O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEŘÁD SYNÁČEK PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 duben 2015

Dobrý den, mám dotaz za své rodiče, já jsem dospělá a u rodičů nebydlím,ale bratr 27 let starý žije u rodičů ve společné domácnosti (tj. rodinný domeček ve vlastnictví otce, přičemž bratrovi až na pár osobních věcí nepatří vůbec nic). Bratr je již několik let nezaměstnán (až na sem tam někde odpracovaný nějaký ten měsíc), není registrován na úřadu práce ani na sociálce, parazituje na rodičích a neplatí si ani zdravotní pojištění, takže mu narůstá dluh. 

 

 

 

 

 

     Dluží už asi 20 tis. Kč a je jen otázkou času, než to po něm začne pojišťovna vymáhat. Bohužel, kromě maximálně sprostého chování k rodičům nejsou podle zákona splněny podmínky pro odhlášení trvalého pobytu u rodičů.

 

     Rodiče nejsou nijak majetní a tak mají obavu z hrozící exekuce, avšak není v jejich silách bratra z domu vyhodit.

 

    Tak bych se ráda zeptala, co by měli a mohli rodiče podniknout za právní kroky, aby je nepostihla exekuce za bratra.Snad jsem problém popsala dosti srozumitelně.

 

Předem děkuji za radu,

MILENA

 

 

O D P O V Ě Ď : 

 

Milá Mileno,

 

     pendrek - ty píšeš, že  "kromě maximálně sprostého chování k rodičům nejsou podle zákona splněny podmínky pro odhlášení trvalého pobytu u rodičů." To je hlavní!!! Tvůj bráška je zcela sprostě vydírá, okrádá a zneužívá jejich slabosti vůči "synkovi". Takže je musíš přesvědčit, aby mu zavřeli přívod peněz a jídla. Dobře, když ho nezvládnou vyhodit rovnou, tak ať ho už nekrměj a maximálně mu vyhraděj jednu místnost. A šmytec.

 

     Jestli máš nějakého svého partnera a není to zrovna třasořitka a tvůj brácha naopak chlapák, tak se mu zkus - s přítelem v pozadí -  dát najevo, že tohle lehkoživkování skončilo. Je průšvih, že se vaši vlastně bojej, ale uvědom si, že teď je třeba, abys (stejně jako tě chválím za to, že jsi napsala na Kudlanku) se proti bráchovi za ně postavila. Nakonec - jsou oni v důchodu, nebo ještě zaměstnáni?

 

Mileno, napiš víc... budu se ti snažit poradit a podpořit tě!!!

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
Milena : Karlos...
Tak rodicum pomoz ho vyhodit, ne ? Vymenit zamky snad zvladnete.
květen 01, 2015 08:38
Jenže ona asi maminka : Zdena
by to nedovolila. Sice bude naříkat a nadávat, ale když přijde na lámání chleba, bude hošík chudáček a tohle mu udělat nemůžou (otec s tím nic nesvede). To znám. Tohle dělala moje známá se synkem, než si našel babu a odstěhoval se k ní - pak zase měla starosti jak se mu vede a jestli mu baba neubližuje. Některé matky si opravdu svoje syny zaslouží.
květen 01, 2015 16:42
... : Aggitta
Nejsou všichni rodiče zaslepení...jen se prostě dítko blbě vystrkává z rodného hnízda. Naši měli štěstí - bratr už bydlel jinde, když projevil přání, že by se domů vrátil. Že to, co by ušetřil na bydlení by mu pomohlo splácet dluhy...
Naši odmítli. A to u nich předtím x let bydlel druhý bratr s rodinou, v malém skoro samostatném bytečku v podkroví, než si našli něco většího. Ale ten nedlužil, na koho se podíval...
Největší obava byla ze shody křestních jmen otec - syn. Nedalo by se ani prokázat, co si rodiče koupili sami - na faktury, dodací listy rodné číslo neuvádíte, jen jméno, příjmení, adresu. Bratr tedy 30 let doma nebydlel a přesto rodičům (neboť otec má jak jsem uvedla shodné jméno) občas exekutoři "omylem" volali či psali... naštěstí je rodiče mohli poslat do prčic. Pokud by se bratr jen neoficiálně zdržoval u rodičů, přespal a tak, byli by v průšvihu, už by byl "oprávněný předpoklad", že bratr zde má majetek.
O tom, jak by vypadalo soužití, ani nemluvě. Začalo by to - nezbylo vám něco k jídlu? můžu si vzít 2 krajíce chleba? nevyprala bys mi? a skončilo, jak popisuje Milena.

Takže co tedy poradit? Rodiče se musí SAMI ROZHODNOUT situaci řešit. V popisovaném případě to vypadá, že jim parazit nevadí (domek jim neubyde, jestli ho používá i syn, kde se nají dva, nají se i tři...),jen se bojí exekucí a chtěli by jen nějak zařídit, aby se dluhy syna netýkaly i jich. Jenže i kdyby toto zařídit bezpečně šlo, pořád tu zůstává problém parazita. Tipnu si, že rodiče ještě vydělávají a mohou si nyní tedy dovolit mít na byt a stravu syna (jako by ho museli mít, kdyby, nedej bože, se jim narodil syn postižený, práce a samostatného života neschopný). ALE - a to je tvoje role k vysvětlení rodičům - takhle to nebude pořád. Přijde důchod, ubydou síly. Rodiče by si měli peníze, co teď vrážejí do syna spíše ušetřit na to, aby ve stáří měli rezervu - na léky, lázně, a pod. Pokud nevyšoupnou do života syna nyní, tak kdy??? Tím, že ho podporují v lenosti, mu prokazují špatnou službu. Chápu, je to syn, vlastní krev, a mámy mají zakodováno své potomstvo podporovat. Ale mělo by to být dobrovolné - tedy např. OK, nejsi na tom dobře, tak přijď každou neděli na oběd, nadlábneš se. Lze přidat - vím, že na té ubytovně nemáš pračku, tak si přines prádlo, já ti v sobotu vyperu, ale ty nám za to posekáš zahradu, nebo prořežeš stromy, nasekáš dřevo, složíš uhlí,...
A když se rodiče rozhodnou opravdu syna vyřešit tak musí stanovit datum, od kterého nová pravidla platí. Např. od 1.června. Do té doby si buď syn najde ubytování jinde a pak ať si dělá tam, co chce, nebo si najde práci a bude rodičům dávat x peněz na stravu a každý měsíc ukáže, co splatil na dluh, nebo pokud NE (bude hrát mrtvého brouka a žádná snaha svůj život řešit), tak bude vystěhován soudně a poté vyloučen z dědictví.

květen 02, 2015 09:16
Návrat do školy : MartinŠtangl
Dobrý den chci se zeptat, že jsem ukončil v dubnu studium jelikož jsem nemohl na závěreční zkoušky měl jsem více hodin zameškaných. A teď mám jen brigádu, když chci 3 ročník dodělat a začít v zárí znovu studovat musí mi rodiče přispívat?? Například intr a stravování?? Děkuji za jakoukoliv odpověď. Martin
květen 06, 2015 16:26
Martine, : Aggitta
dobré je, že chceš školu dokončit.
Ale nevím, proč jsi tolik hodin zameškal. Marodil jsi, nebos to flákal? Ptám se proto, že v prvém případě nebude problém rodiče přesvědčit (nemůžeš za to). Jestli jsi to flákal, tak teď už asi víš, že to byla chyba.
Nedělej další chybu tím, že budeš rodiče NUTIT platit intr a stravování. Tím myslím, abys neříkal - vy my to musíte platit, takhle to tam říkali / radili. Ale postav se před ně jako chlap, uznej, že jsi to zkonil, že chceš výuční list, abys mohl dělat řemeslo, vylož karty na stůl, kolik si z brigád dokážeš ušetřit a kolik tedy potřebuješ. Myslím si, že rodiče takto spíš zkousnou fakt, že tě tedy budou mít na krku o rok déle.
květen 08, 2015 14:22
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]