O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HALASÍ, HALASÍ... PDF Tisk E-mail
Středa, 01 duben 2015
Taky přidám svůj problém. Máme v našem panelovém domě ze dvou kočárkáren zřízenou restauraci. Ono to vlastně původně bylo jako takové malé rychlé občerstvení, cukrárnička, kavárnička. Fungovalo to léta, do naší družstevní kasy přinášelo milý peníz. Jenže nějak napodzim to bylo prodáno a koupeno a změněno. Vzhledově ne, jen tím, že se tam prodává víc alkohol a hlavně že tam hraje hudba.

 

 

 

 

 

 

      A v tom je ten kámen úrazu. Bydlíme přímo nad nimi, a hluk doléhající ze této restaurace nás budí noc co noc. A nejsme sami, stěžují si ostatní sousedi, jen nikdo si nejde stěžovat. On je ten mladý, co si to koupil, dost od rány...

 

Poradíte nám?

IVANA

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Ivanko,

 

      v tomto případě je nejjednodušší  obrátit se na stavební úřad s žádostí o prověření, zda a k jakému účelu byla stavba povolena a kolaudována (např. zda se jedná o restauraci, v níž je možné provozovat hudební produkce).

 

      Vedle toho je možné obrátit se na krajskou hygienickou stanici s žádostí o provedení měření hlučnosti. Měření zjistí, zda restaurace neporušuje platné limity hluku pro denní a noční dobu.

 

      A nebojte se, každopádně se prioritně jedná o dům určený k bydlení, takže se klidně může stát, že to zase bude jen kavárnička... :-)))

 

Držím palce,

d@niela

 

 

Komentáře (1)add feed
... : deeres
Předpokládám, že jste nyní SVJ a to by mělo mít nějaké pravomoce. Přinejmenším by měl platit domovní řád a stanovy společenství. Bývalá kočárkárna přinesla peníze, takže i po koupi spadá do společenství a nynější majitel by se měl řídit pravidly SVJ. Koukněte, co tam máte černé na bílém napsáno a třeba se dopátráte způsobu, jak to nynějšímu majitele zatrhnout!
duben 02, 2015 12:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]