O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

RÁNO ČERNÉHO KOCOURA PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 červenec 2015
Přejít na obsah
RÁNO ČERNÉHO KOCOURA
Strana 2
Strana 3

 

 

 

 

 

 

     Jsou však chvíle, kdy se rozhodnu kocoura umýt žínkou s teplou vodou. V té chvíli, kdy mám v kuchyni na ruce teplou vlhkou žínku, kocour bere dráhu ... Když ale procesem mytí procházím já, to nikam nezdrhá. Naopak. Po zhruba pěti minutách mého vodnění, se ozve zaškrábání kočičí packy na dveře koupelny. Otevírání mu jde ztuha, protože zpětný tah vzduchu tlačí dveře k futrům. Pak následuje mistrovské zabrání a mezi dveřmi se objeví zvědavá kočičí hlava. Hodí po mně fousem: "Hele, jsi to ty, že jo?" a odebere se zkoumat podlahu koupelny.

 

     Občas se mi dostane zvláštního vyznamenání: kocour vyskočí na okraj vany a opatrně našlapujíc si přičichne nejdříve ke mně, pak k nabízené ruce. Udělá několik ladných kroků tam i zpět, občas i vyskočí na sousedící pračku; ale pak hbitě dolů. Párkrát jsem zkusil pouštět po okraji vany na zem kapky vody, ale kocourovi se tahle mokrá hra brzy znelíbila.

 

     Raději se usadí na předložce před vanou a naslouchá mému šplouchání. Ví přesně, co kdy dělám, takže jakmile se pozvednu, že vylezu z vody, Kryštof z koupelny vystřelí. Ne nadlouho a hlavně, ne daleko. Zpravidla čeká těsně za dveřmi, aby mohl nasadit speciální zdržovací taktiky mého odchodu do práce. Pro stručnost popíšu jen hlavní tři body, protože pak už opravdu musím jít.
    

Kam? No, pochopitelně pracovat...

 

  

 

Taktika zdržovací č. 1 — mám hlad!


      Nebudeme si mnoho nalhávat o kočičí přízni. To veškeré ranní lísání je tu především proto, že miska se žrádlem, naplněná večer před tím, je už prázdná. Pokud ne, tak to znamená, že se výrobce kočičího jídla opět vyznamenal a zas už to není k žrádlu. Ať tak nebo tak, kocourek má hlad. A tak se dožaduje... A tady nasazuje krásný úskok: "To není ono!" 

 

 

 

    Nemyslete si ovšem, že nějak experimentuji s jeho jídlem. Tyhle doby už mám po šestiletém soužití dávno za sebou! Vím přesně, jakou musí mít jeho žrádlo konzistenci. V našem případě žádné rozmatlané paštiky.

 

     Naopak — úhledné rovnoměrně nakrájené čtverečky — až 4% masa! slibuje výrobce — zalité bujonem (to jsou zřejmě ta 4%, zbytek - ty čtverečky — jsou zřejmě popel, soja a jiné, dle výrobce vhodné přísady).

 

     O něco hůře, je jde li pouze o nasekané kousky této směsi.

 

 

 

 

 

     Náš kocour má v oblibě Kitekat, zatímco nad Whiskasem a Friskies většinou ohrnuje nos (o neznačkových blafech ani nemluvě).  Nu, v poslední době párkrát milostivě přijal Propesco — ovšem jen Kuřecí s játry. "Telecí s jehněčím“ si sežer sám, vyjadřuje neomylně pohledem, když najde v misce tuto odrůdu. A začne ji po prvním čichnutí zahrabávat pod linoleum, snad na horší časy.


     Ale to víte, ví, pacholek, dobře, že pokud se bude mít dobře jeho páníček, horší časy nepřijdou. Tím pádem si může dovolit dělat ciráty se suchou stravou zato po rybích sušenkách od Gimpetu se může pouze utlouct. Má ale jednu specialitku. Misku má dělenou: vpravo suchá směs, vlevo — čistá voda. Tedy, čistá. Když ji natočím čerstvou, je čistá. Ale po chvíli v ní vždycky! plave jedna sušenka. Voda je pak zelená nebo oranžová... jestli má taky jinou příchuť (rybí nebo hovězí apod.), to po mně vědět nechtějte. Já ji ochutnávat nehodlám. Ale Kryštof má evidentní potřebu si vodu takhle vylepšit...

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]