O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DALŠÍ ZPRÁVA O ŠKOLNÍM VÝLETU PDF Tisk E-mail
Neděle, 07 červen 2015
Přejít na obsah
DALŠÍ ZPRÁVA O ŠKOLNÍM VÝLETU
Strana 2
Moje manželka Joanne učí v těhhle dnech spojenou 3. a 4. třídu na naší škole Roberta Service v Dawson City. A protože se blíží konec roku, přišel i čas školního výletu a na mě připadlo - stejně jako minulý rok - řízení autobusu. Před školou jsme naložili 16 dětí, obrovské množství stanů, spacáků i další tábornické výstroje a vyrazili směr Whitehorse. V doprovodném vozidle s námi jel můj zeť Daniel s vnukem Wesleym.

 

 

 

 

 

 

     Do hlavního města Yukon Territory je to po Klondike Highway 530 kilometrů a po cestě jsou jen 3 malé vesnice. Já to zvládl s několika krátkými přestávkami za 7 hodin. Dětem jsem tu dobu zpříjemňoval hlášeními, ve kterých jsem předstíral, že jsem kapitán letadla. Každé z nich jsem zahájil znuděným "Good morning, ladies and gentlemen, this is your captain speaking". Dětičky mě odměňovaly nadšeným vřískotem a sborovým zpěvem.

 

     A tak nám cesta uběhla celkem příjemně a do Beringia centre jsme dorazili téměř přesně načas. Tohle muzeum je věnované území okolo dnešního Beringova průlivu, které existovalo za poslední doby ledové před 40 000 až 20 000 lety. V té době zabíraly ledové masy tolik zemského povrchu, že o hodně klesla hladina moří a vytvořil se tak jakýsi most mezi Asii a Amerikou, který umožnil migraci zvířat i lidí. Zároveň se díky suchému klimatu velkému území Sibiře, Aljašky a Yukonu ledovce vyhnuly a celé území zabírala travnatá step, na které žily nejrůznější potvory.

 

 

 

 

 

 

     Některá zvířata jako bizoni, pižmoni, losi a cariboo žijí na Yukonu dodnes. Jiná, jako mamut, mastodont, velebobr, kůň, pozemní lenochod, americký lev nebo obrovský kratkočelý medvěd, už vyhynula. U toho medvěda, který byl dvakrát větší než dnešní grizzly, mě to ani tak moc nevadí. (koukněte se)  Exkurze byla úspěšná, děti to celkem zajímalo a i když se jednu chvíli kostra mamuta nebezpečně kymácela, nic nerozbily.

 

 

 


 

 

 

     Takže jsme se rozloučili s hodnou paní průvodkyní a popojeli o pár kilometrů dál do krásného nového bazénu se skluzavkami, vířivými bazény a dalšími atrakcemi. Tam byly v pánské šatně prověřeny moje pedagogické schopnosti ve chvíli, kdy se mezi mé svěřence připletl při převlékání malý černoušek. Pro kluky z Dawsonu něco tak exotického, že se začali hlasitě smát. Když jsem je zvýšeným hlasem upozornil na to, že není čemu, tak se kupodivu rychle uklidnili, začali se s ním normálně bavit a o chvíli později si s ním už moji malí indiáni, neindiáni i jeden Filipínec multikulturně hráli a honili na skluzavkách.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]