O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ JE HLAVA VYSOKO V OBLACÍCH ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 květen 2015
Paní Danielo, potřebuju poradit. Stalo se mi  něco neuvěřitelného:  potkala  jsem člověka, ke kterému jsem od prvního okamžiku cítila něco, co jsem s mým mužem nikdy nepoznala. Když jsme spolu, tak  vím, že mu na  mě záleží, je tak milý a galantní, navíc je velmi vzdělaný, což mi  imponuje,  myslím, že chvíle, které  spolu trávíme, se nedají  popsat slovy, nemáme ještě žádný sex,  známe se totiž velmi krátce (10dní). 

 


 

      Nejsem schopná se soustředit  na svou práci, je se mnou (u mne v duchu) všude. Nejhorší je, že já mám  doma manžela. Nedokážu se přetvařovat, myslím, že zatím můj muž  nic netuší, ale já netoužím po tom žít s manželem a mít milence a jaksi si něco kompenzovat, já chci žít život s mužem, kterého si můžu vážit a budu vědět, že on si váží i mě a především, že  je mezi námi vzájemná důvěra.

     Víte, já toho muže znám jenom 10 dní, sešli jsme se 2x na oběd a na kávu, a on mi řekl, že je vedle mě velmi  šťastný a že ty chvíle, které spolu jsme, považuje za opravdové štěstí ve svém životě, a to samé cítím já. Netroufám si říci, že jsem schopna lidi za tak krátkou dobu odhadnout, ale já cítím, že to myslí upřímně. Jenže - jak mu mám říci, že jsem vdaná, ale že nejsem šťastná, bojím se, že bych ho tím mohla ztratit, a zase, pokud k němu nebudu upřímná, nebo se to neříká, ale co když mě někde s mužem potká? Bydlíme bohužel (jak jsem zjistila)  poměrně blízko sebe. Nemluvili jsme  o tom, zda je svobodný, já se domnívám, že ano, on si asi myslí o mě totéž, nenosím snubní prstýnek.

     Myslíte, že se hodí,  aby žena muži řekla jaké jsou její city? Nechci nic uspěchat, sama v sobě mám velký zmatek. Myslím, že bych  teď byla schopná opustit svého muže (rozvést se), zařízený dům, zahradu, auto, všechno opustit - je to tak  silné, že všechny ty věci jsou pro mě bezvýznamné. Ano, s manželem nám to už hodně dlouho neklape. Manželova neupřímnost ve všem - v oblasti financí, to, jak myslí hlavně sám na sebe a lže mi do očí, to vše mne neustále zraňovalo. Ale držela jsem, protože jsem neměla nikoho jiného. A teď tenhle muž - i přesto, že nevím, jaký má postoj k financím, dělbě práce v domácnosti, tak tenhle muž, kterého jsem poznala (je to intelektuál) je určitě jiný. Jak jste již několikrát psala a jak jsem se měla možnost přesvědčit se sama,  všechno je to krásné, než  je  ženská pro mužského jistá, to jde všechno, potom je to horší.

     Prosím, poraďte,  jak tu situaci mám zvládnout, je to ten muž, pro kterého bych nebyla jenom služkou, ale celoživotní partnerkou? Nevím, jak to mám zjistit. Moc se mi líbilo, co napsala v jedné své knize Halina Pavlowská: Chtěla bych být dámou v pohodě, nikoliv dámou do nepohody.

 

ANDREA

 

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď: 

 

 

 

Milá Andrejko,

 

      tak jsem si to četla a četla a přemýšlela, jak ti je, jak máš hlavu v oblacích a rozum v háji... Jak bys chtěla mít konečně "toho pravého", co bude už vždycky jen báječný kamarád, spolehlivý partner, věrný milenec, obětavý manžel.... Jo, holka (nepsala jsi, kolik je ti let, ale ani o dětech, takže tě odhaduju maximálně tak do čtyřiceti), tohle by si přála lautr každá. Jenže - nejen, že při výběru partnera je nutné nenechat si hlavu opentlit - absolutně ničím, žádné sliby, jen činy, počítat s tím, že u toho druhého to můžou být jen "pobouřené hormony", které, až dostane, co si přál, tak se zase uklidněj a pak teprve to bude "on", je nutné uvažovat víc do budoucna. Také neskočíš do každé vody, když je ti horko... 

 

       Nevím, neznám tě, ale je dost dobře možné, že tvůj manžel měl taky jiné představy a přání, také si třeba dnes o tobě nemyslí všechno jen to nej... Podle všeho, je ten nový hlavně "nový".  Vždyť to znáš z lidové moudrosti, z mnoha úžasných a trefných přísloví: - nové koště dobře mete, nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... Určitě bys si sama na pár podobných taky vzpomněla.

 

      Ale ty chceš ode mne radu, ne abych ti tu kázala: takže rada. Neblázni, a neudělej nepromyšlenou hloupost. Ano, je opravdu dobře možné, že je to ten pravý, co ti konečně přišel do cesty. Ale dej tomu čas! Dva týdny, to je opravdu krátký čas na to, abys si všechno promyslela - pokud se jedná o tebe a tvou budoucnost. A také potřebuješ vědět, jestli ten cit, který k němu máš, je stejný i na druhé straně. Co když u něj je to jen takové jarní omámení a zas tak vážně, jako ty, to nebere? A co když má ještě nějaký nevyřešený vztah? Závazky - nejen k případným dětem,ale i k jiným lidem?

 

      Zmínila ses  o špatném vztahu tvého manžela k financím. To si mohu vyložit jakkoliv, ale detaily nejsou podstatné.Tedy, pokud se jedná o tvůj dotaz. Ale stejně tak nevíš nic o tomhle muži. Co když má svou "finanční situaci" nějak mizernou? Případné dluhy nikdo nemá napsané na čele, ani se s tím nechlubí u kávy... Víš, abys nespadla z bláta do louže, nebo do nějakého většího průšvhu. Tohle vše je potřeba nejprve promyslet, zjistit!

 

      Ptala ses, jestli mu můžeš dát najevo své city - no, pochopitelně, ale buď uvážlivá. Víš, mužští zas nemají rádi, když se jim ženská rovnou hodí na krk. Jsou to od přírody dobyvatelé, dopřej mu, aby si tě získával... Ano, můžeš mu říct, že doba, kdy jste spolu, je moc fajn, že se bavíš, že ti imponuje... Ale opatrně vol slova. Jak říkám, lepší je dostat z pečené kachny pěknej kousek, upravenej, se zelíčkem, knedlíky - a ne hned aby ti někdo kydnul pod krk celý pekáč.... Užívej si to. 

 

       A teď ta druhá strana - uvědom si, že pokud jsi s ním, musíš se chovat tak, aby tě mohl bez obav kdokoli s ním vidět, takže - žádné objímání atd. na veřejnosti! Dávej si pozor na volání a esemesky! 

A závěrem - hlavně uvažuj a čekej, neskákej do nového vztahu bezhlavě, pokud nemáš vyřešen ten předchozí. Alespoň v sobě. Mohlo by se totiž docela dobře stát, že nebudeš mít ani jednoho :-)))

 

d@niela

 

 

      

 

 

 

 

Komentáře (15)add feed
je to jen chemie : šídlo
a ty jsi teď v rauši - má to stejný efekt, jako dávka nějaké drogy. Buď opatrná, jednou tu psal jeden Pepa jak to chlapi dělají, jak slibují a lichotí, šeptají o nehynoucí lásce, když chtějí nějakou dostat do postele. Možná je to tvůj pan Božský, ale dost možná je to jen Pepa s boulí v rozkroku.
květen 05, 2015 09:03
Jo, splašený hormóny dokážou divy ! : mamča
Zvlášť, když je ženská v manželství nespokojená nebo unuděná.
Na "intelektuála", co umí mazat med kolem pusy - viz "on mi řekl, že je vedle mě velmi šťastný a že ty chvíle, které spolu jsme, považuje za opravdové štěstí ve svém životě..." smilies/cheesy.gif
Andrejko, zklidni se. Pán bude nejspíš ženatý, stejně jako Ty jsi vdaná. Pokud je ve středním věku "volný", nebude s ním asi všechno úplně v pořádku. Možná je to motýl poletující z květu na květ, a Ty jsi jen jeden z mnoha kvítků.
květen 05, 2015 09:13
Moc si sice nedovedu představit sebe v této situaci... : Aggitta
... ale doplním radu Daniely. Nerozhodovala bych se po 10 dnech, ale po čtvrt až půl roce. Do té doby bych nový vztah udržovala na úrovni, že mám ctitele, a ten se mi dvoří. Žádné techtle-mechtle. Pokud je nová láska ta pravá, tak 3-6 měsíců vydrží počkat. Do stanoveného termínu rozhodnutí se nechám zvát do kavárny, do divadla, na koncert, výlety, vše ale v plné počestnosti, že pokud bys měla děti, můžeš je vzít sebou (nebo neteř, synovce,...), o vašich setkáních může vědět i manžel. Tedy ne že mu řekneš "jdu na kafe s tvým nástupcem", tak jsem to nemyslela. Ale na otázku: kde jsi byla, odpovíš - dala jsem si kafe s Pepou. Kdo to je? Kamarád, se kterým se mi dobře povídá...který za mě zaplatí kafe...no, přinesl mi kytku, hezká, viď?
A uvidíš. Buď manžel znejistí a začne o tebe usilovat, nebo bude žárlit a počestná setkávání s "Pepou" zakazovat, nebo naopak řekne - fajn, aspoň ti nebude vadit, že mám milenku, nebo si o tom bude chtít promluvit a pod.
Opravdu doporučuji obezřetnost a udržet své city na uzdě. Dvě setkání s "Pepou" nic o něm neříkají. Ano, když je člověk nezadaný, stačí jedno počestné rande a člověk ví, že by s tím druhým mohl - možná- žít. A jde na další rande. Nezadaný člověk nikomu neublíží, leda sobě, když toho člověka na prvním randeti neodhadne, ani po pár měsících, nebo na náznaky nedá, a nakonec je v manželství s opilcem nebo žárlivcem nebo vyžírkou...


květen 05, 2015 09:26
Andreo : mia I
když jsi znala svého nynějšího muže deset dní, byl určitě také zábavný, bylo Ti s ním dobře.
Doufám, že se neurazíš ale ne nadarmo se říká, že nejvíc hoří stará stodola. Teď to nemyslím doslovně, že bys byla stará. Ale tím, že jsi žila v nenaplněném vztahu, vzplála jsi a v zamilovanosti neumíš střízlivě nahlížet na věc.

Uvažuj . Když Ti ten člověk po deseti dnech řekne, že tohle považuje za opravdové štěstí ve svém životě, tak Ti jak píše mamča maže med kolem pusy a já bych přidala, že je nevyzrálý. Nejspíš pořád hledá to pravé, přelétá jak motýl z květu na květ.. Dospělý člověk přece ví, že za deset dní u kávy nelze vůbec objektivně zhodnotit jestli se někdo ke mně hodí nebo ne. Po pravdě si myslím, že časem by mohl být spíš takovýhle člověk svojí nevyzrálostí pro Tebe přítěží.

Ale je fakt, že slova těhle týpků padají vždy na úrodnou půdu a zaberou. Mám podobného spolužáka, chudý jak kostelní myš, ale dar řeči ovládá. Možná si říkáš, že jsem ve svém hodnocení příliš přísná. Možná ten člověk má za sebou něco ošklivého a skutečně má pocit, že v Tobě nachází tu pravou. Ale pořád si myslím, že dospělí lidé schopni vlastní sebereflexe, po deseti dnech známosti musí vážit co vypustí ze svých úst, pokud myslí vztah upřímně. Opustit všechno a jít za hlasem Tvého srdce považuji za velký nerozum.
květen 05, 2015 09:41
... : Sandra.
Tak asi takhle- jestli ti to v manželství dlouhodobě neklape, nejsi šťastná, finančně bys to sama zvládla, o dětech nic nepíšeš,...tak se roveď.
Ale nevaž svůj rozvod na někoho, koho znáš 10 dnů a vlastně o něm nic nevíš, krom toho, že jste si párkrát dobře popovídali. Prostě se rozhodni sama za sebe, že už s manželem nechceš být a utni to- a pak se uvidí, buď ti to opravdu klapne s tímhletím, někdy to tak osud poskládá, že všechno do sebe zaklapne- nebo zjistíš, že by ti z nějakého důvodu nevyhovoval/že je ženatý, chronicky svobodný, nebo pro život nepoužitelný a budeš sama, nebo si časem najdeš někoho jiného.

Každopádně bych rozhodně nevysvětlovala chlapovi, kterého jsi viděla 2x, nebo 3x v životě nic o celoživotním partnerství. Myslím, že po tomhle počtu schůzek je na místě tak maximálně to konstatování- je mi s tebou moc dobře, moc hezky se mi s tebou povídá, apod. Cokoliv navíc vypadá dost podezřele a člověk, co by mi po dvou obědech odhalil, že mě miluje a chce se kvůli mě rozvádět, by mě pořádně vyděsil.
květen 05, 2015 10:25
inu, : Krakonoš
já chci žít život s mužem, kterého si můžu vážit a budu vědět, že on si váží i mě

Tak sis takovýho měla vzít, žejo. smilies/wink.gif
Jinak to, že se zamiluješ, zvlášť pokud si současnýho manžela nevážíš, to se ti ještě párkrát stane. Prevence neexistuje, nebudeme-li za prevenci považovat smrt. Každej dospělej člověk by se měl naučit žít se svejma emocema a citovejma hnutíma. Pokud možno tak, aby mu nedělaly paseku v jeho životě. Ve školách se to neučí, takže je třeba se stát samoukem, hledat správný knihy a případně i správný učitele. Hodně štěstí.
P.S. Před vyjevením citů svýmu vobdivovateli by sis vo něm možná měla napřed něco zjistit, kdo to je, jakou má historii životní a vztahovou a tak. Abys pak nekoukala jak puk. smilies/wink.gif
květen 05, 2015 12:37
navrhuju : kolemjdoucí
průzkum bojem. Vezmi si kufr a zazvoň u něj doma.
květen 05, 2015 16:18
kolemjdoucí : mamča
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
květen 05, 2015 16:47
V první řadě : babi
bych příteli přiznala,že jsem vdaná a v manželství nejsem spokojená.Možná je on na tom stejně. Krásná slovíčka bych brala s rezervou,protože až podle skutků poznáte,s kým máte tu čest.
květen 06, 2015 10:16
..... : Já
Andrejko, děvče, brzdi proboha! Vždyť toho chlapa znáš jen 10 dní a už uvažuješ o rozvodu a opouštíš majetek? Zatím jste jen spolu cvrlikali.... Ani sis ho ještě "nevyzkoušela"..... co když je v posteli nemehlo?
květen 06, 2015 11:25
omlouvám se, : Iris
nechci být moc příkrá, tak jen - možná by paní Andrea mohla s tím bořením manželství počkat alespoň do další ovulace.
květen 06, 2015 16:48
bohyně duhy : kolemjdoucí
bingo, tady se pozná profík smilies/grin.gif. Já bych k tomu ještě dodal že z hlavou to nemá nic společného...
květen 08, 2015 10:10
Kolemjdoucí, : Iris
svátečně tě zdravím smilies/smiley.gif
květen 08, 2015 13:15
.. : kolemjdoucí
i já Tebe. Taky v práci, že smilies/wink.gif
květen 08, 2015 13:23
Andreo : kim
je to podvodník a zlatokop. Ví, že máte dům,auto, atd. Jsi husa.
květen 13, 2015 22:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]