala, že "vysází všechno do haléře", a to jsem pochopila tak, že nezůstane nic dlužen.
srpen 26, 2015 15:36
vlku, to bude nějaká dezinformace - : Myška
kterej Moravák by chtěl azyl v Práglu?? smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 15:39
V podstatě souhlas s Petronilou - s řemeslníkem se dohodnu na ceně a tu taky za odvedenou práci zaplatím. : Myška
Součástí není oběd, sváča, kafe ani pivko automaticky. Ale na druhou stranu, když někdo dělá u mě doma, já vařím, tak mu dám taky najíst a nenechám ho, aby se díval jak obědváme nebo ho nenechám jet do restaurace. Stejně jako nabídnu pití, kafe, buchtu... Jde o to, co a kde ten řemeslník pro mě dělá.
srpen 26, 2015 15:46
Myško, máš pravdu, spletla jsem to, ovšem ne záměrně, aby zaměstnanec dostal 15 000, stojí to firmu 25000 celkem, ne jen odvody : bb.
byl to omyl, nikoli záměr, zajímalo by mě, kdo tě naučil vidět ve všem pokus tě balamutit

nemocenská ano, zaměstnavatel od roku 2014 platí jen pracovní dny v prvních 14 dnech nemoci, od 4.dne, ovšem náhradu mzdy, ne nemocenské dávky, jinak podstata všeho, co jsem psala, je stejná - při takových podmínkách se nejenže nevyplácí zaměstnávat lidi, ono je to přímo, abych parafrázovala Vlka, o hubu

a to nemluvím o tom, co takový zaměstnanec dokáže občas vyvést, z naší praxe:
převrátil na střechu zánovní auto, auto na šrot, samozřejmě havarijní pojistka nepokryla všechnu škodu, a rozdíl mezi plněním a cenou za další auto byl značný
díkybohu to přežil jen s lehčím zraněním, ale bylo to pochopitelně v pracovní době, takže jeho zlomená ruka byl pracovní úraz


navíc v roce 2011 nebo 2012, už nevím přesně, ale bylo to v době, kdy se platila náhrada mzdy v nemoci prvních 21 dnů, což platilo ještě před rokem a půl, tuším
srpen 26, 2015 15:47
... : marty
srpen 26, 2015 15:50
Mio, pokud ti komentáře připadají úmorně dlouhé, pak mám jednu dobrou a krátkou radu - nečti je :) : bb.
Já rozlišuji komentáře podle obsahu, jsou lidi, co třemi větami sdělí tolik blbosti a lidi, jejichž dlouhé texty mají hlavu a patu, dávají smysl.

Únavní jsou lidi, co si stojí na kabelech a neuhnou ani o píď, s těmi je diskuze složitá, protože nic nepřijmou, všechno odmítají a o diskuzi vlastně nestojí, protože oni prostě "vědí svoje".
srpen 26, 2015 15:50
jo, Myško, a tu daň zaplatí taky firma, on dostane svých 15 čistého, a firma zaplatí daň, ne že ne, tady máš příklad: : bb.
kopíruju z tabulek, tak snad to sem nevleze nějak nesrozumitelně...

HRUBÁ MZDA19 000,00
sociální zaměstnanec6,5%z hrubé m.1 235,00
zdravotnízaměstnanec4,5%z hrubé m.855,00
sociální zaměstnavatel25,0%z hrubé m.4 750,00
zdravotnízaměstnavatel9,0%z hrubé m.1 710,00
Zdanitelná mzda (hrubá 34%)25 460,00
zaokrouhleno25 500,00

daň 3 825,00
sleva na dani 2 070,00
daň po slevě1 755,00
ČISTÁ MZDA15 155,00

Zaměstnavatel celkem nákladyčistá mzda SP ZP daň 25 460,00

Pokud to chceš stavět tak, že "daň zaplatí zaměstnanec ze své mzdy", pak OK, ale musíš tedy říct, že dostal OD ZAMĚSTNAVATELE (v tomto případě) 15155 1755= 16 910, a Z TOHO zaplatil 1755 daň, takže mu zbylo čistého 15 155.

srpen 26, 2015 15:55
bb, nepsala jsem, že od 4. do 14. dne platí firma nemocenskou, ale náhradu mzdy a to pouze za pracovní dny. : Myška
Nemocenské dávky platí od 15. dne ČSSZ, viz.
Firma mu platí náhradu mzdy za 4. - 14. den nemoci, ale jen za jeho pracovní dny. Ne za kalendářní, takže soboty a neděle dostane proplacené jen pokud měl v tu dobu plánovanou směnu. Od 15. dne platí nemocenskou ČSSZ.

srpen 26, 2015 15:57
bb - : Myška
...zajímalo by mě, kdo tě naučil vidět ve všem pokus tě balamutit.
Přece ty... vypadá to až moc účelově, ta chyba.
srpen 26, 2015 15:59
stejně tak, pokud bys chtěla říct, že zaměstnanec "si platí" sociální a zdravotní pojištění, pak tedy dostal 19000 od zaměstnavatele, : bb.
a z této mzdy si platí sociální, zdravotní a daň

a k tomu navíc odvede zaměstnavatel 6 460 eráru
srpen 26, 2015 15:59
Daň z příjmu sice odvede zaměstnavatel za všechny své zaměstnance, ale náklady zaměstnavatele nejsou vyšší než 25460,-- : Myška
Kdyby zaměstnanec neplatil daň, tedy kdyby ji platil zaměstnavatel, tak by jeho čistá mzda činila těch 16910,--. Ale protože daň z příjmu platí zaměstnanec, dostane čistou mzdu 15155,--.
Zaměstnanec dostal od zaměstnavatele 19000,-- hrubou mzdu. Z té zaměstnanec zaplatil SP 1235,-- a ZP 855,-- odvody za zaměstnance, a daň z příjmu 1755,--, a čistá mzda činila 15155,--. Náklady zaměstnavatele činily 19000,-- hrubá mzda zaměstnance, SP 4750,-- a ZP 1710,-- odvody za zaměstnavatele, celkové náklady na zaměstnance byly 25460,--.

Zajímá mne, jak bys to chtěla stavět ty?
srpen 26, 2015 16:12
bibí : mia I
tak, tak, o diskusi s Tebou na téma uprchlíci fakt nestojím, vybírám si s kým už na toto téma debatuji. Jen ze slušnosti, jsem Ti po zvážení odpověděla na Tvůj spontánní dlouhý příspěvek. Děkuji stačilo, dál nechci.
srpen 26, 2015 16:17
Myško, neber se tak vážně :) : bb.
málokdy tu napíšu omyl a pokud, tak uznám, vysvětlím, jako se stalo i teď

o tebe opravdu nejde, myško


srpen 26, 2015 16:23
Petronilo : mia I
nic špatného na tom samozřejmě není. Opravdu už není nutnost vařit. Jen konstatuji realitu. Prostě někdo toho řemeslníka umí ocenit a pak nemá problém ho sehnat smilies/wink.gif

Zajímavé je, že ses nepozastavila nad tím, že se některým starým lidem udělá práce v podstatě jako charita , protože jinak by si ji nemohli dovolit objednat. smilies/wink.gif smilies/wink.gif

Já říkám, sděluji, že to takhle funguje a fungovat bude. Nípat se v tom nemám potřebu.
srpen 26, 2015 16:24
mio, ok, to je asi rozumný přístup, : bb.
když tvá přirozenost velí nepřipustit, že na tom, co píše druhý, něco je.

srpen 26, 2015 16:25
mio, : Krakonoš
nevím, kdes přišla zrovna na řemeslníky, já měl na mysli skutečnost, že např. zemědělský družstvo nemůže sehnat ani za velmi nadprůměrný platy do výroby český zaměstnance. Protože ke kravám se musí vstávat a kupodivu žerou, se*ou adojej i v neděli. smilies/wink.gif
srpen 26, 2015 16:27
Myško, ale já jsem nepsala, že náklady zaměstnavatele jsou vyšší než 25 460, čti pozorněji : bb.
psala jsem, že aby zaměstnanec dostal 15 tisíc čistého, zaměstnavatele to stojí 25 000

a tak to je, viz výpočet výše, ať budeš šachovat s čísly jak chceš, pořád zůstane čistá mzda, kterou dostane pracovník, 15 000, a zaměstnavatele náklady 25 000 (cca, na stovky)
srpen 26, 2015 16:28
Krakonoši : mia I
tak to se divím, tady se už perou i o tahle pracovní místa v družstvu a čeká se kdo půjde do důchodu. Jenže družstvo kvůli letošnímu suchu dobytek prodává pod cenou, neb nemá krmení na zimu, takže stavy zvířat jdou dolů.
srpen 26, 2015 16:31
kdežto když zaplatí ne zaměstnance, ale subdodavatele, : bb.
ušetří minimálně ty odvody za zaměstnavatele, většinou víc, ale hlavně, pokud nemá práci 12 měsíců v roce, ale např. jen 10, neplatí ho za sezení doma

já naprosto chápu, že zaměstnanci hledají jistotu, ale když tady zaměstnavatel nese všechny náklady a všechna rizika, pokud nemá odbyt, nesežene zakázku nebo mu odběratel nezaplatí vůbec, nebo včas, a dokonce i když zaměstnanec nemůže pracovat, protože onemocněl, nebo otěhotněl, pak prostě firmy víc stálých zaměstnanců nenaberou
srpen 26, 2015 16:33
bb a tohle napsal kdo? : Myška
jo, Myško, a tu daň zaplatí taky firma, on dostane svých 15 čistého, a firma zaplatí daň, ne že ne,
Asi zase nějaká nepřesnost, že... Daň zaplatí zaměstnanec, ale na FÚ ji převede firma za všechny zaměstnance naráz ze svého účtu, aby tak nemusel činit jeden každý zaměstnanec.

JÁ nepotřebuju šachovat s čísly, od začátku vím, o čem mluvím, tedy píšu.
srpen 26, 2015 16:34
Ale já přece vím, že nejde o mě,bb... : Myška
Myško, neber se tak vážně smilies/smiley.gif : bb.
málokdy tu napíšu omyl a pokud, tak uznám, vysvětlím, jako se stalo i teď

o tebe opravdu nejde, myško


Ale o to, aby zde nebyly uváděny nesmysly. Protože pak by si někdo mohl myslet, že při patnáctitisícové čisté mzdě je náklad firmy na zaměstnance 15000 plus 25000, což je 40000...
srpen 26, 2015 16:38
Krakonoši, a kolik činí : Myška
ty nadprůměrný platy?
srpen 26, 2015 16:40
Petronilo, k obědům pro řemeslníky, : bb.
v tom má pravdu Mia, lidi jsou lidi, řemeslník nevyžaduje obídek kafíčko, hlavně ti mladší určitě ne, ale pokud jsem doma a nabídnu mu čerstvě usmažený řízek, pivo nebo kafe a koláč, pamatuje si to jako laskavost. Nic víc, prostě laskavost.
A pak se mi stane, že v únoru v sobotu navečer odejde součástka ve studni a neteče voda, a on v neděli ráno nakluše a v mrazu se s tím čtyři hodiny dělá, než to nahodí, "přece vás nenechám bez vody". Nemusel by, ale udělá to a neúčtuje žádný víkendový nebo expresní nebo kdovíjaký příplatek.
Já pak prostě beru za samozřejmé, že mu pak nabídnu teplý oběd a ohřátí a usušení. On to tedy odmítl, že má oběd doma, ale - prostě si tu laskavost pamatuje.
Peníze dávám zaokrouhleně, když jsem spokojená a cena není přemrštěná, zaokrouhluju na stovky až pětistovky, podle celkové částky.

srpen 26, 2015 16:43
Myško,nerozumíš, tak ještě jednou: : bb.
bb a tohle napsal kdo? : Myška
jo, Myško, a tu daň zaplatí taky firma, on dostane svých 15 čistého, a firma zaplatí daň, ne že ne,


ano, to jsem napsala já, protože to tak je, viz:

Pokud to chceš stavět tak, že "daň zaplatí zaměstnanec ze své mzdy", pak OK, ale musíš tedy říct, že dostal OD ZAMĚSTNAVATELE (v tomto případě) 15155 1755= 16 910, a Z TOHO zaplatil 1755 daň, takže mu zbylo čistého 15 155.


v příkladu výše uvedeném, kde zaměstnanec dostal 15 155 čistého,
aby zaměstnanec dostal těch 15 tisíc čistého, musí zaměstnavatel zaplatit: 8 550 sociální a zdravotní pojištění a 1755 daň = celkem 10 305 do erární pokladny


nevím, jak jasněji ještě napsat, že zaměstnanec dostal 15 155 čistého a zaměstnavatele to stálo dalších 10 tisíc navíc, nebo že zaměstnanecl dostal skoro 17 000 čistého a zaměstnavatele to stálo dalších 8 000 navíc
Pořád jsou to celkové náklady zaměstnavatele 25 000. Ať to přehodíš zprava nebo zleva.
srpen 26, 2015 16:52
bb : Nona
s tou mzdou 15.000 to vysvětluješ dobře, já tomu rozumím.... zaměstnanec si domů odnese 15.000, ale ve skutečnosti jsou mzdové náklady na něho 25.000....
srpen 26, 2015 16:55
jo ták, Myško, ty se ještě točíš na tom omylu s odvody, co jsme objasnily před několika hodinami, tak to jo :) : bb.
no tak to se pak nesejdeme, já už byla u daní a u toho, že aby zaměstnanci zůstalo 15 čistého, tak firmu to stojí 25 celkem
srpen 26, 2015 16:55
Myško, : Krakonoš
35000,- v sezóně, 20000,- v zimě, když je málo práce. Jistě to nebudou nástupní platy, ty jsou dycky nižší, ale mně to připadá dobrý, lepší, než se válet na podpoře a nadávat na "režim".
Jinak, co se řemeslníků tejče, dycky jsem každýmu zaplatil, co si řekl, a byl jsem vděčnej, že mě zachránil z nějaký šlamastyky. Protože řemeslníka člověk volá právě tehdy, když mu teče do bot, tam nejni žádnej prostor pro nějaký handrkování se vo cenu.
srpen 26, 2015 16:56
Nono, díky, jsem ráda, že nakonec to někdo pochopil : bb.
a nejsem v tom vysvětlování tak úplně mimo :-)
srpen 26, 2015 16:57
Krakonoši, : bb.
protože holt víš, co řemeslo obnáší. Zatímco spousta lidí se domnívá, že řemeslník má jediný cíl, oškubat je.
srpen 26, 2015 17:00
bb, promiň, ale to je jak u blbejch na dvorečku. : Myška
Pokud chceš zahrnout do částky, kterou dostal zaměstnanec jako čistou, i daň, tak tam musíš zahrnout i odvody SP a ZP za zaměstnance, tudíž jsi na částce 19000, což je hrubá mzda. Uniká mi naprosto smysl toho, proč odečíst z hrubé mzdy odvod SP a ZP, ale ponechat tam daň.
Ta daň nejde z hromádky peněz zaměstnavatele, jako odvod SP a ZP za zaměstnavatele, ale z hromádky peněz, kterou dostal od zaměstnavatele zaměstnanec, stejně jako jeho odvody ZP a SP.
To, že daň ze svého účtu odešle zaměstnavatel, je zcela irelevantní, daň není jeho náklad, ale náklad zaměstnance.
srpen 26, 2015 17:03
Myško, Nona už to pochopila, zkus si bez emocí přečíst co píšu a pak ti to třeba dojde : bb.
aby zaměstnanec dostal 15 tisíc čistého, zaměstnavatele to stojí 25 000

tak to prostě je, a ano, v těch 10 tisících je sociální a zdravotní pojištění a daň

Tu daň zaplatí firma, aby ten zaměstnanec dostal oněch 15 čistého.

(Mia už by to dávno vzdala, ale já ještě ne smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 17:06
... : bb.
a když to tedy chceš mermomocí přehodit jako náklad zaměstnance, pak tedy zaměstnanec dostal 17 tisíc (zaokrouhluji, už nebudu dohledávat ty přesné částky z příkladu), a zaplatil si z toho daň

Pořád ale platí to základní: zaměstnanec má 15 čistého, firmu to stálo 25 tisíc

(beru to tak, že jsem tě tím úvodním omylem, mým, tak zmátla, že teď už bereš všechno jak balamutění, jak je tvojí přirozeností, ale třeba to nakonec dáme dohromady :-)
srpen 26, 2015 17:09
Tohle nema nic spolecneho s emigranty, ale mozna nekteri maji stejne myslenky.... : Bara
Mlady holandsky zurnalista se zamiloval do Irancanky, ozenil se a prestehoval se do Iranu. Natocil nekolik dokumentu o zivote v Iranu, jejich tradice, mysleni, politika, s nekolika znamymi i neznamymi lidmi udelal rozhovory, prochazel mesto, zajimave budovy, trziste, atd. Velice zajimave. Vcera vedl rozhovor s muzem kolem padesatky, ktery stoji vzdycky v prvni rade pri patecni modlidbe a musi pokazde nekolik desitek kilometru jet az do Teheranu.
Mne zustaval rozum stat. Tolik nenavisti se zatatymi pestmi snad nemuze ani clovek unest. Provolaval tak fanaticky smrt Americe, smrt Izraeli, smrt Pakistanu, smrt internetu, smrt vsemu co je ze zapadu....To, ze jde vsechno kupredu a i Iran se meni, povazoval za nejvetsi chybu a prosil Allaha, aby vsechno vratil zpet. Z toho sel strasny strach.
srpen 26, 2015 17:49
Baro, pokud seženeš, přečti si knihu : strejda
Střed civilizací od Samuela Huntingtona. Byl to politolog, historik, iniverzitní profesor. Bohužel, už zemřel. Pokud si vzpomínám, on už ten středověk, který se tu islám snaží nastolit, předpovídal asi tak před dvaceti léty. Nikdo mu však nevěřil. Dělali z něho blázna, pomatence, snílka, idiota. Pak napsal zmíněnou knihu o tom, jak islám se snaží zaplnit tzv. bílá místa Evropy a světa, ale i poté si dávali politici hlavu do písku a mysleli si, že to za jejich vlády a korytaření ještě vydrží. Je tam zmínka i o uměle vyvolaném exodu. A vida, ona se ta jeho předpověď, podložená mnoha zkoumáními a rohovory s různými vlivnými lidmi po světě nyní plní. Takže kdo teď nejde s námi proti zrůdnosti zvané islám, jde proti civilizaci.
srpen 26, 2015 18:28
otevřený dopis : marty
muslima žijícího v ČR adresovaný Ústředí muslimských obcí

http://blog2.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A150822_473883_blogidnes
srpen 26, 2015 19:18
Tohle je zajimavy: : Mikin
http://echo24.cz/a/wNs6F/volili-byste-hitlera-kdyby-vyresil-bezence-redakce-anketu-stahla#SZvv3eMfKtLCBWCq.01
A je to tady. Nekteri obcane jsou tak zoufali, zeby situaci ktera se da resit slusne (i kdyz to bude stat cas a penize) resili razne, po bolsevicku.
Hiter nastesti z hrobu nevstane, Putler ma svych starosti dost a tak budou muset vzit zavdek Okamurou, Bartosem, nebo alespon znovuzvolenim prezidenta Brambory.
smilies/shocked.gif
srpen 26, 2015 19:27
Mikine : mia I
Teď zrovna říkal soused, že kluk dělá u Policie a mají jet na hranice probírat uprchlíky. Nikomu se tam nechce - obavy z nemocí. (Kdo by taky mezi tu lůzu v hromadách odpadků a hoven chtěl dobrovolně jít??)

Pojedou a riziko podstoupí ti údajní xenofobové víš, ani Tebou zkopírovaný fracek Novotný ani Kohout ani jiní sluníčkáři s plnými ústy planých keců si ručičky neušpiní. Dokonce ani TY.smilies/wink.gif
srpen 26, 2015 19:44
bb, já přece naprosto nezpochybňuji náklad firmy ve výši cca 25500, ani čistou mzdu cca 15000 při hrubé mzdě 19000. : Myška
Celou dobu se ohrazuji proti tvrzení, že daň zaplatila firma. Protože je nepřesné. Ano, teď bazíruji na slovíčkách a někomu to vůbec nepřijde důležité.
Zaměstnanec nedostal 17 tisíc, ale 19 tisíc a z těchto 19 tisíc musel odvést za sebe odvod na SP a ZP a daň. To jsou náklady toho samotného zaměstnance. Že to za něj realizovala firma, jejíž je to povinností, je věc podružná. Firma za zaměstnance ještě zaplatila odvod ZP a SP za zaměstnavatele, a tyto dvě částky plus hrubá mzda zaměstnance jsou nákladem firmy na tohoto zaměstnance.
srpen 26, 2015 19:47
Strejdo, dík za tip na knihu. : Myška
Nepamatuji si to přesně, ale jedno ze Sibyliných proroctví říkalo, že Evropu vyvrátí nájezdníci z východu. Že by měla pravdu?
srpen 26, 2015 19:53
Myško, příliš nevěřím : strejda
těmto a podobným "proroctvím". Já jsem až protivným realistou. smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 20:07
Mio : Mikin
kdybys cetla moje komentare, vedela bys ze jsem tady jeden z prvnich, kdo by rad aby se ten nekontrolovany priliv uprchliku zastavil.
Nazor Novotneho jsem nezkopiroval (to neni muj styl), pouze jsem uvedl odkaz. Protoze me to zaujalo a s jeho nazorem na Zemana jsem souhlasil.
Kohouta povazuji za stejneho fanatika jako napriklad Okamuru. Ti dva si nemaji co vycitat.
srpen 26, 2015 20:09
Strejdo, to já taky ne. : Myška
Ale zajímavá mnohdy jsou...
srpen 26, 2015 20:09
Strejdo taky dik za tip. : Bara
Zatim jsem cetla knihy popisujici zivot islamskych zen, kterym se nejakou stastnou nahodou podarilo dostat pryc z toho utrpeni. Vetsinou negramotne rodiny, kde zeny, dcery nemaji zadnou cenu a tim padem se s nimi i tak zachazi. Dobytek ve staji ma lepsi zivot. Napriklad kniha Upalena zaziva, cloveku jde mraz po zadech.
srpen 26, 2015 20:10
Mně stačilo kdysi přečíst knihu Bez dcerky neodejdu. : Myška
A to byl ten manžel lékař, vystudovaný v USA, jeden z těch usazených v USA, léta tam žil v pohodě západním stylem života, pak ho navštívila rodina, on následně ukecal manželku k návštěvě Íránu a už to bylo...
srpen 26, 2015 20:19
Mikine : mia I
dost dobře nechápu proč Ti Zeman vadí. Dobrovolně jsi před desítkami let odešel, nic Tě nenutí se sem vracet. Vždyť sem nemusíš vkročit...

Zemana si zvolila převážná většina lidí a fertig. Žádný neumětel Novotný na tom nic nezmění. Jen si koleduje o to, že si někdo najme pár maníků, co mu srovnají ciferník. Bartoše neznám. Putlerem myslíš Putina?
srpen 26, 2015 20:27
mia, : Petronila
"Jen si koleduje o to, že si někdo najme pár maníků, co mu srovnají ciferník."

"srovnat někomu ciferník" je trestný čin, někoho si na to najmout je klasifikováno ještě přísněji. Rozumím tomu dobře, že považuješ za správné a žádoucí najímat si násilníky, aby fyzicky napadali lidi, jejichž názory se někomu nelíbí ? smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif
srpen 26, 2015 20:42
Petronilo : mia I
Diskutuji s Mikinem a s Tebou zájem diskutovat nemám .
srpen 26, 2015 20:46
mio, : Petronila
to chápu, ona se na takhle přímou otázku těžko dává přímá odpověď. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 20:57
Petronilo : mia I
můj postoj nehraje roli. Novotný provokuje a ne pro názor, ale pro provokaci a urážky hlavy státu si myslím, že odveta na sebe nenechá dlouho čekat. smilies/wink.gif
srpen 26, 2015 21:06
mio : Mikin
Petronila ma s tim srovnanim ciferniku pravdu. Na Zemana muze mit svuj vlastni nazor i Papuanec, natoz rodily Brnak. A.B.Bartos je predseda strany zvane Narodni demokracie a Putlerem jsem opravdu myslel Putina.
A jinak - priliv imigrantu me opravdu znepokojuje, tak me nedavej dohromady s potrhlym Kohoutem.
srpen 26, 2015 21:07
Mikine : mia I
názor je názor. Jak jsem viděla, že je článek od Novotného , nečetla jsem. Jen vím, že Zemana nazval jindy zmrdem. Vypověděl tím hlavně o své úrovni. Snaží se provokovat, nic jiného nedokázal a neumí. Zeman ať je jaký chce, má přehled a je sečtělý. Tenhle nýmand Novotný mu nesahá po kotníky. A připomenu , Zemana jsem nevolila.
srpen 26, 2015 21:16
mio, : Petronila
"pro provokaci a urážky hlavy státu si myslím, že odveta na sebe nenechá dlouho čekat."

To myslíš skutečně vážně? smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif

Žijeme (naštěstí) v DEMOKRATICKÉM státě, kde je možné svůj názor na hlavu státu vyjadřovat zcela po libosti, aniž by za to byl člověk jakkoli postihován, a to ani státem, ani žádnými samozvanými mstiteli.

Ty nazýváš "odvetou" to, že člověku vyjadřujícímu mně nepříjemné názory rozbiju hubu, nebo ještě hůře za to zaplatím nějakým nájemným mlátičkám? Taková "odveta" má naštěstí svůj paragraf v trestním zákoníku i s příslušnou sazbou, která není nijak nízká.

Nechápu, jak můžeš něco takového schvalovat a dokonce obhajovat. smilies/angry.gif
srpen 26, 2015 21:17
Petronilo : mia I
nečetla jsem Tvůj komentář, nebudu se s ním zdržovat. Jsi vlezlá a vtíravá jak francovka, nemám zájem na Tebe reagovat.
srpen 26, 2015 21:19
mio, : Petronila
jedna věc je, že nesouhlasíš s názorem p. Novotného, na to máš plné právo a také si o něm myslet, co chceš, ale schvalovat jeho fyzickou inzultaci jen proto, že má názor, který se Ti nelíbí, je daleko přes čáru.

Před časem tu padla spousta velmi hrubých, nenávistných a dle mého názoru totálně mimózních a nespravedlivých názorů na hlavu bývalého prezidenta Havla, se kterými hluboce nesouhlasím a o jejichž autorech si myslím své (vůbec ne proto, že Havla nemusí, ale pro způsob, JAKÝM ten nesouhlas vyjadřují a proto, že jejich agresivita přerůstá i na ty, kteří si nemyslí totéž co oni a Havla si nedej bože dokonce váží), ale ANI VE SNU BY MĚ NENAPADLO, že by je snad měl za to jít někdo zmlátit, a takovéto uvažování považuji za nemocné a úchylné.
srpen 26, 2015 21:22
mio, : Petronila
když jsi ho nečetla, tak jak víš, že jsem vlezlá a vtíravá jak francovka? smilies/grin.gif

Spíš bych řekla, že jsem tě poněkud vyvedla z konceptu a že nevíš, jak zareagovat bez ztráty kytičky. smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 21:23
Petronilo : mia I
nečetla. Vtíravá jsi, viděla jsem nick a stačilo. Bez ztráty kytičky? Myslíš, že mi záleží na někom z internetu pod nickem Petronila? Na někom, kdo umí jen tlachat a nic konkrétního pro pomoc např. uprchlíkům nedělá? Klapat písmenka do počítače dovede kdekdo. Já na rozdíl od Tebe se angažuji pro druhé dost a Tvé názory jsou mi ukradené, nezajímáš mě.
srpen 26, 2015 21:37
mio, : Petronila
takže "vtíravost" znamená, že píšu do veřejné a k tomu určené diskuse? Tomu nějak nerozumím, stejně tak jako tomu mlácení oponentů.

Taktéž to s tím "umí jen tlachat a nic nedělá" - jednak jsem zde nabyla dojmu, že dělat něco pro pomoc uprchlíkům je nejen nežádoucí, ale přímo vlastizrada, druhak mi přijde poněkud odvážné tvrdit, že člověk, kterého vůbec neznám a dle svých slov dokonce ani nečtu jeho příspěvky, v reálu něco dělá nebo nedělá - jak můžeš vědět, zda něco dělám nebo ne?

(Před časem tu na mou adresu někdo poznamenal prakticky totéž, když jsem se navážela do hurávlastenců - že nemohu vědět, jestli vyznávají vlastenectví jen ústy, nebo jestli opravdu nějak platně prospívají, a já jsem sklapla kufry, protože to skutečně vědět nemohu a byla ode mě chyba se v tomto smyslu vyjádřit).

Ale dle Tvého posledního příspěvku je alespoň vidět, že není pravda, že mě nečteš smilies/grin.gif
srpen 26, 2015 21:46
Tohle asi taky nebude tak úplně pravda: : Krakonoš
Zemana si zvolila převážná většina lidí
.
A nebo už si nepamatuju z hodin počtů, co že je to ta většina. smilies/grin.gif
Ale nakonec je to jedno. Tenhle šašek stejně brzo skončí v propadlu dějin a bude za pár desetiletí zajímavej asi jako Tonda Novotnej. Jeho největším státnickým počinem bylo, že voženil Krtečka s Pandou. Aspoň teda zatím, třeba ještě překvapí. smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2015 22:22
Krakonoši : mia I
opravuji - převážná většina lidí, která šla k volbám. Třetina lidí nevolila. Je to už správně?
srpen 26, 2015 22:32
Krakonoši, : Petronila
nevím, jak kdo, ale já jsem velmi šťastná, že žiju v zemi, kde lze bez obav a třeba i nevybíravě a klidně i nevkusně kritizovat vlastního prezidenta bez toho, aby Ti ve tři ráno zaklepali na dveře pánové v kožených kabátech, případně aby si na Tebe někdo najmul maníky, aby Ti za to rozbili hubu.

srpen 26, 2015 22:33
jinak si pamatuju : Petronila
na urputné boje "Karlovců" se "Zemanovci", byla to docela sranda, jak tam jiskřily vášně.

Já Zemana nevolila, ale beru to jako demokratické rozhodnutí většiny, které respektuji. Nemusím ho, ale nemám potřebu ho nějak ostouzet nebo mu nadávat, zas až tak to neprožívám a Zemana, ač skutečně není mírně řečeno moje krevní skupina, nevnímám jako zásadní ohrožení. Iniciativy ve stylu, že "není mým prezidentem" a svěšování portrétů ve školách považuji za směšné, nevkusné a teatrální, nicméně si myslím, že ti lidé na ně mají plné právo a velmi nerada bych viděla, kdyby je někdo za to ať už oficiálně, nebo soukromě napadal jakkoli jinak než slovně.
srpen 26, 2015 22:38
Myško, no, jenže já celou dobu mluvím jen o celkových mzdových nákladech a ne o tom, kolik se strhává z hrubé mzdy : bb.
moje prvotní formulace byla
kromě čisté výplaty zaměstnanci, např. 15 tisíc, zaplatí zaměstnavel dalších 25 000 eráru (daň, sociální a zdravotní pojištění)
, kdy jsem teda celkové náklady zaměnila za odvody, to jsme si pak vysvětlily

V těchto souvislostech je naprosto jedno, jestli ty peníze zaměstnavatel "zaplatí, odvede, uhradí, přepošle", nebo tomu říkáš ještě jinak. Podstatou mého sdělení bylo, že to jsou takové náklady navíc, že zaměstnávat lidi v klasickém českém pracovním poměru drahý špás, proto si to každý dobře rozmyslí.

Drahý zaměstnanec - to bylo to, o čem jsem mluvila. Ne o hrubé mzdě, ale o čisté mzdě a kolik stojí ta čistá mzda firmu.

srpen 26, 2015 23:20
Petronilo, : bb.
kvituju, že diskutuješ slušně a věcně, bez jízlivosti, snahy o rejpání, ale v tomhle případě to fakt nemá cenu. Někdo prostě nechce měnit svůj názor a je odmítavý až naštvaný, pokud ho nutíš přemýšlet o tvých argumentech, protože se tak trochu obává, že na těch argumentech něco je a on by třeba své názory musel trochu přehodnotit, a to někteří dělají velmi, velmi neradi - a druhé lidi za to mají velice, velice neradi smilies/wink.gif
A tak radši vykopnou nějakou tu jízlivost, hrubost, ošklivost, jen aby tě umlčeli.
Takovým lidem přijdou naprosto v pořádku formulace jako "někdo mu za ty řeči srovná ciferník" a kdyby na to přišlo, nebyli by možná vůbec proti, kdyby ten ciferník za ty drzosti byl srovnán i tobě. Samozřejmě by to nahlas nepřiznali, na přímé odpovědi a vlastní názory jsou opatrní, to nastoupí "nezajímáš mě", ale na to, aby na tebe prskli kapku jedu, na to je zajímáš dostatečně. Sami sebe ovšem považují za dobré, slušné, pořádné lidi. Jsou takoví lidé a nic s tím nenaděláš.
srpen 26, 2015 23:36
bb, už se mi v tom nechce moc patlat, ale musím. : Myška
Naprosto chápu, co jsi chtěla sdělit a sdělila, totiž, že je zaměstnanec pro firmu drahý.
Kdybys do té závorky nedala tu daň, která tam nepatří, tak si tu neobrušuju prsty na klávesnici ...kromě čisté výplaty zaměstnanci, např. 15 tisíc, zaplatí zaměstnavel dalších 25 000 eráru (daň, sociální a zdravotní pojištění) .
srpen 26, 2015 23:39
Myško, : bb.
ta daň tam v této souvislosti prostě patří - kromě čisté výplaty zaměstnanci, např. 15 tisíc, zaplatí zaměstnavatel dalších 10 000 eráru

ale protože ty nějak potřebuješ, aby zaznělo, že daň platí zaměstanec ze svého hrubého příjmu, tak jsem pak, někdy odpoledne, nahoře v komentářích to najdeš, dodala:
Pokud to chceš stavět tak, že "daň zaplatí zaměstnanec ze své mzdy", pak OK, ale musíš tedy říct, že dostal OD ZAMĚSTNAVATELE (v tomto případě) 15155 1755= 16 910, a Z TOHO zaplatil 1755 daň, takže mu zbylo čistého 15 155.


ale takhle formulované ti to taky nevyhovovalo, viz:

bb, promiň, ale to je jak u blbejch na dvorečku. : Myška
Pokud chceš zahrnout do částky, kterou dostal zaměstnanec jako čistou, i daň, tak tam musíš zahrnout i odvody SP a ZP za zaměstnance, tudíž jsi na částce 19000, což je hrubá mzda. Uniká mi naprosto smysl toho, proč odečíst z hrubé mzdy odvod SP a ZP, ale ponechat tam daň.
Ta daň nejde z hromádky peněz zaměstnavatele, jako odvod SP a ZP za zaměstnavatele, ale z hromádky peněz, kterou dostal od zaměstnavatele zaměstnanec, stejně jako jeho odvody ZP a SP.
To, že daň ze svého účtu odešle zaměstnavatel, je zcela irelevantní, daň není jeho náklad, ale náklad zaměstnance.

..no, já do čisté mzdy nic nezahrnovala, jen jsem ukazovala, jaké jsou skutečné mzdové náklady zaměstnavatele, a že by pracovník našel na účtu 15 tisíc, stojí to firmu dalších 10 tisíc navíc.
To, že se to strhne z hrubé mzdy zaměstnanci, je v tomhle případě opravdu jedno, protože já mluvím o ČISTÉ mzdě PLUS penězích, co odvede (uhradí, přepošle, pošle, zaplatí...) ještě firma, a které lidi často vůbec nevnímají, proto neuvažují o nějakých celkových mzdových nákladech.

Já vím, že ty to bereš tak, že zaměstnanec dostane hrubou mzdu nějakou a z ní platí odvody a daň, vždyť já ty odvody a daně platím taky - ale dostanu je od (své) firmy, že? je to náklad té firmy. Ostatně, proto si firma může do nákladů dát zaplacené zdravotní a sociální pojištění, i to, které strhne z hrubé mzdy zaměstnance. Stejně tak tu daň si zaměstnavatel dá do nákladů.
Protože to platí zaměstnavatel a zaměstnanci vyplatí čistou mzdu. Pokud by mu dal hrubou mzdu a zaměstanec si platil odvody a daně sám, nebo neplatil a dlužil za to, už by se to zaměstnavatele netýkalo a nebyl by to jeho náklad. Jeho nákladem by byla jen ta hrubá mzda.
Takhle je nákladem zaměstnavatele na zaměstnance čistá mzda zaměstnance a zaplacené odvody a daně. A to zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele, jak jsi o něm psala jako o úrazovém.
srpen 26, 2015 23:59
bb, : Petronila
vnímám to stejně a je to zajímavý fenomén lidské psychiky.
srpen 26, 2015 23:59
Petronilo, : bb.
to tedy ano.
srpen 27, 2015 00:00
Myško, : bb.
v tomto případě v podstatě asi obě víme, o čem mluví ta druhá, akorát že mluví zrovna o něčem trochu jiném :-))
srpen 27, 2015 00:03
bb : Myška
jo!
srpen 27, 2015 00:16
bb - a tím to asi ukončíme, : Myška
i když jsme to mohly ještě celé zaúčtovat, tam je to vidět docela jasně, kde se ty náklady objeví - na jakých pětkách...
srpen 27, 2015 00:19
no, účetní kvůli tomu budit nebudu : bb.
:-)
srpen 27, 2015 00:30
pod čarou : marty
viz bb: ..no, já do čisté mzdy nic nezahrnovala, jen jsem ukazovala, jaké jsou skutečné mzdové náklady zaměstnavatele, a že by pracovník našel na účtu 15 tisíc, stojí to firmu dalších 10 tisíc navíc.

Drobná poznámka : firmu stojí zaměstnanec - vyznívá jakoby zaměstnanec byl jen velká zátěž pro každou firmu, ale nikde nezaznělo, že ten zaměstnanec si tu mzdu u zaměstnavatele odpracuje. A zaměstnavatel má přece při přijímání představu, kolik mu zaměstnanec vydělá a podle toho si spočítá jaký plat mu může dát, tak aby zaměstnavateli ještě zbylo, že ano.
srpen 27, 2015 07:03
marty : mia I
napadlo mi to samé. Ten zaměstnanec přece pomáhá svojí prací vytvářet firmě zisk. smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 07:06
... : marty
no mio, každá věc má 2 strany a pochybuju, že by zaměstnavatel dělal charitu a zaměstnával lidi jen z lásky k bližnímu, aniž by sám z toho neměl profit. Ti zaměstnanci mu pomáhaj vytvářet hodnoty, který asi sám podnikatel nevytvořil. A že jsou daně a odvody takový jaký jsou, s tim se holt musíme smířit.

Přece stejně jako s navrhovanejma kvótama, který nám hrozej. Stejně jako sociálníma dávkama, který se vyplácí nemakačenkům. Nebo, že by na tohle ten "humánní" a sluníčkovej metr neplatil??
srpen 27, 2015 08:05
oprava : marty
...hodnoty, který BY sám podnikatel nevytvořil
srpen 27, 2015 08:07
Proč do toho : Ketrin
pletete emoce, charitu, sluníčka a nevím co ještě, když bb prostě jen VĚCNĚ popsala náklady zaměstnavatele na zaměstnance? Skoro už jen chybí proslulý Mládkův živnostník-parazit a div ne třídní boj.
A mimochodem, to vrtění imigranty se vládě a slouhovským médiím daří fakt perfektně.
(Radim Smetka na neviditelném psu)
České vládě se dostalo toho „klidu na práci“, o kterém sní snad všichni politici. V těchto týdnech mohou tlačit téměř cokoliv s pocitem jistoty, že se z toho nestane téma číslo jedna a nezvedne se tak vlna odporu, která by strhla davy. Téma imigrace nemohlo přijít v „lepší“ dobu. Tu a tam ho mohou nějak drobně přiživit. A kdyby to náhodou už vypadalo, že začíná vyprchávat, stačí přijmout dalších pár set imigrantů, aby se obnovila panika. A pan Babiš si bude moct dál poklidně rozšiřovat svou moc, paní Marksová vyhánět minimální mzdu do nesmyslu. Doutnání „imigrace“ není zadarmo, vládu to může stát nějaké hlasy. Ale řádově méně, než kdyby se stalo tématem, že kvůli vládě lidé brzo přijdou o práci. Tak bychom si měli dobře rozmyslet, co momentálně ohrožuje náš způsob života víc - a za to vyjít do ulic.
srpen 27, 2015 08:21
marty : mia I
kdysi jsem dělala u velké stavební firmy. Za Ukrajince účtoval jejich chlebodárce firmě 120 Kč na hodinu a dostávali na ruku 50 Kč... Jednou jsem se nechtěně nachomýtla k tomu, když jeden z mistrů dostával spropitné od šéfa Ukrajinců za to, že se přimázlo pár desítek hodin. Už je to pasé. Byly různé praktiky, zvlášť když šlo o státní zakázku, to škodnej nikdo nebyl. No nic.

Včera jsme tu měli kamaráda - stavaře, dělá nám smlouvu potřebnou na katastr. Tak hovořil asi hodinu, zase jsem se trochu poučila (nemám problém přijmout jiný názor, jen k tomu musím dojít sama a hlavně záleží kdo a jakým stylem mi to podává). Fakt je, že v současné době díky našim zákonům je pro mnoho firem výhodnější najmout si lidi na dohodu o provedení práce . Jenže z toho bohužel pak těm lidem zbude žalostně málo. Což byl případ i naší dcery. To byl také důvod, proč odešla do ciziny. Tam jsou trochu jiné zákony. Tam jsou šéfové, kteří dávají např. dobrému stavbyvedoucímu i 4500 euro. A ví, že on jim vše ohlídá a ušetří daleko více. Ale zase jsou lidé, které firma potřebuje a jsou pro ni drazí, tak se hledají různé skuliny.

Sluníčka raději komentovat nebudu. Jen tolik - mám ráda, když za lidi mluví skutky místo slov. Nějak zaznamenávám od multikulti moc planých slov ve smyslu mělo by se a hmatatelné činy za sluníčkářskými proklamacemi pokulhávají. Bohužel mne osobně tímto sluníčka už unavují a nudí. Ale napsala jsi hezký, trefný příměr smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 08:38
zpět k tématu : vlk
Islám má propracovanou strategii dobývání území, na kterém se vyskytuje. Po celém světě se již stovky roků opakuje neustále stejný vzorec. Definoval ho již zakladatel islámu Mohamed a má tři, na sebe navazující, fáze.
pokud tu to ještě nebylo:
https://www.youtube.com/watch?v=1Bxj1r7BbJg&feature=youtu.be
srpen 27, 2015 08:40
vlk: mrkla jsem na úvod a je to síla.. doma dokoukám.. : mila1
je tam přesně řečeno, jak se budou muslimové chovat v první fázi, když ještě nejsou početně silní.. atd.atd. Doporučuji všem naivním sluníčkářům této diskuse..
srpen 27, 2015 10:29
reakce : marty
na diskuzi Samkové a Kocába

http://evavaleriemaxova.blog.idnes.cz/c/474337/pravdolaskar-kocab-bude-uprchliky-vitat-s-otevrenou-naruci.html
srpen 27, 2015 10:54
marty : mia I
Kocáb, Kratochvíl a fond Trend. Ať zaleze a radši se neztrapňuje, asi mu nedochází, že dneska už málokoho zajímá.

srpen 27, 2015 12:35
jo jo : marty
taky jsem mu na ten jeho charakterní frňáček tehdy sedla. Vidíš, na to už bych zapomněla. smilies/shocked.gif

Takže to už mam u Kocába na uprchlíky předplacíno, ne?? Počítejte s tim, že až bude Kocáb vítat s otevřenou náručí, plnou podpory, tak že to vlastně vítá mým jménem ( a jménem mojí mámy a dalších XXX bláhovců)!!!! smilies/tongue.gif smilies/grin.gif
srpen 27, 2015 12:59
marty : mia I
já dost dobře nechápu drzost těhle lidí. On zpronevěřil lidem takové peníze a ještě má tu drzost se někde ukazovat a kázat druhým co mají dělat. To je fakt nehoráznost.

Ať nikomu neříká a neurčuje co a jak. Když je mu uprchlíků tak líto, umí anglicky, ať je doučuje. Ať vezme gumáky a rukavice a jde po nich uklízet , když má tolik řečí. Tihle lidé fakt nemají špetku sebereflexe. Oni si neuvědomují, že dneska už po nich pes neštěkne, že nikoho nezajímají nebo určitě ne tolik jako v době popularity. Podělal si to sám (odsun sovětských vojsk o. k, ale tím Trendem si to prostě u lidí po..).

Bohužel to je typ lidí, co rádi sami sebe poslouchají a pořád mají tendenci šířit svoje moudra.
srpen 27, 2015 13:12
tohle nikdo nechtěl : marty
ale je i to je důsledek nerozhodného přístupu EU, protože pašování lidí dovolí.

http://zpravy.idnes.cz/rakouska-policie-nalezla-v-dodavce-50-mrtvych-bezencu-f99-/zahranicni.aspx?c=A150827_125329_zahranicni_ert
srpen 27, 2015 13:32
... : mia I
souhlas.
srpen 27, 2015 13:46
marty, je to jak píše Ketrin, reaguješ na něco, o čem jsem nemluvila :) : bb
debatilo se tu o uprchlících a já jsem napsala:
Pořád zapomínáte, s chutí a rádi, že v souvislosti se zaměstnáním nebo živností mluvím a mluvila jsem jen o lidech, kteří dostanou azyl nebo jinou formu povolení k pobytu, práci. A ti v naprosté většině pracují, nevysávají zdejší sociální systém, jak se furt snažíte tvrdit, i když o tom nic nevíte.

Živnostníci mezi azylanty jsou a je jich hodně, vlastně naprostá většina, protože pro zaměstnavatele, firmy, je mnohem výhodnější řešit práce formou subdodávky na objednávku, než zaměstnaneckým poměrem.
Nepředstavujte si pod pojmem "živnostník" jen toho, kdo si otevře kavárnu, cukrárnu, holičství. Na stavbách pracuje spousta Ukrajinců, Bulharů aj. - OSVČ, tedy tzv. na živnostňák. Většinou šéfují své partě. Naši lidi jednají s nimi.
Málokterá firma si dnes dovolí pustit na stavbu, do dílny, do fabriky někoho, kdo nemá buď pracovní smlouvu, nebo objednávku a nemá standardní a platný živnostňák.
Přičemž po stavbách, dílnách a fabrikách se pohybuje těchto cizinců spousta.

Nikdo netvrdí, že z vlny uprchlíků, která se sem žene, budou samí živnostníci. Proto jsme v minulých diskuzích mluvili pořád dokola o tom, že jde o pár desítek až stovek azylantů, a takové počty jsou tu běžné už roky.
Ale vy se furt točíte na tom, co si stvoříte a vykonstruujete ve vašich hlavách a podsouváte ty konstrukce a fantasmagorie normálním lidem.
srpen 26, 2015 13:41


Na tu větu Nepředstavujte si pod pojmem "živnostník" jen toho, kdo si otevře kavárnu, cukrárnu, holičství. reagovala Myška a Vlk tím, že teda vlastně myslím švarcsystém, kdy firmy nezaměstnávají, ale najímají si živnostníky, osvč, tzv. íčaře (lidi s IČO).
A následně jsem teda mluvila o tom proč to tak je - že při současné kombinaci nepružného zákoníku práce, kdy je téměř nemožné propustit člověka v klasickém pracovním poměru, jedině pro nadbytečnost a to znamená 3 měsíce výpovědní lhůtu plus 3měsíční odstupné, si každá firma rozmyslí přibírat lidi, pokud nemá zajištěný stálý odbyt na rok dva dopředu, a to se týká v podstatě jen montoven. Kde jsou na druhou stranu takové podmínky, že tam lidi rotují jak korouhvičky.

Střední, natož malé, firmy, které živí jako např. my stabilně 20-25 lidí, zažívají běžné výkyvy poptávky, pokud mají zaměstnance, musí pak ty výpadky vykrývat právě z toho zisku, o kterém mluvíš, ale ten není tak velký, jaké mají lidi oči, u středních a malých firem určitě ně.
A jak správně píšeš, firmy nezakládají lidi jako charitu, takže proč by měli tvořit zisk jen kvůli tomu, aby z něj platili zbytečné zaměstnance, pro které mají práci třeba jen 1/2 roku v roce?
Nám se v době krize roční obrat 2009 oproti roku 2008 propadl o 70%, takže jsme sáhli nejen do rezerv a nerozdělených zisků, ale i do vlastních peněz, abychom udrželi firmu, lidi. Museli jsme jim platit výplaty a odvádět sociální a zdravotní pojištění a daně bez ohledu na naši situaci.
Totéž jindy, kdy jsme měli venku přes 2 miliony téměř nedobytných pohledávek, nakonec se to vyřešilo, ale trvalo to strašně dlouho a taky to stálo nějaké peníze, a mezitím jsme museli fungovat.
No ale pak samozřejmě jsme opatrní v nabírání nových zaměstnanců, když s tím je akorát starost a výdaje navíc.

To všechno nepíšu proto, abych obhájila opatrnost v nabírání zaměstnanců, to opravdu nemusím, to je jen naše věc, ale abych vám trošku rozšířila povědomí o tom, jak to taky chodí. Ono zvenku vypadá leccos jinak než se zdá.
Kdybychom nebyli opatrní, už bychom nepodnikali.
Pořád je lepší dávat dlouhodobě práci desítkám zaměstnanců a desítkám živnostníků, než krátkodobě stovce zaměstnanců a pak je všechny, včetně sebe, poslat na pracák.
A to platí právě i pro ty azylanty, o kterých celá tato debat o "drahých zaměstnancích" vlastně byla.
srpen 27, 2015 16:31
strejdo, to cos napsal Petronile je dobré, : bb
akorát škoda, že až teď, ale aspoň že tak :-)
Protože tohle, co ti napsala Petronila, tu točíme opravdu od začátku debat o imigrantech, ale vy jste se nějak zasekli v bludném kruhu a jedete pořád dokola sluníčkáře, co tu chtějí vlnu imigrantů. Výkřiky jako tak si je vemte k sobě domů, napečte jim koláče, zaměstnejte je u sebe... A to jen proto, že jsme se jasně a důrazně ohradili proti hromadným vraždám, popravám, semletí do psích konzerv apod.

Ale jak jsem napsala, aspoň že teď a aspoň že ty smilies/smiley.gif
srpen 27, 2015 16:36
výpadek textu, mělo tam být: : bb
...že při současné kombinaci nepružného zákoníku práce, kdy je téměř nemožné propustit člověka v klasickém pracovním poměru, jedině pro nadbytečnost a to znamená 3 měsíce výpovědní lhůtu plus 3měsíční odstupné, DRAHÝCH ODVODŮ A POVINNOSTI PLATIT ZAMĚSTNANCE I KDYŽ NENÍ PRÁCE, si každá firma rozmyslí přibírat lidi...atd.
srpen 27, 2015 16:38
Pro Petronilu: : Lenka1
Ač je mi proti srsti na tebe vůbec reagovat,protože,jak napsala mia l, jsi vtíravá a vlezlá jako francovka, jedno ti napsat musím.

Ty tvoje bláboly, které tady neustále pindáš - viz např. to, jak bys mi nesvěřila do ruky ani ostrý nůž - jsou částečně k smíchu a částečně k pláči.

K smíchu proto, že je neuvěřitelné, jak moc jsi vymaštěná a k pláči proto, že jsi tak arogantní, že si neuvědomuješ, že naivní hlupáci tvého ražení v každé krizi nebo válce (představ si pod tím co chceš), kdy se hroutí systém, obvykle umírají jako první.

Protože neochvějně v systém věří. Věří že se o ně, o jejich život a bezpečí, postará někdo jiný.

Věřím, že kdyby to záleželo na tobě, tak bys zakázala zbraně, protože jsou špatné, fuj a zabíjejí lidi, že ano a slušný člověk přece zbraně nepotřebuje, protože od toho máme přece policii a v případě většího průseru armádu, že.

Myslím, že v Kingdom Of Condom už na to po letech mají poněkud jiný názor.........

Nedávno jsi tady napsala, že si myslíš (jsi přesvědčena), že lidi, kteří jsou na odpovědných místech, určitě vědí, co dělají a uprchlickou krizi určitě vyřeší.


Kromě tvého stupidního postoje ke svému vlastnímu bezpečí a životu jsi taky v jedné z předchozích diskuzích o sobě hrdě napsala, že jsi líná, nešikovná a neohrabaná. Že místo abys ty něco dělala, tak si to raději zaplatíš.

Tohle všechno z tebe dělá zátěž. Zátěž, kterou nikdo normální nebude chtít s sebou tahat a zbytečně tak zvyšovat riziko.

Ve válce se ti každej vy...re na nějaké humanistické ideály.

Zapomeň na to, že tě ochrání ozbrojené a bezpečnostní složky systému. Ty tzv. "elity", které nás do tohohle stavu neomylně vedou, tak těm jsi zcela ukradená.

Bude to na každém, jak se o sebe dovede postarat. Lidi se budou sdružovat do skupin, protože tak budou mít větší šanci přežít. A ve skupině bude platit hierarchie smečky, která se bude odvíjet podle schopností. Na demokracii zapomeň taky.

Aby byl někdo ochoten tě vzít do skupiny, tak bys musela být nějakým způsobem prospěšná. A při tom, jak se tady dlouhodobě prezentuješ, mě fakt nenapadá čím.

Jo, vlastně, mohla bys ostatním číst před spaním Vergilia v originále, když umíš latinsky, to jo. Nicméně pochybuju, že by to lidi v situaci každodenního ohrožení života ocenili.

To je všechno, co jsem ti ještě chtěla říct.
srpen 27, 2015 16:55
Lenko, jo!!!! : NČ
Vždyť je to jen obyčejná ************************************
srpen 27, 2015 17:27
no : bb.
Pokud nastane situace, jakou popisuje Lenka1, nastane i jí popisovaný scénář, logicky. Všichni samozřejmě doufáme, že se nic takového nestane. Tedy, všichni asi ne, z výše uvedeného mám pocit, že si ty představy autorka vychutnává a umím si představit několik zdejších krvelačných bestií, že jí zatleskají. Co si ale neumím představit je nejen Petronila, já nebo jiné sluníčko, ale ani jiné zdejší dámy, fanynky Lenky, jak s kalašnikovem skáčou v zákopech s nějakou tlupou. To fakt ne. Ale tak kdo ví..

Jinak, ano, čtení Vergilia v originále by v případě výše popsaném nebylo k ničemu, ale války netrvají věčně, díkybohu (bohužel pro bojechtivé majitelky zbrojního arzenálu a pro hrdé matky, jež by okamžitě a střelhbitě vyslaly své syny padnout za vlast). A v dobách mírových společnost nestojí na obráncích s nožem v botě. Tím nechci zlehčovat jejich statečnost a schopnosti v boji. Ale je to prostě tak, že pokud se zrovna neválčí, tak je potřeba Petronil, bb, Krakonošů a jiných. Pokud by tedy nepřežili, je s touto civilizací stejně ámen, protože několik putujících a mezi sebou bojujících po zuby ozbrojených tlup dovede každou zemi jen do trvalého válečného stavu, jako je např. v těch některých afrických zemí. A pak těm tlupám nezbude nic jiného než expandovat do zemí, kde tomu tak není... :-)
srpen 27, 2015 17:29
Tak nevim, jak Petronila, : Krakonoš
ale mně by úplně bohatě ke klidnýmu spaní stačilo, kdyby přístup ke zbraním byl relativně snadnej pro každýho svéprávnýho vyrovnanýho jedince s čistým TR. Kdyby se prostě nemohly dostat (legálně) do ruky psychopatům. Bohužel v naší zemi, podobně jako v zemi americký, se to evidentně nedaří.
Až bude ten válečnej stav s lidma sdruženejma do skupin (ty katastrofický filmy jsou tak bezva, co? smilies/wink.gif ), co poputujou vod domu k domu a vod zákopu k zákopu, budu si dávat hodně velkýho majzla, abych se nevocitl ve skupině, který by velel někdo tak patologickej, jako zdejší madam Lenka. Protože v takovýhle grupě půjde vo život permanentně úplně každýmu. smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 17:46
Lenko : mia I
nechápu, jak může být někdo hrdý na to, že je líný, nečistotný , chodí doma ve vytahanejch teplákách, s dírami na tričku. Kdyby to prohlásil chlap ještě bych snad pochopila, ale když to tu opakovaně beze studu prohlásila žena, je mi odpudivá.

Co jí jde naopak velmi dobře, je kádrování druhých, hledání chyb na druhých. Ve své naivní aroganci si myslí, že někomu z internetu záleží na jejím soudu. Neuvěřitelná naivita.
srpen 27, 2015 17:59
... : Mikin
zajimavy ze dokud se zde ta osoba neobjevi, diskutuje se bez urazek.....
...... jo, Kdyz onemocni duse.... smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 18:17
mio, : Petronila
jakou mají moje díry na tričku souvislost s tím, žes mi nedokázala dát logickou odpověď na moji otázku (tedy zda správně chápu, že schvaluješ, aby se za nepohodlné názory dávalo lidem přes ústa)?

Chápu, že odpověď by pro tebe byla poměrně nepohodlná a těžko by se ti po tom, co jsi už řekla, z toho nějak se ctí vybruslovalo, takže jediná šance je shodit tazatele (přece kdo chodí doma v děravým tričku, tak se zákonitě nemůže ptát na nic, co by nebyla blbost).

Úsudek o logice (o férovosti nemluvě) takového výroku si jistě udělá každý sám. smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 18:37
... : bb.
Krakonoši, to ti nehrozí,protože sluníčka si nezaslouží být právoplatným členem Čety!

Mikin, a já tu osobu vidím tu a tam na jednu stranu ráda, víš proč? protože funguje jako katalyzátor. Ona je ve svém projevu aspoň upřímná a tím zápalem se najednou vodšpuntujou pokrytci, co předtím neměli odvahu. A já pak jen zírám, jak se mé první dojmy potvrzují...
Jo, internet je úžasnej.
srpen 27, 2015 18:38
člověče, Lenko, : Petronila
ty mluvíš, jako bys měla odkrouceno aspoň deset let v Cizinecký legii ... nebo nakoukáno kilometry katastrofickejch filmů? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 27, 2015 18:39
... : bb.
jen doufám, Mikine, že můj první ironický komentář nikoho nezarazil a neztratí teď odvahu, aby si jako nezadal..ale tak namyšlená nebudu, nene smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 18:39
ano, a ještě Lenko, : Petronila
"Věřím, že kdyby to záleželo na tobě, tak bys zakázala zbraně, protože jsou špatné, fuj a zabíjejí lidi, že ano a slušný člověk přece zbraně nepotřebuje, protože od toho máme přece policii a v případě většího průseru armádu, že."

to není úplně přesné, spíš bych to formulovala tak, že bych zpřísnila vydávání zbraní lidem, kteří jsou evidentně psychicky labilní a jenjen se klepou touhou hrát si na vojáčky, přičemž o tom mají představu přibližně takovou, jako Hurvínek o ponorkové válce smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 18:42
jo, Petronilo, : bb.
to flekatý triko máš prostě na triku nado-virtuální-smrti, jsi vyloučena z cechu zasloužilých matek, tudíž ztrácíš právo diskutovat, zato jsi teplákovou komisí byla uznána hodnou býti pomlouvána :-)
srpen 27, 2015 18:43
Výše : Lenka1
napsané platí i pro Krakonoše a bb, kteří, jako obvykle, opět nepochopili.

Každý svého štěstí strůjcem.

Přeju vám hodně úspěchů s vašimi postoji.
srpen 27, 2015 18:43
bb, : Petronila
nepřestávám obdivovat encyklopedickou paměť některých spoludiskutérů smilies/wink.gif

Jen uvažuji, jestli mi na konto mého děravého trička bude věřeno aspoň to, že venku prší, nebo jiné informace méně zásadního charakteru, nebo zda jsem se diskvalifikovala i pro ty smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 18:45
Petronilo : mia I
klidně jsem Ti mohla odpovědět. Ale nic by to nezměnilo. Proč nechceš pochopit, že je mi naprosto jedno v jakém světle na nějakém diskusním serveru budu? Já nemám potřebu tu ze sebe dělat dokonalou. Klidně budu za tu špatnou, nemám s tím problém. Protože na mínění člověka Tvého druhu mi naprosto nezáleží. Už chápeš??

Pokud chceš slyšet odpověď. Ano. Pokud někdo jako Novotný provokuje, souhlasím s tím, aby mu někdo rozbil hubu. Ne pro názor, jak už jsem psala, ale Tys to opomenula neb se Ti to nehodilo do krámu. Ale pro formu . Pavel Novotný hnal Ivetu Bartošovou jak štvanou zvěř, Ondřej Vetchý na něm vysoudil 700 tis za pomluvu. Mohl mu klidně dát do huby až by měl Novotný zuby v žaludku, protože Vetchý boxuje. Pokud je Ti sympatické PN chování, klidně. Nadarmo se neříká, že prázdný sud nejvíc duní a na Novotného to platí stoprocetně. Ten upocený nýmand je nula.
srpen 27, 2015 18:49
bb : marty
uznávám, že jsem nereagovala na prvotní důvod tvého příspěvku - zaměstnávání cizinců. Nechala jsem se unést těmi dalšími rozbory co zaměstnavatele stojí zaměstnanec. Chtěla jsem jen upozornit, že ten vztah je oboustranný. Proto byla moje reakce jako poznámka "pod čarou". No a pak se to trochu víc rozvinulo-začalo to žít vlastním životem.
srpen 27, 2015 19:04
mio, : Petronila
děkuji za odpověď, ovšem původně byla řeč o rozbití huby v souvislosti s urážkami prezidenta.

"Ondřej Vetchý na něm vysoudil 700 tis za pomluvu. Mohl mu klidně dát do huby až by měl Novotný zuby v žaludku, protože Vetchý boxuje."

To mohl, a kdyby to udělal, tak by měl na krku (oprávněnou) žalobu pro ublížení na zdraví, a Novotný na něm mohl ty peníze klidně vysoudit zpátky. Což uznáš, že by byla dost velká škoda.

Navíc si myslím, že když někdo dělá bojové sporty, tak ty mají i určitou filozofii a etiku, ke které patří i to, že takový člověk prostě jen tak nepůjde a někoho fyzicky nenapadne jen kvůli tomu, že ho ten druhý urazil. Takto to ostatně bylo mnohem účinnější, legální a pro Novotného možná i citelnější.

A ještě ne zcela přesně chápu logiku výroku "pokud je Ti sympatické PN chování, klidně. Nadarmo se neříká, že prázdný sud nejvíc duní a na Novotného to platí stoprocetně. Ten upocený nýmand je nula."

Bez ohledu na to, jak je kdo umaštěný, upocený, jak moc velká je nula, případně jak velkou má díru na tričku smilies/wink.gif a jak moc je mi nesympatická , tak nic neopravňuje kohokoli, aby mu jen tak rozbíjel hubu. Kteréžto konstatování se v žádném případě nerovná tvrzení, že mi je jeho jednání sympatické.
srpen 27, 2015 19:08
mio, : Petronila
"Protože na mínění člověka Tvého druhu mi naprosto nezáleží. Už chápeš??"

tak o tom si dovolím poněkud zapochybovat, protože v takovém případě by to u Tebe vzbudilo podstatně méně emocionální, případně žádnou, reakci.

smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 19:10
... : marty
k aktuálnímu dění-jsem zvědavá kdo bude nyní hnán k zodpovědnosti za ty udušené uprchlíky,které dneska našli v rakousku v odstaveném náklaďáku. Nestalo se to práve proto, že Angela a její parta vítala imigranty, slibovala jak německo všechny přijme? V tu chvíli si museli všichni pašeráci zamnout rukama. Těmihle výroky jim evropa usnadnila práci co se týče lákadla vidin života v blahobytu a nicnedělání. Gratuluju.
srpen 27, 2015 19:13
... : mia I
když jsem zkraje psala jiným názor do diskuse, říkala jsem si - hlavně ať mi zase neotravuje Petronila. To zase vytrhne jednu větu a rozvede ji, udělá mi psychologický profil. Zase dřízdání do nekonečna. A šup ho, už jsi mi oslovila. Přitom své názory na cikány a uprchlíky notoricky známe.

Pořád se tu bavíme o cikánech, o uprchlících. cCo jsi konkrétně Petronilo pro uprchlíky a cikány udělala za ty roky co tu o nich diskutujeme???????? budeš je vyučovat, vezmeš rukavice a půjdeš po nich uklízet odpadky a výkaly, když Ti na nich tak záleží?? Jediné co jsi zatím dokázala je sedět přilepená u internetu a šít do druhých, kteří mají jiný názor, být dotěrná, otravná. Na to Ti zvysoka .. Tímto v této diskusi končím.
srpen 27, 2015 19:23
bb : marty
ještě jsem zběžně skoukla tu vaší debatu s myškou ohledně těch nákladů na mzdy. A ono jste i v té debatě postupně sklouzly do všeobecné roviny. Tak na to byla vlastně ta moje poznámka směřovaná.
srpen 27, 2015 19:28
a trocha čísel : marty
srpen 27, 2015 20:13
Petronilo : Bara
Proste se to nekdy tak rika. Napriklad. Ty si budes tak dlouho koledvat az ti nekdo rozbije tlamu, nebo kdyz reknu svemu dospivajicimu diteti, jestli to jeste jednou udelas, tak ti utrhnu hlavu.... A ty se me pak budes porad dokola a do nekonecna ptat a chtit odpoved, jestli se smi nekomu za neco co udelal nebo neudelal utrhnout hlava, nebo jestli s tim souhlasim a povazuji za normalni utrhnout hlavu.......Dolkazu si predstavit, ze to Mia i tak myslela a proste to tvoje, dej mi odpoved, jde asi na nervy kazdymu. Navic te jeste slusnou cestou poslala do p****e, ale ty meles porad svou.
srpen 27, 2015 20:14
Výpovědní doba činí nejméně 2 měsíce, ne 3! Odstupné se poskytuje dle délky odpracované doby. : Myška
Odstupné
§ 67
(1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně
a) jednonásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval méně než 1 rok,
b) dvojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 1 rok a méně než 2 roky,
c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,
d) součtu trojnásobku jeho průměrného výdělku a částek uvedených v písmenech a) až c), jestliže dochází k rozvázání pracovního poměru v době, kdy se na zaměstnance vztahuje v kontu pracovní doby postup podle § 86 odst. 4.
Za dobu trvání pracovního poměru se považuje i doba trvání předchozího pracovního poměru u téhož zaměstnavatele, pokud doba od jeho skončení do vzniku následujícího pracovního poměru nepřesáhla dobu 6 měsíců.
(2) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. d) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku. Byl-li se zaměstnancem rozvázán pracovní poměr, protože nesmí podle lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče nebo rozhodnutím příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz nebo pro onemocnění nemocí z povolání, a zaměstnavatel se zcela zprostí své povinnosti odpovědnosti podle § 367 odst. 1, odstupné podle věty druhé zaměstnanci nepřísluší.
(3) Pro účely odstupného se průměrným výdělkem rozumí průměrný měsíční výdělek.
(4) Odstupné je zaměstnavatel povinen zaměstnanci vyplatit po skončení pracovního poměru v nejbližším výplatním termínu určeném u zaměstnavatele pro výplatu mzdy nebo platu, pokud se písemně nedohodne se zaměstnancem na výplatě odstupného v den skončení pracovního poměru nebo na pozdějším termínu výplaty.
srpen 27, 2015 20:15
mio, : Petronila
dovoluji si tě upozornit, že toto je VEŘEJNÁ diskuse a ty i já jsme tu stejnými hosty.

Hovořit o tom, že tě otravuji (a to zcela pomíjím nadávky a vytahování legračních "relevantních argumentů" typu děravých triček) je jednak nezdvořilé (vzhledem k tomu, že já s tebou diskutuju slušně a s respektem, byť ti drze kladu nepříjemné otázky), jednak tomu můžeš poměrně snadno odpomoci - pokud tě moje příspěvky skutečně tolik, jak říkáš, otravují, tak je můžeš přeskakovat a nereagovat na ně - je zbytečné se rozčilovat, že tě oslovuji, když jsme ve veřejné diskusi.

Moje otázka, která tě patrně tak rozzlobila, byla o něčem úplně jiném (prezidentovi), než o cikánech a uprchlících. Docela by mě zajímalo, když tvrdíš, že "své názory na cikány a uprchlíky notoricky známe", jaký mám tedy podle tebe já názor na cikány a uprchlíky, protože jsem tady, pokud vím, nikdy neprezentovala nic jiného, než že nehodlám posuzovat lidi podle toho, jestli jsou cikáni/muslimové/Češi/cokoli jiného, ale výhradně podle jejich chování. Takže pokud se ten člověk bude chovat slušně, tak mi je úplně jedno, ke které z těch skupin patří, pokud neslušně, tak je mi to vlastně jedno taky.

Liší se tento názor nějak diametrálně od tvého?

Také mi uniká logika výroku, proč bych měla proto, že zastávám názor, že slušný člověk je slušný člověk bez ohledu na to, jestli je cikán/muslim/černoch/cokoli, navlíkat rukavice a jít po někom uklízet výkaly. smilies/wink.gif
srpen 27, 2015 20:28
halal : marty
ještě jeden blog-popis jak se provádí halal porážka-není pro citlivé jedince


http://rogozov.blog.idnes.cz/c/474286/halal-boli.html
srpen 27, 2015 20:30
Báro, : Petronila
- nejevilo se mi, že Mia to rozbití úst myslí tak symbolicky, jako Ty to utržení hlavy; pokud by tomu tak bylo, byl by nějaký problém říct, že to nebylo myšleno doslovně?
- opravdu si myslíš, že mě Mia "poslala do *** SLUŠNOU cestou"?
srpen 27, 2015 20:32
Marty, : bb
všeobecná rovina to nebyla, pořád šlo o to, proč si firmy rozmýšlejí nabírat nové zaměstnance a upřednostňují subdodávky, jen jsme si s myškou ujasňovaly co jsou celkové náklady.
Ale to jen pro upřesnění, o nic nejde.
srpen 27, 2015 22:54
Myško, vidíš to, jak bych jim přála ;) : bb
jsem holt pozadu, bývaly to tři, ok, takže 2, neověřila jsem si jak to v případě nadbytečnosti teď je, už několik let jsme nikoho nepropouštěli (ne že nikdo nekončil, ale nebyl propouštěn s výpovědí), tak to tak nesleduju.

Na podstatě toho, co jsem psala, se tolik moc nemění. Jistě, měsíc výpovědní lhůty navíc nebo o měsíc méně, to hraje roli v částce výdajů, ale ne takovou, aby ty lidi zaměstnavatel nepropustil.
Budu, jako obvykle, konkrétní. Pokud zopakuji scénář z let 2006-2010, co jsem zažila, tak v době konjunktury, kdy práce a zakázky přibývají a tedy potřebujeme víc pracovníků, naberu nové zaměstnance. Dejme tomu 4.
Zákonitě po několika letech přijde stagnace a krize. Práce i zakázky ubudou. Nemusí to být ani tak dramatické jako v 2009. Tehdy to vypadalo tak, že celý rok 2008 pokračoval trend předchozích 3 let, kdy práce přibývalo. To jsme si občas mohli i vybírat jakou technologii zvolíme, aby výsledek byl co nejlepší a zákazník to zaplatil, protože na to měl, nemusela se cena drtit až na kost a uživily se dobře i maličké firmy a OSVČ, práce bylo dost a solventních klientů také. Ještě v prosinci 08 jsme se mohli přeskočit, abychom to zvládli.
V lednu 09 sešup. Rušily se smlouvy, stornovaly objednávky, neuzavíraly se nové, nebyly poptávky, všichni vyčkávali co bude a všichni se báli, bylo mrtvo.
Čísla za první čtvrtletí byla tragická, sice jsme v lednu a únoru dostali peníze ze zakázek přechozího čvrtletí, ale nové nebyly. Vědělo se, že pro lidi nemáme práci a nebudeme mít pro ně dost peněz, abychom je mohli všechny držet do doby, než se ekonomika vzpamatuje. Kdo by taky měl peníze na to, aby platil 6 ROKŮ několik lidí za to, že budou sedět doma, protože pro ně nemá práci.
No a tak si představme, že by se situace opakovala. Leden únor práce téměř žádná, většina lidí doma na průměru. Začátkem března rozdáme několika z nich výpovědi, duben květen výpovědní lhůta, v čevnu s výplatou za květen 3 platy navíc jako odstupné.
Tak dejme tomu, že ty lidi brali jen těch 15 čistého, jak jsme to tu včera rozebíraly.
S daní atd. 25000 pro firmu. Za 4 lidi, tj. 100 000. Vynásob počtem měsíců, kdy nevydělávali, ale dostávali peníze (výplatu, odstupné). Jen výpovědní lhůta a odstupné = 5x 100 000, půl milionu.
Ale to není ze dne na den, jak jsem právě popsala, ta situace má průběh, vývoj, takže ve skutečnosti se lidi bez práce platí ne 5, ale minimálně 6 měsíců (s měsícem, ve kterém dostali výpověď), takže 600 000, to je v době, kdy firma nemá zakázky a má pohledávky, nebo nemá ani ty pohledávky, pro střední firmu docela pecka.
S těmi dvěmě měsící předtím, kdy zaměstnanci ještě byli v pracovním poměru, ale už pro některé nebyla práce, jako tehdy, nebudu teď počítat, protože tehdy to byla skutečně mimořádná situace.
Ovšem, kdybychom na ni byli připraveni lépe, čili měli méně vlastních zaměstnanců a tedy i méně mzdových nákladů v předchozích letech, tak jsme to měli v době krize snazší - méně starostí, méně výdajů.
Ono s tím souvisí i další věci, protože pro zaměstnance se musí taky pořídit pracovní pomůcky, nástroje, auta, s tím souvisí další náklady, kterých se nelze ze dne na den zbavit, omezit je, snížit. A v každé situaci se musí platit odvody z mezd, nájmy, leasingy atd.

A proto si dnes každá firma (ne fabrika s montáží) rozmyslí nabírání zaměstnanců.
Ale pořád si myslím, že je lepší firma, co uživí dlouhodobě, desetiletí, třeba jen 5 lidí včetně navázaných osob (rodiny, děti...) a dá vydělat spoustě dalších lidí prostřednictvím jejich firem, živností atd., než firma, co zaměstná stovky lidí a po pěti letech skončí.

Ony jsou samozřejmě i další možnosti, jak řešit takovou situaci, jaká nastala před 6 lety, složitější, to už nebudu rozebírat, i tak jsem se rozepsala na tohle téma až až, ale všechny ty možnosti vycházejí vždy z toho, že bit je zaměstnanec, přežije firma. My jsme na tyhle tanečky nikdy nebyli a zavádět je nebudeme. Ale jsme opatrnější.


srpen 27, 2015 23:28
bb, : Petronila
já z pozice OSVČ to vidím také tak, že výhodnější pro mě je pracovat pro víc firem, které by mě určitě neuživily na plný úvazek, než být zaměstnaná v jedné - je to víc želízek v ohni, a i kdyby se jedna ta firma položila, tak následky pro mě nebudou takové, jako když se položí ta jediná, ve které jsem zaměstnaná.
srpen 27, 2015 23:44
... : bb
Pavel Novotný hnal Ivetu Bartošovou jak štvanou zvěř, Ondřej Vetchý na něm vysoudil 700 tis za pomluvu. Mohl mu klidně dát do huby až by měl Novotný zuby v žaludku, protože Vetchý boxuje. Pokud je Ti sympatické PN chování, klidně. Nadarmo se neříká, že prázdný sud nejvíc duní a na Novotného to platí stoprocetně. Ten upocený nýmand je nula.

Nevím o co šlo v případě O. Vetchého x P. Novotný, ani nevím, že se něco takového stalo, ale když jo, tak mám k tomu tohle - on asi byl taky velký rozdíl v tom, jak se choval vůči bulváru Ondřej Vetchý a jak Iveta Bartošová. Nepamatuju si, kdy jsem četla rozhovor na internetu, v časopisu, nebo slyšela v televizi nebo jinde, s Ondřejem Vetchým. Ani jim zřejmě nepředává o sobě žádné aktualitky typu jaké trencle mám zrovna na sobě, kde budu večeřet s kamarádkou, apod. Nevyužívá bulvár pro zvýšení své popularity, pro zviditelnění se, pak má plné právo se bránit (žalobou) proti nějakým pomluvám a uspěje. Jako uspěli jiní jemu podobní.

Zatímco Iveta Bartošová bulváru nahrávala, když se jí to hodilo, použila ho, když ne ona, tak její partneři, no a bulvár pak zase použil ji, i když se jí to nehodilo.
V tomhle případě se opět potvrdilo, že kdo se s hovnem maže, ten se umaže, no a ona se, chudák ženská, umazala až k smrti. Tím hovnem v jejím životě ale nebyl zdaleka jen bulvár, jen Novotný.
To, že O.Vetchý nevrazil Novotnému zuby do žaludku, ale soudil se a spor vyhrál, potvrzuje to, že je to formát, osobnost a byl si jistý, že je v právu. Jsem ráda, že Novotnému nedal přes hubu fyzicky, ale jinak. Je to holt formát.
IB bulvár používala jako pracovní nástroj, ale nemyslím si, že za její žalostný konec může jen a jen bulvár.

Pavel Novotný je stejně chytrý jako jeho táta, velice chytrý a schopný, ale bohužel to používá tím odporným způsobem.

srpen 27, 2015 23:58
Petronilo, : bb
přesně tak. Být závislý na jednom zdroj se dnes nevyplácí. Až na některé obří firmy se silnými odbory, možná taky státní úřady, není nic jistého.
Ani my se po zkušenostech z krize nespoléháme jen na jeden zdroj příjmu.
srpen 28, 2015 00:04
bb, : Petronila
fakt je, že Novotný už před smrtí Bartošové řekl natvrdo, že ji bulvár uštve k smrti, a tak se také stalo (s tou výhradou, že ona byla labilní i bez bulváru).

Novotného považuju za dost bezskrupulózního a krajně nesympatického tvora, ale budu do krve hájit jeho právo nadávat na prezidenta, aniž by se mu za to cokoli stalo (ať už oficiálně nebo neoficiálně).

Tady nejde o to, jestli on sám je odporný slizoun nebo jestli nosí doma trička s dírou, ale že jeho svoboda to říkat znamená i MOJI svobodu to říkat.

O kterou bych tedy nerada přišla, i když jí moc nevyužívám. smilies/wink.gif

Výjimkou z téhle svobody by mělo být jen otevřené vyjadřování nenávisti, které by mohlo nabádat nebo vést k napadení, případně likvidaci, dotyčné osoby.
srpen 28, 2015 00:05
Petronilo : bb
jo, s tím souhlas, ale myslím, že Mira psala, a doufám, že tak to i skutečně myslela, že jí nešlo o názory PN na prezidenta, ale o způsob, jakým je prezentuje, že by za to zasloužil přes hubu.
Fakt je, musím se přiznat, že i když zcela souhlasím s tím, co píšeš, občas taky pronesu "ten by zasloužil přes papulu až by se mu hlava otočila kolem dokola, ony by se mu ty hodnoty utřídily", nebo "vrazila bych mu jednu, aby se mu to v hlavě setřepalo", apod.
A fakt si taky myslím, že občas by to mělo lepší efekt, než dlouhá diskuze s takovým blbcem :-) Právo na svobodu názorů budu taky hájit do krve, ale když se někdo chová sprostě až hovadsky, tak bych ho zcela nedemokraticky seřezala :-) a tak nějak, myslím, to bylo v tomto případě myšleno

Někdo by to ale opravdu dotáhl k tomu, že kdo není s námi, je proti nám, a proto máme právo ho umlčet - jakkoli. Ostatně, ty tendence se projevily i tady v nedávných diskuzích.
A to mě děsí.

To ostatní, co se týkalo tebe, rozhodně do debaty nepatří a je to podlost, takhle to vytáhnout a použít, ale - opět - u někoho to nepřekvapí, že zahnán do kouta, kope i záludně.
srpen 28, 2015 00:13
... : bb
Mia, samozřejmě, ne Mira
srpen 28, 2015 00:14
... : bb
abych teda podala zcela kompletní výpověď ;-) - tak k těm dírám, flekům a ostatnímu, co psala Mia, mám asi podobný postoj, ale sdělím ho v diskuzi na to téma, když s tím sama přijdeš, pak budu reagovat. Příčí se mi vytahovat takové věci mimo téma jen jako zbraň, velmi útočnou zbraň.
Ale neboj, nejsi jediná, ty máš na triku pár děr, já mám na triku mrazák, co jsem s ním traumatizovala chudé kudlanky, a životní příběh nevlastního sourozence, jehož zveřejněním jsem traumatizovala Miu smilies/wink.gif
srpen 28, 2015 00:20
... : bb
no, když o tom tak přemýšlím, největší problém bude asi v tom, že to, co považujeme my za názor, někdo považuje za neslušné chování :-) a co naopak třeba považujeme, nebo považuji, za sprosté a hovadské chování, jiný má za dobré, v pořádku.
ale tak od toho jsou zákony, aby se to srovnalo
srpen 28, 2015 00:27
bb, : Petronila
já bych nikoho neřezala, ani když je blbej, to je koneckonců jeho věc.

Z díry na tričku mám pustou legraci (ostatně jsem ho vytáhla, abych si malinko zaprovokovala, pokud se mezi přítomnými nachází nějaká slípka. Každý tady toho o sobě bez možnosti ověření můžeme naplácat, co chceme, klidně bych mohla napsat, že jsem Stepfordská panička, papír snese všechno, ale nečiní mně potíže přiznat, že nejsem v mnoha ohledech dokonalá, navíc v oblasti, kterou nepokládám za podstatnou).

Vytažení onoho trička jako "argumentu" ve zcela nesouvisející diskusi, když se skutečných argumentů nedostává, mi pouze potvrzuje maloměstskou slepicoidnost toho, kdo je to schopen udělat, a mám z toho zase jen legraci.

Příště nahodím udičku, že jsem tlustá a mám občas umaštěný vlasy, a počkám, kdo se zas chytne. smilies/wink.gif
srpen 28, 2015 01:21
to ne, : bb.
blbost je jeho věc jen když si projevuje svou blbost doma a nikoho s tím neotravuje. Když vytáhne svou blbost mezi lidi a donutí je se s ní potýkat, může narazit, i fyzicky.
My jsme měli kdysi dávno hodně, ale opravdu hodně blbého souseda. Rozhodně nebyl hloupý v obvyklém smyslu, velmi dobře věděl, že dělá lidem špatné věci. Domluvy, vysvětlování, argumentace, nic nepomohlo. No, tak dostal přes hubu. Od těch lidí, kteří se několik let pokoušeli se demokraticky domluvit, pak využít zákonných prostředků k tomu, aby se ochránili před dopady jeho jednání. Nepodařilo se nic z toho. Zato když dostal nářez, srovnalo se mu to v hlavě okamžitě. Jistě, ne tak, že by došel prozření, to v jeho případě nešlo, ani to nikdo nečekal, byl to typ podobný těm z diskuze pod článkem o depresi. Ale pochopil, že ostatní odmítají nést následky jeho blbosti a jsou s to mu zabránit v tom, aby jim otravoval život. A byl klid. Dostal dost prostoru, času, příležitostí, možností. Nevyžil nic z toho, nezměnil názor (můžu si dělat co chci kdy chci a jak chci já). Nářez hadicí přes deku a několik facek ho blbého chování zbavily.
srpen 28, 2015 02:20
... : bb.
a jestli mi budeš odporovat, tak ti ty mastné vlasy otřískám o klávesnici a přijdeš k rozumu raz dva
srpen 28, 2015 02:22
Petronilo : Mikin
ten komentar s trickem me taky zaujal, protoze to byla podlost, ktera nemela s diskusi naprosto nic spolecnyho. Zrovna onehda se zde i me cosi podobneho prihodilo. smilies/grin.gif
A to nasili je potrebne opravdu jen v krajnich pripadech. Dobre to praktikoval americky astronaut Buzz Aldrin, ktereho pronasledoval nekolik mesicu jakysi silenec, ktery ho verejne urazel a tvrdil, ze na Mesici nikdy nepristal.
No a jednou mu v jakemsi hotelu zatarasil cestu a kricel mu do obliceje ze je lhar, podvodnik, zbabelec a zlodej. A belovlasy pan Aldrin se rozmachl a poslal blba uderem do brady k zemi.
Soud ho osvobodil. smilies/cool.gif
srpen 28, 2015 03:07
Video : Mikin
prominte, uz jsem to sem daval a pana ČT rozzlobil, ale nekdy je opakovani matka moudrosti:
https://www.youtube.com/watch?v=wptn5RE2I-k
srpen 28, 2015 05:17
A ve skupině bude platit hierarchie smečky, která se bude odvíjet podle schopností. : jednababi
Jsem si představila situaci, kdy bude ta zmíněná skupina šílet z člena, kterej si/jim bude "číst před spaním Vergilia v originále" (protože nechápou ne latinu, ne Vergilia, ale tu potřebu obecně) a nedovede střílet, ovšem má nějakou vlastnost či schopnost, která je pro smečku nezbytná... smilies/smiley.gif

srpen 28, 2015 06:47
Poněkud rozpor : Míša šíša
V jednom komentáři:
Takovým lidem přijdou naprosto v pořádku formulace jako "někdo mu za ty řeči srovná ciferník" a kdyby na to přišlo, nebyli by možná vůbec proti, kdyby ten ciferník za ty drzosti byl srovnán i tobě..... Sami sebe ovšem považují za dobré, slušné, pořádné lidi. Jsou takoví lidé a nic s tím nenaděláš.

Ve druhém komentáři o 2 dny později:
No, tak dostal přes hubu...... Zato když dostal nářez, srovnalo se mu to v hlavě okamžitě..... Nářez hadicí přes deku a několik facek ho blbého chování zbavily.


Co na to Petronila???
srpen 28, 2015 08:12
Co na to Petronila??? : jednababi
A co na to Jan Tleskač? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 28, 2015 08:15
Jan Tleskač : Míša šíša
by si poklepal na hlavu.
srpen 28, 2015 08:19
Míšo, šíšo : mia I
už jsem se nechtěla zapojovat ale napadlo mi nemlich to samé a po ránu jsem se upřímně zasmála smilies/grin.gif smilies/grin.gif a že těch důvodů ke smíchu teď moc nemám (Daniela rozumí a ví o čem mluvím, pro ostatní nemám potřebu to psát)

Mikine jen pro Tebe - s tím trikem jsem to napsala, za podlost to nepovažuji, protože ta dotyčná to sdělila s grácií, hrdostí, s úsměvem. Když to nevadilo jí samotné tehdy, proč to najednou vadí , když to zopakuji já?? Ano bylo to pichlavé, mám ve zvyku dotěrné moralisty, kteří jen kritizují druhé odpálkovat a to si servítky skutečně neberu. Navíc jsem si myslela, že by tomu člověku mohlo dojít, že se může tímto druhým jevit nechutným, ošklivit se jim.

K té podlosti Mikine. Já jsem Tě brala doposud takového jaký jsi. I když tu padlo na Tvoji stranu mnoho nehezkého (udavačství, které se skutečně dá na internetu dohledat). Přesto jsem byla vůči Tobě tak nějak loajální. Navíc celkem mi překvapilo, že člověk, který sám udává poukazuje u mne na podlost.

Poslední dobou mne praštila do očí Tvá pro mne nepochopitelná zášť vůči lidem (Zeman, Putin,..), protože žiješ daleko. Sem bys vůbec nemusel jezdit. Takže bych čekala, že to nebudeš brát až takhle. A dala jsem Ti otázku.

Ale Ty sem asi jezdíš viď?? A mne napadá, jestli máš tolik odvahy a přiznáš se k jedné věci. Jezdíš sem čistě kvůli přátelům anebo sem jezdíš také proto, aby sis v té zemi, kde Ti nebylo tak dobře a kterou jsi opustil , nechal od kamaráda lékaře také třeba opravit zuby a aby tím, že jsi tu párkrát do roka budeš pobírat z ČR důchod??
srpen 28, 2015 08:37
mio, : Petronila
to jsi špatně pochopila, se svým tričkem jsem srovnaná i nadále, jen mě pobavilo, jak jsi to vytáhla z hlubin času ve zcela nesouvisející diskusi jako "argument", když už ti došly ty ostatní.

Ale patrně jsi tímto způsobem zvyklá diskutovat normálně, protože se o to pokoušíš pořád (myslím, že to, proč sem Mikin jezdí, je čistě jeho věc, a mám takový pocit, že se mu značně podpásově pokoušíš podsouvat, že sem jezdí ze zištných důvodů, a že se k dění v ČR vlastně vůbec nemá co vyjadřovat, když tu nežije ). A jestli jsem to správně pochopila, tak to údajné "udavačství" se týkalo svědectví u soudu, které vyznělo v tom duchu, že autor fašizujícího webu má plnou kontrolu nad tím, co se na tom webu objeví, a nemůže se tedy vymlouvat, že za své přispěvatele neodpovídá. Pokud je to pravda, tak co je na tom konkrétně udavačského? Měl ho snad krýt?

Jestli máš osobní trable, tak mě to mrzí (a to myslím opravdu a bez ironie), ale nevnímám to jako generální pardon pro používání podpásovek.
srpen 28, 2015 10:09
Mikine : mia I
pro Tebe na vysvětlenou. Proč se Tě ptám na ty lékaře - nemám nic proti tomu. Ale už jsem na Kudle psala a opakuji. Pokud využíváte výhody země, kterou jste dobrovolně opustili, nic léta pro ni neudělali, prosím proč zášt na jejího představitele, kterého si lidé vybrali?? Ti lidé Vám ze svých daní umožňují právě onu péči. Je rozdíl (alespoň pro mne) mít názor a rozdíl nazývat hanlivě představitele státu jehož výhody využíváte. Rozumíme si?

Dále pokud se pozastavuješ nad mojí údajnou podlostí, měl bys sám být čestný, charakterní, neudávat atd. Odpověz si sám, zda tomu opravdu tak je.

smilies/wink.gif
srpen 28, 2015 10:45
Míšo šíšo, ale kdepak, žádný rozpor, : bb.
první odstavec (z tvého komentáře), se vztahuje k tomu, že Mie přišlo v pořádku, kdyby za nesprávně formulované názory, např. na prezidenta, někdo rozmlátil někomu hubu, jen proto, aby ho umlčel

druhý odstavec se vztahuje k tomu, kdy selžou všechny možné způsoby, jak zastavit blbý chování jedince, přičemž to blbý chování v tomhle případě znamenalo ne "nevhodně formulované názory", ale slovní i fyzické útoky.

Pokud nechápeš rozdíl, tak asi takhle - kdyby Pavel Novotný z Miina příkladu napadal prezidenta slovně (fyzicky by asi neměl možnost), a prezident ho žaloval (nevím, jaký je formální postup v takovém případě u prezidenta), a uspěl a vysoudil odškodné - tak bych to měla za naprosto v pořádku, protože by se prostě prezident bránil proti útokům na svou osobu a soud by uznal, že oprávněně, tečka. Ať už je mi jakkoli nesympatický, něčím.

Pokud má na prezidenta někdo svůj názor, jakkoli blbý a blbě formulovaný, tak není možné schvalovat, že za to dostane přes hubu.

Pokud to ještě není jasné - tak Mia má leckdy velice nepřijatelné názory (pro mě) a nepřijatelné způsoby (pro mě), přesto bych tvrdě odsoudila, kdyby jí za to Petronila dala přes hubu.
Pokud by Mia stála Petronile ožralá pod oknem, házela jí do oken kameny, stejně tak dalším lidem, do poštovních schránek vajgly a psí výkaly, napadala by sprostými výrazy i fackama děti, strkala by na schodech do Mii nebo jejího staršího příbuzného tak, že by se zamotali, spadli a pochroumali si nohu, do noci nebo rána ve všední den by Petronila pořádala mejdany, nemocnému staršímu příbuznému Mii by do očí řekla, aby chcípl a už tu nezacláněl, atd. atd. - a vždy by to provedla tak šikovně, že by nebylo víc svědků, že by to bylo jen tvrzení proti tvrzení, všechny stížnosti, podání, by neměly dopad, všechny předcházející pokusy o lidskou domluvu neměly smysl a ona by dál dělala Mie a jejím příbuzným a sousedům ze života peklo - pak bych považovala za naprosto v pořádku, kdyby Mia Petronile rozbila hubu.


To první je rozbití huby proto, že má někdo jiný názor, neob ho blbě formuluje, a ten, koho se to netýká, komu to neubližuje, ho přesto fyzicky napadne.

To druhé rozbití huby je jasná sebeobrana proti přímým dopadům blbého chování, přičemž to blbé chování znamená ohrožení.

Už je to jasné?

Zatímco v tom druhém případě šlo o to, že selhaly všechny legální možnosti, jak zjednat nápravu,
srpen 28, 2015 10:46
ocásek tam samozřejmě být nemá, : bb.
to jsem zase vepsala někam pár vět a něco nesmázla, takže tahle:


Už je to jasné?

Zatímco v tom druhém případě šlo o to, že selhaly všechny legální možnosti, jak zjednat nápravu,
srpen 28, 2015 10:47
jo, a tohle : bb.
kdyby Mia Petronile rozbila hubu - to mělo být v daném příkladu samozřejmě naopak, ale to ti určitě došlo

se omlouvám, mám si to pořádně přečíst než to odešlu
srpen 28, 2015 10:50
Myslím, mio, že jsi s Mikinem střelila hodně vedle. : Myška
Nevím, jaké trable prožíváš, asi musí být hodně nepříjemné či smutné, protože kolem sebe kopeš značně.

srpen 28, 2015 10:51
čili stručně : bb.
rozbití huby někomu jenom proto, že mluví jak se mi nelíbí, má názory co se mi nelíbí a já nejsem schopen ho umlčet a to mi taky vadí, je špatný a musí se trestatf

rozbít někomu hubu proto, aby se zabránilo útokům a škodlivému jednání, které ohrožuje zdraví, klid, bezpečí, a jiné možnosti selhaly, je naprosto v pořádku

i když z pohledu dvou jedinců může jít v obou případech o "blbé" jednání, že
srpen 28, 2015 10:52
mio, : Myška
kdo má podle tebe právo kritizovat představitele země?
srpen 28, 2015 10:58
jo, a Petronila už napsala Mie k Mikinovi : bb.
přesně to, co jsem chtěla taky napsat, takže se nebudu opakovat, jen napíšu, že to vidím stejně - a byla to opět krásná ukázka podlé malosti, té tiché zákeřnosti, o které jsem psala včera.

srpen 28, 2015 11:04
Myško : mia I
ve sporu Alenka Mikin jsem stála vždycky na straně Mikina. Ale tahle zášť na Zemana se mi nelíbí. Ty Zemana taky nemusíš, takže je logické, že to vidíš jak vidíš.

Mé osobní starosti jsem asi neměla zmiňovat , hned jsou dobré k tomu, aby se na ně poukazovalo a vytvářela hypotéza. Nebylo to ode mne rozumné zmiňovat, poučení pro příště.
srpen 28, 2015 11:04
marty, : bb.
kdo bude hnán k zodpovědnosti za to, že se v autě udusili uprchlíci.

No podle mě by v první řadě mělo být hnáno to hovado, co shráblo peníze za transport, ale lidem nezastavilo na vyvětrání, načerpání vzduchu, nedalo lidem do auta karton vody a když dusící se lidi bouchali a křičel v korbě náklaďáku, tak nezastavil, aby se podíval, co se jim děje.
Podle mě se dopustil hromadné vraždy a měl by být popraven.

Ideálně hned s ním pašeráci, co to zorganizovali a nechali si od těch nyní mrtvých lidí zaplatit za transport do ráje, aniž by jim za ty peníze zajistili trochu lidštější podmínky a přežití transportu - takže totéž, popravit.

Kdyby se tohle podařilo, jsem si jista, že by brzy ubylo těch, co by tohle riskovali.

srpen 28, 2015 11:12
mio, nechápu, proč tě tak irituje, že někdo nesnáší Zemana. Pro mne, a pro mnohé lidi, to není náš prezident. : Myška
Stydím se za něj a štve mně, že jsme kvůli němu světu pro smích. A nic na tom nemění fakt, že v otázce imigrantů mám stejný či podobný názor jako on.
srpen 28, 2015 11:13
... : bb.
Ale tahle zášť na Zemana se mi nelíbí.


mně se nelíbí zášť Mii vůči Petronile, přesto nepůudu a nerozbiju jí proto hubu ani nebudu schvalovat, kdyby tu udělal někdo jiný, komu je narozdíl od Mii Petronila sympatická a už by se na ty Miiny řeči nemohl dívat - tak by jí prostě namlátil.
srpen 28, 2015 11:14
Něco k zamyšlení : Lenka1
pro ty, kteří chtějí:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1903-magicke-zahady-kolem-nestastnych-bezencu-jak-mohou-prezit-bez-podpurneho-tymu-nijak-lzou-nam-rano-lzou-nam-v-poledne-lzou-nam-vecer-proc-kocab-nedemonstruje.htm
srpen 28, 2015 11:45
... : mia I
tak tu mám návštěvu. Neteř. Než jsem dovařila, posadila jsem ji k diskusi a povídám - čti, ať vidíš jakou tetu máš. To víš, některé diskutující se možná ani neodtrhly od počítače, aby odhalily můj mrzký charakter.

Tak jsme se tomu zasmály, prohodily, jakou má internet moc a kolik pozornosti si my nedokonalí vysloužíme . Vypijeme kávu a jdeme si zaběhat. Hezký víkend.

smilies/wink.gif
srpen 28, 2015 12:10
respektuju : marty
že Zeman má své odpůrce, ale je ubohost a pokrytectví si myslet, že demokracie dovoluje takovýmto způsobem veřejně projevovat neúctu k hlavě státu. To svědčí i o sebevědomí a národním uvědomění daných jedinců. Jednou je to prezident, měl by to respektovat i ten kdo ho nevolil. Minimálně tím, že pokud neumí kritizovat a argumentovat se slušností, tak radši mlčet a čekat až si bude moct příště zvolit prezidenta svému srdci bližšího. Třeba chrupajícího starého pána.
srpen 28, 2015 12:21
bb, : Míša šíša
není mi to jasné a buď to bude tím, že jsem hloupá a dobře nechápu, jak to Mia myslela, anebo tím, že ty nečteš pečlivě. Domnívám se ale (a už se mi to nechce vyhledávat a kopírovat), že Mia vysvětlovala Petronile, že to srovnání ciferníku Novotnému bylo myšleno za ty jeho provokace, nikoli za jeho názor na Zemana. Takže ve své podstatě, za nevhodné = blbé chování Novotného. A za blbé chování je přece srovnání ciferníku v cajku, lze použít i nářez hadicí, jak píšeš.

Především si myslím, že jakékoli použití násilí jako odvety jak už za názor, tak i za provokace, tak i za blbé chování, je out. Ty tam shledáváš rozdíly, já ne. Ale vy slušní lidé to asi máte postavené jinak.

Co se týká "podlostí" Mii, tak to nehodnotím. Musela bych pak hodnotit i to, že je Mia označována jako hloupá, drbna a slepice... Nemáte si co vyčítat.
srpen 28, 2015 12:22
bb : marty
jasně, že je třeba potrestat ty, kteří za cílem obohacení(asi 3 rumuni) nechali v nákladovém prostoru udusit 70 lidí včetně žen a 3 dětí. Nemám slov, co to musí být za hyeny.

Ale ti pašeráci toto mohli provádět a nalákat ty lidi do toho náklaďáku, jen díky tomu, že jim Merklová slibude, jak v německu padají pečení holubi do pusy. To je ten hlavní problém a pokud se tato vidina bude pořád nabízet, budou další, kteří podstoupí cestu přes středozemní moře v chatrných bárkách, a další, kteří se nechají našťouchat jak sardinky do chladírenského vozu.
Ten proud se musí přerušit. A lze to pouze jedním způsobem. A potom je možné systematicky pomáhat v prostředí bližším těm lidem, jak způsobem života, tak podobným vyznáním - první bezpečná země. Kdyby se tu nenabízel ráj na zemi, tak se sem v takové míře nehrnou. Proč taky???
srpen 28, 2015 12:37
Míšo šíšo, : bb.
jsem srozuměna, že se neohradíš proti střílení, topení a semletí do konzerv imigrantů, ale potrestat výpraskem člověka, který napadá lidi, i nemocné starší a dokonce i děti, když všechny běžné prostředky selhaly, je pro tebe out.

A ano, lidi, co vidí ten rozdíl, považuju za normální, podle tebe tedy slušné.
srpen 28, 2015 12:38
marty, : bb.
jistě, proto má možnost se ten, co byl zvolen a cítí se urážen, bránit, tedy primárně asi nějakou žalobou.
Stejně tak ten, komu je to proti srsti, může podat žalobu na autora pomluv a slovních neslušností.
Ale jít a drzounovi rozbít papulu proto, že se mi nezdá dost uctivej k prezidentovi, to bys schvalovala?
srpen 28, 2015 12:41
no ale, vlastně, : bb.
když čtu Míšu šíšu, tak bych se nemusela už takhle ptát, že jo, jsou prostě lidi co nerozlišujou
v duchu této logiky by pak krádež chleba měla být potrestaná stejně jako vražda, protože obojí = blbé chování...
srpen 28, 2015 12:43
Mio, chápu oč ti jde, : bb.
ale i kdybys přivedla k počítači celou vaši famílii s příbuzenstvem a všichni tu napsali, že jsi úžasná teta, tak se nic nezmění.
Tak si s tou internetovou diskuzí nelam tolik hlavu a příbuzné nech, ať ocení ty stránky tvé osobnosti, které reálně znají.
srpen 28, 2015 12:46
bb, : Míša šíša
ty jsi děsný demagog. Co do toho taháš střílení a potápění emigrantů?

Pokud někdo napadá děti, nemocné a staré lidi, mělo by na něj být podáno trestní oznámení, nikoli to řešit fyzickým napadením dotyčného, neboť i to je trestný čin (což ty jako inteligentní a vzdělaný člověk jistě víš). Ale asi máte u vás nějakou domobranu nebo tam funguje soudce lynch. Nicméně to nepopírá to, že na jedné straně takový způsob schvaluješ a na druhé odsuzuješ. V tom vidím ten rozpor. Ale je mi jasné, že ty to nikdy neuznáš. smilies/smiley.gif
srpen 28, 2015 12:51
... : marty
co se týče spratka Novotnýho, tak souhlasím s miou, že si zaslouží dostat přes hubu už dost dlouho a to především od svých rodičů, kteří jaksi tolerují jeho způsoby a parazitní chování pouze za účelem lehké obživy na účet jiných. Je to morální prase ikdyby měl IQ3020.
srpen 28, 2015 12:55
bibí : mia I
kdepak. Neteř je 40 km ode mne v práci. To já se jen tak bavím tím, že jsi naložená celé dny u počítače a nemáš nic jiného na starost jen napříč tématy kritizovat sáhodlouze druhé . A už je to směšné, když si představím, kolik energie tomu věnuješ, přestože těmi lidmi opovrhuješ. Je to Tvůj čas, ale fakt je to k smíchu.

srpen 28, 2015 12:58
Ano. : Krakonoš
srpen 28, 2015 13:06
Míšo šíšo, : bb.
nemáme domobranu, kdysi jsem tu ten příběh vyprávěla - ten člověk byl pravý sociopat, nejdříve zmanipuloval spoustu lidí, přesvědčil je o tom, že je úžasný, nezbytný, schopný, že s ním půjde vše lépe atd. Tohle divadlo ale nevydrželo dlouho, projevila se podstata.
Dával si dobrý pozor, aby u jeho činů nebyli svědci, takže s ním řada lidí udělala podobnou zkušenost, ale neměla jak to dokázat. S dnes běžně dostupnou technikou, smarphony, by to bylo snazší, tehdy ne, uměl v tom chodit.
Jak říkám, napadal slovně i fyzicky lidi, vždy slabší než on, čili staré, nemocné, děti, mladé ženy, nebo lidi oslabené složitou životní situací, napříkald ženu která právě pohřbila syna, atd. Byl sprostý, otravný, ničil lidem život, ale nejhorší, co se mu stalo, bylo jednání u přestupkové komise a pokuta pár stovek.
Po každém takovém pokusu řešit to legální cestou, kdy on musel někam jet a podat vysvětlení a věc se pak následně odložila, protože to bylo tvrzení proti tvrzení, se jeho agresivita ještě vystupňovala tím, co si to k němu druzí dovolili.
Když se věc dostala do stádia, kdy policie už nechtěla jezdit to řešit, protože než přijela přivolaná hlídka, on se uklidil a vystřízlivěl, kdy se podruhé vyměňovaly prokopnuté dveře bytu, když dětem vyhrožoval, že příště vezme nůž a jejich zvířecímu mazlíčkovi před nimi rozpáře břicho, aby z něj stříkala krev, kdy strčil ze schodů paní v důchodu, která se léčila z rakoviny a byla po ablaci obou prsů, a to proto, že se zastala svého téměř osmdesátiletého manžela, na kterého to hovado řvalo, kdy se lidi a děti báli vyjít z bytů, domlouvali se telefonem, že půjdou do školy společně atd., se chlapi dohodli a zakročili.
Nic moc se mu nestalo, zdaleka ne tolik, kolik on udělal jiným. Pár modřin. Utrpěla jeho domnělá důstojnost a hlavně, dostal strach, že by příště mohlo být hůř. Což by asi mohlo, někteří z otců a manželů k tomu neměli daleko, to by si nikdo z nás samozřejmě nepřál. Naštěstí byl zbabělý, takže se bál a dal pokoj. Nastal klid, jaký lidi nezažili několik let. Byli jsme všichni rádi. On dál žil a chodil kolem nás, ale už si nikoho nevšímal.

Zajímavý, to už mimo téma, byl další vývoj. On tu ztrátu své vlastní domnělé důležitosti, vybudované image důležitého člověka, těžko nesl. Brzy po tomhle se odstěhovali. Teď se blíží důchodovému věku a je těžce nemocný, neoperovatelný rostoucí nádor.
Mimochodem, jeho žena byla slušná a hodná, k té se ostatní chovali dál stejně jako dřív. Stýkaly jsme se jednu dobu skoro jako kamarádky. Byla rozhodnutá odejít od něj, rozvést se, byla na půl cesty, odstěhovala se k sestře nebo k dceři, to už nevím, ale pak se zase vrátila. Ačkoli nemusela a děti jí přemlouvaly, aby to nedělala, ten chlap ji za sebemenší prohřešek trestal psychicky a když se opil, tak ji napadal i fyzicky. No a teď se o něj v nemoci stará.

Ano, já rozlišuji a jsou situace, kdy v obraně nemám proti násilí nic.

srpen 28, 2015 13:13
Mia, : bb.
tak tu mám návštěvu. Neteř. Než jsem dovařila, posadila jsem ji k diskusi a povídám - čti, ať vidíš jakou tetu máš.


kdepak. Neteř je 40 km ode mne v práci. To já se jen tak bavím


aha, takže sis to jen tak pro zábavu vymyslela, ok.

No, tak každá se bavíme jinak, já s nohou v ortéze celé dny u počítače, prací i netováním, ty lhaním pro svou zábavu, abys nám to nějak osolila. Každému co jeho jest smilies/grin.gif
srpen 28, 2015 13:17
... : bb.
vlastně u počítačů a mobilu, protože v ambulanci na chirurgii taky netuju, díkybohu za internet a Kudlanku :-)
srpen 28, 2015 13:19
... : mia I
když už jsem za tu podlou, mrzkou, tak mám si z toho dělat těžkou hlavu?? smilies/grin.gif Daniela mi sama kdysi řekla, neber všechno vážně co se tam píše. Ber to jako zábavu.

Vždyť je to jen internet.
srpen 28, 2015 13:42
By mě : Lenka1
zajímalo, jakou známku bych od bébé dostala já za to, že jsem po cca 6 týdnech téměř každodenního (každonočního) rušení nočního klidu rozbila hubu sousedce nade mnou - alkoholička, tři haranti, každý s jiným chlapem, jedno retardovaný, o který se "starala" jen kvůli tomu, že na něj brala o dost vyšší dávky - péče o děti spočívala v tom, že "maminka" po každonočním flámu vychrápávala během dne a děti v obýváku hrály fotbal - takže jsem se nevyspala ani ve dne.

Pak se chvíli na to odstěhovala už po čtvrté těhotná - a asi dva roky na to jsem slyšela, že se uchlastala.

Tomu tvému sousedovi bych podle tvého popisu, šlápla do úsměvu už dávno. Jednou by na mě sáhnul.

A pokud jde o toho vým.dka Novotného, tak ten si opravdu koleduje. Nebudu mít žádný problém s tím, až si někde přečtu, že ho našli se zlámanýma hnátama v napresovanýho v popelnici.
srpen 28, 2015 15:23
Zapomněla jsem : Lenka1
dodat, že domluvy na ni taky nezabíraly a do tý ožralý tlamy jsem jí šlápla po tom, kdy mi přišla kopat do dveří.
srpen 28, 2015 15:28
... : bb.
zajímalo, jakou známku bych od bébé dostala já za to, že

ne, myslím, že nezajímalo
srpen 28, 2015 15:43
... : bb.
Pavel Novotný dělá jen to co lidi chtějí. Bulvár.
Kdo bulvár nekonzumuje,ten se s projevy PN asi nesetka.
Kdo tomu věnuje čas, peníze,ten jeho činnost podporuje.
Az nebude poptávka, nebude nabídka. Bez odezvy svědčící
o sledovanosti zmizí PN ze scény.
srpen 28, 2015 16:11
Ale jo, : Lenka1
zajímalo. I když si myslím, že to vím. Protože to, co je dovoleno tobě, není dovoleno jiným, že. Dvojí metr tady uplatňuješ už dost dlouho.
srpen 28, 2015 17:02
Mio, : Mikin
promin ze odpovidam tak pozde, ale meli jsme zde noc a ja spinkal.
Opustit debatu o politice a prejit do osobniho utoku s tim, ze ma nekdo derave tricko me pripadlo opravdu podle a prekvapilo me to od tebe. Ale co, jsme jen chybujici lide a ja taky nejsu svatej.
Co se tyce udavacstvi, toho jsem se nikdy nedopustil, to jsme si doufam vysvetlili. Pokud to chces znovu rozebirat, je to vysvetleno na Nastence a klidne to tam doplnim.
Zuby si nechavam spravovat v Kanade a pokud si je necham nekdy spravit v Cesku, Thajsku nebo v Indii, zaplatim tamnimu zubari plnou cenu. Takze tim (stejne jako treba veceri v restauraci) malinko podporim ekonomiku dotycne zeme.
K trvalemu pobytu, abych mohl zneuzivat lekarske pece nebo pobirat duchod se v Cesku nikdy neprihlasim. To by byl podle me podraz. Pokud pozadam v 65 letech krome kanadskeho CPP i o cesky duchod, budou to jen z penez, ktere jsem tam kdysi vydelal a bude to kolem $100 mesicne. Pobirat takovy duchod me pripadne fair. Stejne jako kdyz Michal bere v Cesku duchod americky.
O ceskou politiku se coby Cechokanadan zajimam stejne jako o kanadskou. Obe zeme jsou me drahe, ziji v nich lide ktere mam rad a na kterych me zalezi.
Zemana povazuji za burana a darebaka, na to mam snad pravo. Jini zase nemaji radi zesnuleho pana Havla, i oni na to maji pravo.
Takze tak..... smilies/cool.gif
srpen 28, 2015 17:25
bb : Mikin
Ten bulvarni novinar Novotny (ktereho prilis neznam a netusim co udelal pani Bartosove) o techhle vecech pise velice otevrene zde: http://manipulatori.cz/pavel-novotny-nebojim-se-muslimu-bojim-se-agresivnich-bilych-hovad/
Ne se vsim souhlasim a pripada me to dost drsne, ale proti urvane, vulgarni a narozdil od neho anonymni Lence me pripada jako Mirek Dusin.
srpen 28, 2015 17:31
... : marty
tohle snad už pochopí i zaslepenci i sluníčkoví lidé

http://martinkavka.blog.idnes.cz/c/474597/neni-mi-lito-tech-mrtvych-uprchliku-a-mam-vztek-na-ty-co-za-to-mohou.html
srpen 28, 2015 17:35
Svůj : Lenka1
k svému aneb vrána k vráně sedá, Mikine. Ani mě to nepřekvapuje.
srpen 28, 2015 17:50
Mikine : mia I
děkuji za odpověď. Ujasněno.

Tvůj názor na moji podlost Ti neberu. Jen tolik. Na Kudlance je pár lidí, kteří nikdy nenapsali to co teď Ty - já taky nejsu svatej. Prostě chyby podle nich mají jen druzí, neustále dotírají, rozebírají druhého. A nit na dotazovaném nenechají suchou. Pokud mne takový člověk sám neosloví, nechávám ho být. Jakmile začne být dotěrný, moralizující, snažím se ho odpálkovat s tím, aby se nejdříve stejně kriticky podíval na sebe. To je ovšem oheň na střeše.

Přitom je to směšné , ta snaha o vlastní dokonalost. Vždyť na každém jednom z nás se něco najde. A jak si někdo může myslet, že mi bude záležet na soudu člověka, který bydlí třeba na druhém konci republiky a nikdy jsme se nesetkali?? Já pořád nemůžu věřit tomu, že někdo je tak hloupý, natvrdlý a myslí si, že mi ovlivní něčí názor internetu, pokud o ten názor sama nestojím. Takže to dotěrné chování ve smyslu dej sem odpověď nehodlám tolerovat. Kombinace určitého jednání a dávání na odiv něčeho co vůbec hodno odivu není dělá pro mne takovou osobu nehodnou zájmu. a bohužel jí to nevysvětlíš. Ona si myslí, že mám nechuť se snad nějak odkopat, ukázat své nedostatky. Boha jeho, copak mi záleží na tom, co si o mně myslí cizí lidé? Mně záleží na přátelích a rodině a k těm se chovám tak jak si zaslouží - slušně, korektně. Mám to štěstí a životní dar, že přátelé, rodina, příbuzní jsou lidé úplně jiného ražení než toto co od několika málo lidí vídám zde . Když vezmu třeba debatu o průvodu homosexuálů - mně nevadí. Těm, kterým vadí jsem neoponovala. Ale je tu pár takových, kteří vystartují jako šelma na kořist a už jedou. Proč a pro a proč... A takhle byste měli.. Přijde Ti to normální?

To samé uprchlíci. Nechci je, důvod nezapírám a už to zase jede.. A nejhorší je, že někdy člověk vzdělaný, u kterého bys předpokládal, že porozumí psanému textu se Tě ptá dotazy na úrovni žáka nechci říci jaké třídy ZŠ (to už zkonstatovala i Bára, Iris taky už odmítá s dotyčnou diskutovat poněvadž to je fakt chuťovka).


srpen 28, 2015 18:34
Mia : Mikin
jsem rad ze jsme si to vyjasnili. Kdybych si myslel ze jsi jedna z tech lidi se kterou to nepujde, ani bych se nepokousel. smilies/smiley.gif
A s tim sporem s Petronilou - neni to hlavne kvuli jinemu nazoru ? Protoze me lidi s jinym pohledem na vec taky iritujou. Me se ta dama zda byt rozumna a pod vetsinu veci bych se rad podepsal. Ale to je zase vec nazoru.....
Uprchliky a imigranty v takovem mnozstvi nechce myslim nikdo. Nazory se rozchazeji hlavne v tom, jak na to. Jestli sis vsimla, bavil jsem se zde s bb i Petronilou o tom, jak ty lidi upozornit na to, ze pokud opravdu neutikaji pred perzekuci, budou vraceni. Protoze to by cely problem odstranilo hned v jeho zacatcich.
Ale pro nekoho zustanu i pres to "slunickarem".
srpen 28, 2015 19:04
mio, : Petronila
nestačím se divit, jak dalekosáhlé vývody činíš z JEDNÉ mé otázky.

Ptala jsem se skutečně jen na tu jednu věc (zda schvaluješ násilí za názor), ten zbytek, který jsi napsala ve svém posledním příspěvku, je totálně mimo - sice jsem tu odpověď vyžadovala poměrně neodbytně, ale "nenechat na nikom nit suchou" vypadá přeci jen trošičku jinak. Nehodnotila jsem tebe jako osobu, pouze jsem se následně kriticky vyjádřila ohradila proti vytahování irelevantních "argumentů" typu děravého trička, ale až poté, cos to udělala.

Povšimni si, prosím, že ty jsi mě "kádrovala" mnohem víc a tvrději než já tebe a směrem od tebe na mou adresu zaznělo daleko víc nadávek, kdybych byla na to tak citlivá jako ty a oplatila ti to, tak se tu serveme jako koně. Jestli ti opravdu nezáleží na mém mínění, tak proč se tak rozčiluješ?

Mým cílem bylo pouze zeptat se na JEDNU věc, ve které jsem ve tvém projevu cítila určitou diskrepanci. To, že to bereš tak úkorně a vztahuješ si to na tolik nesouvisejících věcí, skutečně není můj problém. Asi není dobrý to tolik prožívat, mým cílem skutečně není kritizovat Miu jako člověka, šlo mi pouze o tuto jednu věc, nikoli o to, jestli jsi v kolektivu oblíbená a nosíš vždy čisté a dobře záplatované tričko smilies/grin.gif
srpen 28, 2015 22:12
Petronilo : mia I
nebylo to jen na základě tohoto dotazu. Bylo to celkově co se mi nelíbí.

To, že píšeš, že některé věci jsou mimo a nesouvisejí spolu je bohužel u Tebe problém. Už Ti tu kdysi psala Eva, že i přes své vysokoškolské vzdělání nejsi schopna si dát věci do souvislostí. Iris už Ti také dala jasně najevo, že nemá zájem s Tebou diskutovat neb vytahuješ jednotlivé věty, slovíčkaříš. Bára ti napsala, že Tvé dotazy vznášíš způsobem na jaký by nikdo neměl nervy. A slušně Ti naznačila, že co si o Tvém dotazování myslí. Bohužel Ti nedocvaklo, za co Tě má. Nechci se za nikoho schovávat ale nejsem opravdu jediná, kdo má s Tebou problém. Byly tu i jiné názory , na Tvé přebuřelé sebevědomí, ale to beru tak, že já taky mám své minusy.

Nevadí mi rozdílné názory, ale jsem zvyklá na jiný styl diskuse. Se svými přáteli diskutujeme stylem mám na věc takový a takový názor, zdůvodním proč ho mám. Ostatní též. Nikdy se nestává, aby někdo z nás negoval, zpochybňoval názor druhého. Snižoval hodnotu názoru druhých. Nikdo si nedovolí užívat proti druhému výroky Tvého typu jako např. Ty ve druhém odstavci tj. zbytek je totálně mimo... To je přesně to, co mne u Tebe irituje spolu ze způsobem dej odpověď, plus nechápavost.


srpen 28, 2015 23:18
No tak abys neměla z toho výčtu všech, : Krakonoš
co tě nemaj rádi, depku, Petronilo, tak já tě tu dycky rád vidím a tvoje příspěvky podle mě většinou hlavu a patu maj. Klidnou, ničím nerušenou, sluníčkovou, vlastně měsíčkovou, dobrou noc. smilies/cheesy.gif
srpen 28, 2015 23:43
... : bb.
no, nazdar hodiny
srpen 29, 2015 00:46
... : Krakonoš
Krleš! Krleš! Krleš!
srpen 29, 2015 01:31
:) : bb
to nebylo k tvému poslednímu komentáři
srpen 29, 2015 01:38
Takovej pěknej příklad, : Krakonoš
že i vodpůrce multikulti a někdo, koho nelze podezřívat z žádnýho sluníčkovství, si může zachovat lidskej nehysterickej pohled na věc, je článek Miroslavy Němcový zde:
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/66023/miroslava-nemcova-uprchlici-co-je-ztraceno-co-jeste-zbyva.html
Nemusím se vším, co píše, souhlasit, ale jako jinej pohled na věc je to pro mě naprosto ok, dá se vo tom přemejšlet, jistě by se s ní dalo slušně diskutovat a jsem si jistej, že by nepadly slova jako fašista, rasista, xenofob, nácek.... ani debilní sluníčko. smilies/wink.gif
srpen 29, 2015 09:02
Tak zpět k tématu - : Myška
Chcete vidět OPRAVDOVÉ svinstvo?

Stránky "Emigrujte do České republiky", s anglickým, českým a arabským textem, jak se do ČR dostat a jak oblafnout azylové řízení.

Jako jedno z lákadel stránka uvádí, že naše úřady povolují průkazové fotografie v islámském šátku...


S citací Šimona Pánka ("Člověk v tísni"). Toho, co by jej slunka ráda udělala prezidentem

https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/


srpen 29, 2015 09:21
Krakonosi, : Mikin
me se ta pani zda byt docela rozumna. Asi nejsem spravnej slunicko. smilies/smiley.gif
Co se tyka predstav uprchliku o tom co je ceka v Evrope, nejde o nic noveho. Ja potkal tady v Kanade ceske emigranty kteri prijeli na zaklade toho, ze nekde zaslechli, ze kanadska vlada "poskytne kazdemu pristehovalci ktery se zavaze zit v lesich maly domecek". Tak presne me to rekli, nekecam. A kdyz zjistili ze zadny domecek nebude, byli hrozne nas*ani. Na kanadskou vladu !
srpen 29, 2015 09:43
Mysko : Mikin
jsi si jista, ze nejde o nejakej hoax ? To nevypada jako nejake oficialni stranky.....
srpen 29, 2015 10:00
Oficiální stránky? : Myška
Ale koho čeho, Mikine?
Někdo je prostě vytvořil, aby sem lákal ilegály... Mě je úplně fuk kde a kým byly vytvořeny. Důležité je, že byly vytvořeny...
srpen 29, 2015 10:19
Jde o to, co ty stránky sdělují... : Myška
a to, co sdělují, se mi nelíbí.
srpen 29, 2015 10:33
Já jsem tu stránku zběžně prolítl, : Krakonoš
a nevidím tam žádný "lákadla", jenom věcný informace vo azylovým řízení a druzích poskytovaný vochrany uprchlíkům v Český Republice.
Nijak mě ta stránka neděsí, nenašel jsem nic vo "voblafnutí" azylovýho řízení. Ale to bude asi tím, že pro mě jsou lidi, kterým bude poskytnutej azyl a který budou dodržovat zákony mojí země, v mojí zemi vítáni. Nevím, jak tomu je v současným právním systému Evropy, ale ke spokojenosti by mi stačilo, kdyby ten, kdo porušuje zákony hostitelský země, ztratil právo na vochranu a mohl bejt deportovanej zpět i v případě, že jinak důvody k jeho vochraně trvaj. Aby uprchlící měli jasnej signál, že vochrana ano, ale jen pro toho, kdo dodržuje zákony.
Mimochodem, jestli ODS nejni strana úplnejch idiotů, mohli by kultivovanou reflexí postojů lidí, který chtěj nekompromisně pravidla vyžadovat a imigraci vomezit, aniž by sahali k fašistickejm řešením a rétorice, vytřískat ze současný situace a nálad ve společnosti vobrovskej politickej kapitál. Jestlipak na to přijdou? smilies/wink.gif
srpen 29, 2015 11:51
Mysko a Krakonosi : Mikin
me udivuje, ze je to anonymni a zamerene na muslimy. Jinak souhlasim s Krakonosem - politicka strana ktera by prosadila nejake rozumne reseni by si mohla hodne polepsit. Zatim z toho vytriskavaji majlant akorat pekne zrudicky.
srpen 29, 2015 13:08
Mikine, : Krakonoš
předpokládám, že je to dílo někoho z českejch muslimů (nebo sympatizantů). Ano, je to trapně anonymní, na druhou stranu to jsou všechny weby, který jsou někde na libovolným vokraji názorovýho spektra. Jestliže se tomu nedivíme v případech, kde provozovatelům a autorům může hrozit maximálně nějaký popotahování po soudech, těžko to vyčítat někomu v tomhle případě, kdy dotyčnýmu (dotyčnejm) jde zcela jistě i vo zdraví a majetky, vzhledem k náladě v části společnosti.
srpen 29, 2015 14:04
uf, dlouhá diskuse : Rv
Musím přiznat, že mě někteří diskutující svými názory hodně překvapili. Pro mě současný stav znamená jediné. Je to invaze. Novodobý trojský kůň... A pokud někdo věří na karmu, tak z toho hlediska je velmi zajímave, které země jsou cílem.
srpen 30, 2015 00:01
Fakt? : Krakonoš
Musím přiznat, že mě někteří diskutující svými názory hodně překvapili.


Tak to jsi právě vobjevil(a) Kudlanku a nečetl mnohem delší předchozí diskuse na stejný téma. Tady už nikdo nikoho dávno nepřekvapuje. smilies/cheesy.gif
srpen 30, 2015 00:13
Pohádka na dobrou noc... : Myška
srpen 31, 2015 07:37
Rv : marty
že by byla karmu ovlivňavala výše sociálních výhod té které země??? smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif
srpen 31, 2015 08:11
???? : marty
hlavně, že mam smajlíky, že jo. Ale píšu jak čuně, fuj, fuj. Tabletová klávesnice mě ničí. Velká omluva.
srpen 31, 2015 08:14
Myško : mia I
ten pán je úžasnej kolík. smilies/grin.gif Selský rozum, pálí mu to úžasně. Četla jsem i další článek. Trefné, uhodí spolehlivě kladívkem na hřebíček. Však také karma jeho článků je doost vysoká.

U některých sluníček jsou naopak argumenty bohužel jen načtené fráze, nic odkoukaného ze života. Proto často naivita, nechápavost porozumět argumentům druhých. Holt každému dáno není. Když čtu (a velmi ráda) třeba úvahy Justíka tady na Kudlance, mám respekt k jejím názorům. Bystrost tak mladé ženy, schopnost uvažovat v detailech, souvislostech. Když to pak porovnám s jinou diskutující, to je nebe a dudy. smilies/wink.gif Více takových Větvičků, Justíků,...
srpen 31, 2015 08:49
na té povídce o babičce : Petronila
mi nic vtipného ani chytrého nepřipadá, jen brnkání na současnou strunku toho, že EU je fuj. Navíc podané takovou "pivní" formou, kterou moc nemusím, ale to už uznávám, že je otázka mého osobního vkusu.
srpen 31, 2015 11:27
Taky : Lenka1
jsem tu pohádku četla. Nemá chybu.

Větva rulezzz!!! smilies/grin.gif
srpen 31, 2015 11:30
Petronilo, : Myška
nepřekvapuje mne, že tobě na tom nic vtipného nepřijde. Ale on ten článek není jen vtipný, on je hlavně poučný.
srpen 31, 2015 11:38
Myško, : Petronila
mně nepřipadá ani jedno ani druhé.
srpen 31, 2015 11:41
tak pro zajímavost .... : uf
jen pěkně čtěte Petronilo, Mikine a ostatní a hezky až do konce!

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/14198-dnes-mam-pro-vas-absolutne-sokujici-informace-o-ilegalnich-imigrantech-v-cr-ktere-jeste-nebyly-zverejneny-navstivil-jsem-zarizeni-pro-uprchliky-prosim-sirte-dal-je-to-fakt-sila.aspx
srpen 31, 2015 13:00
Petronilo, : Myška
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 31, 2015 13:16
... : Petronila
"Velice mě také překvapilo, že si tito ilegální imigranti můžou na snídani, na oběd i na večeři vybírat ze tří jídel! A je běžné jídlo, B je muslimské a C je vegetariánské. Hádejte, co si vybírají. Všichni až na jednoho jí B, tedy muslimské. A pouze jeden z nich C, tedy vegetariánské.

Je tedy nad slunce jasné, že jsme svědky totální invaze muslimů a vyznavačů islámu do Evropy, tedy nezvaných vetřelců z nepřátelské kultury, jejíž cílem je zlikvidovat naše demokratické zřízení a naši svobodu."

No tak to je jiná, asi budu muset svůj sluníčkový postoj přehodnotit. Po přečtení této zprávy se mi otevřely oči - to, že si muslimové vybrali muslimské jídlo, je opravdu nad slunce jasnější známka totální invaze muslimů a toho, že chtějí zlikvidovat naše demokratické zřízení a naši svobodu. Hned jdu vyrobit řetězový mail a šířit ho dál, aby si i ostatní uvědomili otřesnou realitu.
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 31, 2015 13:45
Větvičkův článek je debilní, : Krakonoš
alespoň první dva vodstavce, protože dál jsem to nedočet. smilies/cheesy.gif Ten úúúžasnej vtip (hahaha!!!) spočívá v tom, že pyča babička (to prosím cituju, to nejsem sprostej, to je sprostej ten pahejl) koupila vod Bakaly panelák. A koupila ho za co, paní učitelko? No přece za dotace, milý děti, to je přece na tom právě to vtipný.
Nojo,no, když si někdo musí ke svýmu psaní pomáhat hovadinama, který nemaj hlavu ani patu, ani žádnej podklad v realitě, tak jenom velmi těžko můžu souhlasit s tim, že to tomu člověku pálí a ještě navíc v souvislostech. Já bych spíš řekl, že má v hlavě vypáleno, a tak se musí schovávat za dialekt.smilies/wink.gif

Petronilo, hlavně ten řetězovej mail posílej lidem, kterejm to hodně dobře pálí v souvislostech. Aby se řetěz nepřerušil, to by byla věčná škoda! smilies/grin.gif
srpen 31, 2015 14:24
Krakonoši, : Myška
nemůžu uvěřit tomu, že jsi při své inteligenci nepochopil.
srpen 31, 2015 14:29
Já se bojim, Myško, : Krakonoš
že inteligence je k takovýmu čtivu čirou kontraindikací. smilies/grin.gif smilies/wink.gif
srpen 31, 2015 14:33
Petronilo, Petronilo, : bb.
takhle zpochybňovat informace od důvěryhodné osoby, zprostředkované nezaujatým médiem.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1514202-usvit-daval-miliony-za-pr-firme-ktera-sidli-v-chatrci-s-bezdomovci

ale dobře ti tak, jelikož jsi podcenila význam hrůzné skutečnosti, že si muslim vybere muslimské jídlo, budiž ti odepřena účast v Četě ozbrojených kudlanek, které ovládnou zákopy, až dojde na věc
srpen 31, 2015 16:44
ten pokus o vtipnou alegorii v ostravském nářečí : bb.
jsem si přečetla taky, narozdíl od Krakonoše celý. No a co jako z toho? Těch co se navíc zkouší svézt na zbytkové vlně popularity Ostrawaka Ostrawskiho je pořád ještě dost. Připomíná mi to texty, které se vyrojí vždycky, když se něco děje nebo i jen "děje". Lidi, co mají zrovna u počítače chvíli čas, poskládají pár skutečností, domněnek a dedukcí, protože to většinou jsou lidi, co umí pracovat s jazykem, tak tomu dají co je třeba, a už to jede.
Čtenáři si chrochtají, jaký že je ten autor kolík a jak to zase trefně vystihl..no a to je tak všechno.
Asi jako když pan Dvořák s paní Bohdalovou dělali Televarieté a lidi pak řekli - " ty do toho zase šili, co". Akorát že u D a B ani lidový humor nepostrádal inteligenci, vtip a originalitu.
srpen 31, 2015 16:56
Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko, : Myška
stojíš tu u cesty, stane se neštěstí...
srpen 31, 2015 19:52
vtipnost hodná prezidenta, : bb.
ale zatím nikdo neuvedl v čem je lepší
dělat co děláte, tj.lovit na netu každou negativní
zprávu, tezi, domněnku, historku
než sedět v klidu u večeře venku v hospodě jako ted ja
a bavit se. Čim takhle vylepšíte (svou) situaci?
srpen 31, 2015 20:58
... : bb.
Teda v cem.
srpen 31, 2015 21:04
bb, : Petronila
ne, ne, neééé, vezmi mě na milost, prosím prosím prosím, vždyť já už jsem se poučila z krizového vývoje a uznala svůj strašlivý omyl, když to opíšu stokrát a pošlu všem kamarádům, známým a známým známých, že mě necháš , abych vám v těch zákopech recitovala toho Vergilia v originále....
srpen 31, 2015 21:04
bb, a ty víš, co kdo dělá? : Myška
Asi sotva, pokud to sem na sebe nenapráská, že...
srpen 31, 2015 21:13
Jinak Větvův blog čtu roky, : Myška
a jeho články mi připadají velmi vtipné a čtivé. A jeho ostravština nemá chybu. Ale každý mu přijít na chuť nemůže.
srpen 31, 2015 21:18
... : Mikin
Me pripada Vetvicka kdyz prijde na politiku hodne naivni, ale vtipny to zase jo. Jeho ostravstina me dovede rozchechtat a bohuzel - tohle nareci se bez pouziti slova na p... proste neobejde.
Pripomnelo me to straslivy ostravsky vtip..... vite jak oznami jeden Ostravak druhemu, ze od neho odesla manzelka?
No prece: "p*ča v p*či, p*čo......
srpen 31, 2015 22:28
... : bb.
dělat co děláte, tj.lovit na netu každou negativní 
zprávu, tezi, domněnku, historku 
než...Čim takhle vylepšíte (svou) situaci? 
srpen 31, 2015 20:58
... : bb.
Teda v cem.


Tady na Kudlance nepíšete nic o tom co skutečne děláte,
čili bud nic nebo je to desne tajný, ale tady už několik měsíců
jedete jen v líčení svých fantazii o tom co dělají
uplne všichni muslimové na světe a v kopírování odkazů
na blogy kde si autoři mohou napsat cokoli chtějí.
Cele léto.
Když si ted napíšu blog a sepisu tam nějakou hororovou barvit o
příhodu s muslimy, vycucanou z prstu, jsem si téměř jista ze
to proletí internetem a celý čtvrtý protimuslimsky odboj nad
tim bude slintat a sdílet a šířit az se od klávesnic bude kouřit.

To je totiž to co cele léto děláte a ja se ptala k čemu
to je?

září 01, 2015 02:15
Petronilo : bb.
na to jsem malý pán, dodržuj
služební postup a popros u zdejší
G.I.Jane.
Nejdřív ale doporučuji zbořit mešitu co jste
si na chatě postavili.
září 01, 2015 02:25
A k čemu to je? Prostě tu diskutujeme. Tahle diskuze nemá ambice a ani nemůže mít, cokoliv měnit na běhu světa, bb. : Myška
Ani si to za cíl neklade a netváří se tak.
Stejně se může někdo zeptat k čemu jsou sáhodlouhé traktáty z tvé domácnosti. No, k čemu to je?

Napiš si blog nebo cokoliv jiného. Máš volné pole působnosti. Nebudu ti vyvracet tvoje přesvědčení, že články popisující negativní zkušenosti s muslimy a články kritické k muslimům a k té obrovské vlně imigrantů, která se do Evropy stále valí, jsou výmysly. Je mi fuk, co si o tom myslíš.
září 01, 2015 06:22
Proč nezafinancovat třeba nějaké ty zbraně,... nebo cestu "uprchlíků" Afghánců do Evropy? : Myška
září 01, 2015 06:47
Nojo, Myško, : Sidon
jsou to "chudáčci", jak říkáš, dost frustrovaní, ale žeby se kvůli tomu měli dopouštět takovýchto činů, to mi rozum nebere -

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/12850-dvanacticlenny-muslimsky-gang-sedm-hodin-non-stop-znasilnoval-matku-dvou-deti-muslimsti-divaci-v-soudni-sini-tleskali-a-volali-devka-a-patri-ji-to-znasilnit-nezahalenou-bilou-zenu-neni-hrichem-proti-islamu.aspx

Přítom, muslimka si nesmí vzít za muže nevěřícího, to by ji mohli podle toho jejich práva zabít. Muslim si může vzít nemuslimku, jenom když ta konvertuje na jejich víru. Tak nevím, jak to bude s tou integrací fungovat.
smilies/sad.gif
září 01, 2015 08:19
Sidone, to já taky nevím, jak to bude fungovat, ale něco mi říká, že špatně :-) : Myška
Já v současné situaci celkem nic nemám proti tomu, že si muslimka nesmí vzít jinověrce či bezvěrce. Ať nebere. Stojí o ně ti jinověrci či bezvěrci tak moc?

Jiná věc je to znásilňování. Ti, kdo to dělají i kdo to dopustí jsou něco mnohem nižšího než zvířata, těm by měli ty jejich "ozdoby" rovnou ufiknout.
září 01, 2015 08:30
Myško, : Sidon
já si myslím, že to nebude fungovat vůbec. Tady je zase něco, co o nich řekl W.L.S.Churchil -

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/3087-uz-winston-churchill-vedel-co-je-islam-zac-nyni-uz-tusi-i-ve-svedsku.aspx
září 01, 2015 08:45
nedívali jste se včera : Nona
náhodou na Prostřeno? Vařil tam Egypťan, ostatní soutěžící Češi. Krásně se převedl, jak z usměvavého člověka se najednou stal někdo úplně jiný.... nutil své spolusoutěžící vše dojídat, co jim navařil.... když jeden odmítal sníst celou cibuli ve vývaru, tak byl doslova zlý a málem mu to doslova narval.... bylo vidět, jak si okamžitě z něho udělal nepřítele.... no, nebýt tam ostatní a TV štáb, kdoví??? A přitom šlo o blbost....

září 01, 2015 09:16
to je asi taková diskuze, Myško, jako kdybych sem lifrovala desítky odkazů na weby o rakovině, včetně blogů, protože : bb.
je mnohem více pravděpodobné, že někdo onemocní rakovinou, než že ho násilně usmrtí militantní muslim.
Daniela by sem dala článek o rakovině a pak druhý, třetí, čtvrtý, pátý, a my bychom pod tím napsali 2500 komentářů a několik lidí by opakovaně vkládalo několik desítek odkazů na obskurní weby, kde by se to hemžilo neskutečnými a hrůznými příběhy o rakovině, včetně čísel a fotek nádorů.
Takhle by to šlo půl roku v kuse, RAKOVINA weby, RAKOVINA blogy, RAKOVINA fotky obětí, RAKOVINA fotky nádorů, RAKOVINA fotky vyléčených s jizvami a holými hlavami, RAKOVINA návody na léčbu - medicínskou, alternativní, včetně statí o vyléčení sušeným kravským lejnem, přikládáním bylinných obkladů a vykuřování místností.

Nemluvím o tom, co je nebo není vhodné, ale zda má smysl dávat hrozbám, ať už skutečným nebo domnělým, tolik prostoru a energie, myšlenek.

Ale to je mé zamyšlení, to zase neber, jak jsi zvyklá, jako kritiku své osoby, není nutné hned vykopávat.

Jistě, traktáty z mé domácnosti jsou pro vás asi tak zajímavé jako tvé líčení kolik mrkve jste okopali a kolik rybízu zavařili, ale to jsou holt témata našich reálných životů, a protože tu nevedeme jen učenné dišputace, ale tak trochu chatujeme, tak se tu objevuje i tohle.

září 01, 2015 11:04
bb, : Myška
vadí ti způsob diskuze nebo téma?


Jistě, traktáty z mé domácnosti jsou pro vás asi tak zajímavé jako tvé líčení kolik mrkve jste okopali a kolik rybízu zavařili, ale to jsou holt témata našich reálných životů, a protože tu nevedeme jen učenné dišputace, ale tak trochu chatujeme, tak se tu objevuje i tohle.
Buď klidná, já jsem napsala o zahradě a našich výpěstcích zcela výjimečně a jen jednou. Vůbec bych tvoje romány nezmínila, kdybys nehledala na diskuzi, která ti jde proti srsti, pořád něco.
září 01, 2015 13:07
Bb, opět jsem si přečetl poslední část diskuse, kde diskutuješ s Myškou : strejda
a na mne to dělá dojem, že ty všechno, co se týká tohoto problému, blížícího se středověku, že přímo bagatelizuješ. Ty se tomu snad i směješ...Já si myslím, že nevidíš, nevnímáš, nechceš vidět, nevím proč (snad jako placená radní???) co se z té invaze muslimských kobylek může v budoucnu vyklubat. A o to tady stále kráčí. Ta diskuse není o ničem jiném než o tom, že my, kteří to obchodování s lidmi odsuzujeme, kteří tomu cílenému a zaplacenému exodu nefandíme a nejraději bychom tu havěť poslali na těch jejich bárkách zpět odkud přišli, se s vámi stále přeme o budoucnost země, o budoucnost Evropy. Zatím tu mají jen požadavky. Až jich tu budou tisíce, bude problém, protože se budou chtít jako velká menšina dostat do parlamentu a budou tu prosazovat tu svoji pakulturu. Neexistuje umírněný islám. To je něco jako kdybych řekl, že on ji zavraždil jenom trošku. On je jen trošičku vrahem. Nebo ona je v jiném stavu také jen trošičku...
A jestli chceš, aby tu ženy neměly v budoucnu žádné právo, aby musely chodit jako mumie v těch jejich hadrech a oni si několikrát denně otloukali palice o koberečky, tak jim fandi, přijmi tu jejich pakulturu, ale já to nebudu. Já islám přímo nenávidím, což je možná vidět i z textu a kdyby šlo do tuhého, na lámání chleba, budu proti tomu i bojovat nebo být jakoli užitečný a proti islámu se spojím třeba i s ďáblem. A divím se všem zabedněným a slepým, kteří tohle, co se sem plíží, nedokáží odhadnout. Jsem zvědav, jak tomu budete za pár let čelit.

září 01, 2015 17:57
strejdo, : Petronila
fakt je, že budoucnost neznáme a znát nemůžeme, a každý si ji "domýšlíme" po svém.

Ty si ji domýšlíš tak, že když uprchlíkům pomůžeme, tak oni určitě kousnou do ruky, která je vytáhla z bláta, a zničí nás, pokusí se nás obrátit na svou víru a zotročí si nás. A nepovažuješ to za domněnku, ale téměř za jistotu, bojíš se toho a v tom duchu reaguješ.

Třeba já si ji domýšlím tak, že větší riziko než v utečencích spatřuji v radikalizaci "našinců".

Asi se shodneme v tom, že jeden i druhý výsledek bychom ani jeden nechtěli, ale myslím, že bychom si měli být oba vědomi toho, že naše domněnky nemusí být na 100 % pravdivé, a nenechat se strhnout k tomu, abychom přestali přemýšlet vlastní hlavou, a abychom z toho přemýšlení úplně vyřadili srdce.
září 01, 2015 21:17
strejdo, : bb.
můj plat radní, jak tomu říkáš, čili odměna zastupitele, činí 425 Kč měsíčně hrubého a to mě určitě ke koránu neobrátí :-)) ani kdyby to obratem neodešlo na účet, kde se shromažďují peníze na další fázi opravy kostela.

Opravdu myslíš, že něco změníme, odvrátíme, zlepšíme nebo zmírníme tím, že budeme číst všechno, co se k tomu napíše, všechny blogy a jednostranně smýšlející weby, budeme sem kopírovat odkazy na zprávy o tom, co se děje kolem uprchlíků tam nebo jinde v Evropě...?
A o ničem jiném totiž tady ty diskuze nejsou, celé léto je to a jen a jen o tomhle.
Názory jsme si přece vyjasnili hned zpočátku - skupina vámi nazývaná sluníčkáři tady nechce žádnou masivní vlnu, neřízenou a nekontrolovanou, protože prakticky ani nezvládnutelnou, nechce islamizaci, a určitě nechce ani to, co jí furt rádi podsouváte - nastěhovat si je k sobě, navléct ženy do "stanů", obřezat ženy, dcery, vnučky. Tahle skupina si představuje řešení komplexní, jednotné pro celou Evropu, které povede k tomu, že pro imigranty bude naprosto neatraktivní imigrovat hromadně do Evropy, k čemuž by měla vést konkrétní opatření, podrobně jsme to tu rozebrali mockrát, tak se nebudu opakovat. Podstatné je, že trváme na tom, že při dnešní vyspělosti techniky i společnosti je možné a v civilizaci naprosto nutné udělat to jinak, než hromadnými vraždami, plošným zabíjením, potápěním lodí i s ženami, starými lidmi a dětmi, atd.
Samozřejmě, pokud Evropa dodrží jednotný postup v zamezování nekontrolovaného vstupu na její území, a někdo to poruší, budou následky a třeba i ztráty na životech, ale musí to být výjimečný následek porušení zákonů, pravidel, narušení bariér i přes výstrahy atd., nikoli plošné řešení. To už jsme tu taky rozepisovali.

Druhá skupina nechce totéž co my, ale nelíbí se jí náš nevražedný, sluníčkovský přístup. Naopak se jí velice líbily agresívní komentáře a výpady militantních diskutujících, tleskaly majitelce zbraní (v jejím názvosloví mazlíků), dobře se bavili vtipy o semletí černých hub do psích konzerv, apod. Pro tuto skupinu je výše popsané, námi navrhované řešení, nepřijatelné, protože podle nich nepovede k ničemu dobrému, zatímco plošné násilné razantní řešení ano. No a to je zase nepřijatelné pro nás.

No a pak je třetí skupina, která se sice distancuje od řešení vyhlazovacími metodami, ale nelíbí se jí ani to "naše sluníčkovské" řešení, možná i proto, že rozhodně nechce být označena za sluníčkáře, neboť kdo je sluníčkář, ten tu chce islám, mešity, stany na ženách, obřízku atd. atd., že ano.
A tak tato třetí skupina vyjadřuje pohoršení nad sluníčky, projevuje sympatie k militantnímu jádru. Navrhuje řešení jako "líbí se mi postup Austrálie" - ale na to, že my nemáme nějaký ostrov, který by patřil celé Evropě a tudíž by bylo možno tam deportovat ty uprchlíky - na to tahle třetí skupina nereaguje, protože se jí tyhle protiargumenty nelíbí, jelikož boří tu hezkou ideu deportace černých hub na ostrovy.
Stejně tak další podobné nereálné nápady. Jsou sice teoreticky jednoduché, ale prakticky neproveditelné, to se ovšem nelíbí - no a tak my, co na to poukážeme, jsme sluníčka, a tleská se skupině číslo dvě :-)

No a tohle jsme si, myslím, všichni tak nějak vyjasnili hned zpočátku, a od té doby se nic moc nezměnilo. Jen tu jedou dokola ty odkazy na blogy, kde si kdo chce píše co chce, a ono se to bere jako důkaz, argument, pravda, skutečnost.. atd., viz co jsem psala Myšce, když jsi to četl, tak to víš, tak to nebudu opakovat.

Opravdu myslíš, že když odmítám psaní o rakovině tím způsobem, co jsem nahoře popsala jako příklad Myšce, tak tu nemoc popírám a bagatelizuji...?


září 01, 2015 22:09
... : bb.
víš, v podstatě tím způsobem, jakým někteří, ne ty, diskuzi tady vedou, sami problém bagatelizují, protože z toho dělají frašku

ovšemže, jak píše Myška, si mohou povídat o čem chtějí, ale zrovna tak my se k tomu můžeme vyjádřit, že
no a já se tedy furt dokola vyjadřuji v tom smyslu, že tohle k ničemu pořádnému nevede, jen ke zbytečnému panikaření, hysterčení, ke zhoršování nálady, ale někomu to asi dělá dobře, sledovat kde se co napíše k uprchlíkům, hltat to a ukájet se představami, co se tu stane

září 01, 2015 22:18
Myško : bb.
já jsem napsala o zahradě a našich výpěstcích zcela výjimečně a jen jednou

fakt? no, to je relativní četnost, podle mě posledních půl roku o ničem jiném než o imigrantech a zahradě nemluvíš, i když, ano, o druhém mnohem méně často než o prvním.
Ale to je jedno, v tom podstata mojí odpovědi nespočívala.
září 01, 2015 22:40
Petronilo, a vidím, že i BB napsala, takže pro obě dámy. : strejda
To není žádné domýšlení. Podobný či stejný názor mají i někteří lidé z tajných služeb či vojáci. To je přímo nápověda. Sám vycházím jen z toho, co jsem viděl nebo četl. Samozřejmě, že věřím i některým zahraničním médiím (Sky News, Euro News, BBC a některým našim lidem, pozorovatelům, kteří o tom zasvěceně hovoří. Našim novinářům z ČT v žádném případě. To jsou vesměs prodejné děvky. Taková slovenská TA3, ta je úplně jiná. Koukatelná.
Nápověda: Je normální, aby se naráz rozhodli lidé v Nigérii, v Somálsku, v Kosovu, Libanonu, Sýrii Eritrei a v dalších zemích, že toto léto opustí své vlasti (vykašlou se na to, jak to u nich dopadne, prodají svůj „majetek“ (ale jaký a komu) vždyť se o nich mluví jako o chudácích, utíkajících před válkou... Kdyby to byli skuteční chudáci, budopu vděčni za každou zemi, která je přijme. I za Bulharsko. A z Kosova už vůbec nebudou utíkat. Oni v těch zemích nemusí bojovat za své osvobození? Proč? Protože oni jsou to v podstatě zbabělci, dezertéři, příživníci, sráči, co jen natahují ruce, primitivové, kteří toho moc neumí a navíc, neuznávají evropské právo. Jen to své...Viz současné nádraží v Budapešti, kde dokonce už vyhrožují jestli je nepustí dál. Oni chtějí převážně do Německa, do Švédska, protože jsou to všichni ekonomičtí utečenci. Kdosi, kdo na tom fest vydělává, jim nakukal lživé informace, že štědrá Evropa se vylidňuje a že bere každého nýmanda. Také jsem slyšel uprchlíka, který říkal, že v Německu dostane dům a kapesné. :-) Další už jsou na tom tak dobře, že si mohou pronajmout i taxíky a jet přes půlku Evropy až do Německa. Kdo jim tohle platí? Je to snad islámský stát?
Četl jsem vyprávění českého kuchaře, který vaří v Německu v uprchlickém táboře. A nevím proč bych mu nevěřil. Nemluví o nich nijak hezky a kdyby mohl, odešel by. Oni se štítí jakékoli práce, i úklidu. Oni potřebují Evropany jen jako sluhy a dojnou krávu. Při každém nedostatku si na vše stěžují... A když si pak promítneš ty parchanty s kapucí v Calais, co tam vyvádějí, jak jsou na ně tamní policisté krátcí, jak tam hází klacky a kameny na auta aby je zastavili, rozřezávají plachty aut, v tunelu blokují dopravu, nemám pro ně lepší název než dobytek zralý na deportaci. Vidím-li ty držky v kapuci, napadá mne souvislost s „fanoušky“, třeba Baníku, jak je stále naše média nazývají, kteří se na fotbal chodí jen vybít, škodit a ničit. Tyto a podobné grázlíky my tu skutečně nepotřebujeme. Máme svých dost a když je jich málo, k bordelu přispějí bohatě naší cikáni.
Pokud se objeví ty hrozné záběry z vražd, které má na svědomí islámský stát a které můžeme vidět na všech serverech (ne, to není stát, to je banda zvrácených lumpů - primitivů, kteří by si zasloužili vygumovat z povrchu zemského malou atomovkou, aby se nezamořila velká část území a byl by pokoj) zjistila jsi, četla jsi někde, že by se proti těmto zvěrstvům postavila jakákoli část tzv. „umírněných“ muslimů, žijících v Evropě a odsoudila je? Já tedy ne. Oni je neodsoudí, oni jim naopak tleskají, protože ta zvířata bojují za jejich islamizaci tzv. bílých míst v Evropě. Přesně tak, jak to asi před dvaceti léty předpovídal Samuel Huntington, autor knihy Střet civilizací. A ti spící a hodní muslimáci se probudí, až jich tu bude hodně, až se budou cítit silní. Pak teprve uvidíme co je muslimstvo za zvěrstvo. Petronilo, to není domýšlení. To jsou zatím pouhá fakta a pravdivá nápověda..
září 01, 2015 23:03
strejdo, to se mi snad jen zdá :) : bb.
Petronilo, a vidím, že i BB napsala, takže pro obě dámy. : strejda

To není žádné domýšlení


kde píšu o nějakém domýšlení? kde píšu, že nic z toho, co píšeš, není pravda? já jen neberu všechno tak, jak je mi to předkládáno, a vy mi to předkládáte tak, že když tady nebudu lkát hrůzou nad tím, co se děje, tak se mi ta hrůza taky přihodí, no a tenhle přístup holt nesdílím...a v tom je asi jádro pudla, že?

Bylo by lepší, kdybych nediskutovala, nepřemýšlela o všem, co se píše na všech odkazech, co tu padly, neptala se na nic, jen zaječela Ježíšmarjápanno, to je taková hrůza, s tím se musí něco udělat!! a přihodila bych taky pár odkazů
To byste byli spokojeni. Pokud takhle nezareaguju, jsem sluníčko, co chce stany, obřízku a mešity, a basta.

to, co jsem popsala v předchozím odstavci, je totiž to jediné, čím se v těchto diskuzích od nás odlišujete, na nic jiného se nezmůžete, než lkaní co se děje, ale pro vás je to důvod se nad nás povyšovat, což je, jemně řečeno, velmi zvláštní
září 01, 2015 23:39
mimochodem, : bb.
proč ten kuchař z Česka, co by nejradši s vařením uprchlíkům sekl a utekl, s tím nesekne a neuteče, když je to taková hrůza, je tam jako voják na rozkaz?

Oni v těch zemích nemusí bojovat za své osvobození? Proč? Protože oni jsou to v podstatě zbabělci, dezertéři, příživníci, sráči, co jen natahují ruce, primitivové, kteří toho moc neumí
všichni? naši emigranti tu taky nemuseli bojovat, byli tedy zbabělci, dezertéři, příživníci a sráči, co jen natahují ruce?

a proč nejsou vděčni za Bulharsko - strejdo, upřímně, když budu někam utíkat s rodinou, tak si taky budu vybírat kde se budeme mít lépe, a když budeme mít možnost, tak si vybereme ten stát, který bude nabízet víc
ostatně, většinu našich emigrantů za socíku nikdo nepronásledoval a odešli, chtěli se mít taky lépe ekonomicky

Já nevím, proč pořád řešíte JEJICH pohnutky, mně totiž přijdou zcela srozumitelné a logické. Snad bychom měli řešit NAŠE (evropská) opatření, která situaci zlepší nebo vyřeší, ne? než rozebírat, proč sem přišli lidi, co už jsou tady, to je tak nějak k ničemu

jinak, jak už jsem taky někde tady dřív napsala - ano, asi budou problémy, ale ne proto, že by nás imigranti chtěli islamizovat, ale proto, že jejich představy narazí na realitu, budou bez možností, se kterými počítali, v cizině, často bez rodin, kterým tu měli připravit zázemí, a budou frustrovaní, což povede k problémům, které už známe od jinud

ostatně, problémy v Londýně, které jsi v těchto diskuzích taky zmiňoval, neplynuly z pokusů o islamizaci GB, ale šlo právě o to, o čem jsem psala v předchozím odstavci, nebo ne?
září 01, 2015 23:50
BB, původně jsem to psal Petronile, : strejda
která psala, že si to každý domýšlíme po svém. Já oponuji, že to není domýšlení, ale fakta. To je opět jen nedorozumění v psaném textu. Pokud v tom nevidíš záměr postupné islamizace, pak nemá cenu dále diskutovat a vše je jen házení hrachu na zeď. Všichni uprchlíci ze všech států se dohodli nějak naráz, že zasviní Evropu vlnami, které Evropa nezvládne a to je počátek destabilizace a rozvratu EU. A to se někomu náramně hodí, nemyslíš? Já už asi nemám sílu stále argumentovat a neumím to lépe vysvětlovat. Nech se překvapit. Jdu si dát sprchu a půjdu si chvíli číst. Ahoj a dobrou noc.
září 02, 2015 00:02
strejdo, : bb.
dobrou, a až zase nakoukneš - zmiňoval jsi na Kudlance jako odstrašující příklad to, co se děje po světě tam, kde je větší množství imigrantů z třetího světa, v Londýně například. Myslíš, že to, co tam proběhlo předloni, je součást procesu v rámci úsilí o islamizaci GB?
to je jeden dotaz

a druhý k tomu, jak se ta uprchlická debata tady v průběhu jara a léta odvíjela - a co jsem napsala v předchozím komentáři
Já nevím, proč pořád řešíte JEJICH pohnutky, mně totiž přijdou zcela srozumitelné a logické. Snad bychom měli řešit NAŠE (evropská) opatření, která situaci zlepší nebo vyřeší, ne? než rozebírat, proč sem přišli lidi, co už jsou tady, to je tak nějak k ničemu
Jenže to není asi možné, protože jediné opatření, které jste tu vy nesluníčkáři rozebírali dokola, spočívá buď ve fyzické likvidace, hromadné, nebo v hromadné deportaci na jakýsi ostrov, kde budou deportovaní ponechaní svému osudu (asi až se vzájemně sežerou), protože proč by se jim tam mělo dávat jídlo, základní životní potřeby a lékařská péče, prostě odvézt je tam a nechat je tam, žádné azylové řízení

září 02, 2015 00:35
Strejdo, : Petronila
vidíš, a já naopak považuji za absurdní, že by se uprchlíci z tolika různých států najednou "nějak naráz dohodli", když se nedokážou dohodnout ani v rámci jednoho státu a vedou tam bratrovražedné boje. A že by se vydali na takto nejistou cestu, často s malinkými dětmi a jedním zavazadlem, za takto nejistým cílem (jestli chápu správně, že myslíš, že jejich záměrem bylo "přesuneme se do Evropy, ona nás určitě přijme a bude živit a my tam postupně jejich demokratickými cestami převezmeme vládu a vnutíme jim islám), za ještě absurdnější.

Logičtější mi připadá, že část těch lidí utíká před nelítostnou válkou ve své zemi, kterou rozpoutal Islámský stát (kdyby to byli takoví fandové islámu, tak by jim to přece jen vyhovovalo a neměli by před čím utíkat), část nabyla dojmu, že se v Evropě budou mít ekonomicky lépe.

Nerozporuji, že ti lidé představují potenciální bezpečnostní riziko, ale ne z toho důvodu, který uvádíš, ale proto, že jich je prostě moc. Z toho může vyplynout leccos nepěkného, čemuž se myslím všechny evropské státy snaží čelit, ale aby byli nějak centrálně koordinovaní "z vyšších míst" (jakých?) o tom si dovolím pochybovat.

A kdo by měl podle Tvého názoru být ten "někdo, komu se to náramně hodí"? Islamisti? Rusové? Američani?
září 02, 2015 07:44
bb, jsi demagog par excellence. : Myška
...naši emigranti tu taky nemuseli bojovat, byli tedy zbabělci, dezertéři, příživníci a sráči, co jen natahují ruce?
Specifikuj kteří emigranti.
Ti kteří utíkali před nacismem? Z nich spousta chlapů narukovala, dokonce utíkali, protože chtěli bojovat, osvobodit svou vlast.
Nebo ti co utíkali před komunisty kontinuálně od konce války, potažmo od šestačtyřicátého, kdy KSČ vyhrála volby? Ti se mnozí tajně vraceli a bojovali zde proti komoušům, jenže nebyla regulérní válka, takže jinak, než si asi představuješ.
V zemích, odkud pochází ty hordy celkem namakaných mladých chlapů, co se do Evropy valí, se většinou bojuje. Proč asi tihle nebojují, neosvobozují svou vlast, nezatočí s těmi fanatiky islámského státu?

No a toto -
Myško : bb.

já jsem napsala o zahradě a našich výpěstcích zcela výjimečně a jen jednou


fakt? no, to je relativní četnost, podle mě posledních půl roku o ničem jiném než o imigrantech a zahradě nemluvíš, i když, ano, o druhém mnohem méně často než o prvním.
Ale to je jedno, v tom podstata mojí odpovědi nespočívala.

je pouze směšné.

září 02, 2015 07:48
Myško, : Petronila
protože třeba mají STRACH (islámský stát se neštítí chycené protivníky usmažit zaživa a netají se tím).

Připadá mi absurdní postavit to tak, že "když se jim nepostaví se zbraní v ruce, jsou to zbabělci", kolik mladých zdravých chlapů u nás se po osmatřicátém/v osmašedesátém postavili agresorům se zbraní v ruce? ano, našli se jednotlivci (a čest jim), část lidí byla v domácím odboji, ač za to hrozily kruté tresty jim i jejich rodinám (smekám), ale opravdu bys nazvala ty, kteří neudělali ani jedno ani druhé, zbabělci neochotnými bojovat a vystavit riziku nejen sebe, ale i své rodiny?

Ano, mladí namakaní chlapi asi opravdu představujou větší riziko než ženská s maličkými dětmi, ale přijde mi strašně nespravedlivé přistupovat k tomu z úhlu "kdo se nebrání doma se zbraní v ruce, je divnej a je to srab", zvláště v zemi, která má několikanásobnou zkušenost s tím, že se agresorovi nebránila (a mohla by tedy mít docela slušnou představu o důvodech, proč to tak člověk asi neudělá).
září 02, 2015 08:02
Petronilo : uf
Nerozporuji, že ti lidé představují potenciální bezpečnostní riziko

no to je hovadina na entou! Jestli si tohle opravdu myslíš, tak je mi Tě fakt líto!
protože ještě budeš holka jednou pěkně překvapená a to si zapamatuj, protože ta doba není tak daleko, ale Tvá lítost nad svým omylem, bude jen a jen opožděné poznání vlastní hlouposti!
září 02, 2015 09:49
uf, : Petronila
nabízí se dvě možnosti vysvětlení:

- domníváš se, že ti lidé NEpředstavují potenciální bezpečnostní riziko (což si myslím, že je tvrzení svědčící o tvé naivitě, abych nepoužila slova "hloupost" jako ty ve svém příspěvku)
- neumíš pořádně česky
smilies/wink.gif
září 02, 2015 10:57
nepochopila jsi : uf
přečti si to ještě jednou a hlavně čti co píšeš za hovadiny Ty!
září 02, 2015 11:05
Petronilo : marty
co způsobí, že člověk obhajuje cizí uzurpátorské zájmy na úkor svého národa? Co stojí za tím, že někdo začne zlehčovat boj za svobodu, o kterou bojovali ať už přímo nebo nepřímo příslušníci národa, jehož je daný jedinec příslušník? A jehož životní jistoty a výdobytky (které předchozí generace budovaly a bránily i za cenu života) může požívat, kežto jinověrci a jiné národy na tomto blahobytu nemají sebemenší podíl??

Není alespoň v tomto směru důvod mít obavu o pokračování národa, jehož jsme nevděčnými následovníky???
My přece neobsazujeme cizí území ani nebažíme po jejich zničení.
září 02, 2015 11:06
děkuji maty : uf
tak krásně jsi to napsala. Děkuji, líp bych to nedokázala. Jistě, že je důvod mít obavu a né malou, ale lidi nevidí a každej si myslí, že jeho zrovna se to netýká.
září 02, 2015 11:17
uf, a co prosím pěkně píšu za hovadiny? : Petronila
Respektive kterému slovu z toho, co píšu, nerozumíš?
září 02, 2015 11:17
marty, : Petronila
cože???? smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif

jaké "cizí uzurpátorské zájmy na úkor svého národa"?

jaké "zlehčování boje za svobodu" smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif

nějak nerozumím, proč o tom píšeš - jestli tedy pořád ještě hovoříme o uprchlících (kteří evidentně nemají ani přílišý zájem nějak moc uzurpovat Českou republiku)

na tom, že tolik lidí najednou je problém a představuje to riziko, jsme se myslím shodli napříč názorovým spektrem, ne?
září 02, 2015 11:21
Petronilo : uf
víš co? Nebudu kopírovat Tvé hovadiny, Ty si holka radši hleď tý naší češtiny, jako myslím, kdo co blbě napíše česky, uděláš pro tento národ mnohem víc, než když budeš přemýšlet nad věcmi, kterým absolutně nerozumíš.
září 02, 2015 11:22
uf, nepopletla sis náhodou : Petronila
slovo NEPOZORUJI (které jsem NEPOUŽILA) se slovem NEROZPORUJI (které jsem použila)? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
září 02, 2015 11:23
tý brďo : uf
tys mě holka normálně rozesmála! smilies/cheesy.gif díky za uposlechnutí mojí prosby!
září 02, 2015 11:27
uf, : Petronila
prosím?
září 02, 2015 11:32
cože?? : marty
vidličky a nože smilies/tongue.gif

je vidět, jak si vážíš činů našich lidí.
Viz.:
Připadá mi absurdní postavit to tak, že "když se jim nepostaví se zbraní v ruce, jsou to zbabělci", kolik mladých zdravých chlapů u nás se po osmatřicátém/v osmašedesátém postavili agresorům se zbraní v ruce? ano, našli se jednotlivci (a čest jim), část lidí byla v domácím odboji, ač za to hrozily kruté tresty jim i jejich rodinám (smekám), ale opravdu bys nazvala ty, kteří neudělali ani jedno ani druhé, zbabělci neochotnými bojovat a vystavit riziku nejen sebe, ale i své rodiny?
září 02, 2015 12:05
marty, : Petronila
děláš si legraci, nebo jsem se zbláznila já? smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif

KDE píšu, že si nevážím činů těch, kdo se postavili agresorům se zbraní v ruce? když napíšu "čest jim" a "smekám", tak je to vyjádření neúcty????

A "vidličky a nože" si laskavě nech pro svoje kámoše, husy jsme spolu, pokud vím, nepásly.
září 02, 2015 12:11
cože??? : marty
my jsme spolu husy nepásly??? Já myslela že jo??? Nebo to mělo bejt jako cože??? - vševědoucí pani učitelka kárá drzého žáčka??? Jo kémo, udělej si nejdřív pořádek, ve svých projevech a potom budu klidně i vykat. smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Projev trochu zaprděnýho smyslu pro humor a neber se tak vážně.

Jo činů si vážíš, "čest jim" a "smekáš" před těmi jednotlivci, že?
září 02, 2015 12:23
marty, : Petronila
moc nechápu, proč se tak rozčiluješ?

Napsala jsem, že si vážím činů těch, kteří za 2. světové války bránili svou vlast, ať už doma jako členové odboje, nebo v zahraničí. Taktéž si vážím činů těch, kteří se tak či onak postavili či vzepřeli po osmašedesátém.

Zároveň se mi ale velmi příčí označovat ty, kteří tu zbraň do ruky z toho či onoho důvodu nevzali, za zbabělce, protože ty důvody jsou poměrně srozumitelné a protože to bych musela označit za zbabělce většinu tohoto národa (což by mi bylo značně proti srsti).

Proto mi přijde velice pokrytecké tvrdit z tepla evropského obýváku, že kdo nevezme zbraň do ruky a nezapojí se do místních bojůvek a radši se pokusí zachránit sebe a rodinu, je zbabělec.
září 02, 2015 12:33
marty v 11:06 - : Myška
moc dobře napsáno.
září 02, 2015 12:37
Zatím se všechno to, co jsme my, zde zvaní xenefobové, předpovídali, kdyyž jsme začali o "uprchlickém" problému diskutovat, : Myška
stalo. A tak je docela pravděpodobné, že se budou naplňovat i další naše obavy. Vůbec mi z toho není dobře.
září 02, 2015 12:41
Nejhorší je, že ti lidi, co mají klapky na očích, co to vidět nechtějí, : Myška
uprchlíky vítají. Dokonce se zdá, že jej jim bližší kdejaký "uprchlík" než příslušník vlastního národa. Taková malá umírněná vlastizrada?
září 02, 2015 12:44
Petronilo : marty
já jsem OK, Tobě nebyly ty vidličky a nože - moje reakce na to "cože???".

Zbabělce nemíním rozmazávat. Každá z nás to vidí, cítí jinak, tak se tu nebudeme přetahovat, ne?

Uf, Myško děkuju.
září 02, 2015 12:58
ehm, : bb.
neznamená snad věta
Nerozporuji, že ti lidé představují potenciální bezpečnostní riziko


totéž co "jo, souhlasím s vámi, ti lidé jsou potenciálně nebezpeční"...?

(myško, někde nahoře jsi psala cosi o tom, že je něco ode mě směšné, no to je v pořádku, já už si z tebe trochu dělala legraci :-)
září 02, 2015 16:11
... : bb.
Vůbec mi z toho není dobře.


no, mně z té situace taky není do smíchu, ale čím se bavím je to, že ačkoli to tu v obměnách opakuju už asi čtvrt roku, tak jsem furt to sluníčko,
a ačkoli bych ráda slyšela, což taky opakuju furt, nebo četla nějaký smysluplný názor na to, co s tím, konkrétní, tak se dočkám jen kopírování odkazů na obskurní amatérské weby a monotónních výkřiků "je zle, je zle, vy to nevidíte, vy to nevidíte, je zle"

ovšem, dnes se nám vloudil nový prvek, vlastizrada smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif - takhle bych se tomu smála, kdyby by mi to opět nepřipomnělo cosi z historie cca 80 let staré...ale s tím už se taky opakuju.
září 02, 2015 16:15
... : bb.

totéž co "jo, souhlasím s vámi, ti lidé jsou potenciálně nebezpeční"...?


vlastně, teď mě napadlo možné vysvětlení - jelikož my sluníčka to potenciální nebezpečí spatřujeme ve velice pravděpodobných sociálních nepokojích a bouřích, tak vy jste přesvědčeni, že jediným cílem těch lidí je islamizovat nás, obřezat vás a znásilnit vaše dcery sestry vnučky neteře, tudíž je nutné je všechny preventivně utopit, postřílet, semlít a deporotovat, vlastně deportovat a semlít, atd., a sejří vás každý kdo to takhle nevidí

září 02, 2015 16:18
no nazdar, to je rétorika : bb.
Petronilo : marty

co způsobí, že člověk obhajuje cizí uzurpátorské zájmy na úkor svého národa? Co stojí za tím, že někdo začne zlehčovat boj za svobodu, o kterou bojovali ať už přímo nebo nepřímo příslušníci národa, jehož je daný jedinec příslušník? A jehož životní jistoty a výdobytky (které předchozí generace budovaly a bránily i za cenu života) může požívat, kežto jinověrci a jiné národy na tomto blahobytu nemají sebemenší podíl??

Není alespoň v tomto směru důvod mít obavu o pokračování národa, jehož jsme nevděčnými následovníky???


sieg heil!
září 02, 2015 16:24
... : voayer
odpůrce uprchlíků jedná v souladu se svým přesvědčením - nedělá nic, neboť uprchlíky ve své zemi nechce. Má strach a vadí mu nečinnost politiků. V jejich rukou je řešení.

Multi kulti sluníčkoví lidé jednají pokrytecky. Jsou pro imigraci, ale pouze slovně. Aktivně nedělají nic např. zapojení do dobrovolnictví. V tom je mezi těmito skupinami podstatný rozdíl.
září 02, 2015 16:26
... : bb.
myslíš? dobrovolníků je dost. Nejen u nás. V Rakousku pomáhají hodně, mladí i starší.
září 02, 2015 16:30
Petronilo, BB, zkusím to ještě jednou, jinak. :-) : strejda
Já se nestačím divit, jak je možné, že vy dvě, tak inteligentní ženské, nemohou pochopit, že ti uprchlíci jsou vlastně nástrojem kohosi, kdo usiluje o destabilizaci Evropy. Jsou to snad Amíci? Nevím. Nemám rád polopatismy, ale zde budu muset psát od piky.

Píšeš: vidíš, a já naopak považuji za absurdní, že by se uprchlíci z tolika různých států najednou "nějak naráz dohodli", když se nedokážou dohodnout ani v rámci jednoho státu a vedou tam bratrovražedné boje.

Nikde jsem přece nepsal, že by se ti uprchlíci ze všech států spolu dohodli někde na Facebooku a udělali invazi do Evropy. To je jen chytání za slovíčka. Tím, co jsem psal, jsem měl na mysli, že tento pohyb lidí kdosi záměrně koordinuje, s cílem jednak vydělat na tom obrovském pohybu a za druhé, rozvrátit tím celou, už pomalu nefunkční EU a její jednotlivé země. Tito hloupí prosťáčkové, které vy litujete a říkáte jim chudáčci, jim slouží jen jako loutky. Kdo těm loutkám nakukal, že v Německu, v Belgii dostanou domy, kapesné a práci...? Ten a podobní mohou za tento rozvrat a za stěhování národů. Není ale zájem kohosi obvinit. Najít viníka. Merkelová jen žvaní. Jsou to snad USA? Já nevím. Je to však někdo dost bohatý, kdo usiluje o islamizaci Evropy a proto těm loutkám platí cestu. Ono se mu to později bohatě vrátí. Je to snad islámský stát? Islámský stát a jeho řádění už je jen záminka pro ten přesun ze všech možných oblastí Afriky i Asie. Budu-li utíkat před slejvákem, vezmu zavděk každou stříškou a nemusí to být zrovna vila s bazénem a s občerstvením.
A další, kdo na tu nebezpečnou hru zaplevelení Evropy naletěl, jste právě VY všichni, kteří ty uprchlíky hájíte,litujete je a říkáte jim chudáčci. Dáváte jim vlastně prioritu před našimi občany, kteří jsou mnohdy i v horších ekonomických situacích.
Tito přistěhovalci nemají vůbec žádné zásluhy a právo žít v Evropě, protože jsou to lidé, kteří neuznávají evropské zákony, demokracii ani vítěze voleb ve vlastní zemi. Viz Libye, viz Somálsko. To se dokonce rozdělilo na severní a jižní, jenže ti blbečkové negramotní tam neuznali své projeté volby a protože nevyhráli dle svých představ, vzali do ruky opět samopaly jako osvědčený nástroj té jejich demokracie. Tak bohužel, s tímto svinstvem se nedomluvíme nikdy. Soužití je absolutně vyloučeno. To nejsou vůbec žádní chudáčci. To jsou jen hlupáčci. Rozumově chudí. Jinak by nenaletěli podvodníkům. Kdyby byli chytří, nenastoupilo by 70 těchto lidí do uzavřeného chladičáku, bez možnosti větrání, neskákali by v Calais do jedoucích vlaků, nevěřili by báchorkám o darovaných domech v Německu a v Belgii, nevěřili by v laciné létající holuby do huby a snažili by se třeba pomoci, pracovat, uklízet, ne se štítit práce a jen příživničit. Kdybyste viděli, jak nyní vypadají některé parky kousek za hranicemi, v Německu. Kde jsou ti puntičkářští Němci? Místo nich se tam povaluje ta zahalená svoloč s bordelem, odpadky a oni to snad ani nevidí. V Londýně v Hyde parku zase ochcávají sochy...Prostě primitivové nepatřící do Evropy.
Jinak se nestačím divit neinformovaným lidem na Islandu, kteří si je chtějí vzít dokonce domů. Nejlépe asi ty z Nigérie...
Však Islanďané brzy procitnou z jejich sluníčkové letargie.září 02, 2015 16:52
strejdo, : Petronila
"Kdyby byli chytří, nenastoupilo by 70 těchto lidí do uzavřeného chladičáku, bez možnosti větrání"

Ty bys to v jejich situaci poznal? Skutečně?


září 02, 2015 17:00
Jo, poznal. Ve své situaci bych to poznal. :-) : strejda
smilies/grin.gif Také bych na moři nenastoupil na přeplněnou bárku či gumový člun. Když předjíždím autobus stojící ve stanici, dívám se v rámci možností pod přední kola, zda někdo nepřechází. A jedu hodně pomalu. smilies/grin.gif Jedu-li lesem, lesní silnicí, nejedu 90, ale 60. Přecházejí tu srnky. Celá stáda, víš? Mám tu dva druhy vytápění. Plyn a dřevo. Atd.
září 02, 2015 17:15
Strejdo, : Petronila
ale tohle jsou normální situace, který máš čas si promyslet, ale co Ty víš, jak by ses zachoval, kdyby Ti šlo o kejhák.

Kdyby třeba nastal ten katastrofický scénář, který nastiňuješ, a utíkal bys třeba s celou rodinou před fanatiky, o kterých bys věděl, že by vás byli schopni zaživa usmažit na pomalém ohni?

Já si zkrátka myslím, že není fér vyčítat z teplého obýváku lidem, z nichž aspoň někteří jsou v zoufalé situaci, že neuvažují vždycky racionálně. A strach o život není vyhrazen jen chytrým a vzdělaným.

Podívej, myslím, že všem je vcelku jasné, že se sem všichni ti lidi nevejdou a že není možné je nějak natrvalo pojmout. Ale proto o nich ještě nemusíme uvažovat ne jako o lidech, ale en bloc jako o zdivočelém pitomém dobytku a dávat jim za vinu absurdní věci, jako bychom se báli, že když v nich uvidíme jednotlivé lidské bytosti s konkrétními osudy, tak vyměkneme a ten azyl jim dáme.

Já myslím, že se vůbec nevylučuje říct spoustě z nich "hele, brácho, je nám líto, ale nesplňuješ ty a ty podmínky pro udělení azylu, nebo se chováš nepřístojně, takže nazdar bazar, ale k nám nesmíš", aniž by bylo nutný si to ospravedlňovat tím, že jsou to stejně všechno nebezpečná hov.da.

Asi jako když můžeš odmítnout dát peníze bezdomovcovi, můžeš udělat ve své čtvrti opatření, aby se tam bezdomovci usazovali, ale je už přes čáru tvrdit o nich, že už to nejsou lidi, že si nezasluhují žít, případně tam nějakého z legrace zkopat nebo podpálit.
září 02, 2015 17:30
... : bb.
Tím, co jsem psal, jsem měl na mysli, že tento pohyb lidí kdosi záměrně koordinuje, s cílem jednak vydělat na tom obrovském pohybu a za druhé, rozvrátit tím celou, už pomalu nefunkční EU a její jednotlivé země. Tito hloupí prosťáčkové, které vy litujete a říkáte jim chudáčci, jim slouží jen jako loutky. Kdo těm loutkám nakukal, že v Německu, v Belgii dostanou domy, kapesné a práci...? Ten a podobní mohou za tento rozvrat a za stěhování národů.

no strejdo, ale kde jsi vyčetl, že nic takového nepřipouštím? já to naopak považuju za dost pravděpodobné, což ale současně nevylučuje - a to snad nepopíráš ani ty - že mezi statisíci jsou tisíce skutečných válečných uprchlíků, ne? protože snad nechceš popírat to, co se děje například v Sýrii.

A jak ti, tak ti "zmanipulovaní hlupáci", si snad nezaslouží vyhladit, vybít ještě na moři, jak tu bylo zpočátku v diskuzích mnohokrát jasně vysloveno coby vhodný způsob, nebo si to taky myslíš?
A jestliže už Evropa podcenila co se děje a umožnila vstoupit těm davům na své území, má proto Evropa právo je všechny utopit, postřílet všechny včetně žen, starců a dětí?
Nemají primárně právo na základní lidskou slušnost, dokud si Evropa nenajde způsob, jak zabránit tomu, co se děje (ovšem bez vámi tolik oblíbených vyhlazovacích metod)

VY všichni, kteří ty uprchlíky hájíte,litujete je a říkáte jim chudáčci.

no tohle je úhlem pohledu, já holt když vidím lidi, co odešli ze své země a mají jen to, co si nesou v igelitkách, tak je neodsoudím jen proto, že někomu naletěli.
Staré lidi, co naletěli šmejdům na prodejních akcích, taky neodsoudím k vyhlazení, protože ""jsou blbí a furt tam lezou"", ale vytloukla bych především a přednostně ty šmejdy. Hlavně mě nechytejte za slovo, že srovnávám staré lidi a ""černé huby"", nesrovnávám lidi, ale přístup, a ten se podle mě má řídit tím, čím chceme, aby se řídil přístup ostatních k nám. Takže základní slušnost, zachování důstojnosti, lpění na dodržování pravidel a zákonů, ale s lidským rozměrem, tj. za bordel na ulici nepostřílíme, ale donutíme ho uklidit, atd.

Kde jsou ti puntičkářští Němci? Místo nich se tam povaluje ta zahalená svoloč s bordelem, odpadky a oni to snad ani nevidí. V Londýně v Hyde parku zase ochcávají sochy...Prostě primitivové nepatřící do Evropy.
nevím,asi to plošně Němci neprožívají tak dramaticky jako my tady? možná jsou pořád pod vlivem nějakého pocitu historické viny, což třeba vnímám jako významný aspekt v jednáních jejich vládní představitelů
no a o těch ochcaných sochách a primitivech, o tom už jsme tu taky párkrát dali řeč, že to není jen specifikum muslimů, on takový Evropan nebo Asiat urvaný ze řetězu, dokáže pěknou paseku, a to je na dovolené nebo na služebce, takže pohoda, tudíž si ani nechci představit jako by to vypadalo, kdyby se ve stejné situaci ocitly tisíce evropanů na jednom místě - nejspíš naprosto stejně by to vypadalo.

To jsou jen hlupáčci. Rozumově chudí. Jinak by nenaletěli podvodníkům. Kdyby byli chytří, nenastoupilo by 70 těchto lidí do uzavřeného chladičáku, bez možnosti větrání, neskákali by v Calais do jedoucích vlaků, nevěřili by báchorkám o darovaných domech v Německu a v Belgii, nevěřili by v laciné létající holuby do huby

No jistě, proto u nás tolik lidí naletělo šmejdům, podvodníkům, lidem co nabízeli úžasné zvýhodněné finanční produkty, znásobení investic do měsíce, atd. atd., a byli to vysokoškolsky vzdělaní lidé, co naletěli - protože to byli hlupáčci? no ano, byli, ale hloupí jen v tom, že uvěřili nereálnému snu.
Vzhledem k tomu, že v tom druhém případě naletěli lidi, co se neměli špatně, rozhodně to nebylo v duchu hesla tonoucí se stébla chytá, tak mě napadá jen jediné - mamon. Chtěli víc, na to dojeli. Ačkoli je i mnozí varovali, že nic není jak se zdá nebo jak se to tváří. Chtíč po penězích byl silnější.
Stejně tak tihle lidi naletěli, tedy ti co naletěli.
Proto nejsou blbější než ti našinci, spíš naopak, ta jejich blbost mi přijde o něco pochopitelnější, než blbost movitého podnikatele, který po 10-15 letech v byznysu spolkne návnadu i s navijákem a vloží dva tři miliony do černé díry.


Strejdo, ale to je zase pořád jen poukazování na negativa a na MOŽNÁ negativa. Co nějaký konkrétní a reálný návrh řešení? a´t se posuneme...
září 02, 2015 17:44
... : bb.
Jo, poznal. Ve své situaci bych to poznal. :-) : strejda

smilies/grin.gif Také bych na moři nenastoupil na přeplněnou bárku či gumový člun


no, spousta našich emigrantů nebyla tak chytrá jako ty, a proto skončila v drátech, zastřelení v řece na hranicích atd. A to se tu neměli zase tak zle, ne, když jsi to tu přežil ty, moji rodiče, další. A stejně šli a zkusili to. Holt někdo riskuje a doufá, že to dopadne, no.
září 02, 2015 17:45
ještě dodám k předchozímu : bb.
no strejdo, ale kde jsi vyčetl, že nic takového nepřipouštím? já to naopak považuju za dost pravděpodobné, což ale současně nevylučuje - a to snad nepopíráš ani ty - že mezi statisíci jsou tisíce skutečných válečných uprchlíků, ne? protože snad nechceš popírat to, co se děje například v Sýrii.


a proto tu v diskuzích na toto téma celé léto opakuju, že jedním z opatření musí být přísná azylová politika, jasná a přísná pravidla, to vše spolu s info kampaní v těch zemích, odkud sem proudí lidi, a spolu s dalšími opatřeními, o kterých jsem psala už mockrát, by mělo vést k tomu, aby si to ti lidé rozmysleli coby nevýhodný až nereálný podnik, zůstali kde jsou, až na výjimky oprávněně žádající o azyl, a problém do dvou tří let vymizí.

Jsem to ale slunce, že myslím na to, jak to, co se děje, vyřešit bez hromadného vraždění, že. Já vím.
září 02, 2015 17:48
a nakonec zopakuju a podtrhnu : bb.
ale to je zase pořád jen poukazování na negativa a na MOŽNÁ negativa. Co nějaký konkrétní a reálný návrh řešení? a´t se posuneme...[/quote]

září 02, 2015 17:51
Petronilo, : bb.
Asi jako když můžeš odmítnout dát peníze bezdomovcovi, můžeš udělat ve své čtvrti opatření, aby se tam bezdomovci usazovali, ale je už přes čáru tvrdit o nich, že už to nejsou lidi, že si nezasluhují žít, případně tam nějakého z legrace zkopat nebo podpálit.


Přesně. Ale někdo ti tu určitě namítne, že takový bílý český bezdomovec je něco úplně jiného..:-) Takový veletoč v logice tu občas někdo udělá.
září 02, 2015 17:54
bb - k tvému příspěvku v 16:15 - : Myška
ty čtvrt roku nečteš zdejší diskuze pozorně? Protože kdyby jo, tak bys nevypustila z klávesnice, to co jsi vypustila. Možnosti řešení jsme tu mnozí psali. A ne nějaké nereálné. Reálné by bylo, jenže není vůle ho realizovat. Tu vůli, tento obludný problém měnící Evropu řešit, musí mít vedení jednotlivých států Evropy, ne jednotliví občané, kteří nemají žádnou výkonnou moc. Evropské státy by se měly dohodnout na jednotném postupu, neprodleně imigranty začít deportovat a střežit hranice. Jak pozemní, tak pobřežní.
Nejsem apriori proti pomoci skutečně potřebným a pronásledovaným - přijměme křesťany, ti jsou v muslimských zemích v ohrožení života.
září 02, 2015 18:07
bb, čtu to, co píšeš strejdovi. : Myška
Asi jsem nepotkala většího demagoga, než jsi ty.
září 02, 2015 18:08
souhlasím s myškou v 18.07 i 18.08 : marty
a bb,kde pořád bereš ty argumenty, že chceme imigranty vyvražďovat a dávat do konzerv?

Toto zde zaznělo už před jakou dobou a pouze z příspěvků Lenky a ani u ní si nemyslím,že to myslela doslovně.

září 02, 2015 19:37
Tak vidím, BB, že jsi mi tu rozebrala skoro větu po větě... : strejda
ale jo, v mnohém bych ti i přitakal, stejně tak Petronile jak píše, že je třeba říci mnohým, že nesplňují podmínky a nazdar.
No jo, ale řekneme-li mu nazdar, kam ho odsuneme? Půjde dobrovolně jinam? Asi ne. Co pak? Budeme financovat jejich deportace zpět? Ale kam? Budeme kontrolovat, není-li tu načerno? A co ty bez dokladů? Oni je přece vyčůraně zahodili, aby se nezjistilo, odkud jsou. Kam tyto lidi odsuneme? To jsou jen samá negativa a otázky bez odpovědí. Nevidím v tom promile positiva. Imigrační vlna není přínos pro Evropu, jak se nám někteří snaží vnutit. Je jen zátěží. Jestli mi tu bude nějaký demagog říkat, že je to třeba demografický přínos, musím to odmítat, říci fuj a brrr, protože nechci, aby Evropa postupně zčernala. Oni tady nemákli prstem. Mají jen natažené ruce. Proč se ti z Libye nestahují třeba do vedlejší Algerie, která je větší než Libye? Vždyť tam je bezpečno, tam jim nic nehrozí. Neválčí se tam. Z toho plyne, že jsou to všechno jen ekonomičtí vyčůránci, kteří chytli správný vítr ve správný čas. A někdo si na nich cpe kapsy. Všimněte si, že se o islamisty nestarají ani bohaté arabské země. Těch se to vůbec netýká. A já mám ty kobylky litovat?

Při té rozborce mých příspěvků jste mi nikdo neodpověděl na otázku, proč se k těm zvěrstvům, které páše IS, ještě nikdo nevyjádřil ze zdejšího muslimstva. Jak to? Vždyť jsou to mírumilovní lidé, ti naši umírnění muslimové. Jak se na to mohou dívat, co ti jejich bratři ve zbrani dělají? Jich se ta zvěrstva snad netýkají? Obě strany mají ve svém názvu to hnusné slovo islám a přesto mlčí. To se za ně ani trošku nestydí? Nikdo z nich to vražedné „bratrstvo“ neodsoudil. A pokud neodsoudil, pak s nimi souzní a zaslouží si opovržení a odsun kamsi do zatím neexistující Islámie. smilies/grin.gif Atd, atd.
září 02, 2015 20:20
bb, : Sidon
nepřipadáš si někdy s tou svojí vysvětlovací a sdělovací mánií, jako plukovník von Zillergut ? Možná, že Tobě ne, ale mně se to tak někdy jeví. Někdy by stručnější výklad byl snad vhodnější. Kdysi jsem doporučoval nebožce Aleně, aby od Tebe něco odkoukala, dneska bych zase poradil Tobě, být trošku přímočařejší a stručnější, jako bývala Alena Puntík. Ale je to jenom moje zdání, tak se tím příliš nezatěžuj. Hlavně nezapomeň stále tančit a zpívat, Titanic se blíží k ledovci.
smilies/cheesy.gif
září 02, 2015 20:20
tak už je to tady, : Petronila
multikulturalisté už udeřili:


http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Verili-jsme-ze-na-venkove-je-nase-rodina-v-bezpeci-Konvicka-nasel-na-svych-vratech-neco-povesene-397473

a mělo to i dohru:

http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/c/475120/zahada-preskrtnute-konve-vyreseno.html
září 02, 2015 21:30
Sidone : bez nicku
Vysvětlovací mánie a závislost na internetu je prevít.
září 02, 2015 21:46
tvl, : Krakonoš
tak to teda ne! Já jakožto typickej exemplář sluncoidního pravdoláskařskýho havloida zde na tomto místě veřejně prohlašuju:
Distancuju se vod vodpornýho teroristickýho aktu vůči Konvičkově rodině a jsem rozezlen a zhnusen. Doufám, že ta domluva, krerou to bude náš postiženej hrdina řešit, bude tak důrazná, že bude soused žrát 2 měsíce jen mixovanou stravu brčkem!
smilies/grin.gif
září 02, 2015 23:45
strejdo : bb.
potěšilo, že bys mi v mnohém i přitakal, ani ne pro ten souhlas, ale že se jako jeden z mála snažíš být nezaujatý a přemýšlíš o obsahu řečeného, aniž bys to šmahem odsunul, protože autorem je sluníčko slunečné smilies/smiley.gif takhle se dá podiskutovat

Na to na co se ptáš a ptal ses tak i dřív, na to mám bohužel pořád stejnou odpověď - teď když už tu jsou a přibývají, je to v podstatě neřešitelné. Začíná se prostě dít to, čemu jsem v minulých diskuzích říkala hašení požárů.
Lidi se nouzově ubytovávájí, nouzově živí, nouzově se po nich uklízí, chaoticky se nahánějí a odchytávají, za pochodu se řeší co s nimi, za pochodu se mění pravidla.
To vše by se nemuselo řešit, resp. nebude muset řešit, když se zabrání tomu, aby davy lidí z Afriky přistály v Evropě s tím, že se o ně Evropa pěkně postará a budou se tu mít skvěle a to zdarma, nebo téměř zdarma. Jak bych to viděla, to jsem už tolikrát podrobně napsala, že to nebudu celé opakovat, je to (podle mého laického náhledu) kombinace více postupů současně, včetně důkladné info kampaně v afrických zemí, a hlavně ve všem jednota Evropy.

Mám pocit, že k tomu pomalu všechny vlády docházejí a pracuje se na tom, škoda že až teď, kdy už se hasí. Ale doufám, že vzhledem k tomu, že už všichni pochopili naléhavost situace a budou na tom dělat. Ostatně přes zimu imigrantská aktivita zase utichne, a pokud se na tom komplexním řešení zapracuje, během dvou tří let bude po problému a věci se vrátí do normálních kolejí. Což znamená takový počet imigrantů ročně, který Evropa zvládne a takové imigranty, o které bude Evropa stát - čili vlastně to, co je doteď, konkrétně u nás myslím ty stovky lidí ročně, co přijdou, žijou, pracujou tady.

Proč jsem se nevyjádřila k tvé otázce, proč se zdejší muslimská komunita nevyjádřila k tomu, co dělá islámský stát - protože to nevím, proč se nevyjádřili, já ani nevím, že se nevyjádřili, nesleduju zdejší muslimskou komunitu a jak se k čemu vyjdařuje. Možná, napadá mě teď, ale já o nich fakt nic nevím, možná prostě nepředpokládají, že by se měli nějak výrazně veřejně vyjádřit k něčemu, co se jich absolutně netýká.

Víš, myslím to tak, že třeba moji věřící příbuzní, praktikující katolíci z jižní Moravy by byli asi docela překvapení, kdyby se od nich čekalo, že se budou výrazně a veřejně vyjadřovat k tomu, co udělali katoličtí extrémisti v Irsku. Proč, co oni s tím mají společného..
A co, zaslouží si za to, že to dostatečně hlasitě neodsoudili, deportaci? -))
Tak možná nějak takhle uvažují zdejší muslimové, ale to se jen domýšlím, to by ses musel zeptat jich :-)
smilies/smiley.gif
září 03, 2015 00:44
Sidone, no, já jsem ráda, že mi Strejda podrobně vysvětlil svůj postoj, ale ty to naše vysvětlování přece číst nemusíš :) : bb.
Jak vidíš na tom, jak si tu píšeme se strejdou, vysvětlit si věci má smysl, to je asi podstata diskuze, pokud teda nechceme dělat to, co se tu děje - štěkat na sebe své pravdy, štěkat na sebe ironické poznámky a rádobyvtipné bonmoty, s cílem usadit toho kterého co nejdřív, aby mlčel a dal pokoj.

Pokud se chceme něco dozvědět, nebo si navzájem vyjasnit své postoje, a jsme odkázaní na klávesnice, pak holt vysvětlujeme.

Nepochybuješ snad o tom, že když budeme se strejdou chtít, oba zvládneme plivnout tu něco podobného jako Anonym Bez nicku, a dokonce bychom si ani nemuseli vypomoct jiným nickem (jako tato hrdinka, které bychom, kdyby si svůj nick ponechala, mohli odpovědět stejnými, jejími vlastními slovy), ale holt to nepotřebujeme smilies/smiley.gif

každému co jeho jest, ne?

září 03, 2015 00:51
.......... : Nona
O víkendu odchytili policisté v Břeclavi ve vlaku 200 imigrantů, odvezli je do záchytných zařízení, dnes už jede další vlak:


http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379483-migranti-vzali-zteci-budapestske-nadrazi-policiste-ho-prestali-hlidat.html
září 03, 2015 09:16
bb : marty
hlavně když se těmi zásadami slušné diskuze striktně řídíš.

Čest práci.


PS:samochvála smrdí
září 03, 2015 09:48
marty, : Petronila
a ona bb diskutuje někde neslušně?

Jsem si nevšimla...
září 03, 2015 10:06
tak jsem to za několik dní všechno pročetl, jen pár poznámek . . . : toulavej
Petronila, září 02, 2015 11:21
. . . ještě hovoříme o uprchlících (kteří evidentně nemají ani přílišný zájem nějak moc uzurpovat Českou republiku)
Petronilo, udivuje mě, jak při tvé nesporné inteligenci si nedokážeš dát do souvislosti prokazatelné problémy v dnešní Marseille, Roterdamu, Malme, Birminghamu, Paříži nebo Bruselu a MNOHA dalších západoevropských městech s početnou islámskou komunitou, která se tam usadila díky humanisticky, multikulturně naladěným naivním hlupákům, kteří PŘEDPOKLÁDALI vděčnost těchto z jiné odlišné kultury přesídlených lidí, kteří se měli asimilovat, přizpůsobit a přijmout místní hodnoty a způsob života. A TŘETÍ GENERACE těchto lidí se NECHCE PŘIZPŮSOBIT místním hodnotám a zvykům, NENÍ VDĚČNÁ ZA AZIL těmto společnostem, které jim dali možnost žít svobodně, podle svého v rámci daných konvencí a neživořit v jejich původních zemích, neschopných si vládnout a postarat se o potřebné.
září 03, 2015 10:54
bb, září 02, 2015 16:18 : toulavej
speciálně u tebe vždycky předpokládám SERIÓZNOST, jsi tak u mě zavedená :-)
neznamená to, že se nemůžeš splést, ale předpokládám, že to neděláš záměrně :-), ale nesmíš přehánět – „je nutné je všechny preventivně utopit, postřílet, semlít a deportovat, vlastně deportovat a semlít, atd.“ – TOHLE tu ve skutečnosti NIKDO nechce těm zoufalým ubohým lidem dělat, ALE to neznamená, že kvůli tomu, že jsou to chudáci, si je vezmeme k sobě domů (k sobě do svého státu). I ti u „humanistů“ :-) nejvíc „ošklívaní“, jako je tu Lenka, připouští, že jim nevadí pomoc těm chudákům U NICH DOMA nebo v utečeneckých táborech V PRVNÍ pro ně BEZPEČNÉ ZEMI – kolem Sýrie je těch BEZPEČNÝCH zemí dost – MIMO Evropu – proto Syřané NEMAJÍ žádný důvod se dobývat do EU kvůli azylu!!!
září 03, 2015 10:55
Petronila, září 02, 2015 17:30 : toulavej
„Podívej, myslím, že všem je vcelku jasné, že se sem všichni ti lidi nevejdou a že není možné je nějak natrvalo pojmout.“ – ALE TO NENÍ PRAVDA!!! V EU je MNOHO neziskovek (z toho profitujících) a MULTIKULTI bláznů, kteří vědí, že se sem všichni vejdou a taky dělají všechno proto, aby se to stalo! (další jejich budoucí voliči). Petronilo, žiješ naivně v bludu, že kompetentní lidé se chovají rozumně – bohužel, v živém přenosu můžeš vidět, že tak NEJEDNAJÍ! ILEGÁLNÍ migranty nejen že nezkontrolují např, na lodi při převozu z řeckých ostrovů trajektem na pevninu v Řecku a ty rizikové – bez dokladů – nenechají vystoupit na břeh, naopak, VŠECHNY je vypustí do chráněného prostoru Schengenu, když ví, že u nich nezůstanou, klidně je nechají nekontrolovatelně vejít do EU!!! – i když z EU DOSTÁVAJÍ na ochranu hranic peníze. EU NEUMÍ posílat lidi zpátky. V tv jsem viděl rozhovor migranta z Kosova, jak už si POTŘETÍ dával v Bavorsku žádost o azyl i když byl tedy 2x VYPOVĚZEN z Německa a přesto tam už asi rok pořád byl! Petronilo, opusť naivní představy, jak by věci měly být a dívej se, jak opravdu jsou. A jsou tak, že to pro nás nevypadá díky naivitě, sociálnímu multikulti inženýrství a připosranosti politiků vůbec dobře!
září 03, 2015 10:55
bb, září 03, 2015 00:44 : toulavej
tak to SAMOZŘEJMĚ není pravda, že „když už tu (migranti) jsou, a přibývají, je to v podstatě neřešitelné.“ – ODSUN je to řešení :-) – nejenm že je to řešení momentální, je to řešení i pro BUDOUCNOST – JAKO PŘÍKLAD DALŠÍM potenciálním migrantům. Když dítě nevěří, že se spálí, stačí názorný příklad I PRO OKOLÍ, aby VŠICHNI pochopili, že už to nemají zkoušet a taky to už zkoušet nebudou . . .
. . . Mám pocit, že k tomu pomalu všechny vlády docházejí a pracuje se na tom (. . .aby se zabránilo tomu, aby davy lidí z Afriky přistály v Evropě s tím, že se o ně Evropa pěkně postará)“ – TO JE VELKÝ OMYL – VŠECHNY VLÁDY NA TOM NEPRACUJÍ – když představitel Francie je zásadně proti plotu v Maďarsku proti migrantům! a spolu s Itálií a Německem chtějí prosadit dělbu o migranty, které svým přístupem LÁKAJÍ do EU! – to jsou bohužel stejně naivní představy o fungování EU jako má Petronila.
září 03, 2015 10:56
toulavej, : Petronila
ale ta početná islámská komunita se tam neusadila z nějakého humanismu Evropanů, ale zpočátku jako levná pracovní síla, ne?
září 03, 2015 10:57
Nona : toulavej
Článek na Novinkách ukazuje PRAVÝ stav věcí – podle pravidel sluníčkových lidiček, kterými se řídí azylová HUMANISTICKÁ politika EU, by každý ohrožený migrant na životě z válečných zón světa měl být vděčný a šťastný, že si zachránil život, že se dostal DOKONCE do EU i když mezi jeho zemí a EU leželo mnoho jiných bezpečných zemí (ovšem chudých), kde mohl a měl požádat o azyl, leč NENÍ TOMU TAK, není vděčný, migrant i ještě vybírá tu nejbohatší, tedy nejštědřejší zemi, kde se (která ho) ubytuje a postará se o něho! – tady není žádný vděk, jen zištnost. Sluníčkoví lidičkové to bohužel nevidí . . . dál žijí ve své naivitě o dobru pro všechny i za cenu sebedestrukce . . .
Marně přemýšlím, jak jim v tom HUMANISTICKY zabránit, když tím ohrožují i mojí existenci . . .
září 03, 2015 10:57
a na závěr ke Krakonošovi : toulavej
blogy Větvičky jsou excelentní, vtipné a MOUDRÉ. Kdo je nechápe je hodně ochuzený o zážitky z jejich čtení, no, to se stává i největším osobnostem, že nemají smysl pro humor určitého druhu. I když nechápu humor v těch článcích, jsou určitě hodné zamyšlení, ta moudrost z nich kape a není primitivní, hospodská. To bys poznat měl i když ti ta pravda v nich obsažená je proti srsti :-).
To jen na okraj, né že by na tom záleželo :-).(Ostatně, i má favoritka tady - bb - nepochopila hloubku Egypťana Sinuheta) a odpustil jsem jí to :-).
září 03, 2015 11:08
toulavej : marty
díky, že sis dal tu práci.

Jestli to k něčemu bylo se teprv ukáže. Ale jsem skeptická.

Větvu taky čtu ráda. Má to v hlavě srovnaný a přesto se sám bere s humorem a nadhledem.
září 03, 2015 11:32
Petronilo, ta islámská komunita se tam usadila v různých zemích z různých důvodů. : toulavej
Jeden důvod byl zištný – levná pracovní síla (Francie, Belgie apod.), jiný důvod byl málo dělníků (Německo), další důvod byl dovoz voličů vděčných za lepší životní podmínky (to Labour Party přilákala do Británie asi 2-3 mil. imigrantů během své vlády) – ve Skandinávii je to podobné pod záminkou osídlení severu, kam ale NIKDO nechce a nejde imigranty donutit.
Ale výsledek je všude stejný – jakmile získá menšina imigrantů dostatečnou velikost, začne nekompromisně vyžadovat, aby měla právo žít si podle svých původních zvyků i kdyby to odporovalo zvykům a zákonům hostitelské země, VŽDYCKY! Protože jejich náboženství jim to nařizuje, jak se mají chovat. Jenom sluníčkáři to nevidí i když jsou inteligentní a inteligentní člověk by se měl poučit z cizích zkušeností. A měli by se poučit i ti, co je migranti živí - neziskovky, včera byl v čtv rozhovor s ředitelkou "Sdružení pro migraci a integraci" Faltovou, ta přiznala, že dostává od státu grant 8 mil. Kč ročně na integraci migrantů do společnosti, má 17 členů a 80% jde na režii, plat zaměstnanců :-), čili průměrný plat je 31 tisíc! za poradenství - já vím, v Praze nic moc :-)

No a pak se člověk diví, že chybí peníze na opravdu důležité věci . . .
září 03, 2015 13:39
marty, : bb.
jo, řídím, jinak bych tu už několik lidí dávno semlela do psích konzerv ;-)

a jo, říká se to o té samochvále, ale zaprvé konstatovat potěšení z toho, že jsme se s někým nepoštěkali jako psi a že teda vysvětlování mělo smysl, není samochvála, to bys už měla umět rozlišovat, a zadruhé, ale to už ti asi vůbec nevysvětlím :-) nemám ráda pokrytectví a to platí i o pokrytecké falešné skromnosti, no a s tím asi souvisí to, že mám radost u úspěchu normálních lidí, i když cizích, stejně tak mám radost, když můžu pochválit něco nebo někoho. To všechno souvisí s tím,co jsem psala na tohoto odstavce.
září 04, 2015 01:10
... : bb.
k tomu, co by tady lidi dělali a nedělali - byla bych moc ráda, kdybys měl pravdu v tom, že tu NIKDO nechce těm ubohým zoufalým lidem dělat nic hnusného, ale po diskuzi, která proběhla tady na umírněné a kultivované Kudlance ani trochu nevěřím, že to tak je, leda bych uvěřila tomu, že ty osoby, převážně ženy, co se tu tak ostře vyjadřovaly, to nemyslely vůbec vážně a ve skutečnosti by jednaly zcela opačně. Nevím, jestli jsi četl všechny diskuze na tohle téma, které tu probíhají od jara, nebo od počátku léta, ale v těch prvních, které měly několik set komentářů, přišel někdo právě s takovými výrazy, jako postřílet to, potopit lodě bez ohledu na to, jestli tam jsou muži, ženy, starci nebo děti, za velkou legraci se považovala hláška o semletí do psích konzerv, a pochopitelně to nebyli lidi,ale černé huby, vopice. Kdo se ohradil, byl označen za člověka s nedostatkem smyslu pro humor. Dost jsme se tam všichni kvůli tomu postrkali, pár lidí právě tohle odradilo od další účasti v diskuzích vůbec.

Tohle
nejvíc „ošklívaní“, jako je tu Lenka, připouští, že jim nevadí pomoc těm chudákům U NICH DOMA nebo v utečeneckých táborech V PRVNÍ pro ně BEZPEČNÉ ZEMI
- je něco, co když jsme my sluníčkáři v prvních diskuzích zmínili (pomoc u nich doma, pomoc v táborech), tak bylo zle, byli jsme debilní, blbí, já byla několikrát napomínána, abych nemluvila o jejich penězích, jejich daních, ať si do Afriky pošlu svoje peníze, ale ne jejich. Informaci, že ČR pošle na pomoc uprchlíkům "k nim domů" xx milionů, teď už nevím jestli 200?, tu nesluníčkáři roznesli na kopytech s tím, že když není dost na všechno pro naše lidi tady, tak co budeme posílat prachy tam. Nejlepším řešením pro nesluníčkáře tady v diskuzích bylo deportovat ty lidi z Afriky na hodně vzdálený ostrov a tam je nechat svému osudu - protože jestli se jim to nelíbí, měli zůstat doma.

Velké rozhořčení jsem vyvolala tvrzením, že když lidi někam zavřeme za plot do sběrného tábora, tak jim samozřejmě musíme poskytnout nějaké prostředky k přežití, jako jídlo, hygienické prostředky, základní zdravotní péče, atd., a taky ten tábor, co jsme si vymysleli, musíme organizovat, zajistit tam řád a pořádek. To bylo taky špatně.
Námitky, že nám po 89 taky leckdo poslal peníze, třeba na lékařské přístroje apod., nebo že našim emigrantům před 89. v cizině taky bylo zpočátku pomoženo aniž by se vědělo, jestli a jak budou té zemi k užitku, tak tyhle námitky taky nebyly brány v potaz - velmi jemně řečeno.Sdělení jednoho bývalého emigranta o tom, jak se naši lidi ve sběrných táborech v Rakousku a jinde chovali ne zrovna nejlépe, že tam běžně remcali nad nedostatkem něčeho nebo nad kvalitou jídla, to taky nemělo význam, protože to přece bylo něco jiného.
Jsem názoru, a několikrát jsem to tu psala, že je třeba aby Evropa postupovala jednotně, řešila rychle, komplexně a tak, aby přestala být atraktivním cílem pro imigranty z třetího světa, a ne aby jednotlivé státy už jenom hasily požáry. Že je třeba lidi třídit a azyl dát jen skutečným válečným uprchlíkům a jen omezenému počtu lidí, kteří splní podmínky přísného azylového řízení, o ty se pak starat stejně jako o naše občany, což už ale dávno děláme, protože za posledních 25 let se tu usadilo mnoho cizinců, nejen ze Západní Evropy - to taky bylo špatně. Bylo mi doporučeno, ať si ty lidi vezmu k sobě domů, ať jim napeču buchty a dám svoje peníze. Padl dotaz, co tu těch několik set lidí bude dělat - odpověděli jsme, že to co ti ostatní doteď, čili pracovat jako zaměstnanci nebo živnostníci - taky špatně, taky blbost .

Zveličovala se každá maličkost, pokud vyzněla jen trochu negativně, hodně věcí, které z podstaty negativní nejsou, byly s radostí prezentovány tak, aby negativně vyzněly a mohlo se tak opět nadávat na to, co se děje. Naopak všechno, co by mohlo vést k mírnějšímu náhledu, bylo striktně odmítáno, což by nevadilo, ale autoři takových myšlenek byli napadáni, uráženi, osočováni, zesměšňováni.

Pro mě byly a jsou ty diskuze tak, jak tu proběhly, zklamáním a rozčarováním. Protože takové uvažování, reakce, myšlenky mám spojeny s úplně jiným druhem lidí, než jaký se, domnívala jsem se dřív, dá potkat tady. Ale není to tak. Tohle léto jsem strávila jinak než jindy, měla jsem nuceně víc než dost času na sezení u počítače, takže jsem ty diskuze tady rozhodně neprošla jen tak zběžně, a tak se, bohužel, nepletu. Pár lidí tady se mi zošklivilo, což samozřejmě není podstatné, jim je to jedno, mně je to jedno. Co mi není jedno je to, že ty lidi nejsou jen anonymní diskutéři na netu, ale reální lidi, co volí, rozhodují se nebo rozhodují o něčem, vychovávají děti, ovlivňují vnoučata, učí děti, řídí firmy. Jak to tu pak má vypadat... Měla jsem holt smůlu, že zrovna letošní léto přišla situace s imigranty a tady to jelo několik měsíců jako hlavní téma.
Tím máš vysvětleno, proč v pravidelných intervalech vykřikuju něco o střílení s psích konzervách... počáteční uprchlické diskuze mi z paměti asi hned tak nevymizí.I když, trochu sranda tu byla taky, třeba při představě, jak mi za domem přistane pár lidí tmavé pleti, já odložím zástěrku, těsto na borůvkový koláč nechám kynout, popadnu svůj samopal a jdu je skosit, protože se nenechám zaskočit a jsem ostražitá. Pak uložím samopal do komory, uvážu zástěrku a jdu vyválet ten koláč. Těla ať sežerou kojoti.
...
A teď k těm imigrantům.
Proč nezůstanou v první bezpečné zemi - to už tu jednou někdo taky psal. No, mně by se to taky líbilo, ale přijde mi pochopitelné, že ty první bezpečné země si je tam taky nebudou chtít nechat, budou kašlat na to, co by chtěla Evropa a zbaví se jich (což jim nedá moc práce, když chtějí jít do Evropy). Hlavně ale by to nebylo v jejich silách je tam udržet - přece nevybudují tábory pro statisíce a statisíce lidí. Ty země jsou chudé, nemají na to aby okamžitě vybudovaly extrémně rozsáhlé komplexy sběrných tábory a nevím, jak jinak by na svém území udržely (ty země) statisíce lidí, co chtějí jen tranzitovat dál a dostat se do Evropy.
Proč dobrovolně imigranti nezůstanou v první bezpečné zemi - protože to pro ně není ani trvale bezpečné ani ekonomicky výhodné, chovají se přirozeně a jdou tam, kde jim bude, nebo se domnívají že bude, lépe. To je přece lidská přirozenost. Čeští emigranti taky neemigrovali natrvalo, pokud nemuseli z jiných důvodů, do svobodných chudých zemí, vybírali si bohaté země.
Váleční uprchlíci navíc nemusí věřit, že ta země vedle Sýrie zůstane bezpečnou napořád. Za války odsud před Němci utíkalo mnoho lidí, kdo mohl, šel do Ameriky. První bezpečnou zemí vedle Německa byla Francie, tam odešlo hodně Židů z Německa, ale brzy přestala být bezpečnou zemí. Je asi přirozené, že se lidi snaží dostat co nejdál od nebezpečí (váleční uprchlíci) a co nejblíž k bohatství (ekonomičtí migranti).

Proto jsem tu několikrát v diskuzích psala, že mi připadá na nic rozebírat pohnutky imigrantů, rozebírat proč dělají to nebo ono, když je jasné, že dělají to, co považují za nejlepší pro sebe.
Je třeba řešit jak tohle zvládnout, situaci zmírnit a zklidnit, jaká opatření a jak je zajistit, aby se tohle v budoucnu už neopakovalo, aby ty lidi ztratili zájem sem jít, což znamená, aby se pro ně Evropa nestala atraktivní hlavně ekonomicky. Jednotná azylová politika, společný postup při ochraně evropských břehů. Současně aby Evropa byla dál bezpečnou destinací pro skutečné válečné uprchlíky.

září 04, 2015 02:54
bb, : Petronila
výborně!
září 04, 2015 09:17
Nemám sílu číst ten román od bb, jen jsem ho zběžně prolétla očima. Nic nového. : Myška
bb, mohla bys pokud možno stručně napsat, jaký předpokládáš další vývoj v Evropě do které se valí a postupně dovalí statisíce běženců? Tito běženci ať už se tu ocitli z jakýchkoliv důvodů, neodejdou. Co teda bude dál?
září 04, 2015 09:45
mila1, : Myška
myslím, že je to poměrně reálný scénář.
září 04, 2015 09:52
Já se těším na článek v rubrice "U nás doma", : strejda
kde nám brzy BB napíše článek o tom, jak si - po vzoru některých bláhových Němců - vzala domů několik uprchlíků, nejlépe celých rodin, jak je zaměstnala ve firmě a nemůže si je vynachválit. Bude nám tu nadšeně vyprávět jak jsou čistotní, přizpůsobiví, pracovití, učenliví, prostě poklad a my budeme jen zírat s otevřenou pusou... smilies/grin.gif
září 04, 2015 10:36
Strejdo. : Myška
těším se s tebou.
září 04, 2015 10:58
Vláda uvolňuje miliony pro "uprchlíky", a pro naše děti se pořádá sbírka - : Myška
září 04, 2015 11:12
pohled z Anglie : Algiz
Zajímavý je rozhovor s Ivou Pekárkovou o důvodech, rozdělení imigrantů a pohled na tuto situaci ze strany místních..
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/1521414

září 04, 2015 11:17
Také jsem četl, že jedna česká muslimka : strejda
vyzvala k boji proti zrůdám z IS. Já doufám, že ji ti její soukmenovci za to neukamenují nebo neupálí za živa.
září 04, 2015 11:26
Tady je odpověďna otázku, proč syřané okupují Evropu a ne nějakou bližší arabskou muslimskou zemi - : Myška

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/379634-proc-syrane-neprchaji-do-arabskych-zemi-perskeho-zalivu.html
září 04, 2015 11:44
toulavej, tak tady máš krásnou ukázku toho, o čem jsem psala : bb.
Protože jsem napsala tohle:
Je třeba řešit jak tohle zvládnout, situaci zmírnit a zklidnit, jaká opatření a jak je zajistit, aby se tohle v budoucnu už neopakovalo, aby ty lidi ztratili zájem sem jít, což znamená, aby se pro ně Evropa nestala atraktivní hlavně ekonomicky. Jednotná azylová politika, společný postup při ochraně evropských břehů. Současně aby Evropa byla dál bezpečnou destinací pro skutečné válečné uprchlíky.


tak od strejdy přijde tohle:
kde nám brzy BB napíše článek o tom, jak si - po vzoru některých bláhových Němců - vzala domů několik uprchlíků, nejlépe celých rodin, jak je zaměstnala ve firmě a nemůže si je vynachválit. Bude nám tu nadšeně vyprávět jak jsou čistotní, přizpůsobiví, pracovití, učenliví, prostě poklad a my budeme jen zírat s otevřenou pusou.


O Myšce nemluvě, ta to korunuje tím, že sice neměla sílu to číst, ale nadšeně strejdovi přikývne.

No a místo diskuze, vlastních názorů a vlastních návrhů následuje další přeprška odkazů na Blesk a Novinky, protože když si to náhodou nebudeme chtít přečíst tam, tak si to určitě přečteme tady, jelikož to sem dala Myška.. smilies/grin.gif
a že jich tu už byly desítky. Tak můj komentář pro tebe dnes ve tři ráno byl dlouhý, zabralo to určitě půl hodinu, ale kdybych měla během dne číst všechny ty odkazy, články, pak o nich trochu přemýšlet a ještě sem házet odkazy, tak neudělám nic jiného, tolik času nemám ani teď. Naštěstí ho někdo má a přečte to za mě, tak já už nemusím ;-)


Ještě k tomu odsunu, toulavej.

Nevím. Nevím, jestli by to bylo lepší, než to, co jsem psala (opatření, která by Evropu pro třetí svět "zneatraktivněla" natolik, že by sem šli opravdu jen výjimečně, v krajní nouzi, na útěku před válečným nebezpečím apod.)
Jak by sis to představoval v praxi? To nepůjde jako s odsunem Němců po válce, protože ti to měli od nás kousek, ne přes celou Evropu, byli registrovaní, měli doklady, byli to příslušníci jednoho národa a země sousedící s námi, takže bylo snadné to zorganizovat a uhlídat. Vezmu to od konce, z technické a organizační stránky věci :-)
Tak letecky ne, to je jasné, naložit po stovkách do letadel to by bylo na velmi, velmi dlouho, navíc by letadlům s uprchlíky cílové země nedovolily přistát. Tím tahle možnost asi končí.
Lodě - pro dejme tomu 300 tisíc lidí, to je tak 500 lodí? Jsou lodi s větší kapacitou, ale počítám s velkou posádkou včetně vojáků, protože stovky lidí na lodi bude nutné udržet v klidu, tím víc, že oni nebudou chtít odjet, vrátit se, být odsunuti, takže budou schopni všeho. Bude nutné chránit teda i lodní posádku.
Současně tlumočníci, bude nutné lidi na lodi informovat, není to dobytek aby se tam nahnal do ohrady. Minimálně informovat o tom, že lodě nebudou stavět kvůli lidem, co skočí z lodi do vody, takže pokud to udělají, spáchají na vlastní triko sebevraždu, stejně tak, pokud by přes palubu chtěli hodit děti, tak že je tím vlastně zabijí.
Jakmile by lodě stavěly a sbíraly lidi z vody, je celá odsunová akce v háji.
No ale k těm lodím bude nutné lidi dopravit, to znamená je pochytat po celé Evropě, to si vyžádá hodně času a hodně prostředků a lidí, nejspíš armáda, jinak to asi nepůjde.
Pochytat lidi, naložit do náklaďáků, odvézt do táborů, kde se po shromáždění určitého počtu lidí opět naloží do náklaďáků a odvezou se na nádraží, kde se naloží do speciálních vlaků, co je odvezou do přístavů, kde budou naloděni.
Lidi před naložením do vlaků a odvozem do přístavů bude nutné někde shromáždit, v táborech.
To by byla šílená akce, co do organizace, techniky, lidí, to nepřipravíš za týden, aby se tím vyřešila současná situace...nebo jo?
A uvažuju dál - ty lidi se samozřejmě budou bránit, protože nechtějí odvézt zpátky, takže se z toho stane vojenská akce se spoustou ztrát. Co ale naši lidi, resp. občané těch zemí, kterých se to týká, což je půlka Evropy. Budou tím ohroženi, bude chaos. A to ještě je ten lepší scénář.
No a nakonec - budou naložené lodě plné obyvatel Afriky, ovšem u většiny z nich se nebude vědět, ze kterého státu jsou. Kam je tedy odsunout, kde je vylodit?
Africké státy budou samozřejmě v pohotovosti, nebudou chtít, aby jim u břehů přistály lodě a postupně tam vylodily 300 000 lidí. Budou se bránit? Nebo se to předem s nimi domluví, nejspíš za nějaké finanční "odstupné", tzv. finanční pomoc? Protože bez toho to asi nepůjde, můžeme ječet jak chceme, že to nejsou naši lidi a nechceme je tu, ty pobřežní země můžou namítnout, že si převezmou jen svoje občany, což bude nutné prokázat, ostatní odmítnou.

nevím nevím, toulavej, mně to přijde docela nereálné tohle zorganizovat a zajistit tak, aby to bylo rychle, podle mne je to akce stejně na dva tři roky, a to nemluvím o dopadech na chod zemí, na život občanů těch zemí, finančních nákladech, nevím, jaké by to mělo důsledky v mezinárodní politice, v ekonomice, to neumím odhadnout, posoudit
to si myslím, že lepší je napřít energii a prostředky do toho, aby o Evropu nestáli, a aby Evropa chránila svoje pobřežní vody před přílivem zvenku, a efekt těchto opatření že se dostaví rychleji
Já vím, že současně se bude muset řešit to množství lidí, kteří už tu jsou. Ale fakt nevím, jestli nějaký hromadný odsun je možný, nezdá se mi to. Jinak i to by myslím částečně vyřešilo to, že se sem nedostanou další, protože když za nimi nebudou moct přijet jejich rodiny, tak se část vrátí k rodinám sama.
září 04, 2015 12:55
odpověď, proč Syřané nejdou do bližších zemí, je ta, co jsem tu už dávno několikrát napsala a nelíbilo se vám to : bb.
protože bohaté země o ně nestojí a do chudých se zase nehrnou oni

v článku je to jasně napsané i pro ty, co to doposud nechápou:
Syřané mohou oficiálně žádat o turistické vízum nebo o pracovní povolení, aby mohli vstoupit do některého ze států Perského zálivu. Proces je to ale nákladný a panuje také rozšířený názor, že mnohé státy v této oblasti mají nepsaná restriktivní pravidla, která Syřanům přidělování víz v praxi komplikují.
Většinu úspěšných případů tvoří Syřané, kteří už v některé ze zemí Perského zálivu jsou a prodlužují si tam pobyt. Anebo ti, kteří už mají v dané zemi rodinu. Osobám s omezenými prostředky komplikuje situace už jen geografická vzdálenost mezi Sýrií a zeměmi Perského zálivu. Bez víza nemohou Syřané v současnosti počítat s povolením ke vstupu do žádné arabské země kromě Alžírska, Mauritánie, Súdánu a Jemenu, podotýká server BBC.


to jsou ta přísná pravidla, o kterých jsem mluvila, jejichž dodržováním se ta země stane "neatraktivní", protože se tam prostě buď nedostanou, nebo dostano, ale neuchytí

Návrh možného řešení je v článku hned pod tím:
http://www.novinky.cz/komentare/379651-komentar-za-smrt-71-migrantu-nese-odpovednost-i-eu-alex-svamberk.html
září 04, 2015 13:03
BB, : strejda
zkoušel jsem jen tvůj smysl pro humor. Nic víc. smilies/grin.gif
září 04, 2015 13:24
... : marty

http://vitekjiri.blog.idnes.cz/c/475287/za-toho-mrtveho-chlapce-muzete-vy-nehazejte-vinu-na-nas.html
září 04, 2015 13:35
aha, tak to byla sranda, : bb.
tak to jo, to člověka potěší, že si dá práci s objasněním svých argumentů,
druhý to pomine a rozhodne se zrovna teď vyzkoušet můj smysl pro humor, po 400 komentářích
debaty o uprchlících, která zrovna humorná není :-/
no ale aspoň v jednom se s Myškou shodneme, ani ona tvou výzvu nepovažovala za test humoru

můžu si taky trošku testnu váš smysl pro humor, jo? :-)
Tak já se těším, až sem ti uprchlíci vtrhnout, zapálí ti dům, znásilní tvou ženu, obřežou Myšku, její sestry i neteře a následně vás všechny nakazí žloutenkou, tuberkulozou a HIV.

září 04, 2015 13:35
můžu si testnu, : bb.
můžu si testnout..
září 04, 2015 13:35
bb : marty
jsi pěkně našlápnutá. A já myslela, že jsi prostě jen nemohla v noci spát. smilies/cheesy.gif smilies/angry.gif
Tohle spíš vypadá na PMS, znám to na vlastní kůži.
září 04, 2015 13:44
bb, můžeš mi říct, proč bych se neměla těšitr společně se strejdou? : Myška
Na to nemusím číst tvůj román v 02:54.
září 04, 2015 13:55
No, : Myška
bb:...můžu si taky trošku testnu váš smysl pro humor, jo? :-)
Tak já se těším, až sem ti uprchlíci vtrhnout, zapálí ti dům, znásilní tvou ženu, obřežou Myšku, její sestry i neteře a následně vás všechny nakazí žloutenkou, tuberkulozou a HIV.

Pokud se tohle stane, bude hořet i tvůj dům, ty budeš mnohonásobně znásilněná, možná mrtvá, tvá dcera taky znásilněná, ale živá, protože je mladá, tak si ji třeba nechají na další použití. Tvůj muž a syn budou ubiti. Nakažení už vlastně bude prkotina... Směj se, zatím je to jen humor. smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
září 04, 2015 14:02
bb, prosím o stručnou odpověď - : Myška
bb, mohla bys pokud možno stručně napsat, jaký předpokládáš další vývoj v Evropě do které se valí a postupně dovalí statisíce běženců? Tito běženci ať už se tu ocitli z jakýchkoliv důvodů, neodejdou. Co teda bude dál?
září 04, 2015 14:04
Jo, a když ti tak vadí odkazy, prosím, : Myška
ignoruj je.
září 04, 2015 14:05
bb: s tím odsunem máš pravdu.. : mila1
Tvůj názor, napřít síly, aby o Evropu nestáli, je sice zajímavý, ale jak to chceš udělat? Myslím, že v jednom svém příspěvku jsi psala o tom, že je spíš nutné se v Evropě sjednotit, aby všechny země byly pro imigranty stejně (ne)atraktivní - aby se jim dostalo všude stejného zacházení a ne aby jim v Německu dávali něco navíc. Prostě aby všude, kam nalezou, dostali stejné minimum, nutné k přežití.
Dál si myslím, že by to chtělo začít jednat se státy Perského zálivu a zjednodušit pravidla pro přijímání uprchlíku tam. I za cenu, že jim to Evropa bude částečně dotovat. Pořád lepší, než když se budou neřízeně valit sem.
A ne na posledním místě - začít bránit hranice a vracet lodě s uprchlíky zpět. Tak jak si brání své výsostné vody země, odkud utíkají.
září 04, 2015 15:35
marty : bb.
spím jak mimino,okolí tomu teda říka méně nezne jak medvěd smilies/wink.gif
Ale staci mi 6 hodin a když nemám dost pohybu, a to jsem ted neměla,tak mi stačí ještě méně.
Našlápnuto nemám,za ty měsíce diskuzí na toto téma vím co kdo je zač.
Ten dlouhý komentář byl pro toulaveho, který tu nebyl.
září 04, 2015 15:41
mila1 : bb.
Jo přesně tak nějak, myslím, by to mohlo jít. K tomu, jak už jsem tu taky rozepisovala,připojit intenzivní info kampaň v zemích původu imigrantů,
zapojit do toho tamní charitativní skupiny, kterým tam lidi důvěřují.
září 04, 2015 15:47
BB, směju se až se za břicho popadám. :-) : strejda
Já mám humor rád. Ale pro všechny případy mám nabito. smilies/grin.gif
září 04, 2015 16:57
Hmm, bohaté arabské muslimské země fakt evropské prachy nepotřebují. : Myška
A ještě mnohem menší zájem mají o své kolegy ve víře ze zemí, z kterých tito prchají do Evropy. To teda východisko nebude.

Docela mne mrzí, že jsem se zatím od tebe, bb, nedozvěděla, jaký předpokládáš další vývoj v Evropě do které se valí a postupně dovalí statisíce běženců? Tito běženci ať už se tu ocitli z jakýchkoliv důvodů, neodejdou. Co teda bude dál?
září 04, 2015 17:57
EU by se mělo : Sidon
snažit získat nějaký ostrov ve Středozemním moři a vozit tam všechny uprchlíky, tak, jak to praktikuje Austrálie. I s tím poskytnutím jim péče, by to asi bylo levnější a hlavně bezpečnější.

Jak by asi reagoval jedinec, který je na tom velice dobře, má dostatečný příjem, zajištěnou práci, pěkný velký dům s velkou zahradou a teď se mu tam začnou valit zástupy bezdomovců a lidí z okolí, kteří jsou bez práce a třou bídu ? Všichni budou tvrdit, že umírají hladem, přestože to tak nebude, takže i když, dejme tomu z pěti tisíc, to zredukujete na pět set, pořád to bude příliš moc a nad možnosti toho jedince. Třeba i nechtíc, bude muset svoji filantropii omezit. Ale co s těmi zbývajícími ?!

Na světě je víc než tři miliardy lidí, žijících na hranici, či pod hranicí chudoby ! Jak to pak teda zvládnout, pokud se najednou všichni odhodlají a vydají se na pouť do Evropy ?! Jo, to by byla teprve "tlačenice" !
Matka Tereza řekla, že - "Není problém nasytit chudáky, ale je velký problém nasytit boháče."
smilies/sad.gif
září 04, 2015 19:38
sidone, : bb.
to by asi něco vyřešilo, i když i to je záležitost na měsíce, ne na dny a týdny

ale na něco jste s toulavým zapomněli :-) odsuneuli byste všechny? nebo jen ty, co se neprokáždou doklady, nedoloží, že utekli z válečné oblasti, z přímého nebezpečí?
Pokud chceme dodržovat nějaké právo, mezinárodní, nějaké úmluvy i pro nás (evropu) závazné, pak se válečných uprchlíků bude nutné ujmout, umožnit jim požádat o azyl
Tady ale naprostá většina lidí odmítá i tohle, proběhlo to i tady na kudlance.
A hlavně - umíš si představit, jak by to třídění lidí, co jsou už tady v Evropě, na válečné a na ekonomické imigranty, probíhalo, byrokracie, chaos, korupce...
Všichni neváleční zahodí doklady, aby nebylo možné je identifikovat. Takže odsun všech bez rozdílu, ale to znamená vrátit do válečné zóny válečné uprchlíky, rodiny s dětmi..?
No a další věc, ty lodě s odsunutými nebudou vpuštěny k pobřeží Afriky, pokud se tohle předem s Afrikou nedohodne.
Taková jednání ale opět nebudou na týdny ani měsíce, protože Afrika je prorostlá korupcí a oni vycítí svou příležitost, odshora dolů z toho všichni budou chtít něco mít.

Proto vidím do budoucna jako jediné možné třídit, řešit to ještě předtím, než vstoupí z mezinárodních vod do evropských pobřežních a na evropské břehy.
Což tu teda taky nesklidilo aplaus, jemně řečeno.
Mělo by se to ale dohodnout, zorganizovat a udělat velice rychle.
Lidi, co už tu jsou, už tu prostě jsou a těkžo je odsud dostaneme normálním způsobem, ale to Evropa ještě zvládne, jak ekonomicky tak bezpečnostně. Nezbytné ale je zabránit tomu, aby se to za rok opakovalo a další roky taky.


...to víte, pánové, jsem zvyklá každé řešení promyslet i prakticky, tak vám ty odsuny a ostrovy jen tak nespolknu smilies/smiley.gif
září 04, 2015 20:01
... : marty
rozhovor kurdské bojovnice, která je nyní v čechách
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/379668-je-to-nabozenska-valka-evropa-zrudy-z-is-podcenuje-varuje-v-praze-velitelka-kurdske-zenske-milice.html

a taky píšou,že evropská komise chce rozdělit dalších 120 tisíc uprchlíků.

Asi budeme muset do ulic.
září 04, 2015 20:04
bb, když jsi zvyklá každé řešení promyslet i prakticky, tak mi, prosím, : Myška
prakticky odpověz na otázku, kterou jsem ti už třikrát položila.
září 04, 2015 20:15
tak Chovanec : Nona
tvrdil, že žádná vlna se k nám nechystá...... Těch několik tisíc imigrantů už bude brzy v ČR, dnes v noci je maďaři vezou na rakouské hranice!!!! Co ještě přijde???????????
září 04, 2015 22:28
Na "protimigraci.cz" je možné podepsat petici V. Klause. : strejda
I když jsem s ním v mnohém nesouhlasil, tentokrát ANO a opět ANO. Můžete také připojit svůj podpis. Od jejího zveřejnění už je nás přes 31000.
září 05, 2015 19:02
Tak, podepsáno. : Myška
Výzvu podpořilo již 34340 osob.
září 05, 2015 19:12
také : Nona
Pozor, stránka je protiimigraci.cz..... Jsou tam 2 í.....
Teď přes 67000 podpisů!!!!
září 05, 2015 20:40
nic pro bb : marty
http://www.ivcrn.cz/vyvesme-11-9-2015-prapory/

A toto je ostrov lesbos 4.9.2015
http://www.securitymagazin.cz/zpravy/poulicni-valka-na-lesbosu-agresivita-utoku-proti-bezpecnostnim-slozkam-vzrusta-1404047333.html
září 05, 2015 21:03
Nono, omlouvám se za to chybející i. : strejda
Nevšiml jsem si toho. Kdybych to kopíroval, nestalo by se to. Je dobře, že jsi to opravila.
www.protiimigraci.cz
září 05, 2015 22:08
To je fuk, strejdo, : Myška
člověka to napadne...
září 05, 2015 22:28
Tohle stojí za přečtení - : Myška
http://je-to-inak.livejournal.com/63445.html
a komu vadí, že sem dávám odkaz, ať ho ignoruje,
září 06, 2015 07:32
a co : Petronila
pomoci porazit Islámský stát?

Pak by se ti lidé mohli vrátit domů a bylo by po problému... nebo ne?
září 06, 2015 10:01
Petronilo, ano, částečně by mohlo být po problému. Ale většina těch imigrantů jsou ekonomičtí imigranti. : Myška
Ti sotva budou chtít zpět do rozvrácené země, makat na obnově vlasti. Ti chtějí dům, prachy, bezplatné zdravotnictví, bezplatné školy. Nejraději v Německu.
září 06, 2015 10:21
Velice smutná realita. : Sidon
.. Drastické odhalenie – Dieťatko zomrelo, pretože jeho otec “potreboval nové zuby!”

Pravda o tom, prečo zomrel maličký sýrsky chlapček!
Dieťatko zomrelo, pretože jeho otec “CHCEL nové zuby!”
Rodina opustila Sýriu v roku 2012 a usídlila sa v Turecku, kde žili v bezpečí 3 roky. Otec rodiny mal prácu, domov a celá rodina žila v relatívnom dostatku.
Dôvod, prečo sa rodina vydala na cestu loďou do Európy bol ten, že otec si chcel dať spraviť nové zuby. Tento rozhovor s jeho sestrou v Kanade všetko vysvetľuje.


[urlhttps://www.youtube.com/watch?v=QZUuoaq1MLM]
září 06, 2015 17:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]